Sayfa 116 Toplam 129 Sayfadan BirinciBirinci ... 16 66 106 114 115 116 117 118 126 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3224 adet sonuctan sayfa basi 2,876 ile 2,900 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 23.Hafta l Beþiktaþ 2-2 Trabzonspor l Maç Sonucu

Oruç - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakýr
    Yaþ
    38

Alýntý Fatih K. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ligde hiçbir takýmýn bu kadar baský yiyip aciz duruma düþeceðini zannetmiyorum. Lig sonuncusunu koysan yine bjk bu baskýyý kuramazdý.

Hal böyleyken bu gerçeði göz ardý edip 1 puan aldýk, hala lideriz diye düþünürsek önümüzdeki maçlarý kaybetmiþ oluruz. Yol yakýnken buna bir önlem almak zorundayýz. Yoksa takýmýn özgüveni de ciddi oranda düþecektir.
    Haftaya Alanya'ya yenilecekler. Göreceksin. Ve bir daha böyle bir maçlarý olmayacak. Son kurþunlarýný attýlar, bitti.
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

Nereden
    Ankara

Alýntý Oðuzhan Fidan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ya siz anlamýyosunuz sanýrým beþiktaþ kime karþý bu kadar hýrslý oynadý sergen deðil mergen olsa hatta teknik direktörsüz olsalardýda böyle oynayacaklardý dünkü maç sadece 1 maç deðildi. bjkye yine gömdük bak 2 kez kýpýrdadýk diyorum. top oynatmadýlar orasý ayrý konu.
    Yani fenerin de beþiktaþýn da bizim maçlarda ömründe kuramadýðý baskýyý kurma sebebi sadece kendi hýrslarý diyorsunuz? Bizim ne yaptýðýmýzý bilmeden geriye yaslanmamýzýn, bomboþ topu ayaðýna alan oyuncumuzun bile saðýna soluna bakmadan topu þiþirmesinin, topu ayaðýmýzda tutmak adýna zerre çaba sarf etmememizin hiç etkisi yok mu?

Þampiyon olacak takým puan da kaybetse, maç da kaybetse rakibe bu kadar oynama fýrsatý vermemeli. Geçen hafta Sivas maçýnda da bu durum vardý herkes lideriz daha ne istiyorsunuz diyip göz ardý etti dün alenen gözler önüne serildi.

Bu þekil devam edilirse kendimizi 2-3 basamak altta bulmamýz çok sürmeyecek. Zira ilk yarýda puan kaybettiðimiz maç profillerine bakmak yeterli.
    #TRABZONSPOR#

yatmaztara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Sonu çok zevkli ya. Birde Ekuban'ýn topu Ndiaye'ye geçseydi 2-3 biterdi bu maç

https://tr.beinsports.com/lig/super-...spor-mac-ozeti
    Baþýboþ sokak itleri toplanýyor...

CÝVELEK.61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Hoca öndeyken istediðini yapmayan bi iki oyuncuyu dýþarý alýrsa anlarým ki taktik olarak geriye yaslanmak istemiyor.
    Bunun dýþýndahiçbirþey beni ikna etmez.
    Hani strateji "Topu kaybettiðin yerde geri kazanmak" þeklindeydi?
    Ne oldu?
    Bu takýmýn en önemli bir diðer eksiði top müdahale konusudur.
    Bizim müdahale ettiðimiz,havadan,yerden,üsten,alttan,yandan her top rakibe gidiyor.
    Resmen asist yapiyoruz.
    Bazen öyle ki hiç dokunmasak daha iyi diyorum.
    "Topu sakince indirip oyuna sokamamak" büyük takým olmayla örtüþen bi durum deðil.
    Kötü Anadolu takýmlarý Bjk nin arka tarafýna inanýlmaz toplar attý bu yýl.
    Biz panikten kalp krizi geciriyoruz resmen

Nereden
    Ankara

Alýntý Oruç Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Haftaya Alanya'ya yenilecekler. Göreceksin. Ve bir daha böyle bir maçlarý olmayacak. Son kurþunlarýný attýlar, bitti.
    Abi iþte ben de onu düþünüyorum. Gidip bir hafta sonra maç kaybediyorlar ama bize karþý inanýlmaz baskýlar kuruyorlar. Tüm takýmlarýn bu profili çizmesinde bizim takýmýn rolü çok büyük bence. Artýk skoru aldýðýmýzda bu kadar savunmasýz duruma düþmemeliyiz.
    #TRABZONSPOR#

