Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 4 5 6
Toplam 129 adet sonuctan sayfa basi 126 ile 129 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Son Günlerde Ünal Karaman'a Yapýlan Haksýz Eleþtirilere Karþý Açýklamamýzdýr!

outlaws61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Baþlýða bak baþtan aþaðý algý operasyonu.

''Haksýz'' eleþtiri...

Kime göre neye göre haksýz eleþtiri.

Þimdi ben her maç gol yiyen takýmýn hocasýný eleþtirirsem haksýz mý oluyorum?

Veya çoðu maçta yaptýðý yada yapmadýðý deðiþiklikler yüzünden giden puanlarý eleþtirsem haksýz mý oluyorum?

Bu kadar sakatýn ardýndan yapýlan antreman metodlarýný eleþtirsem haksýz mý oluyorum?

Þimdi söyleyin de bilelim kim haklý kim ''Haksýz''?

Gökhan Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    33

Eleþtirilerin içinde haksýz olaný da vardýr haklý olaný da. Muhatabý kendisidir ve cevap vermekle de yükümlüdür. Mesela konuþamam dediði þeylerden baþlayalým. Ne olabilir mesela konuþamam dediði þeyler. Hani þu trabzonsporun menfaatleri kol kýrýlýr yen içinde kalýr durumu.

Öncelikle ünal hoca kulüpte týpký diðer teknik direktörler gibi söz sahibi olmayan biri. Transferlere karýþmýyor karýþmadýðý gibi hayýr da demiyor. Mikel ve sturridge istediði oyuncular olmadýðý gibi hazýr ve yetenekli eksik bölgelere cuk oturacak sorloth harici bir tane adam alýnmadý.

Neydi bu eksik bölgeler? Stopere en az bir lider. Diri bir altý numara on numara ve forvet. Bunun dýþýnda yedek sað ve sol bek yedek sað ve sol açýk. Takýmýn en önemli adamý Yusuf satýldý ve yerini doldurmak adýna mýdýr nedir cambaz alýndý. Henüz genç ve hazýr olmayan bu oyuncu haliyle süre alamadý ve bu sebeple bazý oyunculara çok yük bindi. Haliyle sakatlýklar oldu vs vs hikayeyi herkes biliyor zaten.

Yönetim ekonomik konular gereði heyecana kapýlýp aldýðýmýzý sene sonu satarýz gibi bir amatörlük yaptý ve sanki takýmýn alt yapýsý yokmuþ gibi bir sürü genci takýma doldurdu. Ligde elbette hiçbir þey bitmedi ama bu takým avrupadan hem de prag ve aek'i eledikten sonra bu þekilde avrupadan elenmemeliydi.

Trabzonun belli ki kendi dinamikleri var ve gelen her hoca bence benzer sorunlarý yaþýyor. Sebebi de basit. Týpký bu forum gibi herkesin her þeyi en iyi þekilde bilmesi. Sonuç elbette hüsran. En aklý baþýnda baþkanýmýz olan Ahmet aðaoðlu bile hamasetten geri durmuyor hatalarý konuþmak yerine espri yapýyor giden saðlýk kurulunun yerine eski ve sorunlu saðlýk kurulunu getiriyor. Ülkemizin en büyük sorunu vatandaþýnýn bilmiyorum kelimesinin lügatýnda olamamasý. Her olumsuz duruma da bir bahane bulmasý. Öte yandan hep de bir ben olsam farklý olurdu anlayýþýnýn olmasý da ayrýca sinir bozucu bir söylem.

Ekonomik sorunlar olabilir ve kimse sizden milyon yuuroluk transfer beklemedi. Amiriyi arar hale geldin. Neden? Çünkü sen geçen sene takýmdýn. Bu sene ise oram buram aðrýyor diyen adamlar aldýn kimyayý bozdun.

