Sayfa 5 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 4 5 6 7 ... SonuncuSonuncu
Toplam 359 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 125 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: COVID-19 (Yeni Koronavirüs Hastalýðý) Hakkýnda Önemli Bilgiler | DÝKKAT

David_LuiZ4 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere

Alýntý emre6117 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Neyse olan oldu diyelim.bn þahsen üzüldüm bakan adýna.buyuk olasikla tahminimi yazayým.cuma gün ki bilim toplantisinda rakamlarin bir miktar daha arttýðýný gorduler ve büyükþehirlerde sokaða çýkma yasaðýný cuma günkü toplantý sonrasinda teklif ettiler
    Bakan da konuyu c.baskanina sorup gece saatlerinde açýkladý yasaðý.yasagin ayrýntýlarý da 1 saate ancak oluþturuldu.surec hýzlý oluþtu ve olan bakana oldu.ve tüm sorumluluðu üzerine alarak istifa etti.
    Bu arada yine genel görüþümü yazayým virüsün insanlara bulaþmamasý istenmiyor.istenen sey kontrollü ve saglik sisteminin kapasitesini aþmadan bulaþ.yoksa bu virüsten kaçýþ yok.ne yaparsan yap istediðin yasaðý alýrsan al bu virüs insanlarin birçoðuna eninde sonunda bulaþacak.asi desen daha 1 senesi var.ilac desen virüse gerçekten etkili bir ilaç bulunmasý cok zor.anca semptomatik veya sureci yavaþlatan ilaçlar kullanýlabilir.
    Sokaða çýkma yasaðý kararýnýn vaka sayýsýnýn artýþýyla ilgili olduðunu zannetmiyorum..Bilakis bu yasaðýn sebebi havalarýn ýsýnmasý ve haftasonuna denk gelmesi sebebiyle insanlarýn evde kalmayacaðý düþüncesiyle atýlan bir adým olduðunu düþünüyorum..

Sonuç olarak Süleyman Soylu'nun þahsýna üzülmüyorum çünkü benim felsefeme göre birey devlet için deðil devlet birey için vardýr anlayýþý ön planda olmalýdýr..Bu yüzden kendi insiyatifiyle bu kararý almýþsa kendisini tebrik ediyorum çünkü Akp döneminde kendi insiyatifiyle karar alýp sorumlusu olduðu sektördeki hatasýný kabul ederek istifa eden ilk bakan kendisidir...

Bu gözler Soma'da ölen 301 madencinin hesabýný vermeden gözden kaybolan Enerji bakaný da gördü..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý TekfurÇayýr 61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Suyun yoksa belediyeden iste, gelmiyorsa musluk suyunu kaynat soðut iç, tadý kötüdür ama riske girmekten iyidir.

Bebek bezini de belediyeden iste, gelmiyorsa iki fanila ayýr, yýkayýp dönüþümlü altýna baðla.

Sigara?

Hangi belediyeden? Bakýrköy mü, ÝBB mi?

Sözüm ona iki gün fýrýncýlar ekmek de daðýtacaktý kapý kapý gezip... Bizim zilimiz çalmadý. Teorisi dâhi bilinmeyen pratiði beklemek gerçekçi deðil.

Yukarýda bahsettiðim karakol Þenlikköy, market ise Sipahi... Konu hep o noktadan sapýyor: O saatte market, büfe, dahasý sebze meyve pazarý nasýl açýk?

TekfurÇayýr 61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hangi belediyeden? Bakýrköy mü, ÝBB mi?

Sözüm ona iki gün fýrýncýlar ekmek de daðýtacaktý kapý kapý gezip... Bizim zilimiz çalmadý. Teorisi dâhi bilinmeyen pratiði beklemek gerçekçi deðil.

Yukarýda bahsettiðim karakol Þenlikköy, market ise Sipahi... Konu hep o noktadan sapýyor: O saatte market, büfe, dahasý sebze meyve pazarý nasýl açýk?
    Büyükçekmece’de oturuyorum, burada da yazdýðýn tür yerler açýk oluyor, Sarýyer’de de, Küçükyalý’da da açýk olduðunu biliyorum.Bildiðim kadarýyla market zincirlerine ve semt pazarlarýna geldi çalýþma saati düzenlemesi.

Bizim belediye açýk olan fýrýnlarýn telefonlarýný yayýnladý, ekmek araçlarý dolaþtý, zabýta talepleri karþýladý. Maltepe’de de aynýsý olmuþ.

Bizim binadaki yaþlýlarýmýza da haber verdik, ihtiyacýnýz olursa bina içinden karþýlarýz diye.

