Sayfa 78 Toplam 128 Sayfadan BirinciBirinci ... 28 68 76 77 78 79 80 88 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3183 adet sonuctan sayfa basi 1,926 ile 1,950 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alexander Sørloth l Villarreal

Nereden
    Bursa

Alıntı DeAgLeMaNyAq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Opsiyon kullanma hakkıyla buy out farklı kavramlar. Ağaoğlu oyuncunun opsiyonunu şimdiden kullanırsak buy out maddesinin devreye gireceğini söyledi...
    Sene sonu ugurcani satip (30 milyon euro civari.dahas az teklif gelirse kesilnlikle satilmasin) oradan gelecek parayla sorlothu alip yiilik alacagini arttirarak serbest kalma bedelini 30 milyon eurolara cekmemiz lazim.yonsa bu isten zararli cikariz.gerci sorloth bizi zarara sokacak bir hareket icinde olacagini zannetmem.onda boyle bir karakter sorunu olmaz.(b.yilmaz.okay gibi)

Sefa Toyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Geçenlerde kar yağdığında Ankara'dan kara yoluyla Trabzon dönüşü Samsun'da konakladıkları bir otelde polis ağabeylerle fotoğraf çektirmiş. Abiler inanılmaz mütevazi ve güleryüzlü olduğunu söylüyorlar. Yarım yamalak Türkçesi ile 'abi, nasılsın?' diye soruyormuş herkese. Hem yetenek , hem de karakter, iş ahlakı yönünden üst düzey bir yıldızımız var. Çok şanslıyız.
    *Onur Recep Kıvrak*

CEMEFKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova

Serbest kalma miktarını Sörloth'un meneceri koymuştur. C.Palace 6 million eurosuna bakar.

Bu madde doğruysa bu adamdan biz 10 million EUR'dan fazla ( ki buyout bu civardadır) birşey kazanmayız.

Biz opsiyon kullanıp 6 million bayıldığımız an "Bayout" denilen serbest kalır maddesi devreye girer.
    Ağaoğlu uyanık. Yer mi "aman hemen alın" tekliflerini.

1,5 yıl daha kullanacak tabi ki. Haliyle para da yok. Limit aşımı kriterleri...vs.vs.vs. ( bu yıl mutlaka Şampiyonlar Ligi yapmalıyız)

Şu da var. Yönetim iş bilip, sezon sonu parayı bulursa ( seneyi beklemek akıl işi değil bu durumda) Sörloth ve menecerini ikna edip futbolcuya en az 2,5-3 million EUR, menecere 1-1,5 million EUR , toplam 3,5 million EUR ( ilk etapta) 4 yıllık sözleşme için basmalı parayı. Ayrıca opsiyon kullanma C.Palace 6 million EUR final cost>>> Sörloth+ Menecer+ C.Palace= 10 million EUR lazım keş.
    Sonra sen koyarsın 61 million EUR serbest kalma bedeli.

Sezon sonu pamuk eller cebe acilen!

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu CEMEFKER tarafından (24.02.2020 Saat 20:33 ) değiştirilmiştir.
    ''Küçük insanlar kişileri, normal insanlar olayları, büyük insanlar fikirleri tartışır''Hyman G. Ricover

ilelebeTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Öyle bir madde varsa gerçekten biz istediğimiz parayı kazanamayız. O maddeyi kaldırtmak veya yukarı çekmek lazım. Zaten çekemezsek seneye de takımda kalacaktır, kaçarı yok.

LittleFinger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

''Bakın şimdi şunu söyleyeyim Sörloth bizde 2 yıllık kiralık. Satın alma opsiyonu 2. yılın sonunda bende. Aynı zamanda oyun bir 'buy out' maddesi var. Ben bugün Alex'i kadroya dahil edersem 'buy out' maddesi devreye girmiş olacak.. ''

Başkanın bu sözlerinden benim anladığım bu sene alırsa buy-out devreye girecek yani: yaptığımız kiralık sözleşmesinin içinde başka bir takım satın almak isterse bir satın alma opsiyonu var.
    Ancak 2 sene sonunda Sörloth'u alırsak 2 senelik sözleşme dolduğundan yeni bir sözleşme devreye girecek, bonservisi de bizde olduğundan kiralık sözleşmesindeki diğer takımlar için olan opsiyon ortadan kalkacak.

