Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 63 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Olaylý Fenerbahçe Antrenörü Alper Aþçý: Trabzonspor'un Tüm Futbolcularý Sakatlanacak

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

ozturk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Adam haklý çýktý.

Oðuzhan Fidan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muðla

biraz daha dikkatli olmak ve uzmanlardan yardým almamýz gerekir durum böyleyse göz göre göre bu iþ gitmez böyle.. düzeltilmesi gereken þeyler var. saðlýk ve antrenman personelinde

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Teknik kadroda akademik unvan sahibi iki BESYO ve bir fitness hocasý var. Onlarýn bu konu hakkýndaki tespit ve deðerlendirmelerini öðrenme fýrsatýmýz olsa keþke.

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý Teoman Karadeniz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Haliç Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Spor Yöneticiliði üzerine Yüksek Lisans yapýyorum. Ve sizlerle acý ama gerçek bir diyaloðu paylaþmak istiyorum.

''Sporda Performans Testleri'' dersimize Alper Aþçý giriyordu. Alper Aþçý ismi geçtiðimiz yýl ''Fenerbahçe'den olaylý þekilde kovulan 3 antrenör'' haberlerinden hatýrlarsýnýz. Aykut Kocaman'ýn yardýmcýlýðýný yapýyordu o dönem. Þuanda da Aykut Kocaman ile birlikte Konyaspor'u çalýþtýrýyorlar.

Bir derste Alper hocanýn literatür üzerinden anlattýðý konularý eleþtirmiþ ve Aykut Kocaman'ýn taktik stratejisinin göze hoþ gelmediðini söylemiþtim. Sadece defans, alan daraltma, rakibin üzerine bozmaya yönelik bir taktik ve sadece maç içerisinde kaç kilometre koþtuðuna bakýlarak seçilen futbolculardan kurulu bir düzeni uygulamaya çalýþýrsak; Hagi, Alex ve Yattara gibi futbolun güzelliklerinden maruz kalýrýz demiþtim.

Sohbetin devamýnda Alex'i Fenerbahçe'den gönderme sebeplerini de ''az koþmasý'' olarak yorumlamýþtý.

''Sen hangi takýmlýsýn?'' diye sordu ve ''Trabzonsporluyum'' dedim.
    ''Trabzonspor göze hoþ gelen futbol oynuyor ancak antrenman prensiplerine aykýrý bir performans sergiliyor çünkü koca bir sezonu oyunu 80 metreye yayarak oynayamazsýnýz, futbolcularýn kas, kemik ve bað yapýsý bunu kaldýrmaz'' demiþti. ''Bakma! Trabzonspor þuan sadece tek kulvarda oynuyor, eðer ki UEFA vs.. gibi hafta içi maçlarý da olsaydý emin ol sezon bitmeden BÜTÜN OYUNCULARI SAKATLANIRDI'' dedi.

Ve Alper Aþçý bunu söyledikten bir hafta sonra Onazi'nin aþil tendonu koptu. O gün gelip bu yazýyý yazacaktým ancak kara haber getiren adam olmak istemedim. Onazi'nin ardýndan birkaç sakatlýk daha gelmiþti. Joao Pereira'nýn ayak tarak kemikleri kýrýlmýþ, Abdulkadir Ömür de bir buçuk haftalýk ufak bir sakatlýk geçirmiþti. Yine gelip buraya yazmak istedim ama vazgeçtim.

Sonra yine bir derste konusu açýldý ve Alper Aþçý; ''Bak ben sana demiþtim'' diye konuyu hatýrlattý ve ekledi: ''Seneye UEFA kupasý oynayacaklar, sen o zaman gör sakatlýklarý'' dedi. Ve þimdi durum ortada; neredeyse tüm as kadromuz sakatlandý.

