Sayfa 23 Toplam 25 Sayfadan BirinciBirinci ... 13 21 22 23 24 25 SonuncuSonuncu
Toplam 608 adet sonuctan sayfa basi 551 ile 575 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: STSL 28. Hafta | Bursaspor 0 - 1 Trabzonspor | Maç Sonucu

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı redbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim penaltı dışında zatem diğerlerini yapıyor ama icraati yok
    diğerlerinin de icraati yok. yusuf'un en azından gelişme şansı var.

ilelebeTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Kazanma alışkanlığı önemli.

Gökhan Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bazı oyuncular üzerlerine yük ve sorumluluk aldıklarında ekstra performans ortaya koyarlar. Ortalama oyuncuların Anadolu takımlarında önemli iş yapmalarının hatta takımım direği olmalarının sebebi budur. Yusuf da bana bunu düşündürüyor. Takımın dağıldığı ve sekiz numara oynadığı sıralarda üzerine büyük yük almış ve beklenenin üzerinde performans sergilemişti. Şimdi ise görevler paylaşıldı ama Yusuf bulunduğu bölgenin özelliklerini tam karşılayamadığı ve tek sorumlu olmadığı için vasat bir performans sergiliyor. Hoca bir süre sonra abdülü yusufun yerine koyarsa şaşırmam artık

Full HD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Ama ne goldü be!

CİVELEK.61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Maçla ilgili 2 tahminim vardı.
    1.Tıpkı Mesut Bakkal'ın Alanyasporun başındayken oynadığımız ve 1-0 yenildiğimiz maçtaki gibi orta sahası güçlü ve stoperlere baskı yapan,topu öne doğru şişirmemizi sağlayıp,pas aralarına girip,önde baskı yapıp,hava toplarını alıp bizi bozarlar ve şanssız bi golle yeniliriz diye düşünüyordum.
    2.Takım olarak daha öncedende edindiğimiz tecrübelerle birbirimize daha yakın oynayıp,pas mesafelerini kısaltıp topu daha iyi ve hızlı bi pas oyunuyla hücum bölgesine taşır,yapacağımız al-verlerle,wakame ve Eku'nun kuvvetinden faydalanarak topu ön bölge de tutarız diye düşünmüştüm ki bu seçeneğe daha yakındım.
    İkinci tahminim kesinlikle gerçekleşmedi.
    Birincisi de nispeten maçın ilk yarısında Bursaspor tarafından gerçekleşti.
    Oyun genel anlamda kısırdı.
    Rakibin bizi bozmasından daha ziyade biraz fazla rahat ve lakayıt oynadık.
    Sosa'nın uzun pas olayını pek beceremediğini daha doğrusu sevmediğini daha evvel çok görmüştük.
    Eeee böyle olunca da kaos futbolundan medet umar gibi oynadık.
    Ancak böyle enteresan bi golle kazanılabilecek bi maçtı.
    Bireysel olarak çok beğendiğim kimse olmadı.
    Fakat parmak'ın çevre kontrolu sorunu,Yusuf'un duran top sorunu,takımın penaltı kullanma sorunu,Ekuban'ın top kontrolu sorunu,HüseyinTürkmen'in baskı altında çok basit hata yapma sorunu,Uğurcanın elle kontraatak başlatabilecek yerlere topu atamama,topu elle oyuna sokamama sorunu,takımın ön taraf ayrı arka taraf ayrı bi dünya sorunu halen devam ediyor.
    Bunları düzeltmek zaruri fakat pek ilerleme yok.
    İçerde oynadığımız topa hakim olmaya dayalı,yerden oynanan,birbirine yaklaşarak ve yardımlaşarak oynanan oyun,bizim eldeki kadronun en iyi oynayabileceği sistem.
    Bu sistemin en önemli parçası ve beyni de Sosa.
    Şu sistemi peş peşe 5-10 maç kesintisiz,aynı mantaliteyle oynayabilecek şekilde oturtabilmeliyiz.
    Arada iş kazaları olur tabiki fakat bu oyunu içerde dışarda zor maç kolay maç ayrımı yapmadan oynarsak bi oyun şablonu oluşur ve buna uygun profilde oyuncular transfer edilirse,ancak üzerine koyarak devam edebiliriz.