Sizce?
    Oy Trabzon Trabzon yık yeşil sahaları
    Çık yukarı ezilsin istanbul ağaları

hofsaale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

vasat muriqi icin bile 20 mio. € lar konusluyor...sörloth dan en az 20 mio. € kar yapamazsak gercekten üzülürüm...6
    ya alip 10 satmak hemde bu performansla cok cok kötü olur
    Sevinelim diye sevmedik.....

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı hofsaale Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vasat muriqi icin bile 20 mio. € lar konusluyor...sörloth dan en az 20 mio. € kar yapamazsak gercekten üzülürüm...6
    ya alip 10 satmak hemde bu performansla cok cok kötü olur
    Aynen kendi aralarında konuşuyorlar

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı LittleFinger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''Bakın şimdi şunu söyleyeyim Sörloth bizde 2 yıllık kiralık. Satın alma opsiyonu 2. yılın sonunda bende. Aynı zamanda oyun bir 'buy out' maddesi var. Ben bugün Alex'i kadroya dahil edersem 'buy out' maddesi devreye girmiş olacak.. ''

Başkanın bu sözlerinden benim anladığım bu sene alırsa buy-out devreye girecek yani: yaptığımız kiralık sözleşmesinin içinde başka bir takım satın almak isterse bir satın alma opsiyonu var.
    Ancak 2 sene sonunda Sörloth'u alırsak 2 senelik sözleşme dolduğundan yeni bir sözleşme devreye girecek, bonservisi de bizde olduğundan kiralık sözleşmesindeki diğer takımlar için olan opsiyon ortadan kalkacak.

Sizce?
    Açıkçası olaya biraz iyi niyetli bakmışsınız. Ben yapılan açıklamadan buy out maddesinin gelecek sezon sonuna kadar geçerli olmadığını, ancak opsiyonun devreye girmesi halinde devreye girecek olduğunu anladım. O yüzden Ağaoğlu oyuncunun gelecek sezon da takımda kalabilmesi için şu aşamada opsiyonunu kullanmayacağımızı dile getirmiş. Sörloth'un bu formu devam ettiği müddetçe 2 sezon sonra takımda kalmayacağı zaten herkesin malumu. Dolayısıyla + 2 yıllık opsiyon sadece oyuncuyu pazarlamamıza olanak sağlayacak. Burada da oyuncunun alacağı teklifler ve menajerinin tutumu etkin rol oynayacak. Buradaki kriter Sörloth'un buy out maddesinin ne kadar olduğu. Atıyorum 10 milyon euroysa 6.75 milyon eurosunu Palace'a vermiş olacağımızdan sadece 3.25 milyon euroluk bir kâr söz konusu olacak. O yüzden ortada konuşulan büyük rakamların gazına gelmemek ve serbest kalma maddesinin mümkün olduğunca yüksek olmasını ummaktan başka yapacak bir şey yok. Bu tip durumların tek çözümü var o da oyuncunun mevcut sözleşmesini revize ederek serbest kalma bedelini yukarı çekmek ki bunun en yakın örneğini Nwakaeme'de yaşadık. Sturridge kuvvetle muhtemel gelecek sezon takımda olmayacağından, Salih Kavrazlı'nın da üçüncü forvet olarak takıma katılmasıyla takım bütçesi açısından bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Rıdvan Dilmen, Sinan Engin ve Barış Yurduseven'in hemen yarın bonservisini alın sözlerine binayen bu açıklamayı yapmış. Ha bir de Ağaoğlu bu maddenin olduğunu neden açıkladı diye eleştirenler olmuş. Bu tip şeyler basına düşmese bile futbol piyasasında gizli kalmaz. Menajer oyuncusunu pazarlamak istedikten sonra kulüpler hiçbir şey yapamaz...
    Konu DeAgLeMaNyAq tarafından (25.02.2020 Saat 07:09 ) değiştirilmiştir.
    Trabzon bir sevda,
    Trabzonspor bir destan...

Nereden
    İstanbul

belli derken nerede belli, sözleşme kapa bildirildi, baktım hiç bir şey yok. dediğiniz gibi olsa ağaoğlu gururla söylerdi, es geçti.
    Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzatma şartları da belli büyük ihtimal, 2 sene kiralık, bonservisini alışınca sözleşme iki sene daha uzar.

Nereden
    Trabzon

Alıntı yazıkoldu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belli derken nerede belli, sözleşme kapa bildirildi, baktım hiç bir şey yok. dediğiniz gibi olsa ağaoğlu gururla söylerdi, es geçti.

