Sayfa 64 Toplam 64 Sayfadan BirinciBirinci ... 14 54 62 63 64
Toplam 1598 adet sonuctan sayfa basi 1,576 ile 1,598 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 16.Hafta l Konyaspor 0 - 1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Soner Albayrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı kayseriliyiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç kimse Trabzon iyi oynadi kötü oynadi kazandi demeyecek.
    Benimde hosuma gitmiyor ama tarih sonuçlari yaziyor.
    Yunanistanin avrupa kupasi duruyor, yok sen kötü oynadin vermeyiz demediler mesela.
    Takim ilk devreyi 32 puanla bitirirse kimse basarisiz diyemez.
    Aksilik üstüne aksilik yasamamiza ragmen, dogrudan rakip oldugumuz takimlarin önünde bitirirsek, bu basaridir.
    Ikingi yari daha çetin geçecek dogru ama 1 puan önde olmak bile avantaj.
    Hersey sonuç odakli iyi oynayana direkt sampiyonluk verilmiyor.

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk
    + olarak GS son 2 sezondur top oynamadan şampiyon oluyor, kimsenin bir şey dediği yok.

Togrul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Klübün başkanları ile ilgili bugüne kadar yorum yapmadım. Fakat dün maç sonu şahsiyetli açıklamalarından dolayı dyorum ki bu klübün başkanlık koltuğu sana helaldır sayın Ağaoğlu.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Emre Çömez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arkadaş da futbol bilmiyor demek ki !

Mert Pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Maçın yıldızı anketi açılmadı bu hafta

TSemih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Emre Çömez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Camianın içinden olmayan biri bile şunu görüyor kendi taraftarımız hocaya insafsızca saldırıyor ya diyecek laf yok.

Ünal Karaman ve öne geçildikten sonraki takımın geri çekilme problemi

Ünal Karaman takımın son dönemlerde düşen performansı konusunda oldukça fazla eleştirilen bir antrenör. Ben Ünal Karaman’ın elindeki malzemeyle elinden geleni yaptığını her yolu denediğini fakat çözüm için transfere ihtiyaç olduğu düşüncesindeyim. Kadro planlamasının sağlıklı olmadığı sakatlıklarla birlikte de bu durumun daha da kötüye gittiğini düşünüyorum. Tabi ki değişikliklerdeki zamanlamalar ve başlangıç planları konusunda hataları var. Örneğin Denizlispor maçında Sturridge’li ve Nwakaeme-Yusuf Sarı gibi iki kenar oyunculu 4-4-2 ile sahaya çıkıldığı zaman takımın geçiş oyunlarında sıkıntı yaşatacağı aşikardı. Sturridge gibi bir kaliteli oyuncuya sahipseniz onu kadroya monte etmek istersiniz. Fakat Sturridge’in hiç hazır olmadığı da açıkça görülüyor. Konyaspor maçı başlangıcında ise Sturridge’in kanatta oynaması faydadan çok zarar getireceği de çok öngörülemez bir durum değildi. Sturridge oynasa da oynamasa da Ünal Karaman’ın eleştiri almasına sebep olacak gibi duruyor. Hatalarını görüp değiştirmek için fazla zaman kaybetmemesi Ünal Karaman’ın öne çıkan özelliği.

İyi gözlemlemiş ama Mikel ve Parmak konusunda böyle kesin söylemlerde bulunmak zor çünkü ideal kadro yapısından çok uzağız. Bu ikisi çoğu zaman hamallık yapıyor. Mikel'e gereksiz demek Sosa'ya da gereksiz demek çünkü ikisi de benzer yapıda oyuncular. Mikel dar alanda daha soğukkanlı ve topun bizde kalmasını sağlıyor böyle de bir avantajı var. Ayrıca Sosa ile aynı mevki ve görevde oynamıyor. Defansif oyun kurucuda hangisinin daha iyi olduğunu şimdi söylemek zor çünkü Mikel hiç öyle oynamadı neredeyse.

Parmak için de kesin bir değerlendirme yapmak zor. Maça iki eksikle başladık, Sosa ve Sturridge. Buna rağmen Parmak çok iyi bir ilk yarı oynadı. Onun başlığında da sık sık yazıyorum adama biçilen rol belli değil, ortasahada her türlü görev veriliyor bu şekilde kimseden verim alamazsın. Tabi bu kadro yapısının bozukluğuyla alakalı. Dediğim gibi ideal ortamda Parmak'ın performansı çok daha yüksek olacaktır.

El Cordobes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Şu başlığı üşenmedim baştan tekrar okudum. Maç öncesi, maç sırası, maç sonrası. Çok net söylüyorum bazı tiplerin hakikaten utanması arlanması da yok. Söz uçar yazı kalır, bari bunu anla. Bir de bunların bu ruh haliyle oynanan futbolu yorumladıklarını zannedip okuyoruz. Gerek yok, küme hattındaymışız gibi koparılan yaygarayı da ciddiye almaya gerek yok.
    There is no spoon...

