Sayfa 19 Toplam 62 Sayfadan BirinciBirinci ... 9 17 18 19 20 21 29 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1535 adet sonuctan sayfa basi 451 ile 475 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: John Obi Mikel

matalar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Hakkını yemeyelim ikinci yarı yanından geçenlere güzel eskortluk yaptı
    Katranı dövmeyle olur mu şeker ?

Furkan Özdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

En iyi oyununu oynadı ama hücuma zerre katkısı yok. Katkı amaçlı şişirdiği toplar da rakibe gitti hep.
    Her şey bittiğinde, hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır. (Alija Izetbegović)

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Dün, Alanya-fb maçındaki Ceyhun'u izledim, bir de bunu. Beğenmediğimiz Ceyhun, bundan çok daha iyi. Komik ama gerçek.
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Ceyhun daha iyi değil.
    Alanya 40 metrede top oynuyor.
    Biz 70 metrede.
    Ceyhun'un sürekli 10-15 metre etrafında yardımlaşacağı arkadaşları var.
    Bizde orta saha adamları topu alınca ileri doğru en yakın adam bazen 30-40 metrede.

Bu taktikle alakalı bir durum.
    Hiç topçulara kabahat bulmayın.

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Net bir sekilde kadro planlamasinda hata var. Obi Mikel kötü futbolcu mu kesinlikle hayir. Mesele bu iste,
    bizim isimizi gören bir oyuncu degil.
    Bize net farkli bir oyuncu lazimdi, bunu da Teknik Ekip detayli analiz etmedigi ortaya cikiyor.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Çağdaş DENİZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum

Getafe maçında oynarsa daha fazla gelişme bekliyorum
    Beşiktaş maçından sonra kendini bulacak inşallah
    "Eğer yasalara saygı gösterilmesini istiyorsak, önce saygı gösterilecek yasalar yapmak lazımdır."
    Louis D. Brandeis

ilelebeTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Olayın Mikel ile alakası yok. Orta sahada oynattığın 3 adam birbirine benzer oynuyor. Üçünün yan yana olduğu bir fotoğraf paylaşıldı. Geriden biri oyunu kuruyorsa diğer iki kişi ona göre pozisyon alacak.

İşte bizim oynadığımız oyunun fotoğraflanmış hani. Görüyorsunuz defans hattı nerede, orta saha nerede, hücum nerede. Bizim takım sahayı parselleyemiyor. Bu tamamen taktiksel bir sorun.

Bud Spencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı ilelebeTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olayın Mikel ile alakası yok. Orta sahada oynattığın 3 adam birbirine benzer oynuyor. Üçünün yan yana olduğu bir fotoğraf paylaşıldı. Geriden biri oyunu kuruyorsa diğer iki kişi ona göre pozisyon alacak.

İşte bizim oynadığımız oyunun fotoğraflanmış hani. Görüyorsunuz defans hattı nerede, orta saha nerede, hücum nerede. Bizim takım sahayı parselleyemiyor. Bu tamamen taktiksel bir sorun.
    kardes nasil sorun mikelde degil...Yasin Altuntas renkdasimizin attigi videoyu izle lütfen:
    https://twitter.com/atavratsosa/stat...387307013?s=21

bu adamin gamsizligi emerson'u bile özlettiriyor..mac boyunca böyle, bundan iyisinide yapamaz...devre arasi yollar ayrilip 4+2mi 8-2mi ne yaparsa yapsinlar oraya iki tane adam lazim

ünal karaman bunlara oyunu 80metrede oynayin demiyor herhalde, ortasahan cikmiyor cikamiyor...dengeli iki tane merkez ortasahamiz en son okay mbia ile oldu onlarida tutamadik zaten..yazik bizlere
    Forvete: Tencere Hill
    Sidober: Bud Spencer

ilelebeTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı Bud Spencer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes nasil sorun mikelde degil...Yasin Altuntas renkdasimizin attigi videoyu izle lütfen:
    https://twitter.com/atavratsosa/stat...387307013?s=21

bu adamin gamsizligi emerson'u bile özlettiriyor..mac boyunca böyle, bundan iyisinide yapamaz...devre arasi yollar ayrilip 4+2mi 8-2mi ne yaparsa yapsinlar oraya iki tane adam lazim

ünal karaman bunlara oyunu 80metrede oynayin demiyor herhalde, ortasahan cikmiyor cikamiyor...dengeli iki tane merkez ortasahamiz en son okay mbia ile oldu onlarida tutamadik zaten..yazik bizlere
    Videoya gerek yok 90 dk izledim ben maçların hepsini. Adam yoruldu diye etiket vurmaya gerek yok. Parmak da kaç maçtır rakibe refakat ediyor. Sorloth topa vuramıyor bile. Yani bu işin isimlerle alakası yok. Belli bir oyun planımız yok. Sadece ilk Aek maçının ikinci devresi tam bir takım oyunu oynadık. Saldım çayıra mevlam kayıra gibi oynarsan orta sahan da çıkamaz stoperlerin de takımı ittiremez. Rakipler her maç pozisyon manyağı yapıyor bizi. Bunun tek nedeni oynadığımız düzensiz oyun. Problem tamamen taktiksel. Bu işi çözecek olan teknik kadrodur.