O gün gerçek ihtiyacý olanlar %5-10 arasýdýr.
    Konu TekfurÇayýr 61 tarafýndan (13.04.2020 Saat 11:51 ) deðiþtirilmiþtir.
    7

"Her fikri savunma hakkýn yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkýn vardýr. Hiçkimse câhil kalma hakkýna sâhip deðildir." Harlan Ellison

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Kuzey Kýbrýs dünya tarafýndan tanýnmayan bir ülke ama süreci Türkiye’den çok daha iyi yönetiyor. Çok þeffaflar ve yapýlacak düzenlemeler 2, 3 gün onceden bildiriliyor.

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Alýntý omondoles Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kuzey Kýbrýs dünya tarafýndan tanýnmayan bir ülke ama süreci Türkiye’den çok daha iyi yönetiyor. Çok þeffaflar ve yapýlacak düzenlemeler 2, 3 gün onceden bildiriliyor.
    Biz de evde 4 kiþilik bir aileyiz emin olun bu sureci kuzey kibristan cok daha iyi yönetiyoruz.(mecbur kalmadikca evden cikmiyoruz full karantinadayiz.giren cikan yok eve.sadece bn ise gidiyorum onda da tum onlmeleri aliyorum.eve gelince hicbireyere dokunmadan direk dusa giriyorum).abi bu yazdýðýný cidden mi yazdýn þaka mi yapýyorsun.yapmayin bu kadar kendi saðlýðýnýza yazýk.kuzey kýbrýs tüm ekonomisini bizden karþýlýyor.eti ne butu ne nüfusu ne.zaten ada.gireni çýkaný belli.kontrolu kolay.hukumeti sevmeyin ama bu kadarýný da yapmayýn zararlý bu hem fizyolojik hem psikolojik olarak com yipratir sizi.
    Konu emre6117 tarafýndan (14.04.2020 Saat 00:58 ) deðiþtirilmiþtir.

Manu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Bence süreci en iyi yöneten ülke Kuzey Kore. Bu listeye Türkmenistan'ý ekleyebiliriz herifler ''Corona'' kelimesini bile yasaklamýþlar gördüðüm en tuhaf ülkelerden.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Alýntý emre6117 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Biz de evde 4 kiþilik bir aileyiz emin olun bu sureci kuzey kibristan cok daha iyi yönetiyoruz.(mecbur kalmadikca evden cikmiyoruz full karantinadayiz.giren cikan yok eve.sadece bn ise gidiyorum onda da tum onlmeleri aliyorum.eve gelince hicbireyere dokunmadan direk dusa giriyorum).abi bu yazdýðýný cidden mi yazdýn þaka mi yapýyorsun.yapmayin bu kadar kendi saðlýðýnýza yazýk.kuzey kýbrýs tüm ekonomisini bizden karþýlýyor.eti ne butu ne nüfusu ne.zaten ada.gireni çýkaný belli.kontrolu kolay.hukumeti sevmeyin ama bu kadarýný da yapmayýn zararlý bu hem fizyolojik hem psikolojik olarak com yipratir sizi.
    Türkiye’den maddi destek aldýðý doðrudur ama millet evinde oturup Türkiye’den maaþ almýyor. Bütçesinin bir kýsmý alýnýyor. Ayrýca benim daha iyi yönetmekten kastým þeffaflýk ve insanlarý bilgilendirme konusundaydý.

kayseriliyiz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    39

Haydar Baþ vefat etmiþ, Allah rahmet eylesin

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk
    son basamagi ölüm olan bir merdivendir hayat

Nazim Can - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    No one wins. One side just loses more slowly.

Ömrüm Can SEZER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    30

Arkadaþlar bilgisi olan aydýnlatabilir mi beni bir sorum olacak sizlere bugün üst kata çýktým aldýðým malzemeleri sabunlu su ile yýkýyorum ordan alt kata getiriyorum evimiz müstakil sokaðýn hemen baþýnda kalýyor ben de gelirim tekrar diye 3-4dk kapýyý acýk býraktým kedi girmiþ eve babam dýþarý çýkarmýþ sokak kedisi bu kedinin patilerinden eve virüs bulaþma ihtimali nedir eve geldikten 20 30 dk sonra silebildiðimiz yerleri çamaþýr suyu ýle sýldýk ama evde dolaþmýþ olduk biraz kendim için deðil Dedem Annem Babam ile yaþýyorum onlar için endiþeleniyorum
    Y cuales deseos me vas a dar?
    Dices tu, “Mi tesoro basta con mirarlo
    Tuyo será, y tuyo será”

A. Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý Ömrüm Can SEZER Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar bilgisi olan aydýnlatabilir mi beni bir sorum olacak sizlere bugün üst kata çýktým aldýðým malzemeleri sabunlu su ile yýkýyorum ordan alt kata getiriyorum evimiz müstakil sokaðýn hemen baþýnda kalýyor ben de gelirim tekrar diye 3-4dk kapýyý acýk býraktým kedi girmiþ eve babam dýþarý çýkarmýþ sokak kedisi bu kedinin patilerinden eve virüs bulaþma ihtimali nedir eve geldikten 20 30 dk sonra silebildiðimiz yerleri çamaþýr suyu ýle sýldýk ama evde dolaþmýþ olduk biraz kendim için deðil Dedem Annem Babam ile yaþýyorum onlar için endiþeleniyorum
    Hayvanlar için bu virüsten etkilenmiyor, bilinen hayvan vakasý yok ve ayakkabýdan da pek bulaþma ihtimali yok diyorlardý.
    Yaplýan yorumlara göre çok ama çok düþük ihtimal.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý A. Aydýn Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hayvanlar için bu virüsten etkilenmiyor, bilinen hayvan vakasý yok ve ayakkabýdan da pek bulaþma ihtimali yok diyorlardý.
    Yaplýan yorumlara göre çok ama çok düþük ihtimal.

Veteriner Hekimlerin konuyla ilgili açýklamasý vardý. Evcil hayvanlardan insanlara bulaþtýðýna dair bir vaka tespit edilmemiþ. Fakat geçen hafta þöyle bir haber vardý.

https://edition.cnn.com/2020/04/05/u...rnd/index.html

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Alýntý Ömrüm Can SEZER Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Diðer arkadaþlarýn da belirttiði üzere evcil hayvanlardan veya ayaklardan bulaþma olasýlýðý cok düþük.Endise etmenize gerek yok düþüncesindeyim.ates,nefes darlýðý,öksürük semptomlarý önemli.bu semptomlar oluþursa bir saglik kuruluþuna baþvurmakta fayda var.

Nereden
    Ýspanya
    Yaþ
    31

Lots of people are suffering during this Covid-19. We are all people in lockdown. We even can't go out without emergency.

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Tüm dünyayý etkisi altýna alan koronavirüs salgýný, Türkiye'de de birçok týbbi çalýþmanýn hýzlandýrýlmasýna neden oldu.

Bu doðrultuda çalýþmalarýný sürdüren Prof. Dr. Ercüment Ovalý, koronavirüs için aþý geliþtirdiðini duyurdu.

Habertürk'e baðlanarak yürüttüðü çalýþmalar hakkýnda bilgi veren Ovalý, koronavirüs için geliþtirdiði iki aþýndan birinin adýný OZG38-61 olarak koyduklarýný söyledi.

"BEN TRABZONSPORLUYUM"

Bu ismi çocuklarýnýn istediðini söyleyen Ovalý, ismin sonundaki 61 rakamýnýn tuttuðu takým olan Trabzonspor'u temsil ettiðini söyledi.

Prof. Dr. Ovalý yaptýðý açýklamada, "OZG38-61, çocuklarýmýn istediði bir isim.

OZG Bulut'un çok sevdiði bir dostunun kýsaltýlmýþ ismi, 38 bizim saðlýklý yaþamamýzý saðlayan tüm laboratuvarý temizleyen Recai'nin memleketinin plakasý ve 61'de ben Trabzonsporluyum" ifadelerini kullandý.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

GencTurk6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Alýntý Ozan Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Tüm dünyayý etkisi altýna alan koronavirüs salgýný, Türkiye'de de birçok týbbi çalýþmanýn hýzlandýrýlmasýna neden oldu.

Bu doðrultuda çalýþmalarýný sürdüren Prof. Dr. Ercüment Ovalý, koronavirüs için aþý geliþtirdiðini duyurdu.

Habertürk'e baðlanarak yürüttüðü çalýþmalar hakkýnda bilgi veren Ovalý, koronavirüs için geliþtirdiði iki aþýndan birinin adýný OZG38-61 olarak koyduklarýný söyledi.

"BEN TRABZONSPORLUYUM"

Bu ismi çocuklarýnýn istediðini söyleyen Ovalý, ismin sonundaki 61 rakamýnýn tuttuðu takým olan Trabzonspor'u temsil ettiðini söyledi.

Prof. Dr. Ovalý yaptýðý açýklamada, "OZG38-61, çocuklarýmýn istediði bir isim.

