Sayfa 62 Toplam 64 Sayfadan BirinciBirinci ... 12 52 60 61 62 63 64 SonuncuSonuncu
Toplam 1598 adet sonuctan sayfa basi 1,526 ile 1,550 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 16.Hafta l Konyaspor 0 - 1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Nereden
    Trabzon

Altın değerinde bir üç puan oldu.konya bize her zaman ters gelen bir deplasmandır zaferle dönmek önemliydi.

Maça gelirsek maçın 60 dakikalık bölümü bizim kontrolümüzde, son yarım saat ise rakibin etkisi altında geçti.Ünal hoca son maçlardaki iki orta saha oyuncusu ile orta sahayı tutmaktan vazgeçip bu sayıyı tekrar üçe çıkarmasıyla daha derli toplu bir görüntü verdik ama bu üçlününde gücü 50-60.dklarda bitiyor.Sezon başında dengeli orta saha için orta sahaya tecrübeli olarak Sosa yeterli başka alınacak iki yönlü oyuncuların genç olması gerekiyor diye bahsetmiştim.Sosa ve Mikel aynı yaş kategorisinin oyuncuları ve doğal olarak da güçleri maçın tamamını kaldırmıyor birde abdülkadirinde fiziksel açıdan eksikliğini buna eklersek ikinci yarıda yediğimiz baskı gibi baskılar yiyoruz.Yedek kulübesinde iki yönlü başka oyuncu da olmayınca doğan gibi tek yönlü oyuncular ile rakibi karşılayarak gol yemeden maçı bitirmeye çalışıyoruz.

Ikinci yarı zirve yarışına devam etmek için Mikel,Sosa, parmak üçlüsüne onaziyi de eklemek zorundayız ve bu bile yeterli değil bir tane de transfer yapıp bu sayıyı beşe çıkarmalıyız ve bu beşliden en dengeli üçlüyü bulup ikinci yarı sahaya sürmeliyiz.Dirençli ve maç boyunca oyun içinde kalan bir orta saha ile zirve yarışını sonuna kadar yapabiliriz çünkü sörloth,antony,Ekuban,sturridge gibi iş yapabilen hücumcularımız var dediğim gibi yarışın içinde olup olamayacağımız iki yönlü ve üç orta sahalı düzeni ne kadar iyi kurabileceğimize bağlı.

Sörloth için birkaç cümle etmek gerekirse .Şuan topladığımız puanlarda çok büyük katkısı oldu.Bu maçta da yine attığı gol çok klas idi.Ön direğe koşu,zamanlama ve topa kafasıyla çok dengeli vuruşu birinci sınıf idi.Kendisini birkez daha tebrik ediyorum.10 gol 4 asist önemli rakam ve bunların hepsi puan getiren goller ve asistler ya kilidi açmış ya beraberliği kurtaran golü atmış maşallah diyelim.

Kayseri maçını da hatasız bitirip zirveye yakın bir noktada konumlanırsak güzel bir ilk yarı geçirmiş olacağız ve devre arasında kim daha iyi eksiklerini kapatırsa ikinci yarı onlar için daha iyi geçecek ikinci yarı tempo daha yükselecek yarış daha da kızışacak dolayısıyla güçlü olmalıyız kolay çözülen,kendi kendini kaosa sürekleyen camialar yarışın dışında kalacak kim daha iyi kenetlenirse onlar öne geçecek bizde bu yarışta güçlü olan taraf olmalıyız.

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

Alıntı Mehmet BAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ü. Karaman için ''Kovulsun'', ''İstifa'' diyenler, kusura bakmayın ama artık terbiyesizlik ediyorsunuz!
    Aynı şeyleri yazmaktan dilimizde tüy bitti. Ama nedense siz bazı şeyleri anlamamakta ısrar ediyorsunuz.
    Bu takımın geçen yıl pas yapan ve takır takır oynayan oyuncuları yok! Bunu artık bir idrak edin rica ederim.
    Yusuf yok, Ömür yok, Rodellega yok, Onazi ve Ekuban yok! Hatta geçen yıl ki Parmak bile yok!

Oyuncu gurubundan kaynaklı eksiklik bir kenarda dursun. Bu takımın bariz yorgunluk sıkıntısı var.
    Baktığımızda maçların ilk yarılarında rakiple kora kor oynuyoruz. Ama 55-60'tan sonra oyundan düşüyoruz.
    Bir de psikolojik bir sıkıntımız var ki skor olarak öne geçince topyekun takım olarak geri yaslanıyoruz!
    Oyuncuların röportajlarında bu durumun taktik gereği değil, bireysel ve psikolojik nedenlerle olduğunu anlıyoruz.

Takım olarak bizi geri yaslayan bu psikolojik şartlanmanın iki nedeni var.
    Birincisi geçen yıldan beri son dakikalarda kaybedilen puanlar. İkincisi ise yorgunluk!
    Bu iki faktör bizi iğrenç bir futbola mahkum ediyor. Öyle ki bazen içimden skor almayalım demek geliyor.
    Bu psikolojik ve fizyolojik sıkıntı devre arasında bir şekilde çözülmesi gerekir. Yoksa böyle gitmez.

Bahsettiğimiz bu geri yaslanmanın bir boyutu daha var. Sahaya yerleşim ve oyuncu özellikleri!
    Baktığımız zaman son haftalarda ligde ön tarafta en az pres yapan takımların başında geliyoruz.
    Nwakaeme, Yusuf, Sturridge, Mikel ve Sosa pres yapmıyor. Hatta Sorloth bile Rodellega kadar presçi değil!
    Hal böyle olunca rakipler yarı dahaya kadar elini kolunu sallayıp geliyor. Bizi sahamıza hapsediyor!
    Bu durumu değiştirmek için orta saha ve kanatlarda önde basacak oyuncular kullanmamız icap ediyor.