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

Alıntı TSemih61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Camianın içinden olmayan biri bile şunu görüyor kendi taraftarımız hocaya insafsızca saldırıyor ya diyecek laf yok.

Ünal Karaman ve öne geçildikten sonraki takımın geri çekilme problemi

Ünal Karaman takımın son dönemlerde düşen performansı konusunda oldukça fazla eleştirilen bir antrenör. Ben Ünal Karaman’ın elindeki malzemeyle elinden geleni yaptığını her yolu denediğini fakat çözüm için transfere ihtiyaç olduğu düşüncesindeyim. Kadro planlamasının sağlıklı olmadığı sakatlıklarla birlikte de bu durumun daha da kötüye gittiğini düşünüyorum. Tabi ki değişikliklerdeki zamanlamalar ve başlangıç planları konusunda hataları var. Örneğin Denizlispor maçında Sturridge’li ve Nwakaeme-Yusuf Sarı gibi iki kenar oyunculu 4-4-2 ile sahaya çıkıldığı zaman takımın geçiş oyunlarında sıkıntı yaşatacağı aşikardı. Sturridge gibi bir kaliteli oyuncuya sahipseniz onu kadroya monte etmek istersiniz. Fakat Sturridge’in hiç hazır olmadığı da açıkça görülüyor. Konyaspor maçı başlangıcında ise Sturridge’in kanatta oynaması faydadan çok zarar getireceği de çok öngörülemez bir durum değildi. Sturridge oynasa da oynamasa da Ünal Karaman’ın eleştiri almasına sebep olacak gibi duruyor. Hatalarını görüp değiştirmek için fazla zaman kaybetmemesi Ünal Karaman’ın öne çıkan özelliği.

İyi gözlemlemiş ama Mikel ve Parmak konusunda böyle kesin söylemlerde bulunmak zor çünkü ideal kadro yapısından çok uzağız. Bu ikisi çoğu zaman hamallık yapıyor. Mikel'e gereksiz demek Sosa'ya da gereksiz demek çünkü ikisi de benzer yapıda oyuncular. Mikel dar alanda daha soğukkanlı ve topun bizde kalmasını sağlıyor böyle de bir avantajı var. Ayrıca Sosa ile aynı mevki ve görevde oynamıyor. Defansif oyun kurucuda hangisinin daha iyi olduğunu şimdi söylemek zor çünkü Mikel hiç öyle oynamadı neredeyse.

Parmak için de kesin bir değerlendirme yapmak zor. Maça iki eksikle başladık, Sosa ve Sturridge. Buna rağmen Parmak çok iyi bir ilk yarı oynadı. Onun başlığında da sık sık yazıyorum adama biçilen rol belli değil, ortasahada her türlü görev veriliyor bu şekilde kimseden verim alamazsın. Tabi bu kadro yapısının bozukluğuyla alakalı. Dediğim gibi ideal ortamda Parmak'ın performansı çok daha yüksek olacaktır.
    Zaten Hoca “bu oyun bize yakışmıyor. Sezon başı bazı hatalar yaptık planlamada. Devreyi maximum puanla kapatıp, devre arası istediğimiz tarza uygun nokta 2 transfer istiyorum. Ondan sonra istediğimiz oyun planına geçeceğiz” felan dese. Forumda ve taraftarda, sakinleşme olacak.

Sinir bozan, kötü futbolu reddedip. Aynaya bakın! demesi. 1 hafta sonra 5 yiyen takımın bizi Trabzon’da yenmesi için kupa maçı öncesi futbolun doğasında var gibi açıklamalar.

Hoca çıkıp, sizin gördüğünüzü bende görüyorum. “2.yarı bu rahatsızlığı giderecek yapıya geçeceğiz” diyememesi.
    Ey Türk Gençliği!
    Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafa etmektir.

srmnlii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

1) şut çekmiyoruz.. elimizde sturic,waka,sosa gibi iyi şutörler var ama biz kaleyi bombalayamıyoruz. hatırlayın sturicin ilk maçımıydı ne uzaktan bir şutu direğe çarpıp dışarı çıkmıştı, çok sevinmiştim çünkü iyi oynamadığımız maçlarda adam olmadık bi şutla maçı alır demiştim ama o maçtan sonra hiç şut denedimi hatırlamıyorum..
    2) sıfıra inip (yada en azından oralardan orta sahayı biraz geçip ceza sahasına sallanan topları orta olarak görmüyorum) hiç muz orta yapmıyoruz.. halbuki sörloth gibi kafası ayağından daha iyi kule bi golcümüz var artık.. ben böyle kafayla topa yön vermeleri Tekkeden hatırlıyorum.. abi yapacan orta yapan orta, şöyle muz gibi,sert,kaleciyi alıştırır gibi doldur boşalt olanından değil..

