Hesaplipazar
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Testi Krlmadan... | Yiit Gayretli Yazd

BMN Ynetim Kurulu Yiit Gayretli - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.12.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Standart Testi Krlmadan... | Yiit Gayretli Yazd

ncelikle gruplara kalan takm tebrik edeyim. Ve belirtmek isterim ki bir ma yazs yazmyorum. Sadece AEK ma zelinde sezonun kalanna dair tespitlerimi paylaacam.

Deplasmanda aldmz 1-3'lk galibiyetin skor avantajyla maa kmann takm zerinde yaratt rehavet alacak boyuttayd. AEK asla dengimiz bir takm deil; ama bu denli bovermilik, ly bile diriltir. Takmmz gayr ciddi oynamakla oyunu rlantide gtrmenin ayrmna gidemedi. Takmn yorgun olmas gibi yorumlara katlmyorum zira yorgun bir takm ikinci yarda, 0-2 gibi kendileri iin mucize bir skoru bularak itahlanm takm karsnda o tempoyu yapamazd. Biz sadece silkindik...

Mala ilgili yazlmak istenirse belki ok fazla ayrnt konuulabilir ama detayda boularak sonu alabileceimiz kanaatinde deilim. Ben sadece oynadmz toplam 6 resmi man genel tablosunu okumaya alacam. Sorunlarmza nem srasna gre madde madde bakalm:

1) Geen sezon Onazi'nin sakatlanarak sezonu kapatmasyla balayan srete, defansn nyle merkez orta sahamz arasndaki blgeyi domine edecek ve parselleyecek oyuncu sknts giderilebilmi deil. Mikel pek tabii bunu yapabilecek zellikte bir oyuncu ama mevcut formu bunu baarabilmekten uzak. Doan fazla savruk, Parmak fazla pasif, Sosa fazla sorumlulukla ykl. O blgede, topun dt yerde bitecek, oyunu tutacak, alan enine tarayacak, doru pas opsiyonunu devaml oluturacak birine ihtiyacmz var. Sosa'ya fazla ykleniyoruz ve bana salkl kalabilmesi pamuk ipliine bal gibi geliyor. Acil zm...

2) Kimilerimizin kabul etmemesine ramen Yusuf'un gidiiyle oluan boluu doldurmakta ciddi sorun yayoruz. Evet Ekuban iyi bir oyuncu. Evet o blgede delici zellii ile faydal da oluyor ama oyun ezberimizde Ekuban ksm karalamaya dnyor. Yusuf, top rakipteyken ve bizim ayamzda 1.-2. blgeden karken 8, nc blgeye tand zaman bir 9,5 numara gibi reaksiyon veriyordu. Ekuban'a bunun iin kzacak deilim ama ok net grlyor ki alkanlklar yznden top nerede veya kimde olursa olsun, klasik bir 9 numara gibi davranyor. Bunun ak alanda faydasn gryoruz. Ne var ki bu oyun yaps, genel oyun karakterimize ve takm kimyasna uymuyor. Bir dili eksik olunca ark dnmyor.

3) Bireysel tercih hatalar da can skc boyutta. Bir takm oyuncular her pozisyon doru pas, utu, mdahaleyi tercih edemez tabi; fakat bizde sorun ciddi boyutta. zellikle orta sahada oyunu dar alandan geniletmeye alrken fahi hatalar yapyoruz.

4) Geen senenin aksine takm bol pas yapmaktan ziyade daha direkt hcumlarla kaleye inmeye alyor. Bunu da kurguda hibir oynama yapmadan gerekletirmeye alyoruz. Sahay dikine kullanma denememiz oransal olarak trmanrken hem topla oynama hem de topla baarl oynama yzdemiz aa doru gelmeye devam ediyor. Bu hem topu tehlikeli blgede rakibe daha fazla brakmak hem de daha fazla ak alanda topun peine komak anlamna geliyor. Bu konu da dnp dolayor, 1. maddede deindiim konuya balanyor.

Hasl kelam; iyi takmz. farkl tiplerde 4 stoperimiz var, ok byk avantaj! Farkl tiplerde 3 santraforumuz var, muazzam olay! Farkl tiplerde 3 st dzey kanat oyuncumuz var, harikulade! Yukarda bahsedilen sorunlar da zm zor eyler asla deil. Geen sezon bundan kat kat skntl srelerden alnmzn akyla ktk. Bunlarn da stesinden geliriz.

Son olarak da nal hocama bir kelam edeyim... Kenardaki oyunculardan doru rotasyonu kullandmz srece yorgunluun da konsantrasyon kaybnn da nne geeriz hocam. Bu ikisini kaybetmek, yetenek kaybetmekten ok daha tehlikelidir.

Testi krlmadan diyeceimizi dedik. imdi nmzde ok skntl bir maraton var. Tm camiaya byk mutluluklar getirmesini, bol bol vgler dzdmz yazlarda bu mutluluklar sizlerle paylamay dilerim. Salcakla...

Yiit GAYRETL
    Forum Kurallarna aykr grdnz mesajlar ve yeleri kullanc panelinde bulunan (ikaz tuu) tklayarak raporlamanz rica ediyoruz..
    Ayaa KALK!

