Sayfa 112 Toplam 113 Sayfadan BirinciBirinci ... 12 62 102 110 111 112 113 SonuncuSonuncu
Toplam 2812 adet sonuctan sayfa basi 2,776 ile 2,800 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig Cemil Usta Sezonu 3.Hafta | Fenerbahçe 1 - 1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sacit - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    38

Rezil kepaze bir futbol oynadýðýn bir maçtan 1 puan aldýk

Geçen yýldan ne deðiþti?
    Geçen sezon oyuncu kadrosu kýsýtlýydý ve hamle yapamýyordun
    Þimdi ne oldu? Maça baþladýn kalenin önünden çýkamýyorsun. Kontra atak da yapamadýn.

Rakibin savunmasý yok, bekleri yok ama yine ileri çýkmýyor. Rakibe üstüne biraz gidince zaten panikledi. Deplasmanlarda böyle futbol oynayan takým maç kazanamaz

Bu iþin yorgunluk ile ilgisi yok. Bu iþ zihniyet meselesidir.
    Ünal hoca bu huyunu deðiþeceðini hiç sanmýyorum

Hüseyin Türkmen'in bu takýmýn as stoperi olmayacaðýný da herkes görmüþtür sanýrým
    Konu Sacit tarafýndan (02.09.2019 Saat 19:12 ) deðiþtirilmiþtir.

Fanatik34 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Dün bekledigim..aslinda ligin basindan beri bekledigim, taktiksel bazda baska varyasyonlarda mümkün ama takimin sezon basindan beri ne calistigi belli degil!

.............................Sörloth.............. ................
    ....Donis..............Wakayeme...........Ekuban.. .....
    ................Dogan................Sosa......... ............
    Novak........Ivanildo...........Hosseini.......Per reira
    ……………………………...Ugurcan………………………………..
    “Bugün ki Dünya, Elit Kesimin, kendini akilli zannedenleri kullanarak olusturdugu bir Düzen maalesef "

Eski Kullanici Adi: Fanatik28

TSarýalioðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

ilk 15 dk sonrasý 1-1 fitken galibiyeti bireysel bencillikten kaybettik.

Bu KαLP Sєπiπ Ýçiπ 61 Kєгє ...

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Maçý izlememiþtim. Az önce Dirar mýdýr nedir o yaban ayýsýnýn Pereira'ya yaptýðý hareket sonrasý Donis'in tepkisini gördüm Sevdim ben bu çocuðu
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Alýntý My Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Maçý izlememiþtim. Az önce Dirar mýdýr nedir o yaban ayýsýnýn Pereira'ya yaptýðý hareket sonrasý Donis'in tepkisini gördüm Sevdim ben bu çocuðu
    Maçýn en önemli kazanýmý benim adýma.
    Bizde kaybolan birþeyler var.
    Savunma direncinin kaybolmasýnýn sebeplerinden biri de dolaylý olarak bu kaybolan özellik.

Bu uþak bizi bu mevzuda ayaða kaldýrabilir.

Alman milli takýmýný ben Müslümaným kendimi sizden hissetmiyorum diyerek reddeden adam enteresan adamdýr.

En baba transferimiz olacak inþallah 2-3 aya.
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafýndan (02.09.2019 Saat 21:54 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Alýntý Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Maçýn en önemli kazanýmý benim adýma.
    Bizde kaybolan birþeyler var.
    Savunma direncinin sebeplerinden biri de dolaylý olarak bu kaybolan özellik.

Bu uþak bizi bu mevzuda ayaða kaldýrabilir.

Alman milli takýmýný ben Müslümaným kendimi sizden hissetmiyorum diyerek reddeden adam enteresan adamdýr.

