Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mehmetçik Selamı

Nereden
    İstanbul

Standart Mehmetçik Selamı (Vatan Size Minnettar)

Trabzonspor'un cumartesi günü oynayacağı Gaziantep maçında İstiklal Marşı'mız okunduğu sırada stada gelen tüm taraftarlarımız asker selamı verseler müthiş olurdu. Acaba bunu yapmaları için bir kampanya ya da duyuru yapılabilir mi? Bordo-Mavi.net buna ön ayak olabilir mi?
    Konu Maranov tarafından (21.10.2019 Saat 09:05 ) değiştirilmiştir.

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

GÜZEL FİKİR.
    İstiklal marşı okunurken veya bitiminde de olabilir.
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Standart Mehmetcik Selamı

Asker selami ile ovunen tek millet biziz herhalde.
    Gecen milli olmayan milli takim macinda tribunler asker selami verdi diye, iktidar yanlisi basinin attigi mansetler gozumun onune geliyorda;
    “ avrupaya kapak”
    “ herkese dersini verdik”
    Vs vs

Bukadar bos bir muhabbet olamaz bi ulkede. Gozlerdimden yas geliyor okudukca.

Asker selami adi uzerinde bu isi yapan yigit askerlerimiz versin. Devlet isine baksin, bilimle,teknoloji ile, egitimle, devlet butcesi ile,askeri gucu vs vs gelistirip onunla ovunsun.

Bizde isimize bakalim topumuzu oynayip rakibe 5 leyip gonderelim.

Yoksa elin oglu bir mektup gonderir, “donecem ben sana”, “budalalik yapma” diye herdaim rahatca yazar adama.

Asker selami ile ovunmek nedir aga yav.
    Konu M. Fatih ALEMDAR tarafından (18.10.2019 Saat 21:34 ) değiştirilmiştir.
    TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

eee verdik, sonra?
    Verince neyin önüne gecmis olacaksiniz, neler son bulacak?
    Ülkedeki hangi problemlere care olacaksiniz?
    Birakin böyle sovenist, popülist hareketleri.
    Eger milliyetcilik yapacaksaniz bilimde, sanatta ilerleme ile yapin, baska milletlere bu konularda örnek olarak yapin.
    Siz böyle sovenizme alet oldukca memleketi gelen soydu, giden soydu.
    Bazı insanlar, seninle sadece boş zamanlarında konuşurlar. Bazı insanlar ise seninle konuşmak için zamanını ayırırlar.
    Elazığ'lı.

Arif Timurcioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Anil Cevik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eee verdik, sonra?
    Verince neyin önüne gecmis olacaksiniz, neler son bulacak?
    Ülkedeki hangi problemlere care olacaksiniz?
    Birakin böyle sovenist, popülist hareketleri.
    Eger milliyetcilik yapacaksaniz bilimde, sanatta ilerleme ile yapin, baska milletlere bu konularda örnek olarak yapin.
    Siz böyle sovenizme alet oldukca memleketi gelen soydu, giden soydu.
    Karılıyorum sana sadece görüntüde varız ülke olarak.
    Trabzonsporlu olmak bir ayrıcalıktır.

El Cordobes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yıllardır sahalarda gördüğüm en samimiyetsiz ve en popülist hareketlerden biridir. Son milli maçta olanlar için çok bir şey diyemem, çünkü dünyanın gözü üzerimizde ve bir mesaj vermek adına öyle bir şey yaptılar diyelim. Ancak genel anlamda bedelli sırasında kuyruğa giren adamların İstanbul da veya Paris te selam vermelerini çok samimiyetsiz buluyorum. Zaten becerip de o selamı bile veremiyorlar. Sen şovunu yapıp maçtan sonra çoluğunun çocuğunun yanına veya bir gece kulübünde ceviz kırmaya giderken üzerinden prim yaptığın adamlar ücra bir yerde geceyi kendilerine örtü yapıp canını ortaya koyarak terörist avlıyor. Kendim askerliği doğuda özel harekat birliğinde yaptığım için her ne kadar sıcak çatışmaya girme şansım olmasa da girenlerin neler yaşadıklarını az çok gözlemledim. O yüzden bu hava cıva işleri sinirimi bozuyor.

Aynı şekilde bir şehidimiz olduğu zaman futbolcuların gol attıktan sonra ağzı kulaklarında 50 metre depar atıp asker selamı vermeleri kadar saygısızca bir şey yok. Tıpkı taraftarların golden sonra çılgınca sevinip ardından "Şehitler ölmez vatan bölünmez" gibi bağırmaları gibi. O sloganı atınca sanki görevini yerine getirmiş oluyor. Vicdanını rahatlatıp sonra gönül rahatlığıyla işine dönebilir.