Gençleþme meselesi var bir de. Bir gerçeði kabullenmek lazým. Burasý Avrupa deðil burada insanlar 18 yaþýnda hala ergendir. Dolayýsýyla bu yaþlarda bir sürü oyuncu takýma dolarsa orasý kreþe döner baþarý saðlayamazsýn. Son derece kaliteli bir kadronun arasýna en yeteneklilerden bir iki tane sýkýþtýrýr ve yoluna bakarsýn. Alt yapýdan çýkacak olan her oyuncu da abdüþ olmaz. Bazýsý doðan Erdoðan gibi olur bazýsý sarý gibi olur. Alternatif oyuncunu da buradan elde edebilirsin. Bunun için önce kadronu önüne koyar benim nasýl oyuncuya ihtiyacým var diye sorarsýn kendine. Ondan sonra alternatiflere yönelir altyapýda uygun biri varsa çekersin. Abdüþ gibi yetenekliler de varsa direkt sahaya atmaz zaman zaman oyuna alýr ritim kazandýrýrsýn.

Her þey açýk seçik olmalý. Baþkan diyecek ki neden oyuncular arasý mesafe bu kadar uzun? Ya da hocayla konuþacak bu iþlerde uzman birini hocaya yardýmcý olarak getirecek. Hoca belki de bilmiyor gerçekten. Bilmiyorsa yardýmcý olacaksýn hoca da bunu kabul edecek. Burasý eðlence parký deðil milyonlarca lira para harcanan bir sektör. Hata yaptým ama kabul etmiyorum beðenmiyorsanýz giderim tavrý bize çözüm getirmez. Ben ünal hocanýn profil olarak takýma en uygun kiþi olduðunu düþünüyorum. Bu profilin eksikleri kapatýlýrsa emekli olana kadar hoca da aramayýz. Ama kendini kandýrýr hatalarýn üzerine eðilmez sorunlarý baþka yerde ararsanýz bu takým ayný döngüleri seneler boyu yaþamaya devam eder. Bunun önüne geçmek þu an trabzonsporun elinde. Çok fazla hatalý transfer yapýldý ve özellikle sturridgeden zarar etmemek zor görünüyor. Yapýlanma gelince herkesin bir taraflarý kalktý ama geldi elin rusu Ýspanyolu indirdi rahatladýn. Þimdi aynaya bakma zamaný. Bahane aramaya devam edeceksen kimseyi yorma hocam kendinde dahil olmak üzere. Bu iþ böyle gitmez bu sorunlarý çözelim diyorsan bu taraftar arkanda bunu da unutma. Her þeyi kendi baþýna çözmeye çalýþýrsan kesinlikle baþarýsýz olacaksýn. Yardým al destek al bilmiyorsan bilmiyorum da de ve isyan edeceksen isyan da et. Ama susma.
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

mete61bordomavi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Yapýcý eleþtiri elbette olmalý, olacak da zaten, bunun önüne kimse geçemez.
    Fakat, Ünal Hoca'nýn hatalarýný söylemek de yanlýþ bir iþmiþ gibi lanse edilmemelidir.

Bir insaný eleþtirmek farklýdýr, kovulsun gitsin demek farklýdýr. Gerek hocayý, gerek futbolcularý, gerek yönetimi elbette eleþtireceðiz. Kimse bu camiadan kendini üstün görmesin.
    Nasýl zamaný geldiðinde övüp göklere çýkarýyorsak, yanlýþ iþ yapaný da eleþtireceðiz.

Baþlýkta yazýlanlarýn bazýlarýna katýlmakla beraber, genelinin biraz duygulara yönelik maniplasyon olduðu da malumumuzdur.
    Çünkü baþlýkta yazýlanlar, Takýmýn saçma transferlerini, kolay yenilen golleri, zor atýlan golleri, memnun edemeyen futbolu, vazgeçilen ve esasýnda baþtan savsaklanan UEFA sürecini, sakatlýklarý vs gibi sorunlarý açýklamýyor!
    Trabzonspor Baþkaný Nasýl Olmalýdýr?
    -Birilerinin adamý deðil,Trabzonspor'un adamý olmalýdýr!
    Trabzonspor Teknik Direktörü Nasýl Olmalýdýr?
    -Hiçbir þey olmasa da korkak olmamalýdýr!

smart - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

boþ iþler
    Trabzonspor’un tarihinde buna benzer maðlubiyetler çok az da olsa vardýr. -Abdullah Avcý

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)