OZG Bulut'un çok sevdiði bir dostunun kýsaltýlmýþ ismi, 38 bizim saðlýklý yaþamamýzý saðlayan tüm laboratuvarý temizleyen Recai'nin memleketinin plakasý ve 61'de ben Trabzonsporluyum" ifadelerini kullandý.
    Bana bu adam kof geliyor. Ýnþallah iyi þeyler olur ben yanýlýrým. Umut taciri çýkmaz inþallah.
    ***GeNÇ***

beratika - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

Alýntý Everett Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Lots of people are suffering during this Covid-19. We are all people in lockdown. We even can't go out without emergency.
    Hi! Can't you write in Turkish? Are you Spanish? From which city?
    Bordo Mavi bayraðým kanatlansýn sonsuza.
    Genç, yaþlý, erkek, kadýn; verdik omuz omuza.

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Alýntý GencTurk6161 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bana bu adam kof geliyor. Ýnþallah iyi þeyler olur ben yanýlýrým. Umut taciri çýkmaz inþallah.
    Insallah bulur meslektaþým bir þeyler ama biraz medyatik olmayý seviyor gibi.ama en azindan birseyler yapmak icin mücadele ediyor.
    Bu arada korona ile ilgili ýstatistik acidan tartýþtýðýmýz bir hemserim vardi.umarim yaptýðý istatistiðin ne kadar yanlýþ olduðunu korona olum oranýnýn yüzde 3_4lerde olduðunu.hatta asempatamatik bireylerde bu istatistiðe eklenebilse oranýn %1ler seviyesine indiðini farketmiþtir.(guney kore bunu yapmisti.)
    Konu emre6117 tarafýndan (27.04.2020 Saat 22:21 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul

it is not so bad here, however we can't say everything allright.
    Alýntý Everett Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Doðukan Uçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    30

hiç bir hastalýðý olmayan gençlerde bile ölümler artmaya baþladý. 25 30 40 yaþlarýnda hayatýný kaybeden bir sürü insan var.

bu hastalýðý sakýn hafife almayýn.

ayrýca o verdikleri ilaçlarý kullanmak yerine evde kendinizi izole edip bol su, meyve, d ve c vitamini tüketin.

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Alýntý Doðukan Uçan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    hiç bir hastalýðý olmayan gençlerde bile ölümler artmaya baþladý. 25 30 40 yaþlarýnda hayatýný kaybeden bir sürü insan var.

bu hastalýðý sakýn hafife almayýn.

ayrýca o verdikleri ilaçlarý kullanmak yerine evde kendinizi izole edip bol su, meyve, d ve c vitamini tüketin.
    Kesinlikle çok doðru (özellikle son cümleniz)

Hastalýk genç, yaþlý dinlemiyor.

Maske, mesafe (2m), temizliðe dikkat ediniz.

Zorunlu ihtiyaçlar dýþýnda evde kalýn, çýkmayýn.
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

mete61bordomavi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Virüse yok muamelesi yaparsak virüs yayýlmýyormuþ Kesin bilgi yayalým.
    Virüsü deðil bea! Bilgiyi...

(Yine de anlamayacaklar için: Ýroni içerir!)
    Konu mete61bordomavi tarafýndan (16.11.2020 Saat 11:24 ) deðiþtirilmiþtir.
    Trabzonspor Baþkaný Nasýl Olmalýdýr?
    -Birilerinin adamý deðil,Trabzonspor'un adamý olmalýdýr!
    Trabzonspor Teknik Direktörü Nasýl Olmalýdýr?
    -Hiçbir þey olmasa da korkak olmamalýdýr!

Yusuf BALCI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    38

ben evde atlattým eþim ve oðlumla birlikte. bol bol sývý, c ve d vitamin takviyesi ile atlattýk. 2 gün zor geçti ama sonrasý bir þekilde geçti bitti. 15 gün oldu ve þu anda hepimiz gayet iyiyiz.

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Alýntý Yusuf BALCI Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ben evde atlattým eþim ve oðlumla birlikte. bol bol sývý, c ve d vitamin takviyesi ile atlattýk. 2 gün zor geçti ama sonrasý bir þekilde geçti bitti. 15 gün oldu ve þu anda hepimiz gayet iyiyiz.
    Geçmiþ olsun Yusuf Bey kardeþim
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Doðukan Uçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    30

Bugün 103 kiþi hayatýný kaybetti.

Tatilciler, Particiler, Kafeciler derken virüs önlenemez þekilde artýþa geçti.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)