Sayfa 64 Toplam 64 Sayfadan BirinciBirinci ... 14 54 62 63 64
Toplam 1598 adet sonuctan sayfa basi 1,576 ile 1,598 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 16.Hafta l Konyaspor 0 - 1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Soner Albayrak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý kayseriliyiz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hiç kimse Trabzon iyi oynadi kötü oynadi kazandi demeyecek.
    Benimde hosuma gitmiyor ama tarih sonuçlari yaziyor.
    Yunanistanin avrupa kupasi duruyor, yok sen kötü oynadin vermeyiz demediler mesela.
    Takim ilk devreyi 32 puanla bitirirse kimse basarisiz diyemez.
    Aksilik üstüne aksilik yasamamiza ragmen, dogrudan rakip oldugumuz takimlarin önünde bitirirsek, bu basaridir.
    Ikingi yari daha çetin geçecek dogru ama 1 puan önde olmak bile avantaj.
    Hersey sonuç odakli iyi oynayana direkt sampiyonluk verilmiyor.

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk
    + olarak GS son 2 sezondur top oynamadan þampiyon oluyor, kimsenin bir þey dediði yok.

Togrul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diðer

Klübün baþkanlarý ile ilgili bugüne kadar yorum yapmadým. Fakat dün maç sonu þahsiyetli açýklamalarýndan dolayý dyorum ki bu klübün baþkanlýk koltuðu sana helaldýr sayýn Aðaoðlu.

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý Emre Çömez Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bu arkadaþ da futbol bilmiyor demek ki !

Mert Pasa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diðer
    Yaþ
    50

Maçýn yýldýzý anketi açýlmadý bu hafta

TSemih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý Emre Çömez Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Camianýn içinden olmayan biri bile þunu görüyor kendi taraftarýmýz hocaya insafsýzca saldýrýyor ya diyecek laf yok.

Ünal Karaman ve öne geçildikten sonraki takýmýn geri çekilme problemi

Ünal Karaman takýmýn son dönemlerde düþen performansý konusunda oldukça fazla eleþtirilen bir antrenör. Ben Ünal Karaman’ýn elindeki malzemeyle elinden geleni yaptýðýný her yolu denediðini fakat çözüm için transfere ihtiyaç olduðu düþüncesindeyim. Kadro planlamasýnýn saðlýklý olmadýðý sakatlýklarla birlikte de bu durumun daha da kötüye gittiðini düþünüyorum. Tabi ki deðiþikliklerdeki zamanlamalar ve baþlangýç planlarý konusunda hatalarý var. Örneðin Denizlispor maçýnda Sturridge’li ve Nwakaeme-Yusuf Sarý gibi iki kenar oyunculu 4-4-2 ile sahaya çýkýldýðý zaman takýmýn geçiþ oyunlarýnda sýkýntý yaþatacaðý aþikardý. Sturridge gibi bir kaliteli oyuncuya sahipseniz onu kadroya monte etmek istersiniz. Fakat Sturridge’in hiç hazýr olmadýðý da açýkça görülüyor. Konyaspor maçý baþlangýcýnda ise Sturridge’in kanatta oynamasý faydadan çok zarar getireceði de çok öngörülemez bir durum deðildi. Sturridge oynasa da oynamasa da Ünal Karaman’ýn eleþtiri almasýna sebep olacak gibi duruyor. Hatalarýný görüp deðiþtirmek için fazla zaman kaybetmemesi Ünal Karaman’ýn öne çýkan özelliði.

Ýyi gözlemlemiþ ama Mikel ve Parmak konusunda böyle kesin söylemlerde bulunmak zor çünkü ideal kadro yapýsýndan çok uzaðýz. Bu ikisi çoðu zaman hamallýk yapýyor. Mikel'e gereksiz demek Sosa'ya da gereksiz demek çünkü ikisi de benzer yapýda oyuncular. Mikel dar alanda daha soðukkanlý ve topun bizde kalmasýný saðlýyor böyle de bir avantajý var. Ayrýca Sosa ile ayný mevki ve görevde oynamýyor. Defansif oyun kurucuda hangisinin daha iyi olduðunu þimdi söylemek zor çünkü Mikel hiç öyle oynamadý neredeyse.

Parmak için de kesin bir deðerlendirme yapmak zor. Maça iki eksikle baþladýk, Sosa ve Sturridge. Buna raðmen Parmak çok iyi bir ilk yarý oynadý. Onun baþlýðýnda da sýk sýk yazýyorum adama biçilen rol belli deðil, ortasahada her türlü görev veriliyor bu þekilde kimseden verim alamazsýn. Tabi bu kadro yapýsýnýn bozukluðuyla alakalý. Dediðim gibi ideal ortamda Parmak'ýn performansý çok daha yüksek olacaktýr.

El Cordobes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    35

Þu baþlýðý üþenmedim baþtan tekrar okudum. Maç öncesi, maç sýrasý, maç sonrasý. Çok net söylüyorum bazý tiplerin hakikaten utanmasý arlanmasý da yok. Söz uçar yazý kalýr, bari bunu anla. Bir de bunlarýn bu ruh haliyle oynanan futbolu yorumladýklarýný zannedip okuyoruz. Gerek yok, küme hattýndaymýþýz gibi koparýlan yaygarayý da ciddiye almaya gerek yok.
    There is no spoon...