En baba transferimiz olacak inþallah 2-3 aya.
    Sarý'nýn da Donis'in de zamana ihtiyaçlarý var. Sarý çok daha tecrübesiz ve savruk ama Donis zamanla güçlendikçe tam bizlik olabilir Adamlarý yatýrýmlýk aldýk zaman tanýmadan güçlendirmeden kurtlar sofrasýna sürdük. Bu adamlarý gömerken bunlarýn farkýnda olup zaman vermek gerekiyor. Ünal hocaya da büyük iþ düþüyor. Sarý hamlesi oyuncuyu kaybetmemek adýna, kazanmak adýna güzel bir hamleydi mesela.
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

Gökhan Uzun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

https://tardini.co/fenerbah%C3%A7e-1...i-c9e86ff61e24

Emre Özcan maçýn analizini yapmýþ
    Ben Trabzonspor kaptanýyým . Baþka bir kaptanýn ardýndan sahaya cýkmam.
    (Dozer) Cemil Usta
    Trabzonspor amatör ruhtur... Trabzonlu deðil Trabzonsporlu olabilecek topçular istiyorum..

emrahtuna - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

çok rezil baþladýðýmýz bi maçý sonradan dengeye getirerek en azýndan puan almasýný bildik..yenemiyorsan yenilmeyeceksin..puan kaybedeceksek fb gs bjk deplasmanlarýndan kaybedelim geri kalanlardan kaybetmezsek güzel noktalara geliriz..

sezon baþladýðýndan beri bence tek kaybýmýz kasýmpaþa deplasmanýnda býraktýðýmýz 2 puan oldu. onun haricinde avrupa da gruplara kaldýk..ligde yenilmezliðimiz sürüyor..takýmda milli aradan sonra daha oturaklý olur..bileðimiz bükülmez inþallah..

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Sahada büyü muhabbetine inanmaya baþladým

Manava61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý pReN@_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sahada büyü muhabbetine inanmaya baþladým
    Bu maç özelinde büyüyü olsa olsa biz yapmýþýzdýr

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý My Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sarý'nýn da Donis'in de zamana ihtiyaçlarý var. Sarý çok daha tecrübesiz ve savruk ama Donis zamanla güçlendikçe tam bizlik olabilir Adamlarý yatýrýmlýk aldýk zaman tanýmadan güçlendirmeden kurtlar sofrasýna sürdük. Bu adamlarý gömerken bunlarýn farkýnda olup zaman vermek gerekiyor. Ünal hocaya da büyük iþ düþüyor. Sarý hamlesi oyuncuyu kaybetmemek adýna, kazanmak adýna güzel bir hamleydi mesela.
    Söylediklerine katýlýyorum abi

Ama o ekstra pasý atmayip pozisyonu harcamasýný hala affedemiyorum
    Bu tarz bencillikler bizim gibi takýmlar için çok lüks çünkü maç içerisinde fazla fýrsat yakalama þansýn yok.
    Bir Bayern Münih deðilsin en nihayetinde.
    Önceki senelerde Yusuf Erdoðan yapardý bunu
    Geçen sene bir kaç kez ekuban yaptý.

Eðer hoca bu pozisyonlarý izlettirip diðer futbolculara da ültimatom vermiyorsa "ekstra pasý atmazsaniz forma giyemezsiniz" diye benim gözümde hoca da suçludur
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

iyattara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Þikecilerin bu kadar etkili gözükmesinin en onemli sebebi bence defanslarinda 3 ortasaha devsirmesi olmasiydi. 9 oyunculari topu iyi kullanabilen adamlar olunca zorlandik. Jailson orta sahada oynuyormuþ gibi topu aldi cikti dirar da zaman zaman yaptý bu iþi. Defans aksakligini on plana cikartabilmek icin onde bozmamiz hataya zorlamamiz gerekirdi, bunu da 1 2 pozisyon haric yapamadik. Adamlarýn defosunu ortaya cikartamadik.
    Beraberlik iyi sonuc. Yola devam. Bu mac Dogan i kazandik sanki. Suresi artacaktýr bundan sonraki maclarda.

Bazen Sevinç Bazen Keder
    YATTARA Oynasýn Yeter!!!

Nazim Can - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Macin genis özeti varmi biryerlerde, 7-8 dakikalik falan ?
    No one wins. One side just loses more slowly.

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Alýntý halilaziz61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Söylediklerine katýlýyorum abi

Ama o ekstra pasý atmayip pozisyonu harcamasýný hala affedemiyorum
    Bu tarz bencillikler bizim gibi takýmlar için çok lüks çünkü maç içerisinde fazla fýrsat yakalama þansýn yok.
    Bir Bayern Münih deðilsin en nihayetinde.
    Önceki senelerde Yusuf Erdoðan yapardý bunu
    Geçen sene bir kaç kez ekuban yaptý.

