Sayfa 76 Toplam 79 Sayfadan BirinciBirinci ... 26 66 74 75 76 77 78 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1956 adet sonuctan sayfa basi 1,876 ile 1,900 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 5.Hafta | Sivasspor 2 - 1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Şahin Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İçel

Buradakilerin çoğu iyi bir transfer sezonu oldu dedi. Transfer bölümünden okuyabilirsiniz. Bir tek defansif ortasaha eksik deniliyordu.

Şimde herkes transferler çöp yedek kulübesi boş diyor.
    TRABZONSPOR.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Alıntı Şahin Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buradakilerin çoğu iyi bir transfer sezonu oldu dedi. Transfer bölümünden okuyabilirsiniz. Bir tek defansif ortasaha eksik deniliyordu.

Şimde herkes transferler çöp yedek kulübesi boş diyor.
    Ben transferlerin çöp olduğunu falan düşünmüyorum.
    Senin teknik ekibin ne fizik kondüsyon ne de taktik olarak ortaya bir şey koyamadıktan sonra takımı ronaldo-messi lerle doldursan ne yazar?

Sörlorh'un fizik olarak geldiği vaziyet bile yeterli bunu görmek için.

Zaten sahada çok geniş alanda oynanan oyunun sonucu olarak erken yorulup sürekli kıçımızdan nefes almamız mecburi bir vaziyet. Bundan kaçış yok.
    Ünal'ın da bunu çözecek teknik aklı da yok, ekibi de yok.

Orkun 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı shagrath61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzonspor kadrosunun ve yapılan transferlerin burada söylenen kadar kötü olmadığını düşünüyorum.

Obi mikel gelirken herkes iyi güzel diyordu.

Sturridge gelirken herkes iyi güzel diyordu.

Ancak adamlar performans vermeyince ya da veremeyince , başkana, teknik direktöre sallamanın elle tutulur hiç bir doğru tarafı yok.

Üstüne üstelik bu takım hücum gücünün % 50 sini kaybetti.

Biri sörloth ' un neden geldiği haliyle şuan ki hali arasında bu kadar fark olduğunu sorgulamalı bence.

Ya da yedekte ahmet canbaz, doğan erdoğan gibi iki adam yedekte beklerken koray ve fıratcan üzüm hamlesi yapıldığını.

Üstüne üstelik fıratcan üzüm denilen adamı ben 2 maçtır neden izlemek durumunda bırakılıyorum ? Adam oynayamıyor , neden yani ?

Ünal hocanın oturup bu konu üzerine uzun uzun düşünmesi gerek.
    Güzel yorum. Fıratcan kısmına HENÜZ katılmıyorum. Bi görmek lazım adam gibi.

Transferler kötü değil ama planlama yanlış oldu biraz sanki.

Yusuf varken de elimizde başka 10 numara yoktu, Yusuf gitti hiç kalmadı.

Burada herkes 6 numara diye bağarırken ben 10 numara diye yırtınıyordum.

Yusuf klasik 10 gibi oynamıyordu. Rakip 18 ile bizim 18 arasında mekik dokuyordu resmen.

Mikel az daha form tutup 6 numara mevkisini tam doldurduğunda sorunun orada olmadığını anlayacak herkes.

Şu anda Yusufun işini takımda yapabilecek en iyi adam Parmak. Dün o bölgede biraz kımıldadı etkisini gördük.

Parmak'ı oraya koyup Yusuf'un görevlerinin aunısını vereceksin. Fazlasını yapmazsa ben de bişey bilmiyorum.

Sorloth'a filan sallamaya gerek yok bence de. Takıma nasıl kondisyon yüklendiyse herkes yerlerde.

Ahmet Canbaz neden denenmez hala anlamış değilim.

Dün sahaya çıkan kadro bile bu yarışın içinde olur yeter ki doğru kullanılsın.

Sorunumuz kesinlikle taktiksel ve hocadan kaynaklı.

Ünal hocamı çok severim ancak yanlış işler yapıyor.

Orkun 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Mehmet BAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hazırlık maçlarında ve bazı maçların belli zaman dilimlerinde iyi futbol oynadık. Yine oynarız.

Rüzgar esip geçmedi. İyi futbol oynamak istiyorsan oluşturduğun şablona uygun isimlerle oynamalısın.

Pas oyunu oynamaya çalışırken Donis gibi sürekli alıp dikine gitme hevesinde olan bir kanatla oynayamazsın.

Abdülkadir Ömür gibi pas oyununa yatkın kanat ile oynamak mecburiyeti vardır. Aynı şey diğer bölgeler için de geçerlidir.

Sosa/Mikel, Mikel/Parmak veya Sosa/Parmak ikililerinin önünde Yusuf gibi 10 numara vazifesini yapacak bir isim lazım.

Ön tarafta pas oyununu oynayıp ayağına gelen fırsatları değerlendirebilecek tecrübede bir isim lazım.

