Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 33 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi Sistemde oynamalýyýz? Taktik ve Oyuncu seçimleri hakkýnda...

erenslash - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

haha gözümden kaçmýþ þöyle yapayým düzelteyim onu
    Alýntý artvints Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kadro kalecisiz 11 kiþi. Dalga geçerdim ama ben de ayný hatayý yaptým. Sturridge veya Alex demek istedim diyerek kurtarabilirsin.
    saðol kaleciyi yazmayý unutmuþuz 4-3-2-2 diye bir taktik yok aslýnda zaman zaman sturridge alexin yanýna yakýn oynar manasýnda dedim ama 4-4-2 þeklinde deðilde daha çok wakameye be sol açýkta ve sað açýk da parmak önde olacak þekilde olarak düþünebilirsin.esasen þu https://theballissquare.co.uk/footba...ed-n54162.html ama resimde gördüðün taktik wakayeme ve sað açýðý biraz geriye çektiðini düþün 4-2-2-2 ye bürünüyor bu.özünde 4-2-4 ancak wakayeme ve parmaðý biraz daha geriye çekiyorsun öyle düþün .+ 4-1-3-2 de denenebilir.
    Alýntý Gürkan Asma Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    4-3-2-2 iyiymiþ beðendim.
    kafamdaki sistem þu: 4-2-2-2(ileri açýk kanat oyuncularýnýn biraz daha forvete uzak manasýnda söylüyorum bu ikiyi.) destek ileri uçta oynadýðýný düþünün. veya 4-2-4 bu ikisi bence bize gayet uygun bir taktik
    https://theballissquare.co.uk/footba...ed-n54162.html

kaleci uður lol
    JP.....Hüseyin(campi).....Hosse.....Novak
    ..................Sosa.....................Behlül ..................
    ............Parmak...............................N wakaeme
    ............... .......Sturridge..ve Alex .................

veya 4-1-3-2 görsel olarak atarsam kafamdaki formasyon þu aslýnda
    https://www.fifplay.com/fifa-19/formations/4-1-3-2/

4-1-3-2 þöyle behlülü hazýrlaman lazým tabi mikeli arkaya dm bölgesine çekebilirsin behlül eðer ki sosayla oynayacaksa sosayý zaman zaman biraz daha arkaya dm support rolüne çekip behlülü cmde kullanýrsýn ikili forvet tabi ki gene sturridge ve alex olacak 4-1-3-2

abdülkadir parmak sað açýk koþu yapabilir ortasahada güçsüz kalýyor

kýsacasý bize en uygun taktik bana göre 4-2-4 ( zaman zaman 4-2-2-2) veya 4-1-3-2

Konu erenslash tarafýndan (21.09.2019 Saat 15:27 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Annuit cœptis"

ALDENÝRO - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    46

Koþmadan efor sarfetmeden maçlar kazanýlmýyor. Önce kondisyon. Ýkincisi rakip çalýþýlmalý ona göre ana taktik üzerinde özellikle deplasmanda farklý varyasyonlar denenmeli. Bazen toplu hücum bazen kontra atak bazen alan savunmasý vb.

Ama biz hep tek düze taktiðimiz var. Rakip bizi çözüyor ona göre oynuyor. Mesela ceza sahasý dýþýndan þut çekmeye yönelik bi oyun anlayýþýmýz yok.Ama olmalý.

Herkes yerinde oynuyor. Ama bazen sol açýk orta sahaya yaklaþmalý. Sað bek ön liberoya yardým etmeli falan filan.

Þike bahçeyi izliyorum. Her türlü varyasyon yapýyorlar. Beceremiyorlar o baþka.

Ünal hocamýzýn kendini yenilemesi lazým. Ama öyle yapmayacak demeçlerine göre saðlam top oynatacak bir nevi alman futbolu. O zamanda þahsi beceriler olmalý. O da þu an genelde bizde yok.

Tuðrul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Sistem iþi tamamen makyaj iþi önemli olan.

Topun olduðu bölgede mesafeyi azaltarak hýzlý gelip, gitmektir.

Hücumda ve savunmada çoðalmaktýr.

Mesela diðer büyük takýmlar 11 kiþi ile hücum ederken Ünal hocamýz 8 kiþi ile hücum ediyor.

Halihazýr Pereira-Novak'ýn ileri sahada çizgiye açýlarak top almasý

Sosa ve Abdülkadir'in daha önde topla buluþmasý gerekir.

Savunma oyuncusu pasý verip driplingle, topsuz alan açmadýðý, boþaltamadýðý için hücumda sayýsal olarak fazla adamla hücum edemiyoruz.

Stoperler pas oyununda etkin ve hareketli kullanýlmamasý.

Orta alan ve beklerin geride pozisyon almasý sebebi ile hücum verimliliðimiz sýfýr noktasýna düþüyor.

