Sayfa 62 Toplam 62 Sayfadan BirinciBirinci ... 12 52 60 61 62
Toplam 1550 adet sonuctan sayfa basi 1,526 ile 1,550 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig Cemil Usta Sezonu 1.Hafta | Kasýmpaþa 1 - 1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Nereden
    Artvin
    Yaþ
    50

Kasýmpaþanýn ligin en kötü takýmý olduðuna nasýl karar verildi anlamýþ deðilim. Trabzonspor yorgunluk gösterdi lakin yine de çok kötü deðildiler. Ýleri uçta oyuncularý fena deðil. Defanslarý çok zor geçilir durumda. Açýk oyunda olmadýklarý maçlarda Kasýmpaþaya gol atmak zor.

Yusuf Sarý, Ekuban, Wakame eksik oynadýlar ve takýmý da eksilttiler onun dýþýnda tüm oyuncular oyunun hakkýný vermeye çalýþtýlar. Defans hattý gayet iyi idi. Obi alýþýyor, Ünal Hoca maç trafiðine göre elindeki kadroda yollar arýyor bulacaktýrda. Kayýplar olur sorun deðil, olacaktýr.

Takýmýn maç tarafiði aðýr biraz daha esnek yorumlar yapýlmalý. Takým tam oturduðunda çok mutlu olacaktýr taraftar.
    ''7''

Mehmet BAÞ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    35

Sezon açýlýþýndan sonra bir maç deðerlendirmesi yapalým.
    Öncelikle rakip içi iki kelam etmek lazým. Kasýmpaþa gayet hazýr bir görüntü verdi. Fena takým olmamýþlar.
    Ýki takýmýn da maç içerisinde kaçýrdýðý ciddi pozisyonlar oldu. Fakat beraberlik adil bir skor oldu diyebiliriz.
    Biz rotasyonlu bir kadro ile maça baþladýk. Haliyle Prag maçýndaki o görüntümüzden uzak kaldýk.

Þimdi bölüm bölüm takýmý konuþmak gerekirse;

Defans hattý bu maç özelinde bir kaç yerleþim hatasý olsa da bence gayet tatmin edici bir performans gösterdi.
    Fernandes'i ilk kez izledim. Ve çocuðu çok beðendim. Campi de hazýrlýk maçlarýndaki kötü görüntüsünü atmýþ!
    Beklerimiz hepinizin malumu bildiðiniz gibiler. Bir yorum yapmaya gerek yok. Genel olarak defansta fena deðildik.

Orta sahada Mikel & Sosa çýktýk. Kaðýt üzerinde hoþ duruyor. Fakat Mikel kaðýt üzerinde durduðu gibi deðil.
    Mikel hem formsuz hem de etliye sütlüye hiç karýþmýyor. Bir futbolcu orada oynuyorsa böyle bir lüksü yok!
    Sosa bu maçta yine muazzam oynadý. Üç maçlýk periyottaki en iyi maçýný çýkarttý. Fakat Mikel iþi bozdu.
    Mikel'in bu gamsýzlýðý ve performans düþüklüðü devam ederse iþimiz sýkýntýlý! Allah'tan A. Parmak var.

Kanatlarda Nwakaeme ve Yusuf oldukça kötü bir performans gösterdi.
    Nwakaeme yorgun göründü. Ýlk yarýda sahada yoktu. Ýkinci yarý sonlarýnda biraz kýpýrdadý ama yetmedi.
    Yusuf'u ise hiç ama hiç beðenmedim. Maç boyunca aldýðý her topu olumsuz kullandý. Dahasý takýmdan kopuktu.
    Bencil yapýsý ve takýmdan kopuk topla gidiþleri göz týrmaladý. Pas oyununda hiç yoktu. Takýmýn en kötüsü idi.
    Yusuf'a küçük bir uyarý yapalým. Bu þekilde bencil oynarsa bir yýla kalmaz kapý önüne koyulur!

Alexander'ý tek baþýna konuþmak lazým. Yine muazzam bir maç çýkarttý. Golünü de attý.
    Üstün fizik yapýsý var. Bu fiziðin yanýnda muazzam bir hýz ve tekniði var. Allah nazarlardan saklasýn.
    Bu övgülerin yanýnda bir uyarý yapalým. Bu maçta biraz sakin kalsa iki gol daha yapabilirdi. Tecrübesizlik!
    Diðer forveti konuþursak; Ekuban oyuna girdikten sonra iyi oynamadý diyebiliriz. Bir iki pozisyonu da harcadý.