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika
    Yaþ
    32

Alýntý TSemih61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Camianýn içinden olmayan biri bile þunu görüyor kendi taraftarýmýz hocaya insafsýzca saldýrýyor ya diyecek laf yok.

Ünal Karaman ve öne geçildikten sonraki takýmýn geri çekilme problemi

Ünal Karaman takýmýn son dönemlerde düþen performansý konusunda oldukça fazla eleþtirilen bir antrenör. Ben Ünal Karaman’ýn elindeki malzemeyle elinden geleni yaptýðýný her yolu denediðini fakat çözüm için transfere ihtiyaç olduðu düþüncesindeyim. Kadro planlamasýnýn saðlýklý olmadýðý sakatlýklarla birlikte de bu durumun daha da kötüye gittiðini düþünüyorum. Tabi ki deðiþikliklerdeki zamanlamalar ve baþlangýç planlarý konusunda hatalarý var. Örneðin Denizlispor maçýnda Sturridge’li ve Nwakaeme-Yusuf Sarý gibi iki kenar oyunculu 4-4-2 ile sahaya çýkýldýðý zaman takýmýn geçiþ oyunlarýnda sýkýntý yaþatacaðý aþikardý. Sturridge gibi bir kaliteli oyuncuya sahipseniz onu kadroya monte etmek istersiniz. Fakat Sturridge’in hiç hazýr olmadýðý da açýkça görülüyor. Konyaspor maçý baþlangýcýnda ise Sturridge’in kanatta oynamasý faydadan çok zarar getireceði de çok öngörülemez bir durum deðildi. Sturridge oynasa da oynamasa da Ünal Karaman’ýn eleþtiri almasýna sebep olacak gibi duruyor. Hatalarýný görüp deðiþtirmek için fazla zaman kaybetmemesi Ünal Karaman’ýn öne çýkan özelliði.

Ýyi gözlemlemiþ ama Mikel ve Parmak konusunda böyle kesin söylemlerde bulunmak zor çünkü ideal kadro yapýsýndan çok uzaðýz. Bu ikisi çoðu zaman hamallýk yapýyor. Mikel'e gereksiz demek Sosa'ya da gereksiz demek çünkü ikisi de benzer yapýda oyuncular. Mikel dar alanda daha soðukkanlý ve topun bizde kalmasýný saðlýyor böyle de bir avantajý var. Ayrýca Sosa ile ayný mevki ve görevde oynamýyor. Defansif oyun kurucuda hangisinin daha iyi olduðunu þimdi söylemek zor çünkü Mikel hiç öyle oynamadý neredeyse.

Parmak için de kesin bir deðerlendirme yapmak zor. Maça iki eksikle baþladýk, Sosa ve Sturridge. Buna raðmen Parmak çok iyi bir ilk yarý oynadý. Onun baþlýðýnda da sýk sýk yazýyorum adama biçilen rol belli deðil, ortasahada her türlü görev veriliyor bu þekilde kimseden verim alamazsýn. Tabi bu kadro yapýsýnýn bozukluðuyla alakalý. Dediðim gibi ideal ortamda Parmak'ýn performansý çok daha yüksek olacaktýr.
    Zaten Hoca “bu oyun bize yakýþmýyor. Sezon baþý bazý hatalar yaptýk planlamada. Devreyi maximum puanla kapatýp, devre arasý istediðimiz tarza uygun nokta 2 transfer istiyorum. Ondan sonra istediðimiz oyun planýna geçeceðiz” felan dese. Forumda ve taraftarda, sakinleþme olacak.

Sinir bozan, kötü futbolu reddedip. Aynaya bakýn! demesi. 1 hafta sonra 5 yiyen takýmýn bizi Trabzon’da yenmesi için kupa maçý öncesi futbolun doðasýnda var gibi açýklamalar.

Hoca çýkýp, sizin gördüðünüzü bende görüyorum. “2.yarý bu rahatsýzlýðý giderecek yapýya geçeceðiz” diyememesi.
    Ey Türk Gençliði!
    Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafa etmektir.

srmnlii - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    37

1) þut çekmiyoruz.. elimizde sturic,waka,sosa gibi iyi þutörler var ama biz kaleyi bombalayamýyoruz. hatýrlayýn sturicin ilk maçýmýydý ne uzaktan bir þutu direðe çarpýp dýþarý çýkmýþtý, çok sevinmiþtim çünkü iyi oynamadýðýmýz maçlarda adam olmadýk bi þutla maçý alýr demiþtim ama o maçtan sonra hiç þut denedimi hatýrlamýyorum..
    2) sýfýra inip (yada en azýndan oralardan orta sahayý biraz geçip ceza sahasýna sallanan toplarý orta olarak görmüyorum) hiç muz orta yapmýyoruz.. halbuki sörloth gibi kafasý ayaðýndan daha iyi kule bi golcümüz var artýk.. ben böyle kafayla topa yön vermeleri Tekkeden hatýrlýyorum.. abi yapacan orta yapan orta, þöyle muz gibi,sert,kaleciyi alýþtýrýr gibi doldur boþalt olanýndan deðil..

