Sayfa 30 Toplam 31 Sayfadan BirinciBirinci ... 20 28 29 30 31 SonuncuSonuncu
Toplam 772 adet sonuctan sayfa basi 726 ile 750 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 12.Hafta | MKE Ankaragücü 0-3 Trabzonspor l Maç Sonucu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hakankurt1967 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Güne güzel baþlamak. Paha biçilemez )

BMN KOCAELÝ--BMN ANKARA
    Lazanat' lý

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ankaragücü zayýf lafý bence içi boþ. Lig sonuncusu kayseri feneri yendi keza göztepe geldi seni yendi kaç maç üstüne. Bu kadar zor maçlarýn olduðu bir ligde kazanan takým her zaman iyidir.

Oruç - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakýr
    Yaþ
    38

Alýntý Harun-61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ikinci golü birdaha izleyin, mükemmel...

https://twitter.com/pozitifvideots/s...49973320065026
    Pep'in Barcelona'sý mübarek.
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

Sezgin Öztürk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý ÖmürKaradeniz61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ankaragücü zayýf lafý bence içi boþ. Lig sonuncusu kayseri feneri yendi keza göztepe geldi seni yendi kaç maç üstüne. Bu kadar zor maçlarýn olduðu bir ligde kazanan takým her zaman iyidir.
    Çok fazla takýlmamak lazým...Kasýmpaþa ile berabere kalýnca ligin en kötü takýmýna puan kaybettik diyenler bugün Ankaragücü çok kötü fazla gaza gelmeyin diyor.

Küçük maçlar bizim için çok daha zor o yüzden 3 puanýn tadýný çýkarmaya bakalým.
    Aðasarlý_61

Furkan Tütüncü - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý hAtes Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar GS maci için 3 arkadaþ bilet alacaðýz ancak 1 arkadaþýn tarafsýz passoligi var . Bilet bitmeden almak istiyoruz . Tarafsýz passoligi arkadaþýn yerine baþka biri üzerine bilet alsak maçtan önceki gün transfer yapabilirmiyiz ?
    Yapabilirsiniz. Bende de TFF logolu passolig var. her maça gittiðimde böyle yapýyoruz.

CÝVELEK.61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

ERCE:
    Gayet yeterli bi performans ortaya koydu.
    Maçýn baþýnda Sörloth'un attýðý,Korcan'ýn ayaðýnýn altýndan geçip gol olan topun çok benzerini kurtardý ki kaleci olanlar bilir oraya gelen toplar hep zordur.
    Ayaklarýný atarak o topu eliyle kurtarmasý çabuk ve çevik bi kaleci olduðunu gösteriyor.
    PEREÝRA:
    Herzaman ki gibi oynadý.Gayet iyiydi.
    HÜSEYÝN:
    Bir çok maçta izlediðimiz Hüseyin'den daha istekli,daha temaslý oynadý.
    Dün akþam gayet yeterli bi performans gösterdi.O abuk sabuk hatalarý yapmadý fakat yine rakiple birlikte yaptýðý omuz omuza ve hýzlý geri dönüþ deparlarýný kaybediyor ve rakibe üstün olamýyor.
    CAMPÝ:
    Pozisyon bilgisi ve sol ayaðýyla oyun baþlatma konusunda gayet iyiydi.
    Hýz ve çabukluk eksikliðinin bu özelliðiyle kapatýyor.
    Süpürücü son adam rolüne uygun bi stoper.Akþam gayet baþarýlý buldum.
    KAMÝL:
    Dün akþamýn en beðendiðim isimlerinden birisi.
    Bence sað tarafta oynadýðýndan çok daha iyi sol bek oynuyor.
    Temposu gayet iyiydi.
    HOSEYNÝ:
    Ön libero bölgesini savunma anlamýnda gayet iyi doldurdu fakat hücum yönü zayýf olduðu için oyun baþlatmada ve toplu çýkýþlarda çok sýrýttý.
    MÝKEL:
    Trabzonspordaki en iyi maçýný oynadý.Ýnanýlmaz derecede çabuk topu geri kazandý.Bu özelliði rakibi orta sahada çok zor durumda býraktý.
    Tek kusuru kazandýðý topu ayaðýnfa fazla bekletip eveleyip gevelemesi ve hemen hemen hiç topla hýzlý çýkýþ yapmamasý.
    Güç ve mücadele ve zeka konusunda gayet yeterli ve bu ligin üzerinde bi futbolcu olduðunu belli ediyor.
    Zaten genel olarak elimizdeki orta saha oyuncularinin birbirine benzer özellikleri var.
    Yani Sosa,Doðan,Mikel,Kamil,Huseyni hatta genç Cafer'i bile sayabilirim.
    Oyunu ileriye taþýmak,daha fazla top sürmek ve gevelemeden çabuk ayaðýndan çýkarmaya ihtiyacýmýz var.
    Yani þunun kararýný veremiyoruz.
    "Burada topu sürmeliyim,yeterince sürünce pas vermeliyim,burada topu ayaðýmda tutmalýyým,burada tutmamalýyým" diyebilmeli oyuncularýmýz.

