Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüzdelik Sisteme Yüzdeyüz Hayýr (YSYH)

omer61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

Standart Yüzdelik Sisteme Yüzdeyüz Hayýr (YSYH)

Bu sene liselerde uygulancak olan yeni not sistemini protesto etmek için herkes MSN'de nickinin baþýna "YSYH" yazýyor. Lütfen bu sisteme karþý olan herkes buna katýlsýn..

Bu yeni sisteme göre karnede 1-2-3-4-5 in yaný sýra örneðin 3 aldýysak hangi puanla 3ü aldýðýmzda yazacak.

Bu sistem bu sene liseye giriþ yapan öðrencilere uygulansa tamam. ama þuan lisede okuyan öðrencilere de uygulanýyor. mesela biz hazýrlýk ve lise 1de eski sisteme göre deðerlendirildik ama þimdi yeni sisteme göre deðerlendirilcez. Geçen senelerde aldýðýmýz notlar ise puanlara çevrielecek.

Yeni sistemde 100 den 5 almak ile 85 den 5 almak arasýnda fark var. E öðrencinin amacý gecen seneye göre 5almak olduðundan ha 100 den 5gelmiþ ha 85den 5gelmiþ fark etmiyordu. Bizde geçen sene bu sistemin olacaðýný bilmediðimizden 85almakla yetiniyorduk daha fazlasýný kasmýyorduk.

LÜTFEN HERKES NÝCKÝNÝN BAÞINA "YSYH" YAZSIN
    "Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim." Kazým KOYUNCU

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    37

neden kasmadýn zamanýnda nolmus ha 100 ha 85 onu alamayanlar da var...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Aslýnda iyi bir uygulama ama önceki sisteme göre eðitim gören öðrencileri buna dahil etmemek gerek...
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Ömer SEVÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Alpere katýlýyorum. Yani bu sistemin suçu mu ki sistemi eleþtiriyorsun. Sen çalýþmamýþsýn. Sistemin 85'e yetmesi nedeniyle daha fazla çalýþmýyorsan sen zaten bunlarý öðrenmek için deðil sýnýf geçmek için çalýþýyorsun demek oluyor. Sýnýf geçmek için çalýþtýðýn ders de bir þeyine yaramaz. Sana bir abi tavsiyesi..
    Sâhipsiz olan memleketin batmasý haktýr;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktýr!
    - Eomer -

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

Alýntý eOMER Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Alpere katýlýyorum. Yani bu sistemin suçu mu ki sistemi eleþtiriyorsun. Sen çalýþmamýþsýn. Sistemin 85'e yetmesi nedeniyle daha fazla çalýþmýyorsan sen zaten bunlarý öðrenmek için deðil sýnýf geçmek için çalýþýyorsun demek oluyor. Sýnýf geçmek için çalýþtýðýn ders de bir þeyine yaramaz. Sana bir abi tavsiyesi..

dostum ne diyosun yaa.. biz tek dalda yarýþmýyoruz. okulun dersleri dersane sýnawlarý we öss hazýrlýklarý.. bu 3birlikte giderken 85 ile 90 nýn ayrýmýný düþünmeye vaktimiz olmazdý. bu sistem bizi zorluo sýnýf gecmek için oyanamaya..

bu yeni sistem kesinlikle þuan lisede okuyan öðrenciliere uygulanmamalýdýr..
    "Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim." Kazým KOYUNCU

DKaraduman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Ömer e aynen katýlýyorum saçma sapan sistem sistemi deðiþtirdik ayaðýna yatmak adýna saçma sistemler koyuyorlar ortaya bunlar harbiden manyak..

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Alýntý omer61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    dostum ne diyosun yaa.. biz tek dalda yarýþmýyoruz. okulun dersleri dersane sýnawlarý we öss hazýrlýklarý.. bu 3birlikte giderken 85 ile 90 nýn ayrýmýný düþünmeye vaktimiz olmazdý. bu sistem bizi zorluo sýnýf gecmek için oyanamaya..