Sonuç olarak kazanmak güzel ama bu oyunla nereye kadar gideceğimiz meçhul!
    Evet oyuncular yorgun ama pres yapmayan bu takım skor aldığında her maç geri yaslanmak zorunda kalır.
    İşin kötü tarafı geri yaslandıktan sonra adam akıllı kontra atak dahi yapamıyoruz. Aptalca topları uzaklaştırıyoruz.
    Ünal Hocanın bu duruma bir çare bulması lazım. Bu takım bu denli geri çekilmemeli(!)
    Terbiyesizlik küfürle olur hakaretle olur. Trabzonspor'u 3.lig takımlarına karşı bile ne psikolojik ve oyun olarak üstünlük kurduramayan hocaya istifa demekle terbiyesiz olmaz. Bu iş oyuncu işi ise madem Ünal niye var.
    Geçen seneki başarılı oyun demekki Yusuf ve Ömür'ün işiymiş Hoca'nın bir olayı yokmuş o oyunda senin yazdığın bu manaya geliyor.

Geçen seneden kaybedilen puanlar son anlarda ben dün maçtaydım bizim takım 46.dk dan itibaren kendi alanına gömüldü ve hiç çıkamadı özellikte 55-75 arası hiç mi çıkamadı. Bunların hiçbir izahı yok. Bitik olan oyuncuyu oyundan almamakta direnen hocanın kabahatidir. Dün pereira ben bittim diyordu 60.dk'da Ünal seyrediyordu. Sahada diziliş den tut yayılışa kadar her şey berbattı. Dün 2-1 konya da kazanabilirdi 1-1 çok rahat bitebilirdi tamamen şansa bala 3 puan aldık. 2.yarıda orta sahayı doğru düzgün 3 kez geçtik. Bu kadar rezilliği 8 maçtır kazanamayan bir klübe karşı yaşıyorsun.

Geçen hafta evinde yenildiğin Denizlispor gidiyor kendi sahasında Alanyaspor'dan 5 yiyor. EVET 5

Sizde gelmiş burda stajyer antrenör Ünal'ın avukatlığını yapıyorsunuz.

Gidin küçük klüpleri tutun bu zihniyetinizle.
    Ey Türk Gençliği!
    Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafa etmektir.

redbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mehmet Fatih Silik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neyi izleyip izlemeyeceğime ben karar veririm kafanı yorma sen.
    Nefret gözlüğü ile bakmam lazımdı dimi?
    Utanılacak bir oyun yoktu ortada. Hele hele ilk yarıda ki oyunu keşke her maç oynasak.
    Kaldı ki ortada eleştirilecek bir ikinci yarı var.
    Ama üstüne alındıysan demek ki sen de o trollerdensin.
    Benim ne demek istediğimi anlamadıysan boşuna beni alıntılama.
    müdür ya sen körsün yada deve kuşu gibi kafanı kuma gömüşsün gerçekle yüzleşmemek için de kafamı soktuğun yerden çıkarmayacaksın.adamalr seni 2. yarı sahandan çıkarmadı üsyelik son 15 dakika 10 kişi ile sen utanılacak oyun yok diyorsun ya gerçekten bravo sana .

Nereden
    İstanbul

Ü. Karaman için ''Kovulsun'', ''İstifa'' diyenler, kusura bakmayın ama artık terbiyesizlik ediyorsunuz!
    Aynı şeyleri yazmaktan dilimizde tüy bitti. Ama nedense siz bazı şeyleri anlamamakta ısrar ediyorsunuz.
    Bu takımın geçen yıl pas yapan ve takır takır oynayan oyuncuları yok! Bunu artık bir idrak edin rica ederim.
    Yusuf yok, Ömür yok, Rodellega yok, Onazi ve Ekuban yok! Hatta geçen yıl ki Parmak bile yok!

Oyuncu gurubundan kaynaklı eksiklik bir kenarda dursun. Bu takımın bariz yorgunluk sıkıntısı var.
    Baktığımızda maçların ilk yarılarında rakiple kora kor oynuyoruz. Ama 55-60'tan sonra oyundan düşüyoruz.
    Bir de psikolojik bir sıkıntımız var ki skor olarak öne geçince topyekun takım olarak geri yaslanıyoruz!
    Oyuncuların röportajlarında bu durumun taktik gereği değil, bireysel ve psikolojik nedenlerle olduğunu anlıyoruz.

Takım olarak bizi geri yaslayan bu psikolojik şartlanmanın iki nedeni var.
    Birincisi geçen yıldan beri son dakikalarda kaybedilen puanlar. İkincisi ise yorgunluk!
    Bu iki faktör bizi iğrenç bir futbola mahkum ediyor. Öyle ki bazen içimden skor almayalım demek geliyor.
    Bu psikolojik ve fizyolojik sıkıntı devre arasında bir şekilde çözülmesi gerekir. Yoksa böyle gitmez.

Bahsettiğimiz bu geri yaslanmanın bir boyutu daha var. Sahaya yerleşim ve oyuncu özellikleri!
    Baktığımız zaman son haftalarda ligde ön tarafta en az pres yapan takımların başında geliyoruz.
    Nwakaeme, Yusuf, Sturridge, Mikel ve Sosa pres yapmıyor. Hatta Sorloth bile Rodellega kadar presçi değil!
    Hal böyle olunca rakipler yarı dahaya kadar elini kolunu sallayıp geliyor. Bizi sahamıza hapsediyor!
    Bu durumu değiştirmek için orta saha ve kanatlarda önde basacak oyuncular kullanmamız icap ediyor.