Yani bu sakatlýklarýn hiçbiri tesadüf deðil! Atletik Performans uzmanlarýndan tut da tüm kondisyoner, antrenör, masör ve doktorlarýn bilgi eksikliðinden ve ihmalinden kaynaklanan sakatlýklar bunlar.

Tüm UEFA ve Lig maçlarýna ayný kadro ile çýkmamýz ve rotasyon yapmamýz da Alper Aþçý'nýn bu bahsettiklerini düþünen tek bir kiþinin bile olmadýðýný gösteriyor. E malum ki Ünal Karaman'ýn antrenman bilgisi de 1970-80'lerden kalma. Taktik bilgisinin olmadýðý konusunda da hepimiz zaten hem fikiriz.

Yazýyý þöyle bitireyim; Ahmet Aðaoðlu'nu da Ünal Karaman'ý da çok seviyorum ve benim ömrü hayatýmda Trabzonspor'un baþýnda gördüðüm en iyi niyetli insanlardýr. Ancak eksik kaldýklarý bir yer var oda Antrenmanýn bir BÝLÝM olmasý.

Anlayacaðýnýz; Onazi'nin, Ekuban'ýn, Ömür'ün dönmesini bekleyerek umutlanmayýn; Sosa baþta olmak üzere Pereira, Parmak, Wakaeme gibi isimlerin de bu furyaya ekleneceðini düþünüyorum.

Saygýlar.
    Madem Alper aþçý haklý soru
    O zaman herhangi bir Ýngiliz takýmý ayný kadroyla nasýl ard arda üst düzey fizik gücü maçlar çýkarýyor.

Bana söylemleri mantýklý gelmedi açýkçasý.
    Bizimki sakatlaniyor ama üst düzey yüksek fizik gerektiren maçlara çýkan diðer takýmlar sakatlanmiyor
    Bunun tek açýklamasi 80 metreye yayayarak futbol oynama olamaz çünkü pek çok kaliteli takým ayný tarz oynuyor onlarda bir sorun yok.
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Bir kemiði yanlýþ idmanla daha kýrýlgan yapmak ne kadar mümkün bilmiyorum. Ya da bir menisküsü yýrtýlmak için daha müsait hale getirmek...

Ama örnek vermek gerekirse Novak'ýn son sakatlýðýnýn bizden kaynaklanmadýðýný biliyorum. Milli takýmda salý günü yaptýklarý idmanda tüm oyunculara, ne durumda olduklarýna bakmaksýzýn komando eðitimi gibi yükleme idmaný yaptýrýlmýþ. Bu Novak'ýn kendi beyaný. Orada sakatlandýðýný söylüyor ve milli takým antrenörlerine çok kýzgýn.

Diðer yandan kafa kurcalayan Mikel meselesi de var. Adam iyileþti döndü ama biz sakatlýðýnýn ne olduðunu hala bilemiyoruz.

Genel anlamda Alper Aþçý'nýn yaptýðý þey biraz toto oynamak gibi. Geçen sene Onazi ve Sosa'nýn zaten sakat sakat oynadýðý ve risklere raðmen zorladýðýný biliyorduk. Özellikle Onazi tabiri caizse inadýna ve ýsrarla oynuyordu. Pamuk ipliðine baðlý olmasýna raðmen devam etti ve aþilini kopardý. Genel olarak ne düzeyde profesyonel olduðunu da görüyoruz zaten.
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hakankurt1967 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Sene baþýndan beri avrupa ve lig maçlarý dahil çok fazla rotasyona gidemedik. Akabinde yaþanan sakatlýklar ve eksiklikler puan kayýplarýna sebep oldu.

Burada suçu saðlýk ekibine mi yazarýz, baþkana mý hocaya mý?

BMN KOCAELÝ--BMN ANKARA
    Lazanat' lý

Fanatik34 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Ünalcilar bu basliga cok kizacak!

