Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüzdelik Sisteme Yüzdeyüz Hayýr (YSYH)

Berk Akçay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    39

Bence çok gereksiz yani ne olucak 44 yazacak 1 yazýcak öylemi ne uff sanki biz msn nimizi o dediðini yazsak çok bir þey deðiþicek OLUMLU ÞEYLER YAZIN HAYAL ÜRÜNÜ ÞEYLER YAZMAYIN
    "Çalýþmadan, öðrenmeden, yorulmadan rahat yaþamanýn yollarýný aramayý alýþkanlýk haline getirmiþ milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

Mustafa Kemal ATATÜRK

omer61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

öðrencinin halinden öðrenci anlýo yaa

berk bu arada biz en azndn biþiler yapalmda iþe yarar weya yaramz.. yarn da öðrenci eylemi yapýcaz izmirde. 100 liseli we 50 üniversiteli.. bi þeklde duyurcaz sesimizi..
    "Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim." Kazým KOYUNCU

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoðdu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

protesto etmek için mi bu protesto? yani ne dmek biz kasmadýk,biz yapmadýk? herkes o sýaralardan geçmedi mi? kim sýnavda 85 lik kaðýt doldurup çýktý? kim 100 istemedi? hiç kimse! 110 olsa herkes isterdi o derece bir durum yani!
    Ben Kuzeyin Oðlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanýn Baþkenti! Ben TRABZONUM, BÝZ TRABZONSPORUZ!!!

selcukuzun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    46

Alýntý omer61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    dostum ne diyosun yaa.. biz tek dalda yarýþmýyoruz. okulun dersleri dersane sýnawlarý we öss hazýrlýklarý.. bu 3birlikte giderken 85 ile 90 nýn ayrýmýný düþünmeye vaktimiz olmazdý. bu sistem bizi zorluo sýnýf gecmek için oyanamaya..

bu yeni sistem kesinlikle þuan lisede okuyan öðrenciliere uygulanmamalýdýr..

Okul-Dersane-ÖSS bunlarda farklý biþey yok ki. Ayný konularý üçündede görüyorsun. Birinde anlasan hepsine yetecek. Yani böyle bir mazeret yok.
    5 lik not sistemi çok kötüdür. 100 lik sistemde abartý. Bence 10luk sistem en iyisi

Mert67 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere
    Yaþ
    33

bu sistem kesinlikle daha adil bir sistem.bence dahi oldu.
    ''...En neþeli, en hüzünlü, en duyarlý, en vurdumduymaz, en hýzlý, en aðýr, en çabuk, en acelesiz yanýmýzdýr Trabzonspor. Bu sene olmadý bir dahaki sene kesin þampiyonuz. Ben göremem ama...''
    Kazým Koyuncu

hly_ts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

ne kadar sacma bý sýstem allah lýsedeký öðrencýlerýmýzýn yardýmcýsý olsun
    Ölümüne bir sevda bu, Duysun tüm dünya bunu, Ne Fener'i, ne Cimbom'u Sevdik biz Trabzon'u Ne zaman gelecek Bu büyük hasretliðin sonu Görelim seni Türkiye'nin $ampiyonu

Remzi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

bu sistem güzel bi sistem kötü deðil!Ama neden senenin ortasýnda bu sistemi yürürlüðe koyuyorlar ki yada sadece 4 senelik öðrencileri etkileseydi bu sistem...Tam süper olacaktý..
    Bir Gün Mutlaka!!

Oðuuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Yaþ
    39

Bizde geçen sene bu sistemin olacaðýný bilmediðimizden 85almakla yetiniyorduk daha fazlasýný kasmýyorduk.
    dostum dediðin gibi hepiniz ayný þeyi yaptýðýnýz için sorun yok, yani sistem sanada senle okuyan arkadaþýnada ayný uygulanacaðýndan bi þey farketmez sanýrým..
    bence bu ortaöðretim baþarý puaný tamamen kaldýrýlmalý, çok saçma bi þey bu, örneðin ben anadolu lisesini kazanýp, hocalarýn çok zorladýðý derslerden diploma notumu 4.30 düþürdüm ve okul bana 72 puan verdi, ama benim arakadaþým anadolu lisesini kazanamayýp düz liseye gitti, hocalarýn pekte kasmadýðý derslerden diploma notu 3.80 düþtü oda aldý 72 puan, adil mi sizce bu... yani ben o düz liseye gitseydim muhtemelen diploma notum 4.5 üstünde olacaktý ve 77-78 puan alacaktým, bence okul puaný tamamen kaldýrýlmalý..
    yok bir sitemim hayatta hersey kýsmet...