Sol kanatta geçen yıl ki Nwakaeme'nin yaptığı iyi işleri yapacak bir kanat lazım. Lazım da lazım.

Kısacası iyi futbol böyle oynanır. Öyle Doğan, Fıratcan ve Koray'lar ile olacak işler değil...
    Aynen öyle. Sorunumuz tam olarak bu.Ön taraf top tutamayınca yük orta göbek ikiliye ve defansa biniyor.

Yusuf geçen sene Ömür ve Wakame ile yakın oynayarak opsiyonları arttırıyordu.Pas trafiğini Sosa ile yönetiyordu.

Bu sene öyle bir isim yok.Ekuban eh işte yapıyordu o işi. Ama onunda forvete katkısı fazlaydı.

Yusuf'un yerine Ahmet Canbaz denenebilir. Parmak denenebilir şu an yapacak başka birşey de yok maalesef.

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Bu takım 25 maçın 23. De gol yemiş

ben hala buradayım abi.

normal birisi olsa kapıya konulur

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Fıratcan geçen sene eses te ne yaptıda transfer edildi acaba

adam bildiğin çöp

halilaziz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

3 maç sonra kıyamet de kopabilir
    Herşey güllük gülistanlık da olabilir

Sahamızda UEFA maçını verirsek düşünmek. Bile istemiyorum
    2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksızdır.
    Ahlâksızlara itibar edilmez!

tristram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

burada bazi arkadaslar hala ayni hatayi yaparak bireysel topculara saldiriyor.herkes cop ilan edilmis durumda.gecen sene yere goge sigdiramadigimiz tony parayi aldi yatti deniyor..keza rakiplerin bile imrendigi pereira ve novak gibi surekli ileri geri oynayan adamlara satasmalar basladi..ugurcan disina elestirilmeyen yok diyecektim ona bile sallanmaya baslandi..butun topcularin ayni anda les olma ihtimali var mi?senin bir sistemin yoksa, 30 dakikada tum kondusyonun bitiyorsa,rakibi nasil karsilayacagini,hucuma nasil kalkacagini bilmiyorsan evet maalesef var.

nwaekeme olayini rakiplerin cozecegi cok bariz belliydi ve beklenen oldu..artik herkes biliyor ki tony'i tuttugun zaman trabzonspor'un hucum gucu yok olmus oluyor.eksiklerin olusu tabii ki etkilemistir ama eksikler var diye ligdenmi cekilecegiz anlamadim..
    ben kadronun bu sonuclari alacak kadar yetersiz olduguna inanmiyorum..gencler-kasimpasa-sivas..bu maclardan sadece 2 puan toplayabildik.kac mactir hucum anlaminda farkli ne yapildi?tonla genc alindi nerede bunlar?bu yoklukta bu cocuklar forma bulamayacaksa ne zaman bulacak.degisik isimler deneyip yenilsek en azindan elimizdeki malzeme bu,sakatliklar oldugu icin hoca herseyi deniyor deriz..
    sen hucuma kalkamiyorsun sorloth'un bir degisik versiyonu koray'i oyuna aliyorsun.bilmem kac dakika kanatsiz oynuyorsun.son dakikalarda yine kurtarici firatcan'i oyuna sokup cocuguda taraftarin onune atiyorsun.yeri gelmisken avdijaj'in yerine bir macta 11de bu cocuga sans versek olmuyor mu?avdijaj gol atti eyvallah ama totalde 20-30 dakikalik topcu mevcut haliyle 11 oyuncusu olmasi imkansiz..
    o bolgede hazirsa kamil ahmet'i degilse serkan'i deneyip hucumu oldukca seven pereira'yi on tarafada atabilirsin.veya kadroya aldigin safa'yi bir dene ne kaybedeceksin?sivas 10 mu atacakti ne bu korkaklik..
    orta sahada kerem baykus,ahmet cambaz,behlul,taha,cafer tosun gibi cocuklar var..bu yoklukta neden hicbiri bir dakika bile sure alamiyor?

unal hoca kusura bakmasin yetersiz olan kadro degil kendisi.omur-ekuban sakatlandi diye devre arasina kadar sıkıcı futbol oynayacagiz bizden bu kadar diye teslim olan kendisi.burasi babasinin dukkani degil bir zahmet isini yapacak..
    takim fizik olarak bitik durumda,yeni denenen bir tane genc oyuncu yok,sahada basi kesilmis tavuk gibi savruk bir takim..eee biz neyi destekleyecegiz?

Şahin Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İçel

Herşeye rağmen Ben BJK maçını farklı alacağımızı düşünüyorum.
    TRABZONSPOR.

Mehmet BAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Buradakilerin çoğu iyi bir transfer sezonu oldu dedi. Transfer bölümünden okuyabilirsiniz. Bir tek defansif ortasaha eksik deniliyordu. Şimde herkes transferler çöp yedek kulübesi boş diyor.

