Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Yzdelik Sisteme Yzdeyz Hayr (YSYH)

omer61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

Standart Yzdelik Sisteme Yzdeyz Hayr (YSYH)

Bu sene liselerde uygulancak olan yeni not sistemini protesto etmek iin herkes MSN'de nickinin bana "YSYH" yazyor. Ltfen bu sisteme kar olan herkes buna katlsn..

Bu yeni sisteme gre karnede 1-2-3-4-5 in yan sra rnein 3 aldysak hangi puanla 3 aldmzda yazacak.

Bu sistem bu sene liseye giri yapan rencilere uygulansa tamam. ama uan lisede okuyan rencilere de uygulanyor. mesela biz hazrlk ve lise 1de eski sisteme gre deerlendirildik ama imdi yeni sisteme gre deerlendirilcez. Geen senelerde aldmz notlar ise puanlara evrielecek.

Yeni sistemde 100 den 5 almak ile 85 den 5 almak arasnda fark var. E rencinin amac gecen seneye gre 5almak olduundan ha 100 den 5gelmi ha 85den 5gelmi fark etmiyordu. Bizde geen sene bu sistemin olacan bilmediimizden 85almakla yetiniyorduk daha fazlasn kasmyorduk.

LTFEN HERKES NCKNN BAINA "YSYH" YAZSIN
    "Ben bir mzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin tesinde ben bir devrimciyim." Kazm KOYUNCU

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    34

neden kasmadn zamannda nolmus ha 100 ha 85 onu alamayanlar da var...

Trabzonspor Kongre yesi
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    38

Aslnda iyi bir uygulama ama nceki sisteme gre eitim gren rencileri buna dahil etmemek gerek...
    Her kim kendini kymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.
    Malik bin Dinar

mer SEVN - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    33

Alpere katlyorum. Yani bu sistemin suu mu ki sistemi eletiriyorsun. Sen almamsn. Sistemin 85'e yetmesi nedeniyle daha fazla almyorsan sen zaten bunlar renmek iin deil snf gemek iin alyorsun demek oluyor. Snf gemek iin altn ders de bir eyine yaramaz. Sana bir abi tavsiyesi..
    Shipsiz olan memleketin batmas haktr;
    Sen ship olursan bu vatan batmayacaktr!
    - Eomer -

yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

Alnt eOMER Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Alpere katlyorum. Yani bu sistemin suu mu ki sistemi eletiriyorsun. Sen almamsn. Sistemin 85'e yetmesi nedeniyle daha fazla almyorsan sen zaten bunlar renmek iin deil snf gemek iin alyorsun demek oluyor. Snf gemek iin altn ders de bir eyine yaramaz. Sana bir abi tavsiyesi..

dostum ne diyosun yaa.. biz tek dalda yarmyoruz. okulun dersleri dersane snawlar we ss hazrlklar.. bu 3birlikte giderken 85 ile 90 nn ayrmn dnmeye vaktimiz olmazd. bu sistem bizi zorluo snf gecmek iin oyanamaya..

bu yeni sistem kesinlikle uan lisede okuyan renciliere uygulanmamaldr..
    "Ben bir mzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin tesinde ben bir devrimciyim." Kazm KOYUNCU

DKaraduman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

mer e aynen katlyorum sama sapan sistem sistemi deitirdik ayana yatmak adna sama sistemler koyuyorlar ortaya bunlar harbiden manyak..

yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    33

Alnt omer61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    dostum ne diyosun yaa.. biz tek dalda yarmyoruz. okulun dersleri dersane snawlar we ss hazrlklar.. bu 3birlikte giderken 85 ile 90 nn ayrmn dnmeye vaktimiz olmazd. bu sistem bizi zorluo snf gecmek iin oyanamaya..