Fatih Birinci - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.04.2012
    Nereden
    Almanya
    Ya
    32

Alnt Yiit Gayretli Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ncelikle gruplara kalan takm tebrik edeyim. Ve belirtmek isterim ki bir ma yazs yazmyorum. Sadece AEK ma zelinde sezonun kalanna dair tespitlerimi paylaacam.

Deplasmanda aldmz 1-3'lk galibiyetin skor avantajyla maa kmann takm zerinde yaratt rehavet alacak boyuttayd. AEK asla dengimiz bir takm deil; ama bu denli bovermilik, ly bile diriltir. Takmmz gayr ciddi oynamakla oyunu rlantide gtrmenin ayrmna gidemedi. Takmn yorgun olmas gibi yorumlara katlmyorum zira yorgun bir takm ikinci yarda, 0-2 gibi kendileri iin mucize bir skoru bularak itahlanm takm karsnda o tempoyu yapamazd. Biz sadece silkindik...

Mala ilgili yazlmak istenirse belki ok fazla ayrnt konuulabilir ama detayda boularak sonu alabileceimiz kanaatinde deilim. Ben sadece oynadmz toplam 6 resmi man genel tablosunu okumaya alacam. Sorunlarmza nem srasna gre madde madde bakalm:

1) Geen sezon Onazi'nin sakatlanarak sezonu kapatmasyla balayan srete, defansn nyle merkez orta sahamz arasndaki blgeyi domine edecek ve parselleyecek oyuncu sknts giderilebilmi deil. Mikel pek tabii bunu yapabilecek zellikte bir oyuncu ama mevcut formu bunu baarabilmekten uzak. Doan fazla savruk, Parmak fazla pasif, Sosa fazla sorumlulukla ykl. O blgede, topun dt yerde bitecek, oyunu tutacak, alan enine tarayacak, doru pas opsiyonunu devaml oluturacak birine ihtiyacmz var. Sosa'ya fazla ykleniyoruz ve bana salkl kalabilmesi pamuk ipliine bal gibi geliyor. Acil zm...

2) Kimilerimizin kabul etmemesine ramen Yusuf'un gidiiyle oluan boluu doldurmakta ciddi sorun yayoruz. Evet Ekuban iyi bir oyuncu. Evet o blgede delici zellii ile faydal da oluyor ama oyun ezberimizde Ekuban ksm karalamaya dnyor. Yusuf, top rakipteyken ve bizim ayamzda 1.-2. blgeden karken 8, nc blgeye tand zaman bir 9,5 numara gibi reaksiyon veriyordu. Ekuban'a bunun iin kzacak deilim ama ok net grlyor ki alkanlklar yznden top nerede veya kimde olursa olsun, klasik bir 9 numara gibi davranyor. Bunun ak alanda faydasn gryoruz. Ne var ki bu oyun yaps, genel oyun karakterimize ve takm kimyasna uymuyor. Bir dili eksik olunca ark dnmyor.

3) Bireysel tercih hatalar da can skc boyutta. Bir takm oyuncular her pozisyon doru pas, utu, mdahaleyi tercih edemez tabi; fakat bizde sorun ciddi boyutta. zellikle orta sahada oyunu dar alandan geniletmeye alrken fahi hatalar yapyoruz.

4) Geen senenin aksine takm bol pas yapmaktan ziyade daha direkt hcumlarla kaleye inmeye alyor. Bunu da kurguda hibir oynama yapmadan gerekletirmeye alyoruz. Sahay dikine kullanma denememiz oransal olarak trmanrken hem topla oynama hem de topla baarl oynama yzdemiz aa doru gelmeye devam ediyor. Bu hem topu tehlikeli blgede rakibe daha fazla brakmak hem de daha fazla ak alanda topun peine komak anlamna geliyor. Bu konu da dnp dolayor, 1. maddede deindiim konuya balanyor.

Hasl kelam; iyi takmz. farkl tiplerde 4 stoperimiz var, ok byk avantaj! Farkl tiplerde 3 santraforumuz var, muazzam olay! Farkl tiplerde 3 st dzey kanat oyuncumuz var, harikulade! Yukarda bahsedilen sorunlar da zm zor eyler asla deil. Geen sezon bundan kat kat skntl srelerden alnmzn akyla ktk. Bunlarn da stesinden geliriz.

Son olarak da nal hocama bir kelam edeyim... Kenardaki oyunculardan doru rotasyonu kullandmz srece yorgunluun da konsantrasyon kaybnn da nne geeriz hocam. Bu ikisini kaybetmek, yetenek kaybetmekten ok daha tehlikelidir.

Testi krlmadan diyeceimizi dedik. imdi nmzde ok skntl bir maraton var. Tm camiaya byk mutluluklar getirmesini, bol bol vgler dzdmz yazlarda bu mutluluklar sizlerle paylamay dilerim. Salcakla...

