Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Hangi Sistemde oynamalyz? Taktik ve Oyuncu seimleri hakknda...

Birtan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.06.2017
    Nereden
    stanbul

Question Hangi Sistemde oynamalyz? Taktik ve Oyuncu seimleri hakknda...

Saha ierisinde dorularmz ve yanllarmz..

Uygun grlrse bu balk altnda fikirlerimizi belirtip tartalm,

Malumumuz son zamanlarda salam bir karama ierisindeyiz 4231 mi, 433 m, yada bambaka bir dizili mi...

artvints - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.06.2012
    Nereden
    Bursa

ncelikle sosa onazi efekti yakalamak iin sosa doan ikilisiyle bir ka maa balamalyz. Tutarsa nlerinde yine drt hareketli oyuncuyla eski sisteme dnebiliriz. Geri o sistemde mr ve yusuf ortasahaya derinlik katyordu. Onu da halletmemiz lazm. mr gelen kadar yle birey olabilir.

....................doan
    ........parmak..............sosa
    ..................sturridge
    .ekuban...........................nwakeme

Sturridge gezgin santrafor oynar, Ekuban onun boaltt yerlere kou yapar. Parmak da ekuban'in kademesinde sa kanada yakn oynar. Doan'in hareketliliiyle merkezi tutarz.

Ekuban gelene kadar da avdijaj oynar ya da srloth sturridge yapp, parmak'i sa kanada atarz. Merkeze yardm eder, pas trafiine yardmc olur, avdijaj o seri paslama taktiini henz bensememi, ift forvet olunca zaaf yaratabilir.

Mikel'e gelince yzde yz fit duruma gelip 90 dakika karncaya kadar sosa ile yan yana oynamas zor duruyor. Genlerbirlii'ni bile kontrol edemedik, her rakip stmze geliyor. Hoca oynatsin ama dakika hesab yapmas gerekiyor. Yorgunluu grd an mdahale etmeli.

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    lker Yazcolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.01.2009
    Nereden
    Ankara
    Ya
    40

Agresif orta saha, kesinlikle... Parmak'tan umudum oktu ama malesef ty gibi kalyor, hatta geen yldan da verimsiz...

Kesinlikle Doan ve Sosa birklikte olmal...

Sosa'nn pres ykn de alr...

u ii halledersek gerisinin ok da kt olacan dnmyorum...

Bir de, top rakipteyken nasl oynanr hakknda bilgimizi yok takm halinde...

Bu kadar rakibi izlemek olmaz...

Bu taktik veya formsuzluk deil, resmen salaklktr...

Net...

Geen sezon yaptmz bu sezon niye yapamyoruz anlamyorum?
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarmz Avni Aker'de...

Grkan Asma - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.11.2011
    Nereden
    Trabzon

Ben bi 10 no karmamz gerektiini dnenlerdenim, bu Kerem olabilir, Ahmet olabilir veya mevki kaydrarak deneyebiliriz bilmiyorum ama 10 no art bu takma. Orta sahada ise uan en mantkl tercih Doan-Sosa duruyor. Doan ite ne kadar insiyatif alr oyunun kurulmas iin onu gremedik, hep sonradan girip oyunu tutma grevi verildi. Takmda bu anlamda bir tek Sosa kald, stoperler oyun kuramyor ancak saa-sola verirler topu. Oysaki geen yl, Onazi - Sosa - mr - Yusuf hepsi geri gelip insiyatif kullanan oyunculard. Kaptana byk i dyor, en azndan Onazi erken dnerse takm bi nebze rahatlar.

redbul - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.07.2014
    Nereden
    stanbul
    Ya
    43

10 numara pozisyonu iin donnis avdijaj ne getiimiz basit maladan sonra deneyebiliriz sosa nn yannda onazi gelene kadar kesinlikle doan oynamal ben ok defa yazdm ama bizim ok bilmi taraftarmz srarla abdlkadir parmak yazyor bu adamn ap vasf belli hedefi olan bir takmn adam asla ve asla olmaz adamda hi bir meziyet yok dmdz bir adam bu sezon iin abdlkadir mrden daha fayda gelmez ara tarnasferde orta alana ve sa kanada mutlaka adam alnmal umarm ilk devre sonuna kadar lige havlu atmayz.

yelik tarihi
    10.06.2008
    Nereden
    Avrupa Dier
    Ya
    42

Standart Hangi Sistemde oynamalyz? Taktik ve Oyuncu seimleri hakknda...