Nereden
    Diyarbakýr
    Yaþ
    38

Alýntý Fatih K. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Abi iþte ben de onu düþünüyorum. Gidip bir hafta sonra maç kaybediyorlar ama bize karþý inanýlmaz baskýlar kuruyorlar. Tüm takýmlarýn bu profili çizmesinde bizim takýmýn rolü çok büyük bence. Artýk skoru aldýðýmýzda bu kadar savunmasýz duruma düþmemeliyiz.
    Tüm takýmlar çizmiyor bunu kardeþim. Son iki derbide bu oldu. Onun dýþýndaki maçlarda bizde baský kurduk onlar da. Misal Konya maçýnda ikinci yarý tek kale oynadýk. Bak onu ben de eleþtirdim çünkü rakip Konya ve karþýnda Aykut gibi futbol fukarasý bir adam var. Dün ise sahaya lider çýkýyorsun ve karþýnda son bir atýmlýk kurþunu kalmýþ bjk var. Bu daha normal. Artýk lidersin ve tüm takýmlar için maðlup edilmesi gereken takýmsýn. Bunun psikolojisi çok farklýdýr emin ol.
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý 44-61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Stadyumda Doðu üstteydim ve 90 + damat gelsin sizi kurtarsýn dedikleri an istanbulun damadý geldi ve kurtardý
    Sizin mesajlarý aradým maç biter bitmez.

gs maçýna da gidersiniz inþallah

erenslash - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

herþey güzel bu geriye yaslanma olayýný ve takým halinde öne geçtiðimizde aþýrý geri çekilme olayýný yapmassak þampiyon olma þansýmýz çok yüksek

ancak bu oyunla þampiyonluðu son anda kaybedebiliriz hadi bakalým hüseyin hoca umarým gerekli dersleri çýkarýr ve takýmla özel ve esaslý bir toplantý yapýlmasý þart
    "Annuit cœptis"

Nereden
    Trabzon

Tüm takýmlar çizmiyor bunu kardeþim. Son iki derbide bu oldu. Onun dýþýndaki maçlarda bizde baský kurduk onlar da. Misal Konya maçýnda ikinci yarý tek kale oynadýk. Bak onu ben de eleþtirdim çünkü rakip Konya ve karþýnda Aykut gibi futbol fukarasý bir adam var. Dün ise sahaya lider çýkýyorsun ve karþýnda son bir atýmlýk kurþunu kalmýþ bjk var. Bu daha normal. Artýk lidersin ve tüm takýmlar için maðlup edilmesi gereken takýmsýn. Bunun psikolojisi çok farklýdýr emin ol.
    Sergen yeni gelmiþ gibi konuþuyorsunuz.Bu oyunu baþakþehir e karþý niye oynayamadý.7-1 biterdi bu maç.Takim bir puan aldi diye ayni kafada giderse 5.lik bile hayal olur.Hüseyin hoca sinifta kaldý.Oyuna hiç mudahale edemedi.Takima hiç müdahale etmeden oynatsa bu kadar kötü olmazdik.Þu Sosa yi yerinden oynatma takimla bu kadar oynama.Seyirci nin baskisiyla takim kurma.Ýnanýlmaz bir hayalkýrýklýðý var bende.Bu oyun kabul edilemez.

Nereden
    Diyarbakýr
    Yaþ
    38

Alýntý vetheksenol Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sergen yeni gelmiþ gibi konuþuyorsunuz.Bu oyunu baþakþehir e karþý niye oynayamadý.7-1 biterdi bu maç.Takim bir puan aldi diye ayni kafada giderse 5.lik bile hayal olur.Hüseyin hoca sinifta kaldý.Oyuna hiç mudahale edemedi.Takima hiç müdahale etmeden oynatsa bu kadar kötü olmazdik.Þu Sosa yi yerinden oynatma takimla bu kadar oynama.Seyirci nin baskisiyla takim kurma.Ýnanýlmaz bir hayalkýrýklýðý var bende.Bu oyun kabul edilemez.
    Haftaya Alanya'ya yenilince görürüz. Ben diyorum ki bizim takým skoru aldý topu rakibe verdi. Anlatamýyorum galiba.

CÝVELEK.61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý yatmaztara Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sonu çok zevkli ya. Birde Ekuban'ýn topu Ndiaye'ye geçseydi 2-3 biterdi bu maç

https://tr.beinsports.com/lig/super-...spor-mac-ozeti
    O top geçseydi yüzde yüz gol olurdu diye bi his hala var içimde.
    Bjk ye yüz yýlýn kapaðý olurdu.

ilelebeTS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Sadece bjkya karþý oynamadýk ki. Bizim pozisyonlarýn tekrarý bile gösterilmedi. Guilherme'nin çevirip Atiba'nýn dirseðine muhtemel gelen top (temas var gibiydi), Ekuban'ýn düþürülmesi, nerede bunlarýn tekrarý?

