Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 59 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüzdelik Sisteme Yüzdeyüz Hayýr (YSYH)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoðdu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

bu ülkede ne zmanadan beri seçilen ve ne iþe yaradýðýný kendileride bilmeyen temsilci adý altýnda öðrencilere birþey soruldu ki sen þimdi sorulmasýný bekliyorsun? bundan önce alýnan kararlarada protestolarda bulunmuþmuydun? yoksa eskiden soruluyor muydu bu temsilcilere?
    Ben Kuzeyin Oðlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanýn Baþkenti! Ben TRABZONUM, BÝZ TRABZONSPORUZ!!!

omer61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

walla ortaokuldayken tutup liseliler için protesto yapamzdm heralde dimi.. hý liselere girþ sýnawlrnda bi deiþklk yapsalrdý ben girerkn tepkimi koyardm yine..

öðrenci temslcilerne nasý olsa sorulmuo die protesto etmicekmyz bu durumu pesmi etcez..
    "Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim." Kazým KOYUNCU

Nereden
    Trabzon

þimdi alacaðýmýz karnelerde de puan mý yazacak? bize en azýndan bu dönem için not yazacaðýný söylediler. bu arada ben eski lise 2yim hz/ls1/ls2

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

Alýntý sharveladze Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    þimdi alacaðýmýz karnelerde de puan mý yazacak? bize en azýndan bu dönem için not yazacaðýný söylediler. bu arada ben eski lise 2yim hz/ls1/ls2

ben de eski lise2 yim yaa.. bize rehberlikçi hoca açýklama yaptý puan yazacak dedi bu dönemden gecerli olarak..
    "Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim." Kazým KOYUNCU

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoðdu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

tamamda güzel kardeþim 3 sayfa yazý oldu ben hala bunda protesto edecek ne var anlamadým? ne güzel iþte her 4-5 alan eþit olmayacak... nesini eleþtiriyorsunuz? döenm içinde yapýldý diye nolmuþ yani?
    Ben Kuzeyin Oðlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanýn Baþkenti! Ben TRABZONUM, BÝZ TRABZONSPORUZ!!!

Nereden
    Trabzon

bu ne biçim iþ ya... yeni gelenlere yapsalardý ya.. þimdi bizim eski karneleri de mi puana göre düzenleyecekler? o zaman iþ çok karýþýr mesela matematik ortalamam 2 olmasýna raðmen bu sefer 40 da kalabilir... türümüzün son örneðiyiz ya, onun çilesini çekiyoruz

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

1) BÝZ HA BÝRE SÝSTEMÝ DEÐÝÞTÝRENLERÝ
    2) SENENÝN BAÞINDA ESKÝ SÝSTEME GÖRE SINAWLARA GÝRÝP SENENÝN ORTASINDA SÝSTEMÝ DEÐÝÞTÝRENLERÝ
    3) ÖÐRENCÝLERE ÖÐRETEMENLERE SORMADAN, KAFALARINA GÖRE SÝSTEMÝ DEÐÝÞTÝRENLERE
    KARÞIYIZ KARÞI OLACAÐIZ !!!

demn yazdýým yazýyý yapýltýrýorm buraya tekrar..

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

bu da konuyla ilgili bi karikatür

Kobalas61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý Eomer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    1- Hafta sonu tatili insanýn kendi biyolojik bünyesi için gereklidir. Bu tatlile koyulacak herhangi bir þey insaný biyolojik olarak olumsuz etkiler ve bu zamanlarda verimli bir çalýþma yapýlamasý düþünülemez.
    2-Okulda anlatýlan türevle dersanede anlatýlan türev farklý konular mý? Okuldakine çalýþýnca baþka türev mi öðreniyorsun? Türev gibi matematiðin temeli olan (bknz. mühendislikler) bir konuda 1 ayda yapýlan üstünkörü eðitim mi daha faydalý olur yoksa 1 dönemdeki okul eðitimi mi?
    3-Öðrenciyi sýnava hazýrlama yönünden daha iyi demiþsin dersaneler. Kýsa zamanda iyi sonuç alýnabiliyormuþ. 1 sene kýsa bir zaman mýdýr? Ayrýca öðrencilerin amacýnýn sýnavý kazanmak olmasý da tamamen yanlýþ. Bu yöne giden tüm yollar da yanlýþtýr. Hayat 3 saat deðildir. Bu konularý ileride iþine yarayacaðý için öðreniyorsun sýnav için deðil.
    4-Dersaneye gitmediði halde sýnavý kazanamayan insanlar yeterince ders çalýþmadýðý için mi sýnavý kazanamamýþtýr yoksa dersaneye gitmediði için mi? Yeterince ders çalýþsalardý dersaneye gitmedikleri için sýnavý kazanamazlar mýydý?
    5-Ben þimdiye kadat 90'a gerek yok 85 bana yeter diyen bir öðrenci görmedim.
    6-Çifte standart olmasý için birilerine haksýzlýk diðerlerine kolaylýk yapýlmasý gerekir. Kime haksýzlýk kime kolaylýk yapýldýðýný yazarsan sevinirim. Eðer böyle bir kasmama durumu mevcutsa bile herkes için geçerli olduðundan çifte standart oluþturmaz.
    7-Senin mantýðýnýn nasýl olduðunu söylersen de mutlu olurum. Benimki düz mantýkmýþ ya hani...