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

https://imgyukle.com/i/oGB6Zn
    Bu pozisyonda yeri doğru olan tek futbolcu Sorloth ve topla çıkan Pereira. Stoperlerin biri ofsayt çizgisi diye öne çıkmış diğeri geride kalmış. Sosa İki stoperin açılıp ortasına girip oyunu başlatması gereken yerde değil. Obi Mikel Topla çıkış yapan oyuncuya verkaç yapabileceği veya merkezi boşaltacağı yanında bir oyuncu götüreceği koşuyu atmamış. Parmak alternatif pas kanalı pozisyonunu veya Mikel'e atılacak pas sonrası seçenek olabilecek bir pozisyon almamış. Wakaeme ve Advijaj klasik 4-3-3 forveti gibi en uçlara açılmış oysaki bek topla çıkarken kendini göstermen lazım.
    Ey Türk Gençliği!
    Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafa etmektir.

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ceyhun daha iyi değil.
    Alanya 40 metrede top oynuyor.
    Biz 70 metrede.
    Ceyhun'un sürekli 10-15 metre etrafında yardımlaşacağı arkadaşları var.
    Bizde orta saha adamları topu alınca ileri doğru en yakın adam bazen 30-40 metrede.

Bu taktikle alakalı bir durum.
    Hiç topçulara kabahat bulmayın.
    Alanya'nın 3.golünü izleyin. Ceyhun, forvet gibi rakip stoperlerin arasına koşu atıyor ve rakibin dengesini bozuyor, topu kapıyor, diğer eleman gidip golü atıyor. Mikel ise 10 metrekare alan belirleyip sağa, sola, geriye cılız pas atmakla meşgul. Ne defansif ne de ofansif katkı var. Hadi ofansı geçtim, defansif anlamda en ufak bir katkısı yok adamın. Doğan girsin de sertlik olsun istiyoruz.
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Alıntı İ. SARAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alanya'nın 3.golünü izleyin. Ceyhun, forvet gibi rakip stoperlerin arasına koşu atıyor ve rakibin dengesini bozuyor, topu kapıyor, diğer eleman gidip golü atıyor. Mikel ise 10 metrekare alan belirleyip sağa, sola, geriye cılız pas atmakla meşgul. Ne defansif ne de ofansif katkı var. Hadi ofansı geçtim, defansif anlamda en ufak bir katkısı yok adamın. Doğan girsin de sertlik olsun istiyoruz.
    Eğer sen ileri çıktığında geri hatlar sana yaklaşmayıp 40 - 50 metre boşluğun oluşmasına sebep veriyorsa ileri çıkamazsın.
    Senin bölgen bomboş kalacaktır çünkü.
    Bu taktiksel sıkıntı.
    Kimi koyarsanız koyun benzer sonuç alırsınız.
    Atiba'yı koyun savunma yönünde sertlik gösterse de sonuç değişmeyecek. İleri geri yapamaz.
    İleri geri takım halinde olur.
    Bireysel değil.

Erol Bulut Malatya'da da benzer sonuç üretti geçen sene.
    Takım halinde oynuyorlar.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı ilelebeTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videoya gerek yok 90 dk izledim ben maçların hepsini. Adam yoruldu diye etiket vurmaya gerek yok. Parmak da kaç maçtır rakibe refakat ediyor. Sorloth topa vuramıyor bile. Yani bu işin isimlerle alakası yok. Belli bir oyun planımız yok. Sadece ilk Aek maçının ikinci devresi tam bir takım oyunu oynadık. Saldım çayıra mevlam kayıra gibi oynarsan orta sahan da çıkamaz stoperlerin de takımı ittiremez. Rakipler her maç pozisyon manyağı yapıyor bizi. Bunun tek nedeni oynadığımız düzensiz oyun. Problem tamamen taktiksel. Bu işi çözecek olan teknik kadrodur.
    Evet durum böyle. Rakip her pozisyonda kaleye iniyorsa oyuncu hatasından çıkmıştır iş.

Tabi kadrodan 4 oyuncu eksildi. Uyum ve ideal kadro problemleri var. Bunlar bir anda toparlanacak şeyler olsaydı herkes yapabilirdi.

Sadece rakibe odaklanıp eksiklerden yararlanıp bir puan iyidir şeklinde oynamak kolaydır. Ama kazanmaya oynarken hücum savunma geçişlerini üst düzeye çıkarmak, pas ve pres bağlantılarını kurmak zaman alır. Hocaya bu konuda zaman vermek gerekir.