90 li yillarin futbolunu, günümüz sartlarina göre oynamaya calisirsan, bu sorunlar kacinilmazdir. Bunun icin Uzman olmaya da gerek yok. Hadi böyle oynatiyorsun, bari Oyunculari rotasyonda kullanmayi bileceksin..o da yok!

S

Hele diyorlar ya, bu kadar sakat baska takimlarda olsa..sen önce kendi takimina bak! MRA ve Halilhodzic´in hangi kadrolarla Avrupa´da basari yakaladiklarina bir bakin, ligte sabir gösterilmedigi icin bugün sampiyonluk sayimiz hala daha sekizde...
    “Bugün ki Dünya, Elit Kesimin, kendini akilli zannedenleri kullanarak olusturdugu bir Düzen maalesef "

Eski Kullanici Adi: Fanatik28

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    31

Sakatlýklardan sadece Abdüþ ve Yusuf Sarý doktor hatasý.

Darbeye baðlý olanlara zaten yapacak bir þey yok.

Diðerleri de yanlýþ hazýrlýk, eksik rehabilitasyon vs.

Þu an Sturridge ve Mikel yerine, Doðru bir 6 numara ve Doðru bir 10 numara alýnsaydý. Tek kaybýmýz Abdüþ olurdu.

*Mikel hazýr gelmedi.
    *Stu hazýr gelmedi.
    *Onazi hematolojik problemi vardý zaten. Yaþar hoca açýkladý malzemeye karþý reaksiyon geliþmiþ vs.
    *Ekuban darbeye baðlý zaten as oyuncu deðildi.
    *Parmak fiziksel olarak yazýn belli ki çalýþmýþ ancak bu profesyonel olmayan bir hazýrlýk olabilir. Bu sene epey hantaldý. Aþýrý yüklenmiþ kaslara hafýzasýnda olmayan bir tempo eklenince ben de bekliyordum bi yerde. Kendisi de vekaleten ordaydý.

Abdüþ'ün üzerine titrenmemesinin, zaten sakatlýk sýkýntýsý olan adamýn hele ki takýmýnýn en deðerlisi kulübünün borcunun yarýsýný kapatacak adamýn tek bir doktorun gözetiminde olmasý zaten kabul edilebilir deðil.

Mevcut durum bariz bir þekilde yönetim hatasýdýr. Eðer doðru transferler yapýlsaydý bugün bunlara hayýflanmýyor olurduk.

Oynamayan adamlar aldýk, oyun düzeninin eksiðini tamamlayacak adam almadýk. Bugünki durumun 1 numaralý sorumlusu yönetimdir.

Daha önce de söylemiþtim. Kulüp doktoru dediðimiz adam sakatlanan oyuncuyu ameliyat etmez. Öyle bir görevi olmaz. Bir kulüp de bünyesinde öyle bir personel barýndýrmaz. Kulüp doktoru mevcut durumu deðerlendirip önlem alýr, sakatlýktan þüphe eder, yönlendirir, rehabilitasyon sürecini yönetir. Bunalarýn hepsini de Kondisyoner, Fizyoterapist, Diyetisyen gibi personelle birlikte yürütür. Kulüp doktoru her zaman þüpheci olmalý poliklinik doktoru gibi davranamaz. Çünkü hitap ettiði popülasyon sürekli sakatlýða yatkýn yapýya sahip. Bu tip durumlarda da taný görüntüleme yöntemi + Klinik þikayetle konur. Cerrahý gerektirip gerektirmediðine tek bir kiþi deðil bir ekip karar verir. Bu kararý verecek kiþi de kulüp doktoru deðil o konunun cerrahi uzmanýdýr.

Abdüþ'ün menisküsleri zaten sorunluydu. Buna uygun yönetilmeyen süreç, alýnmayan önlem ve doktorun özensizliði hatadýr.

Bu hocamýzýn söylediði teorikte doðru ama Trabzonspor'um gerçekleriyle tam olarak baðdaþmýyor. Baðdaþtýðý yerde de doðru þekilde bað kurulmuyor mevcut durumla.