Ben sistem mistem bilmem. Oynadmz sistemin gerekliliklerini yapalm, sistemin hakkn verelim benim iin kfi.

oskayb - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.10.2004
    Nereden
    Tekirda
    Ya
    52

ncelikle herkes sahada takm boyunun ok uzun olduu konusunda hem fikir sanrm ; eldeki oyuncu grubunun karakterine baktmzda kompakt yapy defansif noktada oluturup hzl ve ani hcma karak sonu alacak bir yapda olmadn da grrz.

-yaplacak ey ncelikle takm boyunu ksaltmak
    -birbirinden kopukluu giderilmi hatlar 2 ve 3. blgede oynatarak rakibe bask yapmak ve kazanlan toparla geen senekine benzer ekilde bu blgede pas oyununa dnerek ileri utaki etkili adamlarmzn hamle ve frsat ansn artrmak.
    -ksaca oyun ablonu olarak topa hkmeden ve oyunu 2 ve 3. blgelerde oynayan bir takm ; iyi gzel ama diyecekseniz geen seneki oyuna fark katan Yusuf , A.mr , Rodallega , Ekuban gibi isimler ya hepten ya ksmen yok , bu i eldeki elemanlarla nasl olacak ?
    -bu noktada nerim u ekilde olur ;

Uurcan

Serkan Asan Huseini Campi Novak

Doan

Pereira Parmak Sosa Nwakaeme

Srloth (Sturridge)

Yani mevcut krlgan yapy Pereira ve Doanla direnli hale getirmek ve oyunu 2. blgede tutup , 3. blgeye daha kalabalk ve etkili gidebilmek nerimin z.

En azndan Ekuban , mr dnene kadar ve devre arasna kana kadar (umudum 6 numaraya hala ihtiyac karlayacak bir ara transfer yaplmasnda)
    TERKETMEDI SEVDAN BENI

ucurum - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.01.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    39

Evet doan sosa orta sahasna ben de fitim ama arkadalar ilerisi sada Avdijaj olmad Sorlott 10 numarada yani ileri ikiliden geri olan Ahmet mikel parmak falan diye kurarsak Tony durduruldu mu bizim iin ma biter

Parmak bu kadar eksikliin olduu yerde sa ak olmal ya da altyapdan ieri kat edebilecek bir kenar oyun kurucu yaratmamz gerekecek

Ayrca 10 numaraya Sosa dahil ceza sahasna girmeyen bir adam konuda ksrlktan gebeririz

Bu kadar eksik varken hayvan gibi 3 4 3 - 3 4 1 2oynardk ama bunun tasarm yaplmayacak nal Hoca'nn ne yazk ki tek oyun plan var

chener - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.08.2006
    Nereden
    Antalya

u anki oyun dzeninde mikel gereksiz kalyor.doan-parnak ikilisi ve nlerinde sosa olursa, sosa da ypranmaz.Tek forvetle de gol ararz. Gol yemeden na tamamlamak iin en ideal zm gibi,fakat, gol atarmyz bilmem.
    YA DIINDASINDIR EMBERN YA DA NDE YER ALACAKSIN.KENDN NDEYKEN KAFAN DIINDAYSA ARES YOK KARDEM.

yelik tarihi
    05.02.2013
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    31

JP.....Hseyin.....Hosse.....Novak
    ..........Sosa.........Mikel.............
    Parmak...Kerem(Behll)..Nwakaeme
    ...............Sturridge...................

Topu rakibe vermezsek ancak bu dnemi atlatrz. Canbaz iyiyse o da denenebilir. Kerem'in tek paslar Behll n grece daha tecrbeli durmas avantajlar. Bizim ncelikli eksikliimiz orta saha santrafor arasndaki mesafe. Bence Kerem oyun aklyla orann adam ama sakat deilse.
    " Ben, bir ite nasl baarl olacam dnmem; o ie neler engel olur, diye dnrm. Engelleri kaldrdm m, i kendi kendine yrr. "
    nce Zeka --> Sadri ener --> Yldrm Demirren
    nce Zeka --> Aaolu --> Alt Yap Fetiizmi

yelik tarihi
    05.06.2007
    Nereden
    Rize
    Ya
    33

Ya sizi bilmem de bence bu takmn merkez orta sahal oyunu almad o kadar belli ki nasl zecekler bu ii bilmiyorum. Hocaya sayg duyuyorum, inanyor ve gveniyorum ama Trabzonspor gibi bir kulbn oynanan oyunda B plannn olmamas kabul edilemez.

Ne demek geen yldan drt oyuncumuz yok? Hzl santrforumuz yok ne demek? smi geen santrforlar iinde bir tane Roda benzeri oyuncu yoktu. Hatta burada hoca neden pivot santrfor istiyor diye tartmtk.