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Sefa Murat Dokuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten Hoca “bu oyun bize yakışmıyor. Sezon başı bazı hatalar yaptık planlamada. Devreyi maximum puanla kapatıp, devre arası istediğimiz tarza uygun nokta 2 transfer istiyorum. Ondan sonra istediğimiz oyun planına geçeceğiz” felan dese. Forumda ve taraftarda, sakinleşme olacak.

Sinir bozan, kötü futbolu reddedip. Aynaya bakın! demesi. 1 hafta sonra 5 yiyen takımın bizi Trabzon’da yenmesi için kupa maçı öncesi futbolun doğasında var gibi açıklamalar.

Hoca çıkıp, sizin gördüğünüzü bende görüyorum. “2.yarı bu rahatsızlığı giderecek yapıya geçeceğiz” diyememesi.
    antalya maçından sonra söyledi. getafe maçıyla birlikte böyle bir süreç yaşanacağını söyledi ama pek bir fark olmadı.

AyhanPe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Gecen sene takimin oynadigi olumlu oyun övülürken kim vardi basinda? Bu sene ki kötü oyundan sorumlu tutulanda bu adam..Istifa edilsin deniliyor..Yusuf Y. gönderildi de yerine kim alindi? Ömür sakatlandi..En verimli forvet oyucumuz sakatlandi..Haftlarca ondan yoksun oynadik..Ön libero Parmak..Iki macida Sosa siz kazanmayi basardik..Kanat oyuncularin alternatifi olmadan basladik sezona..Coluk cocuktan olusan denildigi kadro ile Fb, Bjk ve Gs nin üzerindeyiz suan..Adamlarin kadro harcamasi ile bizimkisi kiyaslanamaz bile..Basaksehir dan bile cok gerideyiz..Son iki mactaki dahada kötü oyun tuhaf bir düsüs icinde olan kötü bir Sosa dan kaynakli oldugunu düsünüyorum..Sturridge ile arasinda bir sorun var gibi..

Denizlispor macina kadar ,,sadece elestiriyoruz..kimse hoca istifa etsin demiyor " diyenler, Denizlispor macinda ki kötü oyundan cesaret alarak gercek yüzlerinide göstermis oldular..Ünal gitsin diyenler, gelecek yeni teknik direktörle dahada kötüye gittigimizi görüp yönetimin ipini cekecekler..Secin IHO yu tekrar..Klübün kapisina zincir vurulsun..Herkes rahat etsin..Nedir bu yaa??

Bizi bu hale getiren bu vicdandan yoksun, emege zerre kadar saygisi olmayan zihniyet..Ünal akliyla hareket etse bi saniye bile durmaz orda..Kimse durmaz..Sivasspor un teknik direktörünü deneyelim..Ha denenmisti dimi..Onunda teknik direktör olmadigini belirlemistiniz..Ünal 10 Avci, 100 Ersun, 1000 Terim, 10000 Riza eder..
    KORKTUKCA TUTSAK, SORGULADIKCA ÖZGÜRSÜNDÜR

7can61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Dünyanın en kendini beğenmiş taraftarı olabiliriz. Hatta öyleyiz desem yeridir.

LağusKusteli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ünal hocaya birçok konuda eleştirilerim olmasıyla beraber bu başlıktaki yorumlardan da görüleceği üzere haddiden fazla olumsuzluk pompalanıyor. Artık sakin olmalı ve bu haftaki Kayserispor maçında puan kaybı yaşamayacağımızı varsayarak Ünal Hoca eleştirilerimizin dozunu düşürmeyi teklif ediyorum.

zira:

bakın son 2 sezondur ‘suni düşman’ oluşturarak camiasını kenetleyen ve suni mağduriyetle sürekli şikayet eden Ağlaksaray düğmeye bastı ve egoTerim’e verilen cezayı bahane ederek yeni bir ‘suni düşman’ bahanesiyle şampiyon olacağız demeye başladı. tüm rakiplerin aksine biz birlik,beraberlik içerisinde olmalıyız!
    SPOR SOSYOLOJİSİ...

Mehmet BAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Alıntı redbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ben işime geleni konuşmuyorum sana braz istatislik bilgileri vereyim hava topu kazanma sırasınsa ligde 17 . rakip alanda olumlu pas sıralmasında ligde 16 . ayrıca gene ligde öne geçtiği maçlarda 14 puan kaybeden takım olarak ligde 1. ayrıca ligde son oynadığı 28 maçın 25 inde gol yiyen bir takım oynadığı her maçta rakip kim olursa olsun içerde dışarda rakibinden baskı yiyen bir takım var bunu tüm türkiye görüyor ünal karaman hariç ama ben işime geldiği gibi bakıyorum bu durumda ben dilediğim kısmı mı görmüş oluyorum.