Hafta içi de maç olduğu için, yorgunluk seyahat derken bunarı oturtmak uzun da sürebilir. Belki de oyuncu tipi yüzünden veya hocanın taktik anlayışından dolayı hiç ideal birşey göremeyeceğiz.
    Durum böyleyken en azından skor avantajı yakaladığımız maçlarda oyunu öyle bitirmenin çözümleri bulunabilir. Nwakeme'nin top tutması, doğan'ın oyuna girmesi falan aslında daha önceki maçlarda bunu yapmıştık. Bu maç niye böyle oldu ben de anlamadım.
    Konu artvints tarafından (17.09.2019 Saat 16:54 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Parmak refakatçi, Sosa kondüsyonsuz, Mikel zaten yetersiz.
    Sadece savunma yapmayı bilen Doğan eh işte değil mi?
    Çünkü Hücum katkısı vermek gibi bir derdi yok.

Bir kaç maç oynasın Doğan, bu sefer hücuma katkı veremiyor diye Doğan'ı gömeceksiniz.

Savunma hücum arasındaki 60-70 metre uzunluk 40 metre en, yani 2500 metre kareden fazla alanı daraltmak yerine bu boşluğa 3 oyuncuyu bilmem kaç kombinasyonla dizerek olayı çözeceğinizi düşünüyorsanız çok beklersiniz.

O alan 30-40 metreye düşecek, ön tarafın yapacağı hataya arka taraf anında müdahale edebilir şekilde sürekli dizilecek takım.

O zaman Ceyhun Gülselam denen teknik özürlü, kağnı hızındaki adam bile altın gibi görünür gözünüze işte.

Ona teknik direktörün ortaya koyduğu teknik - taktik katkı diyorlar.

Bizimki henüz koyamadı.
    Biraz daha koyamazsa başı beladadır.
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafından (17.09.2019 Saat 16:43 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

Obi'yi Chelsea'de izlemeyenler küfür edecek nerdeyse adama. Bu adam böyle. Bunu bize gerekli oldugunu düsünenler kimler?
    Bazı insanlar, seninle sadece boş zamanlarında konuşurlar. Bazı insanlar ise seninle konuşmak için zamanını ayırırlar.
    Elazığ'lı.

Trabzonspor 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Net söylüyorum, bu macın ilk 20 dksında emin oldum, çöp.

riv riv riv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bu adamın Aykut akgünden farkı malafat uzunluğu
    Meşin yuvarlak, gugul ve gügüm.

Yasin Altuntas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Trabzonspor 61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Net söylüyorum, bu macın ilk 20 dksında emin oldum, çöp.
    Ilk yarinin en iyi oyuncusu Obi Mikeldi.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    "30 Gol ve Assist (20 Gol, 10 Assist tahminimce) yazin bir kenara !!! Sezon sonu görüşürüz"Tarih: 04.08.2019, 14:24 --> https://forum.bordomavi.net/showthre...post1921122696

Nereden
    İstanbul

Ne yaptı ilk yarıda anlatın biz de bilelim.

Nereden
    İstanbul

ilk yarı takımın en iyisi bile denilebilir niye gömüyorsunuz yine anlamadım.

Yasin Altuntas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Trabzonspor 61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yaptı ilk yarıda anlatın biz de bilelim.
    Neye göre cöp tanimlamasi yapildi onu söylemek daha faydali. Orta sahayi toparlayan (tahminen) ilk yarinin en cok pasini yapan, top kazanip alan kapatan ve hatta 1-2 kilit pas atan bir oyuncu vardi.

Ön yargi kirilmasi cok zor. Ayrica bu bir de beklenti meselesi, ben Obi Mikel‘den calim, sut falan beklemiyorum ki.

"30 Gol ve Assist (20 Gol, 10 Assist tahminimce) yazin bir kenara !!! Sezon sonu görüşürüz"Tarih: 04.08.2019, 14:24 --> https://forum.bordomavi.net/showthre...post1921122696

riv riv riv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sadece bu adama odaklandım, asla boşa kaçmıyor, koşu yapmıyor, orta alandaki adam koşmazsa pas yapamazsın, bu kadar net eksik oynatıyor, iyi oynadığını söyleyen arkadaşlar duygusal olmayın lütfen bu adam tükenmiş
    Meşin yuvarlak, gugul ve gügüm.

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

İlk yarı çok kötü olduğunu düşünmüyorum.En azından önceki maçlara nazaran.

Dünyanın faulünü yaptılar adama.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Yasin Altuntas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neye göre cöp tanimlamasi yapildi onu söylemek daha faydali. Orta sahayi toparlayan (tahminen) ilk yarinin en cok pasini yapan, top kazanip alan kapatan ve hatta 1-2 kilit pas atan bir oyuncu vardi.

Ön yargi kirilmasi cok zor. Ayrica bu bir de beklenti meselesi, ben Obi Mikel‘den calim, sut falan beklemiyorum ki.

Fazla polyanna gördüm seni bro. Aha görüyoruz oynadıgı topu. Olumlu yorum yaparsak düzelcekse sabaha kadar övelim sıkıntı yok. Fakat bu adam bitmiş, bize posasını yollamıslar

Mert' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Üstüne para vermeden kurtuluruz umarım en kısa zamanda.
    Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)