Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonsporumuz'a Avrupa'dan Hangi Alanda Çalýþtýrýcý (Coach) Alýnmalýdýr?

erenslash - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Standart Trabzonsporumuz'a Avrupa'dan Hangi Alanda Çalýþtýrýcý (Coach) Alýnmalýdýr?

Merhaba arkadaþlar,

Trabzonspora avrupadan size göre hangi alanlarda çalýþtýrýcý( coach-staff member )alýnmalýdýr?

Bana göre avrupadan kondisyoner,taktisyen,teknik ve þut çalýþtýrýcý alýnmalýdýr.

+
    Size göre Trabzonsporun bazý genç topçularýn daha hýzlý ve daha çabuk geliþememesinin nedenleri Türk hocalarýnýn ileri derecede bilgi ve teknik çalýþma eksikliðiyle alakasý yok mudur?

saygýlarýmla,
    "Annuit cœptis"

Nereden
    Rize
    Yaþ
    33

Her alanda. Ben yardýmcý antrenör hariç takýma Türk antrenör koymam.

Yardýmcý antrenör de hocanýn kontenjanýndan iþte.

Yerli ve yetenekli tek antrenörümüz Alper Boðuþlu idi.

Bir de tercüman Halil.

jairzinho - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

italyan kondüsyoner þart

fitness antrenörleri þart bu takýma
    SPOR KULÜPLERÝ ÖZELLEÞTÝRÝLMELÝ

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Bir sorun var
    Yusuf'un gittiði takýmda yeni hocasý kondisyon olarak tüm takýmýn gerisinde demesi tam bir rezillik bizim açýmýzdan.

Sorloth þimdi iyi nedeni hazýr olarak gelmesi ilerleyen zamanda kondisyonu düþer nedeni bizim takým antrenörleri ve çalýþma biçimleri

Ýngiliz takýmlarý gerektiðinde haftada 3 maç yapýp fakir takir oynarken Türk takýmlarý haftada 2 maç yapýnca dili dýþarda geziyor.

Bu çok ciddi problem.
    Üzerine acilen düþülmesi lazým
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

Nereden
    Güney Amerika

@halilaziz61 "Yusuf'un gittiði takýmda yeni hocasý kondisyon olarak tüm takýmýn gerisinde demesi tam bir rezillik bizim açýmýzdan."

anahtar bir mevzuyu dile getirdin bravo

adamlar aslýnda lille bize istemeden sinyali vermiþ

sadece kondisyon mu eksik? takýmda þut ,teknik taktik ileri derecede zekayý kulllanma becerisi gitmiþ durumda

ve verim alman gereken topçudan da tam verim alamassýn elindeki yeteneði iþleyecek mentorlar lazým bununda çaresi avrupa

Konu erenslash tarafýndan (16.08.2019 Saat 09:51 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Annuit cœptis"

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Ýlker Yazýcýoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

Alýntý halilaziz61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bir sorun var
    Yusuf'un gittiði takýmda yeni hocasý kondisyon olarak tüm takýmýn gerisinde demesi tam bir rezillik bizim açýmýzdan.

Sorloth þimdi iyi nedeni hazýr olarak gelmesi ilerleyen zamanda kondisyonu düþer nedeni bizim takým antrenörleri ve çalýþma biçimleri

Ýngiliz takýmlarý gerektiðinde haftada 3 maç yapýp fakir takir oynarken Türk takýmlarý haftada 2 maç yapýnca dili dýþarda geziyor.

Bu çok ciddi problem.
    Dediðin doðru, ama Yusuf'un bizim kampa çok geç katýldýðý da bir gerçek...

Onun da etkisi olabilir kondisyon eksikliðinde...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarýmýz Avni Aker'de...

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý halilaziz61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bir sorun var

Bu çok ciddi problem.
    Bu mantýk çerçevesinde Sörlot gittikçe geriye gidecek(mevcut ülke kondisyon vs. durumlarý)

Ýnþallah bu böyle olmaz..