Dediğim gibi yine işinize gelen taraftan bakıyorsunuz.
    İstatistik olarak ilk üç sırada yer aldığımız onca kalem var. Objektif yazacaksanız onları da yazmanız lazım.
    Nihayetinde son haftalarda iyi oynamayan bir Trabzonspor var. Bunu kimse inkar etmiyor. Etmemeli de!
    Fakat hocayı öldürmenin de bir manası yok. Takımı tamamen gömmenin de bir manası yok.
    Totale baktığımızda nihayetinde ligin ilk yarısını üçüncü sırada bitirecek bir takım var.
    Geliştirmemiz, düzeltmemiz gereken yönlerimiz var. Transfere ihtiyacımız olan yerler var.
    Sezon başında iyi yaptığımız ama şu an kötü yaptığımız işler var. İnş. hepsini toparlarız.
    Ünal Karaman babamızın oğlu değil, kötü yaptığı işleri yazacağız. başarısız olursa gitmesini de isteriz.
    Ama şu tabloya bakınca istifa vb. diyenlere de karşı durmak da hepimizin boyunun borcudur.

Nereden
    Manisa

Alıntı Sefa Murat Dokuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu ligde takım mı var, Bjk nin Gs nin hali ortada, sanki bu leş haldeki bizans takımlarına 10 puan fark atmışsında 3.olmak ile övüneceğiz. Tekrar diyorum, 8 maçtır kazanamayan takım seni 10 kişi ile bile ablukaya alıp son dk o pozisyonu yakalıyor ve bu durumla övünen varsa o kişi Trabzonspor ile ilişiğini kessin. Gitsin başka takım tutsun. Bunca yıl bu seviyede bir kadro kimseye nasip olmadı. Onun da oynadığı bir oyun yok.

Sefa, inan artık sana laf anlatamayacağım. Bence biraz sakin ol. İyi günler diliyorum.
    Konu Mehmet BAŞ tarafından (26.12.2019 Saat 13:02 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Manisa

Alıntı AyhanPe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecen sene takimin oynadigi olumlu oyun övülürken kim vardi basinda? Bu sene ki kötü oyundan sorumlu tutulanda bu adam..Istifa edilsin deniliyor..Yusuf Y. gönderildi de yerine kim alindi? Ömür sakatlandi..En verimli forvet oyucumuz sakatlandi..Haftlarca ondan yoksun oynadik..Ön libero Parmak..Iki macida Sosa siz kazanmayi basardik..Kanat oyuncularin alternatifi olmadan basladik sezona..Coluk cocuktan olusan denildigi kadro ile Fb, Bjk ve Gs nin üzerindeyiz suan..Adamlarin kadro harcamasi ile bizimkisi kiyaslanamaz bile..Basaksehir dan bile cok gerideyiz..Son iki mactaki dahada kötü oyun tuhaf bir düsüs icinde olan kötü bir Sosa dan kaynakli oldugunu düsünüyorum..Sturridge ile arasinda bir sorun var gibi..
    Denizlispor macina kadar ,,sadece elestiriyoruz..kimse hoca istifa etsin demiyor " diyenler, Denizlispor macinda ki kötü oyundan cesaret alarak gercek yüzlerinide göstermis oldular..Ünal gitsin diyenler, gelecek yeni teknik direktörle dahada kötüye gittigimizi görüp yönetimin ipini cekecekler..Secin IHO yu tekrar..Klübün kapisina zincir vurulsun..Herkes rahat etsin..Nedir bu yaa??
    Bizi bu hale getiren bu vicdandan yoksun, emege zerre kadar saygisi olmayan zihniyet..Ünal akliyla hareket etse bi saniye bile durmaz orda..Kimse durmaz..Sivasspor un teknik direktörünü deneyelim..Ha denenmisti dimi..Onunda teknik direktör olmadigini belirlemistiniz..Ünal 10 Avci, 100 Ersun, 1000 Terim, 10000 Riza eder..

Hocaya yöneltilen eleştirilerin kabul edilebilir sınırları aştığını düşünüyorum.
    Kötü oyunu eleştirmek başka, hoca gitsin noktasına varacak eleştirileri yapmak başka...
    Kimsenin niyetini okuyup suçlu ilan etmek istemiyorum ama bazı arkadaşlar dozajı kaçırıyor. Bu net!
    Son dört beş haftadır kötü futbol oynuyor olsak da neticeye bakmak lazım. Bu takım üçüncü!
    Sivasspor sürprizini saymazsak üzerimizde şampiyonluk adaylarından yalnızca Başakşehir var.Bu gerçeği görmezden gelip ''Hoca İstifa Etsin'' demek benim nazarımda akıl ve mantıkla bağdaşmıyor.