Eðer hoca bu pozisyonlarý izlettirip diðer futbolculara da ültimatom vermiyorsa "ekstra pasý atmazsaniz forma giyemezsiniz" diye benim gözümde hoca da suçludur
    Halil ben futbolcu felan pek tanýmam etmem. Ha bu uþaðý da burada sizler yazdýnýz da duydum, okudum iþte. Yazdýðýnýza göre potansiyeli çok yüksek ama mental sorunu had safhada. Bu defosunu bile bile aldýysak bu defolarýný düzeltmeye bakýcaz. Adamýn arýzasý zaten bu tip þeyler. Düzeltebilirsek ne ala. Düzetlmek için uðraþýcaz bakalým ne olacak
    Murat

Adem Köse - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    39

Alýntý Gökhan Uzun Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    https://tardini.co/fenerbah%C3%A7e-1...i-c9e86ff61e24

Emre Özcan maçýn analizini yapmýþ
    Çok iyi analiz etmiþ olmakla beraber... sadece fenerbahçe maçýna özgü olmayan... geri dörtümüzün, ilerideki hem topa hem de rakibe olan baskýya destek vermemesi genel sorunumuz. Hatta en önemlisi olabilir.
    Konu Adem Köse tarafýndan (03.09.2019 Saat 23:46 ) deðiþtirilmiþtir.
    TRABZONSPORUM ÝÇÝN ÇEKÝLEN HERTÜRLÜ ÇÝLE KUTSALDIR

Onur Akyüz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Bu maçta takýmýn kötü oynadýðýný kesinlikle kabul etmem.

Ýlk 20 dk yediðimiz baský hepimizin sinirini bozdu ancak golü yedikten sonra hiçbir þekilde oyundan düþmeden, sakinliðimizi muhafaza ederek, daðýlmadan hemen karþýlýk vermemiz bu ligde hiçbir takýmýn yapabileceði bir þey deðildi.

Fener’in taktiði buydu. Golü yapana kadar müthiþ bir baský kuracak ve skoru yaptýktan sonra rakibin bozulmasýyla farký arttýracaktý. Ancak buna izin vermedik.

Ýlk yarýda öne bile geçebilirdik ancak 2-1 yapsaydýk yine benzer bir baský yiyip 2-2’ye getirecekti maçý fb eminim. Belki 80’den sonra öne geçseydik cevap veremezlerdi. Teknik ekibin Parmak-Yusuf deðiþikliðinin amacý da buydu. Çok beðendiðim ve tam manasýyla amacýný anladýðým bir hamle oldu. Yusuf Sarý biraz akýllý oynasa skoru da bulabilirdik.

Takýmýn taktiði doðruydu. Bu baskýnýn geleceðini, gol yiyeceðimizi tahmin ettiklerine ve buna ileride çok adamla karþýlýk verebileceðimizi hesap ettiklerine eminim. Hep þikayet ettik orta saha çok boþ, kolay pozisyon veriyoruz diye ama bu yýl takýmýn taktiðinin bu olduðunu kabul etmeliyiz. Orta sahamýz bir kiþi kalabalýk ve ileride bir kiþi eksik olsaydýk, yine böyle bir baský yiyecek ve büyük ihtimalle de karþýlýk veremeyecektik.

Yediðimiz gole hemen karþýlýk vermek ve oyunun kontrolünü ilk yarý bitene kadar saðlamak taktiðin iþlediðini gösterdi. Sonrasýnda orta sahayý çoðaltýp oyunu 70’lere kadar tutmak ve sonrasýnda tekrar hücumda sayýyý arttýrmak gerçekten çok güzel hamlelerdi. Fener yorulduðu için sonuç da verecekti ama dediðim gibi Yusuf’un heyecanýna biraz kurban gittik. Ýyi oynadý ancak þut yerine ekstra pas yapsaydý sonuç alabilecektik.