Sonuç olarak kazanmak güzel ama bu oyunla nereye kadar gideceğimiz meçhul!
    Evet oyuncular yorgun ama pres yapmayan bu takım skor aldığında her maç geri yaslanmak zorunda kalır.
    İşin kötü tarafı geri yaslandıktan sonra adam akıllı kontra atak dahi yapamıyoruz. Aptalca topları uzaklaştırıyoruz.
    Ünal Hocanın bu duruma bir çare bulması lazım. Bu takım bu denli geri çekilmemeli(!)
    müdür bir yazında senden alıntı yapmış senle futbol tartışmam yazmıştım gene sözümdeyim senle futbol tartışmayacağım fakat şuna değineceğim emin olki ünal karaman ın babası senin savunduğun kadar oğlunu savunmaz bundan kesinlikle emin ol.
    Konu redbul tarafından (24.12.2019 Saat 11:22 ) değiştirilmiştir.

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı İlker Yazıcıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pozisyon vermedik 90+3'teki pozisyon dışında...

İkinci yarı top Konya'daydı o kadar...

Diğer yazdıklarında haklısın...
    Alperin getirip cevirdigi bajicin ceza alani icinde bombos havaya diktigi top var yine ikinci yari mianin seken topu ceza alani icinde bombasken trubunlere gonderdigi top var 90+3 disinda ki rakibin net pozisyonlari.mianin uzaktan sutunu saymiyorum o cok ekstra bir vurustu..

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı TSemih61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada başkan büyük terbiyesizlik yapmış. 2 senedir bu kadroları başka hocaya verseydik takım şuan kaostan kurtulamamıştı ve sen de o koltukta değildin. Yine de ciddi söylediğini düşünmüyorum taraftarın suyuna gitmiş. Geçen hafta da hocayı koruyordu yani hocayla bir sıkıntısı yok yine de bu tip laflar söylenmez sonra cahil insanlar biriktirip biriktirip hoca karşıtı bir cephe oluşturuyor. Taraftara karşı en ufak tavizi vermemesi lazım.
    90+3 de adam bombos topa vursa 10 kisi su bitik konyaya puan verseydin o zaman boyle rahat konusabilecek miydiniz acaba.baskan herseyden once takimin taraftari o da camianin yuzde 90 ni gibi haftalardir oynanan ve cozum bulunamayan ikinci yarilardaki ezik futboldan rahatsiz.kor topal sansa ilerliyoruz baskanda her akli basinda taraftar gibi bunun farkinda ve boyle giderse gumleyecegimizinde..ilk 6 icinde ki takimlar arasinda icerde disarda en istikrarsiz teknik taktiksiz futbolu oynayan biziz bunu gormek icin futbol ulemasi olmaya gerek yok.bu sorunu cozmekte teknik heyetin gorevidir.

Mehmet BAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Bu maçta haftalardır içten içe hissettiğim bir olay artık benim nazarımda nihayete erdi.
    Bu maçta açık bir şekilde Sosa'nın bazı şeylerden rahatsız olduğuna artık emin oldum. Adını koydum.
    Sosa, ''Sturridge'in gevşek oyun tarzından ve kendini takımdan üste gören saha içi hareketlerinden'' rahatsız oluyor.
    Bu maçta Sturridge çıktıktan sonra Sosa'nın gayretli oyunu bu durumu tam olarak ortaya koymuştur.
    Açık söylemek gerekirse Sturridge, ''Burak Yılmaz'' gibi kendini takım üzerinde konumlandırmaya devam ederse sıkıntı!
    Evet Sturrdige büyük oyuncu. Fakat Trabzonspor daha büyük! Bu yolun sonu takımdan gönderilmeye kadar gidebilir.
    Umarım korktuğum şey başımıza gelmez.

LittleFinger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Hadi olum waka taktiği hadi olum sörloth'a dönüşmüş hoca dehasıyla aldı maçı.. biz var ya biz Trabzonspor'uz hadi koçlarım hadi aslanlarım taktiğimiz sonuç verdi yani..
    Oy Trabzon Trabzon yık yeşil sahaları
    Çık yukarı ezilsin istanbul ağaları

seçuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

İnanılmaz bir taraftarımız var. Konya tam olarak hedef maçı olarak maça çıkmış Mutlak galibiyet hedefi var. KAybederlerse camia karışacak ama olaya bakın ki karışan taraf maçı 1-0 önde tamamlayan TS camiası. Bizler akıllanmayız.

Arkadaşlar hoca yönetim oyuncular tabiki eleştirilebilir. Ancak dozunda kalsın lütfen. O hoca değil o topçu değil o adam değil ile eleştiri olmuyor. Biraz sakin kalmak lazım. Bizler istiyoruz ki her maç rakibi hapsedelim perişan edelim vs. Öyle bi dünya yok artık. Büyük takımlar dahi pek çok maçı o şekilde kazanamıyor. Tamam takım iyi değildi ama yok ezildik yok şansa yok bala öyle bişey yok.

İlk yarı tamamen kontrolumuzde geçti. İkinci devre SArı ve sörlot ile iki fırsatı değerlendirebilsek maçı bitirebilirdik. Sonrasında rakip tüm riskleri alarak saldırdı. Bu da gayet normal bir durum. Evet pozisyon da verdik. Bunlar tabiki olmamalı. Üstümüze gelen rakibe karşılık veremedik o dakikalarda. Hatta son dakikada çok net gol de kaçırdılar.

