Sayfa 11 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci ... 9 10 11 12 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 359 adet sonuctan sayfa basi 251 ile 275 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: COVID-19 (Yeni Koronavirüs Hastalýðý) Hakkýnda Önemli Bilgiler | DÝKKAT

Mert Oðuzlu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    30

Saðlýkçý arkadaþlar ve bilgisi olanlar, sanýrým biraz ciddili bir durum var sizlerden bilgi almak istiyorum.

Cumartesi günü bir düðüne gittim geldim pazar günü aksama doðru grip gibi oldum ama hafifti, dün etkisi arttý bugün de devam ediyor. Belirtiler; burun akýntýsý, halsizlik, baþ aðrýsý, hapþýrýk...

Bunlar Delta belirtisi ve galiba milletin içine girmeden en uzak köþede ve kimsenin olmadýðý yerde, "açýk havada" dikilmeme raðmen nasýl olduysa virüs mikrop ne varsa kaptým.

1. Doz biontech aþýmý 17 temmuz'da oldum, 2. Doz için doktor "3 hafta sonra olabilirsin ama süre sürekli deðiþiyor takýl katana göre" deyince düz olsun 17 aðustos ta vurayim dedim, 2. dozu beklerken baþýma bu iþ geldi. Þiddetlenirse test yaptýracaðým ama þimdilik kimseye yanastigim yok izoleyim, virüsle muhabbet halindeyim öyle takýlýyoz ama umarým gider çünkü hasta olmaktan nefret ederim, hiç bana gore deðil.

Þimdi soru þu; 17 aðustos'ta 2. aþý randevum var. Belirtiler ortadan kalkar da düzelirsem gidip aþýmý olacaðým ama zararý olur mu ? Doktorlara vs.. soracagim ama buradan da bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.
    "Daðlardan yaðmur gibi geçtiler, çayýrlardan yel gibi estiler. Günler batýdan battý bile, tepelerin ardýndan gölgeler içine. Nasýl bu hale geldik?"

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý Mert Oðuzlu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Saðlýkçý arkadaþlar ve bilgisi olanlar, sanýrým biraz ciddili bir durum var sizlerden bilgi almak istiyorum.

Cumartesi günü bir düðüne gittim geldim pazar günü aksama doðru grip gibi oldum ama hafifti, dün etkisi arttý bugün de devam ediyor. Belirtiler; burun akýntýsý, halsizlik, baþ aðrýsý, hapþýrýk...

Bunlar Delta belirtisi ve galiba milletin içine girmeden en uzak köþede ve kimsenin olmadýðý yerde, "açýk havada" dikilmeme raðmen nasýl olduysa virüs mikrop ne varsa kaptým.

1. Doz biontech aþýmý 17 temmuz'da oldum, 2. Doz için doktor "3 hafta sonra olabilirsin ama süre sürekli deðiþiyor takýl katana göre" deyince düz olsun 17 aðustos ta vurayim dedim, 2. dozu beklerken baþýma bu iþ geldi. Þiddetlenirse test yaptýracaðým ama þimdilik kimseye yanastigim yok izoleyim, virüsle muhabbet halindeyim öyle takýlýyoz ama umarým gider çünkü hasta olmaktan nefret ederim, hiç bana gore deðil.

Þimdi soru þu; 17 aðustos'ta 2. aþý randevum var. Belirtiler ortadan kalkar da düzelirsem gidip aþýmý olacaðým ama zararý olur mu ? Doktorlara vs.. soracagim ama buradan da bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.
    Mert saðlýkçý deðilim ama bir kaç þey söyleyebilirim.Eylülde ben de 10 kiþi ile kovid atlattým.Çalýþtýðým yer gereði sýk sýk da duyuyorum seninki gibi þüpheli durumlarý.
    Bu belirtiler normal covid belirtisi de olabilir,nezle belirtisi de.Ama þunu söyleyebilirim bu cumartesi gittiðin bir düðünden virüs alsan da 2 günde bu etkileri yaþamazsýn.Malum 1 hafta gibi bir kuluçka süresi var bu virüsün.Öncesinde almýþsýndýr nezle veya adý herneyse.

Yapman gereken biranönce teste gitmek.Çünkü eðer covid isen biranönce tedaviye baþlamalýsýn.Test sonuçlarý erken çýkýyor kimi zaman,nezleysen de için rahatlar 2. doz aþýný rahatça gider olursun.Biontech aðýr bir aþý,2.doz olan tanýdýklarýmýn %90'ý evde hasta olarak geçirdi.

