Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonsporumuz'a Avrupa'dan Hangi Alanda Çalýþtýrýcý (Coach) Alýnmalýdýr?

Sefer A. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

5 yýldýr kulüpte diyetisten olan kuzenim, kendi iþ yerinde çalýþtýrdýðý genç birini kulübe alt yapýya stajyer olarak aldýrýyor, kýz epey istiyordu bunu...
    Sonra birkaç ay geçiyor, nasýl oluyorsa tecrübeli olan diyetisyene "gel ayný þartlarda alt yapýda çalýþ" deniyor, küfür eder gibi yâni... peki bunun sebebi ? Stajyer olan ve pek tecrübesi olmayan kiþinin A takým diyetisyenliðine getirilmesi

Ondan sonra sorsan kurumsallýk profesyonellik derler... yersen...

Tabi bu konuda benim bildiklerim bunlar, baþka bilgisi olan varsa söylesin bilelim, benim ille de yakýnýmdýr diye birini savunacak hâlim yok, eksik bilgi verdiyse sorarým ona ben hiç sorun deðil....

Hepsini geçtim, teknik heyet hoca falan nasýl bu tarz þeylere göz yumabiliyor...
    Hadi gideni geçtim, gönderilir sebepsiz dahi olsa, ama gelen bâri "aaa bak bu diyetisyen iyidir" dedirtsin

Olanlar bitenler, hep ikili iliþki hep adamcýlýktan dolayý, olumluysa sana bir þey olmaz ama hafif rahatsýzlýk veriyorsan geçmiþ olsun... yazýk valla
    Konu Sefer A. tarafýndan (13.09.2019 Saat 19:58 ) deðiþtirilmiþtir.
    Trabzon futbolunun kralý, Ahmet Suat Özyazýcý

Mustafa YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    41

Alýntý Sefer Asan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Olanlar bitenler, hep ikili iliþki hep adamcýlýktan dolayý, olumluysa sana bir þey olmaz ama hafif rahatsýzlýk veriyorsan geçmiþ olsun... yazýk valla
    bunu diyorum iþte hep ülke tepeden týrnaða böyle liyakat denilen olay çok az yerde geçiyor geneli adamýn varsa. mesela mesleðin marangoz olsun adamýn varsa alt yapý sorumlusu bile olursun. aþýrý derecede ciddiyim bu konuda.

biz eðitimi önemsemiyoruz ama özkan sümer'in dediði net; "yetenekli insanlarý kullanma yeteneðine sahipseniz bir þeyler üretmek mümkün"
    sadece aþk bizimkisi

Sefer A. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Alýntý Mustafa YILMAZ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bunu diyorum iþte hep ülke tepeden týrnaða böyle liyakat denilen olay çok az yerde geçiyor geneli adamýn varsa. mesela mesleðin marangoz olsun adamýn varsa alt yapý sorumlusu bile olursun. aþýrý derecede ciddiyim bu konuda.

biz eðitimi önemsemiyoruz ama özkan sümer'in dediði net; "yetenekli insanlarý kullanma yeteneðine sahipseniz bir þeyler üretmek mümkün"
    Hepsini geçtim tecrübeyi de geçtim, bir futbol takýmý diyetisyenliði ilgi/uzmanlýk alaný obezite olan birine emânet edilir mi ?
    Ne taraftan bakarsan bak ý ýh, olmuyor
    Trabzon futbolunun kralý, Ahmet Suat Özyazýcý

Mustafa YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    41

Hepsini geçtim tecrübeyi de geçtim, bir futbol takýmý diyetisyenliði ilgi/uzmanlýk alaný obezite olan birine emânet edilir mi ?
    Ne taraftan bakarsan bak ý ýh, olmuyor
    onu diyorum iþte o kiþinin mesleði marangozda olabilirdi neyse ki az biraz bir þeyler biliyordur.

yurt dýþýndasýn sefer buranýn havasýný uzun süreli solusan þaþýrmazsýn hiç bir þeye, öyle dandik bir zamaný yaþýyoruz, keþke alparslan zamanýnda olaydým da malazgirt savaþýnda yaralanýp yorgun düþeydim sonra köyümde bað bahçe içinde yaþayýp öleydim.

