Hesaplipazar
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
Toplam 119 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: COVID-19 (Yeni Koronavirs Hastal) Hakknda nemli Bilgiler | DKKAT

Manu61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.06.2008
    Nereden
    Samsun

Kore ve Japonya bu virs baarl bir ekilde durdurdu. Kabul etmek gerekiyor bizim insanmz hi disiplinli deil. Bugn balkondan etraf seyrettim insanlar gezmeye devam ediyor. stanbul bu uyarlar biraz daha dikkate alm gibi.
    DRaZeN PeTRoVi....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Trabzonspor Kongre yesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.01.2007
    Nereden
    Rusya
    Ya
    38

u ana kadar hastahaneden kan 180 bin kiinin 33 bini hayatn kaybetti.
    Yani %18.
    Balangta %9 u, ardndan %13 e ykseldi. u anda %18.

Salk sistemleri zorlandka oran artyor.
    Byle giderse ok sert lm oranlarna ulaacak.

Trabzonspor Kongre yesi
    Zafer Fidan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.06.2007
    Nereden
    Avrupa Dier

Alnt Mehmet Fatih Yavuz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Yani %18.

Bu oranlar ile biraz dikkat etmekde fayda var. Gercegi yansitmaya bilir her istatistik gibi. En byk faktr nekadar test yapildi. sadece agir hasta olanlar ve lenlerde test edilirse oran yksek gzkebilir. Almanya mesela cok test yapiyor. Oran cok daha dsk gzkyor. demek istedigim aciklanan pozitif sayilar cok daha yksek oldugu.
    TRABZONSPOR 1967

memozcan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.10.2009
    Nereden
    stanbul
    Ya
    38

istanbulun gbeinde bota duran bir havaalan var.. neden oras karantina hastanesi yaplmyor anlamakta glk ekiyorum..
    Frsat senesi!!

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    12.01.2007
    Nereden
    Rusya
    Ya
    38

Alnt memozcan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    istanbulun gbeinde bota duran bir havaalan var.. neden oras karantina hastanesi yaplmyor anlamakta glk ekiyorum..
    Darda kalan biri mi var?
    htiya olursa her yer yaplr. Henz byle bir ihtiya duyulmad.

Nazim Can - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.07.2013
    Nereden
    Almanya

Alnt memozcan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Nerden biliyorsun bosta oldugunu bakalim hangi yandasa peskes cekildi orasi.
    No one wins. One side just loses more slowly.

Doukan Uan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.04.2011
    Nereden
    Artvin
    Ya
    26

bu virs trkiye ye martta gelmedi bal gibi ortada duran bir gerek.
    gllerin iktidarna kar TRABZONSPOR

GencTurk6161 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.01.2009
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

Alnt Doukan Uan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Allah'tan WHO (dnya salk rgt ) para yardm yapacam dedi. Yoksa hala dinazor proflar TV ye kp Trk genine bu virs ilemiyor Trkiye de hastalk yok derlerdi.
    ***GeN***

yelik tarihi
    31.08.2014
    Nereden
    Bursa
    Ya
    35

Alnt Doukan Uan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Engin bilgilerinize snarak soruyorum.sizce ne zaman geldi.2019.da mi.hatta ilk vaka.turkiye de kt.ama sakland herhalde dnyaya rezil olmamak icin.bu virs hakknda ne kadar bilginiz var merak ettim.oncelikle bu virs mart ortasnda geldi ve uan pozitif vaka 20.000 oldu.zaten bu virsn fark cok hzl bulayor.yani ocak veya ubat gelmi olsa uan pozitif vaka 200.000 filan olmas lazmd.yani saklama ansn yok.ki mart sonras kstlamalara ramen 20 gnde 20.000 oldu.ocak veya ubat gelse kstlama olmadan belkide milyonlar bulmu olmalyd.biraz okumak aratrmak art ite.her okuduunu duydugunu kabul etmemek art.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    12.01.2007
    Nereden
    Rusya
    Ya
    38

Yani %18.

Bu mesajdan 1 hafta geti .
    u anda mevcut taburcu says 253.626.
    Toplam lm ise 65.608.

Dosyas kapanan hasta says 319.234.

lm oran u anda %20,5 oldu

9 dan 13 e, 13 ten , 18 e, 18 den 20,5 e.

Hastahane kapasiteleri dolduka artyor...