Tüm bunları söylerken işin bir de kadro boyutu var. Bu arkadaşlar bunu da görmezden geliyor!
    Arkadaşlar, bu takım maaş bütçesi yarışta olduğumuz takımların yarısı, 1/3'i kadar. Sanrım unuttunuz?
    Bırakın üç büyükleri, burun kıvrılan Başakşehir as/yedek kadrosu ile Trabzonspor'dan daha iyi durumda!
    Şimdi tüm bunları görmezden gelip muazzam kadromuz var edebiyatı yapmak gerçekten tuhaf.
    Siz görmezden gelseniz de bu takımın yedekleri alt yapı oyuncuları, 22'lik çaylaklardan oluşuyor.
    Bu gerçekleri neden inkar ediyorsunuz? Eleştiri yaparken neden görmezden geliyorsunuz?

Tüm bunlar bir yana. Bu sene yaşadığımız o ağır sakatlıkları nasıl görmezden geliyorsunuz?
    Vicdanı olan bir insan şu sakatlıklardan sonra ligde üçüncü sırada olan takımın hocası için gitsin demez.
    Evet, daha iyisi olabilir miydi? Olabilirdi. Ama olmadı diye hocayı yollayın demek vicdansızlıktır.
    Takımda bir tane adam gibi stoper yok, bir tane kesici ön libero yok. Ama hoca gitsin!
    21 ve 23 yaşında iki stoper, 21 yaşında kanat ile oynuyoruz. Ama hoca gitsin!
    Allah aşkına yeter...

GencTurk6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Mehmet BAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocaya yöneltilen eleştirilerin kabul edilebilir sınırları aştığını düşünüyorum.
    Kötü oyunu eleştirmek başka, hoca gitsin noktasına varacak eleştirileri yapmak başka...
    Kimsenin niyetini okuyup suçlu ilan etmek istemiyorum ama bazı arkadaşlar dozajı kaçırıyor. Bu net!
    Son dört beş haftadır kötü futbol oynuyor olsak da neticeye bakmak lazım. Bu takım üçüncü!
    Sivasspor sürprizini saymazsak üzerimizde şampiyonluk adaylarından yalnızca Başakşehir var.Bu gerçeği görmezden gelip ''Hoca İstifa Etsin'' demek benim nazarımda akıl ve mantıkla bağdaşmıyor.

Tüm bunları söylerken işin bir de kadro boyutu var. Bu arkadaşlar bunu da görmezden geliyor!
    Arkadaşlar, bu takım maaş bütçesi yarışta olduğumuz takımların yarısı, 1/3'i kadar. Sanrım unuttunuz?
    Bırakın üç büyükleri, burun kıvrılan Başakşehir as/yedek kadrosu ile Trabzonspor'dan daha iyi durumda!
    Şimdi tüm bunları görmezden gelip muazzam kadromuz var edebiyatı yapmak gerçekten tuhaf.
    Siz görmezden gelseniz de bu takımın yedekleri alt yapı oyuncuları, 22'lik çaylaklardan oluşuyor.
    Bu gerçekleri neden inkar ediyorsunuz? Eleştiri yaparken neden görmezden geliyorsunuz?

Tüm bunlar bir yana. Bu sene yaşadığımız o ağır sakatlıkları nasıl görmezden geliyorsunuz?
    Vicdanı olan bir insan şu sakatlıklardan sonra ligde üçüncü sırada olan takımın hocası için gitsin demez.
    Evet, daha iyisi olabilir miydi? Olabilirdi. Ama olmadı diye hocayı yollayın demek vicdansızlıktır.
    Takımda bir tane adam gibi stoper yok, bir tane kesici ön libero yok. Ama hoca gitsin!
    21 ve 23 yaşında iki stoper, 21 yaşında kanat ile oynuyoruz. Ama hoca gitsin!
    Allah aşkına yeter...
    Ünal hoca ile bu kadar yeter. Verimli olamadığı yerde bırakıp gitmeli.. git dünyanın önde gelen liglerinde büyük takım olarak anılan takımların maç kadrolarına bak. İlk 11 de 18 yaşında futbolcular görürsün. Mesele yaş değil yetenek varsa 16 yaşında da oynatırsın. Mesele oynatabilmekte... İyi hoca elindeki malzemeden enniyisini çıkarır "edebiyat, ekonomi, siyaset" yapmaz. Hangi maç sonu açıklamasında oyun hakkında birşeyler söyledi? Motivasyon konusunda iyi, teknik ve taktik konularında sıfıra yakın ...
    Olmuyorsa bırakmasını bilmeli.
    ***GeNÇ***

memozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

abdullah avcı her maçtan sonra bir ton taktik açıklama yapar.. bence bir hocanın bu kadar taktik ayrıntıya girmesi gereksizdir.. bunu yorumcuların yapması gerekir..

bazı hocalar da maç sonu hiç bir taktik ayrıntıya girmez.. tıpkı ünal karaman gibi.. bence bu da gereksizdir..
    Attan inip eşeğe bindik!

