Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 68 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 68 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Euro 2020 Elemeleri H Grubu 2.Maç | Türkiye 4 - 0 Moldova | Maç Sonucu

Salih Kara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    39

Alýntý DeAgLeMaNyAq Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yusuf'un skorun rahatlýðýna bakmadan Efecan gibi kendisini yýrtmasý lazýmdý. O ise düþük tempoda oynamayý tercih etti. Buna raðmen Cenk hem Burak çok net gol yapabileceði iki fýrsat sundu ama deðerlendiremedi. Geçen sezon 10 gol atmýþ Yusuf'un bitiriciliðinin bu kadar körelmesi gerçekten irdelenmesi gereken bir konu...
    Bitiriciliði iyiyken bu kadar geriye gitmesi düþündürücü. Ben mi duygusal bakýyorum bilmiyorum ama Cenk’in hazýrladýðý pozisyonda koþusu ve seri paslarla iyi bir top kontrolüyle Burak’a güzel bir top býrakmasý da bu maç için olumlu hareketleriydi.

Uður KÜÇÜK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

Yusuf sakin oynamayi ve enerjisini dogru yerlerde, dogru sekilde kullanmayi ogrenmezse, isi zor.

Bugun oyuna girdikten sonra belki cok kotu degildi ancak iyi de degildi.

En iyi yerliler bizde diyenler Mahmut'u goruyor degil mi ?

Basaksehir'in yerli oyuncu kalitesi bile fersah fersah onumuzde.
    Keza Bjk'da oyle.

Nwakaeme reis gibi Turkiye'de bir yerli oyuncu yetistirebilir misin ?

50 yil ugrassan olmaz.

LG-H815 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    2019 - 2020 DOZER ''CEMÝL USTA'' SEZONU ÞAMPÝYONU

ÞANI,ÞEREFÝ,DÝK DURUÞU VE HAKKIYLA TRABZONSPOR

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

yusuf forvete yönelse forma þansý yükselir.

TSemih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

ÞG ne diye Emre'yi oyuna alýp yalakalýk yapýyorsun. Adam futbolu býrakacak bu sene alsana Yunus'u adamý motive et. Hadi hiç olmadý Güven'i oynat adam siftah yapsýn.

Bu arada Merih bana hiç güven vermiyor. Sýrf topla çýkabiliyor ve ortalama bir tekniði var diye öne çýktý. Rakip topu üzerine sürdüðünde neye uðradýðýný þaþýrýyor saða sola dönmekten. Düzgünce karþýsýna dikilemiyor rakibin. Hava toplarýnda iyi olmasý, hýzlý ve fizik gücü yüksek olmasý artýlarý ama savunma bilgisi sýfýr adamýn. Ciddi bir rakip karþýsýnda mala döner.

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý TSemih61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ÞG ne diye Emre'yi oyuna alýp yalakalýk yapýyorsun. Adam futbolu býrakacak bu sene alsana Yunus'u adamý motive et. Hadi hiç olmadý Güven'i oynat adam siftah yapsýn.

Bu arada Merih bana hiç güven vermiyor. Sýrf topla çýkabiliyor ve ortalama bir tekniði var diye öne çýktý. Rakip topu üzerine sürdüðünde neye uðradýðýný þaþýrýyor saða sola dönmekten. Düzgünce karþýsýna dikilemiyor rakibin. Hava toplarýnda iyi olmasý, hýzlý ve fizik gücü yüksek olmasý artýlarý ama savunma bilgisi sýfýr adamýn. Ciddi bir rakip karþýsýnda mala döner.
    böyle sert, uzun bir stopere ihtiyacýmýz var ama sol stoper oynamasý zorluyor biraz.

yorumsuz6117 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Hücum edebilen takýma karþý ne yapacak Milli takým önemli olan o..
    I am not in danger , I am the danger..

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

Yusuf etrafýnda kimse yokken adým atmadan 180 derece dönebilecekken, 45 derecelik acilarla 4 seferde dönüyor..

Bunlar hep altyapi eksikliginden.

Sosa'dan hic mi birsey ogrenmiyor bu cocuk ?

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

Moldova teknik direktörü Spiridon: "Türkiye bizden farklý bir seviyede. Hatalar yapýnca da kaliteleriyle bizi cezalandýrdýlar. Seviyelerimiz çok farklý. Sonucu ancak David Copperfield deðiþtirebilirdi."

Lucescu'nun yardimcisindan da mac sonu farkli bir aciklama beklenemezdi

Sefer A. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Alýntý TSemih61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Geçen maç yazmýþtým, hoca da görmüþ olacak ki çöp oðlu çöp futbol katili gördüðüm en kötü Türk futbolcu Okay'ý kesmiþ.