Uður KÜÇÜK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

Pas haritalarý üzerine çalýþýrken, hiç bakmadýysam 100 maçýn ortalama pozisyonlarýna bakmýþýmdýr. Trabzonspor’un dünkü formasyonu kadar muntazamýný görmedim. Elle çizilmiþ gibi.

Row - Z Report

Dun Mikel ve Sosa'nin donmesiyle beraber, takim o kadar birbirine yakin ve rahat oynadi ki, o kadar rahat ucgenler kurup paslasti ki, macin her aninda cok rahat kazanacak diye hissettirdi bu maci bizlere.

Bu da Ankaragucu'nun oyundan dusmesinde etkili oldu bence.

Hani takim boyu uzun, Unal hoca degil diyen cok bilmislerde gorsun diye bu grafigi buraya birakiyorum.

Unal Karaman, ustune basa basa soyluyorum, Trabzonspor'a Senol Gunes'ten sonra gelmis ve her yonuyle cuk diye oturmus son 20 yildaki tek hocadir.

Artik bunu kavrayin.

Takimdaki herkesin ayagina saglik.

Ozellikle dunku maci tek hatayla bitiren Huseyin'i de ozel olarak tebrik.ediyorum.

Boyle devam edersin insallah.

LG-H815 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Konu Uður KÜÇÜK tarafýndan (24.11.2019 Saat 11:15 ) deðiþtirilmiþtir.
    2019 - 2020 DOZER ''CEMÝL USTA'' SEZONU ÞAMPÝYONU

ÞANI,ÞEREFÝ,DÝK DURUÞU VE HAKKIYLA TRABZONSPOR

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Sene baþýna döneyim. Neden kazanýrken bile eleþtiriyordum? Çünkü topu rakibe býrakan, alan daraltmayýp ve pres yapmayýp rakibin kalemizde kolayca gelmesine izin veren bir anlayýþýmýz vardý. Ýlave olarak, topla çýkarken kritik top kayýplarý yapýyorduk.

Ankaragücü karþýsýnda bu hatalardan arýnmýþ diri ve doðru oynayan bir ekip seyrettik. Top bizde kaldý. Oyunun yönünü deðiþtirdik. Rakibi biz bozduk. Bol pozisyon ürettik.

Mikel'in dönüþü kadar Majid'in savunma önündeki boþ alaný doldurmasý da pozitif oyunda etkili oldu. Artýk Sosa yalnýz deðil. Yanýndakiler el belde dururken tek baþýna canhýraþ halde adam kovalamýyor. Kýsacasý orta sahadaki problemlerin aþýldýðýný gördük.

Bütün oyuncularý, Ünal Hoca'yý ve taraftarlarýmýzý kutlarým.

trbzonsporlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

yalniz geri paslar yaparken olay campinin sosaya uzun pasýyla baþlýyor fitili campi yakýyor burda, tabi sosanýn her zamanki gibi hic durdurmadan sorlotha indirmesi ve sorlotun deparý da müthiþ

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Alýntý Uður KÜÇÜK Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Pas haritalarý üzerine çalýþýrken, hiç bakmadýysam 100 maçýn ortalama pozisyonlarýna bakmýþýmdýr. Trabzonspor’un dünkü formasyonu kadar muntazamýný görmedim. Elle çizilmiþ gibi.

Row - Z Report

Dun Mikel ve Sosa'nin donmesiyle beraber, takim o kadar birbirine yakin ve rahat oynadi ki, o kadar rahat ucgenler kurup paslasti ki, macin her aninda cok rahat kazanacak diye hissettirdi bu maci bizlere.