sende yazmýþsýn iþte adamýn varsa bilmediðin bir iþ bile olsa sen yönetirsin
    sadece aþk bizimkisi

erenslash - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

bu iþi þurdan anlayýn: abd,almanya,ingiltere,japonya gibi ülkelerin oprtak özelliði bilim ve stratejidir

bizde olmayan þey bunu futbola da uygularsan baþarý gelir yoksa avcunu yalarsýn

iyi futbol bilim adamlarý -antrenörler nerede var? almanyada ,ingilterede,vesaire iyi ülkelerde.

bir komutan düþün bilinci yüksek ve bilimsel bir ekibi var

konumuz fizik-spor bu da stratejik zeka gerektiriyor

santranç gibi heh bilimsel düþünceleir kýt olan ekiple baþarýlý olamassýn yabancýlar bu konuda bilimsel konularda algýlarý açýk Türklerin kapalý mevzu bu

çok azý algýsý açýk oluyor onlardan da bize hayýr gelmiyor yurt dýþýna gidiyorlar

müzikde de böyleyiz .sebebi perspektifli dar görüþlü olman.herkes söyle dðeil yüzde seksen böyle.misal müzik ve sinema konusunda da baþarýsýzsýn.bunun sebebi bilim ve bakýþ açýsý futbolda da böyle bu aslýnda

müzik de bilimdir.hayatýn kendisi bilimdir arkadaþlar hayatý anlamassan futbolda da bitersin müzikde de.

bilim okulda öðretilen deðil hayatýn içinde olan þeydir aslýnda ki okullarda bilim öðretmezler zaten gerçek bilim hayatýn kendisidir.

hayatýn kendisinin bilim olduðunu anlayan insanlar iyi öðretici olurlar sana doðrularý öðretiler böyle eðiticiler bulmanýz lazým bunlarýn sayýsý da az.

klopp bunlardan bbiri misal teknik ekibi de keza öyle
    Konu erenslash tarafýndan (14.09.2019 Saat 06:01 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Annuit cœptis"

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

5 yýldýr kulüpte diyetisten olan kuzenim, kendi iþ yerinde çalýþtýrdýðý genç birini kulübe alt yapýya stajyer olarak aldýrýyor, kýz epey istiyordu bunu...
    Sonra birkaç ay geçiyor, nasýl oluyorsa tecrübeli olan diyetisyene "gel ayný þartlarda alt yapýda çalýþ" deniyor, küfür eder gibi yâni... peki bunun sebebi ? Stajyer olan ve pek tecrübesi olmayan kiþinin A takým diyetisyenliðine getirilmesi

Tabi bu konuda benim bildiklerim bunlar, baþka bilgisi olan varsa söylesin bilelim, benim ille de yakýnýmdýr diye birini savunacak hâlim yok, eksik bilgi verdiyse sorarým ona ben hiç sorun deðil....

Hepsini geçtim, teknik heyet hoca falan nasýl bu tarz þeylere göz yumabiliyor...
    Hadi gideni geçtim, gönderilir sebepsiz dahi olsa, ama gelen bâri "aaa bak bu diyetisyen iyidir" dedirtsin

Peki kuzenin karari noldu bu durumda?
    Bazý insanlar, seninle sadece boþ zamanlarýnda konuþurlar. Bazý insanlar ise seninle konuþmak için zamanýný ayýrýrlar.
    Elazýð'lý.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Sefer, yanlýþ anlamazsan bir þey soracaðým.

Kuzenin Trabzonspor'dan önce (staj haricinde) hangi kurumlarda çalýþtý? Kaç danýþana çözüm buldu? Buna dair bize bilgi verebilir misin? Kendisi göreve hangi þekilde getirildi? Açýk pozisyona iþ baþvurusu mu yaptý? Yoksa kulüpte tanýdýðý var mýydý?

Hani gönderiliþi konuþuyoruz ya, getiriliþi de acaba eski stajyeri gibi miydi?

