Sayfa 68 Toplam 69 Sayfadan BirinciBirinci ... 18 58 66 67 68 69 SonuncuSonuncu
Toplam 1718 adet sonuctan sayfa basi 1,676 ile 1,700 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 15.Hafta l Trabzonspor 1-2 Denizlispor | Maç Sonucu

Nereden
    İstanbul

Teknik-taktik analize gerek yok. Bu maçtan önce bütün pozitifligimle düşündüm, kolay olacak vs dedim. Devre arasında takımı eleştirenlere laf ettim. Sonuç yine her zamanki gibi. Artık eminim bu takımdan bir halt olmaz. Winner değil bu yapı. Kritik virajı geçemeyen şampiyon olmaz.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Togrul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç bir şey tesadüf değil. Kalecin 14 lig maçında öne geçtiğin maçlarda süre çaldığı için 5 sarı kart görmüş. Sonuç çokmu iyi olmuş? Zirveye oynayan hangi takımda böyle bir şey var?
    Her şeyin özeti. Tebrik ederim.

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Winner olamazsanız
    ŞAMPİYON OLAMAZSINIZ.
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    bkandil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Havlunun ringe düştüğü an oldu bu maç bizim için...

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı zaqua Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her şeyin özeti. Tebrik ederim.
    Aynen öyle, senin kalecin içeride oynadığın vasat maçlarda bile 1-0 'dan sonra vakit geçiriyor ki bence bunu kendi başına yapamaz hoca söylüyordur.

Sercan Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Takımda tempo sorunu var. Sosa birkaç hafta öncesine kadar bu tempo sorununu tek başına çözüyordu. Koşuyor mücadele ediyor top ile alan katediyordu. Sakatlıktan döndükten sonra biraz düşüş yaşadı. Fakat bu maçta morali çok bozuktu. Bu yüzden maçtan sonra yazdığım gibi maçı kaybettiğimiz için değil Sosa'da problem olduğu için havlu attık. Belki maçlık ağrısı vardır. Belki gününde değildi. Eşi ile alakalı bir problem varsa bunu neden yansıtsın ki. Sözleşme yenilemez ve güzel bir veda ederiz kendisine. Sosa uzatmak istiyor, eşi istemiyor ise ve aralarında bu konudan dolayı bir sıkıntı çıktıysa biz ve Sosa bu durumun kaybedenidir. Sosa bu formaya emek vermiş kaptanımızdır. Kendisi nasıl istiyorsa kulüp olarak ona yardımcı olmak ve anlayışla karşılamak gerekiyor. Diğer bir ihtimalde Sturridge. Bu konuda ben fikrimi dile getirdim.

Sturridge çıkarken Ünal hoca ona doğru yöneliyor ve adam yüzü asık bir şekilde saygısızca kenara gidiyor. Bu durumun ve maç içinde abidik gubidik hareketlerinin Sosa'nın canını sıkma ihtimali var. Yani inşallah Sosa sorunu çözülür.
    Dozer Cemil sezonunda bize düşen başka takım kaptanlarının kupa kaldırmamasıdır.
    Dozer Cemil'e sevgilerle.

Nereden
    Zonguldak

Rakiplerin 13 puan kaybettiği haftada sahanda öne geçtiğin maçı alamıyorsan şampiyon olmaktan bahsetmeyeceksin.

Sn. KARAMAN, her puan kaybına -sözüm ona makul- bir açıklama yapıyor ama beni tatmin etmiyor bunlar

Şampiyonluk puan barajı hayli düşmüş ve rakipler dökülüyorken neden bu vizyonsuzluk?

Yoksa rakiplerden sonra oynamak mı sizi geriyor, o halde Konya'da da işimiz zor

Rıza Hoca Sivas'ta, Sergen Malatya'da, Erol Alanya'da iyi işler çıkarırken sen kendini ve takımı bir vites ileriye taşıyamıyorsun.

İyi insansın. Adamsın. Ama TS TD olmak ciddiyet gerektirir.

Pazartesi akşamı bitirdin bizi Ünal KARAMAN

Şu öne geçip 14 puan verdiğin 6 maçı tek tek izle ve ders al, CİMŞİR ve AKTAŞ ile

Bari Sivas hariç diğer rakiplerle çok yakınken arayı koru kalan 2 maçta

Sivas, Başak ve Şikebahçe bize gelecek. 2. DEVRE HERŞEY OLABİLİR.