Soner Albayrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Takımda en iyi penaltıyı Yusuf atar bence. Şut atarken hem sakin hem de güçlü sol ayağı var. Şu işe bir türlü çözüm bulamadık.

Çağatay96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Barışın elle alması

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Tebrikler Fırtınam...

Seriye devam...
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

redbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    diğerlerinin de icraati yok. yusuf'un en azından gelişme şansı var.
    kardeşim sen anlamadın sanırsam diğerleri derken zaten korner ve frikileri yusuf atıyor ben yusuf un asist ve gol anlamında icraati yok demek istedim

Ibrahim Gaygusuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Herzaman iyi futbol oynanmiyor maalesef.

Bakkalin takimin basina gecmesi, yeni baslangic demektir. Ligin ilk macina cikiyormus gibi cikti Bursa. Onun icin onceki formunu bize etki etmiyecekti.

Iyi basladi Bursa, Ibanezin cizgiden cikardigi ve Ugurun cikaridigi pozisyonlar var.

Yusufuda seviyorum ama Abdulkadir cok cok ozel bir futbolcu.

Unal hoca takim ile fazla oynamiyor bunuda ben herzaman desteklerim. Roda'nin yedek olmasini sevincle karsiladim. Trabzonsporun en guclu 11i belirgin olmasi lazim.

Rakip oyuncular tabiki bizi.yenmek icin oynicak ama nasil motive olduklarini cok merak ediyorum Yusuf ve Aytacin bakalim haftayada ayni motivasyon ile devam edeceklermi
    Futbolcularin sirtindan inin artik, bu takim icin ter doken her futbolcu degerlidir
    HEP
    DESTEK TAM DESTEK

Salih Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Yusuf’un duran top sorunundan bahsedilmiş. Bu maçı izlemedim ama özette iki tane duran top vardı biri Nwakaemenin direkten dönen topu diğeri de kornerden Hüseyin’in kafasına attığı top. İki orta da güzeldi ve gol olsa iki asist olacaktı.

hyasin61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Saglam bir penaltıcı bulmak lazım
    Çünkü sevdim ve ben kalbiyle yaşayanlar zümresindenim.

Trabzonspor Kongre Üyesi

sbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bursalı yazarlar Trabzonun gençleri Bursa’nın gençlerine göre çok çok iyi diye yazmışlar.Bursa altyapısı kökenli bir kalecileri vardı birde Ertuğrul.
    .........::::ıl cApiTaNo::::.......

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Müthiş gol

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı hyasin61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saglam bir penaltıcı bulmak lazım

Yazici vurmali, sert köseye.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Nereden
    Trabzon

Güzel bir galibiyet aldık böylece zor bir maçı daha geride bırakmış olduk.Tüm oyuncularımızı tebrik ederim.

Maça gelirsek beklendiği gibi ev sahibi olma avantajı,üç puana olan ihtiyaçları ve yeni hoca gelişi sebebiyle bursalı oyuncular çok istekli başladılar.İlk yarı fiziksel açıdan bize üstünlük kurdular o sırada aklıma erzurum maçı geldi,golü yemezsek ikinci yarı bursa da oyundan düşecekti nitekim öyle oldu.İkinci yarı skoru alıp güzel bir deplasman zaferine daha imza attık.

Takım olma yolunda önemli mesafe katettik.Herkes birbirinin hatasını telafi etmeye çalışması çok güzel bir durum.Örneğin bu maçta takımın oyun içinde kalmasını Uğurcan Çakır sağladı o kalede sağlam durup gol yemeyince ikinci yarı abdülkadir ile fişi çektik.Geçen maçı bize antony hediye etmişti.Bu maçta abdülkadir ömür sahne aldı.Bunlar takım olma ibareleri.

Eksiklerimizden bahsedersek hâlâ birçok konuda eksiğiz.Stoperlerimiz basit hatalar yapıyor.Aslında ikiside iyi stoper ama stoper mevki tecrübe isteyen bir mevki dolayısıyla oraya toparlayıcı tecrübeli bir transfer lazım.