Tavsiyelerim bunlar.Ama bukadar kýsa sürede ,düðünden þüpheleniyorsan covid olamazsýn diyorum ben.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    30

Alýntý Cem Balcý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Mert saðlýkçý deðilim ama bir kaç þey söyleyebilirim.Eylülde ben de 10 kiþi ile kovid atlattým.Çalýþtýðým yer gereði sýk sýk da duyuyorum seninki gibi þüpheli durumlarý.
    Bu belirtiler normal covid belirtisi de olabilir,nezle belirtisi de.Ama þunu söyleyebilirim bu cumartesi gittiðin bir düðünden virüs alsan da 2 günde bu etkileri yaþamazsýn.Malum 1 hafta gibi bir kuluçka süresi var bu virüsün.Öncesinde almýþsýndýr nezle veya adý herneyse.

Yapman gereken biranönce teste gitmek.Çünkü eðer covid isen biranönce tedaviye baþlamalýsýn.Test sonuçlarý erken çýkýyor kimi zaman,nezleysen de için rahatlar 2. doz aþýný rahatça gider olursun.Biontech aðýr bir aþý,2.doz olan tanýdýklarýmýn %90'ý evde hasta olarak geçirdi.

Tavsiyelerim bunlar.Ama bukadar kýsa sürede ,düðünden þüpheleniyorsan covid olamazsýn diyorum ben.
    Düðün cumartesi, cuma günü de eniþtem ziyaretimize gelmiþti, arabada klimayi açmýþ klima da onu hemen çarpar, geldiginde klima beni boyle yaptý dedi onda da grip halleri vardý ama onun sebebi korona deðildi, belki ondan bulaþmýþtýr.

2. aþý randevum olan 17 aðustos'a kadar iyileþsem gidip vurdursam, þu an yasamakta olduðum þey koronaysa, atlatýp peþine 2. doz aþýmý da olursam bunun zararý olur mu veya daha mý iyi olur çok soru iþareti var, biraz araþtýrdým saðlýkçýlar da net konuþamýyor.

Birisi demiþ "1. dozdan sonra korona olan 2. dozu olmasin", diðeri "1. dozdan sonra korona olanýn aþýsý boþa gidiyor, 6 ay bekleyip baþa sarsýn tekrar 2 doz vurmak için randevu alsýn" vs.. çeþitli dusunceler var.

Test yapsam %99 korona derler, test pozitif çýkarsa 2. doz aþýmý olur muyum olamaz miyim, olursam yararli mi zararli mi belli deðil. Bu konuda kararsizim ama teste bulaþmadan 17 sine kadar atlatýp 2. dozu da vurmak istiyorum, çýksýn aradan.

Test pozitif cikarsa tedaviye baþlarsýn diyorsun ama zaten tek yaptýklarý sabah 8 aksam 8 günde 16 hap yutturmak, onlarý kullanmak istemiyorum. Kendi kendime atlatýp 2. dozu da 17 sinde vurmak istiyorum, umarým iyilesirim...

Moralim bozuldu, þu iþ 2. dozdan sonra olsa üzülmezdim. Ýlk aþý boþa mý gitti, dozlar arasý korona olup atlatýnca 2. doz faydalý mý olur zararlý mi belirsizliði canýmý sýktý.
    "Daðlardan yaðmur gibi geçtiler, çayýrlardan yel gibi estiler. Günler batýdan battý bile, tepelerin ardýndan gölgeler içine. Nasýl bu hale geldik?"

Nereden
    Ankara

Düðün cumartesi, cuma günü de eniþtem ziyaretimize gelmiþti, arabada klimayi açmýþ klima da onu hemen çarpar, geldiginde klima beni boyle yaptý dedi onda da grip halleri vardý ama onun sebebi korona deðildi, belki ondan bulaþmýþtýr.

2. aþý randevum olan 17 aðustos'a kadar iyileþsem gidip vurdursam, þu an yasamakta olduðum þey koronaysa, atlatýp peþine 2. doz aþýmý da olursam bunun zararý olur mu veya daha mý iyi olur çok soru iþareti var, biraz araþtýrdým saðlýkçýlar da net konuþamýyor.