Şahin Bey, transfer sezonunda gazı verenler ile bugün en ağır eleştirileri yapanlar aynı isimler. Bu arkadaşların yorumları ve değerlendirmeleri hep en uç kesimde yer alıyor. Övgüde de yergide de hep en uç kesimdeler. Haliyle bu arkadaşların yorumları dengesizlik oluşturuyor. Vakti zamanında Ünal Karaman geldiğinde küme düşme edebiyatı yapılıyordu ama o sezon kıl payı farkla üçüncülüğü kaçırdık. Bu sezon iyi kadro şampiyonluk bekliyorlardı ama daha beşinci haftada su kaynatıp hocayı kovalım diyenler var. Alıştık artık.

Transfer konusuna gelirsek; o zaman da söylediğim birkaç şey vardı. Rodallega kalmalı demiştik. Bir sezonda takımın birden fazla bölgesinde değişiklik yapmak ritmi bozar demiştik. Rodallega gönderilirse de yerine tecrübeli bir isim alınmalı demiştik. Öneri olarak da Adebayor'u vermiştik. Hem tecrübeli hem ligi biliyor hem de oyun kurma konusunda Rodallega'dan daha meziyetli idi. Ama almadılar. Gittiler Alexander gibi yetenekli fakat tecrübesiz bir ismi getirdiler. Kötü oyuncu değil fakat tecrübesizliğini kaldıracak bir takım değiliz. Bunun yanında bir de Sturridge alındı. Herkes istiyordu. Fakat aylarca topa vurmadan geldi. Hazır olması ilk yarının ortasını bulur.
    Stoper hattı için tecrübesi ve kalitesi tartışılmayacak lider bir stoper alınsın istemiştim. Esas ihtiyacımız olan böyle bir isimdi. Ama gittiler genç Fernandes'i aldılar. Onun yanına da kendini ispat etmemiş Camp'yi getirdiler. Bu iki isim Hüseyin'den daha iyi fakat yanlış hamle idi. Bizim ihtiyacımız savunmada şeflik yapacak bir isimdi. Ama almadılar.

Orta sahada Onazi'nin dönüşü uzayacağı için kaliteli bir 6 numara demiştim. Onazi dönse bile önceki yıllara baktığımızda Onazi'den daha kaliteli bir isme ihtiyaç vardı. Çünkü Onazi de defoları olan bir isimdi. Gittiler Mikel'i getirdiler. Mikel isim olarak herkesin tamam dediği bir isimdi. Ben de iyi isim olduğunu düşünüyordum. Fakat adam kampa gelmedi, sakatlandı ve sezona hazır olmadan girdi. Ben Mikel'e yine güveniyorum, iyi olacak. Son üç maçta da iyi olduğunu düşünüyorum. Fakat temposunu biraz daha artırmalı. Diğer bir husus Yusuf'un gidişi oldu. Takımın ön taraftaki orta sahasını gönderip yerini doldurmamak izah edilir şey değil. Yusuf'un yerine iyi bir on numara almaları gerekiyordu. Pek çok arkadaşımız bunu belirtti. Ama almadılar.

Bir de skorer kanat alınsın demiştik. Babel tarzında olursa takıma çok güç katar demiştim. Bizimkiler gittiler Donis Avdijaj'ı aldılar. Evet, yetenekli. Meziyetleri var. İyi futbolcu. Fakat o da aylarca topa değmemiş, idman yememiş. Hazır değil. Bu çocuğun da hazır olması zaman alacak. Doğan, Fıratcan, Yusuf, Ahmet vb. isimleri yazmıyorum. Bence rotasyonda dahi kullanılacak isimler değiller. Bu isimlerden belki Doğan ve Yusuf kısmen olabilir. Ama onlarda da pek bir ışık görmüyorum.

Baktığınız zaman alının isimlerin büyük çoğunluğu kamp yememiş, uzun süre oynamamış ve formsuz isimler! Bu transfer tarzı bir riskti. Bile bile böyle bir riske girdiler. Pek çok defa bu konuda uyarı yazmıştım. Maalesef sakatlıklar da gelince öyle donsuz ortada kaldık. Baktığımızda isimlere pek çoğumuz olur versek de formsuz olmaları ben dahil pek çok arkadaşımızı endişelendirmişti. Korkulanı yaşıyoruz. Bile bile lades...

emrahtuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yahu maçı kazanamayacağımız maçı dikkatlice izleyenler görmüştür o kadar belli ki..yanımda arkadaşımla izliyoruz maçı penaltı oldu hiç heyecanlanmadım atamayız büyük ihtimal dedim atsak dahi yiyeceğimiz o kadar belli ki sevinmeye heveslenmeye hiç gerek yok..

bu takım geçen sene ki oyunun uzağından bile geçmiyo bu böyle sürdürülebilir kesinlikle değil..ünal hocam seni seviyoruz destekliyoruz ama farklı çözümler bulman gerek..

oyuncu değişiklikleri gerçekten çok kötü fıratcan koray falan bunlar bu takımda oynayamaz oynarsa da bu kadar olur..abdülkadir le yusuf çıktı diye altyapıdan zannediliyor ki her sene böyle oyuncu çıkaracağız..malesef öyle bi dünya yok..