Ancak TS'da meseleyi hoca ile falan çözemeyiz. Ne hocalar geldi geçti. Pek çoğundan böylesi bir performans alamadık. Ünal hoca üstelik geçen yıl güzel de futbol oynattı. Yani tekrardan bunu başarabilir. Hoca değişikliği hiçbir fayda vermez. Yok yabancı yok taktisyen bunlar boş muhabbetler. Ünal hoca eksiklerine rağmen şu anda en iyi tercih. Teknik yetersizlikleri olabilir. Ancak yönetim ile olan uyumu oyuncularla olan güzel ilişkileri ve taraftarın gözündeki itibari ile en uygun tercih hala o. Kaldı ki istatistikler de doğruluyor ki ünal hoca topladığı puanlarla da iyi bir iş çıkartmış.

Hala eksikler var mutlaka ama bu kadar kaos yaratacak bir durum yok ortada. Öne geçilen maçlarda gol ve baskı yeme sıkıntısı giderilebilirse hocam bize de kendisine de büyük bir iyilik yapmış olacaktır.
    bize heryer TrabzonSpor

Nereden
    Manisa

Alıntı redbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    müdür bir yazında senden alıntı yapmış senle futbol tartışmam yazmıştım gene sözümdeyim senle futbol tartışmayacağım fakat şuna değineceğim emin olki ünal karaman ın babası senin savunduğun kadar oğlunu savunmaz bundan kesinlikle emin ol.

Bence siz işinize geldiği yerleri okuyorsunuz. Alıntı yaptığınız yazıda dahi Ünal Karaman'ı eleştirdim.
    Ama buna rağmen kalkıp Ünal Karaman'ı savunuyorsun şeklinde yazmanıza bir anlam veremiyorum!
    Bir hoca baştan aşağı kötü değildir. İyi tarafları ve kötü tarafları vardır. Sanırım siz hep kötüleri duymak istiyorsunuz.
    Kusura bakmayın ama benim tarzım bu şekilde değil. Ben iyi yanları da kötü yanları da yazıyorum.
    Siz dilediğiniz kısmı görüyorusunuz. Bu benim sorunum değil. Bu noktada size diyebilecek bir sözüm yok.İyi günler diliyorum.

LittleFinger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Her maç mı? 16 maçtır bir tane top oynadığımız gol yemedigimiz maç yok.. 68 resmi maçtır savunma yapmayi ogrenemedi takım.. 10 kişi Konya'dan baskı yedik.. hala yok öyle yok böyle konuşuyorsunuz.. sene başından beri kaos futbolu hadi aslanlar hadi kaplanlar taktiği.. rakipler Liverpool gibi davranmayı biraksaniz çok güzel olacak..
    Oy Trabzon Trabzon yık yeşil sahaları
    Çık yukarı ezilsin istanbul ağaları

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı gurur6134 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alperin getirip cevirdigi bajicin ceza alani icinde bombos havaya diktigi top var yine ikinci yari mianin seken topu ceza alani icinde bombasken trubunlere gonderdigi top var 90+3 disinda ki rakibin net pozisyonlari.mianin uzaktan sutunu saymiyorum o cok ekstra bir vurustu..

Yani demek istediğim, biz iyiydik de pozisyon vermedik değil, dediğin pozisyon da var evet ama Konya iyi olduğundan değil, tamamen bizim salaklığımız...

Yoksa Konya'nın bizim üzerimizde baskı kurmak gibi bir yeteneği yok, kapasitesi de yok...

Hoş, maçtan sonra Hüseyin itiraf etti zaten olanları...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Sadettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı İlker Yazıcıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani demek istediğim, biz iyiydik de pozisyon vermedik değil, dediğin pozisyon da var evet ama Konya iyi olduğundan değil, tamamen bizim salaklığımız...

Yoksa Konya'nın bizim üzerimizde baskı kurmak gibi bir yeteneği yok, kapasitesi de yok...

Hoş, maçtan sonra Hüseyin itiraf etti zaten olanları...
    Ne dedi Hüseyin
    Azılı bir ihocuyum

Nereden
    Manisa

Alıntı Sefa Murat Dokuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Terbiyesizlik küfürle olur hakaretle olur. Trabzonspor'u 3.lig takımlarına karşı bile ne psikolojik ve oyun olarak üstünlük kurduramayan hocaya istifa demekle terbiyesiz olmaz. Bu iş oyuncu işi ise madem Ünal niye var. Geçen seneki başarılı oyun demekki Yusuf ve Ömür'ün işiymiş Hoca'nın bir olayı yokmuş o oyunda senin yazdığın bu manaya geliyor.
    Geçen seneden kaybedilen puanlar son anlarda ben dün maçtaydım bizim takım 46.dk dan itibaren kendi alanına gömüldü ve hiç çıkamadı özellikte 55-75 arası hiç mi çıkamadı. Bunların hiçbir izahı yok. Bitik olan oyuncuyu oyundan almamakta direnen hocanın kabahatidir. Dün pereira ben bittim diyordu 60.dk'da Ünal seyrediyordu. Sahada diziliş den tut yayılışa kadar her şey berbattı. Dün 2-1 konya da kazanabilirdi 1-1 çok rahat bitebilirdi tamamen şansa bala 3 puan aldık. 2.yarıda orta sahayı doğru düzgün 3 kez geçtik. Bu kadar rezilliği 8 maçtır kazanamayan bir klübe karşı yaşıyorsun.