Allah dnyann yardmcs olsun diyeceim.
    Rahatken bunca mezalimi dnyaya layk gren insanolu layn buluyor diyecek gnlm.

yelik tarihi
    31.08.2014
    Nereden
    Bursa
    Ya
    35

Bu mesajdan 1 hafta geti .
    u anda mevcut taburcu says 253.626.
    Toplam lm ise 65.608.

Dosyas kapanan hasta says 319.234.

lm oran u anda %20,5 oldu

9 dan 13 e, 13 ten , 18 e, 18 den 20,5 e.

Hastahane kapasiteleri dolduka artyor...

Allah dnyann yardmcs olsun diyeceim.
    Rahatken bunca mezalimi dnyaya layk gren insanolu layn buluyor diyecek gnlm.
    Istatistiginiz yanl.sizin istatistie gre en basit hastaln bile lm oran yzde 20lerde kar.mesela.dogum.istatistigi tutsanz yine ok yksek lm oranlar tutulur.bu virsten lm oran en fazla yzde 5 olur.o da hastanede pozitif vaka uzerinden.tum virse yaralananlarn istatistii tutulabilir (asemptomatik veya hastaneye bavurmayp corona pozitifler) lm oran yzde 1lere kadar iner.gercekci olmak lazm.
    Konu emre6117 tarafndan (06.04.2020 Saat 22:14 ) deitirilmitir.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    12.01.2007
    Nereden
    Rusya
    Ya
    38

Alnt emre6117 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Istatistiginiz yanl.sizin istatistie gre en basit hastaln bile lm oran yzde 20lerde kar.mesela.dogum.istatistigi tutsanz yine ok yksek lm oranlar tutulur.bu virsten lm oran en fazla yzde 5 olur.o da hastanede pozitif vaka uzerinden.tum virse yaralananlarn istatistii tutulabilir (asemptomatik veya hastaneye bavurmayp corona pozitifler) lm oran yzde 1lere kadar iner.gercekci olmak lazm.
    Vay arkada herkes istatistiki ...
    Veriler her siteden elde edilebilecek kadar basit. Kapanan vakalarn %21 i ld.
    Elimizdeki tek veri, 1.300.000 toplam vaka.
    Bunlar hastahaneye yatm toplam vaka. Bugne kadar yatanlarn hastaneden 4 salam karken, 1 i lyor.

Asemptomatiklerin adedine dair bir veri mi var elinde de ona gre istatistik tutacaksn?
    Hastahaneye den hastalar net veridir.
    Kapanan vaka says da net veri.
    Bunlarn iinden lenlerin says ve oran da net veri.

Benim elimde asemptomatik hasta adedi diye bir rakam yok. Olmadan kaba etimden rakam da uyduramiyorum.
    Hastahane verileri ortada.

statistik yanl diye de enteresan matematik yaklam. Toplama karma ,arpma blme. ok zor deil.
    Adedini bilmediiniz asemptomatik vakalarn orann hesaplama ansmz olmad iin henz konusulabilecek mevzu deil..

Vesselam, net hastahane verileri zerinden hastahanelerde kapanan vakalarn %21 i ld.
    u anda da aktif 1 milyona yakn insan hastahanelerde yatyor.

yelik tarihi
    31.08.2014
    Nereden
    Bursa
    Ya
    35

Vay arkadaş herkes istatistikçi ...
    Veriler her siteden elde edilebilecek kadar basit. Kapanan vakaların %21 i öldü.
    Bunlar hastahaneye yatmış toplam vaka. Bugüne kadar yatanların hastaneden 4 ü sağlam çıkarken, 1 i ölüyor.

Asemptomatiklerin adedine dair bir veri mi var elinde de ona göre istatistik tutacaksın?
    Hastahaneye düşen hastalar net veridir.
    Kapanan vaka sayısı da net veri.
    Bunların içinden ölenlerin sayısı ve oranı da net veri.

Benim elimde asemptomatik hasta adedi diye bir rakam yok. Olmadan kaba etimden rakam da uyduramiyorum.

İstatistik yanlış diye de enteresan matematik yaklaşımı. Toplama çıkarma ,çarpma bölme. Çok zor değil.
    Adedini bilmediğiniz asemptomatik vakaların oranını hesaplama şansımız olmadığı için henüz konusulabilecek mevzu değil..