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý Sefa Murat Dokuz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Zaten Hoca “bu oyun bize yakýþmýyor. Sezon baþý bazý hatalar yaptýk planlamada. Devreyi maximum puanla kapatýp, devre arasý istediðimiz tarza uygun nokta 2 transfer istiyorum. Ondan sonra istediðimiz oyun planýna geçeceðiz” felan dese. Forumda ve taraftarda, sakinleþme olacak.

Sinir bozan, kötü futbolu reddedip. Aynaya bakýn! demesi. 1 hafta sonra 5 yiyen takýmýn bizi Trabzon’da yenmesi için kupa maçý öncesi futbolun doðasýnda var gibi açýklamalar.

Hoca çýkýp, sizin gördüðünüzü bende görüyorum. “2.yarý bu rahatsýzlýðý giderecek yapýya geçeceðiz” diyememesi.
    antalya maçýndan sonra söyledi. getafe maçýyla birlikte böyle bir süreç yaþanacaðýný söyledi ama pek bir fark olmadý.

AyhanPe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    42

Gecen sene takimin oynadigi olumlu oyun övülürken kim vardi basinda? Bu sene ki kötü oyundan sorumlu tutulanda bu adam..Istifa edilsin deniliyor..Yusuf Y. gönderildi de yerine kim alindi? Ömür sakatlandi..En verimli forvet oyucumuz sakatlandi..Haftlarca ondan yoksun oynadik..Ön libero Parmak..Iki macida Sosa siz kazanmayi basardik..Kanat oyuncularin alternatifi olmadan basladik sezona..Coluk cocuktan olusan denildigi kadro ile Fb, Bjk ve Gs nin üzerindeyiz suan..Adamlarin kadro harcamasi ile bizimkisi kiyaslanamaz bile..Basaksehir dan bile cok gerideyiz..Son iki mactaki dahada kötü oyun tuhaf bir düsüs icinde olan kötü bir Sosa dan kaynakli oldugunu düsünüyorum..Sturridge ile arasinda bir sorun var gibi..

Denizlispor macina kadar ,,sadece elestiriyoruz..kimse hoca istifa etsin demiyor " diyenler, Denizlispor macinda ki kötü oyundan cesaret alarak gercek yüzlerinide göstermis oldular..Ünal gitsin diyenler, gelecek yeni teknik direktörle dahada kötüye gittigimizi görüp yönetimin ipini cekecekler..Secin IHO yu tekrar..Klübün kapisina zincir vurulsun..Herkes rahat etsin..Nedir bu yaa??

Bizi bu hale getiren bu vicdandan yoksun, emege zerre kadar saygisi olmayan zihniyet..Ünal akliyla hareket etse bi saniye bile durmaz orda..Kimse durmaz..Sivasspor un teknik direktörünü deneyelim..Ha denenmisti dimi..Onunda teknik direktör olmadigini belirlemistiniz..Ünal 10 Avci, 100 Ersun, 1000 Terim, 10000 Riza eder..
    KORKTUKCA TUTSAK, SORGULADIKCA ÖZGÜRSÜNDÜR

7can61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    42

Dünyanýn en kendini beðenmiþ taraftarý olabiliriz. Hatta öyleyiz desem yeridir.

LaðusKusteli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ünal hocaya birçok konuda eleþtirilerim olmasýyla beraber bu baþlýktaki yorumlardan da görüleceði üzere haddiden fazla olumsuzluk pompalanýyor. Artýk sakin olmalý ve bu haftaki Kayserispor maçýnda puan kaybý yaþamayacaðýmýzý varsayarak Ünal Hoca eleþtirilerimizin dozunu düþürmeyi teklif ediyorum.

zira:

bakýn son 2 sezondur ‘suni düþman’ oluþturarak camiasýný kenetleyen ve suni maðduriyetle sürekli þikayet eden Aðlaksaray düðmeye bastý ve egoTerim’e verilen cezayý bahane ederek yeni bir ‘suni düþman’ bahanesiyle þampiyon olacaðýz demeye baþladý. tüm rakiplerin aksine biz birlik,beraberlik içerisinde olmalýyýz!
    SPOR SOSYOLOJÝSÝ...

Mehmet BAÞ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Alýntý redbul Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    arkadaþým ben iþime geleni konuþmuyorum sana braz istatislik bilgileri vereyim hava topu kazanma sýrasýnsa ligde 17 . rakip alanda olumlu pas sýralmasýnda ligde 16 . ayrýca gene ligde öne geçtiði maçlarda 14 puan kaybeden takým olarak ligde 1. ayrýca ligde son oynadýðý 28 maçýn 25 inde gol yiyen bir takým oynadýðý her maçta rakip kim olursa olsun içerde dýþarda rakibinden baský yiyen bir takým var bunu tüm türkiye görüyor ünal karaman hariç ama ben iþime geldiði gibi bakýyorum bu durumda ben dilediðim kýsmý mý görmüþ oluyorum.