Geçen hafta evinde yenildiğin Denizlispor gidiyor kendi sahasında Alanyaspor'dan 5 yiyor. EVET 5
    Sizde gelmiş burda stajyer antrenör Ünal'ın avukatlığını yapıyorsunuz. Gidin küçük klüpleri tutun bu zihniyetinizle.

Terbiyesizlik yalnızca küfürle olmaz.
    Yeri gelir haddin olmadığı halde birine ''Git küçük takımı tut'' demek de terbiyesizliktir.
    Yeri gelir onca sakata rağmen, 28 maça çıkmış ve ligde 3. konumda hocaya istifa demek de terbiyesizlik olur.
    O nedenle hangi lafı nerede kullanacağını iyi düşünmelisin. Bununla ilgili güzel atasözlerimiz var!

Başarılı bir takım; yönetim, hoca, futbolcu ve taraftar dörtlüsünün mükemmel uyumu ile olur.
    Bizde yönetim iyi. Hoca eksiklerine rağmen iyi. Taraftar da idare ediyor. Peki ya futbolcu? Onlar geçen yıl gibi mi?
    Geçen yıl takımı taşıyan omurgadan Ömür, Yusuf, Onazi, Rodallega, Ekuban, Parmak ya yok ya da verim alamadık.
    Sturridge ortada yok. Mikel idare ediyor. Onazi göbek yaptı. Ekuban formsuz! Parmak Formsuz! Ne bekliyorsunuz?
    Elbette bir takımı taşıyan futbolcu gurubudur. Ömür ve Yusuf gibi yıldızların olmadan bu kadar oluyor. Görüyoruz.

Psikolojik üstünlük mevzusunu yazdım. Geçen yıldan gelen bir dürtü, yorgunluk, oyuncu yapısı vb. yazdık.
    Tüm bunların toplamı futbolcu gurubunu öne geçince geri yaslıyor. Ama en temel sebep bence yorgunluktur.
    Burada hocaya kabahat bulmak bence basitlik. Oyuncular bile biz bireysel olarak yapıyoruz derken hocaya sallanmaz!
    Hoca'yı eleştirelim. Yanlış değişikler yaptığını yazalım. Buna varım. Ama anlamsız istifa davetlerine gerek yok.

Sekiz maçtır kazanamıyor dediğin Konyaspor gitti Başakşehir ile berabere kaldı. Bunu nereye koyacaksın?
    Denizli'ye beş atan Alanyaspor'u yendik. Bunu nereye koyacaksın? O Alanyaspor, Gs'yi oyunu ile ezdi ama yenildi.
    Alanyaspor'a ezilen Gs, geldi Trabzon'da bize futbol dersi verdi. Bunları nereye koyacaksın. Böyle kıyas olmaz.
    İşine geldiği yerden meselelere bakma. Elma ile armut kıyaslanmaz. Ligde aynı takımlar farklı oyun oynayabilir.

Ben burada elbette bu takımın hocasını müdafaa ederim. Bunda utanılacak, sıkılacak bir şey yok!
    Ama bunca zorluğa ve kadro kısıtlı olmasına rağmen bu takımı ligde 3. sırada tutan adama istifa demek ayıptır!
    Asıl sıkılması ve utanması gerekenler tüm bunları es geçip ''Bu hoca gitsin'' şeklinde yazı yazanlardır.
    Biz burada Ünal Karaman, hatasızdır demiyoruz. Ligin en iyi hocasıdır. Mükemmel oynatıyor da demiyoruz.
    Biz de eleştiriyoruz. Ama efendi gibi eleştiriyoruz! Efendi gibi yazmayı beceremeyenler gelip çaka satmasın.
    Bu hocaya istifa diyenler de söyledikleri şeylerin tutarsızlığını bir zahmet görsünler. Tabela ortada!
    Konu Mehmet BAŞ tarafından (24.12.2019 Saat 12:09 ) değiştirilmiştir.

Mert Pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Alıntı seçuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnanılmaz bir taraftarımız var. Konya tam olarak hedef maçı olarak maça çıkmış Mutlak galibiyet hedefi var. KAybederlerse camia karışacak ama olaya bakın ki karışan taraf maçı 1-0 önde tamamlayan TS camiası. Bizler akıllanmayız.

Arkadaşlar hoca yönetim oyuncular tabiki eleştirilebilir. Ancak dozunda kalsın lütfen. O hoca değil o topçu değil o adam değil ile eleştiri olmuyor. Biraz sakin kalmak lazım. Bizler istiyoruz ki her maç rakibi hapsedelim perişan edelim vs. Öyle bi dünya yok artık. Büyük takımlar dahi pek çok maçı o şekilde kazanamıyor. Tamam takım iyi değildi ama yok ezildik yok şansa yok bala öyle bişey yok.

İlk yarı tamamen kontrolumuzde geçti. İkinci devre SArı ve sörlot ile iki fırsatı değerlendirebilsek maçı bitirebilirdik. Sonrasında rakip tüm riskleri alarak saldırdı. Bu da gayet normal bir durum. Evet pozisyon da verdik. Bunlar tabiki olmamalı. Üstümüze gelen rakibe karşılık veremedik o dakikalarda. Hatta son dakikada çok net gol de kaçırdılar.

Ancak TS'da meseleyi hoca ile falan çözemeyiz. Ne hocalar geldi geçti. Pek çoğundan böylesi bir performans alamadık. Ünal hoca üstelik geçen yıl güzel de futbol oynattı. Yani tekrardan bunu başarabilir. Hoca değişikliği hiçbir fayda vermez. Yok yabancı yok taktisyen bunlar boş muhabbetler. Ünal hoca eksiklerine rağmen şu anda en iyi tercih. Teknik yetersizlikleri olabilir. Ancak yönetim ile olan uyumu oyuncularla olan güzel ilişkileri ve taraftarın gözündeki itibari ile en uygun tercih hala o. Kaldı ki istatistikler de doğruluyor ki ünal hoca topladığı puanlarla da iyi bir iş çıkartmış.