#10 Fietra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Çalýþýpta yazýlýlardan kýlpayý notlar almayanlar için iyi,bütün yazýlýlarda sýnýrda kalanlar için de kötü bir uygulama olmuþ.Paçayý kurtardýðým için sevinçliyim.Allah yardýmcýnýz olsun.
    keyif adamý ..

Mert67 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere
    Yaþ
    33

Alýntý RMZTS61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bu sistem güzel bi sistem kötü deðil!Ama neden senenin ortasýnda bu sistemi yürürlüðe koyuyorlar ki yada sadece 4 senelik öðrencileri etkileseydi bu sistem...Tam süper olacaktý..
    evet ya bende ayný þeyleri düþünüyorum.
    ''...En neþeli, en hüzünlü, en duyarlý, en vurdumduymaz, en hýzlý, en aðýr, en çabuk, en acelesiz yanýmýzdýr Trabzonspor. Bu sene olmadý bir dahaki sene kesin þampiyonuz. Ben göremem ama...''
    Kazým Koyuncu

KUTADGU
    Ziyaretçi

yüzdelik sisteme geçiþin öðrenciye hakkýný verme noktasýnda önemli olduðunu düþünüyorumm

ben kendi adýma yüzdelik sistemi haddinden fazla destekleyenlerdenim

öðretmen olanlar da bana katýlacaklardýr heralde

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoðdu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý jakobieen Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    dostum dediðin gibi hepiniz ayný þeyi yaptýðýnýz için sorun yok, yani sistem sanada senle okuyan arkadaþýnada ayný uygulanacaðýndan bi þey farketmez sanýrým..
    bence bu ortaöðretim baþarý puaný tamamen kaldýrýlmalý, çok saçma bi þey bu, örneðin ben anadolu lisesini kazanýp, hocalarýn çok zorladýðý derslerden diploma notumu 4.30 düþürdüm ve okul bana 72 puan verdi, ama benim arakadaþým anadolu lisesini kazanamayýp düz liseye gitti, hocalarýn pekte kasmadýðý derslerden diploma notu 3.80 düþtü oda aldý 72 puan, adil mi sizce bu... yani ben o düz liseye gitseydim muhtemelen diploma notum 4.5 üstünde olacaktý ve 77-78 puan alacaktým, bence okul puaný tamamen kaldýrýlmalý..
    söylediklerinin bir kýsmýna katýlýyorum ama paunla ilgili söylediðin þeye katýlmak mümkün deðil kesinlikle bir yanlýþ var o iþte. diploma notuna göre puan almýyorsun ki. senin okuduðun okulun öss baþarýsýna göre taban puan belirleniyor ve sen okuldaki sýralamana göre bir puan alýyorsun.bende anadolu lisesi mezunuyum okul öss de baþarýlý olduðu için taban puan 67 idi. yani okul sonuncusu 67 paun alýyordu. her lisede olduðu gibi tabiki birinci 80 puan. benim diploma notuma göre sýralamam 150 kiþi arasýndan 52 idi. ve 72 puan aldým. yani notundan ziyade okulun baþarýsý ve senin okuldaki sýralaman önemli.
    bu durumda ha notun 5lik sistemde yazýlmýþ haa 500lük sistemde hiç birþey deðiþtirmez bu
    Ben Kuzeyin Oðlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanýn Baþkenti! Ben TRABZONUM, BÝZ TRABZONSPORUZ!!!

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Bizler milli eðitimin kobay faresi olmaya alýþtýk zaten bakalým milli eðitim gelecek yýllarda öðrenciler üzerinde ne gibi deneyler yapacak merakla ve þokla beklioruz ....
    Kazimiþi gzas vorert

Kobalas61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

eomer geresiz yere konuyu uzattýkça uzatmýþýn söylediklerin tamamen düz mantýkla 0laylara yaklaþmandan kaynaklanýyor
    bende öss ye gecen sene girdim.dersane ve okul kesinlikle paralel deðildir
    okulda bir türev konusunu bir dönem boyunca iþliyoruz dersanede 4haftada türev bitiriliyor hemde cok daha güzel anlaþýlarak.