1.yaptýðýn acýklama bilimselliðe mi dayanýyor bilmiyorum ama hafta sonunu ders calýþabilmek için fýrsat gibi bekleyen cok öss adayý gördüm buna kendimde dahilim

2.tabi ki ayný konular böyle bir soruyu sadece acýklamamý alya almak için sordun heralde...ben okulda öðrendiðim türev i hiçbir zaman kullanmadým ama dersanede öðrendiðim 4aylýk bilgiyle hem öss de hemde mat vizesi sinde puan aldým

3.dersaneler öðrencinin lise1lise2lise3de öðrendiði her seyi 1sene ye sýðdýrýyorlar 3senenin yanýnda 1sene tabi ki kýsa süredir.ayrýca öðrenilen coðu konu gercek hayatta hiç bir zaman kullanýlmayacak ama öss de bilmek zorunda olduðumuz bilgilerdir.yani yüksek öðrenim hayatýndaki ilkengeli 3saatte aþmalýsýn buna mecbursun çünkü.hayat tabi ki 3saat deðil ama bu sistem 3saatte senin tüm bilgilerini sýnýyor(sistemi savunmuyorum tab ki)

4.güzel kardeþim tabi ki hersey tamamen dersaneye baðlanamaz ama ben sana bir örnek vereyim.benim okul ortalamam 2küsürlerdeydi hersene zayýflarý kurtarma derdine düþerdim lise3te kafa bi dank etti 2lik adam üni yi kazandý marmarayý kazandý.sýnýfýmýzýn ve okulun en yüksek ortalamaya sahip olan öðrencisi ise bilecik te ikinci öðretime gitti ben eminim ki o arkadaþ dersaneye gidebilseydi(durum ekonomikti)türkiyenin en iyi ünilerinden birindeydi su an ...bu konunun dibi yok tartýþmak için somut veriler olmasý lazým biraz da.ama dersade herþey olmasada cok sey bu bi gercek

5.ben bugüne kadar 90a gerek yok 85yeter bana dien bi öðrenci görmedim demiþin ama k.bakmadan sen nerde okudun yada sen Türkiye2de okuduðuna eminmisin her zaman son sýnavlarda 1 leri 2,2leri3,3leri4 yapmak için kaç almak gerekiyor bunun hesabý yapýlýr.okul hayatým boyunca ben böyle öðrenciler arasýndaydým istisnasýz tüm öðrenciler bu hesaplarý yapýyordu okulda

6.þimdi güzel kardeþim bu sistem gelmeden önce liseye baþlayan bir öðrenci puan deil not peþindedir 85almakla 90almak arasýnda karneye gelecek not acýsýndna bir fark yoktur.ama bu sistem geldikten sonra öðrenciler not deðil puan larýný düþünecekler ve ne kadar yüksek alýrsak o kadar ii dir düþüncesiyle hareket edecekler ama not sistemiyle calýþan bir öðrenci için budurumm böyle deðil ve bu sistemle ortaöðretim puaný verilen ve ilk senesinde sýnavý kazanamayýn kiþi puan sistemiyle orta öðretim baþarý puaný verilecek kiþi ile ayný kefeye konacak.yani birinin aldýðý puan sisteminde karnesine 100 den 5getiren bir lise mezunuyla 85alan kiþi ayný orta öðretim puanýyla deðerlendirilecek.

6.olarak iþte bunu bende bilmiyorum ..
    ben sana düz mantýkla yaklaþýyorsun derken herkesin söylediði calýþan yapar o yapýyorsa sende yaparsýn gibi cevremde kafamý yiyen büyüklerim aklýma geldi.bende bunun için dedim.he benim mantýðým ne oluyor meselesine gelince,bir öðrencinin tüm hayatý hep ders calýþmak hep en baþarýlý olmayý hedeflemek olamaz,öðrencilik hayatý genclik hayatý boyunca devam ediyor çünkü.okulun yanýnda biraz baþka þeylerede kafa yorabilmeli öðrenci.bak o dersaneye gitmeden kazandý ben dersaneye gidiyorum kesinlikle kazanmalýyým o zaman gibi bir düþünceyi savunamayýz.çünkü gercekten bazýlarýnda öle bi kafa oluyor ki adam baþka birinin 5.6.defa dinlediði seyi 1.seferde týk diye anlýyabiliyor.sanýrým kapasite meselesi yadsýnamaz bir gercek tabi birde herkesin yetenkeli olduðu alanlarýn farklý olmasý durumuda var.bizim eðitim sistemimizde ise yeteneðe göre ayrým söz konusu deil
    Professional Unemployed

https://twitter.com/KobalasYakup

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)