2. Dakikadan sonra 2 sene sonra 6 milyon euro verip alacağımız oyuncuyu niye şimdi alalım parayı koyarım faize sonra alırım diyor ahahahah
    " Ben, bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem; o işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri kaldırdım mı, iş kendi kendine yürür. "
    İnce Zeka --> Sadri Şener --> Yıldırım Demirören
    İnce Zeka --> Ağaoğlu --> Alt Yapı Fetişizmi

Nereden
    İstanbul

2 sene sonra bonservisini alıyorsun, sözleşmesi bitmiş oluyor, kendisiyle anlaşamazsan buy out maddesi var mı, varsa kaç para??? bunlar açıklanması gereken sorular.
    Alıntı mmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2. Dakikadan sonra 2 sene sonra 6 milyon euro verip alacağımız oyuncuyu niye şimdi alalım parayı koyarım faize sonra alırım diyor ahahahah

Gokhlayeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İtalya

İki sezonun sonunu beklemeden (örn. satmak için) satın almak istersek buy-out hakkını kullanmış oluyoruz, ben böyle anladım. Bu durumda o rakam ne kadar düşükse bizim için o kadar iyi olur. Atıyorum 12 milyon euro ise şimdi satın alıp 20 milyona sattığımızda kar 8 milyon, ama bir sene daha sabredip, oynatıp, iki yıl sonundaki 6 milyonluk opsiyonu kullanınca satış kar marjımız artar ki bu seçenek bizim için daha cazip olabilir muhtemelen. Düşünsenize 30 milyonluk teklif gelsin bu sezon sonunda, buy out 20 milyon olsun, sadece 10 milyon kazanmış oluruz, ama bir sene daha oynatıp satarsak daha fazla kazanırız.

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

KAP açıklamasında oyuncuyla + 2 yıllık opsiyonlu anlaşıldığı yazıyor. Aksi bir durumun zaten esprisi yok...

Alıntı Gokhlayeh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki sezonun sonunu beklemeden (örn. satmak için) satın almak istersek buy-out hakkını kullanmış oluyoruz, ben böyle anladım. Bu durumda o rakam ne kadar düşükse bizim için o kadar iyi olur. Atıyorum 12 milyon euro ise şimdi satın alıp 20 milyona sattığımızda kar 8 milyon, ama bir sene daha sabredip, oynatıp, iki yıl sonundaki 6 milyonluk opsiyonu kullanınca satış kar marjımız artar ki bu seçenek bizim için daha cazip olabilir muhtemelen. Düşünsenize 30 milyonluk teklif gelsin bu sezon sonunda, buy out 20 milyon olsun, sadece 10 milyon kazanmış oluruz, ama bir sene daha oynatıp satarsak daha fazla kazanırız.
    Ağaoğlu'nun kastettiği buy out maddesi Sörloth'un Crystal Palace ile yaptığı sözleşmede geçerli olan mı yoksa bizim Sörloth'la yaptığımız anlaşmaya konulan mı derseniz ben ikincisi olduğunu düşünüyorum. Zaten mantık olarak opsiyon hakkı bizdeyken oyuncunun eski takımıyla yaptığı anlaşmadaki buy out maddesi bizi bağlamaz...
    Konu DeAgLeMaNyAq tarafından (25.02.2020 Saat 04:56 ) değiştirilmiştir.
    Trabzon bir sevda,
    Trabzonspor bir destan...

Nereden
    İstanbul

Bir mantıksızlık var ama bizim bilmediğimiz bir şeyler var, başkan bunu tam açıklamadı. Bizim Sorlothla Kap'a bildirdiğimizin dışında bir sözleşmemiz var mı acaba. Sorlotun sözleşmesi bitince biz bonservisi aldığımızda ne olacak. Sözleşmenin geleceği yok bu durumda, neyi satın alıyoruz.
    KAP açıklamasında oyuncuyla + 2 yıllık opsiyonlu anlaşıldığı yazıyor. Aksi bir durumun zaten esprisi yok...

Ağaoğlu'nun kastettiği buy out maddesi Sörloth'un Crystal Palace ile yaptığı sözleşmede geçerli olan mı yoksa bizim Sörloth'la yaptığımız anlaşmaya konulan mı derseniz ben ikincisi olduğunu düşünüyorum. Zaten mantık olarak opsiyon hakkı bizdeyken oyuncunun eski takımıyla yaptığı anlaşmadaki buy out maddesi bizi bağlamaz...

Samet GÜVEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

2 yıllık kiralık alıyorsun. 2 Yıl sonunda canım isterse 6m vererek malı satın alacağım diye anlaşıyorsun.