Birisi demiþ "1. dozdan sonra korona olan 2. dozu olmasin", diðeri "1. dozdan sonra korona olanýn aþýsý boþa gidiyor, 6 ay bekleyip baþa sarsýn tekrar 2 doz vurmak için randevu alsýn" vs.. çeþitli dusunceler var.

Test yapsam %99 korona derler, test pozitif çýkarsa 2. doz aþýmý olur muyum olamaz miyim, olursam yararli mi zararli mi belli deðil. Bu konuda kararsizim ama teste bulaþmadan 17 sine kadar atlatýp 2. dozu da vurmak istiyorum, çýksýn aradan.

Test pozitif cikarsa tedaviye baþlarsýn diyorsun ama zaten tek yaptýklarý sabah 8 aksam 8 günde 16 hap yutturmak, onlarý kullanmak istemiyorum. Kendi kendime atlatýp 2. dozu da 17 sinde vurmak istiyorum, umarým iyilesirim...

Moralim bozuldu, þu iþ 2. dozdan sonra olsa üzülmezdim. Ýlk aþý boþa mý gitti, dozlar arasý korona olup atlatýnca 2. doz faydalý mý olur zararlý mi belirsizliði canýmý sýktý.
    Mesela þuan covid isen 2. dozu yaparlar mý?Yapmýyorlar diye biliyorum çünkü covid olduðun için zaten antikorlusun sayýyorlar.O ilaçlarý kullandým ben hafif atlatýðým için pek bir etkisini görmedim ama aðýr atlatan arkadaþlarým nefes almakta kolaylýk saðladýðýný söyledi.

Senin kararýn tabiki ama þikayetlerin ortalama 2-3 gün daha sürer,bu süreçte böyle stres olmaktansa teste gitmek daha doðru gibi.Þimdi teste gitsen gece sonucun çýkar.Ayrýca direk pozitif çýkar diye düþünme iþ yerimde senden aðýr durumda arkadaþlar gönderdik teste negatif çýktýlar.

Geçmiþ olsun.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sevgili Mert....

1- Bu belirtiler Covid belirtisi olduðu kadar faranjit gibi basit üsye belirtisi olabilir.... Geçen haftalar inanýlmaz sýcak ve nemli idi. oturduðun yerde terliyordun zaten. az yada çok herkes etkilendi. covid olmayabilir.... Ama bence git bi test yaptýr. aklýnda soru iþareti kalmasýn...

2- Bu belirtilerinin olduðunu söylersen zaten aþý yapmazlar sana. Kaldýki eðer covitli isen ve söylemeden aþý olursan faydasý olmayacaðý gibi senin için daha kötü olur.. Vücudundaki virüslere direnç kazandýrabilirsin.

3- Hastalýk geçirenlere önceden tek aþý yapýyorlardý. 2 . aþýyý yapmýyorlardý. sonra 1 aþý vurulup hastalýðý geçirmiþ olsan dahi belirli bir süre sonunda yine aþý yapmaya baþladýlar.

4- ne yapman gerektiðini en iyi sen bilirsin lakin bana kalýrsa bir an önce test yaptýr kafanda kalmasýn. ya da þöyle yap bugün nane- limon ne varsa iç güzelce bir dinlen eðer belirtilerinde azalma yoks ayarýn doktora git bence...

saðlýk bu ihmale gelmez kardeþim

geçmiþ olsun kal saðlýcakla
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    30

Alýntý Faik Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sevgili Mert....

1- Bu belirtiler Covid belirtisi olduðu kadar faranjit gibi basit üsye belirtisi olabilir.... Geçen haftalar inanýlmaz sýcak ve nemli idi. oturduðun yerde terliyordun zaten. az yada çok herkes etkilendi. covid olmayabilir.... Ama bence git bi test yaptýr. aklýnda soru iþareti kalmasýn...

2- Bu belirtilerinin olduðunu söylersen zaten aþý yapmazlar sana. Kaldýki eðer covitli isen ve söylemeden aþý olursan faydasý olmayacaðý gibi senin için daha kötü olur.. Vücudundaki virüslere direnç kazandýrabilirsin.

3- Hastalýk geçirenlere önceden tek aþý yapýyorlardý. 2 . aþýyý yapmýyorlardý. sonra 1 aþý vurulup hastalýðý geçirmiþ olsan dahi belirli bir süre sonunda yine aþý yapmaya baþladýlar.