Ahmet Aksu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

yani y.dýþýndan kaliteli antrenör-kondisyoner falan bulmak zor olmasa gerek.

ama türkiyede bu sistem yandaþ mantýðý ile ilerliyor yabancýyý kimse istemez tüm hocalar etrafýnda kaliteli olsun olmasýn beraber hareket edeceði birini ona baðlý birini istiyor maalesef.

Nereden
    Ýngiltere
    Yaþ
    41

Bu gereksiz baþliðin kilitlenmesini talep ediyorum..

Nereden
    Güney Amerika

Yukarý up up tam sýrasý hazýr saðlýk ekibi gündeme gelmiþken
    Konu erenslash tarafýndan (08.09.2019 Saat 04:59 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Annuit cœptis"

ozturk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý pReN@_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu mantýk çerçevesinde Sörlot gittikçe geriye gidecek(mevcut ülke kondisyon vs. durumlarý)

Ýnþallah bu böyle olmaz..
    Güzel öngörü.Gerçekten de gün geçtikçe geriye gitti. Bu konuya el atýlmasý gerekiyor bence

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Basliga damlar tatlisu milliyetcileri ve iftira atanlar.
    Bazý insanlar, seninle sadece boþ zamanlarýnda konuþurlar. Bazý insanlar ise seninle konuþmak için zamanýný ayýrýrlar.
    Elazýð'lý.

Nereden
    Malatya
    Yaþ
    50

Normalde bu isteðin gereksiz olduðunu düþünüyordum. Önce Lille hocasýnýn sonra soldadonun tespitleri beni þüpheye itti. Trabzonspor özelinde deðil de Türkiye özelinde bir sýkýntý var.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý erenslash Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhaba arkadaþlar,

Trabzonspora avrupadan size göre hangi alanlarda çalýþtýrýcý( coach-staff member )alýnmalýdýr?

Bana göre avrupadan kondisyoner,taktisyen,teknik ve þut çalýþtýrýcý alýnmalýdýr.

+
    Size göre Trabzonsporun bazý genç topçularýn daha hýzlý ve daha çabuk geliþememesinin nedenleri Türk hocalarýnýn ileri derecede bilgi ve teknik çalýþma eksikliðiyle alakasý yok mudur?

saygýlarýmla,
    Öncelikle direk savunma antrenörleri lazým, kondisyoner, taktisyen. Bu 3'ü en önemlileri. Bunlar olsun da diðerleri olmasa da olur..

Nereden
    Güney Amerika

zaten bunlarýn üçü alýnsa ileride de altyapýya alýnsa daha sonra a takýma bu dediðin üç antrenörün üstüne ekstra taç,þut,atak, fitnessc ek alýnsa çok þey deðiþir düþünmesi bile ne kadar insana umut veriyor
    Alýntý Alper Beyazay Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Öncelikle direk savunma antrenörleri lazým, kondisyoner, taktisyen. Bu 3'ü en önemlileri. Bunlar olsun da diðerleri olmasa da olur..
    "Annuit cœptis"

Enes Ünal Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Herkesin gördüðünü kulüp yetkilileri göremiyormu acaba.
    ...Allah'm Niyet Ettik 9.Þampiyonluða...

Onur Recep Kývrak !
    Yer Bordo Gök Mavi Biz Çýkýnca Sahaya

Nereden
    Rize
    Yaþ
    33

Zaman zaman antrenmanlarý izliyorum. Benim 15 yýl önce çeþitli kulüplerin altyapýsýnda oynarken gördüðüm antrenmanlarýn bir týk ötesini yapýyor takým. Hiç mi bir þey deðiþmez? Ben sidikli yerel takýmlarda antrenman yapýyordum, sen milyonluk kulüpsün. Ayak tenisi, beþe iki, yarý saha maç, halý sahada yaptýðýmýz ýsýnmalardan farký olmayan birkaç çalýþma... Taktik antrenmanlarýný göremiyoruz ama bence ortada büyük bir vasatlýk var, hatta sadece bizim için deðil muhtemelen birçok Türk kulübü için de böyledir bu durum.

