Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yabancý Futbolcularla Ýlgili Yeni Düzenleme!

DKaraduman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Standart Yabancý Futbolcularla Ýlgili Yeni Düzenleme!

Yabancý futbolcularla ilgili yeni düzenleme
    Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, yabancý uyruklu futbolcularýyla ihtilaf yaþayan kulüplerin, “Ülkemizdeki yabancý uyruklu futbolcu kontenjanýnýn 6 ile sýnýrlandýrýlmýþ olmasý aleyhimize kullanýlmaya çalýþýlýyor” yolundaki þikâyetlerinin arttýðý gerekçesiyle, yeni bir düzenlemeye gidilmesi kararýný aldý.
    Buna göre federasyondan yapýlan açýklamada, þöyle denildi: "Kulüplerimizin ekonomik kayýplarýnýn önüne geçilmesini de hedefleyen karar uyarýnca, kulübüyle ihtilaf sürecinde bulunan yabancý uyruklu futbolcular, taraflarýn sözleþmeye dayalý sair tüm haklarý saklý kalmak koþuluyla, kulübün yabancý uyruklu futbolcu kontenjanýna dâhil edilmeyecek. Bu konumdaki yabancý uyruklu futbolcular, sezon sonuna dek kadroya alýnmayacak. FIFA’nýn futbolcularýn statüleri ve transferlerini düzenleyen sirkülerinin 15. maddesi gereðince, bir sezon süresince müsabakalarýn %10’undan daha azýnda oynatýlmasý halinde, bu kapsamda olan yabancý uyruklu futbolcular sezon sonunda sözleþmelerini sportif haklý sebeple feshedebileceklerdir"

DKaraduman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Ya ben þu dediklerinden hiçbiþey anlamadým???

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

iþin özü yabancý futbolcularýn kontenjaný fýrsat bilip kulüpleri sýkýþtýrarak maddi zarara sebep olmalarýna mani olacak bi karar.
    gayet gerekliydi..

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Salih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

çok iyi bir karar federasyonu kutluyorum

kutoz
    Ziyaretçi

veya kýsacasý, Uusoyu destekleyen Trabzonspor'a Federasyon tarafýndan küçük bir kýyak... Eeee, büyüðü gs.ye yapýldýðý için, biz bununla idare edelim.

(Keþke bu duruma düþmeden önce böyle bir düzenleme yapýlsaydý, keþke...)

Hüda Topaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika
    Yaþ
    41

En güzel açiklama bir örnek vermektir

Sayitoðlu, kadrolarýnda 7 yabancý oyuncu bulunduðunu, ancak Futbol Federasyonu'nun bugün aldýðý karar sonrasý futbolu býraktýðýný bildiren Szymkowiak'ýn sözleþmesinin feshine gerek kalmadýðýný söyledi.

Çok Kýymetli(!) ve dahi ki bazý taraftarlarýmýzýn en çok sevip
    Trabzonsporun Bulunduðu al-i durumla ilgilenmeyip zat-ý þahanelerine verdikleri desteklerle gözleri yaþarttýran ,
    Bir bastýrýþta 300 Milyar TL yi Trabzon kulublerine veren ve bu katkýyýda Trabzonspor kulübünün resmi sitesinden büyük bir incelikle alem-i Cihana duyurmayan(!),
    Sadece zor durumda kaldýðý anlarda bir þehr-i Vataný olduðunu hatýrlayan,
    Aslen aslý ile örtüþmeyen bir camianýn izlerini takip etmek ve eski bir Baþkana haddini bildirmek(!) uðruna Trabzonsporun Küme düþme potasýnda can cekmesini saðlayan pek mühim þahsiyetin
    Yaklaþan Seçim tamtamlarý ortamýnda büyük desteðine ihtiyaç duyduðu þehr-i vatanýna(!) karþý yaptýðý mini mini minnacýk bir iyilik.

(eh keþke Yönetimimizin bir defalýðýna da olsa bir planý,programý olsa idi de böyle bir minnete ihtiyaç duymasaydýlar)

bu arada Kuddusi atamasýda ayrý bir muammaya hiç girmeyelim o konuya
    Life is Claret&Blue

selcukuzun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    46

Standart internethaber

vay yine yetiþti amcalarý
    trabzon zora düþtü amcalarý hemen karar çýkartýverdi... NERDE KALDI EÞÝT MESAFE NERDE KALDI ADALET.... AYDOGMUS18 Ocak 2007 Perþembe 18:37devam boyle
    dýyet borclarýný cabucak odemeye bak alýstýk senýn oyunun ortasýnda kurallarla oynamana bu karar kýme yaradý.yoksa trabzon olmasýn... http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=63308

Beylerin zoruna gitmiþ. Gerekli cevabý verdim

Bartuð13 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

aslýnda ben de biþey anlamadým ihtilaf itilaf müttefik devletler gibi biþeyler yazýyo ama özü iyi biþey biizim için galiba
    HADDÝNÝ BÝLEN MERTTÝR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTÝR,CUMHURÝYET ÝÇÝNDE CUMHURÝYET KURAN NAMERTTÝR!NE MUTLU TÜRKÜM DÝYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMÝN KAHRÝMAN,AHMET MUHAMMET DEMÝREL VE MESUT KELEÞ!SÝZÝ HÝÇ UNUTMAYACAÐIZ!21.12.2009

Takým tutmak farklý, adam tutmak farklý...

Ýslam Sezer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

mükemmel bir karar oldu yani iþimiz zordu yoksa,hemen elleri satamazsak, þimeðin anlaþmasýný mecbur iptal edecektik.
    Adam aldýrmada geç git, diyemem aldýrýrým.
    Çiðnerim, çiðnenirim, hakký tutar kaldýrýrým!

