Hesaplipazar
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Trk Vatanda Olmak in Tam olarak Kriter Ne!!

Murat' - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    Ankara

Standart Trk Vatanda Olmak in Tam olarak Kriter Ne!!

Arkadalar bildiiniz gibi bu olay marconun trk vatanda olmasyla baladd.... 5 yl trkiyede kald iin trk olduu ifade edildi...bundan hemen sonra bu sefer nobre trk oldu..ama nobre 5 seneden beri trkiyede oynamyordu ...gyaa milli takma uygunluktan trk vatanda oldu....sonrada ankarasporun brezilyallar trk olmak istedi ama onlar 5 yl trkiyede ikamet etmedikleri gerekesiyle trk olmadlar...Bundan sonrada daha1 sene bile trkiyede oynamayan vestrel manisasporlu rafael trk vatanda oldu....Yani anlayacanz bu ie kim karar veriyor baz oyuncular neden geri evrilip dier oyuncular trk vatanda olabiliyorlar....

zgr ztrk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

Ankarada days olan yaptryor demek.
    "Ben TRABZONSPOR kaptanym, baka kaptanlarn arkasnda sahaya kmam." Dozer Cemil

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    34

benim merak ettiim marco brezilya milli takmnda oynama frsat olsayd ya da o kadar iyi bir oyucu olsayd trk olur muydu?malum ulusal takmlar vitrin...

yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    Ankara

kesin o zamn milli takmda oynamazd....

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    34

-bele milli takm bulsam ben de oynarm abi
    -ne ettin sen yien yaw bilseydim dotrmezdim walla!!!

Vegas
    Ziyareti

Rafael'in ilk senesi degil zannimca, onceki sezonlarda Samsunspor'da oynamisti.

yelik tarihi
    06.08.2006
    Nereden
    Trabzon

evet samsunda oynamt... ama yine de geleli anca 2 sene oldu... nasl oluyor bu iler anlalr gibi deil. ama bir de milli takmda oynayp oynamadna, baka kriterlere de bakyorlar. yoksa bu kadar bariz hakszlk yapmazlar

Mert67 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.04.2006
    Nereden
    ngiltere
    Ya
    30

bu yabanc futbolcular hi dnmeden Trk oluyolar.ama ayn ey yabanc lkede bizim Trk futbolculara olsa onlar hemen vatandaln deitirmezler.hayret ediyorum bu adamlara.
    ''...En neeli, en hznl, en duyarl, en vurdumduymaz, en hzl, en ar, en abuk, en acelesiz yanmzdr Trabzonspor. Bu sene olmad bir dahaki sene kesin ampiyonuz. Ben gremem ama...''
    Kazm Koyuncu

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    15.10.2006
    Ya
    59

Alnt mert67 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bu yabanc futbolcular hi dnmeden Trk oluyolar.ama ayn ey yabanc lkede bizim Trk futbolculara olsa onlar hemen vatandaln deitirmezler.hayret ediyorum bu adamlara.
    Vatandasligini degistirmiyorlarki, sadece ikinci vatandaslik aliyorlar o kadar.
    Yani , yine lkelrine tatillerine gidiyorlar ve futbolu biraktiktan sonra byk bir olasilik olarak hayatini lkesinde devam ettirecekler...

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    15.10.2006
    Ya
    59

Alnt MuratDinc Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Arkadalar bildiiniz gibi bu olay marconun trk vatanda olmasyla baladd.... 5 yl trkiyede kald iin trk olduu ifade edildi...bundan hemen sonra bu sefer nobre trk oldu..ama nobre 5 seneden beri trkiyede oynamyordu ...gyaa milli takma uygunluktan trk vatanda oldu....sonrada ankarasporun brezilyallar trk olmak istedi ama onlar 5 yl trkiyede ikamet etmedikleri gerekesiyle trk olmadlar...Bundan sonrada daha1 sene bile trkiyede oynamayan vestrel manisasporlu rafael trk vatanda oldu....Yani anlayacanz bu ie kim karar veriyor baz oyuncular neden geri evrilip dier oyuncular trk vatanda olabiliyorlar....
    Futbolu bir yere birakirsak..
    Trkiyede 5 yil ikameti olan ve calisan , hic bir sucu bulunmayan, borcu olmayan vs. bir sahis Trk vatandasligina gecebiliyor.
    Diger lkenin kabul olarakda , vatandasligini kaybetmiyor...
    Yani , Trkiyeye baska sartlar altinda calismaya gelen bir yabanci belirttigim kriter ile vatndaslik yasasindan faydalaniyor.

Bundan haric, Trkiyenin tanitimi acisindan ( bu ne ise), Futbolcu , sanatci veya herhangi baska bir nl bu yasadan 5 yil ncedende yararlanabiliyor.

Ama bu yasa baya lastik gibi bir seymis, bunu hukukcular daha iyi bilir, ben tam bilmiyorum net seklini...

Burda konu aslinda vatandaslik vs. gibi bir sey degil.

Sper Ligde Yabanci sinirlanmasindan yana olan sahislarin, kendi Futbolcusunu 2 ay sonra " o vatandaslik yasaindan" yararlanmasi...

Bu biraz zc...

yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    Ankara

ankaragcndeki bebe de trk olarak alper aydn adn alm

hakantpl - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.08.2004
    Nereden
    Ordu
    Ya
    43

nufus patlamas yayacaz
    Temiz Futbol istiyoruz !!! nadna TrabZonSpor nadna ampiyon !!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)