Her eyi getim, diyelim ki eksiimiz yok, pas oyunu oynuyoruz; karmzda da mthi kapanan, alan daraltan, pas kanallarn kesen bir rakip var ve oyunu aamyoruz. Ne yapacaz? kp ya rakip hi ak vermedi mi diyeceiz? Bu yzden Trabzonspor seviyesindeki bir takmn bir tane ana oyun plan, en az bir tane de B plan olur ve bu genelde ana plana zt bir plan olur. Hatta ou kulp 10 kii kalnrsa nasl oynanacan bile planlar. Byi getim, bizde ana plan da yok. Var demeyin nk eksiimiz yokken berbat malar oynadk.

Geen yl 4-3-3 de 4-4-2yi de denedik, olmad nk nal Karaman bu oyunlar oynatamyor. Bu bir eletiri ve bence doru bir eletiri. nal Karaman artk 4-4-1-1 mi deyin, 4-5-1 mi deyin, 4-2-3-1 mi deyin ne derseniz deyin sadece 10 numaral sistem oynatabiliyor. Gelelim oraya. O zaman bu 6 numara istei neydi? Bu takmn kabak gibi bir ihtiyac vard: 10 Numara ya da ofansif orta saha neyse ite. Hoca m istemedi, hoca istedi de ynetim mi almad bilmiyorum ama sknt burada.

Bir not daha: Ma sonu aklamalar ise fecaat, yle byle deil. Altyap oyuncularna bavuracak kadar kendi oyununa gveniyorsan elinde 10 numara transferi olmasa bile bandan beri 10 numaral oynayacaktn hocam. Ahmet olur, Behll olur, Donis olur, mr olur oynayacaktn. te o zaman bu sitemlerine hak verirdim.

Sonu olarak henz her eyin bandayz ama sahada ok kt bir futbol var, mesele sonu odakl deil. Umarm ileri yoluna koymay baarrz ve samimiyetle sylyorum umarm bunu yine nal Karaman ile baarrz.

erenslash - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.09.2012
    Nereden
    Gney Amerika

4-4-2
    4-3-3
    4-3-2-1
    4-3-2-2
    bunlar iyidir ama asl mesele oyuncu dalm ve onlar iyi hazrlamak

JP.....Hseyin(campi).....Hosse.....Novak
    .......... Sosa.. Behll .....Mikel.............
    .....Parmak...............................Nwakaeme
    ...............Sturridge..ve Alex .................

Sturridge ma ierisinde zaman zaman alexin biraz daha gerisine geebilir ama tam ortada deilde destek forvet eklinde de alabilir.veya tam tersi de man durumuna ve takma gre denenebilir.

behlle ans versin en azndan behll forvet arkas olmak zorunda deil ortasahaya da alnabilir
    Konu erenslash tarafndan (21.09.2019 Saat 00:06 ) deitirilmitir.
    "Annuit cptis"

Fanatik34 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2009
    Nereden
    Almanya

Bu kadar sakat varken fazla opsiyon imkaniniz yok, ha Altyapidan her mac Altyapidan birini sahaya srebilmeliyiz. Ahmet Canbaz sezonbasindan beri ilk 18de ama hic oyuna girmedi..Onun haricinde sezon basindan beri basbas bagiran Dogan-Sosa ikilisi olmali..
    Mesela..
    ....................Ugurcan...................
    Perreira..Hseyin...Hosseini...Novak
    ...Sosa....Dogan....
    ..Srloth.Wakayeme.Donis
    ...Sturridge.....

Parmak kanatlarda forma bulabilir belki ama merkezde ltfen olmasin!!
    Konu Fanatik34 tarafndan (21.09.2019 Saat 01:47 ) deitirilmitir.
    Bugn ki Dnya, Elit Kesimin, kendini akilli zannedenleri kullanarak olusturdugu bir Dzen maalesef "

Eski Kullanici Adi: Fanatik28

Full HD - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.05.2010
    Nereden
    Almanya

Vallaha orta saha mmknse fazla otoban olmasin.Ona gre sistem hazirlayalim!

artvints - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.06.2012
    Nereden
    Bursa

Alnt erenslash Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    4-4-2
    4-3-3
    4-3-2-1
    4-3-2-2

Sturridge ma ierisinde zaman zaman alexin biraz daha gerisine geebilir ama tam ortada deilde destek forvet eklinde de alabilir.veya tam tersi de man durumuna ve takma gre denenebilir.

behlle ans versin en azndan behll forvet arkas olmak zorunda deil ortasahaya da alnabilir
    Kadro kalecisiz 11 kii. Dalga geerdim ama ben de ayn hatay yaptm. Sturridge veya Alex demek istedim diyerek kurtarabilirsin.