Yanlýþ anlama, kurum kültürü bozuk dedik. Bu bir günde bozulmaz. Beþ yýl önce bundan iyi miydi, yoksa ayný mýydý merak ettim.

mawro61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýspanya

Geri kalmýþ arap ülkelerinin genel sorunu bu.
    Bu cografya ve kulturde Bilim ve liyakat hiçbir zaman deger görmedi.
    Bundan sonra da deðiþmeyecek.
    Herkes her daim yükünü tutmak, kendisini ve yakýn çevresini ihya etme derdindedir.
    Fýrsatýný bulan mümkün olduðu kadar hýzlý bir þekilde limitlerini zorlayarak sömürme derdindedir.
    Geçiçi olan bu görevlerde mümkün olan maksimum çýkarý elde etmek için aç gozlulukle ve piþkince her þeye saldýrýrlar.
    Sonuç mevcut hallerimiz.

Ahmet Aksu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

ünal hoca da yetersiz çok ama ben olsam ünal ve hüseyin hoca hariç hepsini deðiþtirirdim.
    gerekirse çoðunu y.dýþýndan getirtirdim. olursa almanyadan takýmlardaki antrenörleri ayartýrdým. versinler parasýný getirsinler. topçu getirmeyle bu iþler bitmiyor.
    doktorundan diyetisyenine kondisyonerinden malzemecisine kadar sýfýrdan temizlik yapardým..

gerekirse bunun için taraftar olarak baský yapalým..
    transfrde hoca da etkimiz olduðuna göre antrenör vb kiþiler etkimiz daha kolay olur.
    bence þimdiden transfer dosyasýnda bu konuyu tartýþalým buradaki scoutlarý göreve çaðýrýyorum
    Konu Ahmet Aksu tarafýndan (14.09.2019 Saat 13:16 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Rize
    Yaþ
    33

Alýntý pReN@_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu mantýk çerçevesinde Sörlot gittikçe geriye gidecek(mevcut ülke kondisyon vs. durumlarý)

Ýnþallah bu böyle olmaz..
    Sorloth 1 ayda fiziksel olarak %10 geriledi en az. Her þey gün gibi ortada aslýnda.

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Bu mantýk çerçevesinde Sörlot gittikçe geriye gidecek(mevcut ülke kondisyon vs. durumlarý)

Adam zaten geriye gitmiþ.

Nereden
    Güney Amerika

oldu bile

"Annuit cœptis"

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Saðlýk ekibi
    Kondüsyoner
    TERAPÝ ekibi
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

Kondisyoner.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

ccd6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    35

Bu konunun çözümü o kadar basit aslýnda ama yöneticiler risk almýyor

Türkiyede alanýnda iyi 4-5 tane yardýmcý koç kondisyoner fizyoterapist hepsini tespit edersin

Avrupaya ( çünkü futbolun kalbi) 5-6 aylýðýna kursa gönderirsin alanlarý konusunda ya da süreyi uzatýrsýn

bu yardýmcýlar hem dil öðrenir hem de alanýnda uzmanlaþýrlar

kusura bakmayýn ama 30 yýldýr hocalýk futbolcu olan adam ingilizce bilmiyorsa ( o kadar çok pratik yapma þansý var) bu iþi yapmayacak

ALDENÝRO - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    46

Baþlýk için tþkürler.

Takýmýn yýllardýr kondisyon yönünden eksikliði zaten vardý. Hani diyorduk ya bize gelen kötü oynuyor deyip yuhluyorduk. Bir sürü örneði de vardýr. Neyse önemli olan bu eksiðin görülmesi.

Bu yüzden ünal hoca tüm yetkileri istemiþ olabilir. Diyetisyeninden kondisyonerine kadar kendi belirlemek istiyor. Bence haklý tamam paramýz kýsýtlý ama böyle þeylerde cimrilik etmek doðru deðil.

Bu kondisyonla Getafe maçýný alamayýz. Anca kontra atak oynarsak belki.

61Firtinasi61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Yaþ
    42

Hayret simdi de, Yabanci Antrenör araniyor.....bunu anlamis deyilim.
    Yahu o zaman
    fatih terim nasil yetiyor gs ye....
    ersun yanal nasil yetiyor fb ye….
    erol bulut nasil yetiyor Alanya ya…..

Hayret…..