Nereden
    Manisa

Alıntı GencTurk6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ünal hoca ile bu kadar yeter. Verimli olamadığı yerde bırakıp gitmeli.. git dünyanın önde gelen liglerinde büyük takım olarak anılan takımların maç kadrolarına bak. İlk 11 de 18 yaşında futbolcular görürsün. Mesele yaş değil yetenek varsa 16 yaşında da oynatırsın. Mesele oynatabilmekte... İyi hoca elindeki malzemeden enniyisini çıkarır "edebiyat, ekonomi, siyaset" yapmaz. Hangi maç sonu açıklamasında oyun hakkında birşeyler söyledi? Motivasyon konusunda iyi, teknik ve taktik konularında sıfıra yakın ...
    Olmuyorsa bırakmasını bilmeli.

Hocanın verimli olmadığını neye dayanarak söylüyorsunuz?
    Burada somut gerçeklere bakmak gerekiyorsa hoca ilk senesinde takımı 55 puandan 63 puana çıkardı.
    Takım sıralamasını da bir üst basamağa taşıyarak 5. sıradan 4. sıraya çıkarttı. Bitti mi elbette hayır!
    İlk senesinde ezeli rakiplerine karşı 3 galibiyet 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak üstünlük sağladı.
    Eldeki kadronun düşük maliyeti ve kalitesini göz önüne almasak bile ortada bir başarı söz konusu!
    Siz neye dayanarak hoca için ''Yeter, verimli olamadığı yerde gitmeli'' diyebiliyorsunuz? Dayanağınız nedir?

Hocanın teknik ve taktik konusunda sıfır olduğunu iddia edebilecek bir konumda değilsiniz.
    Mesele yetenekli genç oyuncu oynatmak diyorsun. Bu ligde Ünal hoca kadar genç oyuncu oynatan var mı?
    Takımda mevcut oynayanlar yanında başka yetenekli gençler vardı da Ünal Hoca önlerini mi kesti?
    Ünal Hoca elindeki malzemeden neredeyse en iyisini çıkarttı. Bu kadro ile bu adamdan ne bekliyorsunuz?
    Eleştiri yapıyorsunuz ama gerçeklikten uzak!. Somut verileri görmezden geliyorsunuz.

Ben hocadan gayet memnunum. Bunca sıkıntıya rağmen bu takım hala ilk üçte yer alıyor.
    Bırakın başarısızlık söylemlerini, mevcut şartlar değerlendirildiğinde ortada açık bir başarı vardır.
    Ligin ilk yarısında sakatlık yaşayan futbolcuların form tutması ile ikinci yarıda daha iyi işler yapacağız.
    Bu mesnetsiz ''Hoca başarısız'' söylemleri nereden ve hangi kanaldan türüyor bilmiyorum.
    İddialarınızın somut kanıtlanabilir yanı yok. Yukarıda yazdım. Tabela ortada. Ona bakarak konuşun.

Jackdaniels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Mehmet BAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocanın verimli olmadığını neye dayanarak söylüyorsunuz?
    Burada somut gerçeklere bakmak gerekiyorsa hoca ilk senesinde takımı 55 puandan 63 puana çıkardı.
    Takım sıralamasını da bir üst basamağa taşıyarak 5. sıradan 4. sıraya çıkarttı. Bitti mi elbette hayır!
    İlk senesinde ezeli rakiplerine karşı 3 galibiyet 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak üstünlük sağladı.
    Eldeki kadronun düşük maliyeti ve kalitesini göz önüne almasak bile ortada bir başarı söz konusu!
    Siz neye dayanarak hoca için ''Yeter, verimli olamadığı yerde gitmeli'' diyebiliyorsunuz? Dayanağınız nedir?

Hocanın teknik ve taktik konusunda sıfır olduğunu iddia edebilecek bir konumda değilsiniz.
    Mesele yetenekli genç oyuncu oynatmak diyorsun. Bu ligde Ünal hoca kadar genç oyuncu oynatan var mı?
    Takımda mevcut oynayanlar yanında başka yetenekli gençler vardı da Ünal Hoca önlerini mi kesti?
    Ünal Hoca elindeki malzemeden neredeyse en iyisini çıkarttı. Bu kadro ile bu adamdan ne bekliyorsunuz?
    Eleştiri yapıyorsunuz ama gerçeklikten uzak!. Somut verileri görmezden geliyorsunuz.