Hala eksikler var mutlaka ama bu kadar kaos yaratacak bir durum yok ortada. Öne geçilen maçlarda gol ve baskı yeme sıkıntısı giderilebilirse hocam bize de kendisine de büyük bir iyilik yapmış olacaktır.
    hislerime tercüman olmussun,guzel bir özet ve analiz olmus.

Sadettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Oyunumuz takviyelerle yada gerekirse burak ve onur mevzusundak gbi vurulacak cesur neşterlerle düzelecektir inşallah .
    Sturiç se sturiç . farketmez .
    Gerekirse başkan inisiyatif alır .
    sakatların zirve yaptıgı donemleri en az kayıpla atlattık .
    Şimdide futbol olarak düşüşteyiz . Bu formsuz sürecide en az kayıpla atlatmalıyız .
    bunca sıkıntıya ragmen "havlu attık" demedik halen .
    Azılı bir ihocuyum

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Sadettin_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne dedi Hüseyin
    Taktik icabı, skoru korumaya yönelik geri çekildiğimiz de oluyor dedi...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

emrahtuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

3 puanı aldık ya gerisi önemli değil şimdi içerde kayseri maçını da kazanıp devreye 32 puanla kendimizi ilk 3 ün içinde attığımızda gayette içimize sinen bi ilk yarı olmuş olacak..

B.Yiğit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doğu

Beni en çok üzen de Ünal Karaman'ın maç sonu oynanan futboldan memnun kalmasıydı. Trabzonspor'u çalıştırdığının hala farkında değil ki bir de 28 maç falan oynadık dedi. Ne bekliyordun ki? Trabzonspor her sene Avrupa'da olmak zorunda..

Maalesef hocamız küçük takım hocası..

Son yılların en iyi kadrosuna sahip olduğunu ve zamanında maaşları ödeyen yönetimi de hatırlatıyorum. İyi futbol beklemeye hakkımız var.

O son pozisyon gol olsaydı ligin en az gol atan takımından hem de 10 kişilerken gol yemiş olacaktık. Bugün eleştiriler makul seviyedeyse o son dakika kaçan %100lük gol sebebiyle. Şansa yani.
    Konu B.Yiğit tarafından (24.12.2019 Saat 13:10 ) değiştirilmiştir.

İskender Çakmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Maçın 1. dakikasında bu maçı alma havası verdi takım bana. Golü de bulunca tamam dedim ama ikinci yarı 60'dan sonrasını anlayamadım. Ve hala anlayamıyorum.

Beşiktaş'ı 4-1 yendiğimiz zaman sağ açıkta Kamil Ahmet oynamıştı ve o maça kadar kırılgan olan orta saha Kamil Ahmet'in orta sahaya yardım etmesiyle Mikel - Sosa - Parmak üçlüsü efsane bir maç çıkarmışlardı.

Ünal Hocam, problem yine aynı. Teşhisi nasıl koyduysan yine koy. Birilerini oynatmak zorunda değilsin.
    Bomba bırak yönetimin elinde patlasın. Sen başarınla cevap ver. Sorunu çözmeye ve ya sorun olmamasına gayret gösterme.
    Saha içinde kal. Daha ne diyeyim.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

En son top girse ve maç 1-1 bitse şu an neler konuşuluyordu bu başlıkta?
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.”

Nereden
    İstanbul

Alıntı seçuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kesinlikle katılıyorum. Bu şekilde , bu futbolla büyük maç kazanamazsın vs. diyorlar fakat takım son zamanlarda büyük maç kaybetmiyor bunun yanında da eskiye oranla daha çok kazanıyor.
    Bizim insanımızın yapısından kaynaklı hepimiz her şeyi uçlarda yaşadığımız için , eğer birini ( hoca , başkan , futbolcu ) eleştiriyorsan o ya gidecek ya gidecek başka bir ihtimal düşünülmüyor.
    Veya aynı şekilde bir başarı oluyorsa , ondan daha başarılı biri yok ve olamaz gibi davranıyoruz. Ben de dahil bazen elimizdekileri , elimizde olandan çok daha üstün bir pozisyonda görüyoruz.
    Zaten bu başlı başına memleketin tümünü ilgilendiren bir konu. Mesela milli takım seviyesinde karşımıza büyük diye tabir ettiğimiz Almanya , Fransa , İspanya gibi takımlar çıkmadığı sürece kendimizi diğerlerinden hep yukarıda görüyoruz. Örnek olarak İsviçre'yi de yenemiyorsak zaten... diye başlayan cümleler. İsviçre her turnuvada var biz yokuz , yeterli bir açıklama bence.