Eksik var mý kesinlikle. Sakatlýklarda aþýrý yüklenmenin etkisi var mý yadsýnamaz þekilde evet. Temel sorun bunlar deðil ama. Temel sorun yanlýþ transfer nedeniyle eksik kalan takým. Net.

Eðer 6 ve 10 numaraya zamanýnda transfer yapýlsaydý : Sosa daha rahat edecekti, Parmak kaldýramayacaðý bir sürece girmeyecekti, Ekuban/Abdüþ daha az yorrulacaktý ve daha çok dinlendirilecekti, novak ve Ýp rotasyona girecekti. Takým boyu daha derli toplu olacaktý. Ýstenilen oyun daha iyi oynanacaktý. 1+1=2
    " Ben, bir iþte nasýl baþarýlý olacaðýmý düþünmem; o iþe neler engel olur, diye düþünürüm. Engelleri kaldýrdým mý, iþ kendi kendine yürür. "
    Ýnce Zeka --> Sadri Þener --> Yýldýrým Demirören
    Ýnce Zeka --> Aðaoðlu --> Alt Yapý Fetiþizmi

Dawsofield - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

yoðun bir bilgi kirliliði var..

geçen gün karþýma çýkan bir röportajý paylaþayým: https://www.youtube.com/watch?v=HL6wYLL8MUE

yattara ile yapýlmýþ bir sohbet. eylül 2019'da yüklenmiþ video. þimdi bizim çýlgýn gineli'nin aþýrý güvenilir olduðunu falan savunmuyorum ama 04:30'dan itibaren dinleyebilirsiniz, sakatlýk sürecine dair bir þeyler söylüyor.

özellikle 6. dakikada enteresan bir açýklama var. bir ara bileðinin sakatlandýðýný fakat dönemin teknik direktörü ünal karaman'ýn (baþkasýyla karýþtýrýyor da olabilir, ünal karamanýn takýmý çalýþtýrdýðý baþka bir dönem varsa hatýrlayanlar yazsýn ben bilmiyorum) kendisini zorla oynattýðýný ameliyat olmasýna izin vermediðini söylüyor.

aslýnda videoyu izleyeli baya oldu, bunu ünal hocanýn baþlýðýnda paylaþacaktým ama vazgeçtim.

ünal karaman'ý da aðaoðlu'nu da seviyorum, takýmý yönettiklerini görmekten memnunum.

ama sakatlýklar kervanýydý, þanssýzlýktý diyerek geçiþtirilmemeli bu hadiseler. abdülkadir malatya maçýný sakatlanýp yarýda býrakýyor. daha sezonun baþýnda haftada iki üç maç doksan dakika sahada koþturuyor, malatya maçýnda en son artýk sakatlanýp gol de attýðý maçý yarýda býrakýp çýkýyor. sonra 3-1'lik deplasman avantajýmýzýn olduðu aek maçýna, sakatlanýp yarýda býraktýðý maçtan birkaç gün sonra tekrar 11 de baþlýyor. e niye bu maçta oynar çocuk ya yazýk günah deðil mi. üstüne bir de doktor faciasý, hop yarým sezonu heba oldu. ayný aek maçýnda hücum hattý bilmem kaçýncý doksan dakikalarýný oynarken rotasyon STOPER bölgesinde yapýldý, iki sol ayaklý stoper tandemi hatayý doðurdu az daha tur da gidiyordu.

geçen sezon.. onazi sakat sakat oynamak istiyor, efendim arkadaþlar fedakarlýk yapýyor vs... zorlayýp zorlayýp aþili koparttý adam ya, sakat sakat oynamak ne demek?

bu sezon prag maçýnda stadda wakayeme'nin kanadýndaydým. sürekli baldýrýný tutuyor bir nevi sekerek oynuyordu adam. o son dakikalarda þov yapýp penaltý kaçýrdýðý maç. o gün bugündür 11 çýkmaya devam ediyor.

