Sonuç: Bmn'ye Blog

Katılımcı sayısı
22. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Bmn'ye Blog İsteriz

10 45.45%
  • Bmn'ye Blog İstemeyiz

12 54.55%
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bmn'ye Blog

Vkgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Bmn'ye Blog

Arkadaşlar sizinde bildiğiniz gibi dünyada bir blog kasırgasıdır gidiyor vede Türkiyedede yavaş yavaş etkisini göstermeye başlıyor. Bazı büyük forumlar (ör: Dona.haber) forumlarına blog olayını eklediler. Sizce bmnde blog olayı nasıl olur.
    Önce TRABZONSPOR

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ilk önce benim gibi Blog nedir bilmeyenleri bilgilendirsen daha iyi olurdu. Blog nedir bilmediğim için bu ankete katılamayacağım..
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

biliyosam ne olayım
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

Nereden
    İstanbul

modern cagin acmazindaki (biraz karamsar gibi oldu bu tanim ama oyle demek istemedim) insanin bir tur ben de burdayim deme bicimi. internet bir arac olarak iletisim toplumunda yerini aldigina gore, teknolojik gelismeye ayak uydurarak icinde bulundugumuz arac/ortamla etkilesmemizin bir sonucu. aynen eksisozluk kendi fonksiyonunu nasil yerine getiriyorsa bulundugu sanal ortamda, web log yada blog kulturu de sanal dunyanin bir uzantisi.

insanlarin sahip olduklari kisiliklerinin yaninda sanal bir kisilik daha edinmeleridir aslinda. her ne kadar tek bir kimligimiz oldugunu soylesek de, toplum icinde yerine gore uyum saglayip degistigimiz degisik kimliklerin sahibi oluruz (ogrenci, isci, memur, kari, koca vs..). bir insan ayni anda isyerinde otoriter bir patron, evinde sevecen bir baba, bakkalda hos sohbet bir musteri, apartmaninda gecimsiz ev sahibi rollerini alabilir. bu sadece toplum icinde aldigi kimliklerdir, hayatta kalabilmesini saglar o kisinin. yoksa hic birimiz sag kalamazdik bu toplum yapisi icinde. internet de gunumuz teknolojisinin bir parcasi, adi uzerinde iletisim teknolojisi. bu ortam icinde de yeni kimlikler ediniriz dogal olarak. blog kulturu bu kimliklerin iletisim bicimidir aslinda.

yazilanlarin kimse tarafindan okunmamasi ise olayin o kadar da onemli olmayan bir bolumu, hic kimse okumasa da o sanal kisilik, o kimlik bir yer kaplar, vardir yani. bu varolma bilinci yazilanlarin okunmamasindan daha onemlidir. neden herkes yaziyor peki? en ipe sapa gelmez konulardan, oturakli dusunulmus yazilara kadar en gizli konulari bile bu kadar rahat aktarabiliyor bu ortam icersinde insan. kisilerin anonim olmasi sadece olayin bir yonu bu kadar rahat iclerini dokebilmeleri acisindan. yillar once biz duvar yazisiyiz kitabinda okumustum. grafiticilerle yapilan bir roportajda neden duvara yazdiklarini sorduklarinda grafittici cocuk bazen icinde yasadiklari toplumdan bunalip kafalarini duvara vurmak istedigini, ama kafasini duvara vurmaktansa o duvara yazmanin daha iyi bir fikir oldugunu soylemisti. ayni dusunce internet ortaminda da cok farkli degil sanirim. enformasyon caginin, teknolojinin kiskacindaki insanin o ortama kafasini vuracagina, o ortamda yazi yazmasi daha mantikli.

bmnyi bir gazete olarak düşünürsek herkişiye köşe yazısı için bölüm ayrılması
    Önce TRABZONSPOR

Nereden
    İstanbul

mesela http://halilarikok.blogcu.com/ .. rasgele buldum bu blogu şimdibenimle bi alakası yok sadece bir örnek
    Önce TRABZONSPOR

Forumdan Uzaklaştırılmıştır tsmaniac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

blok ne lan?

Ömer SEVİNÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Olsa da olur olmasa da...
    Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır!
    - Eomer -

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

BMN tanışma başlığının bir başka versiyonu işte... bu sayede herkes kendini ifade edecek tanıtacak.. bence güzel birşey olmalı...
    Ben Kuzeyin Oğlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanın Başkenti! Ben TRABZONUM, BİZ TRABZONSPORUZ!!!

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

blog nedir? bilen varsa biri bize anlatabilir mi?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yukarıda arkadaşın verdiği örnek blog var ordan da inceleyince göreceksiniz zaten. senin bir köşe yazın gibi düşün. kendinizi anlatıyorsunuz. bu çoğu yerde çoğu zaman tanınmamış şairlerin şiirlerini çalmakla yapılmakla beraber güzel bir yazıda olabiliyor. o bloğu okuyanlar youm yaparlar, bir şekilde tanışırlar. zaten bu genelde arkadaşlık sitelerinde olur...
    Ben Kuzeyin Oğlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanın Başkenti! Ben TRABZONUM, BİZ TRABZONSPORUZ!!!

tonyali_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tazeyse bir kilo alım

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Blog kısaca kişinin interaktif günlüğü gibi anlatılabilir.Kişisel web sayfası işte.BMN'nin vizyonuyla uyuşur mu bilmem ama farklı bir soluk getirebilir.
    keyif adamı ..

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bence gerekmez....bizim başlıgımız yeTeRLi

DKaraduman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bence de gerekli değil...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)