Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi Sistemde oynamalýyýz? Taktik ve Oyuncu seçimleri hakkýnda...

Birtan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Question Hangi Sistemde oynamalýyýz? Taktik ve Oyuncu seçimleri hakkýnda...

Saha içerisinde doðrularýmýz ve yanlýþlarýmýz..

Uygun görülürse bu baþlýk altýnda fikirlerimizi belirtip tartýþalým,

Malumumuz son zamanlarda saðlam bir karþama içerisindeyiz 4231 mi, 433 mü, yada bambaþka bir diziliþ mi...

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Öncelikle sosa onazi efekti yakalamak için sosa doðan ikilisiyle bir kaç maça baþlamalýyýz. Tutarsa önlerinde yine dört hareketli oyuncuyla eski sisteme dönebiliriz. Gerçi o sistemde ömür ve yusuf ortasahaya derinlik katýyordu. Onu da halletmemiz lazým. Ömür gelen kadar þöyle birþey olabilir.

....................doðan
    ........parmak..............sosa
    ..................sturridge
    .ekuban...........................nwakeme

Sturridge gezgin santrafor oynar, Ekuban onun boþalttýðý yerlere koþu yapar. Parmak da ekuban'in kademesinde sað kanada yakýn oynar. Doðan'in hareketliliðiyle merkezi tutarýz.

Ekuban gelene kadar da avdijaj oynar ya da sörloth sturridge yapýp, parmak'i sað kanada atarýz. Merkeze yardým eder, pas trafiðine yardýmcý olur, avdijaj o seri paslaþma taktiðini henüz bensememiþ, çift forvet olunca zaaf yaratabilir.

Mikel'e gelince yüzde yüz fit duruma gelip 90 dakika çýkarýncaya kadar sosa ile yan yana oynamasý zor duruyor. Gençlerbirliði'ni bile kontrol edemedik, her rakip üstümüze geliyor. Hoca oynatsin ama dakika hesabý yapmasý gerekiyor. Yorgunluðu gördüðü an müdahale etmeli.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Ýlker Yazýcýoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

Agresif orta saha, kesinlikle... Parmak'tan umudum çoktu ama malesef tüy gibi kalýyor, hatta geçen yýldan da verimsiz...

Kesinlikle Doðan ve Sosa birklikte olmalý...

Sosa'nýn pres yükünü de alýr...

Þu iþi halledersek gerisinin çok da kötü olacaðýný düþünmüyorum...

Bir de, top rakipteyken nasýl oynanýr hakkýnda bilgimizi yok takým halinde...

Bu kadar rakibi izlemek olmaz...

Bu taktik veya formsuzluk deðil, resmen salaklýktýr...

Net...

Geçen sezon yaptýðýmýzý bu sezon niye yapamýyoruz anlamýyorum?
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarýmýz Avni Aker'de...

Gürkan Asma - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ben bi 10 no çýkarmamýz gerektiðini düþünenlerdenim, bu Kerem olabilir, Ahmet olabilir veya mevki kaydýrarak deneyebiliriz bilmiyorum ama 10 no þart bu takýma. Orta sahada ise þuan en mantýklý tercih Doðan-Sosa duruyor. Doðan iþte ne kadar insiyatif alýr oyunun kurulmasý için onu göremedik, hep sonradan girip oyunu tutma görevi verildi. Takýmda bu anlamda bir tek Sosa kaldý, stoperler oyun kuramýyor ancak saða-sola verirler topu. Oysaki geçen yýl, Onazi - Sosa - Ömür - Yusuf hepsi geri gelip insiyatif kullanan oyunculardý. Kaptana büyük iþ düþüyor, en azýndan Onazi erken dönerse takým bi nebze rahatlar.

redbul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

10 numara pozisyonu için donnis avdijaj ý öne geçtiðimiz basit maçladan sonra deneyebiliriz sosa nýn yanýnda onazi gelene kadar kesinlikle doðan oynamalý ben çok defa yazdým ama bizim çok bilmiþ taraftarýmýz ýsrarla abdülkadir parmak yazýyor bu adamýn çapý vasfý belli hedefi olan bir takýmýn adamý asla ve asla olmaz adamda hiç bir meziyet yok dümdüz bir adam bu sezon için abdülkadir ömürden daha fayda gelmez ara tarnasferde orta alana ve sað kanada mutlaka adam alýnmalý umarým ilk devre sonuna kadar lige havlu atmayýz.

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Standart Hangi Sistemde oynamalýyýz? Taktik ve Oyuncu seçimleri hakkýnda...