Dediðim gibi yine iþinize gelen taraftan bakýyorsunuz.
    Ýstatistik olarak ilk üç sýrada yer aldýðýmýz onca kalem var. Objektif yazacaksanýz onlarý da yazmanýz lazým.
    Nihayetinde son haftalarda iyi oynamayan bir Trabzonspor var. Bunu kimse inkar etmiyor. Etmemeli de!
    Fakat hocayý öldürmenin de bir manasý yok. Takýmý tamamen gömmenin de bir manasý yok.
    Totale baktýðýmýzda nihayetinde ligin ilk yarýsýný üçüncü sýrada bitirecek bir takým var.
    Geliþtirmemiz, düzeltmemiz gereken yönlerimiz var. Transfere ihtiyacýmýz olan yerler var.
    Sezon baþýnda iyi yaptýðýmýz ama þu an kötü yaptýðýmýz iþler var. Ýnþ. hepsini toparlarýz.
    Ünal Karaman babamýzýn oðlu deðil, kötü yaptýðý iþleri yazacaðýz. baþarýsýz olursa gitmesini de isteriz.
    Ama þu tabloya bakýnca istifa vb. diyenlere de karþý durmak da hepimizin boyunun borcudur.

Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Alýntý Sefa Murat Dokuz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yahu ligde takým mý var, Bjk nin Gs nin hali ortada, sanki bu leþ haldeki bizans takýmlarýna 10 puan fark atmýþsýnda 3.olmak ile övüneceðiz. Tekrar diyorum, 8 maçtýr kazanamayan takým seni 10 kiþi ile bile ablukaya alýp son dk o pozisyonu yakalýyor ve bu durumla övünen varsa o kiþi Trabzonspor ile iliþiðini kessin. Gitsin baþka takým tutsun. Bunca yýl bu seviyede bir kadro kimseye nasip olmadý. Onun da oynadýðý bir oyun yok.

Sefa, inan artýk sana laf anlatamayacaðým. Bence biraz sakin ol. Ýyi günler diliyorum.
    Konu Mehmet BAÞ tarafýndan (26.12.2019 Saat 13:02 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Alýntý AyhanPe Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Gecen sene takimin oynadigi olumlu oyun övülürken kim vardi basinda? Bu sene ki kötü oyundan sorumlu tutulanda bu adam..Istifa edilsin deniliyor..Yusuf Y. gönderildi de yerine kim alindi? Ömür sakatlandi..En verimli forvet oyucumuz sakatlandi..Haftlarca ondan yoksun oynadik..Ön libero Parmak..Iki macida Sosa siz kazanmayi basardik..Kanat oyuncularin alternatifi olmadan basladik sezona..Coluk cocuktan olusan denildigi kadro ile Fb, Bjk ve Gs nin üzerindeyiz suan..Adamlarin kadro harcamasi ile bizimkisi kiyaslanamaz bile..Basaksehir dan bile cok gerideyiz..Son iki mactaki dahada kötü oyun tuhaf bir düsüs icinde olan kötü bir Sosa dan kaynakli oldugunu düsünüyorum..Sturridge ile arasinda bir sorun var gibi..
    Denizlispor macina kadar ,,sadece elestiriyoruz..kimse hoca istifa etsin demiyor " diyenler, Denizlispor macinda ki kötü oyundan cesaret alarak gercek yüzlerinide göstermis oldular..Ünal gitsin diyenler, gelecek yeni teknik direktörle dahada kötüye gittigimizi görüp yönetimin ipini cekecekler..Secin IHO yu tekrar..Klübün kapisina zincir vurulsun..Herkes rahat etsin..Nedir bu yaa??
    Bizi bu hale getiren bu vicdandan yoksun, emege zerre kadar saygisi olmayan zihniyet..Ünal akliyla hareket etse bi saniye bile durmaz orda..Kimse durmaz..Sivasspor un teknik direktörünü deneyelim..Ha denenmisti dimi..Onunda teknik direktör olmadigini belirlemistiniz..Ünal 10 Avci, 100 Ersun, 1000 Terim, 10000 Riza eder..

Hocaya yöneltilen eleþtirilerin kabul edilebilir sýnýrlarý aþtýðýný düþünüyorum.
    Kötü oyunu eleþtirmek baþka, hoca gitsin noktasýna varacak eleþtirileri yapmak baþka...
    Kimsenin niyetini okuyup suçlu ilan etmek istemiyorum ama bazý arkadaþlar dozajý kaçýrýyor. Bu net!
    Son dört beþ haftadýr kötü futbol oynuyor olsak da neticeye bakmak lazým. Bu takým üçüncü!
    Sivasspor sürprizini saymazsak üzerimizde þampiyonluk adaylarýndan yalnýzca Baþakþehir var.Bu gerçeði görmezden gelip ''Hoca Ýstifa Etsin'' demek benim nazarýmda akýl ve mantýkla baðdaþmýyor.