Neyse gelelim asıl konuya , son zamanlarda oynanan futboldan zerre memnun olmayan biri olarak , başta futbolculardaki yorgunluk sonra da hocanın bu gibi durumları göremediğini veya görüpte çözemediği kanaatindeyim. Yukarıda bahsettiğim gibi 28 maç oynandı diyen hoca eleştiriliyor ve cevap olarak avrupada herkes oynuyor gibi cevaplar geliyor. Benim eleştirim 28 maç oynadık yorgunuz diyip bunun farkında olup hocanın bize farklı bir şeyler izletememesi. Bu kadar maç oynayıp yorulmamız bence normal , biz avrupa değiliz , o seviyede değiliz inşallah bir gün oluruz o seviyelerde. Yusuf ilk gittiğinde fiziksel açıdan zorlandığını hala daha esktra çalıştığını söyledi , ve bunu söyleyen Yusuf geçen sezonun ikinci yarısında kolay kolay top kaybetmeyen fizik olarak bu ligde güçlü diye tabir edebileceğimiz seviyelerdeydi. Daha önce sadece bize değil istanbul takımlarına avrupada iş yapmış çok büyük hocalar geldi ama sonuç tek tük sezonlar hariç hep aynı kaldı.

Dediğim gibi oynanan oyundan çoğu Trabzonspor'lu gibi ben de memnun değilim , devre arasında eksiklerin giderilip , oyuncuların ciddi anlamda dinlenmesiyle daha iyi olacağımıza inancım var.
    Eleştiri hep yapalım , hiç birimiz aynı pencereden bakmak , aynı şekilde düşünmek zorunda değiliz ama eleştirirken lütfen yakıp yıkmayalım. Bir tane Trabzonspor'umuz var rakiplerin bize yapmak istedikleri şeyleri kendi kendimize yapmayalım. Bu forumu yıllardır takip eder vakit buldukça yazılanları okur fakat yorum yapmazdım. Ama kötü futbola rağmen puan tablosunda kötü olmayan bir konumdayız , psikolojik olarak kritik bir eşikte olduğumuz için yazmam gerektiğini hissettim. Söylediklerim kimine mantıklı kimine saçma gelebilir ama bu kadar yıkıcı olmamamız gerektiğini kendimce anlatmaya çalıştım. Herkese saygılar.

Nereden
    İstanbul

Bence siz işinize geldiği yerleri okuyorsunuz. Alıntı yaptığınız yazıda dahi Ünal Karaman'ı eleştirdim.
    Ama buna rağmen kalkıp Ünal Karaman'ı savunuyorsun şeklinde yazmanıza bir anlam veremiyorum!
    Bir hoca baştan aşağı kötü değildir. İyi tarafları ve kötü tarafları vardır. Sanırım siz hep kötüleri duymak istiyorsunuz.
    Kusura bakmayın ama benim tarzım bu şekilde değil. Ben iyi yanları da kötü yanları da yazıyorum.
    Siz dilediğiniz kısmı görüyorusunuz. Bu benim sorunum değil. Bu noktada size diyebilecek bir sözüm yok.İyi günler diliyorum.
    arkadaşım ben işime geleni konuşmuyorum sana braz istatislik bilgileri vereyim hava topu kazanma sırasınsa ligde 17 . rakip alanda olumlu pas sıralmasında ligde 16 . ayrıca gene ligde öne geçtiği maçlarda 14 puan kaybeden takım olarak ligde 1. ayrıca ligde son oynadığı 28 maçın 25 inde gol yiyen bir takım oynadığı her maçta rakip kim olursa olsun içerde dışarda rakibinden baskı yiyen bir takım var bunu tüm türkiye görüyor ünal karaman hariç ama ben işime geldiği gibi bakıyorum bu durumda ben dilediğim kısmı mı görmüş oluyorum.

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

Terbiyesizlik yalnızca küfürle olmaz.
    Yeri gelir haddin olmadığı halde birine ''Git küçük takımı tut'' demek de terbiyesizliktir.
    Yeri gelir onca sakata rağmen, 28 maça çıkmış ve ligde 3. konumda hocaya istifa demek de terbiyesizlik olur.
    O nedenle hangi lafı nerede kullanacağını iyi düşünmelisin. Bununla ilgili güzel atasözlerimiz var!

Başarılı bir takım; yönetim, hoca, futbolcu ve taraftar dörtlüsünün mükemmel uyumu ile olur.
    Bizde yönetim iyi. Hoca eksiklerine rağmen iyi. Taraftar da idare ediyor. Peki ya futbolcu? Onlar geçen yıl gibi mi?
    Geçen yıl takımı taşıyan omurgadan Ömür, Yusuf, Onazi, Rodallega, Ekuban, Parmak ya yok ya da verim alamadık.
    Sturridge ortada yok. Mikel idare ediyor. Onazi göbek yaptı. Ekuban formsuz! Parmak Formsuz! Ne bekliyorsunuz?
    Elbette bir takımı taşıyan futbolcu gurubudur. Ömür ve Yusuf gibi yıldızların olmadan bu kadar oluyor. Görüyoruz.

Psikolojik üstünlük mevzusunu yazdım. Geçen yıldan gelen bir dürtü, yorgunluk, oyuncu yapısı vb. yazdık.
    Tüm bunların toplamı futbolcu gurubunu öne geçince geri yaslıyor. Ama en temel sebep bence yorgunluktur.
    Burada hocaya kabahat bulmak bence basitlik. Oyuncular bile biz bireysel olarak yapıyoruz derken hocaya sallanmaz!
    Hoca'yı eleştirelim. Yanlış değişikler yaptığını yazalım. Buna varım. Ama anlamsız istifa davetlerine gerek yok.

Sekiz maçtır kazanamıyor dediğin Konyaspor gitti Başakşehir ile berabere kaldı. Bunu nereye koyacaksın?
    Denizli'ye beş atan Alanyaspor'u yendik. Bunu nereye koyacaksın? O Alanyaspor, Gs'yi oyunu ile ezdi ama yenildi.
    Alanyaspor'a ezilen Gs, geldi Trabzon'da bize futbol dersi verdi. Bunları nereye koyacaksın. Böyle kıyas olmaz.
    İşine geldiği yerden meselelere bakma. Elma ile armut kıyaslanmaz. Ligde aynı takımlar farklı oyun oynayabilir.