Zararın neresinden dönülse kardır.

Lütfen Sn. KARAMAN
    Artık üzme bizi
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Nereden
    Zonguldak

Alıntı Sercan Keleş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takımda tempo sorunu var. Sosa birkaç hafta öncesine kadar bu tempo sorununu tek başına çözüyordu. Koşuyor mücadele ediyor top ile alan katediyordu. Sakatlıktan döndükten sonra biraz düşüş yaşadı. Fakat bu maçta morali çok bozuktu. Bu yüzden maçtan sonra yazdığım gibi maçı kaybettiğimiz için değil Sosa'da problem olduğu için havlu attık. Belki maçlık ağrısı vardır. Belki gününde değildi. Eşi ile alakalı bir problem varsa bunu neden yansıtsın ki. Sözleşme yenilemez ve güzel bir veda ederiz kendisine. Sosa uzatmak istiyor, eşi istemiyor ise ve aralarında bu konudan dolayı bir sıkıntı çıktıysa biz ve Sosa bu durumun kaybedenidir. Sosa bu formaya emek vermiş kaptanımızdır. Kendisi nasıl istiyorsa kulüp olarak ona yardımcı olmak ve anlayışla karşılamak gerekiyor. Diğer bir ihtimalde Sturridge. Bu konuda ben fikrimi dile getirdim.

Sturridge çıkarken Ünal hoca ona doğru yöneliyor ve adam yüzü asık bir şekilde saygısızca kenara gidiyor. Bu durumun ve maç içinde abidik gubidik hareketlerinin Sosa'nın canını sıkma ihtimali var. Yani inşallah Sosa sorunu çözülür.
    Daniel Sturridge bu saygısızlığı 2.kez yapıyor.
    Ben taraftar olarak bu laubaliliği kabul etmiyorum.
    Benim nazarımda Chelsea performansından çok uzakta
    Zaten fizik gücü çok yetersiz
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

TSarıalioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu sezon bizden başka şampiyon olan takım hakederek değil beceriksizliğimizden olacaktır.
    Bu KαLP Sєπiπ İçiπ 61 Kєгє ...

Nereden
    Zonguldak

Alıntı TSarıalioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sezon bizden başka şampiyon olan takım hakederek değil beceriksizliğimizden olacaktır.
    Olay bu kadar güzel anlatılabilir.
    TEBRİKLER KARDEŞ
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Stada giden 30 bin kişiye yazık günah be kardeşim. Ayıptır ayıp o nasıl oyundu öyle?

Stada giden 30 bin kişi siz de günahsız değilsiniz, neydi üstünüzdeki ölü toprağı ?

Baylar bu sene bizden geçti.
    Kolay kolay bu tip yorum yapmam ama durum bu. Havlu attık, liderlik artık %1 ihtimal.
    GEÇMİŞ OLSUN CÜMLETEN...

Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu Yumlu dümbeleği kim ki bizim için yorum yapıyor.Arkadaş Trabzonspor camiasından falan sayıyor galiba kendini.

Nereden
    Düzce

Kupada da denizlispor şansa bak.

Nereden
    Zonguldak

Ballı Bizans yine lokum gibi kuralar çekti.
    Umarım Ümraniye faciasını bir daha yaşamayız.
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

memozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yediğimiz golleri tekrar izledim.. ilk golde pereiraya suç bulanlar olmuş.. çok ilginç..

bu tarz pozisyonlarda rakibe ofsayt taktiği yapan ligdeki tek stoper m. yumlu idi.. bizim attığımız golde de iyi izleyin aynı taktiği sturiçe o yapmaya çalışıyor.. yediğimiz golde hüseyin rakibine sırtını dönüp ilk hatayı yapıyor ve sonra öne doğru çıkarak asıl ölümcül hatayı yapıyor...

bu iki pozisyonu birleştirdiğimizde bizim altyapımızda pozisyon bilgisi verilmediğini düşünmeye başladım.. 90'lı yıllarda yılmaz vural yaptırırdı bu taktiği.. özellikle rakip duran top kullanırken savunmayı aynı anda öne çıkarıp bütün rakibi ofsayta düşürmeye çalışırlardı.. odur budur bu iki arkadaş dışında bunu deneyen defans kalmadı..
    Attan inip eşeğe bindik!