kulüp etraflý bilgilendirmeler de yapmýyor sakatlýklar hakkýnda. mikel'e ne oldu mesela ya? sakatlýðý neydi nasýl düzeldi varsa bilen aydýnlatsýn. tedbiren 1 ay oynamadý adam, tam da adapte olup kilit bi isim haline gelmeye baþlamýþken. olan artýk beklentisini arttýrmýþ, her maçta stadý dolduran taraftara oluyor sanki.

yönetimdeki profosyonelleþme teknik ekipte söz konusu mu muamma

ben burdan öneri verecek bir konumda deðilim. haddim de deðil. belki futbol böyle bir þeydir. dýþarýdan bakan bir göz olarak ben de kendimce gözlemlediklerimi paylaþmak istedim.
    Konu Dawsofield tarafýndan (17.11.2019 Saat 06:55 ) deðiþtirilmiþtir.
    futbol estetiðinin zirvesi kayarak müdahaledir

Nereden
    Trabzon

Kaya mý Esin?

Saint Castillo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn

avrupadaki yardýmcý antrenörlerin, kondüsyonerlerin, saðlýk çalýþanlarýnýn maalarýna dair verilere ulaþabilecek arkadaþlar var mý?

mawro61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýspanya

60 yaþýnda bilgisayar dahi kullanmayý bilmeyen
    ( internet yoluyla da olsa araþtýrma yapmak için)
    bir malzemeciyi masör, 1 yýllýk stajyeri diyetisyen olarak görevlendiren bir klüp asla baþarýlý olamaz.
    Tesadüfende baþarýlý olamaz.
    Böyle bir yapý amatör bile deðildir, konuþmaya bile deðmez.
    Ama taraftar iþte, baþka takýmýmýz yok.

Tayfun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    34

Yabancý bir ekip kurulmasýndan yanayým. Bu konu böyle eþ dost ahbap ile yürütülecek bir iþ deðil.
    .

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Teknik kadroda akademik unvan sahibi iki BESYO ve bir fitness hocasý var. Onlarýn bu konu hakkýndaki tespit ve deðerlendirmelerini öðrenme fýrsatýmýz olsa keþke.
    Bizim sn fitnessdaki erdiden mi bahsediyoruz.

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Tayfun Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yabancý bir ekip kurulmasýndan yanayým. Bu konu böyle eþ dost ahbap ile yürütülecek bir iþ deðil.
    Hasan,hüseyin referansýyla kuruluyor hocam bu ekipler.Ýþin erbabý bulunmuyor yani ahmetin adamýysan gel baþka mantýðýyla bu iþler olmaz.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Çünkü onlarýn antrenman yöntemleri buna uygun. Türkiye'de Antrenman biliminden bihaber futbolcu eskisi antrenörlerle çalýþýyoruz

erenslash - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

yýllýk toplamda a takýmýna 5 milyon euro personel için maaþ bütçesi ayýrsan avrupadan çok saðlam teknik personeli alýrsýn zaten zor bir þey deðil
    "Annuit cœptis"

Yönetim Kurulu Mollasalihoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Teoman Karadeniz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Haliç Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Spor Yöneticiliði üzerine Yüksek Lisans yapýyorum. Ve sizlerle acý ama gerçek bir diyaloðu paylaþmak istiyorum.

''Sporda Performans Testleri'' dersimize Alper Aþçý giriyordu. Alper Aþçý ismi geçtiðimiz yýl ''Fenerbahçe'den olaylý þekilde kovulan 3 antrenör'' haberlerinden hatýrlarsýnýz. Aykut Kocaman'ýn yardýmcýlýðýný yapýyordu o dönem. Þuanda da Aykut Kocaman ile birlikte Konyaspor'u çalýþtýrýyorlar.