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Herşeye rağmen Ben BJK maçını farklı alacağımızı düşünüyorum.
    Acayip bir polyanacısın abi Sekistas bizi rahat yener ne farklı kazanması ya rüyamı görüyorsunuz bu takım kolay kolay maç kazanamaz...
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Basel ve BJK maçları sonrası taş üstünde taş kalmaz.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UĞUR DURTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

geçen haftayı hatırlayın..
    sturidge faul yapılıyor,verilmiyor devamında gol yiyoruz.
    niçin takımca hakeme itiraz edilmiyor dedik,
    sadece bu işler pereira ile olmaz dedik,
    işin içine kaptan sosa ve arkadaşları girecek dedik
    teknik heyet girecek dedik
    sadece biz dedik...

değişen hiç bir şey yok
    dün akşamda aynı şey oldu

muriQi falcoo sio cisse roda el kebir jahoviç bajiç orgill......
    ve bizim kanı sörlöt
    vurdum duymaz
    ağır
    o boyuna rağmen kafa topuna çıkmaktan aciz
    çıksa dahi vuramayan bir oyuncu..

ilk maçında da söyledim şimdide söylüyorum yarinde söyleyeceğim
    sörlot bizim takımın oyuncusu olamaz
    çok ağır bir oyuncu
    yukarıdaki isimlerini saydığım oyuncularla
    bir kaleden diğer kaleye depar attır en sonuncu gelecek kişi
    sörlot olur.
    en genç olmasına rağmen.
    (advijaja verdiği maç üst düzeydi eyvallah)

ilk 3 maçında attığı gollerden sonra başkan çıktı dediki ağır diyenlere gelsin tarzında bir açıklama yaptı
    şimdide kaçırdığı goller başkanamı gelecek?

penaltı vuruşuna geleceğim.

sörlotun kafasına tekme geliyor yere yığılıyor
    ilk etapta pozisyonu net göremedim
    ilk ağır çekiminde kesinlikle var uyaracak dedim ve uyardı da.
    hiç bir oyuncumuzda tık yok sanki hiç bir şey olmamış gibi davranıyorlar

geçen hafta ki olayı tekrar hatırlayın...

dünkü pozisyonu var daha uyarmadı...
    sörlot ayağa kalktı dikkatli izlemenizi önemle rica ediyorum..
    hiç bir şey olmamış gibi hakeme hiç bir şey demeden hafif hafif
    koşmaya başkadı
    kardeşim bu ne miskinlik bu ne ağırlık
    hakkını arasana kardeşim hakemin üzerine gideceksin kafama tekme attı diyeceksin.
    takım arkadaşların pozisyonu izliyor onlarda da hiç bir tepki yok.
    niçin itiraz etmiyorsnuz hakeme çok merak ediyorum gerçekten.

penaltı vuruşu topun başında kaleye hiç bakmıyor korku sardı bende
    o esnada hakeme bakıyor hakemde ne varsa
    topu kalecinin üzerine vursa gol olacak
    o nasıl kötü bir vuruş öyle
    top kaleyi bile bulmuyor
    yazıklar olun sana sörlot yazıklar olsun.
    diğer penltı atışlarını kaçıran

muratt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Biraz okuduğum kadarıyla yorumların çoğu skor odaklı ve sinirle yazılmış yorumlar, kimse kusura bakmasın. Herkeste faturayı birine kesme çabası, ağırlıklı olarak da hoca tabi. Hoca'nın hataları var tabi, ama bu işi beceremiyor demek geçen sene yaptıklarını inkar etmek olur. Bazı arkadaşların da yazdığı gibi, takım ciddi güç kaybı yaşadı, bunu görmeden yorum yapmak hocaya haksızlık olur. Yedek kulübesinde süper lig seviyesinde adam yokken neden Fıratcan girdi de Ahmet Canbaz girmedi gibi yorumların hiç bir anlamı yok. Gerçekleri kabul etmek tek seçenek buarada. Takım güç kaybetti, rotasyon yapamıyor ve bir yıldır alışageldiği oyuna dönemiyor çünkü kritik pozisyonlar değişti..