Nereden
    İstanbul

evimizde öne geçtiğimiz maçta 2-1 yenildik ve maçta sarı kart bile görmemişiz.. bunu anlamakta zorlanıyorum.. maça ve skora dönük, mağlubiyete dönük sahada bir itirazımız yok.. bunu kabullenemiyorum..böyle maçlarda gerekirse yedek kulübesi karışacak sahada kartlar havada uçuşacak ve döve döve yeneceğiz.. takım agresifliğini artıracağı yerde daha da yumuşak kalıyor..
    Attan inip eşeğe bindik!

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı memozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yediğimiz golleri tekrar izledim.. ilk golde pereiraya suç bulanlar olmuş.. çok ilginç..

bu tarz pozisyonlarda rakibe ofsayt taktiği yapan ligdeki tek stoper m. yumlu idi.. bizim attığımız golde de iyi izleyin aynı taktiği sturiçe o yapmaya çalışıyor.. yediğimiz golde hüseyin rakibine sırtını dönüp ilk hatayı yapıyor ve sonra öne doğru çıkarak asıl ölümcül hatayı yapıyor...

bu iki pozisyonu birleştirdiğimizde bizim altyapımızda pozisyon bilgisi verilmediğini düşünmeye başladım.. 90'lı yıllarda yılmaz vural yaptırırdı bu taktiği.. özellikle rakip duran top kullanırken savunmayı aynı anda öne çıkarıp bütün rakibi ofsayta düşürmeye çalışırlardı.. odur budur bu iki arkadaş dışında bunu deneyen defans kalmadı..
    Abi altyapıda hangi pozisyon bilgisinden bahsediyorsun,bu bilgiyi verecek 1 tane adam var mı araştırdın mı yok.Altyapı hocalarının tek hedefi ulan şu antrenman bitsede farozda iki parti oyun oynasak düşüncesidir. Trabzonsporda altyapı olayı felan hikaye.Zorla karambole Yusuf ve Abdülkadir geldi birde üstüne piyangodan Uğurcan diye 4. kaleci konumundayken biranda değerlenenen bir çocuk çıktı o kadar.Emin olun şuan altyapıdan alıp şu çocuğu kesin 11 e koyarım diyeceğin tek oyuncu yok.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

o pozisyonda ceza sahasına adım atılmaz kimse girmemiş sen niye giriyorsun, büyük hata, oyuna dalmış.

Nereden
    İstanbul

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o pozisyonda ceza sahasına adım atılmaz kimse girmemiş sen niye giriyorsun, büyük hata, oyuna dalmış.
    kimden bahsediyorsun? hüseyin ani öne doğru hareket yapıyor.. ceza sahasına rodellega giriyor ve golü atıyor..
    Attan inip eşeğe bindik!

Nereden
    Bursa

kimden bahsediyorsun? hüseyin ani öne doğru hareket yapıyor.. ceza sahasına rodellega giriyor ve golü atıyor..
    pereira da ceza sahasına giriyor halbuki hiza alacak çizgi de var. oyuncular hep birbirini uyarır bu tip pozisyonda ceza sahası dışına çıkın diye. arkada adam da yokken yanlış yapmış.

ayrıca orta yapılan yerdeki durum daha vahim. herkes rakibe uzak kimse baskı yapmıyor. bunları stoper hatası diye geçiştirmeye çalışan bir takım başarılı olamaz, yine aynı şeylerle karşılarız.

Yasin Altuntas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Saka maka hic futbol bilgin yok biliyormusun ? Bilmiyorum hayatinda hic belirli bir seviyede futbol oynadin veya taktik bilgi aldin mi. Ama emin ol ki bu yazdiklarin ile bu bilginin mevcut olmadigini asiri derecede gösteriyorsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    "30 Gol ve Assist (20 Gol, 10 Assist tahminimce) yazin bir kenara !!! Sezon sonu görüşürüz"Tarih: 04.08.2019, 14:24 --> https://forum.bordomavi.net/showthre...post1921122696

Nereden
    İstanbul

pereira da ceza sahasına giriyor halbuki hiza alacak çizgi de var. oyuncular hep birbirini uyarır bu tip pozisyonda ceza sahası dışına çıkın diye. arkada adam da yokken yanlış yapmış.