bu yeni sistem kesinlikle þuan lisede okuyan öðrenciliere uygulanmamalýdýr..
    Ben de öðrenci oldum. Hala da öyleyim. O yüzden sistem zorluyor falan gibi laflarýn özünü bilirim. Sistemin çok mükemmel olduðunu düþünmüyorum ama sistemin kimseyi birþeye zorladýðýný sanmýyorum. Yeni sisteme göre artýk öss'de çýkmayan okul konusu da yok zaten. Bu nedenle öss-dersane ve okul çalýþmalarý ayný þeylere çalýþmak olmuyor mu? 14 yýl okul okudum-Hala da okuyorum- bir þeyin farkýna vardým. Öðrencilik hayatýmýzdaki sisteme laf atmalarýmýzýn hepsi özünde suçu baþkasýna atma içgüdüsü ile söylediðimiz þeyler bence. Eðer dersen ki yine de ben yetiþtiremiyorum hepsini birden. O zaman gitme dersaneye. Dersaneye gitmek zorla deðil ya. Öss'yi dersaneye gitmeden kazanmýþ bir sürü insan var. Keza zaten sistemin en büyük mallýðý da dersaneler. Ne iþe yaradýðýný hiç çözemedim onlarýn...
    - Eomer -

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

ya dersaneye ben en baþýndan karþýyým ama dersanesz öss olmaz. dersane sýnaw yapar test yapar konu öðretmez. konu okulda öðretilir.. öðrenilir.. her okulda nasý eðitim werio bu da tartýþýlar tabi

ya konu benim yeni sisteme ayak uyduramam gibi biþi oldu.. werdiim örnekte "ben" derken kendmi anlatamamþtm genel bi ifade kullnmk istemþtm

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

ayrýca bu kadar çok sistemimiz neden deðiþiyor bizm.. 1980 den bu yana üniversiteye nasýl girildiðine bakýn kaç kere deðiþmiþ.. nedr bunu mantýðý. baþýmýza her gelen yeni bi sistem koyuo. we olanda biz öðrencilere oluo..

okullarda öðrenci temsilciler seçilp duruluo.. ne iþe yarýo bu öðrenci tesmlclri.. bu öðrnci temslclrne sorulmdn bizm hakkmzda nasý deiþklklr yaparlr yaa..

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

ya dersaneye ben en baþýndan karþýyým ama dersanesz öss olmaz. dersane sýnaw yapar test yapar konu öðretmez. konu okulda öðretilir.. öðrenilir.. her okulda nasý eðitim werio bu da tartýþýlar tabi

ya konu benim yeni sisteme ayak uyduramam gibi biþi oldu.. werdiim örnekte "ben" derken kendmi anlatamamþtm genel bi ifade kullnmk istemþtm
    Dersaneye karþýysan niye gidiyorsun? O kadar verdiðin paraya yazýk deðil mi? Ben de gittim dersaneye ama sadece sýnavlarýndan fayda gördüm. Baþka da birþeye yaramýyorlar zaten. O yüzden ben dersaneden neredeyse hiçbirþey almadan çok þükür öss'yi kazandým. Yani dersanesiz öss olmaz diye birþey yok. Hatta haftasonu tatilini yedikleri için insaný daha çok zorluyorlar bile.

Sisteme uyum saðlama konusunda da zaten herkes ayný durumda olduðu için birþey deðiþeceðini sanmýyorum. Dediðiniz gibi olsa dahi herkes hazýrlýksýz yakalandý buna. O yüzden bir ikilik yaratmaz. Ayný mantýkla eðer þimdikine uygulanmazsa uygulana haksýzlýk olmaz mý?
    - Eomer -

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

ayrýca bu kadar çok sistemimiz neden deðiþiyor bizm.. 1980 den bu yana üniversiteye nasýl girildiðine bakýn kaç kere deðiþmiþ.. nedr bunu mantýðý. baþýmýza her gelen yeni bi sistem koyuo. we olanda biz öðrencilere oluo..

okullarda öðrenci temsilciler seçilp duruluo.. ne iþe yarýo bu öðrenci tesmlclri.. bu öðrnci temslclrne sorulmdn bizm hakkmzda nasý deiþklklr yaparlr yaa..
    Türkiyeye hoþgeldin. Bir Allahýn kulu sistem oturtamadý bu ülkede. Öðrenci temsilcilikleri ise ne iþe yarýyor?
    -Hiç bir iþe. Gereksiz bir heyecan
    - Eomer -

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

Dersaneye karþýysan niye gidiyorsun? O kadar verdiðin paraya yazýk deðil mi? Ben de gittim dersaneye ama sadece sýnavlarýndan fayda gördüm. Baþka da birþeye yaramýyorlar zaten. O yüzden ben dersaneden neredeyse hiçbirþey almadan çok þükür öss'yi kazandým. Yani dersanesiz öss olmaz diye birþey yok. Hatta haftasonu tatilini yedikleri için insaný daha çok zorluyorlar bile.