Þu an görevde olduklarý için onlarýn isimlerini vereceðim, kendileriyle bir problemim yok. Hüseyin Çimþir ne verebilir futbolcuya? Metin Aktaþ ne kadar kaleciydi ki Uðurcan’a bir þey versin? Kondisyonerlere hiç girmiyorum ki bence en profesyonel adamlar onlar olmalý. Antrenörden kasýt antrenmanda futbolculara pas çýkarmaktan ibaretse getirin U19 oyuncularýný antrenmana onlar versin paslarý, en azýndan A Takým görürler.

OrkHun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

her alanda alýnsýn. bu yetersiz dangalaklarýn hepsi þutlansýn. abuk sabuk kronik sakatlýklar, gidenin dönmemesi. topçularýn 60'tan sonra dili dýþarda gezmesi.
    ne düzgün bir duran top organizasyonu ne akan oyunca çizilmiþ hücumlar. anca ortada sýçan oynatýn..

Nereden
    Güney Amerika

aynen kardeþim süper yazmýþssýn bu yazýnýn üzerine alkýþ derim renktaþ! bir þey demeye gerek kalmýyor
    Alýntý Ercan Erten Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Zaman zaman antrenmanlarý izliyorum. Benim 15 yýl önce çeþitli kulüplerin altyapýsýnda oynarken gördüðüm antrenmanlarýn bir týk ötesini yapýyor takým. Hiç mi bir þey deðiþmez? Ben sidikli yerel takýmlarda antrenman yapýyordum, sen milyonluk kulüpsün. Ayak tenisi, beþe iki, yarý saha maç, halý sahada yaptýðýmýz ýsýnmalardan farký olmayan birkaç çalýþma... Taktik antrenmanlarýný göremiyoruz ama bence ortada büyük bir vasatlýk var, hatta sadece bizim için deðil muhtemelen birçok Türk kulübü için de böyledir bu durum.

Þu an görevde olduklarý için onlarýn isimlerini vereceðim, kendileriyle bir problemim yok. Hüseyin Çimþir ne verebilir futbolcuya? Metin Aktaþ ne kadar kaleciydi ki Uðurcan’a bir þey versin? Kondisyonerlere hiç girmiyorum ki bence en profesyonel adamlar onlar olmalý. Antrenörden kasýt antrenmanda futbolculara pas çýkarmaktan ibaretse getirin U19 oyuncularýný antrenmana onlar versin paslarý, en azýndan A Takým görürler.
    "Annuit cœptis"

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Alýntý Ercan Erten Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Birde düþünün ki büyük takýmlardan gelen futbolcular bunu görüp ne düþünüyordur?

Forum Yöneticisi Yiðit SARI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    30

Her disiplinde en az 1 yabancý koç

Sadece isim deðil tabiki

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Harika bir baþlýk... Aklýma bir asýr öncesinin Abdullah Cevdet'i geldi. Yalan yok, bu adamla paralel düþüneceðim aklýmýn ucundan geçmezdi, ülkedeki spor iklimi sað olsun!

Þaka bir yana, yabancý sayýsý artmýþken yeni Novaklar, Nwaekemeler bulmalýsýn. Aslýnda iki güzel örneðimiz var: Broos ve Halilhodzic. Adamlar önümüze ýþýk tuttu. Biz yüce Trabzonluluk gurur ve bilmiþliðimizle afaroz ettik.

Basketbolda Bazarevich geldi. Rus milli takýmýný çalýþtýrýyor þimdi... Eline kadro vermedik. Oyunculara para ödemedik. Rusya'da çýktýðý bir yayýnda bizim için "Para ödemeden baþarý bekliyorlar. Bu takýma tecrübeli yerli oyuncu lazým. Almadýlar." dedi.

Velhasýl, koç veya kondisyoner tabii önemli. Öncesinde hesap, kitap bilen, gereksiz konuþmayan, iþini disiplinle yapan profesyonel yöneticiler ithal etsek fena olmayacak. Bence oradan baþlamalýyýz. Ha, onlar böyle bir ortama gelir mi? Orasý meçhul...

David_LuiZ4 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere

Bu tarz konularý dile getirdiðin zaman yabancý hayranlýðý suçlamasýyla yüz yüze kalýyorsun...Bir þeyin en iyisi neredeyse gider oradan alýrsýn maksadýn "kalite" görmekse þayet..