dersane okul paralel demiþsin kesinlikle yanlýþ.öyle okullar var ki mat. hocasýna mat.cý demek için bin þahit lazým.tabi ayný zamanda öyle okullar var ki en kral hocalar var.genel bir yorum yapýlamaz.arkadaþa neden kasmýyorsun diye serzeniþte bulunmuþsunuz
    öss ye gercekten hazýrlanan adam zaten kasmasý gerektiði kadar kasýyor.sizde calýþtýnýz bu sýnava cok ii biliyorsunuz bunu.yok 85 almim 90alim gibi seyleri düþünen 100 kiþide 1kiþi dir en fazla.

dersanaye gitme demiþsin
    evet aslýnda dersaneye gitmeden sýnavý kazanan cok insan var ama emin ol dersaneye gitmediði için sýnavý kazanamayan daha cok kiþi var
    dersaneler su an için öðrenciyi sýnava hazýrlama yönünden meb okullarýnýn yüzde 80inden daha ii.kýsa zamanda cok ii sonuçlar alýnabiliyor.su sartlarda kesinlikle dersane gereklidir.

bu uygulamada çifte standart yok demiþsin
    nasýl olmaz anlayamadým.yeni liseye baþlayacak olanlar bu sistemi bilerek 1 2 3 4 5 alma derdine deðil 10 20 30 40 50 60... alma derdine düþecek çünkü buna mecburlar her aldýklarý puan öss puanlarýný etkileyecek ama eski sistemde böyle deðildi ikinci kez sýnava girecek olanlarla arkaan gelenler arasýnda bi adaletsiz kesinlikle söz konusu olacak

son olarak yerinde ve zamanýnda yapýlýrsa eðtim sistemi acýsýndan yararlý olacak bi uygulama
    Professional Unemployed

https://twitter.com/KobalasYakup

Ömer SEVÝNÇ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Alýntý pukay61revolt Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    eomer geresiz yere konuyu uzattýkça uzatmýþýn söylediklerin tamamen düz mantýkla 0laylara yaklaþmandan kaynaklanýyor
    bende öss ye gecen sene girdim.dersane ve okul kesinlikle paralel deðildir
    okulda bir türev konusunu bir dönem boyunca iþliyoruz dersanede 4haftada türev bitiriliyor hemde cok daha güzel anlaþýlarak.

dersane okul paralel demiþsin kesinlikle yanlýþ.öyle okullar var ki mat. hocasýna mat.cý demek için bin þahit lazým.tabi ayný zamanda öyle okullar var ki en kral hocalar var.genel bir yorum yapýlamaz.arkadaþa neden kasmýyorsun diye serzeniþte bulunmuþsunuz
    öss ye gercekten hazýrlanan adam zaten kasmasý gerektiði kadar kasýyor.sizde calýþtýnýz bu sýnava cok ii biliyorsunuz bunu.yok 85 almim 90alim gibi seyleri düþünen 100 kiþide 1kiþi dir en fazla.

dersanaye gitme demiþsin
    evet aslýnda dersaneye gitmeden sýnavý kazanan cok insan var ama emin ol dersaneye gitmediði için sýnavý kazanamayan daha cok kiþi var
    dersaneler su an için öðrenciyi sýnava hazýrlama yönünden meb okullarýnýn yüzde 80inden daha ii.kýsa zamanda cok ii sonuçlar alýnabiliyor.su sartlarda kesinlikle dersane gereklidir.

bu uygulamada çifte standart yok demiþsin
    nasýl olmaz anlayamadým.yeni liseye baþlayacak olanlar bu sistemi bilerek 1 2 3 4 5 alma derdine deðil 10 20 30 40 50 60... alma derdine düþecek çünkü buna mecburlar her aldýklarý puan öss puanlarýný etkileyecek ama eski sistemde böyle deðildi ikinci kez sýnava girecek olanlarla arkaan gelenler arasýnda bi adaletsiz kesinlikle söz konusu olacak

