Sayfa 69 Toplam 69 Sayfadan BirinciBirinci ... 19 59 67 68 69
Toplam 1718 adet sonuctan sayfa basi 1,701 ile 1,718 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 15.Hafta l Trabzonspor 1-2 Denizlispor | Maç Sonucu

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı memozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş hakikaten bizi yiyorsun ..
    sen hüseiyn'in durup duruken öne çıkıp ofsayt yapmaya çalıştığını zannediyorsan pozisyonu yanlış yorumlamışsın bir kere. hüseyin öne çıkıp ofsayt ypmaya çalışmıyor. rodellga'nın öne doğru fake'ine cevap veriyor. rodellaga yön değiştirip içeri doğru giriyor. hüseyin de hem daha geride kaldığı için hem de partnerine göre hiza alıp bir saniyeliğine duraksıyor ofsayt olsun diye. periera gereksiz ceza sahasına giriyor.

burada eleştiri sağlam durup forveti niye kucağa alacak şekilde takip etmedi falan olsaydı hak verirdim.

Nereden
    Bursa

memozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen hüseiyn'in durup duruken öne çıkıp ofsayt yapmaya çalıştığını zannediyorsan pozisyonu yanlış yorumlamışsın bir kere. hüseyin öne çıkıp ofsayt ypmaya çalışmıyor. rodellga'nın öne doğru fake'ine cevap veriyor. rodellaga yön değiştirip içeri doğru giriyor. hüseyin de hem daha geride kaldığı için hem de partnerine göre hiza alıp bir saniyeliğine duraksıyor ofsayt olsun diye. periera gereksiz ceza sahasına giriyor.

burada eleştiri sağlam durup forveti niye kucağa alacak şekilde takip etmedi falan olsaydı hak verirdim.
    kardeş uzatmaya gerek yok.. sen hem bizi yiyorsun hem de duygusal bağ kurarak yorum yapıyorsun.. aynı zamanda okumuyorsun ya da okudupunu pek anlamıyorsun.. hüseyinin nasıl pozisyonunu kaybettiğini yazdım en başta.. bir stoper tuttuğu forveti bırakıp ne idüğü belirsiz bir şekilde salınamaz.. orada dikkatli bakarsanız novakın arkasına sarkmaya çalışan oyuncuya hamle yapmaya çalışıyor.. en az 20 metre mesafede adam.. marke ettiği oyuncuyu arkana almak ne demektir.. halı sahada yapsan bir daha maça çağırmazlar seni.. üstelik öne hamle yapıyor yerini kaybediyor ve ofsayta düşürmeye çalışıyor arkasında ve muhtemelen görmediği oyuncuyu.. https://tr.beinsports.com/lig/super-...odallega-23802
    bak senin için linkini de koydum.. 6, 7, ve 8. saniyeye tekrar bak geri adımını göreceksin..

pereiraya gelecek olursak onun görevi rodellegayı marke etmek değildir.. eğer hüseyinden sıyrılırsa kademeye girmektir.. onun görevi arkasından sarkan adamı tutmaktır.. o da topun geldiği yere odaklandığı için geriye çekilmek zorunda ki rakibi kaçırmasın..
    hüseyin orada öne atılmasa o pozisyonun gol olma olasılığı yüzde on bile değildir..

bak bilale anlatır gibi anlattım.. fazla uzatmaya gerek yok.. oyuncular bizim babamızın oğlu değil.. eğer öyle olsa bile ben önce Trabzonspor derim seni bilemem..
    Konu memozcan tarafından (22.12.2019 Saat 02:24 ) değiştirilmiştir.
    Attan inip eşeğe bindik!

Nereden
    Bursa

bek stoperin arkasından pozisyonu izlerken kaleye daha yakın durmaz, hiç kimse ceza sahsına girmemişken 2 metre içerde olmaz, ben de resmini koydum uzatmaya gerek yok evet.

ama öyle şaka mı yapıyorsun, futbol bilmiyorsun diye konuşmanın alemi yok. sanki hiç alakasız birşey söylüyormuşum gibi cevap veriyorsunuz.

en arkadaki adam hüseyin olsa, merkezdeki tecrübeli stoper olsa rakibi ofsyta bırakması ballandıra ballandıra anltılırdı, hüseyin'e de mal denilirdi, bu da yılların gerçeği kimse bana anlatmasın.