Forvette ekuban pozisyon alışı konusunda hugonun gerisinde ama fizik güç anlamında defansif katkı anlamında orta sahaya büyük güç katıyor.Öne geçtiğimiz birçok maçta puan kaybetme sebebimiz bu hücumcuların son dakikalarda oyundan düşmesi sonucu oluyodu.Bu maç ekuban orda olunca maçın sonunda ciddi baskı yemedik skoru korumasını bildik.

Maçın yıldızı abdülkadir ömürden bahsedersek sakatlıktan sonra çok iyi geri dönüş yaptı.Geçen hafta da oyuna girip çok güzel işler yapmıştı.Aslında o maçtaki performansı bu maça ilk onbirde başlaması için yeterli idi fakat onun mevkisinde olcay da çok iyi performans gösterdiği için forma adaleti bakımından olcayla devam etmemiz gerekti fakat bu maç formayı olcaydan aldı abdülkadir,ikisi arasında güzel bir rekabet oluştu bu rekabeti tüm mevkilerde sağladığımız da o zaman çok farklı bir takım ortaya çıkacak.

Yusuf bu maç duran topları iyi kullandı.Hatta benim gözümde asistler de yaptı fakat bizim sezon başından beri duran toplara vurma konusunda oyuncularımız beceriksiz gelecek sezon duran toplardan özellikle kornerlerden beş,on gol katkı bekliyorum daha doğrusu istiyorum.

Gelelim can sıkan bir başka konuya.Penaltı kaçırma konusu artık can sıkmaya başladı,sosa gibi bir oyuncu o topu yan filelere nasıl asamaz aklım almıyor en sonunda Uğurcan Çakıra git sen kullan,golcü kaleci ünvanını alırsın diycez atamasan da problem yok biz zaten hep kaçırıyoruz diyecez herhalde.

Bu arada u21 maçında berkayın iki güzel gol atması acaba son vuruşlarını geliştirmeye başladı mı sorusunu akıllara getirdi umarım öyledir.Çünkü top tekniği ve pasa yatkınlığı çok iyi son vuruşlarını geliştirirse farklı seviyelere çıkar.

Tekrar maça dönersek özgüven kazanma açısından güzel bir maç kazandık son haftalardaki deplasman zaferleri ile hem deplasman fobisini yenmiş olduk hemde seri galibiyet elde ederek önemli bir iş başardık.Şimdi keyifle rakiplerimizin maçlarını tekrar izleyebiliriz ondan sonra da malatya dan rövanşı almak için çalışmalara başlama zamanı.

Nereden
    Kuzey Afrika

Bursa çok iyi alan kapattı. İyi savaştılar. Oyunu kurmakta zorlandık. Böyle maçlar çok olacak ilerde burada kiliti çözecek bireysel yetenekler ve duran toplar olur. Duran toplarda Ekuban ve iki stoperimize çok güzel toplar kesti Yusuf ama üçü de beceriksiz. Bence hem golcümüzü hem de stoperlerimizin kalitesini artırmayız bunu ister transferle isterse de gelişimle yapsınlar ama bir şey yapmak lazım.
    orta sahada Sosa dinlendirilmesi gerekiyor çıkmadan arda çok maç oynadı ve yıprandı
    Novak geri dönerse daha da iyi olacaktır

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

bu hafta da bjk ve gs maç kazanırsa artık stres yapmaya gerek kalmaz. çünkü bir daha fark kapatacak bir hafta yok. malatya maçında parmak ve ekuban yedek kalabilir, sarı kart sınırındalar, sert maç olacak. fener maçına ikisi çok lazım.