Tüm bunlarý söylerken iþin bir de kadro boyutu var. Bu arkadaþlar bunu da görmezden geliyor!
    Arkadaþlar, bu takým maaþ bütçesi yarýþta olduðumuz takýmlarýn yarýsý, 1/3'i kadar. Sanrým unuttunuz?
    Býrakýn üç büyükleri, burun kývrýlan Baþakþehir as/yedek kadrosu ile Trabzonspor'dan daha iyi durumda!
    Þimdi tüm bunlarý görmezden gelip muazzam kadromuz var edebiyatý yapmak gerçekten tuhaf.
    Siz görmezden gelseniz de bu takýmýn yedekleri alt yapý oyuncularý, 22'lik çaylaklardan oluþuyor.
    Bu gerçekleri neden inkar ediyorsunuz? Eleþtiri yaparken neden görmezden geliyorsunuz?

Tüm bunlar bir yana. Bu sene yaþadýðýmýz o aðýr sakatlýklarý nasýl görmezden geliyorsunuz?
    Vicdaný olan bir insan þu sakatlýklardan sonra ligde üçüncü sýrada olan takýmýn hocasý için gitsin demez.
    Evet, daha iyisi olabilir miydi? Olabilirdi. Ama olmadý diye hocayý yollayýn demek vicdansýzlýktýr.
    Takýmda bir tane adam gibi stoper yok, bir tane kesici ön libero yok. Ama hoca gitsin!
    21 ve 23 yaþýnda iki stoper, 21 yaþýnda kanat ile oynuyoruz. Ama hoca gitsin!
    Allah aþkýna yeter...

GencTurk6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Alýntý Mehmet BAÞ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hocaya yöneltilen eleþtirilerin kabul edilebilir sýnýrlarý aþtýðýný düþünüyorum.
    Kötü oyunu eleþtirmek baþka, hoca gitsin noktasýna varacak eleþtirileri yapmak baþka...
    Kimsenin niyetini okuyup suçlu ilan etmek istemiyorum ama bazý arkadaþlar dozajý kaçýrýyor. Bu net!
    Son dört beþ haftadýr kötü futbol oynuyor olsak da neticeye bakmak lazým. Bu takým üçüncü!
    Sivasspor sürprizini saymazsak üzerimizde þampiyonluk adaylarýndan yalnýzca Baþakþehir var.Bu gerçeði görmezden gelip ''Hoca Ýstifa Etsin'' demek benim nazarýmda akýl ve mantýkla baðdaþmýyor.

Tüm bunlarý söylerken iþin bir de kadro boyutu var. Bu arkadaþlar bunu da görmezden geliyor!
    Arkadaþlar, bu takým maaþ bütçesi yarýþta olduðumuz takýmlarýn yarýsý, 1/3'i kadar. Sanrým unuttunuz?
    Býrakýn üç büyükleri, burun kývrýlan Baþakþehir as/yedek kadrosu ile Trabzonspor'dan daha iyi durumda!
    Þimdi tüm bunlarý görmezden gelip muazzam kadromuz var edebiyatý yapmak gerçekten tuhaf.
    Siz görmezden gelseniz de bu takýmýn yedekleri alt yapý oyuncularý, 22'lik çaylaklardan oluþuyor.
    Bu gerçekleri neden inkar ediyorsunuz? Eleþtiri yaparken neden görmezden geliyorsunuz?

Tüm bunlar bir yana. Bu sene yaþadýðýmýz o aðýr sakatlýklarý nasýl görmezden geliyorsunuz?
    Vicdaný olan bir insan þu sakatlýklardan sonra ligde üçüncü sýrada olan takýmýn hocasý için gitsin demez.
    Evet, daha iyisi olabilir miydi? Olabilirdi. Ama olmadý diye hocayý yollayýn demek vicdansýzlýktýr.
    Takýmda bir tane adam gibi stoper yok, bir tane kesici ön libero yok. Ama hoca gitsin!
    21 ve 23 yaþýnda iki stoper, 21 yaþýnda kanat ile oynuyoruz. Ama hoca gitsin!
    Allah aþkýna yeter...
    Ünal hoca ile bu kadar yeter. Verimli olamadýðý yerde býrakýp gitmeli.. git dünyanýn önde gelen liglerinde büyük takým olarak anýlan takýmlarýn maç kadrolarýna bak. Ýlk 11 de 18 yaþýnda futbolcular görürsün. Mesele yaþ deðil yetenek varsa 16 yaþýnda da oynatýrsýn. Mesele oynatabilmekte... Ýyi hoca elindeki malzemeden enniyisini çýkarýr "edebiyat, ekonomi, siyaset" yapmaz. Hangi maç sonu açýklamasýnda oyun hakkýnda birþeyler söyledi? Motivasyon konusunda iyi, teknik ve taktik konularýnda sýfýra yakýn ...
    Olmuyorsa býrakmasýný bilmeli.
    ***GeNÇ***

memozcan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

abdullah avcý her maçtan sonra bir ton taktik açýklama yapar.. bence bir hocanýn bu kadar taktik ayrýntýya girmesi gereksizdir.. bunu yorumcularýn yapmasý gerekir..

bazý hocalar da maç sonu hiç bir taktik ayrýntýya girmez.. týpký ünal karaman gibi.. bence bu da gereksizdir..
    Attan inip eþeðe bindik!

Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Alýntý GencTurk6161 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ünal hoca ile bu kadar yeter. Verimli olamadýðý yerde býrakýp gitmeli.. git dünyanýn önde gelen liglerinde büyük takým olarak anýlan takýmlarýn maç kadrolarýna bak. Ýlk 11 de 18 yaþýnda futbolcular görürsün. Mesele yaþ deðil yetenek varsa 16 yaþýnda da oynatýrsýn. Mesele oynatabilmekte... Ýyi hoca elindeki malzemeden enniyisini çýkarýr "edebiyat, ekonomi, siyaset" yapmaz. Hangi maç sonu açýklamasýnda oyun hakkýnda birþeyler söyledi? Motivasyon konusunda iyi, teknik ve taktik konularýnda sýfýra yakýn ...
    Olmuyorsa býrakmasýný bilmeli.

Hocanýn verimli olmadýðýný neye dayanarak söylüyorsunuz?
    Burada somut gerçeklere bakmak gerekiyorsa hoca ilk senesinde takýmý 55 puandan 63 puana çýkardý.
    Takým sýralamasýný da bir üst basamaða taþýyarak 5. sýradan 4. sýraya çýkarttý. Bitti mi elbette hayýr!
    Ýlk senesinde ezeli rakiplerine karþý 3 galibiyet 2 beraberlik ve 1 maðlubiyet alarak üstünlük saðladý.
    Eldeki kadronun düþük maliyeti ve kalitesini göz önüne almasak bile ortada bir baþarý söz konusu!
    Siz neye dayanarak hoca için ''Yeter, verimli olamadýðý yerde gitmeli'' diyebiliyorsunuz? Dayanaðýnýz nedir?

Hocanýn teknik ve taktik konusunda sýfýr olduðunu iddia edebilecek bir konumda deðilsiniz.
    Mesele yetenekli genç oyuncu oynatmak diyorsun. Bu ligde Ünal hoca kadar genç oyuncu oynatan var mý?
    Takýmda mevcut oynayanlar yanýnda baþka yetenekli gençler vardý da Ünal Hoca önlerini mi kesti?
    Ünal Hoca elindeki malzemeden neredeyse en iyisini çýkarttý. Bu kadro ile bu adamdan ne bekliyorsunuz?
    Eleþtiri yapýyorsunuz ama gerçeklikten uzak!. Somut verileri görmezden geliyorsunuz.

Ben hocadan gayet memnunum. Bunca sýkýntýya raðmen bu takým hala ilk üçte yer alýyor.
    Býrakýn baþarýsýzlýk söylemlerini, mevcut þartlar deðerlendirildiðinde ortada açýk bir baþarý vardýr.
    Ligin ilk yarýsýnda sakatlýk yaþayan futbolcularýn form tutmasý ile ikinci yarýda daha iyi iþler yapacaðýz.
    Bu mesnetsiz ''Hoca baþarýsýz'' söylemleri nereden ve hangi kanaldan türüyor bilmiyorum.
    Ýddialarýnýzýn somut kanýtlanabilir yaný yok. Yukarýda yazdým. Tabela ortada. Ona bakarak konuþun.

Jackdaniels - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Mehmet BAÞ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hocanýn verimli olmadýðýný neye dayanarak söylüyorsunuz?
    Burada somut gerçeklere bakmak gerekiyorsa hoca ilk senesinde takýmý 55 puandan 63 puana çýkardý.
    Takým sýralamasýný da bir üst basamaða taþýyarak 5. sýradan 4. sýraya çýkarttý. Bitti mi elbette hayýr!
    Ýlk senesinde ezeli rakiplerine karþý 3 galibiyet 2 beraberlik ve 1 maðlubiyet alarak üstünlük saðladý.
    Eldeki kadronun düþük maliyeti ve kalitesini göz önüne almasak bile ortada bir baþarý söz konusu!
    Siz neye dayanarak hoca için ''Yeter, verimli olamadýðý yerde gitmeli'' diyebiliyorsunuz? Dayanaðýnýz nedir?

Hocanýn teknik ve taktik konusunda sýfýr olduðunu iddia edebilecek bir konumda deðilsiniz.
    Mesele yetenekli genç oyuncu oynatmak diyorsun. Bu ligde Ünal hoca kadar genç oyuncu oynatan var mý?
    Takýmda mevcut oynayanlar yanýnda baþka yetenekli gençler vardý da Ünal Hoca önlerini mi kesti?
    Ünal Hoca elindeki malzemeden neredeyse en iyisini çýkarttý. Bu kadro ile bu adamdan ne bekliyorsunuz?
    Eleþtiri yapýyorsunuz ama gerçeklikten uzak!. Somut verileri görmezden geliyorsunuz.