Bir derste Alper hocanýn literatür üzerinden anlattýðý konularý eleþtirmiþ ve Aykut Kocaman'ýn taktik stratejisinin göze hoþ gelmediðini söylemiþtim. Sadece defans, alan daraltma, rakibin üzerine bozmaya yönelik bir taktik ve sadece maç içerisinde kaç kilometre koþtuðuna bakýlarak seçilen futbolculardan kurulu bir düzeni uygulamaya çalýþýrsak; Hagi, Alex ve Yattara gibi futbolun güzelliklerinden maruz kalýrýz demiþtim.

Sohbetin devamýnda Alex'i Fenerbahçe'den gönderme sebeplerini de ''az koþmasý'' olarak yorumlamýþtý.

''Sen hangi takýmlýsýn?'' diye sordu ve ''Trabzonsporluyum'' dedim.
    ''Trabzonspor göze hoþ gelen futbol oynuyor ancak antrenman prensiplerine aykýrý bir performans sergiliyor çünkü koca bir sezonu oyunu 80 metreye yayarak oynayamazsýnýz, futbolcularýn kas, kemik ve bað yapýsý bunu kaldýrmaz'' demiþti. ''Bakma! Trabzonspor þuan sadece tek kulvarda oynuyor, eðer ki UEFA vs.. gibi hafta içi maçlarý da olsaydý emin ol sezon bitmeden BÜTÜN OYUNCULARI SAKATLANIRDI'' dedi.

Ve Alper Aþçý bunu söyledikten bir hafta sonra Onazi'nin aþil tendonu koptu. O gün gelip bu yazýyý yazacaktým ancak kara haber getiren adam olmak istemedim. Onazi'nin ardýndan birkaç sakatlýk daha gelmiþti. Joao Pereira'nýn ayak tarak kemikleri kýrýlmýþ, Abdulkadir Ömür de bir buçuk haftalýk ufak bir sakatlýk geçirmiþti. Yine gelip buraya yazmak istedim ama vazgeçtim.

Sonra yine bir derste konusu açýldý ve Alper Aþçý; ''Bak ben sana demiþtim'' diye konuyu hatýrlattý ve ekledi: ''Seneye UEFA kupasý oynayacaklar, sen o zaman gör sakatlýklarý'' dedi. Ve þimdi durum ortada; neredeyse tüm as kadromuz sakatlandý.

Yani bu sakatlýklarýn hiçbiri tesadüf deðil! Atletik Performans uzmanlarýndan tut da tüm kondisyoner, antrenör, masör ve doktorlarýn bilgi eksikliðinden ve ihmalinden kaynaklanan sakatlýklar bunlar.

Tüm UEFA ve Lig maçlarýna ayný kadro ile çýkmamýz ve rotasyon yapmamýz da Alper Aþçý'nýn bu bahsettiklerini düþünen tek bir kiþinin bile olmadýðýný gösteriyor. E malum ki Ünal Karaman'ýn antrenman bilgisi de 1970-80'lerden kalma. Taktik bilgisinin olmadýðý konusunda da hepimiz zaten hem fikiriz.

Yazýyý þöyle bitireyim; Ahmet Aðaoðlu'nu da Ünal Karaman'ý da çok seviyorum ve benim ömrü hayatýmda Trabzonspor'un baþýnda gördüðüm en iyi niyetli insanlardýr. Ancak eksik kaldýklarý bir yer var oda Antrenmanýn bir BÝLÝM olmasý.

Anlayacaðýnýz; Onazi'nin, Ekuban'ýn, Ömür'ün dönmesini bekleyerek umutlanmayýn; Sosa baþta olmak üzere Pereira, Parmak, Wakaeme gibi isimlerin de bu furyaya ekleneceðini düþünüyorum.

Saygýlar.
    Yazmamak için çabalýyorum ama artýk yazmak gerekiyor yoksa insanlarý kör cahil olarak nitelemeyi alýþkanlýk haline getirmeye devam edeceðiz.