Hani takim boyu uzun, Unal hoca degil diyen cok bilmislerde gorsun diye bu grafigi buraya birakiyorum.

Unal Karaman, ustune basa basa soyluyorum, Trabzonspor'a Senol Gunes'ten sonra gelmis ve her yonuyle cuk diye oturmus son 20 yildaki tek hocadir.

Artik bunu kavrayin.

Ozellikle dunku maci tek hatayla bitiren Huseyin'i de ozel olarak tebrik.ediyorum.

3 gün önce bu takým kötü kurgulanmýþ, mühendisliði hatalý, oyuncu seçimleri oyunu daraltmaya müsait deðildi?

Nasýl bir anda alan daraltip(nispeten) , kompakt oyun oynadý?

Mikel- sosa ilk kez oynamýyor orta sahada birlikte.

Demek saçma sapan oyun anlayýþýndan çýkýnca en ucube kadro bile alan daraltabilirmiþ.

Ünal Karaman en azýndan görüþmüþtür diye umut ediyorum.

Eski aptal saptal savruk düzene dönmez umarým.

Nereden
    Ýstanbul

SOSA:
    Bana göre akþam hiç iyi oynamadý.
    Tercihlerini takýmýn aksine hep yanlýþ yerlere kullandýðýný gördüm.
    Maalesef Sosa'nýn bu yanlýþ tercih ve ayaðýnda fazla top tutma huyu onun deðerini düþürüyor.
    Pas oyununun oynanmadýðý bu sezon Sosa için geçen sezona göre daha geride.
    Özellikle forvet arkasý oynadýðý zaman oyunun akýþýný yavaþlatýyor maalesef.
    Kendisi ikili mücadeleye pek girmeyen ve sevmeyen bi oyuncu olmasýna raðmen kendisini bu ikili mücadelelere sokmayacak sadelikte bi oyun oynamamasý tuhaf.
    Bu haliyle bu sezonki takýmýn oyun anlayýþýyla Sosa el freni olur.
    Hele hele 10 numara pozisyonunda tamamen el freni olur.
    YUSUF SARI:
    Elimizde ki kontraataða en uygun oyuncu Yusuf sarý.
    Elimizdeki bek ve kanat oyuncularýnýn Abdüþ,Wakame,Pereira,Kamil,Novak,Abdürrahim,Avdija j gibi oyuncularýnýn hiçbirisi topla Yusuf Sarý kadar hýzlý deðil bunun çok farklý bi getirisi oluyor bize ve oyunun þekli bambaþka oluyor.
    Duran toplarý iyi kullanmasý ve þut gücünün fena sayýlmayacak seviyede olmasý ne zaman ne yapacaðýnýn belli olmamasý öne çýkan özellikleri.
    Týpký Abdüþün yaptýðý bi hatayý da yapýyor maalesef.
    Topu direk kaleye deðil dýþarýya yani rakip stoperlerin istediði yere sürüyor.
    Ya da ters ayak becerisi olmadýðýndan ya da pas vermeyi düþünmediðinden kendine vuruþ açýsý bulacak yere sürüyor.
    Akþam karþý karþýya hatta kaleciyi degeçerek gol kaçýrdýðý pozisyon tamamen buna örnek.
    WAKAME:
    Kendisini geçen yýl ayaðýndan top alýnamayan bi oyuncu olarak izledik ve hayret ettik hep.
    Bu yýl rakipler mi çözdü ne olduysa artýk ayaðýnda top tutma veadam geçme olayý pek yok.
    Wakame takýmdaki diðer oyunculara oranla daha serbest oynamasýndan dolayý bu sezonda gol ve asist yapar belkifakat geçen yýl ki oyuna katkýsý bu yýldan daha fazlaydý.
    Skordan ziyade orada ayaðýnda tuttuðu toplar ve oradan kurduðu oyun bizim için büyük avantajdý.
    Bu yýl bu konuda çok daha geride öyle ki en zayýf rakipleri bile ayaðýndan top alabiliyor.
    SÖRLOTH:
    Bana göre bu sezonun genel anlamda en doðru ama vuruþ anlamýnda en lakayýt oyununu oynadý.
    Akþam 4 gol atmasý çok muhtemeldi.
    Daha öncelerde top sürerken sebepsiz duruyor,topun üzerine basýyordu.
    Halbu ki hep söylerim eðer elinizde bu kadar ust duzey bi fizikle bu kadar uzun mesafelere hizlý koþular yapan bi forvet varsa çok þanslýsýnýz.
    Belli ki kulaðý çekilmiþ.
    Depar atarken zaten rakibine domine edebilen bi oyuncu kendisi.
    Gereksiz toplara basýp el frenliði yapmadý dün akþam ve rakip stoperleri caresiz býraktý.
    Açýsý daralsa bile koþuyu durdurmadý ve golü attý.
    Üstelik az da olsa bu boyuna raðmen koþarken çalým atabilme özelliði var.
    2 metreye yakýn boyu olan bi oyuncuda tabiki çok çabukluk olmaz fakat hýzýný doðru kullanmasý farkýný ortaya koydu.
    Dediðim gibi son vuruþlarda ki lakayýtlýðý hoþ deðil.
    Bu konuya dikkat etmek gerekir.
    Genel olarak takým Onazi tarzý bi orta sahaya çok ihtiyaç duyuyor bu açýk.
    Orada dikine gidebilecek ve tercihini daha çabuk yapacak bi oyuncuya ihtiyaç var.
    Dün akþam beni ençok sevindiren þey,genel olarak takýmýn topu çabuk geri kazanmasý ve hücuma giderken alýþýlmýþýn dýþýnda merkeze doðru paslarýn verilmesiydi.
    Bu gerçekten rakibin dengesini çok bozdu.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