Vesselam, net hastahane verileri üzerinden hastahanelerde kapanan vakaların %21 i öldü.
    žu anda da aktif 1 milyona yakın insan hastahanelerde yatıyor.
    Iste bnm bahsettigim de bu .olum rakamlari toplam vaka uzerinden yapilir.taburcu uzerinden degil.ciddi sekilde yanlis yuksek cikar.corona olum orani yuzde 3_4 arasi.asemptomatik bireylerde eklenebilse yani test asemptomatiklere de yapilsa bu oran yuzde 2lere belkide daha asagilara bile iner.yuzde 20 olum rakami olsa kaos olur dunyada.bu yazdiklarimi bir saglikci ve istatistik bilimine de kismen hakim biri olarak yaziyorum inanabilirsiniz.son yaplan yayinlar da lm rakamlarnn asemptomatik veya hafif semptomlu bireyler de eklendiinde yzde 0.66 kadar indii grlm.bu hastaln ana sorunu hzl bulamas.normal.gribe gre 10 kata kadar artan lm oran ve saglik sistemini ksa sre iinde kilitleyebilmesi.
    Konu emre6117 tarafndan (07.04.2020 Saat 04:19 ) deitirilmitir.

yelik tarihi
    31.08.2014
    Nereden
    Bursa
    Ya
    35

Vay arkada herkes istatistiki ...
    Veriler her siteden elde edilebilecek kadar basit. Kapanan vakalarn %21 i ld.
    Bunlar hastahaneye yatm toplam vaka. Bugne kadar yatanlarn hastaneden 4 salam karken, 1 i lyor.

Asemptomatiklerin adedine dair bir veri mi var elinde de ona gre istatistik tutacaksn?
    Hastahaneye den hastalar net veridir.
    Kapanan vaka says da net veri.
    Bunlarn iinden lenlerin says ve oran da net veri.

statistik yanl diye de enteresan matematik yaklam. Toplama karma ,arpma blme. ok zor deil.
    Adedini bilmediiniz asemptomatik vakalarn orann hesaplama ansmz olmad iin henz konusulabilecek mevzu deil..

Vesselam, net hastahane verileri zerinden hastahanelerde kapanan vakalarn %21 i ld.
    u anda da aktif 1 milyona yakn insan hastahanelerde yatyor.
    Son tavsiyem biraz gereki statistik istiyorsan ksmen sureci atlatan cinin verilerine bakarsan gerek bir istatistiki gibi davranm olursun.devma eden lkelerdeki rakamlar adna statistik yanltc ve yanl kar.sonucta srekli yeni vaka geliyor.ve taburcu etme ii 2 negatif sonu grene kadar olduu icin uzun sryor.yani devam eden srete cok kii var.yine 3 ay sonra trkiye ve dier lkelerdeki daha net lm rakamlar ortaya kacaktr.o zaman kimin haklinoldugu ortaya kacaktr.ancak tekrar hatrlatyorum bir hastaln lm oran heap forml len kii sayisi/hastalk pozitif kii (malesef.burada gney kore biraz da alamanya hari yanl rakam cikiyor.cunku biz de dahil dier ulkeler.testi hastaneye gelen ve semptomu olanlara yapiyoruz.bu asla gerek deer olarak kullanlamaz.sizin kullandnz formln istatistikte hicbir karl yok.)

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    12.01.2007
    Nereden
    Rusya
    Ya
    38

Alnt emre6117 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Iste bnm bahsettigim de bu .olum rakamlari toplam vaka uzerinden yapilir.taburcu uzerinden degil.ciddi sekilde yanlis yuksek cikar.corona olum orani yuzde 3_4 arasi.asemptomatik bireylerde eklenebilse yani test asemptomatiklere de yapilsa bu oran yuzde 2lere belkide daha asagilara bile iner.yuzde 20 olum rakami olsa kaos olur dunyada.bu yazdiklarimi bir saglikci ve istatistik bilimine de kismen hakim biri olarak yaziyorum inanabilirsiniz.son yaplan yayinlar da lm rakamlarnn asemptomatik veya hafif semptomlu bireyler de eklendiinde yzde 0.66 kadar indii grlm.bu hastaln ana sorunu hzl bulamas.normal.gribe gre 10 kata kadar artan lm oran ve saglik sistemini ksa sre iinde kilitleyebilmesi.
    Hastahaneye dn yatm 100 ksr bin kiiyi, hatta son 1 haftada yatm 600 bin kiiyi hastahaneden salam km gibi istatistie sokamazsn.
    Salk sistemleri henz kilitlenmedi birka lke dnda. Kilitlendike zaten oran artyor. %8-13-18-21 . Giderek artyor kapanan vakalardaki lm oran.
    Emin olun, eitimini olaslk - istatistik zerine alm biri olarak yazyorum, hastahanelerdeki 1 milyon kiinin akbetini, hastahanedeki kapanm vakalar zerinden tahmin edebilirsiniz.
    Ve emin olun bunu deitirebilecek tek ey bulunacak yeni bir tedavi yntemi veya adr.