Abduş-Yusuf-Ekuban eksikliğine girmiycem, bunu herkes görüyor zaten. Buna ilave olarak Sturridge'ın problemleri derken bu kadar hücum gücü kaybını kim öngörebilirdi. Burada yönetimi de suçlamanın çok anlamı yok. İlla birini suçlayacaksak bahtsızlığımızı suçlamak lazım çünkü bunun başka açıklaması yok. Bu normal bir durum değil. Geçen sene de aynısı başımıza geldi. Kaderimizde varmış. Bunun faturasını hocaya kesersek eğer bir yıldır katedilen yolu geri dönmüş oluruz. Şu anki futbol dönemsel birşey, malesef tren kaçtı ama takım ritmini tekrar yakalayacaktır.

Sakatlıklara ilave olarak verim alınamayan özellikle Mikel ve Sorloth da belki transfer hatası olarak yazılabilir ama Mikel geldi diye ne kadar sevindik burada hatırlayın. İlk 3 maçta Sorloth için Klose diyen mi ararsın Zlatan diyen mi ararsın, hepimiz mutluyduk. İşte transfer böyle, kağıt üzerinde gibi durmuyor.

Peki sorun ne ? Bence ana sorun geçen sene kurulan iskeletin bozulması. Yeni iskeletin oturması için biraz zamana ihtiyaç var, o yüzden bu oynanan oyunu ben dönemsel buluyorum, daha iyiye gidecektir. Burada hoca biraz zamanı hakediyor.

Hoca demişken hocanın futbolu beğenmesi çok konuşuldu. Başıma birşey gelmeyecekse ben de oynadığımız futbolu beğendim. Ama neye göre ? Geçen sene oynadığımız maçlara göre değil. Geçen hafta oynadığımız Gençler ve Getafe maçlarına göre beğendim. Buradaki ilerlemeyi görmek lazım. Takım çok daha derli topluydu. Yorgunluğa rağmen, rotasyon darlığına rağmen verilen mücadele bence fena değildi, ben bu kadarını beklemiyordum. O yüzden beğendim. Üstelik diziliş ve takım uyumu olarak da geçen haftadan çok daha öndeydik. Ben 3-0 gibi birşey bekliyordum açık söyliyim, bu anlamda bence ortada bir maç olduğu için beğendim.

Burada tabi bireysel problemlere de odaklanmak lazım, çünkü küçük farklar da sonuca etki edebilirler. En başta da penaltı tabi ki.

Bu takımın penaltıcısı kim olacak konusu çok tartışılıyor ama bence yanlış şey tartışılıyor. Bu takımın penaltıcısı her kim olacaksa, maçlardan bir gün önce 30 tane penaltı atışı kullansın. 2 yıldır kaçan penaltılar akıl alır gibi değil. O zaman, takımın penaltıcısı kim ise, maçtan bir gün önce penaltı çalışacak, bu kadar basit. Bunun yapıldığını sanmıyorum. Maçtan bir gün önce 30 penaltı adam adam o gün penaltı kaçırmaz. Bir de benim eskiden beri bir teorim vardır, penaltı pozisyonu içindeki adam, takımın asıl penaltıcısı olsa bile o penaltıyı kullanmamalı. Çünkü pozisyonun içindeki adamlar genelde kaçırıyor, kendimce böyle bir gözlemim var.

Gelelim diğer konulara. Mikel'den başlayalım. Ben Mikel'den ümitliydim, hala da ümitliyim, ama dün bir pozisyon çok hayal kırıklığı yarattı bende. Bu hazır olmakla veya form tutmakla alakalı birşey değil, oyuna bakış açısıyla alakalı bir durum. İlk yarının ortalarıydı, bir pozisyonda çok güzel top kaptı Mikel ve topu da hemen Wkameme'ye verdi. Çok güzel bir atak başlıyordu. Sağdan da Advijaj yardırıp geliyordu. Tek yapması gereken Mikel'in ortadan destek verip pas opsiyonu yaratması. Gol olması çok yüksek bir atak. Ama Mikel zart diye frene bastı ve durdu. Wkameme ve Advijaj, yani sadece 2 kişi ile 5-6 kişilik sivas defansının içinde atak yapmaya çalıştık. Bu hafalardır konuşulan orta sahadaki boşluğun ve oyundaki akışkanlık eksikliğinin işte nedeni tam olarak bu Mikel'in çok sınırlı oynaması. Ve bu tamamen mental bir şey, oyuna bakış açısıyla alakalı. Onazi olsa orada atağa kalkardı. Parmak, Ömür, Yusuf, Sosa hatta Doğan bile olsa orada hücuma desteğini verirdi. Hatta orada topu kapan bir defans oyuncusu bile olsa Husseini felan, orada atağa katılması lazım. Ama Mikel katılmadı. Bence dünün en vahim pozisyonu buydu. Neden durdu Mikel. Mikel oyunda lider rolüne üstlenmeyecekse bir anlamı yok, onun gelmesinin sebebi liderlik vasıfları ve tecrübesi. Orta sahaya güç katması. Ama bu pozisyon bu anlamda çok ümit kırıcı oldu.