A. Ömür hakkýndaki eleþtirilere katýlmýyorum. Maça kötü baþladý ama sonra takým adýna iyi iþler yaptý.
    Alexander'ýn golündeki top çalmasý ve attýðý pas bazý arkadaþlarýn gözünden kaçýyor sanýrým. Muazzam bir iþti.
    Maç içerisinde birkaç delici hareketi oldu. Pas oyunumuza katkýsý ortada. Fakat Yusuf'u aradýðý çok net görünüyor.
    Bu maçta geçmiþ maçlara göre 10 numara pozisyonunda daha iyiydi. Ama yine de kanatta çok daha iyi görünüyor.

Sonuç olarak Trabzonspor bu yeni kadrosu ile geliþmekte olan bir takým görüntüsü veriyor.
    Kaliteli bir forvet, sönmüþ bir yýldýz orta saha, iki yeni stoper ile oynadýk. Geçen yýl ki o takým sahada yoktu.
    Fakat buna raðmen geçen yýlki gibi iyi izlenimler veriyoruz. Bu takým uyum saðladýðýnda çok iyi iþler yapacaktýr.
    Nacizane yorumum Sosa'yý 8 numarada tutup Y.Yazýcý yerine Alex gibi bir isim bakmak takýma level atlatacaktýr.
    Mikel ve Onazi'nin saðlam dönüþü ile defansif açýdan bir problem çýkmayacaðýný düþünüyorum. Ee bir de Doðan var.

Ýyiyiz iyiyiz. Ýyi bir yoldayýz. Bu takým oturunca güzel iþler baþaracaktýr.

Mehmet BAÞ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    35

Trabzonspor orta sahasýna dair...

Geçen sene Sosa - A. Parmak ve bu ikilinin önünde Yusuf ile oynadýk.
    Defansif olarak sýkýntýlar yaþasak da bu üçlünün muazzam pas kalitesi ile oyunu rakip sahaya kolayca yýkýyorduk.
    A. Ömür ve Nwakaeme'nin pas oyununa yatkýn olmasý ile rakipleri orta saha ve kanatlarda çökertmiþtik.
    Rakip sahada oynayýp hem ofansif futbol oynuyorduk hem de defansif zaaflarýmýzý perdeliyorduk.
    Bu sistem geçen yýl çok iyi iþledi. Güzel maçlar oynadýk ve kazandýk.

Bu sene bu diþlinin en kýymetli parçalarýndan olan Yusuf Yazýcý'yý gönderdik. Ne kaybettik?
    Bir kere Sosa ve A. Parmak'ýn önündeki o mücadeleci, þut atan ve ince paslar atan futbolcumuzu kaybettik.
    Bundan da ziyade o diþlinin rakip yarý sahada pas yapmamýzý saðlayan önemli bir elemanýný kaybettik.
    Bu kayýp ister istemez pas oyunumuzun kalitesini düþürdü. Bunu açýk bir þekilde görüyoruz.
    Bu sene oynadýðýmýz üç maçta da Yusuf'un rolünde oynayacak bir oyuncu eksiði göze çarptý.

Mikel'i aldýk fakat bu eksiði giderek oyuncu Mikel deðil. Mikel ancak Sosa'nýn yanýndaki oyuncu olur.
    Bence Yusuf'un oynadýðý yere Alex gibi pas ve þut atan biri alýnmalý ki geçen yýl ki gibi orta sahada baskýn olalým.
    Böylece geçen yýldan ezberimiz olan oyuna devam etmiþ oluruz hem de sýkýntý yaþamadan sezona deva ederiz.
    Ýþte bu noktada forvet transferinden ziyade bahsettiðim bu özelliklere sahip bir oyuncu transfer etmemiz lazým diyorum.

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Maçý iki kelime ile özetle deseler "pas hatalarý" derdim.

Saðlýk olsun, gönül isterdi ki 3 puan ile baþlayalým.Nasip deðilmiþ. Alýþtýk hareketli güzel oyuna, dün akþam mantara baðladýk.

Yine de takýmý teknik ekibi desteklemek lazým zor zamanlardan geçtik geçiyoruz.

Allah yardýmcýlarý olsun ayaklarýna saðlýk.

Yeni sezon hayýrlý olsun bu arada...

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Maçý tercih hatalarý iþe verdik. Yorgunluk da baþ gösterince kazanacak hamleyi yapamadýk. 2-3 maç sonra takýmýn çehresi deðiþmiþ olacak.