Yeri gelmişken İstiklal Marşı nın da stadlarda maç öncesi okunma işinin kaldırılması lazım. Dünyada başka bir örneği var mı bilmiyorum ama eğlence temelli sosyal bir aktiviteden önce neden marş okunur? Hele sözlerinin ayrı bir anlamı ve değeri olan bizim marşımızın böyle ortamlarda okunması bence yanlış. İstiklal Marşı nın bir ağırlığı var olur olmadık her yerde okunmaması lazım. Galiba 80 darbesinden sonra böyle bir uygulamaya gidilmiş, sonra da hassas bir konu, marşı kaldırırsam yanlış anlaşılırım diye kimse bu işe girmemiş. Ancak bir yerden başlamak lazım, böylesine kutsallarımızın yeri stadyumlar olmamalı.
    There is no spoon...

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı El Cordobes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıllardır sahalarda gördüğüm en samimiyetsiz ve en popülist hareketlerden biridir. Son milli maçta olanlar için çok bir şey diyemem, çünkü dünyanın gözü üzerimizde ve bir mesaj vermek adına öyle bir şey yaptılar diyelim. Ancak genel anlamda bedelli sırasında kuyruğa giren adamların İstanbul da veya Paris te selam vermelerini çok samimiyetsiz buluyorum. Zaten becerip de o selamı bile veremiyorlar. Sen şovunu yapıp maçtan sonra çoluğunun çocuğunun yanına veya bir gece kulübünde ceviz kırmaya giderken üzerinden prim yaptığın adamlar ücra bir yerde geceyi kendilerine örtü yapıp canını ortaya koyarak terörist avlıyor. Kendim askerliği doğuda özel harekat birliğinde yaptığım için her ne kadar sıcak çatışmaya girme şansım olmasa da girenlerin neler yaşadıklarını az çok gözlemledim. O yüzden bu hava cıva işleri sinirimi bozuyor.

Aynı şekilde bir şehidimiz olduğu zaman futbolcuların gol attıktan sonra ağzı kulaklarında 50 metre depar atıp asker selamı vermeleri kadar saygısızca bir şey yok. Tıpkı taraftarların golden sonra çılgınca sevinip ardından "Şehitler ölmez vatan bölünmez" gibi bağırmaları gibi. O sloganı atınca sanki görevini yerine getirmiş oluyor. Vicdanını rahatlatıp sonra gönül rahatlığıyla işine dönebilir.

Yeri gelmişken İstiklal Marşı nın da stadlarda maç öncesi okunma işinin kaldırılması lazım. Dünyada başka bir örneği var mı bilmiyorum ama eğlence temelli sosyal bir aktiviteden önce neden marş okunur? Hele sözlerinin ayrı bir anlamı ve değeri olan bizim marşımızın böyle ortamlarda okunması bence yanlış. İstiklal Marşı nın bir ağırlığı var olur olmadık her yerde okunmaması lazım. Galiba 80 darbesinden sonra böyle bir uygulamaya gidilmiş, sonra da hassas bir konu, marşı kaldırırsam yanlış anlaşılırım diye kimse bu işe girmemiş. Ancak bir yerden başlamak lazım, böylesine kutsallarımızın yeri stadyumlar olmamalı.
    istiklal Marşı konusunu ben de daha önce ifade etmiştim. Türkiye'de futbolun diğer spor müsabakalarından farkı tam olarak ne? Hiçbir spor müsabakasının öncesinde İstiklal Marşı okunmazken futbolda okunması niye?

OrkHun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

asiri milli davamiz milli arada basladi bitti. gerek yok hamasi islere. top oynaniyor alt tarafi.

sayko baskan "saldim cocuklari az kavga etsin diye, sonra da ayirdim" diyor, buradan da itiraz eden yok. geciniz. oyna devam.

MetehanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

asker selamı vermek, magazin için değil, cephedeki yiğitlere moral olması bakımından önemlidir.

biz burada keyifle maç izleyebiliyorsak, koç yiğitler sayesindedir. onlar ülkemiz için canlarını ortaya koyarken bizim onlara motivasyon vermek için bir selam göndermemizde ne gibi problem olabilir?

beş gol de atalım, asker selamımızı da verelim, iyidir, hoştur.

Alıntı M. Fatih ALEMDAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asker selami ile ovunen tek millet biziz herhalde.
    Gecen milli olmayan milli takim macinda tribunler asker selami verdi diye, iktidar yanlisi basinin attigi mansetler gozumun onune geliyorda;
    “ avrupaya kapak”
    “ herkese dersini verdik”
    Vs vs

Bukadar bos bir muhabbet olamaz bi ulkede. Gozlerdimden yas geliyor okudukca.

Asker selami adi uzerinde bu isi yapan yigit askerlerimiz versin. Devlet isine baksin, bilimle,teknoloji ile, egitimle, devlet butcesi ile,askeri gucu vs vs gelistirip onunla ovunsun.

Bizde isimize bakalim topumuzu oynayip rakibe 5 leyip gonderelim.

Yoksa elin oglu bir mektup gonderir, “donecem ben sana”, “budalalik yapma” diye herdaim rahatca yazar adama.