Sorloth meselesine gelince. Ya tutarsa işi olmuş biraz. Evet tutma ihtimali de var, yok değil. Tomas Jun'un da böyle bir ihtimali vardı, ama tutmamıştı hatırlarsanız. Sturridge, büyük isim. Adapte olursa çok iş yapar dedik, ama adapte olamıyor gibi. Kevin Campell'da adapte olamamıştı hatırlarsanız. Şimdi burada iki tane "ay hadi inşallah" transferi yapılan bir durumda, böyle kritik bir sezonda, bir tanesinin garanti golcü olması gerekmez miydi. Sorloth ve Sturridge'den bir tanesinin Rodagella veya Adebayor gibi garanti bir isim olması gerekirdi. Çok gereksiz risk alındı. Yönetimin transferde Wkameme ve Ekuban dışında başarısı yok, yani yüzde aslında düşük bayaa. Ama ben transfer işini biliyorum hatasına düşüldü açıkcası. Yazık oldu.

Yusuf'un ardından 10 numara eksikliği bence o kadar büyük mesele değildi, ta ki Ekuban ve Abduş sakatlanana kadar. Kafalardaki düşünce Abduş tüm sezon 10 numara oynayacak, sezon sonu da iyi paraya gidecekti. Bunu ilk maçlarda görüyorsunuz ve Abduş da ısınmaya başlamıştı. Çok büyük talihsizlik, hem de çok. Eğer ihmal durumu varsa tam vahamet. Abduş'un alternatifi olarak da Ekuban 10 numara işini çok rahat götürebilir diye düşünüldü. İkisinin birden gitmesi olacak iş değil. Peki bu durumda ne yapılabilir. Geriye kalan isimler Sosa dahil bu boşluğu dolduramıyor, bu durumda çift forvet denemek istiyor hoca orada da işte Koray'a kalıyor. Burada hocanın çaresizliğini de görmek lazım.

Bence hoca ideal futbol konusunda ısrar etmek yerine pragmatik çözümler üretmeli bu durumda. Nedir, Ziya Doğan futbolu. Abartı olarak söylüyorum, belki 3. dakikadaki golden sonra 4. dakikada Sorloth ve Advijaj'ı çıkartıp, Doğan felan oyuna alıp 90 dakika defans yapıp skora yatmalı. Evet örnek olarak söylüyorum saçma olduğunun farkındayım ama neden amaç 3 puan olmasın sadece. Full defans yap, kaleye otobüs çek ama 3 puanı al. Bu sakatlarla dolu kadroda aslında en mantıklı çözüm bu değil mi... Benim hocaya eleştirim bu. Oynanan kötü futbolu, ki ben beğendim, ben eleştiremem.

Devam edelim. Wkameme. Şimdi bazı arkadaşlar pas atacak birini bulamadı kimse yaklaşmadı felan demiş ama birkaç pozisyonda Parmak ve Advijaj ceza yayına gelip pas istediler çok müsait pozisyonda ama Wkamemem kafa önde çizgiye doğru zorlamaya devam etti. Birisinin bu arkadaşa artık 2 yıl oldu, ligde herkes bu çalımları ezberledi diye hatırlatması lazım. Aynı şeyleri tekrarlayarak sonuç alması çok zor, ki alamıyor da zaten bu sene. Ortaları kötü. Şutları zayıf. Atakları sonuçlandıramıyor. Geçen seneki performansından dolayı kimse ses çıkartamıyor ama artık biraz skora katkı yapması lazım. Bunun içinde biraz daha pas varyasyonu yapıp, daha az çalım denemesi lazım. Çalımı zorlayarak değil, fırsat bulduğunda yapmalı.

Parmak'a kimse laf söylemesin kusura bakmayın. Adam sahanın en iyisiydi son 20 dakikaya kadar. Orada artık düştü fizik olarak. Takım kötü gittiğinde özevlatlardan birini gözümüze kestirme alışkanlığı geri gelmiş. Adam bence takımı ayakta tutan isimlerden biriydi. Keşke iki tane Parmak olsa da biri kenarda biri ortada oynasa.

Neyse uzar gider... Mevcut sakatlar düşünüldüğünde, dünkü ilk 11 ilk yarının sonuna kadar devam eder. Bence bu kadroya destek olalım, çünkü kötü bir kadro değil. Biraz form tutmaya ihtiyaçları var, biraz da oyunlarının geliştirmeye. Rotasyon destekleri olmadığı için de umarım sakatlanmazlar diyelim...
    İnadına Trabzonspor !

ilelebeTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Maçı izlemedim çünkü kazanamayacağımızı biliyordum. Boşuna ne sinir stres yapacağım. Kaç maçtır takım ne defans yapabiliyor ne hücum yapabiliyor. Birisi çıkıp bireysel performans gösterecek de maç kazanacaksın. Ölme eşeğim ölme. Doğaçlama ve disiplinden uzak oyunla bir yere varamazsın. Biz zaten futbolcu odaklı sistemden kurtulmaya çalışıyorduk. Şimdi başladığımız yerdeyiz.