hüseyin macýn baþýnda orgilden inanilmaz bir calim yedi ve neredeyse orgilden 20 metre geride kaldý o pozisyonda orgill capraza degilde kaleye dogru gitse golü yemistik

yine ikinci yarý orgilin mokeye uzun mesafeli pasina mudahale edemeyince moke kaleci ile karþý karþýya kaldi ve erce iyi bir kurtarýþ vardý. yaptýðý hatalarý yine bu mactada yaptý gol yemeyince hüseyin bugün cok iyiydi yazanlar olmuþ iyi filan deðildi bir stoper bir maçta 2 mutlak hata yapmamalý.

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Row - Z Report

Artik bunu kavrayin.

3 4 3 dizilimini görebiliyoruz burada. bu konuda baya mesaj yazmýþtým. sadece iki stopere kalan savunma arýza veriyordu.

defanstaki üçlü tam düþündüðüm gibi deðil hosseini öne çýkýyor. hoca ortasahada eksik kalmak istemiyor bu anlaþýlabilir birþey ama taktik takým boyunu kýsaltmak mesafeleri ayarlamak için ideal yoksa 4 1 4 1'ten çok farký olmuyor. sosa da merkeze yakýn oynayýnca daha iyi.

hücumda bekleri etkin kullanma, nwakeme'yi sörloth'a yaklaþtýrma 5'li hücum hattýný net gördük. bu açýdan daha baþarýlý oldu.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Alýntý CÝVELEK.61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    SOSA:
    Bana göre akþam hiç iyi oynamadý.
    Tercihlerini takýmýn aksine hep yanlýþ yerlere kullandýðýný gördüm.
    Maalesef Sosa'nýn bu yanlýþ tercih ve ayaðýnda fazla top tutma huyu onun deðerini düþürüyor.
    Pas oyununun oynanmadýðý bu sezon Sosa için geçen sezona göre daha geride.
    Özellikle forvet arkasý oynadýðý zaman oyunun akýþýný yavaþlatýyor maalesef.
    Kendisi ikili mücadeleye pek girmeyen ve sevmeyen bi oyuncu olmasýna raðmen kendisini bu ikili mücadelelere sokmayacak sadelikte bi oyun oynamamasý tuhaf.
    Bu haliyle bu sezonki takýmýn oyun anlayýþýyla Sosa el freni olur.
    Hele hele 10 numara pozisyonunda tamamen el freni olur.
    YUSUF SARI:
    Elimizde ki kontraataða en uygun oyuncu Yusuf sarý.
    Elimizdeki bek ve kanat oyuncularýnýn Abdüþ,Wakame,Pereira,Kamil,Novak,Abdürrahim,Avdija j gibi oyuncularýnýn hiçbirisi topla Yusuf Sarý kadar hýzlý deðil bunun çok farklý bi getirisi oluyor bize ve oyunun þekli bambaþka oluyor.
    Duran toplarý iyi kullanmasý ve þut gücünün fena sayýlmayacak seviyede olmasý ne zaman ne yapacaðýnýn belli olmamasý öne çýkan özellikleri.
    Týpký Abdüþün yaptýðý bi hatayý da yapýyor maalesef.
    Topu direk kaleye deðil dýþarýya yani rakip stoperlerin istediði yere sürüyor.
    Ya da ters ayak becerisi olmadýðýndan ya da pas vermeyi düþünmediðinden kendine vuruþ açýsý bulacak yere sürüyor.
    Akþam karþý karþýya hatta kaleciyi degeçerek gol kaçýrdýðý pozisyon tamamen buna örnek.
    WAKAME:
    Kendisini geçen yýl ayaðýndan top alýnamayan bi oyuncu olarak izledik ve hayret ettik hep.
    Bu yýl rakipler mi çözdü ne olduysa artýk ayaðýnda top tutma veadam geçme olayý pek yok.
    Wakame takýmdaki diðer oyunculara oranla daha serbest oynamasýndan dolayý bu sezonda gol ve asist yapar belkifakat geçen yýl ki oyuna katkýsý bu yýldan daha fazlaydý.
    Skordan ziyade orada ayaðýnda tuttuðu toplar ve oradan kurduðu oyun bizim için büyük avantajdý.
    Bu yýl bu konuda çok daha geride öyle ki en zayýf rakipleri bile ayaðýndan top alabiliyor.
    SÖRLOTH:
    Bana göre bu sezonun genel anlamda en doðru ama vuruþ anlamýnda en lakayýt oyununu oynadý.
    Akþam 4 gol atmasý çok muhtemeldi.
    Daha öncelerde top sürerken sebepsiz duruyor,topun üzerine basýyordu.
    Halbu ki hep söylerim eðer elinizde bu kadar ust duzey bi fizikle bu kadar uzun mesafelere hizlý koþular yapan bi forvet varsa çok þanslýsýnýz.
    Belli ki kulaðý çekilmiþ.
    Depar atarken zaten rakibine domine edebilen bi oyuncu kendisi.
    Gereksiz toplara basýp el frenliði yapmadý dün akþam ve rakip stoperleri caresiz býraktý.
    Açýsý daralsa bile koþuyu durdurmadý ve golü attý.
    Üstelik az da olsa bu boyuna raðmen koþarken çalým atabilme özelliði var.
    2 metreye yakýn boyu olan bi oyuncuda tabiki çok çabukluk olmaz fakat hýzýný doðru kullanmasý farkýný ortaya koydu.
    Dediðim gibi son vuruþlarda ki lakayýtlýðý hoþ deðil.
    Bu konuya dikkat etmek gerekir.
    Genel olarak takým Onazi tarzý bi orta sahaya çok ihtiyaç duyuyor bu açýk.
    Orada dikine gidebilecek ve tercihini daha çabuk yapacak bi oyuncuya ihtiyaç var.
    Dün akþam beni ençok sevindiren þey,genel olarak takýmýn topu çabuk geri kazanmasý ve hücuma giderken alýþýlmýþýn dýþýnda merkeze doðru paslarýn verilmesiydi.
    Bu gerçekten rakibin dengesini çok bozdu.
    sadece þunu soruyorum sosa dün mactan cýktýktan sonra neden takým biranda alanya maçýndaki takýma döndü ve 10 kisilik ankaragücüne arka arkaya pozisyonlar verdik ve yine yusufun kontrasý hariç orta sahayi gecemedik. iddia ediyorum sosa sahada kalsaydý maç 6-7 ye doðru gidiyordu. sosa bu takýmýn bir numaralý oyuncusudur ve sahaya herzaman ilk onun ismi yazýlmalýdir

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

Alýntý Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    3 gün önce bu takým kötü kurgulanmýþ, mühendisliði hatalý, oyuncu seçimleri oyunu daraltmaya müsait deðildi?

Nasýl bir anda alan daraltip(nispeten) , kompakt oyun oynadý?

Mikel- sosa ilk kez oynamýyor orta sahada birlikte.

Demek saçma sapan oyun anlayýþýndan çýkýnca en ucube kadro bile alan daraltabilirmiþ.

Ünal Karaman en azýndan görüþmüþtür diye umut ediyorum.