Sisteme uyum saðlama konusunda da zaten herkes ayný durumda olduðu için birþey deðiþeceðini sanmýyorum. Dediðiniz gibi olsa dahi herkes hazýrlýksýz yakalandý buna. O yüzden bir ikilik yaratmaz. Ayný mantýkla eðer þimdikine uygulanmazsa uygulana haksýzlýk olmaz mý?
    ya ben demin ne dedim dersanede bi tek sýnaw olunur soru çözülür, konu okulda öðrenilir dedim.. sen de aynýsýný diosn iþte.. þuanki sistemde dersaenye gitmden kaznmk çok zor..

we bu yeni sistemin sadce yenilere uygulnamasý çifte standrtta oluþturmz. asýl uygulanýrsa oluþturur.. bizm gecen seneki notlrmzn puana çewrlcek olmsý saçmlk..

Vkgz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

iyi bir uygulama
    Önce TRABZONSPOR

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

ya ben demin ne dedim dersanede bi tek sýnaw olunur soru çözülür, konu okulda öðrenilir dedim.. sen de aynýsýný diosn iþte.. þuanki sistemde dersaenye gitmden kaznmk çok zor..

we bu yeni sistemin sadce yenilere uygulnamasý çifte standrtta oluþturmz. asýl uygulanýrsa oluþturur.. bizm gecen seneki notlrmzn puana çewrlcek olmsý saçmlk..
    Ýkili munazaraya dönmeye baþladý olay biraz

Þimdi þöyle birþey var. Dersanenin verdiði testleri sýnavlarý baþka yerde bulamaz mýsýn? hem de istemediðin kadar. O zaman niçin dersane var? Niye gidiyorsun. Dersaneye yapacaðýn yatýrýmla vereceðin zamanla ayný sýnavlardan testlerden çok daha fazlasýný yaparsýn.

Neden çifte standart oluþturmadýðýný açýklarsan sevinirim. Ben benimkinin mantýðýný anlattým çünkü. Kestirip atmak kolaydýr...
    - Eomer -

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

1.si dersanede sýrf soru çözmüyorsun çözemediin anlamadýýn sorularý hocalar sana anlatýyor.. okulda bunu yapmýyolarmý dersen eer hayýr yapmýyorlar. ordaki hocalara "hocam þurda 25srulk bi test war ben bu konuyu tam anlayamadým bi çözelimde konu pekiþsin" diemem ama dersanede derim..

liseye bu sene baþlayan arkadslrýn notlarý hiç 1-2-3-4-5 þeklnde yazýlmadýýndan çifte standart olmucak.. ama bizm 2 seneder 1-2-3-4-5 þeklnde yazýlýoyr.. we bizim donemimizde öðrenicnin amacý 3almaksa 55 almakla yeniniyordu. ama þimdi 69 dan 3almakla 55den 3almak ayný þey olmadý. we bu öðrenci bunun böyle olduunu bilmediinden we ona 55 almak yettinden o not için çalýþtý.. eer bizm gecen seneki notlrmz çewrlrse saçmalk olucak..

immortal_TS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Ýyi bir uygulama gibi gözüküyor þimdiki öðrencileri biraz zorda býraksada liseye yeni baþlayan öðrenciler için biraz daha çalýþma alaný yaratabilir.
    Ýnsanlarý iþaret ederek suçlarken, diðer 3 parmaðýnýzýn sizi gösterdiðini unutmayýn.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadýkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

hersey bize rasladi zaten 4 sene ysyh bilmem ne bakalm daha neler gorceZ

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

1.si dersanede sýrf soru çözmüyorsun çözemediin anlamadýýn sorularý hocalar sana anlatýyor.. okulda bunu yapmýyolarmý dersen eer hayýr yapmýyorlar. ordaki hocalara "hocam þurda 25srulk bi test war ben bu konuyu tam anlayamadým bi çözelimde konu pekiþsin" diemem ama dersanede derim..

liseye bu sene baþlayan arkadslrýn notlarý hiç 1-2-3-4-5 þeklnde yazýlmadýýndan çifte standart olmucak.. ama bizm 2 seneder 1-2-3-4-5 þeklnde yazýlýoyr.. we bizim donemimizde öðrenicnin amacý 3almaksa 55 almakla yeniniyordu. ama þimdi 69 dan 3almakla 55den 3almak ayný þey olmadý. we bu öðrenci bunun böyle olduunu bilmediinden we ona 55 almak yettinden o not için çalýþtý.. eer bizm gecen seneki notlrmz çewrlrse saçmalk olucak..
    Neden okulda soramýyorsun? Ben þimdiye kadar soru götürdüðümde çözmeyen hocaya rastlamadým.