4- ne yapman gerektiðini en iyi sen bilirsin lakin bana kalýrsa bir an önce test yaptýr kafanda kalmasýn. ya da þöyle yap bugün nane- limon ne varsa iç güzelce bir dinlen eðer belirtilerinde azalma yoks ayarýn doktora git bence...

saðlýk bu ihmale gelmez kardeþim

geçmiþ olsun kal saðlýcakla
    Teþekkürler abi... Randevum olan ayýn 17 sinde de bu halde olursam zaten aþý olmam. Eðer 2-3 gün içinde atlatýrsam, sorunum da yoksa gidip vurdurayim diyorum ama düzelmezsem test yapýp duruma göre hareket ederim. Evde nane, limon, ihlamur, bal, pekmez, a b c d xyz vitaminleri ne varsa yüklüyorum umarým 2-3 güne atlatýrým...

Saðlýk bakanlýðýndaki bilgilere ve bazý kaynaklara baktým, korona geçirse de tam koruma için 2 doz aþý olunmalýdýr görüþü hakim. Adam belki korona ama haberi yok, 2. dozu da vurdu, sorun olur mu konusu kafa kurcaliyor ama sorun olmaz diye belirtmiþler.

Saðlýk dünyasýnda da kafalar karýþýk, ben þunu atlatýp 2. dozu kendi gununde kendi saatinde saðlýklý bir sekilde vurup konuyu kapatmak istiyorum derdim o )
    Konu Mert Oðuzlu61 tarafýndan (10.08.2021 Saat 14:22 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Teþekkürler abi... Randevum olan ayýn 17 sinde de bu halde olursam zaten aþý olmam. Eðer 2-3 gün içinde atlatýrsam, sorunum da yoksa gidip vurdurayim diyorum ama düzelmezsem test yapýp duruma göre hareket ederim. Evde nane, limon, ihlamur, bal, pekmez, a b c d xyz vitaminleri ne varsa yüklüyorum umarým 2-3 güne atlatýrým...

Saðlýk bakanlýðýndaki bilgilere ve bazý kaynaklara baktým, korona geçirse de tam koruma için 2 doz aþý olunmalýdýr görüþü hakim. Adam belki korona ama haberi yok, 2. dozu da vurdu, sorun olur mu konusu kafa kurcaliyor ama sorun olmaz diye belirtmiþler.

Saðlýk dünyasýnda da kafalar karýþýk, ben þunu atlatýp 2. dozu kendi gununde kendi saatinde saðlýklý bir sekilde vurup konuyu kapatmak istiyorum derdim o )
    1. Dozu vurulmuþ ise hasta olsa dahi hastalýk geçtikten sonra 2. dozu vurulmasýnda fayda var bence...

sende dikkat et normal hastalýkta olabilir ama saðlýk bu ihmale gelmez....

nane limon yapýp bal ile iç bakalým ne olur...
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    30

Alýntý Faik Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    1. Dozu vurulmuþ ise hasta olsa dahi hastalýk geçtikten sonra 2. dozu vurulmasýnda fayda var bence...

sende dikkat et normal hastalýkta olabilir ama saðlýk bu ihmale gelmez....

nane limon yapýp bal ile iç bakalým ne olur...
    Aynen 1. dozu vurulduðum için dert ettim zaten 2. dozun randevu vakti geliyor ayýn 17 sinde ama 4-6 hafta arasý ideal deniliyordu birkac gün geçmiþ geçmemiþ sorun olacaðýný sanmam ben randevuya kadar toparlamaya çalýþayým.

onur_alabuga_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    34

Arkadaþlar bugün ilk aþýmý olsam hafta sonu pcr testimi yaptýrýp maç izleyebilir miyim ?
    !!!! BÝZE HERYER TRABZON !!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    bkandil - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün (10.08.2021) yaptýðý toplantýda, 2021-2022 futbol sezonu için Müsabakalarda Uygulanacak Covid-19 Tedbirlerine Ýliþkin Talimatý görüþerek kabul etmiþtir.

Söz konusu talimatýn yürürlüðe girmesinden itibaren geçerli olacak Stadyum Giriþ Þartlarý aþaðýdaki þekildedir:

1. T.C. Saðlýk Bakanlýðý'nca belirlenen aþý takvimini* tamamlamýþ kiþiler, son aþý tarihlerini takip eden 14. günden itibaren; Covid-19 geçirmiþ kiþiler ise, izolasyon süreçlerinin tamamlanmasýndan itibaren 180 gün süre ile stadyuma seyirci olarak girebilecektir.