Eski aptal saptal savruk düzene dönmez umarým.
    Seni kastetmiyorum hocam ben, burada her dakika hocaya ragmen kazandik diyen birkac tip var ama cevaplayayim sorunuzu kendimce.
    Takimin as ilk 11'i ( sakatliklar olmasa ) yine takim halinde defans yapacak oyunculardan olusmuyor maalesef.

Misal hoca en nefret ettigim is olan stoperden onlibero yaratti ve o bolgeyi bir nebze saglamlastirdi.

Misal hoca, 3-4 haftadir sadece cizgiye basan Nwakaeme'yi, ortasaha bloguna yakinlastirdi ve takimin o bolgede daha cok adamla bulunmasini sagladi.

Misal Campi 2 haftadir ilk 11'e girdi ve takim defanstan gercekten oyun kurmaya basladi.

Bu takimin hala cift yonlu ve ayagi temiz bir ortasahaya ihtiyaci var.
    Bu takimin hala sag kanatta Omur donmeyecekse, ileri ve geri ari gibi calisacak bir kanat oyuncusuna ihtiyaci var.

Hoca son haftalarda mevcutlar icinden takim defansini yapacak kadroyu biraz yedeklerle oynayarak buldu diyelim biz ona.

Bu kadro kalite olarak eksik ( sakatliklar donmezse ), guclu rakiplerle oynarken sikinti yasariz.

Su uste bahsettigim 2 adami devre arasi alirsak, biz bu ligde gule oynaya sampiyon oluruz.

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

Alýntý artvints Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    3 4 3 dizilimini görebiliyoruz burada. bu konuda baya mesaj yazmýþtým. sadece iki stopere kalan savunma arýza veriyordu.

defanstaki üçlü tam düþündüðüm gibi deðil hosseini öne çýkýyor. hoca ortasahada eksik kalmak istemiyor bu anlaþýlabilir birþey ama taktik takým boyunu kýsaltmak mesafeleri ayarlamak için ideal yoksa 4 1 4 1'ten çok farký olmuyor. sosa da merkeze yakýn oynayýnca daha iyi.

hücumda bekleri etkin kullanma, nwakeme'yi sörloth'a yaklaþtýrma 5'li hücum hattýný net gördük. bu açýdan daha baþarýlý oldu.
    Hucumda dun Nwakaeme'nin etkisizligi ve Yusuf Sari'nin bencilligi olmasa, ilk yaridan da cok rahat skoru alirdik.

Ama gunluk cozumler bence bunlar.

Bu takima Onazi donmeyecekse, devre arasi cift yonlu bir ortasaha sart.

Omur de Nisan'a kadar olmayacak diyorlar, bir de sag kanat.

Su iki adami devre arasi transferde tutturursak, bu takim sampiyon olur.

Nereden
    Trabzon

Bizim için güzel bir hafta oldu.Hem galibiyet aldýk hemde sakat ve cezalý vermedik.

Maçý yorumlarsak beklediðimizden daha kolay geçti hem bizim formda oluþumuz hemde rakibin dirençsiz daðýnýk oluþu iki takým arasýndaki farký iyice açtý.Ýlk yarý 1-0 bitti ama daha ilk yarýdan 3-0 yapabilirdik neyse ki ikinci yarý ikinci golü erken bulunca rakibin az olan direnci iyice kýrýldý ama daha dikkatli olmalýyýz 1-0 her zaman tehlikeli skordur o yüzden girdiðimiz pozisyonlarda daha doðru tercihler yapmalýyýz.

Maçta herkes görevini iyi yaptý.Birkaç oyuncuyu ön plana çýkarmak gerekirse;

Mikel: Çok iyidi.Top kaybý yapmadý.Defans ile orta saha arasýndaki geçiþleri iyi yaptý zaman zamanda hücuma destek olmaya çalýþtý.Gol bile atabilirdi.

Sörloth: Bu aralar Ýstim üstünde gol attýkça özgüveni de arttýyor ayrýca milli takýmda ilk onbir oyuncusu olmaya baþlamasý da ona ekstra moral kazandýrdý.Yine iyi bir maç çýkardý.

Perreria: Bu maç çok iyidi. Hücuma çýkarken sað Iç bölgesindeki oyuncularla paslaþmalarý oyuna renk kattý.Ayrýca defansta da güzel ters kademeye giriþleri oldu.