Karalar baðlayacak bir þey yok. Hala ligin en iyisiyiz.
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Jackdaniels - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Anlayamadýðým þey sezon yeni baþlamýþ daha 2 maç yapmýþ takým nasýl oluyor da pestili çýkýyor ? sezon ortasý olur anlarým 5-10 maç oynanýr hadi onuda anlarým daha 2 maçta yorgunluk olacaksa sezonu 3 kulvarda nasýl sürdereceðiz acaba çok kýymetli teknik ekip ?
    Bazen cehennem öbür dünya degildir...taraftarlarla cosmus,AVNI AKER\'dir!!!

adiloþ bebe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

hem oyuncularýn hem teknik ekibin aklý perþembe günü oynanacak olan AEK Atina maçýndaydý. Zorlu bir periyota girdik en azýndan gruplara kalarak ödülümüzü almamýz gerekiyor. Evet geçen seneye göre daha rotasyonlu bir kadromuz var ama bunu akýllý kullanmazsan dezavantaj olarak döner.
    Ýnsan kaImanýn tek yoIu, insanIýk dýþý bu sisteme karþý savaþmaktýr.
    Karl Marx
    анархія-мама

Doðan Keskin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Yaþ
    34

Wakeme çok yorgun, biraz diri olsa maçý almýþtýk. 2.yarý bi pozisyonda biraz hýzlý olsa karþý karþýya kalacaktý, geride kalýnca Abdulkadir pasý atmadý ona.
    Trabzonspor, tutkum.​

Nereden
    Rize
    Yaþ
    33

Alýntý sinex52 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Vay benim kardeþim sen yaþýyor musun ya
    Dur tahmin edeyim. Burak?

mawro61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýspanya

Prag maçlarý dahil, bu maçta da tamamen bireysel yeteneklerin ayaðýna bakýyoruz.
    Hiçbir bölgenin kendi arasýnda oturmuþ bir baðlantýsý yok.
    Yani takým halinde hareket söz konusu deðil.
    Defans yapmak veya hücuma kalkmak tamamen o an pozisyonun icinde bulunan oyuncunun eforuna baðlý.
    Haliyle güç ile bir yere kadar. Bazý oyuncularýn aþýrý yorulmasýnýn nedeni de bu.
    Takým olabilsek ligin en yetenekli ekibiyiz. Takým oyunu, hücum-savunma organizasyonlarý ise hocanýn iþidir.
    Benim anladýðým, hoca sadece antrenman yaptýrýyor.
    Taktik, varyasyon organizasyon vs çalýþtýramýyor.
    Böyle giderse sakatlýklar, yorgunluklar derken ilk yarý havlu atarýz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Alýntý mawro61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Prag maçlarý dahil, bu maçta da tamamen bireysel yeteneklerin ayaðýna bakýyoruz.
    Hiçbir bölgenin kendi arasýnda oturmuþ bir baðlantýsý yok.
    Yani takým halinde hareket söz konusu deðil.
    Defans yapmak veya hücuma kalkmak tamamen o an pozisyonun icinde bulunan oyuncunun eforuna baðlý.
    Haliyle güç ile bir yere kadar. Bazý oyuncularýn aþýrý yorulmasýnýn nedeni de bu.
    Takým olabilsek ligin en yetenekli ekibiyiz. Takým oyunu, hücum-savunma organizasyonlarý ise hocanýn iþidir.
    Benim anladýðým, hoca sadece antrenman yaptýrýyor.
    Taktik, varyasyon organizasyon vs çalýþtýramýyor.
    Böyle giderse sakatlýklar, yorgunluklar derken ilk yarý havlu atarýz.
    Geçen sene bizim takým organizasyonumuz kötü deðildi.
    Bu sene henüz takýmlaþamadýk.
    Hele bu maç, tamamen daðýnýkdýk.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Daha iyi olacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Yalnýz bu rotasyon iþinin b.kunu çýkarmamak lazým.
    4 oyuncu ayný anda biraz organizasyonu bozdu. Biraz da deðil epeyce.
    Neyse , ders çýkarabilen bir kiþi Ünal Hoca.
    Bir daha ayný þeyi yapacaðýný sanmýyorum.

Sacit - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    38

Donis son 15 dk Ömür'ün yerine girebilirdi.
    Ünal Karaman geçen yýlda takýlýp kalmasýn!

Halen daha çözülemeyen bir problem var!!

Rakip takým ortasahayý çok kolay geçiyor
    Hemen kanatlara iniyor

Bu problem ne zaman çözülecek?

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Kaleci ve santraforun bu kadar iyi oynadýðý maçý kazanamiyorsak vay halimize.