2. 12 yaþýný tamamlamýþ ve henüz T.C. Saðlýk Bakanlýðý'nýn belirlediði aþý yaþ grubuna dahil olmamýþ kiþiler, müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptýrmasý ve test sonucunun negatif olmasý þartýyla stadyuma girebilecektir. Ancak söz konusu yaþ grubuna T.C. Saðlýk Bakanlýðý tarafýndan aþý tanýmlamasý yapýlmasý halinde, söz konusu kiþiler 60 gün süre içerisinde aþý takvimini tamamlamamalarý halinde, bu kiþilere stadyumlara giriþ izni verilmeyecektir.

3. T.C. Saðlýk Bakanlýðý güncel uygulamasý kapsamýnda, Covid-19 PCR testi yaptýrýlamayan 12 yaþ altýndaki çocuklar stadyumlara giremeyecektir.

4. Talimatýn yürürlüðe girdiði tarihten önce kombine bilet satýn almýþ ancak aþý takvimini tamamlamamýþ kiþiler, müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptýrmasý ve test sonucunun negatif olmasý þartýyla stadyumlara girebilecektir. Ancak söz konusu kombine sahiplerinin, T.C. Saðlýk Bakanlýðý tarafýndan aþý tanýmlamasý yapýlmýþ grupta olmalarýna raðmen 60 gün süre içerisinde aþý takvimini tamamlamamalarý halinde bu kiþilere stadyumlara giriþ izni verilmeyecektir.

5. UEFA'nýn güncel uygulamalarý göz önünde bulundurularak ve kamu saðlýðýnýn korunmasý amacýyla misafir takým seyirci uygulamasý 2021-2022 sezonu boyunca yapýlmayacaktýr. Misafir tribünlerine sadece ev sahibi takým seyircisi alýnabilir.

6. Stadyumlarda yer alan Protokol ve Basýn Tribünlerine giriþler, seyirci giriþ koþullarýna tabi olacaktýr.

7. Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarýnda seyircilerin stadyuma giriþleri, HES entegrasyonu ile E-Bilet sistemi üzerinden alýnan biletler ile yapýlýr. Bilet alacak kiþilerin, HES kodu bilgilerine E-Bilet sistemi uygulayýcýsýnýn ulaþmasýna onam vermesi gerekmektedir. Kiþilere yönelik HES uygulama sorgulamalarý Localara girecek kiþiler ve seyirciler için E-Bilet sistemi üzerinden yapýlacak; Protokol Tribününe girecek kiþiler için ise E-Bilet sistemi veya HES uygulamasý üzerinden yapýlacaktýr.

8. TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de seyircilerin stadyumlara giriþleri, ev sahibi kulübün sorumluluðunda HES kodu kontrolü ile yapýlacaktýr.

*Aþý takvimini tamamlamýþ olmak:

1. T.C. Saðlýk Bakanlýðý tarafýndan saðlanan aþýlardan iki doz aþý olmak,

2. Covid-19 hastalýðýný geçirmiþ olup, T.C. Saðlýk Bakanlýðý tarafýndan saðlanan aþýlardan bir doz aþý olmak.

Çaðatay96 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    27

herkes eskiye donmek istiyor ancak erken

Nereden
    Ankara

Son dakika: Ülkemizdeki koronavirüs vaka sayýlarý düne göre arttý. 29 Eylül'de kaydedilen 24 saatlik verilere göre 29 bin 386 vaka tespit edildi. Vefat sayýsý ise 227 oldu. Ýyileþen hasta sayýsý 31 bin 018 olurken toplam 355 bin 442 test yapýldý.

Fanatik34 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Schutzimpfungen - Bundesgesundheitsministerium

Alman Saglik Bakanliginin, Büyükler icin önerdigi Asilama türleri:

Poliomyelitis (Cocuk Felci), gecirmemis, bagisiklik kazanamamis Kisiler icin.
    Masern (kizamik) gecirmemis kisiler icin.
    Diphteri
    Tetanus
    Pertussis (Bogmaca)

Risk Gruplari (bagisiklik sistemi cok iyi olmayan sahislar) icin

Frühsommer-Meningoenzephalitis (Menenjit)
    Haemophilus influenza Typ b (Influenza B)
    Hepatitis A und B (Hepatit)Herpes zoster (Gürtelrose) (Zona hastaligi)
    Influenza (Grippe) (Grip)
    Meningokokken (Meningokok Hastalýðý)
    Pneumokokken (Pnömokok)
    Varizellen (Su Cicegi)
    Tollwut (Kuduz)

Asilarini olmalari tavsiye edilir. Emin olun, bu hastaliklarin cogu Covid´den cok daha tehlikelidir.

