Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Duygularý Uçlarda Yaþamak (Önemli)

MetehanS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    36

Standart Duygularý Uçlarda Yaþamak (Önemli)

Bu konuyu, içimdeki derdi paylaþmak için yazýyorum, desteklerinizi bekliyorum. Ülke olarak büyük bir problemimiz var, duygularýmýzý uç noktalarda yaþýyoruz.

Daha ortayolcu, daha mutedil, daha anlayýþlý olmamýz mümkün deðil mi? Abartýlý sevinçlerden, abartýlý öfke krizlerinden, abartýlý sinirden, abartýlý heyecanlardan uzak duramýyoruz nedense...

Sinirlendiðimiz zaman illa kavga mý etmeliyiz? Susmak, sakinleþtikten sonra konuþmak bir çözüm olamaz mý? Sinirli kiþi karþýsýnda susmak küçüklük, acizlik deðil, aksine kemalat (olgunluk) göstergesidir...

Sevineceðimiz zaman baþkalarýný rahatsýz edecek düzeyde abartýlý sevinç gösterileri yapmak zorunda mýyýz? Sokak arasýnda yapýlan düðünlerde bile gece 24:00'lere varan yüksek sesli eðlenceler kutlamalar, askere gönderilen gençlerin taksi üstünde þehir içinde yaptýklarý taþkýnlýklar, magandalýklar...

Trafikte birisi hatalý hareket ettiyse, hemen küfredip hakaret etmemiz mi gerekiyor mutlaka? "Olabilir böyle þeyler, insanlýk halidir." niye diyemiyoruz? Hata kendimizde ise "ben hatalýyým, sen doðru söylüyorsun" demek, bir küçük özür dilemek bu kadar zor olmamalý...

Eþinle aran iyi deðilse, sürekli kavga ediyorsanýz "ya benimsin ya karatopraðýn" mantýðýyla niye hareket ediyoruz? Boþanmak da biz çözüm, þiddet neden? Velev ki eþin seni aldatmýþ bile olsa, bu onun kendisini küçük düþürmesidir, boþarsýn, konu kapanýr, neden illa ki birileri ölmeli?

Çalýþtýðýmýz yerlerde terfi alabilmek, yükselebilmek için diðer çalýþma arkadaþlarýmýzý ezmek zorunda mýyýz? Birlikte yükselsek daha iyi olmaz mý? Hem iþimizin kalitesi artar, hem sosyal baðlarýmýz güçlenir, bencillik neden? Bu kadar makam hýrsý, bu kadar para hýrsý neden?

Oðlumuzun basit bir sünnet operasyonunu (ki týbbi bir müdahaledir aslýnda) tören þeklinde kutlamak zorunda mýyýz? Saatlerce arabalar ile konvoylar yapacak, þehir turu attýracak kadar önemli bir olay mý pipi ucundaki fazlalýðý kesmek?

Konu çoðaltýldýkça çoðaltýlabilir.

Daha geçtiðimiz hafta lisede, her ikisine de yüz vermeyen bir kýz için iki genç kavga etti, biri diðerini býçakladý, býçaklanan öldü, diðeri bu gencecik yaþýnda hapse girdi.

Bu uç duygulardan kurtulmamýz gerekiyor, daha mutedil, daha insancýl, daha iyimser hareket etmemiz gerekiyor.

Sizin de karþýlaþtýðýnýz böyle uç duygular varsa paylaþýnýz, çözüm problemlerini belirtiniz lütfen.

Ne zamandýr bir yerde yazmak istiyordum bunu, rahatladým.
    Konu MetehanS tarafýndan (01.10.2019 Saat 09:03 ) deðiþtirilmiþtir.
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Ýlker Yazýcýoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

Yazacak çok þey var konuyla ilgili de, ben artýk umudumu kestim, çok da aldýrýþ etmemeye çalýþýyorum.

Sadece sabah ve akþam bindiðim metrodaki insan davranýþlarý bile yeterli bazý þeylerden nefret etmeme...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarýmýz Avni Aker'de...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)