Özel bir teþekkür de kamil ahmete etmeliyiz bjk maçýndan beri birçok deðiþik mevkide görev almasýna raðmen hiç sýrýtmadý zaman zaman etkili bile oldu.

Yusuf sarý içinde birkaç cümle edersem yetenekli oyuncu hatta bana top sürüþü ve vuruþ sitili volkan þeni hatýrlatýyor fakat ayný þekilde onun gibi son tercihlerde hatalarý da oluyor ama yusufun þöyle bir avantajý var daha yaþý genç ve geliþime açýk Türk milli takýmýnýn bu sitilde yetenekli kanat oyuncusu ihtiyacý var umarým kendini geliþtirir.Mesela attýðý gol birinci sýnýf çok aniden ve sert yerden vuruyor usta iþi bir gol fakat son dk da kaçýrdýðý pozisyonda ise hata yaptý, yapmasý gereken merkezden ceza yayýna kadar gitmek ve kalecinin durumuna göre saðýna soluna veya bacak arasýna vurmak eðer kendine inanýyorsa aþýrtma bile yapabilirdi ama topu çarpraza taþýyarak rakibin ekmeðine yað sürdü ve pozisyonu öldürdü.

Maçla ilgili eksiklerimizden bahsedersek;

- Hücum bölgesinde daha iyi çoðalmalý daha iyi yardýmlaþmalýyýz.Nwakaemenin yaptýðý top kayýplarýnýn sebebi buydu.

- Girdiðimiz pozisyonlarý daha yüzdeli gole çevirmeliyiz.

- Oyunun içinde daha uzun süre kalmalýyýz.

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

Kamil beni yine yaniltmadi, bence asil mevkisi solbek bunun, zamaninda kimse soylememis kendisine ve hocalari farketmemis.

Herkes Linnes gibi bir topcumuz olsun diyordu, yerli Linnes'imiz var cok sukur artik.

Dun yine solda cok iyi bir mac cikardi.

Pereira son haftalarda Avrupa maclarinda dinlendirilince ve haftada tek mac yapinca, yine eski muthis haline dondu. Nazar degmesin.

Keza Nwakaeme ne kadar etkisiz olsa da, son 4-5 mactir sezon basinda silik oyunundan uzaklasti.

Campi'nin zaaflari var ama gercekten sezon basi hepimizin istedigi Epureanu tarzi bir topcu. Ben git gide daha cok begenmeye basliyorum kendisini.

Tek uyarim, ceza alani icinde rakiple cok fazla el-kol temasina giriyor.

Bir hakem cikip, cat diye penalti calar bu pozisyonlara. Aman dikkat. Bu konuda uyarilmali.

Dun Huseyin mac basi bir hata yapti ancak uzun zaman sonra toplu ve topsuz oyunda bu kadar etkili performans sergilerken gordum kendisini. Bence baya baya uzun sure sonra dun derin ve gomulu defans gibi oynadi ve cok iyi bir mac cikardi.

Mikel ve Sosa buyuk isimler, buyuk oyuncular.

Ozellikle Mikel sakatliktan dondukten sonra, neredeyse 1.5 aydir oynamamasina ragmen bu kadar etkili bir oyun ortaya koymasi takdir-e sayanlik.

Sunlari tamamlayacak ve takima enerji getirecek saglam Onazi'miz olsa, o kadar iyi olurdu ki.

Yusuf iyi niyetli, cok cabaliyor ama futbol akli cok zayif.

Yine de umarim gelismeye devam eder boyle.

Sorloth icin yazilacak tek bir kelime yok. Dun kusursuz mac cikardi. Ilk yaridaki kacirdigi golde Mikel o topun ustunden atlamayip, vurmaliydi.
    Top Sorloth'a gelince rakip hemen 2 kisi kapatti, ona ragmen pasini Pereira'ya verebildi.

Kim getirdiyse bu cocugu bizim takima, Allah razi olsun.

Nazar degmesin, masallah.

Erce de dunun iyilerindendi.

Konu Uður KÜÇÜK tarafýndan (24.11.2019 Saat 12:04 ) deðiþtirilmiþtir.

Doðan Keskin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Yaþ
    35

Sosa nasýl da yönlendiriyor ama takýmý, müthiþ. Tam gol olurken sol altta sevincini izliyoruz.
    Trabzonspor, tutkum.​

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    46

Tesekkurler paylasim icin.
    bunda Campi ve Huseyin in tandemi oynamasinin da etkisi olabilir

Row - Z Report

Artik bunu kavrayin.