Dolayýsý ile 1. bölgeden 3. bölgeye uzun pas ile geçmek zorunda kalýyoruz

Halbuki domino taþý gibi parçalar birbirine dokunarak en son noktada tamamlanmalý.

Alaný iyi parsellememiz, gücümüzü ekonomik kullanmak için saha boyunu en aza indirgemeliyiz

Topsuz oyunda dönen topu almak için agresif olunmalý. Pres kalabalýk yapýlmalý.

Orta alan ve bekler topu alamaz ise stoperler öne çýkarak topu almalý veya rakibi ofsayta düþürmeli.

Toplu oyunda alaný geniþleten, topsuz oyunda alaný daraltan basit bir matematik var.

Ünal hoca ise bu ezberi bozarak hiçbir teknik detayýn, ezberin olmadýðý doðaçlama bir futbol oynatýyor.

CEMEFKER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Yaþ
    48

35 yýllýk Trabzonspor taraftarý olarak ilk yabancý transfer Alman Groh 'den ilk yabancý teknik adam Sümmerman'dan baþlayýp bugünlere kadar onlarca teknik adam, futbolcu geldi geçti. Gördüðüm þu. Ýstikrar.

-Yerli,yerlinin yerlisi, bizden biri (Þota mesela), kaliteli yabancý farketmez. Uyum ve istek önemli....

Bizi aþaðýlayan Halilhodziçleri gördük. Aðzý ile kuþ tutsa ne fayda. Küme düþme potasýna dahi girsek istikrar önemli. Hatalar konuþulacak, eleþtriler yapýlacak ama art niyetli olmadýkça. Geçmiþ yönetim ve teknik ekipleri en çok eleþtirenlerdenim, yazýlarýmýn çoðu iyi dönemlerde dahi eleþtri üzerinedir birçok kiþi gibi.

-GurubuzdakiGetafe mesela. Maça bir önceki maçtan 9 kiþi deðiþtirerek,rotasyon yaparak çýktý ve bizim gibi güya 2019-2020 sezonunun en büyük þampiyonluk adayýný yendi. Vasat bir oyun ortaya koysalar da saðlam bir takým vardý sahada....
    -Gelen teknik direktör ve yönetim bunu baþarýrsa, rotasyon rezillikleri bizlere yaþatmasa, oyuncum yok, sakatýz bahanesi uydurmasalar, sahaya ilk onbiri, yedeði, yýldýzý, yaþlýsý,genci, bir sistem takýmý oluþturup oynatsa en ideal yönetim tarifi olacak. Hocayý, yönetimi, baþkaný bu noktada takým için oynayan en az 15-16 formda oyuncu hazýrlayamamalarýný eleþtirelim.

-Behlül, Kerem, Fýratcan...vs. bir sürü gencin ismi geçiyor. Adamý oyuna sokuyorsun güç yok, kendine bakmamýþ veya ilgilenen olmamýþ. Yusuf Yazýcý özel çalýþarak bazý þeyleri elde etti. Genç isimlerde bu özellik, ekstra çalýþma yoksa umut baðlamayacaksýn, vakit kaybetmeyeceksin. Zira günümüz futbolu deðiþti.Güç, fiziki direnç çok önemli. Yoksa yetenek bende de var, herkeste var. Farký yaratman için ekstra çalýþmalýsýn. A.Ömür bu yönünü geliþtirmezse ki ilerleme olduðu belli Avrupa'ya iyi takýmlara transferi zor. Advijaj 2 aydýr bizimle bir geliþme yok. Obi yavaþ yavaþ fiziki direnç göstermeye baþladý ancak hala acýmasýzca eleþtriliyor. Bunlar hep yönetimsel hatalar. (Obi’ye gelmiþken hemen söyleyeyim bu adamýn 20 metrede top oynadýðý söylenir durur. Adam zaten Chelsea gibi bir takýmda bu özelliði ile parladý. Oyunu 30-35 metrede oynayabilen Chelsea’da, dar alanda rakip ile boðuþup top çalmak, topu saklamak en büyük özelliði.Sen adamý istediði ortamý saðlama, sonra 55-60 metre ileri geri koþmasýný iste. Chelsea’da maç baþýna ortalama 10 km koþuyorsa bizde de koþuyor ama boþ koþuyor. Koþturan da kabahati arayacaðýz.)

-Mevcut yönetim Burak ve Onur sonrasý birþey ortaya koydu ve bunun sürdürülebilir olmasý lazým. Eðer Trabzonspor'un kurtuluþu,marka deðerinin artmasý altyapý üzerinden olacaksa, planlar buna göre yapýlmýþsa ona göre hareket edilecek, çeliþkili transferlere gidilmeyecek.