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý CasTo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hocam haklýsýn katýlýyorum defans kötü. Bas bas baðýrdýk tonla adam alacaðýna bir tane taþ gibi stoper al diye ama bu pas trafiðini kim ile yapacaksýn ? Adamlar sana önde basýp orta sahaný markaja alýnca mecbur onlara veriyorsun. Sorloth çok fazla bu trafiðe katýlan bir isim deðil. Bunu geçen seneki takýmda düþünürsek takým pas yapamayýnca rodallega az gelmiyordu ön libero kýsmýna kadar. Oyunu açýp hýzlýca ileriye koþmalarýný az hatýrlamýyorum. Önde bize bastýkça takým otomatik geri çekiliyor. Ve bu dakika ilerledikçe yaþýn vermiþ olduðu yorgunluk ve dayanýklýlýk ile daha çok oluyor. Bunu yapmayý bize izin veren takýmlara zaten farklý þekilde Eze eze yeniyoruz. Adamlar da farkýnda ki sýrf bize gelince köpek gibi basýyorlar. Emin olun sonraki hafta hepsi bocalýyor.Sýrf ndiaye transferi bile level atlattý biraz daha top tutsun ileri hýzlý çýksýn diye. Her maç illaha ki markaj ve baskýyý kýrýp 2-3 ataða çýkardýðý oluyor ndiayenin. Parmak bunu bu sene hiç yapamýyor. Geçen denen çok iyi yapýyordu. Ýyice hantallýk yapýyor. Daha bu takýma ömür de gelecek. Ýyice þiþecek kadro

Takým yenilse bile vazgeçmeyip bastýrýyor istekli arzulu. Kabullenmiyor. En önemli özellikte bu.
    Yazýnýzda çok önemli bir noktaya deðinmiþsiniz.
    Özetle demiþsiniz ki biz böyle oynamýyoruz, rakip takým tarafýndan böyle oynamaya mecbur býrakýlýyoruz.

Kesinlikle haklýsýnýz.
    Sorun bunu bir taktik anlayýþý olup görüp övgüler dizen yaklaþýmda zaten.
    Önce þunu kendimize itiraf edelim takým olarak ciddi sorunlarýmýz var, bu maç kazansak da böyle kaybetsek de.

Bunu düzeltmek için uðraþ vermeliyiz.
    Topun bizde kalmasý yarý sahamýzda da olsa ayaða pas yaparak oyunun belli dönemlerinde 5 dakikalýk periyotlarla aktif dinlenme modunu açmalýyýz. Bu rakibi de yoracaktir .
    Tempolu olarak bize 35-40 dakikalýk peryot yeter. Sonrasý top dolandýrma dinlenme.
    Topla oynama oranlarýný bu þekilde maç maç yüzde 50-55-60 lara çýkarmalýyýz.

Yardýmcý hoca Newton'a sorsunlar o baya düzeltir güveniyorum kendisine
    Konu halilaziz61 tarafýndan (23.02.2020 Saat 14:43 ) deðiþtirilmiþtir.
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

Nereden
    Ankara

Valla abi Sivas da bu görüntüyü çizdi son 25 dakika. Fener de ömrünün topunu oynadý sað sol bastýrdý hem de kendi sahamýzda sonra gidip periþan oldular. Yine dünkü maç gibi þuursuz bir savunma denedi takým. Týpký fener maçý gibi. O gün þanslýydýk bulduklarý pozisyonlarý atamadýlar, dün de þanslýydýk bu defa o golleri yememize raðmen son dakika þans yüzümüze güldü. Ama bu nereye kadar gidecek?

En basiti Ünal hoca neden eleþtiriliyordu? Takýmý skor bulduktan sonra geri çekip sürekli son dakika puan kaybettiði için. Hocayý bundan dolayý asýp gönderdin ne deðiþti? Koca bir hiç hala ayný mentaliteyle devam etmeye çalýþýyoruz.
    Haftaya Alanya'ya yenilince görürüz. Ben diyorum ki bizim takým skoru aldý topu rakibe verdi. Anlatamýyorum galiba.
    Ben de onu diyorum iþte abi. Topu rakibe vermekten biz kaç puan kaybettik? Bir çýrpýda bunun bize mal olduðu 10 puan sayabilirim.
    #TRABZONSPOR#