Ben hocadan gayet memnunum. Bunca sýkýntýya raðmen bu takým hala ilk üçte yer alýyor.
    Býrakýn baþarýsýzlýk söylemlerini, mevcut þartlar deðerlendirildiðinde ortada açýk bir baþarý vardýr.
    Ligin ilk yarýsýnda sakatlýk yaþayan futbolcularýn form tutmasý ile ikinci yarýda daha iyi iþler yapacaðýz.
    Bu mesnetsiz ''Hoca baþarýsýz'' söylemleri nereden ve hangi kanaldan türüyor bilmiyorum.
    Ýddialarýnýzýn somut kanýtlanabilir yaný yok. Yukarýda yazdým. Tabela ortada. Ona bakarak konuþun.
    Birçok konuda size katýlmakla birlikte (Genç oyuncular , Takým Motivasyonu , iyi bir aðabeylik ve iyi bir insan vs) katýlmadýðým husular ise açýk bir þekilde somut kanýt istemiþsiniz , herhalde Trabzonspor'un bu seneki hiçbir maçýný izlemediniz zira açýk ve somut örnek kabak gibi ekranlardaydý. Ünal Hocanýn Teknik bilgisini elbette tartýþacak deðiliz lakin ortada bir yetersizlik söz konusu nedeni ise ligdeki puan durumumuz ve avrupada ki hüsran. Ha diyeceksiniz ki kardeþim bu kadar sakatlýkla boðuþuldu istenilen oyuncular alýnmadý vs. o zaman bende derimki sene baþýnda 50 tane topçuyu babam götürme kampa herþey hocanýn bilgisi dahilindeydi ayrýca Avrupada maç yapacaðýmýz belli 3 kulvarda oynayacaksýn o zaman önlemini ona göre alacaksýn sonradan kadromuz kýsýtlý demeyeceksin güzel kardeþim. Konuyu baðlayacak olursak Mevcut kadromuz Trabzonsporun en kaliteli kadro yapýlarýndan biridir ve gelinen nokta baþarýzýslýktýr üstelik her maç oyuncu terciheri ve deðiþiklikleri hususundaki hatalarda aynen devam ediyor hiçbir düzelme yok. Umarým ligin 2. yarýsý bizim adýmýza çok daha güzel geçer herkes Trabzonspor'un baþarýsý için burda bu bilinçle hareket edelim lütfen saygýlar.
    Bazen cehennem öbür dünya degildir...taraftarlarla cosmus,AVNI AKER\'dir!!!

Cenkhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Yusuf Y. gönderildi de yerine kim alindi?
    Yusuf ve Rodallega gönderildi, Sörloth ve Sturridge alýndý. Orta sahaya top tutabilen, alan kapatabilen Obi Mikel alýndý. Stoperler düþük profil kaldý orasý doðru da zaten yönetime mesaj olsun diye her maç en az bir %100 gollük pozisyon yaratan Prens Hüseyin'i oynatýyor stoperde. Hocanýn transfer konusunda baðýrmaya hiç hakký yok.

Kötüyle mukayese olmaz, biz Ünal Karaman'ý geçmiþteki beceriksiz hocalar üzerinden deðerlendirmiyoruz ama o kendisini devamlý Nuh Nebi zamanýndaki baþarýsýzlýklar üzerinden yüceltmeye çalýþýyor. "Þu adama vefa göstermemek vicdansýzlýktýr." kafasýnda olsaydýk Ünal'ýn (güya) 10.000'de biri etmeyecek Rýza Çalýmbay'ý da göndermemeliydik, deðil mi? Sabretseydik o zaman birkaç sene daha. Sivas'ý lider yapan adam bizde tutmadýðý için medenice yollandý ve þu an iki taraf da "keþke" demiyor bu konuda. Rýza Hoca bu camianýn adamý deðil diye kendisini umursamýyor da olabilirsiniz, Hami hangi pozsiyonda kalýyor peki? O da kötüydü ama bir kuple sabrý hak ediyordu bu mantýða göre; 200 küsür golü var sonuçta. Öyle da? ADAMlýða, senin benim gibi baðdaþ kurmaya bakacaksak Mustafa Reþit Akçay'ýn suçu neydi peki o zaman? Akbaþlý, Yumlulu, Özerli, Henriqueli kadroyla 14 puan topladýðý halde gönderilmedi mi? Referanslar üzerinden memleket ilerlemez, bugüne bakýp durumu deðerlendirip karar alacaksýn. Emeðe saygý duymak ayrý, statükocu olmak ayrý. Oluyorsa desteklenir, olmuyorsa da aðlaya aðlaya vedalaþýlýr; bu kadar basit.

Ünal Hoca, geçen sene giyindiði, güçlükle mücadele etmekten keyif alan karakterini býrakmýþ devamlý sýzlanan bir ruh haline bürünmüþ. "Kadro genç", "Çok maç yaptýk", "Þunlar akýllý olsun, bunlar aynaya baksýn"... Haftalardýr atar yiyoruz kendisinden. Yahu ekstradan yük oldu denilen Avrupa'da tarihi hezimet yaþattý bu takýma. Maçlarýn yarýsýna da paf takýmla çýktý. Hayýr kimi kandýrýyor ayrýca, eðer performans düþüklüðü yoðunluktan olsa giderek düþen bir takým izlerdik; biz sene baþýndan beri berbat oynuyoruz. Bundan kasýt da sýkýcý futbol deðil; içeride dýþarýda fark etmeden, rakip kim olursa olsun son 30 dakika büyük baský yiyoruz, 80'den sonra da golü. Defansif planýmýz yok, oyunu tutma planýmýz yok, sete set hücum planýmýz yok, rakibi boðmamýz gereken dakikalara ait planýmýz yok, duran top planýmýz yok, onu geçiyorum penaltý bile kullanamýyoruz. Yahu zaman geçirme planýmýz bile yok. Bu takýmýn kalecisi, kale vuruþunu geç kullanmaktan topladýðý sarý kartlar yüzünden cezalý duruma düþtü daha ilk devrenin ortasýnda. Ayýptýr, ayýp.