Ben sistem mistem bilmem. Oynadýðýmýz sistemin gerekliliklerini yapalým, sistemin hakkýný verelim benim için kâfi.

oskayb - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdað
    Yaþ
    52

Öncelikle herkes sahada takým boyunun çok uzun olduðu konusunda hem fikir sanýrým ; eldeki oyuncu grubunun karakterine baktýðýmýzda kompakt yapýyý defansif noktada oluþturup hýzlý ve ani hücüma çýkarak sonuç alacak bir yapýda olmadýðýný da görürüz.

-yapýlacak þey öncelikle takým boyunu kýsaltmak
    -birbirinden kopukluðu giderilmiþ hatlarý 2 ve 3. bölgede oynatarak rakibe baský yapmak ve kazanýlan toparla geçen senekine benzer þekilde bu bölgede pas oyununa dönerek ileri uçtaki etkili adamlarýmýzýn hamle ve fýrsat þansýný artýrmak.
    -kýsaca oyun þablonu olarak topa hükmeden ve oyunu 2 ve 3. bölgelerde oynayan bir takým ; iyi güzel ama diyecekseniz geçen seneki oyuna fark katan Yusuf , A.Ömür , Rodallega , Ekuban gibi isimler ya hepten ya kýsmen yok , bu iþ eldeki elemanlarla nasýl olacak ?
    -bu noktada önerim þu þekilde olur ;

Uðurcan

Serkan Asan Huseini Campi Novak

Doðan

Pereira Parmak Sosa Nwakaeme

Sörloth (Sturridge)

Yani mevcut kýrýlgan yapýyý Pereira ve Doðanla dirençli hale getirmek ve oyunu 2. bölgede tutup , 3. bölgeye daha kalabalýk ve etkili gidebilmek önerimin özü.

En azýndan Ekuban , Ömür dönene kadar ve devre arasýna çýkana kadar (umudum 6 numaraya hala ihtiyacý karþýlayacak bir ara transfer yapýlmasýnda)
    TERKETMEDI SEVDAN BENI

ucurum - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

Evet doðan sosa orta sahasýna ben de fitim ama arkadaþlar ilerisi saðda Avdijaj olmadý Sorlott 10 numarada yani ileri ikiliden geri olaný Ahmet mikel parmak falan diye kurarsak Tony durduruldu mu bizim için maç biter

Parmak bu kadar eksikliðin olduðu yerde sað açýk olmalý ya da altyapýdan içeri kat edebilecek bir kenar oyun kurucu yaratmamýz gerekecek

Ayrýca 10 numaraya Sosa dahil ceza sahasýna girmeyen bir adam konuda kýsýrlýktan gebeririz

Bu kadar eksik varken hayvan gibi 3 4 3 - 3 4 1 2oynardýk ama bunun tasarýmý yapýlmayacak Ünal Hoca'nýn ne yazýk ki tek oyun planý var

chener - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

Þu anki oyun düzeninde mikel gereksiz kalýyor.doðan-parnak ikilisi ve önlerinde sosa olursa, sosa da yýpranmaz.Tek forvetle de gol ararýz. Gol yemeden naç tamamlamak için en ideal çözüm gibi,fakat, gol atarmýyýz bilmem.
    YA DIÞINDASINDIR ÇEMBERÝN YA DA ÝÇÝNDE YER ALACAKSIN.KENDÝN ÝÇÝNDEYKEN KAFAN DIÞINDAYSA ÇARESÝ YOK KARDEÞÝM.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    31

JP.....Hüseyin.....Hosse.....Novak
    ..........Sosa.........Mikel.............
    Parmak...Kerem(Behlül)..Nwakaeme
    ...............Sturridge...................

Topu rakibe vermezsek ancak bu dönemi atlatýrýz. Canbaz iyiyse o da denenebilir. Kerem'in tek paslarý Behlül ün görece daha tecrübeli durmasý avantajlarý. Bizim öncelikli eksikliðimiz orta saha santrafor arasýndaki mesafe. Bence Kerem oyun aklýyla oranýn adamý ama sakat deðilse.
    " Ben, bir iþte nasýl baþarýlý olacaðýmý düþünmem; o iþe neler engel olur, diye düþünürüm. Engelleri kaldýrdým mý, iþ kendi kendine yürür. "
    Ýnce Zeka --> Sadri Þener --> Yýldýrým Demirören
    Ýnce Zeka --> Aðaoðlu --> Alt Yapý Fetiþizmi

Nereden
    Rize
    Yaþ
    33

Ya sizi bilmem de bence bu takýmýn üç merkez orta sahalý oyunu çalýþmadýðý o kadar belli ki nasýl çözecekler bu iþi bilmiyorum. Hocaya saygý duyuyorum, inanýyor ve güveniyorum ama Trabzonspor gibi bir kulübün oynanan oyunda B planýnýn olmamasý kabul edilemez.