Adamlar da diyor ki ama 2 yıl ama 3 gün sonra, sen bu malı satın aldığında bizim de x miktar çıkış bedelimiz olsun diyor. Atıyorum 10m getirirsem oyuncum serbest kalsın diyor sen de kabul ediyorsun.

Elbette kimse böylesine bir parıldama beklemiyor oyuncudan bunlar konuşulurken. Menejeri hariç.

Sonuç olarak anlaşılan şu. Oyuncunun bonservisi bizim olduğu an serbest kalma bedelini ödeyen; oyuncu ile de anlaşırsa alır götürür. O rakam ne ? bilen yok. Aslolan oyuncuyu revize sözleşmeye ikna etmek.
    Oscar CARDOZO
    Alıntı Manu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçek değeri gittikten sonra anlaşılacak olan bir sanatçı. Ortaçağ döneminde ''farklı'' olduğu için idam edilen insanlar gibi.

Burak Bıyıklı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

2+2 anlaştık. Yani 2 yılın sonunda aldığımızda sözleşmesi bitmiş olmuyor. Oyuncuyla veya palace ile anlaşma durumlarına bakmaksızın 6m yatırdığımızda adam her türlü bizde. Bunlar konu dışı.

Bahsedile buy out maddesi palace ile yapılan sözleşmede değil sörloth ile yapılan sözleşmede vardır. Burak ve okayın sözleşmeleri gibi. Dİğer kulübüyle bir ilgisi yok yani. Bu durumda da elimizde waka örneği var. Maaşını artırdık sözleşmesindeki maddeyi güncelledik. 4milyondan 6'ya çektik yanlış hatırlamıyorsam. Şu anda ağaoğlu zor bir duruma girmek istemiyor. Sörloth ile arayı yapıp seneye 6m yatırır. Sonra sötloth ile buy-out maddesi düzenlenerek tekrar sözleşme imzalanır problem hallolur.

2 sene sonra bonservisini alıyorsun, sözleşmesi bitmiş oluyor, kendisiyle anlaşamazsan buy out maddesi var mı, varsa kaç para??? bunlar açıklanması gereken sorular.
    30 Nisan 2022 - Şampiyon TRABZONSPOR
    8.KUŞATMA

Nereden
    İstanbul

O halde 2 seçenek var:
    1- 2021 sezon bitimine kadar bu şekilde oynuyor. Neticesinde biz 6 milyon euro verip bonservisini alıyoruz, fakat Sorlothla aramızda + 2 yıla ait buy out yani serbest kalma bedelini (artık her ne rakamsa o rakamı biz bilmiyoruz, örneğin 20 miyon euro ) sorloth getirdiğinde 2021 sezon bitiminde serbest kalıyor.
    2- 6 milyon euroyla bonservisi alıp Sorlothla anlaşıp sözleşmeden buy out maddesini kaldırıp devam ediyoruz, satmak istediğimizde bonservis bedelini biz belirliyoruz.

O halde buy out bedeli ne kadar bunu bilmek lazım, aslında bunun da KAP' a bildirilmesi gerekirdi.

Alıntı Samet GÜVEN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 yıllık kiralık alıyorsun. 2 Yıl sonunda canım isterse 6m vererek malı satın alacağım diye anlaşıyorsun.

Adamlar da diyor ki ama 2 yıl ama 3 gün sonra, sen bu malı satın aldığında bizim de x miktar çıkış bedelimiz olsun diyor. Atıyorum 10m getirirsem oyuncum serbest kalsın diyor sen de kabul ediyorsun.

Elbette kimse böylesine bir parıldama beklemiyor oyuncudan bunlar konuşulurken. Menejeri hariç.

Sonuç olarak anlaşılan şu. Oyuncunun bonservisi bizim olduğu an serbest kalma bedelini ödeyen; oyuncu ile de anlaşırsa alır götürür. O rakam ne ? bilen yok. Aslolan oyuncuyu revize sözleşmeye ikna etmek.

Nereden
    İstanbul

teşekkürler, o halde bilinmesi gereken şey + 2 yıllık sözleşmenin şartları ve buy out bedeli ne kadar olduğu, yeterince yüksek değilse işimizin zor olduğu anlaşılıyor.
    Alıntı Burak Bıyıklı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2+2 anlaştık. Yani 2 yılın sonunda aldığımızda sözleşmesi bitmiş olmuyor. Oyuncuyla veya palace ile anlaşma durumlarına bakmaksızın 6m yatırdığımızda adam her türlü bizde. Bunlar konu dışı.