Dipnot: Bazilarini gecirmis biri olarak söylüyorum. Kronik Ciger hastasi olarak, Covid´i semptomsuz gecirdim, zira bagisiklik sistemim herseye ragmen cok iyidir !!
    “Bugün ki Dünya, Elit Kesimin, kendini akilli zannedenleri kullanarak olusturdugu bir Düzen maalesef "

Eski Kullanici Adi: Fanatik28

6Þafak Aydýn1 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    46

Dalgalandi yine dün 40 bin bugün 50 bin Almanya. Tedbirli olmakta fayda var.
    Konu 6Þafak Aydýn1 tarafýndan (11.11.2021 Saat 09:49 ) deðiþtirilmiþtir.
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Bulunduðum þehir Krasnodar Eyaletindeki belirlenen Covid hastahanelerinden birine sahip.
    Þehir 60 bin nüfuslu. Etrafýnda da sadece liman þehri Novorrossiyk 300 bin nüfüsa sahip. Kalanlar ayný þekilde 30-40 bin nüfuslu küçük þehirler.

Günde 40-50 kiþi ölüyor burada ...

Rusya zaten ölüm sayýlarýnda günde 1200-1300 kayýpla inanýlmaz rakamlara çýktý.

Herkes aþý oldu.
    Aþýlanan ve hastalananlara verilen Qr kodu olmadan artýk restorana bile giremiyorsun.
    Lakin günde 35-40 bin yeni hasta, 1200 ün üzerinde kayýp var.

Aþýsýnýn da, hastalýðýnýn da...
    Yeni bir kapama gelirse buna dayanacak bir ekonomi de kalmadý. Kusura bakmasýnlar.
    Dünyanýn þirazesi kaydý.
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafýndan (11.11.2021 Saat 10:15 ) deðiþtirilmiþtir.

reisoðlu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    39

Trabzondaki maclara, bunlara amatör maclari dahil, sadece pcr testi ile giriliyormu? yani asi olmayanin girme imkani varmi stadlara Trabzonda?
    Ýstanbul kartelini yedi kez yýktýk, yine yýkacaðýz !
    BORDO kanýmýzla MAVÝ göklere Trabzonspor yazacaðýz !..

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý reisoðlu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Trabzondaki maclara, bunlara amatör maclari dahil, sadece pcr testi ile giriliyormu? yani asi olmayanin girme imkani varmi stadlara Trabzonda?
    Alýntý reisoðlu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    suan maclara sadece asi olanlar mi girebiliyor, yoksa mac günü test olup stada girebiliyormuyuz?

T.C. Saðlýk Bakanlýðý tarafýndan belirlenen aþý takvimini (T.C. Saðlýk Bakanlýðý tarafýndan saðlanan aþýlardan iki doz aþý olmak ya da Covid-19 hastalýðýný geçirmiþ olup, T.C.Saðlýk Bakanlýðý tarafýndan saðlanan aþýlardan bir doz aþý olmak) tamamlamýþ kiþiler ile daha önce Covid-19 salgýn hastalýðýný geçirmiþ kiþiler stadyum tribünleri, localarý ve protokol tribünü ile basýn tribününe aþaðýdaki koþullarda girebilirler:

a. T.C. Saðlýk Bakanlýðý’nca belirlenen aþý takvimini tamamlamýþ kiþiler, son aþý tarihlerini takip eden 14. günden itibaren 180 gün süre ile; Covid-19 geçirmiþ kiþiler ise,izolasyon süreçlerinin tamamlanmasýndan itibaren 180 gün süre ile stadyuma girebilirler.

b. Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarýnda seyircilerin stadyuma giriþleri, HES entegrasyonu ile E-Bilet sistemi üzerinden alýnan biletler ile yapýlýr. Bilet alacak kiþilerin, HES kodu bilgilerine E-Bilet sistemi uygulayýcýsýnýn ulaþmasýna onamvermesi gerekmektedir. Kiþilere yönelik HES uygulama sorgulamalarý seyirciler için EBilet sistemi üzerinden; protokol tribününe girecek kiþiler için ise E-Bilet sistemi veya HES uygulamasý üzerinden yapýlacaktýr.

c. TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakalarýnda kiþilerin stadyumlara giriþleri, evsahibi kulübün sorumluluðunda HES uygulamasý üzerinden kontrol ile yapýlýr.

d. FIFA, UEFA ve diðer ülke Futbol Federasyonlarýnýn mensuplarý ve misafirleri müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptýrmalarý ve test sonuçlarýnýn negatif olmasý veya T.C. Saðlýk Bakanlýðý tarafýndan tanýnan Covid-19 aþý kartlarýný ibraz etmeleri þartýyla protokol tribününe girebilirler. Bununla birlikte FIFA veya UEFA tarafýndan organize edilen müsabakalarda misafir kulüplerin futbolcu yakýnlarý,sponsorlarý için 100 kiþiyi aþmayacak þekilde müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptýrmalarý ve test sonuçlarýnýn negatif olmasý veya T.C. Saðlýk Bakanlýðý tarafýndan tanýnan Covid-19 aþý kartlarýný ibraz etmeleri þartýyla kulüp tarafýndan belirlenecek özel bir tribününe girebilirler.

e. T.C. Saðlýk Bakanlýðý tarafýndan tanýnan aþýlarýný yurtdýþýnda tamamlamýþ kiþiler, sadece stadyum giþelerinden olmak kaydýyla, aþý sürecini tamamlayarak oluþturulan aþý sertifikasýný stadyum bilet giþe yetkililerine ibraz etmeleri koþulu ile biletlerini pasaport numaralarý ile almýþ olduklarý elektronik kartlarýna yükleterek satýn alabilirler. Stadyum bilet giþe yetkilileri tarafýndan aþý kartýnýn yaný sýra son aþý tarihinden 14 gün geçmiþ olmasý kuralý ve aþý sertifikasý ile pasaportun uyuþup uyuþmadýðý kontrolü yapýlýr. Ayrýca T.C. Saðlýk Bakanlýðý tarafýndan tanýnan aþýlarýný yurt dýþýnda tamamlamýþ T.C. kimlik numarasý sahibi kiþiler ise Ýl Saðlýk Müdürlüklerine giderek aþýlarýný HES Kodu ve T.C. kimlik numaralarýna iþletmeleri koþulu ile giþelerden ya da online olarak bilet alabilirler.

f. T.C. Saðlýk Bakanlýðý tarafýndan 12 yaþ altýndaki çocuklara Covid-19 aþý hakký tanýmlanmasý ve aþý takvimlerinin tamamlamasýna kadar 12 yaþýný tamamlamamýþ çocuklarýn stadyumlara giriþlerine izin verilmez

https://www.tff.org/Resources/TFF/Do...in-Talimat.pdf
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Standart COVID-19 (Yeni Koronavirüs Hastalýðý) Hakkýnda Önemli Bilgiler | DÝKKAT

Benim hastalýða yakalanma sürecim çok ilginç oldu. Þöyleki; temaslý ve pozitif vakalarýn olduðu bir yerde görev yapýyordum. Çarþamba günü test yaptým negatif çýktý. Ertesi gün perþembe sabahý pfizer 2. Doz aþýmý oldum, ne olduysa ondan sonra oldu. Kol aðrýsý, 2 gün göðüs aðrýsý ve öksürük , 1 gece ateþ, 5. Gün ise tat ve koku kaybý. Hastalýðý hafif atlattým fakat eþim biraz aðýr geçirdi(aþýsýzdý). Tat ve koku kaybý yaþayana kadar aþýnýn yan etkileri sanýyordum.

Þöyle bir tezim var. Konu hakkýnda bilgisi olanýn fikrini merak ediyorum. Çarþamba günü test yaptýðýmda (hiç bir þeyim yoktu) negatif çýkmýþtým. Muhtemelen virüsü kapmýþtým. Ertesi günü aþýyý olunca vücud zayýf düþtü ve virüse gün doðdu. Teþbihte hata olmaz, Bir nevi aþý içeriden kapýyý açtý. Belki de 2. Doz aþýmý bir kaç gün sonra yapsam çok daha hafif atlatacaktým.