Özetle; çok iyi kurulmuþ bir taktik, devamýnda güzel hamleler ve bu zor deplasmandan 1 puan. Daha da önemlisi milli ara.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Nereden
    Ankara

Alýntý Tayfun Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sosa - Parmak orta sahasýna 3. bir orta saha eklemediðimiz her maç sýkýntý olacak bence .
    Aynen
    En büyük Trabzon

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Ben maçtan önce yazacaktým da unuttum. Takýmýn özelliði þu. Kolay baský altýna alýnýyor, darbe yiyor, gol de yiyor ama rakip takým baskýyý býraktýðý anda oynamaya baþlýyoruz, geri düþtüðümüzde falan hiç tereddüt etmeden hücum ediyoruz ve rahat gol buluyoruz. Þu özelliði skorda eþitlik varken de gösterebilsek þampiyon oluruz.

David_LuiZ4 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere

Alýntý -Samet Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu maci sadece pas istatistigi uzerinden degerlendirmek cok da saglikli degil bence.. Cunku bu mac oyun oynamaya degil , rakibi durdurmaya gelmisiz cok acik. Milli araya girmeden ve Avrupa yorgunlugu uzerine 1 puan yeterlidir denilmis. Hele hele rakibin ikinci yarida oyundan dusmeye basladigi donemlerde hatta ikinci yari dusecekleri tamamen belliyken 45 dk savunma yapip kontra atak aramamiz tamamen bunun kaniti.

Unal hoca aciklamasi gerekiyorsa takim savunmasindaki sikintilari aciklasin .. Savunma sadece orta saha merkezindeki oyuncularla olmuyor. Kanatlarin , beklerin hatta boylesi bir macta forvetin bile katkisi gerekiyor. Rakip defanstan top alip kalemize gelen Jailson u aciklamasi lazim bence hocanin .. Insallah diyorum bunlar iyi analiz ediliyordur bu hatalar.. Yoksa dediginiz gibi her zaman bireysel performanslar ve sans yanimizda olmayacagindan husrana ugrariz ..
    Samet kardeþim futbolda takým savunmasý 2 þekilde yapýlýr birincisi topa sahip olma oranýn, pas isabet ve yüzden haddinden fazla olacak..Ne demek istiyorum? Topla fazla oynayan takýmýn gol yeme rizikosu düþer..Topun oyunda kaldýðý süre atýyorum 60 dakika ise topla fazla oynayan, oturmuþ paslaþma kültürü olan her takým bu 60 dakikanýn en az 45 50 dakikasýnda topu ayaðýnda tuttuðu için otomatikman gol yiyeceði dakikalarý nicelik olarak minimuma düþürür..Rakibe top göstermemenin getirisi savunma yapmaktýr..Bahse konu duruma herhangi bir takýmdan örnek ver diye bir soru sorarsan þayet, geçen sezonun Baþakþehir'ini söyleyebilirim..Bir ara hatýrlarsan ligde yedikleri gol sayýsý sadece 7 idi ve ligi en az gol yiyen takým olarak bitirdiler..Bunu nasýl baþardýlar? Maçlarýn çoðunda 500 pas ortalamasý ile oynadýlar topa hakim olma yüzdeleri maç içinde hep yüzde 70'leri 80'leri buldu pas yüzdeleri hakeza öyle..Öne geçtikleri maçlarýn çoðunda skoru tuttular top dolaþtýrarak ve sýkýcý tek taraflý maç izlettiler futbolseverlere..

Diðer taraftan ikincil olarak takým savunmasýný nasýl yaparsýn meselesine gelirsek..Takýmýn savunma boyunu kýsaltýrsýn 30 metrede top oynarsýn topu rakibe býrakýp Catenaccio usülü saðlam bir alan savunmasý yaparsýn topun arkasýna 10 kiþi geçerek..Ýyi savunma yapan takýmlarý dikkatle incele, eðer bizzat stattan izleme imkanýn varsa net bir þekilde görebilirsin ki kuþ sürüsü gibi hareket ederler 10 kiþi..Göçmen kuþlar nasýl toplu halde saða sola kayarak hareket ediyorsa iyi savunma yapan takýmlar da top rakibin ayaðýnda ve ne taraftaysa oraya doðru takým halinde kayarlar tv den bu durumu göremeyebilirsin..Bu þekilde savunma yapan takýmlardan örneklendirirsek Simeone'nin Atletico Madrid'i der geçerim...