Bahsedile buy out maddesi palace ile yapılan sözleşmede değil sörloth ile yapılan sözleşmede vardır. Burak ve okayın sözleşmeleri gibi. Dİğer kulübüyle bir ilgisi yok yani. Bu durumda da elimizde waka örneği var. Maaşını artırdık sözleşmesindeki maddeyi güncelledik. 4milyondan 6'ya çektik yanlış hatırlamıyorsam. Şu anda ağaoğlu zor bir duruma girmek istemiyor. Sörloth ile arayı yapıp seneye 6m yatırır. Sonra sötloth ile buy-out maddesi düzenlenerek tekrar sözleşme imzalanır problem hallolur.

muratt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı CEMEFKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serbest kalma miktarını Sörloth'un meneceri koymuştur. C.Palace 6 million eurosuna bakar.

Bu madde doğruysa bu adamdan biz 10 million EUR'dan fazla ( ki buyout bu civardadır) birşey kazanmayız.

Biz opsiyon kullanıp 6 million bayıldığımız an "Bayout" denilen serbest kalır maddesi devreye girer.
    Ağaoğlu uyanık. Yer mi "aman hemen alın" tekliflerini.

1,5 yıl daha kullanacak tabi ki. Haliyle para da yok. Limit aşımı kriterleri...vs.vs.vs. ( bu yıl mutlaka Şampiyonlar Ligi yapmalıyız)

Şu da var. Yönetim iş bilip, sezon sonu parayı bulursa ( seneyi beklemek akıl işi değil bu durumda) Sörloth ve menecerini ikna edip futbolcuya en az 2,5-3 million EUR, menecere 1-1,5 million EUR , toplam 3,5 million EUR ( ilk etapta) 4 yıllık sözleşme için basmalı parayı. Ayrıca opsiyon kullanma C.Palace 6 million EUR final cost>>> Sörloth+ Menecer+ C.Palace= 10 million EUR lazım keş.
    Sonra sen koyarsın 61 million EUR serbest kalma bedeli.

Sezon sonu pamuk eller cebe acilen!

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Opsiyon kullanma hakkıyla buy out farklı kavramlar. Ağaoğlu oyuncunun opsiyonunu şimdiden kullanırsak buy out maddesinin devreye gireceğini söyledi...
    Alıntı LittleFinger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sizce?
    O halde 2 seçenek var:
    1- 2021 sezon bitimine kadar bu şekilde oynuyor. Neticesinde biz 6 milyon euro verip bonservisini alıyoruz, fakat Sorlothla aramızda + 2 yıla ait buy out yani serbest kalma bedelini (artık her ne rakamsa o rakamı biz bilmiyoruz, örneğin 20 miyon euro ) sorloth getirdiğinde 2021 sezon bitiminde serbest kalıyor.
    2- 6 milyon euroyla bonservisi alıp Sorlothla anlaşıp sözleşmeden buy out maddesini kaldırıp devam ediyoruz, satmak istediğimizde bonservis bedelini biz belirliyoruz.

O halde buy out bedeli ne kadar bunu bilmek lazım, aslında bunun da KAP' a bildirilmesi gerekirdi.
    buy out bizim için istediğimiz zaman alabiliriz bonsevisini demek istedi, bir sürü de gazeteci var, saçma sapan soru soracaklarına şunu sormuyorlar. 2021 de yani 16 ay sonra bonservisini aldınız ama sizin sözleşmeniz bitmiş olan oyuncunun bonservisi ne anlama geliyor. Bir adamın bonservisi sende olabilmesi için sen de belli bir süre oynama taahhüdü olması kazım, bizim sözleşme seneye bitiyor. Yani ben bonservisi aldım, ama sözleşmem 5 yıl değil ki seneye zaten bitiyor, bilen varsa açıklasın.
    Alıntı Samet Berber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sözleşme seneye bitmiyor 2+2 yani 2 yıl kiralık sonraki 2 yıl da istersek bizim oyuncumuz olur Sörloth, yani 6 m euroyu yatırıp bonservisini alabiliriz 2 yıl sonunda ancak bonservisini aldığımız anda oyuncu bizimle kalıcı sözleşme imzalamış olacağı için bu sefer oyuncunun bizimle yaptığı sözleşmedeki serbest kalma bedeli devreye giriyor atıyorum o rakam da 10 m euro olsun herhangi bir kulüp 10 m euroyu yatırıp Sörloth'u alabiliyor, tabi oyuncuyu da ikna etmek kaydıyla.