Mustafa YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

yediğimiz golleri tekrar izledim.. ilk golde pereiraya suç bulanlar olmuş.. çok ilginç..

bu tarz pozisyonlarda rakibe ofsayt taktiği yapan ligdeki tek stoper m. yumlu idi.. bizim attığımız golde de iyi izleyin aynı taktiği sturiçe o yapmaya çalışıyor.. yediğimiz golde hüseyin rakibine sırtını dönüp ilk hatayı yapıyor ve sonra öne doğru çıkarak asıl ölümcül hatayı yapıyor...

bu iki pozisyonu birleştirdiğimizde bizim altyapımızda pozisyon bilgisi verilmediğini düşünmeye başladım.. 90'lı yıllarda yılmaz vural yaptırırdı bu taktiği.. özellikle rakip duran top kullanırken savunmayı aynı anda öne çıkarıp bütün rakibi ofsayta düşürmeye çalışırlardı.. odur budur bu iki arkadaş dışında bunu deneyen defans kalmadı..
    orada %1000 pereira suçlu. gözünün önünde hiza alabilecek durumdasın girme ceza sahasını içine madem girdin o zaman kademe yap! sen fazla maç izlemiyorsun herhalde ofsayt olayını çoğu takım yapar genelde savunma öne çekilir çizgi halinde kalırlar. çok gördüm savunma yaparken takımını öne çıkaran çizgi haline sokan stoper. ofsayt diye bir şey niye var, oyuncular ofsayta niye düşer? gerizekalı oldukları için mi? yoksa birileri savunmada çizgi haline gelip onları ofsayta düşürdüğü için mi ? biraz mantık yahu.

hugo tecrübesini kullanıp hüseyin'i ekarte etti orada ama bizim tecrübeli oyuncumuz pereira öyle izledi, ikinci golde sosa'nın izlediği gibi.

ders niteliğinde bir pozisyon o, bir bek ne yapmamalı diye. ya önünde ki adamı hiza alırsın ofsaytı kovalarsın yada kademe yaparsın bu kadar basit yahu.
    sadece aşk bizimkisi

Nereden
    İstanbul

Alıntı Mustafa YILMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orada %1000 pereira suçlu. gözünün önünde hiza alabilecek durumdasın girme ceza sahasını içine madem girdin o zaman kademe yap! sen fazla maç izlemiyorsun herhalde ofsayt olayını çoğu takım yapar genelde savunma öne çekilir çizgi halinde kalırlar. çok gördüm savunma yaparken takımını öne çıkaran çizgi haline sokan stoper. ofsayt diye bir şey niye var, oyuncular ofsayta niye düşer? gerizekalı oldukları için mi? yoksa birileri savunmada çizgi haline gelip onları ofsayta düşürdüğü için mi ? biraz mantık yahu.

hugo tecrübesini kullanıp hüseyin'i ekarte etti orada ama bizim tecrübeli oyuncumuz pereira öyle izledi, ikinci golde sosa'nın izlediği gibi.

ders niteliğinde bir pozisyon o, bir bek ne yapmamalı diye. ya önünde ki adamı hiza alırsın ofsaytı kovalarsın yada kademe yaparsın bu kadar basit yahu.
    kardeş hugo hiçbişeyini kullanıp hüseyini ekarte etmiyor.. hüseyin orada valse çıkıyor kendi kendini ekarte ediyor.. ben peraira kesinlikle hatasız demiyorum.. hüseyinin kendi kendini ekarte ettiğini görünce arkadaki rakibi düşünmeyip rodellegaya doğru koşması gerekirdi kesinlikle.. aradaki mesafe 5-6 metre olsa bile.. ama pereiranın hatası kesinlikle ofsaytı bozması değil..

hüseyin o kadar anlık kendi kendini ekarte ediyor ki posizyon belki 2 saniyede olup bitiyor.. ofsayt taktiği hazırlıksız yakalandığın akan oyunda yapılmaz.. yaparsan böyle yersin golü.. çizgi halinde sete yerleştiğinde yaparsın.. tek oyuncu kendi başına ofsayt taktiği mi yapar..

gecenin bu saatinda anlattığımız şeye bak.. bildiğimizi de unutturacaksız bize..
    Attan inip eşeğe bindik!

Mustafa YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

kardeş hugo hiçbişeyini kullanıp hüseyini ekarte etmiyor.. hüseyin orada valse çıkıyor kendi kendini ekarte ediyor.. ben peraira kesinlikle hatasız demiyorum.. hüseyinin kendi kendini ekarte ettiğini görünce arkadaki rakibi düşünmeyip rodellegaya doğru koşması gerekirdi kesinlikle.. aradaki mesafe 5-6 metre olsa bile.. ama pereiranın hatası kesinlikle ofsaytı bozması değil..

hüseyin o kadar anlık kendi kendini ekarte ediyor ki posizyon belki 2 saniyede olup bitiyor.. ofsayt taktiği hazırlıksız yakalandığın akan oyunda yapılmaz.. yaparsan böyle yersin golü.. çizgi halinde sete yerleştiğinde yaparsın.. tek oyuncu kendi başına ofsayt taktiği mi yapar..

