Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ünal Karaman'ýn Hakemler Hakkýnda Konuþmamasý Trabzonspor'a Zarar Veriyor mu?

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    44

Standart Ünal Karaman'ýn Hakemler Hakkýnda Konuþmamasý Trabzonspor'a Zarar Veriyor mu?

Son Haftalarda Trabzonspor aleyhine yapýlan hakem hatalarý nedeniyle puan kayýplarý yaþarken, Teknik Direktörümüz Ünal Karaman'ýn maç sonu konuþmalarýnda hakem hatalarý konusunda ýlýmlý yaklaþýmý takýmýn ilerleyen haftalarda hakem hatalarýyla karþýlaþmasýna sebep olacak gibi gözüküyor. Aðlamayana meme yok demiþ atalarýmýz. Eðer hakem bariz hata yapýyorsa teknik direktörümüzün de bunu maç sonunda belirtmesi gerekir. Bunu belirtirken kýrýcý ve sert sözlerle belirtmesine de gerek yoktur. Hakem þu konuda hata yapmýþtýr demesi bile bazen yeterlidir.

Bu yüzden Ünal Karaman hocamýzýn haken hatalarý konusunda çok da ýlýmlý olmasýna gerek yoktur yoksa ilerleyen haftalarda yaþanabilecek puan kayýplarýnda taraftar kendisi hakkýnda aðýr eleþtirilerde bulunur.

Lazman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Bu basligin bize fayda anlaminda katabilecegi ne olabilir?
    Dusunelim.
    Alýntý Adem YILMAZ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ÞÝKE TÜRKÝYEDE 10 HARFLÝDÝR... http://s7.directupload.net/images/120830/dwkkcgqy.swf

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    bkandil - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Yöneticiler konuþtu da ne oldu, kulübe para cezasý kesildi. Yani Trabzonspor'a zarar verildi (maddi anlamda)

Dolayýsýyla bu konunun lüzumsuz olduðunu düþünüyorum (þahsi görüþümdür)

Gökhan Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    33

Bir faydasý olup olmamasý deðil bence mesele. Teknik direktörler olsun baþkanlar olsun iþleri güçleri yokmuþ gibi kaldýr indir hakem konuþmalarý bekleniyor. Bu ülkede düzelmesi gereken þey iklim. Bu konu özelinde de futbol iklimi. Güçlü olanýn sürekli olarak haklý olduðu düzen bize ve diðer takýmlara da gelecekte hiçbir þey kazandýrmayacaktýr. Ünal hoca gereksiz konuþmayýp iþini yapmaya çalýþtýðý için bu takým bu kadar eksiðe ve probleme raðmen ayakta kalabilmektedir. Adalet saðlayýcý bir birim varsa onlar bakanlardýr hukukçulardýr federasyondur ülkenin yöneticileridir. Ben takýmýmýn baþýnda bir fatih terim görmek istemiyorum. Böyle saða sola ayar vererek anca kendini kandýrýr dýþarý çýktýðýnda tekme tokat gruplardan alaþaðý edildiðinde ocak ayýný iþaret edersin. Her halta bahane bulursun yani. Bize lazým olan ahlak iþini temiz ve iyi yapmaktýr. Ünal hoca bu ülkede þu an bir örneði temsil ediyor. Herkesin ona saygý göstermesi ve o yoldan gitmesi gerekirken biz elimizdeki deðeri eleþtiriyoruz. Bu þekilde ancak gün kurtulur gelecek ise hep yolda düzülür. Bir temel atýlmasý gerekiyordu ve biz bunu hocamýzla yaptýk. Darýsý diðer takýmlarýn baþýna.
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

Ufuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Olmuþ bitmiþ olay hakkýnda konuþmak yerinde anýnda saha içinde reaksiyon verilmesi gerektiðini düþünüyorum. Hakem penaltýný vermemiþ, oyuncunu atmýþ maçtan sonra açýklama yapsan ne yapmasan ne. Sahada penaltý pozisyonuna öyle reaksiyon vereceksin ki takým olarak gidip Vara bakacak. Kýrmýzýya takým halinde itiraz edeceksin gidip tekrar izleyecek. Oyuncularýn hakem ile konuþmamasý, itiraz etmemesi gibi bir tavýr hiç doðru deðil. Hakkin yeniyorsa savun bu kadar basit.
    ( ゚д゚)

Tayfun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    34

Biz daha önce kulüp olarak Türkiye'de hiç kimsenin yapmaya dahi cesaret edemediði tepkinin kralýný verdik. Hakemleri soyunma odasýnda rehin tuttuk.