Benim bunlardan anladığım, başkan Ağaoğlu bazı gerçekleri saklıyor, ve durum da hiç bizim bildiğimiz gibi değil. Böyle çıkış yapmış bir oyuncunun durumu ile ilgili net birşeyler söyleyemiyor, seneye opsiyon bizde nasıl olsa alırız demek, taraftarın aklıyla dalga geçmektir. Artık işler eskisi gibi değil, Ağaoğlu taraftarı 20 yıl önceki taraftar zannediyor, kandıracağını düşünüyor. Bakın yukardaki yorumlarda çok güzel sorular var taraftarın cevap beklediği, Ağaoğlu hiçbirine birşey diyemiyor. Gazeteciler de gazeteci olmadıkları için hiçbirini soramıyorlar, tek sorabildikleri bonservisini bu sene niye almıyoruz. Oysa sorulacak sorular çok basit:

1- Boy out miktarı ne kadar ? (Yani bonservisi Trabzonspor bugün alsa, kaç paraya serbest kalma maddesi var ?)
    2- Bonservisi seneye aldığımız durumda, Sorloth ile olan anlasma nasıl şekileniyor. Sonraki yıllarda bizden kaç para alacak, ve sözleşme kaç yıl geçerli olacak. Yukarda arkadaşlar +2 yıldan bahsediyorlar ama ne kulübün açıklamasında bu var, ne de başkan böyle birşey söylüyor. Trabzonspor bonservisi aldığında, Sorloth'un Trabzonspor ile sözleşme imzalamama hakkı var mı. Tamam bizi seviyor ama diyelim başka bir büyük kulüpten teklif aldı, zorla tutabilecek miyiz, veya kendi bonservis bedelimizi dayatabilecek miyiz ?
    3- Seneye bonservisi aldığımız zaman, Sorloth'un kalan suresi 1 veya 2 sene olursa, o zaman istediğimiz bonservisleri nasıl talep edeceğiz ? Sorloth 1 sene bizde oynayıp bedava gidebilir mi ?

Bu konularda net bir cevap yok. Bu anlamda Ağaoğlu malesef taraftarı geçiştiriyor. Bu konuda yapılması gereken belli. Elimizdeki adamın ederi net 50m Euro. Bu işin şakası yok. Trabzonspor tarihinde Şota ile beraber bu potansiyelde başka yabancı golcüsü olmadı. Akıllı olmak zorunda. Yapılması gereken de çok basit. Bonservisi bu sene alıp, uzun süreli sözleşme imzalamak. Belki senelik 3 - 3.5 m gibi bir rakam ikna edici olabilir. Ve bu parayı da hakediyor. Sonuçta 50m bonservis kazanma potansiyeli olan ve leblebi gibi gol atan bir adamdan bahsediyoruz, bu adama verilmeyecekse bu paralar o zaman kime verilecek. Bu şekilde sözleşme yenileyip, seneye de hem Avrupa Şampiyonası, üzerine Şampiyonlar Ligi performansı ile çok büyük paralara satabiliriz. Eğer 6m bu sene ödenemiyorsa veya Sorloth için maaş bütçesi yaratılamıyorsa, seneye bu adamın opsiyonunu almak çok da işimize yaramayacak gibi. En azından Ağaoğlu'nun söyledikleri aksini göstermiyor.
    İnadına Trabzonspor !

Nereden
    İstanbul

Ağaoğlu'nun açıklamalarından anlaşıldığı üzere:

2021 sezon bitimine kadar zaten düşük maliyetle biz de oynayacak (bu şekilde giderse o vakte kadar daha bir 50 gol katkısı daha var ).

2021 de 6 milyon vererek bonservisini alacağız ve Sorlothla TS arasındaki + 2 yıllık sözleşme yürürlüğe girmiş olacak. O sözleşmedeki buy out (serbest kalma) bedelini Sorloth getirdiğinde istediği takıma gidebilir. Buy out bedeli - 6 milyon Euro arasındak fark bizim için bonservis geliri olacak. İşin özeti ve aslı mevcut şartlarda budur arkadaşlar.

Tabii ki Sorloth bizde kalmak isterse yeni bir sözleşme yapılabilir, buy out kaldırılabilir veya yükseltilebilir, bunlar hep pazarlığa açık konular. Ama başkan bunu 2021 sezon bitiminde değerlendiririz diyor, şimdi bu işe girse daha sıkıntılı olacağını düşünüyor.