gecenin bu saatinda anlattığımız şeye bak.. bildiğimizi de unutturacaksız bize..
    tekrar izle. hugo öne çıkıyor hüseyin'de takip ediyor sonra hugo birden kaleye yöneliyor daha nasıl ekarte edecek.

hazırlıksız diye bişey yok işte orada, pereira arkadaki adamı da takip etmiyor hatta hugo'ya çok çok daha yakın, 3 metre anca var ve yine yazayım rakip rahat, nerdeyse serbest vuruş rahatlığında duruyor, içeri bakıyor, ortayı yapıyor ve pereira önünde hiza alabileceği çizgi varken resmen boşa düşüyor hem ofsaytı bozuyor hemde kademe yapmıyor, o gol ona yazar,net. mevzu tek oyuncu değil yani orada hadi pereira arkada ki adamını takip etse anlarım ama onunlada hiç bir bağı yok tamamen boşlukta gezmiş
    sadece aşk bizimkisi

TSemih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Hahahahah ya cidden ağır futbol cahili olmak lazım o golü Hüseyin'e ihale etmek için. İki saat açıklamaya gerek yok. Bal gibi de ofsayta düşürüyor ve işe yarıyor. Siz adam yemek için bahane arıyorum desenize şuna.

Bu arada orada rezil de olabilirdi çok zor bir pozisyon ama 40 yıllık stoper gibi bu tip pozisyonlarda usta olan Rodallega'yı ofsaytta bırakıyor. Saniyelik bir iş gerçekten cesaret ister yapmak. Rakibi takip etse yine de vururdu o topa Rodallega. Takımın dağınık savunmasını, orada orta yaptırmasını telafi etmiş olacaktı ofsaytta bırakarak ama Pereira büyük batırdı. Sağlık olsun.
    Konu TSemih61 tarafından (22.12.2019 Saat 03:21 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Bursa

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bek stoperin arkasından pozisyonu izlerken kaleye daha yakın durmaz, hiç kimse ceza sahsına girmemişken 2 metre içerde olmaz, ben de resmini koydum uzatmaya gerek yok evet.

ama öyle şaka mı yapıyorsun, futbol bilmiyorsun diye konuşmanın alemi yok. sanki hiç alakasız birşey söylüyormuşum gibi cevap veriyorsunuz.

en arkadaki adam hüseyin olsa, merkezdeki tecrübeli stoper olsa rakibi ofsyta bırakması ballandıra ballandıra anltılırdı, hüseyin'e de mal denilirdi, bu da yılların gerçeği kimse bana anlatmasın.
    Abi sabrına hayranım ya. Vaktini ayırıp futbol dersi vermişsin 10 tane mesajla ama kime anlatıyorsun ki he de geç.

Nereden
    İstanbul

Merhaba futbol alimleri Hüseyin hatalı sevgiler
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Fırtına..."

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Evet iki oyuncu da hatalı hatta takımın tamamı hatalı yediğimiz gollerde
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Togrul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Futbolda bir kişiyi suçlu ilan etmek yanlış. Biz o maçta takım olsak 1-1 e gelmiş maçı kazanırdık. Hüseyne gelince .. Hüseynin geçen sezon oynadığı futbol ilk 11'de yenice görev alan bir oyuncu için yeterliydi. Fakat bu sene kesinlikle yeterli değil. Nedeni bence yeteneksizliği değil psikolojiktir. Pozisyona gelince sahanı tam göremiyorsan hissetmiyorsan ofsayt denemesi yapmayacaksan. Periera o pozisyonda ceza sahasına belki sekecek bir topu toplamak için de koşmuştur. Hüseyin o pozisyonda hügonu ofsayta düşürmek istediyse yanlış karar vermiştir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı TSemih61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hahahahah ya cidden ağır futbol cahili olmak lazım o golü Hüseyin'e ihale etmek için. İki saat açıklamaya gerek yok. Bal gibi de ofsayta düşürüyor ve işe yarıyor. Siz adam yemek için bahane arıyorum desenize şuna.

Bu arada orada rezil de olabilirdi çok zor bir pozisyon ama 40 yıllık stoper gibi bu tip pozisyonlarda usta olan Rodallega'yı ofsaytta bırakıyor. Saniyelik bir iş gerçekten cesaret ister yapmak. Rakibi takip etse yine de vururdu o topa Rodallega. Takımın dağınık savunmasını, orada orta yaptırmasını telafi etmiş olacaktı ofsaytta bırakarak ama Pereira büyük batırdı. Sağlık olsun.
    kardeş beni kastediyorsan alıntılama yapmanı beklerdim.. ama futbol cahili vs. bunlar çok ukala laflar.. yaşınız kaç bilmiyorum ama burası forum ve insanlar görüşünü yazıyor.. arkadaşlar da görüşünü yazmışlar medeni bir şekilde.. siz de, her ne kadar modern futbola aykırı olsa da görüşünüzü yazmışsınız.. ama üslubunuz görüşünüzün önüne geçerse görüşünüz pek de makbul olmaz..
    Attan inip eşeğe bindik!