Nereden
    İstanbul

Ben eldeki mevcut oyuncularla hep şöyle bi sistem futbolu hayal ediyorum.
    Sosa-Parmak-Yusuf orta sahasında sorumluluk paylaşımı dengeli olmalı.
    Bu üç oyuncudan Sosa topla ilk buluşan geriden oyuna kısa paslarla (Selçuk inan gibi bi tarzı yok uzun pas sevmiyor) yön veren,topu atakları başlatacak noktalara kısa pas alışverişleriyle getiren,orta sahanın gerisinde oyunu yapılandıran bi oyuncu profili hayal ediyorum.
    Parmak'ı bu sistemin bağlantı oyuncusu olarak görüyorum.Parmak pas oyununun sıkıştığı anlarda topu dürtmek,bi kaç adım ileriye taşımak,ekseninde dönmek,etkili şut alanları bulmak,seyrekte olsa dikine koşularla "caydırıcı ve önlem alınması gereken oyuncu" profili çiziyor.
    Eldeki oyunculardan bunu en iyi yapan parmak.
    Bir 8 numarada olması gereken extra işlerin fazlası var fakat bir 8 numarada olması gereken asli ve en temel unsurlarda sıkıntı var ki
    Mesela çevre kontrolü,mesela kendi kalesinin önünde tehlike bölgesinde abuk sabuk işler denemek gibi(Hatta dün akşamda yaptı bunu maçın başlarında üç kişinin arasından güzel bi hareketle çıkayım derken az kalsın gol yediriyordu.Maçı izleyenler hatırlar),Mesela rakiplerin kucağında oynayabilmek,gerektiğinde topu ayağında tutup faul alabilmek gibi,sırtı dönük oyunda rakibin yaptığı baskıya karşı koyabilecek güç eksikliği gibi
    Parmak topu dürtmek ve kendine alan açma konularında topla ilişkisi çok iyi olan,fiziki durumuna rağmen rakibi karşılama ve pozisyon alma becerisi fena olmayan,pas alışverişinde etkili olan,akıllı bir oyuncu profili.
    Eksiklerini giderdiğinde Ben Parmak'ı kafamdaki sistemde bağlantı oyuncusu olarak çok uygun görüyorum.
    Yusuf Yazıcı'da bu sistemin hucum yönünü,yani final hareketlerini gol bölgesindeki oyunu yapılandıran forvet ve kanat oyuncularını pozisyona sokan,akan oyunun hızını kesmeyen szmkowiak tarzı araya top bırakabilen,daha sade,daha basit,al verleri tercih eden bir 10 numara olarak,aynı zamanda 8 numarayıda oynayabilecek bir oyuncu olarak hayal ediyorum.
    Beşiktaş'ta bunu çok iyi uygulamış bir Sosa ile aynı takımda oynuyor kendisi.
    Ne yapması gerektiğini hiç anlatmaya bile gerek yok aslında.
    Gol atamamanın vermiş olduğu panikle müthiş asist kapasitesini,mükemmel oyun zekasını daha evvel attığı mükemmel kilit pas özelliklerini körelttiğinin farkında değil.
    Bakın bu saydıklarımı yaptığını görmeseydim emin olun böyle bi beklentiye girmezdim.
    Bu çocuğu bi skor telaşına soktular vallahi çocuğa yazık edecekler.
    O skor katkısı,oynaması gereken "Oyun zekasına dayalı futbol"u oynadığında gelecek zaten.
    Aceleye gerek yok.
    Konu CİVELEK.61 tarafından (13.04.2019 Saat 11:35 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ankara

Oyuncularımızın hepsi çok karakterli. Böyle oyuncularımız olduğu için şanslıyız
    En büyük Trabzon

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Eskişehir

Yusuf Erdoğan hayatının maçını oynadı fakat takımıyla beraber küme düştü. PTT liginde başarılar.

Uşaklar kötü de oynasa kazanmasını bildi. Üstümüzde ki götten ballılar haftalardir haybeye kazanıyor, kargayi geçeriz de galtaksaray zor.