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Teknik ekip sadece þunun mantýklý açýklamasýný yapsýn hiçbir þey almaya deðiþtirmeye gerek yok.

Geldiði ve oynadýðý ilk 3 maçta neredeyse tüm iki mücadeleleri kazanan ve 3 gol atan Sorloth'daki inanýlmaz düþüþün sebebi ne?
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý 61Firtinasi61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hayret simdi de, Yabanci Antrenör araniyor.....bunu anlamis deyilim.
    Yahu o zaman
    fatih terim nasil yetiyor gs ye....
    ersun yanal nasil yetiyor fb ye….
    erol bulut nasil yetiyor Alanya ya…..

Hayret…..
    Yetmiyor, yetmediði de herhangi bir Avrupa maçýnda ortaya çýkýyor
    Adamýn içinden geçiyor Avrupalý takýmlar kondisyon olarak

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Maalesef oldu (
    Hiç istemedigim bir þeydi (

Nereden
    Güney Amerika

hocam ne demek ben teþekkür ederim.Ünal hocaya personel alma iþini býrakýrsak bize kimleri getirebilir? sizce o kadar geniþ düþünebilecek bakýþ açýsýnda sahip mi?
    Alýntý ALDENÝRO Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Baþlýk için tþkürler.

Takýmýn yýllardýr kondisyon yönünden eksikliði zaten vardý. Hani diyorduk ya bize gelen kötü oynuyor deyip yuhluyorduk. Bir sürü örneði de vardýr. Neyse önemli olan bu eksiðin görülmesi.

Bu yüzden ünal hoca tüm yetkileri istemiþ olabilir. Diyetisyeninden kondisyonerine kadar kendi belirlemek istiyor. Bence haklý tamam paramýz kýsýtlý ama böyle þeylerde cimrilik etmek doðru deðil.

Bu kondisyonla Getafe maçýný alamayýz. Anca kontra atak oynarsak belki.
    "Annuit cœptis"

Yönetim Kurulu Mollasalihoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Kusura bakmayýn ama gördüðüm an saçma baþlýk.

Yabancý hayranlýðý var maalesef.
    Ýtalyan kondisyoneri var gs'nin. Çok mu iyi? Sakat mý vermiyor?

Yusuf Yazýcý sezon baþýnda kamp boyu sakattý, satacaðýmýz için deðilmiþ gibi davrandýk.

Bilmeden çok rahat ahkam kesiyorsunuz
    BordoMavi.Net Forum Kurallarýna aykýrý bir mesaj veya kullanýcý gördüðünüzde, Kullanýcý Panelinde bulunan sekmesine týklayarak ilgili mesajý raporlamanýzý sizlerden rica ederiz.

Yasin Altuntas - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

https://youtu.be/f7ymFyVUzm4

Sturridge icin nerdeeen, nereye. Röportaj ne yazik ki sadece almanca, ama dünya kulüplerinin böyle seylere bile ne kadar önem verdigini gösteriyor aslinda.

Ha bu arada videonun sonuna dogru oruc ile alakali bölüm de cok önemli. Bazi „profesyonel sporcu oruc mu tutar“ diyenler iyi dinlesin.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    "30 Gol ve Assist (20 Gol, 10 Assist tahminimce) yazin bir kenara !!! Sezon sonu görüþürüz"Tarih: 04.08.2019, 14:24 --> https://forum.bordomavi.net/showthre...post1921122696

Nereden
    Güney Amerika

sturridge olayýndan sonra saðlýk ,kondisyoner ,yardýmcý,kim varsa hatta masör bütün elemanlar

bütün personel kovulmalýdýr hepsi istisnasýz
    "Annuit cœptis"

Yönetim Kurulu Mollasalihoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý erenslash Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    sturridge olayýndan sonra saðlýk ,kondisyoner ,yardýmcý,kim varsa hatta masör bütün elemanlar

bütün personel kovulmalýdýr hepsi istisnasýz
    Ýyice saçmalamaya baþladýn.
    BordoMavi.Net Forum Kurallarýna aykýrý bir mesaj veya kullanýcý gördüðünüzde, Kullanýcý Panelinde bulunan sekmesine týklayarak ilgili mesajý raporlamanýzý sizlerden rica ederiz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)