Grkan Asma - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.11.2011
    Nereden
    Trabzon

Alnt erenslash Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    4-4-2
    4-3-3
    4-3-2-1
    4-3-2-2

4-3-2-2 iyiymi beendim.

My - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    Aydn
    Ya
    49

Vaka Stri Donis

Srloth

Sosa Doan

Novak Campi Hseyni Pereira

Uurcan

u kadroda bile byk skntlar var. Mesela Stri ma tamamlayamcak bile bir de zaten pimpirikli adam Allah muhafaza sonu kt de bitebilir. Donis (belki de imdilik) bu ligin topusu deil zaten adam sa ak ok ok az oynam olmazsa yerine Parmak' alrz.
    Hakan KULAOLU: "Sabrl, sistemli ve ekonomik, tketen deil reten bir Trabzonspor oluturmak."
    Murat

halilaziz61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.01.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    35

Ben bu soruya herhangi bir sistemde diye cevap vereyim.
    Zira grnr bir sistemimiz yok
    Dnya dnd mddete ikebahenin 2010-2011 sezonunda ike yaptn anlatyor olacaz...

alper* - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.03.2008
    Nereden
    Afrika Dier

Ben Obi mobi deil, tekrar genleri grmek istiyorum.
    Gutta cavat lapidem non vi sed spe cadendo.

[KAPLAN] - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.08.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

nal Karaman bu soruya yle cevap verirdi sanyorum.

"Sistem mistem yok. Bam bam bam"
    .
    . Futbol yetenekli aptallarn oyunu olmamal.
    .

Onur Akyz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.05.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    41

Eksiimiz Yusuf Yazc ite, ok kafa yormaya gerek yok.

Eku ve Abdlkadir varken topu ileriye tayabiliyorduk, imdi onu da yapamyoruz. Yusuf o topu ileriye tamamz salayan adamd. Onun yerine kimi koyabiliriz onu dnmek lazm.

Elimizdekilerle olacak i deil. Bunu; gb manda Parmak'n ndeki haliyle ve getafe manda hibir ey retemeyen Obi-Sosa-Doan orta sahasyla net olarak grdk.

Belki Cafer denenebilir.
    10-Abdlkadir mr

----------8---------

Sefaenes - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.11.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    51

Sistem nasl onu bilmem ama 1-2 Sistem altyapdan A takma kadar ayn sistem olmal altyapdan gelen oyuncu geldii blgede ne yapacan bilmeli. Hoca deiikleri olsa bile gelen Trabzonspor sistemine uymal imdilik hayal ama
    Yardimci Hoca dan asla Td olmaz. (Tecrbesini ck yasadik)

Asbaskan dan da Baskan olmaz ( onu da yasiyoruz)

worldmaster - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.04.2005
    Nereden
    Diyarbakr
    Ya
    35

Secenek bol. Amac gecen yl ki oyunu devam ettirmekse cok uzaklarda aramaya gerek yok. Alt yapidan 10 numaraya bir adam bulup gecen yil ki sistemi oynamaya devam edeceksin.

Ikinci yol skc ama gol yememe uzerine kurulu merkezi guclu bir savunma ile 3-5-2 ya da bir baska deyisle 5-3-2 gibi bir sey deneyeceksin. Bu oyunda ise en gcl tarafimiz olan kanat bekleriyle oyunu kuracaksin.
    "Primum non nocere" (nce zarar verme)!

gurur6134 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.06.2013
    Nereden
    stanbul
    Ya
    41

Sakatlar donene kadar 4 4 2 den baska hicbir sistemden verim alamayiz..

ugurcan
    Pereira huseyin(campi) huseyni novak
    Parmak(donis) dogan sosa nwekame
    Sturic shorlth
    Bunun disinda pozisyon bulamayiz mevcut oyuncularla cok zor..4 4 1 1 veya gerisi bos .. shorlt tek forvet kesinlikle oynayamaz sturic de hazir degil 2 si ayni anda sahada olursa uretkenligimiz artar yoksa novak arka direkte topla bulussun nwekame mucize yaratsin diye bekler dururuz takimda kaleye sut atan adam yok..

Arda' - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.07.2009
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

Benim hocaya en kzdm hi 3l savunma denememesi. Ivanildo-Hosseini-Hseyin ile ok iyi 3l oynayabiliriz mesela ama denemiyoruz. Mikel orta sahann 2lisinde oynayacak oyuncu deil bana gre 4-3-3te regista olarak oynar en fazla savunmadan top alp datr. Yusufun gidii ve Abdle Ekubann sakatl byk sknt olacak umarm doldurabiliriz yerlerini.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)