bu yeni sistem kesinlikle uan lisede okuyan renciliere uygulanmamaldr..
    Ben de renci oldum. Hala da yleyim. O yzden sistem zorluyor falan gibi laflarn zn bilirim. Sistemin ok mkemmel olduunu dnmyorum ama sistemin kimseyi bireye zorladn sanmyorum. Yeni sisteme gre artk ss'de kmayan okul konusu da yok zaten. Bu nedenle ss-dersane ve okul almalar ayn eylere almak olmuyor mu? 14 yl okul okudum-Hala da okuyorum- bir eyin farkna vardm. rencilik hayatmzdaki sisteme laf atmalarmzn hepsi znde suu bakasna atma igds ile sylediimiz eyler bence. Eer dersen ki yine de ben yetitiremiyorum hepsini birden. O zaman gitme dersaneye. Dersaneye gitmek zorla deil ya. ss'yi dersaneye gitmeden kazanm bir sr insan var. Keza zaten sistemin en byk mall da dersaneler. Ne ie yaradn hi zemedim onlarn...
    - Eomer -

yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

ya dersaneye ben en bandan karym ama dersanesz ss olmaz. dersane snaw yapar test yapar konu retmez. konu okulda retilir.. renilir.. her okulda nas eitim werio bu da tartlar tabi

ya konu benim yeni sisteme ayak uyduramam gibi bii oldu.. werdiim rnekte "ben" derken kendmi anlatamamtm genel bi ifade kullnmk istemtm

yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

ayrca bu kadar ok sistemimiz neden deiiyor bizm.. 1980 den bu yana niversiteye nasl girildiine bakn ka kere deimi.. nedr bunu mant. bamza her gelen yeni bi sistem koyuo. we olanda biz rencilere oluo..

okullarda renci temsilciler seilp duruluo.. ne ie yaro bu renci tesmlclri.. bu rnci temslclrne sorulmdn bizm hakkmzda nas deiklklr yaparlr yaa..

yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    33

ya dersaneye ben en bandan karym ama dersanesz ss olmaz. dersane snaw yapar test yapar konu retmez. konu okulda retilir.. renilir.. her okulda nas eitim werio bu da tartlar tabi

ya konu benim yeni sisteme ayak uyduramam gibi bii oldu.. werdiim rnekte "ben" derken kendmi anlatamamtm genel bi ifade kullnmk istemtm
    Dersaneye karysan niye gidiyorsun? O kadar verdiin paraya yazk deil mi? Ben de gittim dersaneye ama sadece snavlarndan fayda grdm. Baka da bireye yaramyorlar zaten. O yzden ben dersaneden neredeyse hibirey almadan ok kr ss'yi kazandm. Yani dersanesiz ss olmaz diye birey yok. Hatta haftasonu tatilini yedikleri iin insan daha ok zorluyorlar bile.

Sisteme uyum salama konusunda da zaten herkes ayn durumda olduu iin birey deieceini sanmyorum. Dediiniz gibi olsa dahi herkes hazrlksz yakaland buna. O yzden bir ikilik yaratmaz. Ayn mantkla eer imdikine uygulanmazsa uygulana hakszlk olmaz m?
    - Eomer -

yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    33

ayrca bu kadar ok sistemimiz neden deiiyor bizm.. 1980 den bu yana niversiteye nasl girildiine bakn ka kere deimi.. nedr bunu mant. bamza her gelen yeni bi sistem koyuo. we olanda biz rencilere oluo..

okullarda renci temsilciler seilp duruluo.. ne ie yaro bu renci tesmlclri.. bu rnci temslclrne sorulmdn bizm hakkmzda nas deiklklr yaparlr yaa..
    Trkiyeye hogeldin. Bir Allahn kulu sistem oturtamad bu lkede. renci temsilcilikleri ise ne ie yaryor?
    -Hi bir ie. Gereksiz bir heyecan
    - Eomer -

yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

Dersaneye karysan niye gidiyorsun? O kadar verdiin paraya yazk deil mi? Ben de gittim dersaneye ama sadece snavlarndan fayda grdm. Baka da bireye yaramyorlar zaten. O yzden ben dersaneden neredeyse hibirey almadan ok kr ss'yi kazandm. Yani dersanesiz ss olmaz diye birey yok. Hatta haftasonu tatilini yedikleri iin insan daha ok zorluyorlar bile.