Tabii ki böyle devam ettiğinde 2021 sezon bitiminde Sorloth gidecektir ve bize buy outun sadece 6 milyon euroyu aşan kısmı kalır, Ağaoğlu'na düşen şey bunu açıklamaktır ki zaten KAP bildirimi olarak bunun beyanı zorunludur.

Buy out düşükse Sorlothla sözleşmeyi yeniden yapmak TS için iyi olur, fakat ona da Sorloth'un talepleri engel olabilir.

Şimdi çocuğun kafasını karıştırmaya gerek yok, sezon sonunda değerlendirilir.
    Konu yazıkoldu tarafından (25.02.2020 Saat 10:36 ) değiştirilmiştir.

Samet Berber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

Alıntı muratt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bunlardan anladığım, başkan Ağaoğlu bazı gerçekleri saklıyor, ve durum da hiç bizim bildiğimiz gibi değil. Böyle çıkış yapmış bir oyuncunun durumu ile ilgili net birşeyler söyleyemiyor, seneye opsiyon bizde nasıl olsa alırız demek, taraftarın aklıyla dalga geçmektir. Artık işler eskisi gibi değil, Ağaoğlu taraftarı 20 yıl önceki taraftar zannediyor, kandıracağını düşünüyor. Bakın yukardaki yorumlarda çok güzel sorular var taraftarın cevap beklediği, Ağaoğlu hiçbirine birşey diyemiyor. Gazeteciler de gazeteci olmadıkları için hiçbirini soramıyorlar, tek sorabildikleri bonservisini bu sene niye almıyoruz. Oysa sorulacak sorular çok basit:

1- Boy out miktarı ne kadar ? (Yani bonservisi Trabzonspor bugün alsa, kaç paraya serbest kalma maddesi var ?)
    2- Bonservisi seneye aldığımız durumda, Sorloth ile olan anlasma nasıl şekileniyor. Sonraki yıllarda bizden kaç para alacak, ve sözleşme kaç yıl geçerli olacak. Yukarda arkadaşlar +2 yıldan bahsediyorlar ama ne kulübün açıklamasında bu var, ne de başkan böyle birşey söylüyor. Trabzonspor bonservisi aldığında, Sorloth'un Trabzonspor ile sözleşme imzalamama hakkı var mı. Tamam bizi seviyor ama diyelim başka bir büyük kulüpten teklif aldı, zorla tutabilecek miyiz, veya kendi bonservis bedelimizi dayatabilecek miyiz ?
    3- Seneye bonservisi aldığımız zaman, Sorloth'un kalan suresi 1 veya 2 sene olursa, o zaman istediğimiz bonservisleri nasıl talep edeceğiz ? Sorloth 1 sene bizde oynayıp bedava gidebilir mi ?

Bu konularda net bir cevap yok. Bu anlamda Ağaoğlu malesef taraftarı geçiştiriyor. Bu konuda yapılması gereken belli. Elimizdeki adamın ederi net 50m Euro. Bu işin şakası yok. Trabzonspor tarihinde Şota ile beraber bu potansiyelde başka yabancı golcüsü olmadı. Akıllı olmak zorunda. Yapılması gereken de çok basit. Bonservisi bu sene alıp, uzun süreli sözleşme imzalamak. Belki senelik 3 - 3.5 m gibi bir rakam ikna edici olabilir. Ve bu parayı da hakediyor. Sonuçta 50m bonservis kazanma potansiyeli olan ve leblebi gibi gol atan bir adamdan bahsediyoruz, bu adama verilmeyecekse bu paralar o zaman kime verilecek. Bu şekilde sözleşme yenileyip, seneye de hem Avrupa Şampiyonası, üzerine Şampiyonlar Ligi performansı ile çok büyük paralara satabiliriz. Eğer 6m bu sene ödenemiyorsa veya Sorloth için maaş bütçesi yaratılamıyorsa, seneye bu adamın opsiyonunu almak çok da işimize yaramayacak gibi. En azından Ağaoğlu'nun söyledikleri aksini göstermiyor.
    1. sorunuzun cevabını başkan açıklamadı ancak açıklamamasından anladığım kadarıyla öyle çok uçuk bir rakam değil 10-15 m euro civarında olduğunu tahmin ediyorum.
    2. sorunuzun cevabı var, Sörloth'la yapılan anlaşmanın detayları kap a bildirildi 2+2 yıllık anlaşma sağlanmıştır diye dolayısıyla biz 6 m euroyu yatırdığımızda Sörloth bu yılı saymıyorum önümüzdeki 3 yıl da bizim oyuncumuz demektir. Tabi o parayı yatırıp oyuncunun kalıcı sözleşmesi imzalandığında bu kez buyout devreye giriyor ve o miktar ne kadarsa oyuncu onu getirip istediği kulübe imza atabilir.
    3. Sorunuzun da cevabı var aslında dediğim gibi Sörloth'un 2 yıllık kiralık süresinden sonra normal şartlarda 2 yıl da bizimle kalıcı sözleşmesi oluyor yani serbest kalma bedelini ödemeden bir yere gitmesi söz konusu olamaz.