Ne demek geçen yýldan dört oyuncumuz yok? Hýzlý santrforumuz yok ne demek? Ýsmi geçen santrforlar içinde bir tane Roda benzeri oyuncu yoktu. Hatta burada hoca neden pivot santrfor istiyor diye tartýþmýþtýk.

Her þeyi geçtim, diyelim ki eksiðimiz yok, pas oyunu oynuyoruz; karþýmýzda da müthiþ kapanan, alan daraltan, pas kanallarýný kesen bir rakip var ve oyunu açamýyoruz. Ne yapacaðýz? Çýkýp “ya rakip hiç açýk vermedi” mi diyeceðiz? Bu yüzden Trabzonspor seviyesindeki bir takýmýn bir tane ana oyun planý, en az bir tane de B planý olur ve bu genelde ana plana zýt bir plan olur. Hatta çoðu kulüp 10 kiþi kalýnýrsa nasýl oynanacaðýný bile planlar. B’yi geçtim, bizde ana plan da yok. Var demeyin çünkü eksiðimiz yokken berbat maçlar oynadýk.

Geçen yýl 4-3-3’ü de 4-4-2’yi de denedik, olmadý çünkü Ünal Karaman bu oyunlarý oynatamýyor. Bu bir eleþtiri ve bence doðru bir eleþtiri. Ünal Karaman artýk 4-4-1-1 mi deyin, 4-5-1 mi deyin, 4-2-3-1 mi deyin ne derseniz deyin sadece “10 numaralý sistem” oynatabiliyor. Gelelim oraya. O zaman bu 6 numara isteði neydi? Bu takýmýn kabak gibi bir ihtiyacý vardý: 10 Numara ya da ofansif orta saha neyse iþte. Hoca mý istemedi, hoca istedi de yönetim mi almadý bilmiyorum ama sýkýntý burada.

Bir not daha: Maç sonu açýklamalarý ise fecaat, öyle böyle deðil. Altyapý oyuncularýna baþvuracak kadar “kendi oyununa” güveniyorsan elinde 10 numara transferi olmasa bile baþýndan beri 10 numaralý oynayacaktýn hocam. Ahmet olur, Behlül olur, Donis olur, Ömür olur oynayacaktýn. Ýþte o zaman bu sitemlerine hak verirdim.

Sonuç olarak henüz her þeyin baþýndayýz ama sahada çok kötü bir futbol var, mesele sonuç odaklý deðil. Umarým iþleri yoluna koymayý baþarýrýz ve samimiyetle söylüyorum umarým bunu yine Ünal Karaman ile baþarýrýz.

erenslash - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

4-4-2
    4-3-3
    4-3-2-1
    4-3-2-2
    bunlar iyidir ama asýl mesele oyuncu daðýlýmý ve onlarý iyi hazýrlamak

JP.....Hüseyin(campi).....Hosse.....Novak
    .......... Sosa.. Behlül .....Mikel.............
    .....Parmak...............................Nwakaeme
    ...............Sturridge..ve Alex .................

Sturridge maç içerisinde zaman zaman alexin biraz daha gerisine geçebilir ama tam ortada deðilde destek forvet þeklinde de çalýþabilir.veya tam tersi de maçýn durumuna ve takýma göre denenebilir.

behlüle þans versin en azýndan behlül forvet arkasý olmak zorunda deðil ortasahaya da alýnabilir
    Konu erenslash tarafýndan (21.09.2019 Saat 00:06 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Annuit cœptis"

Fanatik34 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bu kadar sakat varken fazla opsiyon imkaniniz yok, ha Altyapidan her mac Altyapidan birini sahaya sürebilmeliyiz. Ahmet Canbaz sezonbasindan beri ilk 18´de ama hic oyuna girmedi..Onun haricinde sezon basindan beri basbas bagiran Dogan-Sosa ikilisi olmali..
    Mesela..
    ....................Ugurcan...................
    Perreira..Hüseyin...Hosseini...Novak
    ……………...Sosa...….Dogan...………….
    …..Sörloth….Wakayeme…….Donis…
    …………………...Sturridge...……………..

Parmak kanatlarda forma bulabilir belki ama merkezde lütfen olmasin!!
    Konu Fanatik34 tarafýndan (21.09.2019 Saat 01:47 ) deðiþtirilmiþtir.
    “Bugün ki Dünya, Elit Kesimin, kendini akilli zannedenleri kullanarak olusturdugu bir Düzen maalesef "

Eski Kullanici Adi: Fanatik28

Full HD - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Vallaha orta saha mümkünse fazla otoban olmasin.Ona göre sistem hazirlayalim!