Asemptomatik veya hafif semptomlu bireyler hastahaneye yatrlmyor.

Ben sadece tek bir istatistik zerinden yrmedim, 1 aydr devam eden ve her hafta artan bir oran var. Kapanan vakalarn lm oran artyor.
    in dediin lkenin verilerine gre virsn yaylma hz 2,6. Dnyada gerekleen bunun ok zerinde.
    in gibi kapal sistemlerin verilerini ok ciddiye almyorlar benim yaadm Rusya'da bile.
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafndan (07.04.2020 Saat 09:25 ) deitirilmitir.

Nazim Can - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.07.2013
    Nereden
    Almanya

Bugun Ankradan bir lm haberi aldim Amcanin esi vefat etmis, kendisinin kronik bbrek hastaligi vardi ve Umreden gelmisti, sanirim karantinadaydi(Karantinada olup olmadigina dair kesin bir veri yok elimde), dn gece Hastaneden aramislar, Bbrek yetmezliginden yakininizi kaybettik demisler, olay kisaca bu, Trkiyede Koronadan len kisilerin istatistigine burdan yola cikarak bir yorum yapilabilir.
    No one wins. One side just loses more slowly.

yelik tarihi
    31.08.2014
    Nereden
    Bursa
    Ya
    35

Alnt Nazim Can Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bugun Ankradan bir lm haberi aldim Amcanin esi vefat etmis, kendisinin kronik bbrek hastaligi vardi ve Umreden gelmisti, sanirim karantinadaydi(Karantinada olup olmadigina dair kesin bir veri yok elimde), dn gece Hastaneden aramislar, Bbrek yetmezliginden yakininizi kaybettik demisler, olay kisaca bu, Trkiyede Koronadan len kisilerin istatistigine burdan yola cikarak bir yorum yapilabilir.
    Yahu szn derdiniz ve amacnz ne.tekrar tekrar yazyorum bir salklym ve konulara gayet hakimim.kisinin pcr.test sonucu negatifse kii corona asndan negatif kabul ediliyor.ve bu konu tm dnyada da ayn.konu bilimsel.yani.oyle rivayet yorum.uzerine degil.yani normalde.insanlar.bobrek yetmezliinden olmuyordu bu virs ncesi.umredrn gelip ldyse sakin test yaplmasn hemen corona tans koyulsun lrse de kii koranadan oldu denilsin.birazcik gvenin devletinize zararl kmayacaksnz ve rahatlayacaksnz.saglik bakan konuyu gayet bilimsel aklayc ve de cok doru olarak ynetiyor.olum rakamalri da vaka saylar da doru.ah keke bilseniz vakadan phelenince yaplan isimleri sisteme kiiyi girme.zorunlulugunu filan.istatistik konusunda da yzde yirmide srar eden kiiyle 3.ay sonra tekrar konuyu konumak istiyorum.israrinda nasil hata yaptn anlayacak.tabi ki de temennimiz lm orannn dk seyretmesi.ama virs.mutasyon geirip baka bir seviyeye ular o baka konu.bu arada asi ve ila tedavisinden cok da emin olmayn.diger grip ilalarna kullanlan asi ve ilalar.ne kadar etkili ise bu virse kar retilen asi ve ilalar da o kadar etkili olacaktr.

alper* - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.03.2008
    Nereden
    Kayseri
    Ya
    33

Korona ile enfekte olmu ya da bu hastalktan lenlerin saysnn saklanmasnn kime ne faydas olabilir?

Allah'tan gelen bir ey, salk ynetimi de elinden geleni yapyor. Gayet effaflar.
    "Laws are spider webs through which the big flies pass and the little ones get caught." - Honore de Balzac

Cem Balc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

lkede olan her eyin altnda bir ey arama zihniyeti . . .