Courage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Maç öncesi Koray-Sörloth ile olabildiğince baskı yapıp hem orta saha hem defans gediklerini kapatır hemde öne geçeriz demiştim ama mevcut ile gerek kalmadan skoru bulduk . Sonra alışkanlık olduğu üzere topu terkedip en beceremediğimiz işi yani defans yapmayı denedik ve sürklase olduk ( rakip net 2 pozisyon + 1 direk).

Bu sene enteresan korkularımız var ; öne geçme ve penaltı kazanma. Bunları yaşadığımız hiç bir maçı kazanamaz olduk heyhat!
    Hominem te memento... - Sadece bir insan olduğunu unutma...-

StopMatchFixing.Com

muratt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Mehmet BAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahin Bey, transfer sezonunda gazı verenler ile bugün en ağır eleştirileri yapanlar aynı isimler. Bu arkadaşların yorumları ve değerlendirmeleri hep en uç kesimde yer alıyor. Övgüde de yergide de hep en uç kesimdeler. Haliyle bu arkadaşların yorumları dengesizlik oluşturuyor. Vakti zamanında Ünal Karaman geldiğinde küme düşme edebiyatı yapılıyordu ama o sezon kıl payı farkla üçüncülüğü kaçırdık. Bu sezon iyi kadro şampiyonluk bekliyorlardı ama daha beşinci haftada su kaynatıp hocayı kovalım diyenler var. Alıştık artık.

Transfer konusuna gelirsek; o zaman da söylediğim birkaç şey vardı. Rodallega kalmalı demiştik. Bir sezonda takımın birden fazla bölgesinde değişiklik yapmak ritmi bozar demiştik. Rodallega gönderilirse de yerine tecrübeli bir isim alınmalı demiştik. Öneri olarak da Adebayor'u vermiştik. Hem tecrübeli hem ligi biliyor hem de oyun kurma konusunda Rodallega'dan daha meziyetli idi. Ama almadılar. Gittiler Alexander gibi yetenekli fakat tecrübesiz bir ismi getirdiler. Kötü oyuncu değil fakat tecrübesizliğini kaldıracak bir takım değiliz. Bunun yanında bir de Sturridge alındı. Herkes istiyordu. Fakat aylarca topa vurmadan geldi. Hazır olması ilk yarının ortasını bulur.
    Stoper hattı için tecrübesi ve kalitesi tartışılmayacak lider bir stoper alınsın istemiştim. Esas ihtiyacımız olan böyle bir isimdi. Ama gittiler genç Fernandes'i aldılar. Onun yanına da kendini ispat etmemiş Camp'yi getirdiler. Bu iki isim Hüseyin'den daha iyi fakat yanlış hamle idi. Bizim ihtiyacımız savunmada şeflik yapacak bir isimdi. Ama almadılar.

Orta sahada Onazi'nin dönüşü uzayacağı için kaliteli bir 6 numara demiştim. Onazi dönse bile önceki yıllara baktığımızda Onazi'den daha kaliteli bir isme ihtiyaç vardı. Çünkü Onazi de defoları olan bir isimdi. Gittiler Mikel'i getirdiler. Mikel isim olarak herkesin tamam dediği bir isimdi. Ben de iyi isim olduğunu düşünüyordum. Fakat adam kampa gelmedi, sakatlandı ve sezona hazır olmadan girdi. Ben Mikel'e yine güveniyorum, iyi olacak. Son üç maçta da iyi olduğunu düşünüyorum. Fakat temposunu biraz daha artırmalı. Diğer bir husus Yusuf'un gidişi oldu. Takımın ön taraftaki orta sahasını gönderip yerini doldurmamak izah edilir şey değil. Yusuf'un yerine iyi bir on numara almaları gerekiyordu. Pek çok arkadaşımız bunu belirtti. Ama almadılar.

Bir de skorer kanat alınsın demiştik. Babel tarzında olursa takıma çok güç katar demiştim. Bizimkiler gittiler Donis Avdijaj'ı aldılar. Evet, yetenekli. Meziyetleri var. İyi futbolcu. Fakat o da aylarca topa değmemiş, idman yememiş. Hazır değil. Bu çocuğun da hazır olması zaman alacak. Doğan, Fıratcan, Yusuf, Ahmet vb. isimleri yazmıyorum. Bence rotasyonda dahi kullanılacak isimler değiller. Bu isimlerden belki Doğan ve Yusuf kısmen olabilir. Ama onlarda da pek bir ışık görmüyorum.