ayrıca orta yapılan yerdeki durum daha vahim. herkes rakibe uzak kimse baskı yapmıyor. bunları stoper hatası diye geçiştirmeye çalışan bir takım başarılı olamaz, yine aynı şeylerle karşılarız.
    kardeşim şaka mısın sen; yoksa bizi mi yiyorsun? bunları nerden öğrendin? yoksa sen de mi bizim altyapıdansın

bak tane tane anlattım halbuki .. senin dediğini yılmaz vural kocaelisporda ve antalyasporda denemişti yıllar önce.. bir maçta defans aniden öne çıkmış ve rakip komple ofsaytta kalmıştı.. bir kaç maç sonra gene aynı şeyi denediler ve geriden gelen biri ofsayta yakalanmadı ve golü attı.. ama şimdi sıkı dur o bile akan oyunda değil duran topta denedi bunu.. çizgiden hiza almak duran top savunmasında olur, akan oyunda hele hele arkanı göremediğin yerde değil..

yani akan oyunda öyle öne aniden öne çıkarak rakibi ofsayta düşürme diye bir şey çağdışıdır.. bunu bizim ligde bile yapan bir tek m. yumlu iken hüseyin türkmenin de denemesi benim dikkatimi çekti..

futbol, voleybol gibi anlık senkronizasyon yapılabilecek bir spor değil..
    Konu memozcan tarafından (22.12.2019 Saat 01:01 ) değiştirilmiştir.
    Attan inip eşeğe bindik!

Nereden
    Bursa

kardeşim şaka mısın sen; yoksa bizi mi yiyorsun? bunları nerden öğrendin? yoksa sen de mi bizim altyapıdansın

bak tane tane anlattım halbuki .. senin dediğini yılmaz vural kocaelisporda ve antalyasporda denemişti yıllar önce.. bir maçta defans aniden öne çıkmış ve rakip komple ofsaytta kalmıştı.. bir kaç maç sonra gene aynı şeyi denediler ve geriden gelen biri ofsayta yakalanmadı ve golü attı.. ama şimdi sıkı dur o bile akan oyunda değil duran topta denedi bunu.. çizgiden hiza almak duran top savunmasında olur, akan oyunda hele hele arkanı göremediğin yerde değil..

yani akan oyunda öyle öne aniden öne çıkarak rakibi ofsayta düşürme diye bir şey çağdışıdır.. bunu bizim ligde bile yapan bir tek m. yumlu iken hüseyin türkmenin de denemesi benim dikkatimi çekti..

futbol, voleybol gibi anlık senkronizasyon yapılabilecek bir spor değil..
    bunun duran topu hareketlisi yok. hüseyin direk ofsayt için öne çıkmıyor. rodallega'nın öne doğru fake'in den sonra topun geliş yönüne göre önünde defans oyuncularına bakarak çizgide kalıyor, ceza sahasına girmiyor. pereira orta yapılmadan ceza sahasına adım atıp yanlış yapıyor.

kim şaka yapıyor gerçekten anlamıyorum. çok temel bu konu bu. savunma mümkün olduğunca ilerde ve çizgi halinde yapılır. hareketli savunma yaparken çizgi bozulur düzelir ama hep korunmaya çalışılır.

Nereden
    Bursa

Alıntı Yasin Altuntas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saka maka hic futbol bilgin yok biliyormusun ? Bilmiyorum hayatinda hic belirli bir seviyede futbol oynadin veya taktik bilgi aldin mi. Ama emin ol ki bu yazdiklarin ile bu bilginin mevcut olmadigini asiri derecede gösteriyorsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    şakadır şakadır, yoksa aklı başında biri böyle birşey yazmaz. hiç bilgim yokmuş sizin diplomayı gösterin ben kabul ederim cehaletimi. genç oyuncu suçlamaktan başka bildiğiniz yok.

Nereden
    İstanbul

bunun duran topu hareketlisi yok. hüseyin direk ofsayt için öne çıkmıyor. rodallega'nın öne doğru fake'in den sonra topun geliş yönüne göre önünde defans oyuncularına bakarak çizgide kalıyor, ceza sahasına girmiyor. pereira orta yapılmadan ceza sahasına adım atıp yanlış yapıyor.

kim şaka yapıyor gerçekten anlamıyorum. çok temel bu konu bu. savunma mümkün olduğunca ilerde ve çizgi halinde yapılır. hareketli savunma yaparken çizgi bozulur düzelir ama hep korunmaya çalışılır.
    kardeş hakikaten bizi yiyorsun ..
    Attan inip eşeğe bindik!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)