Her yerdeler vay halimize.
    Ninnilerle uyutulmas gereken bebeklerin,silahlarla susturulduu dnyada susmak alaklktr !
    Muhsin Yazcolu

yelik tarihi
    31.08.2014
    Nereden
    Bursa
    Ya
    35

Hastahaneye dn yatm 100 ksr bin kiiyi, hatta son 1 haftada yatm 600 bin kiiyi hastahaneden salam km gibi istatistie sokamazsn.
    Salk sistemleri henz kilitlenmedi birka lke dnda. Kilitlendike zaten oran artyor. %8-13-18-21 . Giderek artyor kapanan vakalardaki lm oran.
    Emin olun, eitimini olaslk - istatistik zerine alm biri olarak yazyorum, hastahanelerdeki 1 milyon kiinin akbetini, hastahanedeki kapanm vakalar zerinden tahmin edebilirsiniz.
    Ve emin olun bunu deitirebilecek tek ey bulunacak yeni bir tedavi yntemi veya adr.

Asemptomatik veya hafif semptomlu bireyler hastahaneye yatrlmyor.

Ben sadece tek bir istatistik zerinden yrmedim, 1 aydr devam eden ve her hafta artan bir oran var. Kapanan vakalarn lm oran artyor.
    in dediin lkenin verilerine gre virsn yaylma hz 2,6. Dnyada gerekleen bunun ok zerinde.
    in gibi kapal sistemlerin verilerini ok ciddiye almyorlar benim yaadm Rusya'da bile.
    3 ay sonra tekrar statistik konumak zere diyelim o zmaan.bnm tahminim ulkemizdeki ve dunyadaki oranin yuzde 3 civari olacagi.o da testi pozitif kanlar uzerinden gerek oran yzde 1lerde olacak.(birok kii asemptomatik atlatyor veya hafif seyrediyor hastaneye gitmedii icin test yaplmyor ve istatistie eklenemiyor).asi ve ila ii kark.sonucta virsten bahsediyoruz.virusler bakteriler.gibi degil cok az virsn ektik as var.tedavileri ise virslerin yok gibi birsey.genelde virus enfeksiyonlarinda semptomatik tedavi uygulanir.asi icin ise grip asindan hesap edin etkinliini.

Manu61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.06.2008
    Nereden
    Samsun

2 saat kala sokaa kma yasa ilan edip insanlar sokaa dkmek mi? Neyse.
    DRaZeN PeTRoVi....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

alper* - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.03.2008
    Nereden
    Kayseri
    Ya
    33

Binlerce insan toplu, tk tk geziyor darda.
    "Laws are spider webs through which the big flies pass and the little ones get caught." - Honore de Balzac

Fanatik34 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2009
    Nereden
    Almanya

Almanyada vaka sayisi 100bini gecti..bu test edilen sayi, tespit edilemeyenlerle birlikte, bu sayinin 1 milyon civari oldugu dsnlyor.

Testi pozitif cikanlarin %15i hastaneye sevk edilmis, bunlarin %17si lms..Yani vakaya yakalanip lenlerin orani %0,3 gibi. Burda Eyaletler arasi giris/cikis yasaginin nemi byk tabi. Ama Virusn yine de insanlara bulasmasi sart, bunu kontrol altinda tutarak, yani mesafeli hayat sekli ile yapilabilirse, bu Pandemiden bir o Kadar Cabuk kurtulunulur.

Burda en nemlisi Virse karsi bagisiklik kazanmis kesim. Bu sayi arttikca, Virs yavas yavas etkisini kaybetmeye baslayacak.

Trkiyede ki oranlara baktigimizda da cok olagan bir durum grnmyor...Yalniz sik grlen Illerde, kurallara uymayanlara gercekten agir yaptirimlar gelmeli..sokaga cikma yasagi czmden cok, sreci uzatir ancak!
    Bilenle tartabilirsin. Bilmeyenle de tartabilirsin. Ama bildiini sananla tartmak ahmaklktr. Konfys

Eski Kullanici Adi: Fanatik28

yelik tarihi
    15.12.2016
    Nereden
    Uzak Dou

Ooohooo Trabzon'da firin kuyrugunda tekme tokat kavgalar baslamis. Bizim insanimiz neden boyle? Onu gectim 2 saat onceden sokaga cikma yasagi aciklamak hangi akla hizmet o da ayri soru isareti. Bugune kadar alinan butun onlemler cope atilmamis olmadi mi?
    Konu Oxychen tarafndan (11.04.2020 Saat 00:01 ) deitirilmitir.

GencTurk6161 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.01.2009
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

2 gnlk sokaa kma yasa m olur? Aptallk. 2 gnde ne deiebilir ki. 15 gn kuluka sresi var bu virsn. 2 gnle hibir ey olmaz. Dostlar alverite grsn...
    ***GeN***

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)