Sisteme uyum salama konusunda da zaten herkes ayn durumda olduu iin birey deieceini sanmyorum. Dediiniz gibi olsa dahi herkes hazrlksz yakaland buna. O yzden bir ikilik yaratmaz. Ayn mantkla eer imdikine uygulanmazsa uygulana hakszlk olmaz m?
    ya ben demin ne dedim dersanede bi tek snaw olunur soru zlr, konu okulda renilir dedim.. sen de aynsn diosn ite.. uanki sistemde dersaenye gitmden kaznmk ok zor..

we bu yeni sistemin sadce yenilere uygulnamas ifte standrtta oluturmz. asl uygulanrsa oluturur.. bizm gecen seneki notlrmzn puana ewrlcek olms samlk..

Vkgz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

iyi bir uygulama
    nce TRABZONSPOR

yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    33

ya ben demin ne dedim dersanede bi tek snaw olunur soru zlr, konu okulda renilir dedim.. sen de aynsn diosn ite.. uanki sistemde dersaenye gitmden kaznmk ok zor..

we bu yeni sistemin sadce yenilere uygulnamas ifte standrtta oluturmz. asl uygulanrsa oluturur.. bizm gecen seneki notlrmzn puana ewrlcek olms samlk..
    kili munazaraya dnmeye balad olay biraz

imdi yle birey var. Dersanenin verdii testleri snavlar baka yerde bulamaz msn? hem de istemediin kadar. O zaman niin dersane var? Niye gidiyorsun. Dersaneye yapacan yatrmla verecein zamanla ayn snavlardan testlerden ok daha fazlasn yaparsn.

Neden ifte standart oluturmadn aklarsan sevinirim. Ben benimkinin mantn anlattm nk. Kestirip atmak kolaydr...
    - Eomer -

yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

1.si dersanede srf soru zmyorsun zemediin anlamadn sorular hocalar sana anlatyor.. okulda bunu yapmyolarm dersen eer hayr yapmyorlar. ordaki hocalara "hocam urda 25srulk bi test war ben bu konuyu tam anlayamadm bi zelimde konu pekisin" diemem ama dersanede derim..

liseye bu sene balayan arkadslrn notlar hi 1-2-3-4-5 eklnde yazlmadndan ifte standart olmucak.. ama bizm 2 seneder 1-2-3-4-5 eklnde yazloyr.. we bizim donemimizde renicnin amac 3almaksa 55 almakla yeniniyordu. ama imdi 69 dan 3almakla 55den 3almak ayn ey olmad. we bu renci bunun byle olduunu bilmediinden we ona 55 almak yettinden o not iin alt.. eer bizm gecen seneki notlrmz ewrlrse samalk olucak..

immortal_TS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.07.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

yi bir uygulama gibi gzkyor imdiki rencileri biraz zorda braksada liseye yeni balayan renciler iin biraz daha alma alan yaratabilir.
    nsanlar iaret ederek sularken, dier 3 parmanzn sizi gsterdiini unutmayn.

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    U.Sadkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.06.2004
    Nereden
    stanbul

hersey bize rasladi zaten 4 sene ysyh bilmem ne bakalm daha neler gorceZ

yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    33

1.si dersanede srf soru zmyorsun zemediin anlamadn sorular hocalar sana anlatyor.. okulda bunu yapmyolarm dersen eer hayr yapmyorlar. ordaki hocalara "hocam urda 25srulk bi test war ben bu konuyu tam anlayamadm bi zelimde konu pekisin" diemem ama dersanede derim..

liseye bu sene balayan arkadslrn notlar hi 1-2-3-4-5 eklnde yazlmadndan ifte standart olmucak.. ama bizm 2 seneder 1-2-3-4-5 eklnde yazloyr.. we bizim donemimizde renicnin amac 3almaksa 55 almakla yeniniyordu. ama imdi 69 dan 3almakla 55den 3almak ayn ey olmad. we bu renci bunun byle olduunu bilmediinden we ona 55 almak yettinden o not iin alt.. eer bizm gecen seneki notlrmz ewrlrse samalk olucak..
    Neden okulda soramyorsun? Ben imdiye kadar soru gtrdmde zmeyen hocaya rastlamadm.