Bahsettiðim 2 çeþit savunma tipinden birini seçmeli Ünal Karaman ve pratiðe dökmeli..Takýmýn gol yeme sorununu transfer üstüne transfer yaparak çözemezsin..Eðitici ve öðretici býçkýn ve zeki olacaksýn..Eldekilerden malzeme üretmeyi bileceksin..

Fener maçýyla ilgili pas sayýsýna neden vurgu yaptým? Çünkü bu maçta rakibi durdurup yarý sahana gömülüp kontradan gol aramak yerine pas oyunuyla sonuç alacaðýmýzý maçtan önce yazdýðým için vurguladým..Futbolda 20 dakika çok uzun süre...Sen 20 dakikada 18 pas yapabiliyorsan o sahaya hiç çýkmana gerek yok..Birbirini tanýmayan 7 kiþiyi toplayýp halýsahada maça çýkartsan 20 dakikada 30 40 pas yapar..Bu rezilliðe dikkat çekmek istedim..Nitekim ilk 20 dakikadan sonra biraz kendine gelip pas yapan takým golü de buldu..

Maç istatistiklerinde pas sayýmýz maç boyu 290 civarýnda topla oyunumuz yüzde 30'larda..Bu veriler bize rakibin oyununu kabul ettiðimizi gösteriyor..Rakibin oyununu kabul edip savunma yapabilirsin tabiki fakat verdiðimiz pozisyon sayýsýný ne yapacaðýz? Madem savunma yapýyoruz neden pozisyon veriyoruz?

Bu maçta bize 3 puaný götürecek faktör rakipden korkmadan etkilenmeden oynanacak sabýrlý pas oyunuydu..1 puaný elleriyle alýp hanemize yazdýran UðurCan oldu Ünal ise sýnýfta kaldý...
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Fener maçý ile ilgili takým taktiði vs., boþuna olumlu bir þey aranmasýna gerek yok.
    Maçtaki bizim adýmýza olumlu tek þey Uðurcan.
    Onun dýþýnda doðru yaptýðýmýz bir iþ olmadý.
    Kötü deðil, çok kötü oynadýk.

Pozisyon bulmuþ olmamýz bunu deðiþtirmez.

Rus ruletini kazanan adam doðru iþ yapmýþ olmuyor. Þanslý oluyor.

Son zamanlarýn en kötü futbolunu oynadýk.

Düzeltmezsek, bu futbol ile o þans yanýmýzda olmadýðýnda skandal sonuçlar alabiliriz.

adiloþ bebe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ünal hocaya maç öncesi plan konusunda bir eleþtiri getirmek istiyorum.

Hocanýn maç öncesinde Parmak'a, "Emre'ye yapýþ, asla döndürme" gibi direktifler verdiði çok açýk. Bence onun yerine Parmak'a, Muriq'e yapýþ orta sahada sýrtý dönük oynamasýna izin verme dese daha etkili olabilirdi. Böylelikle hem Muriq'in etkisini azaltacak hem de öncelikle stoperlerimiz olmak üzere tüm savunmamýzýn doðru bir alan savunmasý yapmasýna yardýmcý olacaktý.
    Ýnsan kaImanýn tek yoIu, insanIýk dýþý bu sisteme karþý savaþmaktýr.
    Karl Marx
    анархія-мама

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Arkadaslar güzel özetlemis.

https://www.twitch.tv/videos/476419733

.
    *
    * Aðýzdan çýkan söz muallakta kalmaz, ya sað tarafa yazýlýr ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamýný ALLAH adamý yapma Sanatý'dýr ~

Nereden
    Malatya
    Yaþ
    51

Alýntý Harun-61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaslar güzel özetlemis.

https://www.twitch.tv/videos/476419733

.
    Bunlar kim?

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Alýntý DURAS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bunlar kim?
    Twitter'dan, Trabzonspor'lu arkadaslar.
    *
    * Aðýzdan çýkan söz muallakta kalmaz, ya sað tarafa yazýlýr ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamýný ALLAH adamý yapma Sanatý'dýr ~

kayseriliyiz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    40

fb'nin küfürden pfdk'ya sevkedilmedigi dogru mu?

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk
    son basamagi ölüm olan bir merdivendir hayat

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)