Sonuç mu? Koca bir hiç ...

Ünal hoca konuþsa da konuþmasa da birþey deðiþmez. Bu düzeni kimse deðiþtiremez.
    .

mawro61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýspanya

Hakeme baský saha içinde taraftar ve futbolcuyla olur.
    Saha dýþýnda hocanýn konusmalarý sadece ceza olarak geri döner.
    Yönetim de bu konuda etkisiz, çünkü gücü yok. Bunu anlayýþla karþýlýyorum.
    Sistem ise maalesef bir ortadoðu ülkesi olduðumuz için çürümüþ ve bu konuya çare yok.
    Ibni haldunun dediði gibi, Coðrafya kaderdir.

Hüseyin Çümen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

asýl problem ünal karamanýn konuþmamasý deðil futbolcularýn hakeme isyan etmemesi. hakem bizi doðramaya baþladýðýnda sarý kart pahasýna atlýyacaksýn tepesine hakemin ozaman taraftarda alanya maçýnda olduðu gibi hakemi etki altýna alýyor her türlü. bunu pareria reis çok iyi yapýyor en son wekame de dayanamadý

Enes Ünal Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Alýntý Hüseyin Çümen Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    asýl problem ünal karamanýn konuþmamasý deðil futbolcularýn hakeme isyan etmemesi. hakem bizi doðramaya baþladýðýnda sarý kart pahasýna atlýyacaksýn tepesine hakemin ozaman taraftarda alanya maçýnda olduðu gibi hakemi etki altýna alýyor her türlü. bunu pareria reis çok iyi yapýyor en son wekame de dayanamadý
    Abdulkadir'e yapýlan pozisyonda penaltý kararý çýkabilecek iken öyle bir itiraz etmediki ekran baþýnda ben bile hiç bir müdahale yok kendi düþtü sandým
    ...Allah'm Niyet Ettik 9.Þampiyonluða...

Onur Recep Kývrak !
    Yer Bordo Gök Mavi Biz Çýkýnca Sahaya

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Ünal Hocanýn bu kadar naif ve þirin gözükme çabasýný doðru bulmuyorum.

Konuþmalarýnda biraz daha vurgulamalý hakem hatalarýný, bunun için nezaketi bozmasýna da gerek yok
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    44

Konuya yorum yapan arkadaþlara teþekkür ederim ama çoðunun anlamadýðý Türkiye'de sesinizi güçlü ve gür þekilde çýkarmadýðýnýz sürece hakkýnýz yenmeye devam eder. Geçen sene fatih terim hakeme demediðini býrakmadý cezada aldý ama sonuçta ondan sonraki maçlarý hakem hatasýz oynadý ve þampiyon oldu. Ben, Ünal Karaman hakemlere hakaret etsin demiyorum sadece hatasý varsa dile getirsin. Yoksa hakem hatalarýyla canýmýz yanmaya devem edecek, fýrat denen hakem göztepe maçýnda sörloth'a yapýlan hareket için var'a bile baþvurmadý. ünal hoca bunu bile dile getirmiyorsa Trabzonspor þampiyon falan olmaz. Cezaysa ceza Ünal Hoca konuþmalý.

tristram - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

unal hocadan ziyade bazi arkadaslarin degindigi gibi saha icindeki topcularimizin pasifligi buyuk sorun..pereira disinda topcularimizin hicbiri ses cikarmiyor..halbuki hakemi baski altina alacak olan en onemli aktor sahadaki topculardir..haksiz bir kart veya yanlis bir karara hakeme sert bir sekilde itiraz edersen o hakem sonraki pozisyonlarda ayni halti yerken iki kere dusunur..ama bizim topculara bakiyorum pereira disinda hepsi fair play neferi gibi..ya arkadas biraz disinizi gosterin bu nedir ya.sirf bu pasiflikten dolayi hakemleri var'a bile goturemiyoruz tamamen var'dakilerin insafina kaliyoruz..

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    44

Ligin ilk 11 haftasýnda penaltý kazanamayan iki takýmdan biri olan Ankaragücü'nün bu maçta penaltý kovalayacaðý kesin gibi gözüküyor. Ünal Hoca madem hakemlerin kararlarýna saygý duymak istiyor o zaman bu maçta özellikle defans oyuncularýný uyarmalý ve ceza alaný içinde dikkatli olmalarýný kesinlikle söylemelidir. Yoksa yine bir hakem faciasýyla puan kaybýna uðrayabiliriz. testi kýrýlmadan yol gösterelim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)