son olarak yerinde ve zamanýnda yapýlýrsa eðtim sistemi acýsýndan yararlý olacak bi uygulama
    1- Hafta sonu tatili insanýn kendi biyolojik bünyesi için gereklidir. Bu tatlile koyulacak herhangi bir þey insaný biyolojik olarak olumsuz etkiler ve bu zamanlarda verimli bir çalýþma yapýlamasý düþünülemez.
    2-Okulda anlatýlan türevle dersanede anlatýlan türev farklý konular mý? Okuldakine çalýþýnca baþka türev mi öðreniyorsun? Türev gibi matematiðin temeli olan (bknz. mühendislikler) bir konuda 1 ayda yapýlan üstünkörü eðitim mi daha faydalý olur yoksa 1 dönemdeki okul eðitimi mi?
    3-Öðrenciyi sýnava hazýrlama yönünden daha iyi demiþsin dersaneler. Kýsa zamanda iyi sonuç alýnabiliyormuþ. 1 sene kýsa bir zaman mýdýr? Ayrýca öðrencilerin amacýnýn sýnavý kazanmak olmasý da tamamen yanlýþ. Bu yöne giden tüm yollar da yanlýþtýr. Hayat 3 saat deðildir. Bu konularý ileride iþine yarayacaðý için öðreniyorsun sýnav için deðil.
    4-Dersaneye gitmediði halde sýnavý kazanamayan insanlar yeterince ders çalýþmadýðý için mi sýnavý kazanamamýþtýr yoksa dersaneye gitmediði için mi? Yeterince ders çalýþsalardý dersaneye gitmedikleri için sýnavý kazanamazlar mýydý?
    5-Ben þimdiye kadat 90'a gerek yok 85 bana yeter diyen bir öðrenci görmedim.
    6-Çifte standart olmasý için birilerine haksýzlýk diðerlerine kolaylýk yapýlmasý gerekir. Kime haksýzlýk kime kolaylýk yapýldýðýný yazarsan sevinirim. Eðer böyle bir kasmama durumu mevcutsa bile herkes için geçerli olduðundan çifte standart oluþturmaz.
    7-Senin mantýðýnýn nasýl olduðunu söylersen de mutlu olurum. Benimki düz mantýkmýþ ya hani...
    Konu Ömer SEVÝNÇ tarafýndan (20.01.2007 Saat 19:57 ) deðiþtirilmiþtir.
    Sâhipsiz olan memleketin batmasý haktýr;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktýr!
    - Eomer -

kutoz
    Ziyaretçi

eeee, sonuç nedir arkadaþlar. Þurada 3 yýl sonra benim çocuðumda liseli olacak. Bu sisteme uyum saðlamak için, bu 3 yýl içerisinde biz veliler ne yapmalý, birazda bu konuda bizi bilgilendirseniz.

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Alýntý kutoz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    eeee, sonuç nedir arkadaþlar. Þurada 3 yýl sonra benim çocuðumda liseli olacak. Bu sisteme uyum saðlamak için, bu 3 yýl içerisinde biz veliler ne yapmalý, birazda bu konuda bizi bilgilendirseniz.
    Þu an yürürlükte olan 5'li sistem yerine 100'lü sistem geldi. Üniversitedeki gibi.

Yani eskiden öðrenci yazýlý ortalamalarý olarak 55-70 arasý bir not aldýðý zaman karnede 3 oluyordu. Bunlarýn hepsi eþit sayýlýyordu. Þimdi 68 almýþsa notu karnede 68, 55 almýþsa 55 olacak. Ýþin özü bu...

Velilerin yapabileceði birþey mi?
    -Bilmem Çocuðunuza ders çalýþ diye baský yapmayýn
    - Eomer -

kutoz
    Ziyaretçi

Alýntý eOMER Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Þu an yürürlükte olan 5'li sistem yerine 100'lü sistem geldi. Üniversitedeki gibi.

Yani eskiden öðrenci yazýlý ortalamalarý olarak 55-70 arasý bir not aldýðý zaman karnede 3 oluyordu. Bunlarýn hepsi eþit sayýlýyordu. Þimdi 68 almýþsa notu karnede 68, 55 almýþsa 55 olacak. Ýþin özü bu...
    eOMER,

Saðol bilgilendirdiðin için. Hayýrlý olsun diyelim ne diyelim. Bu son iki yýldýr zaten yeni eðitim sistemi öðrenciden ziyade, veliyi çalýþtýrmaya yönelik.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

ya protesto ettðimiz olayda bazý yanlýþ anlaþýlamlar war..
    1) BÝZ HA BÝRE SÝSTEMÝ DEÐÝÞTÝRENLERÝ
    2) SENENÝN BAÞINDA ESKÝ SÝSTEME GÖRE SINAWLARA GÝRÝP SENENÝN ORTASINDA SÝSTEMÝ DEÐÝÞTÝRENLERÝ
    3) ÖÐRENCÝLERE ÖÐRETEMENLERE SORMADAN, KAFALARINA GÖRE SÝSTEMÝ DEÐÝÞTÝRENLERE
    KARÞIYIZ KARÞI OLACAÐIZ !!!