Diðer antrenörleri bilmem ama Atletik Performans Antrenörü olarak çalýþan arkadaþý kiþisel olarak tanýrým, 4 sene boyunca Ýngiltere’de kalarak spesifik olarak alanýnda eðitim aldý, Ýngiltere’de master yaptý. (Sanýrým yabancý dil bilmeyen, dünyadan bihaber insanlarý istihdam ettiðimiz hususuna da cevap olmuþtur bu)

Diðer ülkelerde aldýðý eðitimleri söylemiyorum bile. Trabzonlu oluþu torpilli olduðu anlamýna gelmiyor.
    Fenerbahçe fanatiði Ýsmail Kartal bile kendisiyle çalýþtýysa ve onu býraktý diye kendisine sitemkarsa yeterliliði için çok söyleyecek söz yok herhalde.

Eðer sakatlýk oyun formatýyla oluyorsa o zaman tüm takýmlar Konya gibi 30 metrede oynasýn.. olur mu böyle mantýk?Aþaðýdaki linke bakacak olursanýz, Ýngiltere'de her takým fazlasýyla sakatlýk yaþayabiliyor. Bunu antrenmanla ve 80 metre ile iliþkilendirmek çok mantýklý gelmiyor bana. Eðer kýstas sakatlýk ise Ýngiltere'de antrenmanlarýn hepsi yanlýþ, kondisyonerler iþ bilmez ve dükkaný kapatmalarý gerekiyor.

Link: http://premierinjuries.com/injury-table.php

Bizim sakatlýklara gelince, geçenlerde sormuþtum "hocam ne diyorsun?" diye.

“19 maç oynadýk ve þampiyonluða oynayan takýmlarýn içerisinde en fazla maç oynayan takým biziz, 19 maç oynamak bir þey deðil, milli takým aralarýný hesaba katmazsak 3,7 günde 1 maçý ayný oyuncularla oynamak bizi yýprattý ama sevindirici olan oyun tempomuzun her maç üst seviyede kalmasýydý ve son dakikalarda hep golü arayan taraf olmamýzdý” demiþti.

Þampiyonluða oynayan takýmlarý ve 3,7 günde 1 maç ortalamasýný söyleyince diðer takýmlarý da sordum kendisine.

Baþakþehir 4,1 gün aralýkla 17 maç, Galatasaray-Beþiktaþ 4,7 gün aralýkla 15 maç, Fenerbahçe ise 5,9 gün aralýkla 12 maç oynadý.
    Hatta az rotasyona raðmen kas sakatlýðý anlamýnda Baþakþehir’den sonra en iyi takým gs ile biziz demiþti.

Ýnsanlarýn tepkilerinden tüm takýmlarýn sakatlýk durumlarýna bakar olmaya baþladým

Antrenmanda mý sakatlanmýþ, maçta mý sakatlanmýþ sürekli bakýyorum.
    Messi bile bu sezon kas sakatlýðý yaþamýþ, Barcelona kötü mü çalýþýyor yani?

Diðer yandan madem kemik sakatlýðý da gündem, öyle demiþ Alper Aþçý, o halde soruyorum Ekuban'a, Yusuf Sarý'ya, Abdülkadir Ömür’e, Parmak’a, Sosa’ya ve aklýma gelmeyen diðer oyunculara ne gibi müdahale yapabilirdi takým antrenörleri? Hele ayak tarak kemiði kýrýlan Pereira??? Lütfen mantýklý þeyler konuþalým.

Neyse,

Yazacak çok þey var, adý kasaba çýkan, þike ile þampiyonluk kazanan tipleri çok ciddiye almýyorum, yalnýzca bizim arkadaþlara kýzýyorum, bu tarz adamlarý ciddiye nasýl alýyorlar.