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Buyout maddesinden ziyade bence Sörlothun ortaya koyacağı karakter önemli, ben Trabzonsporda kalmak istiyorum derse olay biter ama Sörloth gibi bir oyununun da eminim yüksek hedefi vardır. Şuan dünyanın her takımında oynayabilir o kadar kaliteli bir futbolcu bekleyip görelim şuan konuşmak için çok erken.

Nereden
    İstanbul

Mevcut anlama şartlarında başkan haklı..Opsiyon 2 ile devam edecek.

Opsiyon 1 6m verip almak. Buyout devreye girince oyuncu düşük bir kar ile elden gitmiş olacak.
    Opsiyon 2 2 sene kiralık sözleşmesi sonunu beklemek. Nasılsa o zaman alabiliyoruz. Formu iyiyse sakat değilse alırız. Hem de adamı buyout ile kiralık sözleşmesi sonuna kalmadan "ucuza" elden kaçırmamış oluruz.

Bu gün ile kiralık sözleşmesi sonuna kadarki dönemde almak mantıksız. Tok satıcıyı oynayarak gelen teklifleri artırıp buyoutun üstünde bir fiyattan satma imkanımız olur. Dünyada futbol piyasası çok değişti. Kimse çok formda bir oyuncuyu ucuza almak için 1 sene beklemiyor artık. Bence sene sonunda almak için bize teklifler gelecek. Bonvervisini şimdi alırsak buyout ile elden kaçacak. Ama örneğin Realde oynamak isteyecek bir Sorloth sene sonu gitmek istediğinde fiyatını ben belirleyebileceğim.

Bence seneye Sorloth bizde kalmaz. Keyfini sürün. Şampiyonlar Ligi görsün de öyle satayaım dediğimizde buyout ile elden çıkarmak zorunda kalacağız. Bu nedenle bu sene gelen iyi bir teklife yönetim satışına onay verecektir.

Nereden
    İstanbul

KAP Bildirimi aşağıdaki gibiydi, burada buy out (serbest kalma) bedeli yoktu, başkan son tv röportajında bunu da söyledi. Bu bedel 10 milyon ise bize 4 milyon euro kalır ve Sorloth 31 Mayıs 2021 de ayrılır maalesef.

Profesyonel futbolcu Alexander Sörloth'un kulübümüze geçici transferi konusunda, Crystal Palace Kulübü ile anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre, Crystal Palace Kulübüne geçici transfer bedeli olarak iki yıl için toplam 750.000.-EUR ödenecektir.

Futbolcunun, 2020/21 sezonundaki resmi maçların (Süper Lig, UEFA Avrupa Ligi veya UEFA Şampiyonlar Ligi) %50'sinde ilk 11'de başlaması halinde 6.000.000.-EUR bonservis bedeli ile kesin transferi gerçekleşmiş olacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.
    Saygılarımızla.

Profesyonel futbolcu Alexander Sörloth ile 2+2 yıllık anlaşma sağlanmıştır.

Anlaşmaya göre oyuncuya;

2019/20 futbol sezonu için 1.500.000.-EUR garanti ücret,
    2020/21 futbol sezonu için 1.500.000.-EUR garanti ücret ödenecektir.

Futbolcunun transferi kapsamında menajerlik hizmet bedeli olarak, sözleşme garanti ücret tutarının %10'u ödenecektir.

Kamuoyuna duyurulur.
    Saygılarımızla.

Nereden
    İstanbul

Hatta yukarıdaki KAP bildirimine göre 2020-2021 sezonunda resmi maçların (Süper Lig, UEFA Avrupa Ligi veya UEFA Şampiyonlar Ligi) %50'sinde ilk 11'de başlaması halinde 6.000.000.-EUR bonservis bedeli ile kesin transferi kendiliğinden gerçekleşmiş olacağından buy out (serbest kalma) bedeli otomatik olarak devreye girmiş oluyor. Buna göre önümüzdeki sezon ortasında bile bu bedeli getirerek serbest kalabilir gibi bir riskte var.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)