Ehh artýk o kadar da olsun,pilavý her zaman baþkalarý yemesin.bu karar bizi szymek için çok olumlu oldu.yabancý transferi yapýlabilir.bu karar szmeyk,i etkisiz eleman kýldý.tebrikler federasyon,,,,
    TÜRK;E KEFEN BÝÇENÝN SONU KORKUNÇ OLUR;

Nereden
    Trabzon

sanki tam bizim ihtiyacýmýz olan bir düzenleme

Vkgz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

bence el altýndan bizimkilerin yaptýrdýðý düzenleme
    Önce TRABZONSPOR

Özgür Öztürk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Alýntý sharveladze Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    sanki tam bizim ihtiyacýmýz olan bir düzenleme

Zaman olarak bize özel bir karar zaten.
    "Ben TRABZONSPOR kaptanýyým, baþka kaptanlarýn arkasýnda sahaya çýkmam." Dozer Cemil

ileri_libero - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Yaþ
    61

zaten türkiye'de adaletsizliðe karþý çýkanlar pek azdýr.seslerini çýkaranlarýn büyük çoðunluðu kendi lehlerine neden haksýzlýk yapýlmadýðýndandýr.
    trabzonspor'un böyle ayak oyunlarýna ihtiyacý yoktur.takým öyle ya da böyle kümede kalacaktýr. kupa için ise geçen sezon bjk ye ne yapýldýysa bu sene de bize aynýsý yapýlacaktýr. tetikçi kudusi bu iþ için baþlangýçtýr....

mahmuter61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    54

EEE beyler Sn Ulusoy önümüzdeki günlerde Trabzonspor için canýmý verdim derse þaþýrmayýn!Gs nin kölesi Ulusoy gs den yediði þamarýn izi silmek acýsýný hafifletmek için týpký dansöz ergunGÜRSOY gibi Trabzona sarýlmýþtýr.Bu iki ahmakla ayný memleketin insaný olmak gücüme gidiyor!!!Bu iki rezalet in Trabzonla uzaktan yakýndan ilgisi yoktur kamuoyuna duyurulur...

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    47

Selam

Dönüp dolaþýp Þenol Hoca'nýn o güzel sözüne dönüyoruz "Türkiye'de hukukun gücü yok,güçlünün hukuku var".Ben böyle kayýrýlma istemiyorum...Sýrf baþkana destek veriyor diye yönetime böyle bir kýyak yapýlmasý ancak muz cumhuriyeti federasyonunda olur!!!
    Bizi bitiren,bizi mahveden;özeleþtiriden uzaklaþmamýz ve "benim hýrsýzým iyidir" mantýðýdýr bence...Kurallar kurumlara karþý bu kadar esnek olmamalý...Federasyon Erdinç'in pek de ahlaki olmayan transferine müsaade ettikten sonra þimdi de yabancýlarda bizi kolluyor...Bu destek, karþýlýksýz olmadýðý gibi yakýn zamanda sülüklerin bize hakaretleri þeklinde geri dönecektir.
    Mantýk Türk kulüplerini korumaksa bu kural niye baþýmýz sýkýþýnca gündeme geldi?Ayný dertten müzdarip olmuþ bir sürü Anadolu kulübü de vardý oysa...
    Ýstemiyorum bu federasyonu da kýyaklarýný da....Sadece adalet istiyorum,herkese adalet...Nobre'yi oynatýp fener'e þampiyonluk yolu açan adamlar þimdi çýkarlarý ters düþünce bize sýðýnýyorlar...Trabzonspor'un bir duruþu olmalý ya da ben öyle hayal ediyorum...Bizim bu taraklarda bezimiz olmamalý....

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

kýsacasý bu her kulüp için iyi bir uygulama.
    özet olarak bir futbolcu içi hiç bir maçta oynatmayacaðým yazýsý federasyona bildirilirse , yabancý kontenjanýný doldurmamýþ oluyor.
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Çetin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doðu

bu mantýklý karardan dolayý tebrik ediyorum federasyonu. bazý ezikler çýkýp hala daha sýnýrsýz yabancý isterler þimdi.
    Siyasetin "bizden olduðu sürece" yer aldýðý, karþýda olduðu zaman "siyasete bulaþtýðý" büyük kulüp/taraftar camiasý Trabzonspor

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr erdal6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43

sanki ulusoy bize onun için yapýlan destek yürüyüþünden dolayý bir kýyak yaptý gibi ama neyse

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    37

mehmet ali aðca'yý salan zihniyet burada da kendini gösteriyor kanunlar kurallar lastik midir oraya çek buraya çek...miting iþe yaradý galiba..

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    37

Alýntý erdal6167 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    sanki ulusoy bize onun için yapýlan destek yürüyüþünden dolayý bir kýyak yaptý gibi ama neyse

mesaj yazarken bu mesajý okumamýstým

aklýn yolu birdir...

Murat61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    35

Alýntý kutoz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    veya kýsacasý, Uusoyu destekleyen Trabzonspor'a Federasyon tarafýndan küçük bir kýyak... Eeee, büyüðü gs.ye yapýldýðý için, biz bununla idare edelim.

(Keþke bu duruma düþmeden önce böyle bir düzenleme yapýlsaydý, keþke...)
    aynen oyle bu bize yapýlmýs olasý bir secimden onceki kýyaktýr

Hüseyin Çümen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

bu sanki direk bizim için mi yapýldý ne all alla

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr tsmaniac - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42

sanki sadece bizim yararlanacaðýmýz birþey gibi bize özel olarak çýkan birþey gibi gösterilmeye çalýþýlýyor halbuki bu düzenleme daha önceden olmasý gereken birþey zaten

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)