Gençliðiz geleceðiz söz söyleyeceðiz; eþit parasýz bilimsel eðitim!!
    "Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim." Kazým KOYUNCU

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

ya protesto ettðimiz olayda bazý yanlýþ anlaþýlamlar war..
    1) BÝZ HA BÝRE SÝSTEMÝ DEÐÝÞTÝRENLERÝ
    2) SENENÝN BAÞINDA ESKÝ SÝSTEME GÖRE SINAWLARA GÝRÝP SENENÝN ORTASINDA SÝSTEMÝ DEÐÝÞTÝRENLERÝ
    3) ÖÐRENCÝLERE ÖÐRETEMENLERE SORMADAN, KAFALARINA GÖRE SÝSTEMÝ DEÐÝÞTÝRENLERE
    KARÞIYIZ KARÞI OLACAÐIZ !!!

Gençliðiz geleceðiz söz söyleyeceðiz; eþit parasýz bilimsel eðitim!!
    Baþlýktaki yazýn öyle demiyor ama. Neye karþý olduðun biraz deðiþti sanki ha

1- Aynen katýlýyorum. Adam akýllý bir sistem bulup oturtmalý. Ama bu sistemi bulmak için biraz daha kurcalanmasý gerekiyor. Daha deðiþiklik olacaktýr mutlaka. Dilerim az deðiþiklikle çok verim alýrýz.
    2- Zararýn neresinden dönülse kardýr.
    3- Öðrencilere öðretmenlere sormadýklarýný da nereden çýkardýn? Sana sormadýlar diye kimseye sormadýklarý anlamýna gelmez ki.

Eþit, parasýz eðitim falaný da anlamadým. Son gördüðümde eðitim parasýz ve eþitti zaten...
    - Eomer -

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

Alýntý Eomer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Baþlýktaki yazýn öyle demiyor ama. Neye karþý olduðun biraz deðiþti sanki ha

1- Aynen katýlýyorum. Adam akýllý bir sistem bulup oturtmalý. Ama bu sistemi bulmak için biraz daha kurcalanmasý gerekiyor. Daha deðiþiklik olacaktýr mutlaka. Dilerim az deðiþiklikle çok verim alýrýz.
    2- Zararýn neresinden dönülse kardýr.
    3- Öðrencilere öðretmenlere sormadýklarýný da nereden çýkardýn? Sana sormadýlar diye kimseye sormadýklarý anlamýna gelmez ki.

Eþit, parasýz eðitim falaný da anlamadým. Son gördüðümde eðitim parasýz ve eþitti zaten...

abi sanki ayrý ülkelerde yaþýyoruz yaa. bu ülkede eþit we parasýz bir eðitim war ha.. peki ole olsun yaa..

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

bu arada sana sormadlr die baþklarna sormdklrýný nerden biliosn demssn.. her okul okulnda bir tane öðrnci temslcisi secer. sora ilin temslcisi secilr.. we bu temslcye sorulmdn bu karar alnmþtr..

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

bu arada sana sormadlr die baþklarna sormdklrýný nerden biliosn demssn.. her okul okulnda bir tane öðrnci temslcisi secer. sora ilin temslcisi secilr.. we bu temslcye sorulmdn bu karar alnmþtr..
    Uff. Artýk sýkldým bu tartýþmadan.

Sonra il temsilcilerinden de bir ülke temsilcisi var. Tekrarlayayým. Sorulmadýðýný nereden biliyorsun? Ülke öðrenci temsilcisi sana rapor mu veriyor?
    - Eomer -

bordoomavii
    Ziyaretçi

ii olmuþ yaa hep 0 vardý.þimdi hiç olmazsa 10-15 yazar

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

bizm okulun temsilcisi ankaraya gitti çünkü.. biliorm neler olduunu orda.. üniversitelerde olduðu gibi liselerdede öðrenci temslcilklene sorulamdn iþ yapýlýyor.. ben de sýkýldým hep ayný þeyleri tartýþamktan.. ii akþmlr..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)