Böyle bir þey mümkün mü?
    Konu omondoles tarafýndan (16.11.2021 Saat 22:39 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ankara

Alýntý omondoles Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Benim hastalýða yakalanma sürecim çok ilginç oldu. Þöyleki; temaslý ve pozitif vakalarýn olduðu bir yerde görev yapýyordum. Çarþamba günü test yaptým negatif çýktý. Ertesi gün perþembe sabahý pfizer 2. Doz aþýmý oldum, ne olduysa ondan sonra oldu. Kol aðrýsý, 2 gün göðüs aðrýsý ve öksürük , 1 gece ateþ, 5. Gün ise tat ve koku kaybý. Hastalýðý hafif atlattým fakat eþim biraz aðýr geçirdi(aþýsýzdý). Tat ve koku kaybý yaþayana kadar aþýnýn yan etkileri sanýyordum.

Þöyle bir tezim var. Konu hakkýnda bilgisi olanýn fikrini merak ediyorum. Çarþamba günü test yaptýðýmda (hiç bir þeyim yoktu) negatif çýkmýþtým. Muhtemelen virüsü kapmýþtým. Ertesi günü aþýyý olunca vücud zayýf düþtü ve virüse gün doðdu. Teþbihte hata olmaz, Bir nevi aþý içeriden kapýyý açtý. Belki de 2. Doz aþýmý bir kaç gün sonra yapsam çok daha hafif atlatacaktým.

Böyle bir þey mümkün mü?
    Aþýdan sonra teste gittiðinizde pozitif çýkma ihtimali yüksek diye biliyorum.Özellikle Mrna aþýsý olduysanýz.

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Alýntý Cem Balcý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Aþýdan sonra teste gittiðinizde pozitif çýkma ihtimali yüksek diye biliyorum.Özellikle Mrna aþýsý olduysanýz.
    Aþýdan 5 gün sonra test yaptým. Kesin olarak virüsü kaptým çünkü evde herkes korona oldu.

Nereden
    Ankara

Alýntý omondoles Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Aþýdan 5 gün sonra test yaptým. Kesin olarak virüsü kaptým çünkü evde herkes korona oldu.
    Aþýyla eþ zamanlý kapmýþsýnýz virüsü hocam.Evet aþý baðýþýklýðý düþürüyor,üzerine bir de virüs eklenmiþ aðýr geçer.
    Geçmiþ olsun.

Doðukan Uçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    30

stat içinde maskeyi çýkarmayýn.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Bilmem kaçýncý dalga baþladý anlaþýlan. Bakalým yýlbaþýna ne gibi kapatma kararlarý, uzaktan bilmem ne kararlarý ile yüzleþeceðiz.

Dün yeni bulaþý rakamlarýnda , Almanya, Abd, Ýngiltere, Rusya falan uçmuþ durumda.
    Diðer Avrupa ülkeleri de benzer þekilde.

Doðukan Uçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    30

nu varyantý çýkmýþ. bazý ülkeler sýnýrlarý ve uçuþlarý kapattý.

bunun daha bulaþýcý ve etkili olduðu söyleniyor.

net sýçtýk yeni kapanmalar yolda.

Fanatik34 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Yilin 45. haftasi itibari ile Almanya´daki positiv Oran %17,27..yani Nüfusa hesapladigimizda, Ülkede 10 milyonun üzerinde pozitif vaka var. Ki salginin yogun oldudu dönemlerde bu da normal.

Su uygulanan korku politikasindan gina geldi artik!! O kadar Insan Asi oldu ve hala niye durmuyor bu illet diye soran var mi? Kisacasi, bagisikligi zayif Insanlara karsi sosyal mesafe, hijyen en önemli etkenler.

Simdi de güya yine daha tehlikeli bir Varyant cikmis..eger gercekten tehlikeli ise, Asi olanlarinda isi zor! Ama tahmin ettigim gibi, sadece korku yaratmak gibi olusturulan, Insanlari Asiya zorlayan bir durum. Asinin uzun dönem yan etkileride mechul!

Bizim buralarda Corona´dan cok, 3 . Asidan sonra ölenlerin sayisi gitgide artiyor. Bunu saklamak icinde ellerinden geleni yapiyorlar..icin en acisi da bu
    “Bugün ki Dünya, Elit Kesimin, kendini akilli zannedenleri kullanarak olusturdugu bir Düzen maalesef "

Eski Kullanici Adi: Fanatik28

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)