Ben hocadan gayet memnunum. Bunca sıkıntıya rağmen bu takım hala ilk üçte yer alıyor.
    Bırakın başarısızlık söylemlerini, mevcut şartlar değerlendirildiğinde ortada açık bir başarı vardır.
    Ligin ilk yarısında sakatlık yaşayan futbolcuların form tutması ile ikinci yarıda daha iyi işler yapacağız.
    Bu mesnetsiz ''Hoca başarısız'' söylemleri nereden ve hangi kanaldan türüyor bilmiyorum.
    İddialarınızın somut kanıtlanabilir yanı yok. Yukarıda yazdım. Tabela ortada. Ona bakarak konuşun.
    Birçok konuda size katılmakla birlikte (Genç oyuncular , Takım Motivasyonu , iyi bir ağabeylik ve iyi bir insan vs) katılmadığım husular ise açık bir şekilde somut kanıt istemişsiniz , herhalde Trabzonspor'un bu seneki hiçbir maçını izlemediniz zira açık ve somut örnek kabak gibi ekranlardaydı. Ünal Hocanın Teknik bilgisini elbette tartışacak değiliz lakin ortada bir yetersizlik söz konusu nedeni ise ligdeki puan durumumuz ve avrupada ki hüsran. Ha diyeceksiniz ki kardeşim bu kadar sakatlıkla boğuşuldu istenilen oyuncular alınmadı vs. o zaman bende derimki sene başında 50 tane topçuyu babam götürme kampa herşey hocanın bilgisi dahilindeydi ayrıca Avrupada maç yapacağımız belli 3 kulvarda oynayacaksın o zaman önlemini ona göre alacaksın sonradan kadromuz kısıtlı demeyeceksin güzel kardeşim. Konuyu bağlayacak olursak Mevcut kadromuz Trabzonsporun en kaliteli kadro yapılarından biridir ve gelinen nokta başarızıslıktır üstelik her maç oyuncu terciheri ve değişiklikleri hususundaki hatalarda aynen devam ediyor hiçbir düzelme yok. Umarım ligin 2. yarısı bizim adımıza çok daha güzel geçer herkes Trabzonspor'un başarısı için burda bu bilinçle hareket edelim lütfen saygılar.
    Bazen cehennem öbür dünya degildir...taraftarlarla cosmus,AVNI AKER\'dir!!!

Cenkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yusuf Y. gönderildi de yerine kim alindi?
    Yusuf ve Rodallega gönderildi, Sörloth ve Sturridge alındı. Orta sahaya top tutabilen, alan kapatabilen Obi Mikel alındı. Stoperler düşük profil kaldı orası doğru da zaten yönetime mesaj olsun diye her maç en az bir %100 gollük pozisyon yaratan Prens Hüseyin'i oynatıyor stoperde. Hocanın transfer konusunda bağırmaya hiç hakkı yok.

Kötüyle mukayese olmaz, biz Ünal Karaman'ı geçmişteki beceriksiz hocalar üzerinden değerlendirmiyoruz ama o kendisini devamlı Nuh Nebi zamanındaki başarısızlıklar üzerinden yüceltmeye çalışıyor. "Şu adama vefa göstermemek vicdansızlıktır." kafasında olsaydık Ünal'ın (güya) 10.000'de biri etmeyecek Rıza Çalımbay'ı da göndermemeliydik, değil mi? Sabretseydik o zaman birkaç sene daha. Sivas'ı lider yapan adam bizde tutmadığı için medenice yollandı ve şu an iki taraf da "keşke" demiyor bu konuda. Rıza Hoca bu camianın adamı değil diye kendisini umursamıyor da olabilirsiniz, Hami hangi pozsiyonda kalıyor peki? O da kötüydü ama bir kuple sabrı hak ediyordu bu mantığa göre; 200 küsür golü var sonuçta. Öyle da? ADAMlığa, senin benim gibi bağdaş kurmaya bakacaksak Mustafa Reşit Akçay'ın suçu neydi peki o zaman? Akbaşlı, Yumlulu, Özerli, Henriqueli kadroyla 14 puan topladığı halde gönderilmedi mi? Referanslar üzerinden memleket ilerlemez, bugüne bakıp durumu değerlendirip karar alacaksın. Emeğe saygı duymak ayrı, statükocu olmak ayrı. Oluyorsa desteklenir, olmuyorsa da ağlaya ağlaya vedalaşılır; bu kadar basit.

Ünal Hoca, geçen sene giyindiği, güçlükle mücadele etmekten keyif alan karakterini bırakmış devamlı sızlanan bir ruh haline bürünmüş. "Kadro genç", "Çok maç yaptık", "Şunlar akıllı olsun, bunlar aynaya baksın"... Haftalardır atar yiyoruz kendisinden. Yahu ekstradan yük oldu denilen Avrupa'da tarihi hezimet yaşattı bu takıma. Maçların yarısına da paf takımla çıktı. Hayır kimi kandırıyor ayrıca, eğer performans düşüklüğü yoğunluktan olsa giderek düşen bir takım izlerdik; biz sene başından beri berbat oynuyoruz. Bundan kasıt da sıkıcı futbol değil; içeride dışarıda fark etmeden, rakip kim olursa olsun son 30 dakika büyük baskı yiyoruz, 80'den sonra da golü. Defansif planımız yok, oyunu tutma planımız yok, sete set hücum planımız yok, rakibi boğmamız gereken dakikalara ait planımız yok, duran top planımız yok, onu geçiyorum penaltı bile kullanamıyoruz. Yahu zaman geçirme planımız bile yok. Bu takımın kalecisi, kale vuruşunu geç kullanmaktan topladığı sarı kartlar yüzünden cezalı duruma düştü daha ilk devrenin ortasında. Ayıptır, ayıp.

