Hesaplipazar
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Duygular Ularda Yaamak (nemli)

Muhammed Huzeyfe - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.08.2011
    Nereden
    stanbul

Standart Duygular Ularda Yaamak (nemli)

Bu konuyu, iimdeki derdi paylamak iin yazyorum, desteklerinizi bekliyorum. lke olarak byk bir problemimiz var, duygularmz u noktalarda yayoruz.

Daha ortayolcu, daha mutedil, daha anlayl olmamz mmkn deil mi? Abartl sevinlerden, abartl fke krizlerinden, abartl sinirden, abartl heyecanlardan uzak duramyoruz nedense...

Sinirlendiimiz zaman illa kavga m etmeliyiz? Susmak, sakinletikten sonra konumak bir zm olamaz m? Sinirli kii karsnda susmak kklk, acizlik deil, aksine kemalat (olgunluk) gstergesidir...

Sevineceimiz zaman bakalarn rahatsz edecek dzeyde abartl sevin gsterileri yapmak zorunda myz? Sokak arasnda yaplan dnlerde bile gece 24:00'lere varan yksek sesli elenceler kutlamalar, askere gnderilen genlerin taksi stnde ehir iinde yaptklar taknlklar, magandalklar...

Trafikte birisi hatal hareket ettiyse, hemen kfredip hakaret etmemiz mi gerekiyor mutlaka? "Olabilir byle eyler, insanlk halidir." niye diyemiyoruz? Hata kendimizde ise "ben hatalym, sen doru sylyorsun" demek, bir kk zr dilemek bu kadar zor olmamal...

Einle aran iyi deilse, srekli kavga ediyorsanz "ya benimsin ya karatopran" mantyla niye hareket ediyoruz? Boanmak da biz zm, iddet neden? Velev ki ein seni aldatm bile olsa, bu onun kendisini kk drmesidir, boarsn, konu kapanr, neden illa ki birileri lmeli?

altmz yerlerde terfi alabilmek, ykselebilmek iin dier alma arkadalarmz ezmek zorunda myz? Birlikte ykselsek daha iyi olmaz m? Hem iimizin kalitesi artar, hem sosyal balarmz glenir, bencillik neden? Bu kadar makam hrs, bu kadar para hrs neden?

Olumuzun basit bir snnet operasyonunu (ki tbbi bir mdahaledir aslnda) tren eklinde kutlamak zorunda myz? Saatlerce arabalar ile konvoylar yapacak, ehir turu attracak kadar nemli bir olay m pipi ucundaki fazlal kesmek?

Konu oaltldka oaltlabilir.

Daha getiimiz hafta lisede, her ikisine de yz vermeyen bir kz iin iki gen kavga etti, biri dierini baklad, baklanan ld, dieri bu gencecik yanda hapse girdi.

Bu u duygulardan kurtulmamz gerekiyor, daha mutedil, daha insancl, daha iyimser hareket etmemiz gerekiyor.

Sizin de karlatnz byle u duygular varsa paylanz, zm problemlerini belirtiniz ltfen.

Ne zamandr bir yerde yazmak istiyordum bunu, rahatladm.
    Konu Muhammed Huzeyfe tarafndan (01.10.2019 Saat 09:03 ) deitirilmitir.
    DZKY - MULL HACISALHOLU

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    lker Yazcolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.01.2009
    Nereden
    Ankara
    Ya
    36

Yazacak ok ey var konuyla ilgili de, ben artk umudumu kestim, ok da aldr etmemeye alyorum.

Sadece sabah ve akam bindiim metrodaki insan davranlar bile yeterli baz eylerden nefret etmeme...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarmz Avni Aker'de...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)