Baktığınız zaman alının isimlerin büyük çoğunluğu kamp yememiş, uzun süre oynamamış ve formsuz isimler! Bu transfer tarzı bir riskti. Bile bile böyle bir riske girdiler. Pek çok defa bu konuda uyarı yazmıştım. Maalesef sakatlıklar da gelince öyle donsuz ortada kaldık. Baktığımızda isimlere pek çoğumuz olur versek de formsuz olmaları ben dahil pek çok arkadaşımızı endişelendirmişti. Korkulanı yaşıyoruz. Bile bile lades...
    Ben yazmışım gibi hissettim okurken. Her kelimesine katılıyorum.
    Ama yine de ve herşeye rağmen, Ekuban-Abduş bu şekilde sakatlanmasalardı bugün bu durumda olmazdık. Yani buradaki kısmetsizliği de görmek lazım.
    İnadına Trabzonspor !

Nereden
    İstanbul

Ünal Karaman iki sezondur takım savunmasını oturtamadı. Tüm sakatlıklar, eksiklikler bahane olamaz buna. Hoca bu takımın büyük boşluklar vermesini engelleyemiyor.

3 yaşındaki çocuk bile biliyor ki Trabzonspor, stoperle orta saha arasında inanılmaz boşluklar bırakıyor. Kaç maçtır istikrarlı şekilde devam ediyor bu durum. Bomboş orası bomboş. Ve tek bir çare üretemedi. Tek bir maç engelleyemedi. Vay be. Rahmani bir sınama yaşıyoruz sanırsın. Çaresi yok yani orası boş kalacak. Haftaya yine aynısı olur. Geçen sezon da aynı sorun vardı. Bir tane adam koymakla olmaz bu işler. İstersen 5 tane ön libero koy. Bu iş uzun uzun çalışmayla olur, biraz yetenek lazım tabii. 2 senede bir gram gelişme olmaz mı?

Onazi ve boyuna rağmen kısa bacaklarıyla hiçbir rakibi koşuyla yakalayamayan Yusuf şimdi çölde vaha oldu. Onlar varken de çok farkımız yoktu.

Şu düzensizlikte pres yapan her oyuncu çalım yer ve yerini boşaltır. O zaman ne yapar, geriye yaslanır, basmaz. Aaa, bu bizim oyun değil mi ya. Bunu kim düzeltecek? Tabii ki Ünal Karaman. U-17 kadrosuyla bile çalışsa bunun en temel en asgarisini yapmak zorunda. Herkes yapıyor yahu. Andorra bile yapıyor Andorra. İzlemediniz mi milli maçı?

Rakiplerin orta sahada pas kanallarını nasıl tıkadığına, bölgeyi nasıl parsellediğine bakın. Rakip bizi döndürmüyor, döndürürse alan bırakmıyor. Biz ise geriye fazla yaslanıp alan bırakıyoruz, adamın ikiden fazla pas opsiyonu oluyor. Sonra adamın peşinden dolanıyor oyuncularımız. Bu futbol mu şimdi. Bu rakip Getafe de oluyor, Ümraniyespor da. İsim çok fark etmiyor.

Taraftar baskısı, yerel medya falan yıllarca bu bahanelerle avutulduk. İki sezondur hiçbir gruba verilmeyen sinerji, emek neyse bu takıma verildi. En çok forma satan ikinci takım olduk ama vaziyete bak. Yazık. Önce saha abi. Önce iyi futbol oynayacaksın. Sonra saha dışıyla mücadele edeceksin tabii onu inkar eden yok. Sen her takıma mahkum oynayıp geriye yaslanırsan dün akşam 5 dakika konuşulup geçilirsin programlarda.

Enaldo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Son 1 ayda ligde en kötü oynayan takımız, olumlu konuşulacak bir durum yok. Maç kazanmamız mucize.
    2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ŞAMPİYON TRABZONSPOR!

munzevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

yalnız dikkatinizi çektimi bilmiyorum

sezon başında bizim kadroyu yere göğe sığdıramayanlar da şimdi tenkit edenlerde hemen hemen aynı kişiler.aynı kişiler.
    “Yenmez taamı ümeranın, fuzelanınÇünkü hakkıdır, yetimin fukaranın “

shagrath61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı vetheksenol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sturidge in Premier lig şampiyonluğumu varmış.Eminmisin Shagtath61
    Ondan bahsetmemiştim ama evet onunda var. Sene 2010 chelsea.

shagrath61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ünal hoca teknik direktör olarak yetersiz diyen ve takıma hiç dop oynatamadığını dillendirenler. Geçen sene istisnasız herkesin, ligde en keyif veren futbolu Trabzonspor oynuyor dediğini çok çabuk unutmuş.
    Ünal hocacı değilim ancak bu kadar vefasızlık olmaz.

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Bu arada penaltı atışında kural hatası var bakalım başvuru olacak mı?
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

Cagdas Topal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Enes Başkaya60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada penaltı atışında kural hatası var bakalım başvuru olacak mı?
    Tekrarlansa ne olacak ki? Küfür etmek istemiyorum ama futbolcu müsvetteleri yine atamaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)