TS FAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

karakargalar mabadýný yýrttý resmen sezonun maçýný oynadý yine kazanamadý.Bjk babasý þikebahçe ve abisi salatasaraya karþý böyle oynamadý.Kendi taraftarý bile þaþýrdý ulan bu sahada izlediðim takým sekiztaþ mý diye! Bunlarýn bundan sonraki maçlarýný merak ediyorum,kanýmca büyük bir kondisyon kaybý ve mental düþüþ yaþayarak 8taþýn yine düþüþe geçeceði kanýsýndayým.
    Konu TS FAN tarafýndan (23.02.2020 Saat 14:33 ) deðiþtirilmiþtir.
    ÞEREFÝN YETER TRABZONSPOR YETER KÝ ONURSUZ OLMASIN AÞK.BÝTMEZ BU DAVA ÖLMEZ BU SEVDA!

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý worldmaster Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Burak'ýn önce pereira ila takýþýp sonra gidip olayi sakinlestirmesini ben de ilginç buldum. Kötü niyetli biri orda uzatýr rakip savunmaya kartý gördürürdü. Ben de takdir ettim.
    Burak TS yi seviyor.
    Kim ne derse desin Burak adamdýr

Ýsa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Bazý noktalarda gereksiz fazla eleþtiri yapýldýðýný düþünüyorum.

Mevcut oyuncu kadrosu ile yüksek tempolu,önde basan bir oyun kurgusu mümkün deðil.

Bu anlamda Hüseyin Hoca'dan bunu beklemek çok gerçekci bir beklenti deðil.

Bütün imkansýzlýklara raðmen kendi oyun yapýsýnda, çok iyi konumda bir takým var.

Çok keyifli bir maçtý,golü yedikten sonra rahatlama hissi yaþayan sadece ben deðildim sanýrým.

Her halde skor üreten klas bir takým var.

Tadýný çýkarýn...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Buradaki arkadaþlar ve diðer takým taraftarlarý sanýyor ki Bjk bizi ezdi. Hayýr öyle deðil. Benzeri fb maçýnda da oldu. Takým skoru bulunca topu rakibe verdi her iki maçta da. Lidere karþý oynuyorlar, son þanslarý. Haliyle ne var ne yok ortaya döktüler. Bizim yenilmememiz gerekiyordu ve yenilmedik. Hepsi bu. Hala avantaj bizde. Haftaya Mikel ve Waka dönüyor. Ekuban kendine geldi. Abdüþ de hazýr dönerse iþler yoluna girecektir. Enseyi karartmayýn. Uðurcan ve Sörloth sadece bizde var. Ve bu ikisine sahip olan takým da þampiyon olacak inþalllah.
    Takým topu rakibe vermedi
    Vermek zorunda kaldý

Topu rakibe vermek gibi bir anlayýþla oynayan takýmlar bu kadar net pozisyonlar vermez.

Alan kapatýlýr rakip pozisyon bulamaz bile.
    Bizim oyunumuz rakibe topu vermek deðil, bunu düþünmek abesle iþtigal. Çünkü o tarz oyunculardan kurulu bir takým deðiliz .

Biz topu ayaðýnda tutarak pas yaparak dinlenebilecek oyunculardan kuruluyuz.
    Bunu da sene baþýndan beri beceremiyoruz

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý Ýsa Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bazý noktalarda gereksiz fazla eleþtiri yapýldýðýný düþünüyorum.

Mevcut oyuncu kadrosu ile yüksek tempolu,önde basan bir oyun kurgusu mümkün deðil.

Bu anlamda Hüseyin Hoca'dan bunu beklemek çok gerçekci bir beklenti deðil.

Bütün imkansýzlýklara raðmen kendi oyun yapýsýnda, çok iyi konumda bir takým var.

Çok keyifli bir maçtý,golü yedikten sonra rahatlama hissi yaþayan sadece ben deðildim sanýrým.

Her halde skor üreten klas bir takým var.

Tadýný çýkarýn...
    Hayýr yüksek tempolu baskýlý oyun beklemiyoruz

Yarý sahamýzda da olsa topun bizde olduðu düþük tempolu oyun bekliyoruz

Diðer türlü adamlar bizim yarimsahada yüksek tempolu bir þekilde bizi savunma yapmaya zorluyor zaten

Ýsa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Hüseyin Hoca için bir not.

Arkaya yaslanarak oynamaya çalýþan hiç bir takým rakibe bu kadar rahat kanat organizasyonu yaptýrmaz.