Yiit GAYRETL
    Mkemmel yaz .....ellerine ve beynine saglk

Gesendet von meinem SM-G973F mit Tapatalk
    Fatihin fethettigi Yavuzun ynettigi Kanuninin dogdugu ehrin evladyz

Cem Balc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    30

Cmleyi pankart yapp stada assak ka ma sonra anlar acaba.

Teekkrler kaleminize salk.
    Ninnilerle uyutulmas gereken bebeklerin,silahlarla susturulduu dnyada susmak alaklktr !
    Muhsin Yazcolu

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.05.2008
    Nereden
    Almanya
    Ya
    33

Yiit GAYRETL

Can alici nokta burasi iste. Kalemine saglik Yigit!
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. ampiyonluk

hay1699 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2005
    Nereden
    Bursa

Geen sene kadro derinliimiz sfrd ama mecburiyetten de olsa olumu iyi bir 11 vard. 2 oyuncunun gidip 17 oyuncunun gelmesine ramen artk 11 de yok. Bakan politikay deitirip poplizme kayd demitim. Ayan beyan ortada olan eksikleri brakp ilek ve krema peine dtk. imdi nal hoca da poplizm peinde. Bu ehrin hayalleri lafn duyunca aklma Hikmet Karaman geliyor.

BMN Ynetim Kurulu Yiit Gayretli - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.12.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Alnt hay1699 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Geen sene kadro derinliimiz sfrd ama mecburiyetten de olsa olumu iyi bir 11 vard. 2 oyuncunun gidip 17 oyuncunun gelmesine ramen artk 11 de yok. Bakan politikay deitirip poplizme kayd demitim. Ayan beyan ortada olan eksikleri brakp ilek ve krema peine dtk. imdi nal hoca da poplizm peinde. Bu ehrin hayalleri lafn duyunca aklma Hikmet Karaman geliyor.
    Poplizm ok iddial bir sylem. nal hocann da bakann da sylemlerinde bir deiiklik gremedim ben.
    Forum Kurallarna aykr grdnz mesajlar ve yeleri kullanc panelinde bulunan (ikaz tuu) tklayarak raporlamanz rica ediyoruz..
    Ayaa KALK!

hay1699 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2005
    Nereden
    Bursa

Poplizm ok iddial bir sylem. nal hocann da bakann da sylemlerinde bir deiiklik gremedim ben.
    Tesislerde ka gnlk yemek kar o parayla laflarndan senelik 3,5 milyon euroluk adam almaya... Kendi koyduu 1 milyon euro maa snrn kendi amaya... Havaalannda uyurken fotoraf vermeye vs.. Hocann da ehrin hayalleri sylemi. Tm basn aklamalarnda sert bir durula ahkam kesiyor, daha taktiksel bir yorumunu duymadm. Btn bunlar kamuoyuna oynamaktr ki biz bu hikayelerin her trlsne doymu bir taraftar kitlesiyiz. Btn bunlar adamlar gmelim diye sylemiyorum. Hocann irazesinin bu mata bozulmas normaldir. Herhalde bakann ayarn da banka yaplandrmas bozmu olmal. 2 mehur oyuncu aldk, senelik maliyetleri 5 milyon yuuro Ama 3-1in rvannda rotasyon yaparken adamlar yok. Gereken yerlere birka verimli oyuncu alp iddial olacakken, goygoya devam. Hayal krkl yayorum.

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    U.Sadkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.06.2004
    Nereden
    stanbul

Eline emeine salk kardeim gzel zetlemisin. Kilit nokta bu sezon 3 kulvarda rotasyonu doru kullanabilmek fit bir Mikel ve Sturridge ile ben bu sorunu aacamz dnyorum.
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.

pReN@_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Gzel zetlenmi, eyvallah.

Sonu iyi olur umarm...

erenslash - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.09.2012
    Nereden
    Gney Amerika
    "Annuit cptis"

Trabzonspor Kongre yesi

My - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    45

Alnt erenslash Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    efik abi malzemeci deil miydi ya ne ara masr'le terfi etti

Vay arkada kulbe gel.

Kaleci antrenr de zmann kovas, dansz kyafeti skandall Metin Akta.

Dierlerini tanmyorum da vardr onlarn bir ounda da acayiplikler.
    Hakan KULAOLU: "Sabrl, sistemli ve ekonomik, tketen deil reten bir Trabzonspor oluturmak."
    Murat

Alper Beyazay - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.02.2009
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

Alnt erenslash Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Gerekten kt...
    Some Things Will Never Change

erenslash - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.09.2012
    Nereden
    Gney Amerika

klup dernek veya iftlik gibi tab.i zlerek sylyoruz bunu
    Alnt My Nickli yeden Alnt Mesaj gster

Vay arkada kulbe gel.

Byk Trabzonsporun dt hallerden bir kesit izledik
    Alnt Alper Beyazay Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Gerekten kt...
    "Annuit cptis"

Alper Beyazay - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.02.2009
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

Alnt My Nickli yeden Alnt Mesaj gster

Vay arkada kulbe gel.

2 seneye fizyoterapist..........
    Some Things Will Never Change

mustafakaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.12.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    47

Testi krld, krlacak gibi.
    Trabzonspor kretmedike ampiyon olamaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)