Geçen sezon Trabzon’daki maçta takýmýnýn topu görememesi, topun peþinde tavþan gibi koþmasý bayaðý aðrýna gitmiþ Alper Aþçý’nýn bence...
    Konu Mollasalihoðlu tarafýndan (18.11.2019 Saat 23:48 ) deðiþtirilmiþtir.
    BordoMavi.Net Forum Kurallarýna aykýrý bir mesaj veya kullanýcý gördüðünüzde, Kullanýcý Panelinde bulunan sekmesine týklayarak ilgili mesajý raporlamanýzý sizlerden rica ederiz.

ccd6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    35

Cidden almanyadan ingiltereden buraya hoca geleceðini zannedenler var bi de ýsrarla yazýyorlar

Oradan buradan adam getirerek bu iþler olmaz yarýn bir gün o adam yine olmayacak burada

benim üzerinde ýsrarla durduðum durum þu

eðere kurumsallaþacaksan

trabzonspor kulubü 2-3 tane kondsiyoner, fitness hocasýný kendi bünyesinden yetiþen 2-3 tane yardýmcý hocayý avrupaya hem baðlý olduklarý bölüm konusunda hem de yabancý dil konusunda 6-8 aylýðýna eðitime göndereceksin. 6-8 aylýk eðitim bile çok þeyler kazandýrýr kulübe.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý ccd6167 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Cidden almanyadan ingiltereden buraya hoca geleceðini zannedenler var bi de ýsrarla yazýyorlar

Oradan buradan adam getirerek bu iþler olmaz yarýn bir gün o adam yine olmayacak burada

benim üzerinde ýsrarla durduðum durum þu

eðere kurumsallaþacaksan

trabzonspor kulubü 2-3 tane kondsiyoner, fitness hocasýný kendi bünyesinden yetiþen 2-3 tane yardýmcý hocayý avrupaya hem baðlý olduklarý bölüm konusunda hem de yabancý dil konusunda 6-8 aylýðýna eðitime göndereceksin. 6-8 aylýk eðitim bile çok þeyler kazandýrýr kulübe.

Yukarýda bahsettiðim arkadaþlar yýllarca Ýngiltere’de eðitim aldý. Ayrýca yýlda benim bildiðim en az 4-5 kere de yurtdýþýnda eðitimlere gidiyor. Hatýrladýðým kadarýyla Ýngiltere, Ýspanya, Almanya’ya gitti son dönemde mesela. Bildiðim kadarýyla kulübe de ödetmiyor kendine yatýrým yapýyor. Ama biz ne yazýyoruz? Keþke gsnin Ýtalyan kondisyoneri bizde olsa
    BordoMavi.Net Forum Kurallarýna aykýrý bir mesaj veya kullanýcý gördüðünüzde, Kullanýcý Panelinde bulunan sekmesine týklayarak ilgili mesajý raporlamanýzý sizlerden rica ederiz.

Nereden
    Ýstanbul

Mesela gs'nin Ýtalyan kondisyonere hayran hayran talip oluyordu bizim taraftar.

��Muslera
    ��Babel
    ��Andone
    ��Falcao
    ��Þener
    ��Luyindama
    ��Lemina
    ��Belhanda

Bunlar da gs'nin eksikleri

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Evet bizden çok sonra sezonu açan ve bizden açýk ara geniþ kadroya sahip olan gs, yabancý kondisyoneri olmasýna raðmen nasýl bu kadar çok sakat verdi bir anda, buna da bulalým açýklayýcý bahaneler?
    Konu Ozan Yýlmaz tarafýndan (20.11.2019 Saat 01:19 ) deðiþtirilmiþtir.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Haber Editörü Abdülkadir Kýlýç - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    30

Fikirlerden baðýmsýz güzel baþlýk. Bunlarý tartýþmak gerek. Antrenman bilimi üzerine bilgili arkadaþlarý okumak isteriz.

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Yalnýz gs de paldýr küldür dökülmeye baþladý 1 hafta içinde sakatlýk açýsýndan.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)