Ben burada elbette bu takımın hocasını müdafaa ederim. Bunda utanılacak, sıkılacak bir şey yok!
    Ama bunca zorluğa ve kadro kısıtlı olmasına rağmen bu takımı ligde 3. sırada tutan adama istifa demek ayıptır!
    Asıl sıkılması ve utanması gerekenler tüm bunları es geçip ''Bu hoca gitsin'' şeklinde yazı yazanlardır.
    Biz burada Ünal Karaman, hatasızdır demiyoruz. Ligin en iyi hocasıdır. Mükemmel oynatıyor da demiyoruz.
    Biz de eleştiriyoruz. Ama efendi gibi eleştiriyoruz! Efendi gibi yazmayı beceremeyenler gelip çaka satmasın.
    Bu hocaya istifa diyenler de söyledikleri şeylerin tutarsızlığını bir zahmet görsünler. Tabela ortada!
    Yahu ligde takım mı var, Bjk nin Gs nin hali ortada, sanki bu leş haldeki bizans takımlarına 10 puan fark atmışsında 3.olmak ile övüneceğiz. Tekrar diyorum, 8 maçtır kazanamayan takım seni 10 kişi ile bile ablukaya alıp son dk o pozisyonu yakalıyor ve bu durumla övünen varsa o kişi Trabzonspor ile ilişiğini kessin. Gitsin başka takım tutsun. Bunca yıl bu seviyede bir kadro kimseye nasip olmadı. Onun da oynadığı bir oyun yok.

Kendin kalkıp Yusuf Ömür ile iyi oynuyorduk diyordun. Madem öyle kim hoca olsa geçen sene zaten top oynatırdı. Bu sene onlar yok, oyun moyun yok. Olmadığı gibi ligin en kötü takımlarından dahi baskı yiyoruz. Hemde kendi evimizde bile.

Eğer dün 1-1 bitseydi. İstifa etmeseydi sabaha kadar tüm savunanlarına küfür eder, terbiyesizlik ederdim.
    Bana Alanya’nın 5 attığı takımın bizim içimizden geçmesini kenardan izleyen antrenörü kimse savunmasın. Zeki Yavru nun Fransa 2.ligden beklerin oynadığı takımı ne kenardan ne ortadan doğru düzgün zorlayamadık, pas yaparak çıkmasına 3 pasla kalemize gelmesine izin verdik. Ne bir önde baskı, ne bir rakibi hataya zorlayacak bir girişim ne taktik değişimi kenardan hiçbir müdahele gelmedi. Seyrede seyrede golleri yedik.
    Dün de aynısı oluyordu. Dün zaten 10 kişi kalmasaydı Konya muhtemelen yerdik. İçerdeki Gs maçına dönmüştü maç. Gençlerbirliği maçının son bölümü ile Denizlispor maçının son bölümü fotokopi gibi aynıdır. Gs maçının 2. Yarısı ile de Konyaspor maçı. Bu kadar aciz bir antrenör olamaz. Takıma o duruma düştüğünde hiçbir çözüm bulamıyor. Tek yaptığı şey bir oyuncuyu çıkarıp o mevkiye başka bir oyuncu almak. Ortayı 3’le baklavaya dön çift forvete dön, bir şey yap en azından yap. Aciz gibi bekliyorsun kalenin önüne dizilip. Trabzonspor değil sanki Çanakkale geçilmez belediye spor.

Bu rezaleti kimse bana yumuşatarak anlatamaz. Bugün 3.sün yarın gelir bir tane Alanya’dan 5 yiyen takım daha cezanı keser. Görürüm 1-2 puan önde olduğun takımlarında arkasına düşersin. Gidişatı göremeyip skorbord yorumculuğu yapanlar mevcut durumdan tatmin olabilir. Kendileri mackolikten takip etmeye devam etsinler takımı.

Bu hocayı son 1 ayda yaptıkları ile savunanın utanması lazım normalde!

Ne kadro kısıtı yahu, sanki oynadığın rakiplerin sakatı cezalısı yok, sanki herkes tam hazır kadro tsm kondisyonlu ve süper formda senle oynuyor. Zeki Yavrular, Olcay Şahanlar, Faruk Mia’lar kimle oynuyor rakiller? Messi mi var bizim rakiplerde.

Trabzonspor’u 55-90 dk arasında orta sahayı bile geçemediği bir futbola mahkum eden hocanın da onu savunanın da kendi beynini ve hocasını sorgulaması lazım, bizi değil.
    Ey Türk Gençliği!
    Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafa etmektir.

Ahmet AYDIN-28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Geçen haftaki rezil maçtan sonra, hem yönetim, hem teknik ekip, hem de futbolcular açısından sezonun en zor maçına çıktık bence. Rakip de olabilecek en tehlikeli rakipti. Normal şartlarda dün bir puan almamız bile mucizeyken 3 puanla evimize döndük.

İyi oynamışız kötü oynamışız, baskı yemişiz pozisyon vermişiz, geri çekilmişiz ileri uzatmışız hiç bir önemi olmayan bir maçtı. Geçti gitti kazasız belasız. Gerisinin ...
    Emre AYGÜN, Alişen KANDİL, Ergin KELEŞ, Yusuf KURTULUŞ, Ufukhan BAYRAKTAR, Ufuk BAYRAKTAR, Barış MEMİŞ, Kadir KELEŞ, Göksu ALHAS, Hasan Ahmet SARI.......

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)