Nereden
    İstanbul

Yusuf Yazıcı'yı milli maçta izlemişsinizdir.
    Oyuna girdi geniş alanlarda pek bişey yapamadı aslında kendisine topta vermediler pek.
    Fakat oyunu rakip kaleye yıkınca milli takım,kalabalık içerisinde al-ver yapıp hemen pozisyon buldu Yusuf.
    Yusuf böyle bir oyuncu.
    Adam geçme,dripling gibi yetenekleri çok kısıtlı olan,aksine basit oyunda çok yüksek potansiyeli olan,sıkışık bölgelerden pas alışverişiyle çıkabilen,tek dokunuşlarıyla oyunun akışını kesmeden devam eden,müthiş oyun zekası ve kilit pas yeteneği olan bi oyuncudur.
    Maalesef ki popülist yaklaşımlar,Yusuf gol atsın,serbest vuruştan atsın,kornerden atsın,40 metreden atsın,50 metreden atsın şeklindeki yönlendirmeler bu çocuğa asli işlerini ve en doğru yaptığı şeyleri unutturmaya başladı.
    Yusuf 40 metreden atınca biz üzülecekmiyiz?
    Geyette gurur duyarız tamam ama esas mesele o değil ki.
    Esas mesele bu çocuktan olmadığı bi şeyi beklemek.
    Adam geçsin.
    Geçemiyor kardeşim belki ilerde geçer ama ge-çe-mi-yorrrrr.
    Dripling yapsın.
    Yapamıyor kardeşim ya-pa-mı-yor.
    Yahu nedir bu popülizm?
    Bu çocuğun ilk A takıma katıldığı zamanı hatırlayın.
    Zekasına hayrandım.
    Olcayla uyumuna hayrandım.
    Al-ver oyunundaki başarısına hayrandım.
    Dar alanlardaki paslaşmasına ve o dar alanlardan pas trafiğiyle minik üçgenlerle çıkışlarına hayrandım.
    Oyun görüşüne hayrandım
    Akıcı oyununa hayrandım.
    Kimse kimseye kızmasın.
    Bu çocuğu bu hale popülist beklentiler soktu.
    Gol atsın,şut çeksin,serbest vuruştan atsın,kornerden atsın hatta stadın dışından atsın.
    Nedir bu yaa.
    En iyi yaptığı işlerde köreldi.
    Potansiyelini bilmesem tek kelime yazmam şuraya Yusuf için.
    El birliğiyle bu çocuğuda yeni bir Yusuf Erdoğan olmaya itiyorlar maalesef.
    Şimdi elimizde 40 metre top sürüp duvara çarpıp geri dönen,rakiplerin içinden geçmeye çalışan,akan oyunu durduran,arkadaşlarına yaklaşmayan yada daha az yaklaşan,al ver yapmayan yada daha az yapan,topu akitmaktan çok topun üzerine gereksiz basan,rakipten top kazanmak yerine top kaybeden,kötü oynasa bile oyundan çıkarılamayan bi Yusuf var.
    Mübarek olsun.
    Bunu bizim popülist yaklaşımımız yaptı.

Cafer Bulur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Fatih Öztürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yusuf Erdoğan hayatının maçını oynadı fakat takımıyla beraber küme düştü. PTT liginde başarılar.

Uşaklar kötü de oynasa kazanmasını bildi. Üstümüzde ki götten ballılar haftalardir haybeye kazanıyor, kargayi geçeriz de galtaksaray zor.
    3.lü olmak icin kalan 6 macin 5 ini kazanmamiz gerekecek.

Bunu basarmamiz münkünmü bence evet ama kolay degil
    "Yükseldi Karadeniz Herkes Omuz Omuza Bize Fırtına Denir Çıkmayın Yolumuza..."

emrahtuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

iyi oynamayarak kazanmakta önemli bu maçta bunu gerçekleştirdik..seriyi devam ettirmek açısından önemliydi moral motivasyon üst seviyede kaldı..takımı tebrik ediyorum haftasonumuzu güzel geçirmeye sebep oldular..

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı redbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim sen anlamadın sanırsam diğerleri derken zaten korner ve frikileri yusuf atıyor ben yusuf un asist ve gol anlamında icraati yok demek istedim
    Geçen sene 10 gol 10 asisit yaptı yine bu boş laflar ediliyordu. Milletin agzinin suyu akiyor Yusuf diye,bizim taraftar beğenmiyor. Çok komik taraftar kitlemiz var.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)