Ama eleþtirilerimizde yapýcý olmamýz gerekiyor hala.. Asýl hoca dan dun konuþmayý býraksýn, biraz yapýcý olsun. Yolun sonu gözüküyor çünkü.
    Naber?

AyhanPe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    42

Alýntý Cenkhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ..

Ama eleþtirilerimizde yapýcý olmamýz gerekiyor hala.. Asýl hoca dan dun konuþmayý býraksýn, biraz yapýcý olsun. Yolun sonu gözüküyor çünkü.
    Denizlispor macinda taraftarda olaganüstü kötüydü..Bu seneki futbolu üc asagi bes yukari tahmin etmek zor degildi ilk üc mac sonrasi..Y.Yazici ve Ömür olsaydi futbol olarak da daha iyi olurduk..Sturridge Y.Yazici nin yerine mi transfer edilmis..O halde yeri mükemmel doldurulmus..Haklisin..

Gecmisteki ,,beceriksiz" hocalar..Gecmiste kac teknik direktör degistirdik sahiden? Tek futbolu bilen bizim taraftar..bu kisir döngü devam ettikce yolun sonu hizlica yaklasiyor bencede..Asil statükoculuk bu kisir döngü bana kalirsa..MR Akcay sabredilmeyi hakeden bir teknik direktördü bence..IHO onu gönderdikten sonra yaptigi sözlesmelerle klübü iyice ucurumun kenarina itmisti zaten..

Riza ya sabretmek mi? Bu tür adamlarin Trabzonspor un basina getirilmesi hata..Tek istisnayi Z.Dogan olusturdu oda ilk Bjk teklifinden sonra nallari dikmisti..Yabanci teknik direktörlere deginmiyorum bile..

Hami nin Istanbul takimlarina karsi kac galibiyeti var? Beraberligi bile yok..Cogunda üc dört fark yemisiz..Tarihimizin en agir yenilgilerini aldigimiz maclara deginmiyorum bile..Ünal in Ist. takimlarina karsi aldigi iki maglubiyet de hakem facialari neden olmustu..Resmen dograndik gecen seneki Basaksehir ve Gs maclarinda..Adamin hakki sampiyonluktu..Bir cok macta ezmekten beter etti cogunu..Son Gs macinda kötü oynadigimiz halde 3-0 öne gecebilirdik..Artik derbi maclarindan cekinmiyoruz..

Trabzonspor teknik direktörlügünü yapabilecek iki kisi var..Birisi S.Günes digeri ise Ünal..Ikiside isin psikolojik kismini cözmüs adamlar..Tüm dünyada bunu basarabilecek baska bir adam yok bana göre Trabzon da..Ünal elindeki oyunculardan maksimum verim alabilen birisi tipki S.Günes ve Lucescu gibi..Suan takimin basinda bu iki isim olsaydi dahi su kadro yapisiyla izledigimiz futboldan daha iyisini izleyemezdik..Bundan eminim..Ikinci devre gereken takviyeler yapildiginda daha iyi bir noktaya gelebiliriz..

Elininizi vicdaniniza koyun..Onca olumsuzluga ragmen kim 30 puan üzerinde bir puan bekleyebilirdi ilk devre icin..Benim en iyimser puan tahminim 23-25 puandi.. Sturridge ile Sosa arasinda nasil bir sorun var bilmiyorum ama bunun acilen gidirilmesi gerekiyor..

Kusura bakma ama ben su yasima kadar bizim camiada yapici elestriye rastlamadim..Tek yaptigimiz sey yikip dökmek..Ünal dan sonra yönetimin ipi cekilir..Sonra sil bastan yeniden..
    Konu AyhanPe tarafýndan (27.12.2019 Saat 22:07 ) deðiþtirilmiþtir.
    KORKTUKCA TUTSAK, SORGULADIKCA ÖZGÜRSÜNDÜR

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika
    Yaþ
    32

Alýntý memozcan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    abdullah avcý her maçtan sonra bir ton taktik açýklama yapar.. bence bir hocanýn bu kadar taktik ayrýntýya girmesi gereksizdir.. bunu yorumcularýn yapmasý gerekir..

bazý hocalar da maç sonu hiç bir taktik ayrýntýya girmez.. týpký ünal karaman gibi.. bence bu da gereksizdir..
    Zargo’ya çýkan sarý kart tam bir komedi. Faul bile yok )

Hayatýmda izlediðin en kötü 3 hakem performansýna girer bu akþamki maç.

Bize bu hafta en ufacýk hakem hatasý olursa, baþkanýn çýkýp iþin içine siyaseti sokmak dahil her þeyi yapmasý lazým
    Ey Türk Gençliði!
    Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafa etmektir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)