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý erenslash Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    4-4-2
    4-3-3
    4-3-2-1
    4-3-2-2

Sturridge maç içerisinde zaman zaman alexin biraz daha gerisine geçebilir ama tam ortada deðilde destek forvet þeklinde de çalýþabilir.veya tam tersi de maçýn durumuna ve takýma göre denenebilir.

behlüle þans versin en azýndan behlül forvet arkasý olmak zorunda deðil ortasahaya da alýnabilir
    Kadro kalecisiz 11 kiþi. Dalga geçerdim ama ben de ayný hatayý yaptým. Sturridge veya Alex demek istedim diyerek kurtarabilirsin.

Gürkan Asma - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý erenslash Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    4-4-2
    4-3-3
    4-3-2-1
    4-3-2-2

4-3-2-2 iyiymiþ beðendim.

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Vaka Störiç Donis

Sörloth

Sosa Doðan

Novak Campi Hüseyni Pereira

Uðurcan

Þu kadroda bile büyük sýkýntýlar var. Mesela Störiç maçý tamamlayamýcak bile bir de zaten pimpirikli adam Allah muhafaza sonu kötü de bitebilir. Donis (belki de þimdilik) bu ligin topçusu deðil zaten adam sað açýk çok çok az oynamýþ olmazsa yerine Parmak'ý alýrýz.
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Ben bu soruya herhangi bir sistemde diye cevap vereyim.
    Zira görünür bir sistemimiz yok
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

Ben Obi mobi deðil, tekrar gençleri görmek istiyorum.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

[KAPLAN] - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Ünal Karaman bu soruya þöyle cevap verirdi sanýyorum.

"Sistem mistem yok. Bam bam bam"
    .
    . Futbol yetenekli aptallarýn oyunu olmamalý.
    .

Onur Akyüz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Eksiðimiz Yusuf Yazýcý iþte, çok kafa yormaya gerek yok.

Eku ve Abdülkadir varken topu ileriye taþýyabiliyorduk, þimdi onu da yapamýyoruz. Yusuf o topu ileriye taþýmamýzý saðlayan adamdý. Onun yerine kimi koyabiliriz onu düþünmek lazým.

Elimizdekilerle olacak iþ deðil. Bunu; gb maçýnda Parmak'ýn öndeki haliyle ve getafe maçýnda hiçbir þey üretemeyen Obi-Sosa-Doðan orta sahasýyla net olarak gördük.

Belki Cafer denenebilir.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Sefaenes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    52

Sistem nasýl onu bilmem ama 1-2 Sistem altyapýdan A takýma kadar ayný sistem olmalý altyapýdan gelen oyuncu geldiði bölgede ne yapacaðýný bilmeli. Hoca deðiþikleri olsa bile gelen Trabzonspor sistemine uymalý þimdilik hayal ama
    Yardimci Hoca dan asla Td olmaz. (Tecrübesini cök yasadik)

Asbaskan dan da Baskan olmaz ( onu da yasiyoruz)

worldmaster - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakýr
    Yaþ
    35

Secenek bol. Amac gecen yýl ki oyunu devam ettirmekse cok uzaklarda aramaya gerek yok. Alt yapidan 10 numaraya bir adam bulup gecen yil ki sistemi oynamaya devam edeceksin.

Ikinci yol sýkýcý ama gol yememe uzerine kurulu merkezi guclu bir savunma ile 3-5-2 ya da bir baska deyisle 5-3-2 gibi bir sey deneyeceksin. Bu oyunda ise en güclü tarafimiz olan kanat bekleriyle oyunu kuracaksin.
    "Primum non nocere" (Önce zarar verme)!

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Sakatlar donene kadar 4 4 2 den baska hicbir sistemden verim alamayiz..

ugurcan
    Pereira huseyin(campi) huseyni novak
    Parmak(donis) dogan sosa nwekame
    Sturic shorlth
    Bunun disinda pozisyon bulamayiz mevcut oyuncularla cok zor..4 4 1 1 veya gerisi bos .. shorlt tek forvet kesinlikle oynayamaz sturic de hazir degil 2 si ayni anda sahada olursa uretkenligimiz artar yoksa novak arka direkte topla bulussun nwekame mucize yaratsin diye bekler dururuz takimda kaleye sut atan adam yok..

Arda' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

Benim hocaya en kýzdýðým hiç 3lü savunma denememesi. Ivanildo-Hosseini-Hüseyin ile çok iyi 3lü oynayabiliriz mesela ama denemiyoruz. Mikel orta sahanýn 2lisinde oynayacak oyuncu deðil bana göre 4-3-3te regista olarak oynar en fazla savunmadan top alýp daðýtýr. Yusufun gidiþi ve Abdüþle Ekubanýn sakatlýðý büyük sýkýntý olacak umarým doldurabiliriz yerlerini.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)