Nereden
    Bursa

Alıntı TSemih61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

O pozisyon da ikiside hatalı. Stoper çizgi savunması yaptırabilmeli.ofsayt taktiği çok kere deneyerek olur antremanlarda. Peraire da ciddi hatalı uyumuş orada. Husryin de peraire nın geride oldupunı farkedip adamı o kadar boş bırakmaması lazımdk. Çok komik bir gol yedik sonıçta. 1.0 ö de oldupun bir maçta özellikle böyle gol yenmez.

Nereden
    Bursa

kardeş beni kastediyorsan alıntılama yapmanı beklerdim.. ama futbol cahili vs. bunlar çok ukala laflar.. yaşınız kaç bilmiyorum ama burası forum ve insanlar görüşünü yazıyor.. arkadaşlar da görüşünü yazmışlar medeni bir şekilde.. siz de, her ne kadar modern futbola aykırı olsa da görüşünüzü yazmışsınız.. ama üslubunuz görüşünüzün önüne geçerse görüşünüz pek de makbul olmaz..
    Ben genel olarak Hüseyin'i suçlayanları kastediyorum tek bir kişiyi değil. Size artvints olabildiğince cevap vermiş zaten ben o tartışmayı devam ettirmek niyetinde değilim kendi görüşümü yazdım. Kasıtlı bir şekilde günlerdir Hüseyin'e yükleniyor taraftar. Her hafta onu yermek için bir bahane bulunuyor bir şekilde, bu da en ucuzu bana göre. Çünkü bu pozisyonda ondan önce hatası olanlar var ve yapmaya çalıştığı şeyi başarıyor, ofsayta düşürüyor rakibi. <!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->

@emre6117<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->

Abi Hüseyin rakibi mi kontrol etsin Pereira'yı mı. Kim arkasındaki adamın çizgisine bakar ki bu adamın 4 tane gözü yok. Solundaki adamlara bakıyor o çizgiye çekilip ofsayta düşürmeye çalışıyor ve işe de yarıyor. Pereira'nın takımın geri kalanının çizgisine bakması lazım en önde konsantrasyonu dağınık takılmaması lazımdı.

Bu pozisyonda ofsaytı mesela Novak ve Campi'den biri bozsaydı Hüseyin'i suçlardım çünkü bu ikisinin Hüseyin'in ne yaptığını bilme imkanı yok. Pereira tüm takıma hakim bir yerde en sondaki adam. Ofsaytı bozan biri olsa bile o Pereira olmamalıydı.

Genel olarak bir hatalı arayacaksak başta o orta yaptırılmamalı. Pozisyonun başlangıcında rakip serbest vuruş kullanıyor sanırsam bizim takım da sözde kendi yarı sahasına çekilmiş savunma yapıyor ama çok garip bir alan parselleme var herkes ceza sahası civarına kümelenmiş.

fadigaTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu hafta Alanya deplasmanda denizliye 5 tane attı.Biz halen daha bahane üretelim.Rezil bir oyunumuz var

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Ben maçı ara sıra izledim alanya resmen şov yaptı. Şu denizli mağlubiyeti asla tesadüf değil takım ne yazık ki oyun oynamıyor.

Nereden
    Bursa

denizli maçını tekrar izledim. maç sırasında hissettiğim kadar kötü değil. rahat rahat gelmişiz, dönüşlerde çok ekstra pozisyonlar yok. ama takımda panik havası var gibi, tempolu futbolla telaşı karıştırıyoruz. sosa'nın oyun tarzı buna neden oluyor bazen.

sete yerleşip sağdan sola topu gezdirmek kısa derin pas aramak lazım ki rakip telaş yapsın, penaltı pozisyonu falan olsun hata olsun. hep çabuk hücum takımın temposunun düşmesine neden oluyor bir müddet sonra. biraz sabırlı hücum etmek lazım, ekstra pas aramak lazım, öyle ki rakip pes etsin ve golü yesin.

adamlar hiçbirşey yapmadan 3 puanı alıp gitmiş. kendi kendimize yenilmişiz. biraz da tecrübeli oyuncular doğru karar verecek, hocada kol varmış gibi davranmak doğru değil. zaten yeni bir araya geldi bu kadro, karışıklık var.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)