Asker selami ile ovunmek nedir aga yav.
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

TSLIEMRE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Asker selamından bile rahatsız olan taraftarlarımız var şu yorumlara bak saçma saçma.Trabzonspor ve Trabzon çoğu kişinin Milliyetci olarak gördüğü için desteklediği takımdır.Milliyetciliğe karşı olan devrimcilik adı altında ypgcilik oynayanlar Trabzonsporu tutmasın madem bu kadar yüreklisiniz Trabzondaki maçta devrimcilik oynayın.Trabzon son kaledir ve Milliyetciliğin gerçek yeridir.Saçma yorumlar görmeye başladım bu forumda.Asker selamına bile neler diyorlar.Asker selamı Mehmetciklerimize moral olsun diye tüm stadlar yapılıyor bunun nesinden rahatsız oldunuz? inanılır gibi değil ya.Benim en yakın arkadaşım adam Sivaslı ama Trabzonsporu tutuyor neden diyorum Milliyetci diyor sırf bu yüzden tutan milyonlarca insan var.KENDİNİZE GELİN TRABZONSPOR'da ne pkk yandaşı taraftar olabilir, ne TRABZONLU pkk yandaşı olabilir başka tutacaksınız.
    Konu TSLIEMRE tarafından (20.10.2019 Saat 02:43 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Beklediğim bir aksiyondu taraftarlar tarafından da karşılık bulmuş. Çok sevindim. Cephede olan yiğitlere bir nebze moral olduysa ne mutlu. Unutmayın Türkiye Cumhuriyeti hür ve bağımsız olmadıkça ne bu takımın ne sahadaki oyuncuların ne stadyumun ne de Trabzon şehrinin bir anlamı yok.
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.”

Nereden
    İstanbul

Futbolun asla futbol olmadığını gösteren Trabzonspor taraftarı barış pınarında kahramanca mücadele eden mehmetciklere dualarıyla birlikte selamlarını da göndererek bir kez daha büyüklüğünü gösterdi.

muratali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı El Cordobes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben Amerika'da NBA maçına gittim. Milli marş okundu maçtan önce. Bilgiğim kadarıyla amerikalılar okuyor futbol vs. diğer maçlarda da.
    Ancak Avrupa'da hiç bir ülkede milli marş okunmuyor diye biliyorum.

Bizde de okunmazdı. Olayın 80 darbesi ile de ilgisi yok. Çünkü 80 ler ve 90 ların başında da yoktu milli marş okuma. Ancak 90 lı yıllarda terör olayları arttı. Ordumuz PKK ile mücadeleye girişti. Bir dönem çok fazla şehit veriyorduk. Benim üniversitede okuduğum yıllar. 92-93 araları olabilir.

Bu dönemde artan milliyetçilik ve terör hassasiyeti sonucu seyirci kendiliğinden İstiklal Marşı okumaya başladı. Maçlar başlamadan önce, seyirci , "İstiklal ... İstiklal ... " diye tezahürat yapardı. Bunun üzerine stad da istiklal marşı söylerdi. Hakemler , oyuncular, güvenlik vs. mecburen katılır beklerdi marşı.

Daha sonra sanırım federasyon baktı zaten okunuyor. Bu iş bi düzene girsin, maçlar da geç başlamasın , müzikle vs. marş düzgün okunsun diye bugünkü gibi her maçtan evvel milli marş okunması uygulamasına geçti.

Dikkat ederseniz Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarında da okunmaz, turnuvanın kendi marşı çalınır maçtan önce. Hatta milli marş çalınırsa ceza gelebilir diye biliyorum ben.

Karmam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Milli marşımız çok özel, bu kadar yersiz ve sık okutarak insanımızda yarattığı hissiyatları körelttik. Atıyorum İMKB açılırken neden okunmuyor da maçlardan önce okunuyor? Yahut neden maçtan sonra da okunmuyor da yalnızca önce okunuyor? Okunduğunda tüylerin diken diken olması lazım, herkesin avazı çıktığı kadar bağırması lazım ama bu düzende işten bile sayılmıyor maalesef, millet dudaklarını oynatmaya üşenir oldu.

Asker selamı daha farklı bana kalırsa, siyasi bir mesele haline geldi o. Yabancı forumları ve sosyal medyayı takip edenler bilir, herkes bizi linç etmeye kalktı. Sinmediğimizi göstermek adına özellikle milli maçta yapılması bence güzel oldu. Sen 2 maçta 4 puan aldığın dünya şampiyonu Fransa'nın evinde bunu yapıyorsun, bu çok güçlü bir mesaj. Fakat ligde yapılması daha ziyade kendi kendimize yaptığımız bir şey. Selam verme çalışması yerine Mehmetçik Vakfına bağış kampanyası düzenleseydik ve Trabzon taraftarlarından herkes elinden geldiğince yardım yapsa daha anlamlı olurdu.

Bu arada neredeyse herkes çok yanlış selam veriyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)