Herkes senin durumunda olacaðý için herkesin 55 olacak. Herkesin 85 olacak eski notlarýnýz. Sadece senin deðil yani. O yüzden bir çifte standart oluþturmuyor.
    - Eomer -

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

Neden okulda soramýyorsun? Ben þimdiye kadar soru götürdüðümde çözmeyen hocaya rastlamadým.

Herkes senin durumunda olacaðý için herkesin 55 olacak. Herkesin 85 olacak eski notlarýnýz. Sadece senin deðil yani. O yüzden bir çifte standart oluþturmuyor.
    sen neden her solediimi muhalefet oluosun
    senn ne zmn öss ye girdiini bilmiorm ama olayýn baya deiþtiinin farkndym anlattýklrna gore..

okulda 10 dklýk tenefuste 25soru çözmemizi beklemiosn dimi?? 1weya 2soru sorablrsn okulda..

ya konu nerdn nereye geldii... sisteme karþýysak lutfen nickimzn baþýna YSYH yazalým..

DKaraduman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Alýntý O_F_L_U_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    hersey bize rasladi zaten 4 sene ysyh bilmem ne bakalm daha neler gorceZ
    harbiden öyle ya okulda her dakka ayný meseleyi konuþuyoýz hep bize mi rastlar bunlar diye

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

sen neden her solediimi muhalefet oluosun
    senn ne zmn öss ye girdiini bilmiorm ama olayýn baya deiþtiinin farkndym anlattýklrna gore..

okulda 10 dklýk tenefuste 25soru çözmemizi beklemiosn dimi?? 1weya 2soru sorablrsn okulda..

ya konu nerdn nereye geldii... sisteme karþýysak lutfen nickimzn baþýna YSYH yazalým..
    Neden yazdýklarýmý çarpýtýyorsun?

Ben sana okulda soru çöz mü diyorum. Çözemediðin sorularý öðretmene sorabilirsin diyorum. Onun için de yeterince boþ vakit bulunur. Tenefüsü olur, okuldan sonra olur.

öss'ye 2004'te girdim. Çok birþey deðiþmemiþtir. O yüzden o yollardan tek geçenin senmiþsin gibi bir düþünceye kapýlma. Yanlýþ yaparsýn.

Daha cevap yazmayacaðým. Baþarýlar sana...
    - Eomer -

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

Neden yazdýklarýmý çarpýtýyorsun?

Ben sana okulda soru çöz mü diyorum. Çözemediðin sorularý öðretmene sorabilirsin diyorum. Onun için de yeterince boþ vakit bulunur. Tenefüsü olur, okuldan sonra olur.

öss'ye 2004'te girdim. Çok birþey deðiþmemiþtir. O yüzden o yollardan tek geçenin senmiþsin gibi bir düþünceye kapýlma. Yanlýþ yaparsýn.

Daha cevap yazmayacaðým. Baþarýlar sana...
    dersaneye gitmeden nereyi kazandn bunu da solermsn??? okulda HOCALARLA soru çözmktn bahsettm ben.. tenefusten tenefuse ne kdr soru çözeblrz hocalarla yapma allahþkna ya...

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Alýntý kanda61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    harbiden öyle ya okulda her dakka ayný meseleyi konuþuyoýz hep bize mi rastlar bunlar diye
    Bütün öðrenciler ayný mý acaba yav
    Valla biz de okuldayken ayný þeyleri söylüyorduk. Ayný þeylerden dert yanýyorduk. Hep sistem bizde deðiþiyo diye. Demek ki ne hep size rastlýyo hep bize. Herkese rastlýyor
    Biz de bir de öys korkusu vardý. Her sene bu sene kesin deðiþiyo derlerdi. O bizi teðet geçti çok þükür

@omer61
    Trakya Týp
    Konu Ömer SEVÝNÇ tarafýndan (19.01.2007 Saat 23:09 ) deðiþtirilmiþtir.
    - Eomer -

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

walla tebrk ediorm dostm.. dersaneye gitmedn trakya týpý kazanabiliosan dicek lafým yok.. dersaneye gitmeden lgs yi kazandm ama öss de ayný þeyi yapabilciemi düþünmüorm..

Cabri61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin

bu yapýlan düzenleme iyi bir uygulama.senin 70 ile 80 ni ayný kefeye koymamak adýna iyi bir uygulama ki bu öðrencinin lehinedir.kaldý ki yeni sýnav sisteminde okul konularýna çalýþmak (sanýrým lise sondan bahsediliyor) sýnava çalýþmakla eþdeðer.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)