-Umut vaaat eden ve umut baðladýðýn genci 7/24 takip edeceksin. Öðrenci ise okuldaki öðretmenleri ile irtibat halinde kalacaksýn. Maddi sýkýntýsý varsa gidereceksin. Genç ileride ben Trabzonspor'un kadrosunda olacaðým, benim mesleðim futbol olacak derken diðer taraftan lisede,üniversitede normal hayat seyrine devam edecek.
    Konu CEMEFKER tarafýndan (23.09.2019 Saat 15:05 ) deðiþtirilmiþtir.
    ''Küçük insanlar kiþileri, normal insanlar olaylarý, büyük insanlar fikirleri tartýþýr''Hyman G. Ricover

Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    35

Atak futbol oynamak icin forvet sayisini arttirmaya calismak futbolu bilmemektir.

Her mac gol yememizin nedenini defans oyuncularina mal etmek te futbol bilmemektir.

Takimin sorunu ortasaha, cok acik. Ayrica her topu alan kendisi birsey yapmaya calisiyor. Hizli pas yaptigimiz tek atakta gol attik zaten.

Pas atip bosa kacicaksin ya cok mu zor? Antremanda ortada sican oynatmasi lazim futbolculara paso.

Ayrica idman programi elden gecirmeli, oyuncular fiziksel olarak dokuluyor..

En onemlisi ortasahaya cozum bulunmali. 4-2-3-1 oynamali takim. Baska caresi yok, bloklar arasinda cok fazla mesafe oluyor forvet yanliz kaliyor.

Birtan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bir birine çok kopuk bir düzende oynuyoruz.

Topu alan oyuncu pas verecek adam ararken dürbün ile bakmasý lazým.

Karmam - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

Sosa 8 oynamalý, yanýna da iki tane mücadele eden, koþan, diri orta saha lazým. Onazi ve Yusuf çok iyi oluyordu. Onazi top kesme konusunda çok yetenekli, Yusuf da çok mücadeleci. Parmak ve Mikel'i ben futbolcu olarak görmüyorum. Özellikle Parmak'ýn Hasan Üçüncü'den hiçbir farký yok. Mikel iyiye gidiyor diyorlar ama ben maçlarda bir deðiþiklik fark edemedim. Bu adam bir sakatlýk filan da geçirmedi, yaþý da anormal deðil. Zamanýnda dev bir isimken nasýl bu kadar kötüleþmiþ anlamakta güçlük çekiyorum. Acaba Ünal Hoca yanlýþ mý oynatýyor? Bu kadar kötü olmamasý lazým. Önce bu adamla problem ne diye bir konuþulmasý lazým.

Mustafa YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    41

isterse dünya çapýnda oyuncu olsun oyunu iki yönlü oynamýyorsa takýmýmda iþi olmazdý benim.

artýk bekler bile gol atýyor hücumda daha fazla varlar. stoperler orta sahaya yaklaþýyor tekniði iyi geriden oyun kuruyorlar. mesela nzonzi gs'ye neden gönderildi tek yönlü oyuncu... artýk avrupa'da futbol full kadro iki yönlüye dönüyor.

bizde sosa-obi tek yönlü oyuncular mesela çoðu kiþi sosa'yý forvet arkasý diyordu ama iki maçtýr gördük ileriye dönük oynatýlýnca nasýl kaybolduðunu obi'ye verdik o rolü, sosa'nýn artýsýnýda yok ettik. doðan desen oda tek yönlü bi a.parmak var iki yönlü oynayan.

neyse bizim artýk üçlü defansa geçmemiz lazým. bekler buna çok uygun stoperler biraz sorun olabilir çok fazla geride kalýyorlar onuda hoca çözsün.

---------------- uðurcan -----------------

---------hüseyin - hosseini - campi ------

pereira ---------------------------- novak

-------------sosa - a.parmak ------------

-------avdijaj -------------nwakaeme-----

----------------- sorloth -----------------

sakatlar düzelince gerekli rotasyon yapýlýr ama benim oyun planým bu olurdu.

zayýf kalan orta sahamýza pereira ve novak gibi iki hareketli ismi yaklaþtýrmýþ oluruz tabi üçlü defansta stoperler hýzlý olmalý yoksa arkaya atýlan toplarda çok gol yeriz campi ve hosseini sorun olur burada ama ivanildo var campi yerine. birini çakýlý oynatýp diðer ikisini biraz ileri atabiliriz. oyunu biraz daha dar alana çekebiliriz iki forvet arkasý hem orta sahaya daha yakýn olur hemde kanatlara açabilir oyunu.

seneyede bi çok isimle vedalaþýrdým
    Konu Mustafa YILMAZ tarafýndan (25.09.2019 Saat 13:59 ) deðiþtirilmiþtir.
    sadece aþk bizimkisi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)