Gökhan Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    33

Elbette her þeyi zaman çözer ama ortada ben bunu oynamak istiyorum diye bir þey de olur. Þu an bu takýmýn skorer on numaraya en yatkýn ismi donis. Her maç oynamalý ve takýma adapte olmalý. Ayrýca ben parmak konusunda hocanýn hata yaptýðýný düþünüyorum. Enerjimizin yüksek olduðu maçýn baþýnda var gücümüzle oynuyoruz. Fakat bu süreçte sahada olmasý gereken kiþi oni deðil parmak. Obi oyunu yavaþlatýyor. Yani bizim dengeli oyun oynadýðýmýz zamanlarda oyunda olmasý çok daha iyi olur bence. Bu takýmýn altý numarasý olmayacaksa parmakta ýsrar etmekte fayda görüyorum. Takým yapboz gibi olmamalý. Abdülkadirden on numara oluþturmaya çalýþmaktansa alt yapýdan birini zaman zaman denemek bana daha doðru geliyor. Çocuk orada iyi oynuyor sosa ve pereria ile bir uyumu da var senelerdir artýk bozmayalým bunu. Stoperlerde de bu dörtlüden bir ikili oluþturmamýz lazým. Ve devamlý olarak onlarýn oynamasý lazým. Tabii bu bir süreç iþi ama kararý ne kadar çabuk verirsek o kadar kardýr.
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    DNA-TS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Daha ilk lig maçýmýzdý, rakip kim olursa olsun asýlýyor maça. Kaldý ki yrdiðimiz golde top mikele çarpýp gol oldu.
    öyle çok kötümser olacak bir durumyok ama hücumda þartlanmýþlýk var gibi hep saðdan saðdan gidiyoruz.
    halbuki saðdan giderken direksiyonu sola kýrsak novak ve nwaka boþta sürekli.
    Sarý yerine donis girseydi daha hücumcu olurduk savunma yönüne biþe demem ama. Savunmamýz iyiydi pas çýkmasý pozisyon almasý falan.
    ben duran top organizasyonu için birþeyler demek istiyorum bu kadar uzun varken neden bel hizasýndan ön direðe top atýlýyor anlamýyorum. Kaldýr topu güzelce campi ivanildo sørloth birisi vursun yada teþebbüs etsin.
    yusuf sarý þimdilik hamle oyuncusu olur çünkü halýsahada top atýp adam geçen tiplere benziyor paslý oyunda tökezledi.
    kazansakta eleþtirecektik yolumuz uzun eksiklerimiz var bize düþen destek olmak.
    ünal hocama güveniyorum.

Mehmet Cihan Kocaman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

1- Orta sahamýz inanýlmaz çabuk geçiliyor. Göbekte çok büyük boþluk býrakýyoruz. Rakip takým oyuncaklarý topu kendi yarý sahasýndan alýp yürüyerek yada iki üç pasla ceza sahamýza kadar 3-4 saniyede iniyor. Bu sorunu çözülecek gibi durmuyor malesef.

2- Linç yiyebilirim ama Mikel çýktýktan sonra oyunun kontrolü rakibe geçti.

3- Her ne kadar Campi-Fernandes gayet iyi maç çýkarsa da rotasyonu yanlýþ mevkide yaptýk. Keþke Nwakaeme yerine Donis baþlasaydý.

4- Sosa'nýn omuzlarýndaki yükü acilen hafifletmek lazým.

5- Sturridge mutlaka alýnmalý.

mkmoglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

burda herkes futbol duayeni dün beþ atarken atýyorduk tutuyorduk bügün öldük bittik..

erenslash - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    "Annuit cœptis"

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Mactan önce böyle bir skor beklemiyordum. Rahattim, kazaniriz sandim
    Bazý insanlar, seninle sadece boþ zamanlarýnda konuþurlar. Bazý insanlar ise seninle konuþmak için zamanýný ayýrýrlar.
    Elazýð'lý.

cakalkerem - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

ben unal hoca yerýnde olsam kanat oyuncularýna ve beklere her ýdman sonrasý 1 saat orta idmaný yaptýrýrdým..
    Ulen kule gibi forvet var adam her topa vuruyor ama ne yazýkký orta gelmiyor..gelenlerde aya taca gýdýyor...

Trabzon bir aþk hikayesi deðildir.
    Trabzon Aþktýr gerisi hikayedir.

cakalkerem - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

bu arada lýgýn ýlk maçý fenere 3 penaltý....hadý penaltýlar penaltýda sen 25 dakýkada 3 penaltý yaptýrýyorsam takým fýlan deðilsinyerin geldiði yer olur sezon sonu

Trabzon bir aþk hikayesi deðildir.
    Trabzon Aþktýr gerisi hikayedir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Hoffenheim maçýndaki ikinci gol, Parma maçýndaki ilk gol ve bu maçtaki gol savunma yerleþim hatasýyla konsantrasyon kaybýna baðlanabilir. Sturridge ile yatýp kalkarken birbirine benzer bu tarz aksaklýklarý atlamamak lazým.

sinex52 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Yaþ
    33

Alýntý Ercan Erten Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Dur tahmin edeyim. Burak?
    Zor olmadý

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)