Ama eleştirilerimizde yapıcı olmamız gerekiyor hala.. Asıl hoca dan dun konuşmayı bıraksın, biraz yapıcı olsun. Yolun sonu gözüküyor çünkü.
    Naber?

AyhanPe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Cenkhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ..

Ama eleştirilerimizde yapıcı olmamız gerekiyor hala.. Asıl hoca dan dun konuşmayı bıraksın, biraz yapıcı olsun. Yolun sonu gözüküyor çünkü.
    Denizlispor macinda taraftarda olaganüstü kötüydü..Bu seneki futbolu üc asagi bes yukari tahmin etmek zor degildi ilk üc mac sonrasi..Y.Yazici ve Ömür olsaydi futbol olarak da daha iyi olurduk..Sturridge Y.Yazici nin yerine mi transfer edilmis..O halde yeri mükemmel doldurulmus..Haklisin..

Gecmisteki ,,beceriksiz" hocalar..Gecmiste kac teknik direktör degistirdik sahiden? Tek futbolu bilen bizim taraftar..bu kisir döngü devam ettikce yolun sonu hizlica yaklasiyor bencede..Asil statükoculuk bu kisir döngü bana kalirsa..MR Akcay sabredilmeyi hakeden bir teknik direktördü bence..IHO onu gönderdikten sonra yaptigi sözlesmelerle klübü iyice ucurumun kenarina itmisti zaten..

Riza ya sabretmek mi? Bu tür adamlarin Trabzonspor un basina getirilmesi hata..Tek istisnayi Z.Dogan olusturdu oda ilk Bjk teklifinden sonra nallari dikmisti..Yabanci teknik direktörlere deginmiyorum bile..

Hami nin Istanbul takimlarina karsi kac galibiyeti var? Beraberligi bile yok..Cogunda üc dört fark yemisiz..Tarihimizin en agir yenilgilerini aldigimiz maclara deginmiyorum bile..Ünal in Ist. takimlarina karsi aldigi iki maglubiyet de hakem facialari neden olmustu..Resmen dograndik gecen seneki Basaksehir ve Gs maclarinda..Adamin hakki sampiyonluktu..Bir cok macta ezmekten beter etti cogunu..Son Gs macinda kötü oynadigimiz halde 3-0 öne gecebilirdik..Artik derbi maclarindan cekinmiyoruz..

Trabzonspor teknik direktörlügünü yapabilecek iki kisi var..Birisi S.Günes digeri ise Ünal..Ikiside isin psikolojik kismini cözmüs adamlar..Tüm dünyada bunu basarabilecek baska bir adam yok bana göre Trabzon da..Ünal elindeki oyunculardan maksimum verim alabilen birisi tipki S.Günes ve Lucescu gibi..Suan takimin basinda bu iki isim olsaydi dahi su kadro yapisiyla izledigimiz futboldan daha iyisini izleyemezdik..Bundan eminim..Ikinci devre gereken takviyeler yapildiginda daha iyi bir noktaya gelebiliriz..

Elininizi vicdaniniza koyun..Onca olumsuzluga ragmen kim 30 puan üzerinde bir puan bekleyebilirdi ilk devre icin..Benim en iyimser puan tahminim 23-25 puandi.. Sturridge ile Sosa arasinda nasil bir sorun var bilmiyorum ama bunun acilen gidirilmesi gerekiyor..

Kusura bakma ama ben su yasima kadar bizim camiada yapici elestriye rastlamadim..Tek yaptigimiz sey yikip dökmek..Ünal dan sonra yönetimin ipi cekilir..Sonra sil bastan yeniden..
    Konu AyhanPe tarafından (27.12.2019 Saat 22:07 ) değiştirilmiştir.
    KORKTUKCA TUTSAK, SORGULADIKCA ÖZGÜRSÜNDÜR

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

Alıntı memozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abdullah avcı her maçtan sonra bir ton taktik açıklama yapar.. bence bir hocanın bu kadar taktik ayrıntıya girmesi gereksizdir.. bunu yorumcuların yapması gerekir..

bazı hocalar da maç sonu hiç bir taktik ayrıntıya girmez.. tıpkı ünal karaman gibi.. bence bu da gereksizdir..
    Zargo’ya çıkan sarı kart tam bir komedi. Faul bile yok )

Hayatımda izlediğin en kötü 3 hakem performansına girer bu akşamki maç.

Bize bu hafta en ufacık hakem hatası olursa, başkanın çıkıp işin içine siyaseti sokmak dahil her şeyi yapması lazım
    Ey Türk Gençliği!
    Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafa etmektir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)