Nereden
    Ýstanbul

Bu golde aslan payý Sörloth'un dur.
    Ne olursa olsun eðer o ikili mücadeleye girip galip çýkmasaydý,rakip defansýn tamamýný üzerine çekmeseydi ve doðru zamanda topu ayaðýndan çýkarmasaydý bu gol olmazdý.
    Sörloth ile ilgili beklentimiz hep bu yöndeydi zaten.
    Gücüyle ikili mücadele kazanacak ve zamanýnda ayaðýndan çýkaracak gereksiz gevelemeyecek.
    Boyuna göre hýzý üst düzey bi oyuncu.
    Koþarken adam geçebilen bi oyuncu.
    Sezon baþýndan beri anlamsýz þekilde topa basýp akan hücumu durdurduðu için eleþtirildi.
    Yoksa özellik ve donaným olarak zaten çok ekstra özellikleri var.
    Set oyununda duvar olup servis yapacak.
    Duran toplarda gücüyle nizami þekilde içeriyi zorlayýp gol arayacak örnek Baþaksehir maçý.
    Akan oyunu ya da kontraataðý anlamsýz sekilde yavaþlayarak ya da topa basarak durdurmayacak
    Bakýn bu boyda bi oyuncunun hýzlý olmasý,defans arkasýna koþular yapmasý paha biçilemez bi özelliktir.
    Bundan en iyi þekilde faydalanabilmeliyiz

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

takým paslaþýrken sosanýn el kol hareketlerine dikkatlice bakýn
    nasýl yonetiyor takýmý
    ilk önce stoperlere kenarlara açýlýn talimatýný veriyor sonra kimin topu nereye atacaginý tek tek gosteriyor en son top campiye gelince topu istiyor ilkinde atamýyor campi müsaitligi kaybolunca campiye sola atmasýný söylüyor top tekrar campiye gelince tekrar yine bana at bana at diyor ve aldýgý gibi þak þorlothun önüne topu yuvarlýyor.

dün tümer futbola dönsem sosa ile oynamak isterdim adamin attigi her pasmý mükemmel olur diyor. bizim taraftar adama el freni diyor vay arkadaþ ya
    Konu trbzonsporlu tarafýndan (24.11.2019 Saat 12:49 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý trbzonsporlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    sadece þunu soruyorum sosa dün mactan cýktýktan sonra neden takým biranda alanya maçýndaki takýma döndü ve 10 kisilik ankaragücüne arka arkaya pozisyonlar verdik ve yine yusufun kontrasý hariç orta sahayi gecemedik. iddia ediyorum sosa sahada kalsaydý maç 6-7 ye doðru gidiyordu. sosa bu takýmýn bir numaralý oyuncusudur ve sahaya herzaman ilk onun ismi yazýlmalýdir
    Zaten Sosa savunma ve liderlik anlamýnda eleþtirilemez.
    Benim tepkim hücum organizasyonlarýndaki tercihleriyle ve akan oyunu durdurucu tercihleriyle ilgili.
    Yani takým genel olarak merkeze pas yaparken o kanatlara pas yaptý.
    Birçok pozisyonda hýzlý hücum þansý varken ayaðýnda top geveledi.
    Bu sezon geçen sezonun oyunu yok.
    Eðer geçen sezonki futbolu oynasak zaten o oyunun bir numaralý aktörü Sosa.
    Fakat bu yýl farklý bi oyun oynuyoruz.
    Sosa'nýn özelliði al-ver oyununa olan uyumu ve birbirine yakýn oynayan oyuncu grubu içerisindeki pas alýþveriþini yönlendiren lider oyuncu rolüdür.
    Bu yýl farklý ve akan bi oyun oynuyorsak daha daðrusu oynayacaksak eðer Sosa'da bu oyuna uyum saðlamalý.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Ankaragücü'nün kalecisi de cok kötüydü.
    Bazý insanlar, seninle sadece boþ zamanlarýnda konuþurlar. Bazý insanlar ise seninle konuþmak için zamanýný ayýrýrlar.
    Elazýð'lý.

hay1699 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý Anil Cevik Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ankaragücü'nün kalecisi de cok kötüydü.
    Bu sene mini cooper’ý gelmemiþ daha.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)