Herkes senin durumunda olaca iin herkesin 55 olacak. Herkesin 85 olacak eski notlarnz. Sadece senin deil yani. O yzden bir ifte standart oluturmuyor.
    - Eomer -

yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

Neden okulda soramyorsun? Ben imdiye kadar soru gtrdmde zmeyen hocaya rastlamadm.

Herkes senin durumunda olaca iin herkesin 55 olacak. Herkesin 85 olacak eski notlarnz. Sadece senin deil yani. O yzden bir ifte standart oluturmuyor.
    sen neden her solediimi muhalefet oluosun
    senn ne zmn ss ye girdiini bilmiorm ama olayn baya deitiinin farkndym anlattklrna gore..

okulda 10 dklk tenefuste 25soru zmemizi beklemiosn dimi?? 1weya 2soru sorablrsn okulda..

ya konu nerdn nereye geldii... sisteme karysak lutfen nickimzn bana YSYH yazalm..

DKaraduman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Alnt O_F_L_U_61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    hersey bize rasladi zaten 4 sene ysyh bilmem ne bakalm daha neler gorceZ
    harbiden yle ya okulda her dakka ayn meseleyi konuuyoz hep bize mi rastlar bunlar diye

yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    33

sen neden her solediimi muhalefet oluosun
    senn ne zmn ss ye girdiini bilmiorm ama olayn baya deitiinin farkndym anlattklrna gore..

okulda 10 dklk tenefuste 25soru zmemizi beklemiosn dimi?? 1weya 2soru sorablrsn okulda..

ya konu nerdn nereye geldii... sisteme karysak lutfen nickimzn bana YSYH yazalm..
    Neden yazdklarm arptyorsun?

Ben sana okulda soru z m diyorum. zemediin sorular retmene sorabilirsin diyorum. Onun iin de yeterince bo vakit bulunur. Tenefs olur, okuldan sonra olur.

ss'ye 2004'te girdim. ok birey deimemitir. O yzden o yollardan tek geenin senmisin gibi bir dnceye kaplma. Yanl yaparsn.

Daha cevap yazmayacam. Baarlar sana...
    - Eomer -

yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

Neden yazdklarm arptyorsun?

Ben sana okulda soru z m diyorum. zemediin sorular retmene sorabilirsin diyorum. Onun iin de yeterince bo vakit bulunur. Tenefs olur, okuldan sonra olur.

ss'ye 2004'te girdim. ok birey deimemitir. O yzden o yollardan tek geenin senmisin gibi bir dnceye kaplma. Yanl yaparsn.

Daha cevap yazmayacam. Baarlar sana...
    dersaneye gitmeden nereyi kazandn bunu da solermsn??? okulda HOCALARLA soru zmktn bahsettm ben.. tenefusten tenefuse ne kdr soru zeblrz hocalarla yapma allahkna ya...

yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    33

Alnt kanda61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    harbiden yle ya okulda her dakka ayn meseleyi konuuyoz hep bize mi rastlar bunlar diye
    Btn renciler ayn m acaba yav
    Valla biz de okuldayken ayn eyleri sylyorduk. Ayn eylerden dert yanyorduk. Hep sistem bizde deiiyo diye. Demek ki ne hep size rastlyo hep bize. Herkese rastlyor
    Biz de bir de ys korkusu vard. Her sene bu sene kesin deiiyo derlerdi. O bizi teet geti ok kr

@omer61
    Trakya Tp
    Konu mer SEVN tarafndan (20.01.2007 Saat 00:09 ) deitirilmitir.
    - Eomer -

yelik tarihi
    31.05.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    31

walla tebrk ediorm dostm.. dersaneye gitmedn trakya tp kazanabiliosan dicek lafm yok.. dersaneye gitmeden lgs yi kazandm ama ss de ayn eyi yapabilciemi dnmorm..

Cabri61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.01.2005
    Nereden
    Artvin

bu yaplan dzenleme iyi bir uygulama.senin 70 ile 80 ni ayn kefeye koymamak adna iyi bir uygulama ki bu rencinin lehinedir.kald ki yeni snav sisteminde okul konularna almak (sanrm lise sondan bahsediliyor) snava almakla edeer.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)