Beþiktaþ oyuncularý antrenmanlarda bile bu kadar kolay kanat hucümü yapmýyordur herhalde.

Ýnanýlýr gibi deðil gerçekten.

ilelebeTS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Bizim takýmda diðerlerinde olmayan bir silah var; istediði zaman gol atabiliyor. 2-1'den sonra birazcýk topa sahip olunca oyun bize döndü. 5 dk daha süre olsa 1 gol daha atardýk, psikoloji terse dönmüþtü ve sahadaki kadro doðru dizilimi bulmuþtu nihayet.

David_LuiZ4 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere

Yalnýz son dakikadaki golden sonra Uðurcan'ýn Çimþir'e koþup sýký sýký sarýlmasý beni duygulandýrdý desem yeridir..Neden bilmiyorum ama gözlerim doldu..

Öyle dehþet bir baský yedik öyle sayýsýz orta kesildi ki maçý izlerken kendimi Rus ayýsý Ivan Drago'dan defalarca tokat yiyen Rocky Balboa gibi hissettim..Neyse ki son tokadý biz vurduk..

Acý yok Çimþir acý yok.
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Tamam kanatlar açýk kaldý ama top nasýl kaybedildi, Gökhan ve nkoudou'ya nasýl aktarýldý oralarý da çözmek lazým. O kadronun muntazam bir þekilde rakibi karþilayamayacaðý belliydi. Kendi iþimize odaklanmasi gereken kadroydu ama çok kararlý deðildi futbolcular, baský altýnda kaldýlar.

Ndiaye'yi öne doðru gönderip guilherme'yi geri çekebilirdi. Geriden çýkarken bir iki kere baskýyý kýrýp rakibi tedirgin etmemiz gerekiyordu ama oyuncular arasý o iletiþim oluþmamýþ, o seviyede deðiliz.

Yani tempoyu düþürecek ufak faulleri bile yapamiyoruz. Rakibi sýrtý dönük yakaladýðýnda ufaktan dürtüp oyunu yavaslatacaksýn. Böyle bir takým olmadýðýmýz için iyi kapanamiyoruz.
    Konu artvints tarafýndan (23.02.2020 Saat 15:07 ) deðiþtirilmiþtir.

Oðuz B. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diðer

Saha ve seyirci avantajý ile ölümüne oynayan bir rakip vardý karþýmýzda.
    Bir daha lig bitene dek bunun yarýsýný bile oynayamazlar.

Psikolojik olarak yara alsak da hayat devam ediyor.
    Haksýzlýðýn envâýný gördük. Bu mu kanun? En gamlý sefâletlere düþtük. Bu mu devlet? Devletse de, kanunsa da, artýk yeter olsun; Artýk yeter olsun bu denî zulm-ü cehâlet.
    FIRTINAÝHTÝLALEFSANE
    we the north

Tekke - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Alýntý ilelebeTS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bizim takýmda diðerlerinde olmayan bir silah var; istediði zaman gol atabiliyor. 2-1'den sonra birazcýk topa sahip olunca oyun bize döndü. 5 dk daha süre olsa 1 gol daha atardýk, psikoloji terse dönmüþtü ve sahadaki kadro doðru dizilimi bulmuþtu nihayet.
    Takýmda iki sýkýntý var:

1. Maç eksiðine raðmen açýk ara en çok gol atanýz, ne zaman istersek atarýz inancý

2. Topu rakibe verip oynayalým, kapýnca Nwakaeme Ömür Sörloth var eþsiz benzersiz, bu sebeple topla 3-4 gole gitmeyelim 1 atalým bekleriz 2 de olur havasý

Kýytýrýk Konya-Fb-Bjk %70 topa sahip oynadý, BU BÝR SÝSTEM BÝZÝM TERCÝHÝMÝZ

Þu ana kadar tuttu bence zira 25 senedir 3 büyüklerden kötü oynadýðýmýz maç bilmem son 4-5 yýl hariç, sonuçlara bakýn galibiyet yok gibi

Eleþtirilebilir ama bu oyun bizi þampiyon yapacak sistemdir, YENEMEZSEN YENÝLME, kalan 2 maç ibb-gs, diðerleri Gençler maçý formatýnda geçer
    Ülke, 3 büyütülmüþ ile eski efsane arasýnda yarýþýn olduðu ve kayýrýlanlarýn kazandýðý bir arenaydý. Kayrýlmadan büyük birþey kazanýldýðýnýn tek ýspatý Trabzonspor idi ve yine yaptý, bu çok büyük bir iþ, baþaranlarýn baþarýsý dünya çapýnda bir iþ!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)