Demirel'in dediði gibi benzin vardý da biz mi içtik veya Tatlýses'in dediði gibi Oxford vardý da biz mi gitmedik?

Türk sanat ve siyasetine damga vurmuþ bu iki ismin haykýrýþý son derece doðru bir haykýrýþtýr..

Türkiye'de iþinin ehli, saðlam, profesyonel ve bilimsel metodlarla çalýþan kondisyonerler terapistler psikologlar savunma ve hücum koçlarý var da haberimiz mi yok? Yok iþte bunlardan bu ülkede kardeþim kabul et bunu..Eðitim sistemin bilimi ve iþ disiplinini en önemlisi yaratýcýlýðý teþvik etmiyor..Bunlar olmayýnca yerelden yetiþmiþ beyinler görevini saðlýklý yapamýyor..Bu demek deðildir ki Türk insaný iþ bilmez gerizekalý bir mahluk...Beynini çalýþtýran Türk insaný bu topraklardan neden göç ediyor zannediyorsunuz? Siz hiç birkaç istisna dýþýnda yurtdýþýnda eðitim öðrenim görmeden ya da o topraklarda yaþamadan ortaya çýkmýþ herhangi bir sektörde allame olmuþ bir vatandaþa rastladýnýz mý?

Modernist padiþah II. Mahmud bile orduyu laðvedip yeni bir ordu kurup baþýna Alman kökenli Prusyalý subaylarý danýþman olarak getirdi..Adamý tuttular gavur padiþah olarak nitelendirip tukaka yaptýlar kendi döneminde..Oysa padiþah gerilemiþ köhnemiþ savaþ kazanma ihtimali bir hayli düþük olan orduyu modernize edip yeniden ayaða kaldýrmanýn çabasý içindeydi..Padiþan Il.Mahmud bir þey daha yaptý..Yurtdýþýna askeri eðitim öðrenim için öðrenci gönderdi..Bunu da gitsinler bir þeyler kapsýnlar dönsünler memlekete adamakýllý hizmet etsinler diye yaptý..Keza Mustafa Kemal Paþa da kendi döneminde birçok öðrenciyi devlet bursuyla Avrupa'ya göndermiþtir...Her iki hükümdarýn da amacý yukarda bahsettiðim "kalite"yi memlekete getirmekti..

Daha önce de yazdým Trabzonspor Trabzon için bacasýz sanayiidir..Bu sanayiiden hiçbir liyakate sahip olmadan para kazanan tonla insan var yerel bakýmdan..Bu çýbaný kesip atacaksýn..Bu hastalýðý tedavi edeceksin..

Çözümü çok basit kardeþim...Ya dýþardan yetiþmiþ alanýna hakim branþýnýn en iyisi personel getireceksin ya da içeriden zeki býçkýn kafasý çalýþan kiþilerin maddi olarak arkasýnda durup yurtdýþýna eðitim öðrenim için göndereceksin...Ýlmin yoksa ilimin olduðu yere gideceksin..

Bu meselede yazacak çok þey var da uzatmayalým daha fazla..Yalnýz baþkana buradan sesleniyorum..Bilimin ve bilimsel metodun olmadýðý bir kurumda baþarýnýn gelmesi imkansýzdýr..Trabzonspor'da icraat yaparken bu gerçeði yani bilim gerçeðini her konuda baz almasý, kararlarýný buna yönelik uygulamasý kendisi içim daha hayýrlý olacaktýr..Bu kulübün tarihine adýný altýn harflerle yazdýrmak istiyorsan düsturun bilim olmalý..Baþarý böyle gelir..
    Konu David_LuiZ4 tarafýndan (13.09.2019 Saat 16:05 ) deðiþtirilmiþtir.
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Antonio - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Yaþ
    37

alegri boþta onun yardýmcýlarý olabilir italya bu noktada çok iyi . ünal karaman kötü giderse ben þahsen allegriyi bu takýma getirmek isterim.
    hayat nedir diye sorarsan, bilmiyorum evlat; sormazsan biliyorum haraptarlý nafi (Hasan Ali Toptaþ) Bin hüzünlü haz...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)