"Emre klasik hiçbir þey oynamadý bol bol top kaybetti. Okay ve Emre ile 2 kiþi eksiðiz, takým hücum edemiyor. Bu yüzden ne bekleri ne Hakan'ý devreye sokabiliyoruz. "

Puhahaha Emre sakat falan deðil ÞG'nin maç öncesi konuþmasýndan anladýðým kadarýyla. Zaten Emre de bir þeyim yok demiþti. Bildiðin kötü oynadýðý için kesmiþ. FT ile ayný hatayý yaptý ÞG, bu adam 3-4 yýldýr top falan oynamýyor ama kamuoyu popüler kültür nesnesi yapacak ya bir þeyi boþ boþ övüyordu Emre'yi.

Evet böylece daha akýcý ve tempolu bir oyun oynayabileceðiz. Emre ayakta duramýyordu, Okay 10 toptan 9'unu isabetsiz kullanýyordu beyni hýzlý çalýþmadýðý için. Problemi doðru tespit etmiþ fakat hala çað dýþý futbol oynamakta ýsrarcý. Deniz ve Cenk yerine Yusuf ve Yunus ile oynayarak bir sistem inþa etmeliydi. Neyse bir þeyler oturana kadar böyle gitsin bakalým.
    Sen de ben gibi bu ara fazla aykiri yorumlari yaziyorsun, birçoguna katilmasam da saygi duyarim
    Yalniz, Malli deme, çöpün önde gideni, ne oynadigi belli degil, onu yazmasaydin iyiydi
    Trabzon futbolunun kralý, Ahmet Suat Özyazýcý

Nereden
    Bursa

Alýntý artvints Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    böyle sert, uzun bir stopere ihtiyacýmýz var ama sol stoper oynamasý zorluyor biraz.
    Çaðlar bunlarýn yanýnda Pique kalýyor. Merih'i Ozan'ý 4-5'e katlar. Kaan da pek güven vermiyor açýkcasý, stoper tandemi sýkýntýlý þuan için. Hüseyin keþke farklý bir seviyeye çýkabilse de Çaðlar ile partner olsa ama yurtdýþýna uçuk fiyatlara transfer yapmýþ adamlarýn yanýnda marka deðeri sönük kalýyor þans gelmesi imkansýz. Halbuki savunma bilgisi konusunda Çaðlar hariç diðerlerinden üstün bir oyuncu.

Nereden
    Bursa

Alýntý Sefer Asan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sen de ben gibi bu ara fazla aykiri yorumlari yaziyorsun, birçoguna katilmasam da saygi duyarim
    Yalniz, Malli deme, çöpün önde gideni, ne oynadigi belli degil, onu yazmasaydin iyiydi
    Valla kasýtlý yazmýyorum ortada çok çeliþki ve yanlýþ var mecburen karþý tarafa konumlanýyorum. ÞG geçen maç nasýl berbat hazýrladýysa takýmý bu maç tam tersiydi ben kamuoyunun düþüncelerine göre yazmam açýkcasý. Millet papaðan gibi kim ne derse onu diyor. Emre mi övülüyor ben de öveyim, Hakan'a mý sövülüyor ben de söveyim mantýk bu. Hakan niye kötü oynuyor diye sorgulamýyor, onda mý problem yoksa takým sistemi mi sýkýntýlý demiyor. Zaten TV'ye çýkanlar rüzgar ne taraftan eserse ona göre konuþuyor böyle eleþtirisiz ve üretken olmayan bir ortamda hiçbir þey geliþmez.

"Emre klasik hiçbir þey oynamadý bol bol top kaybetti. Okay ve Emre ile 2 kiþi eksiðiz, takým hücum edemiyor. Bu yüzden ne bekleri ne Hakan'ý devreye sokabiliyoruz. "

Burada ne yazdýysam geçen maç bu sefer tam tersi oldu mesela. Hakan'ý etkin kullanabildik çünkü ortasaha pas baðlantýlarý daha saðlamdý Kanada ekstra bir adam koymamýz beklerin performansýný da artýrdý mesela. Bunlarý söyleyince aykýrý oluyorum kendi çevremde de ama olaný söylüyoruz tamamen objektif olarak.

ilelebeTS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Moldova t.direktörü güzel özetlemiþ. Bu maç bizim için ölçü olmaz, bariz seviye farký var. Fransa maçý iyi bir test maçý olur.

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

Tarih: 6 Eylül 2006
    EURO 2008 elemelerinde Malta ile Frankfurt'ta seyircisiz maç oynuyoruz. Favoriyiz ama ilk yarý 0-0 bitiyor. Tekke, Hakan Þükür'le birlikte ilk 11'de. Allah'ý var, takýmda öyle aman aman oynayan hiç kimse yok. Futbolcular soyunma odasýna giriyorlar. Terim, biraz geç geliyor odaya. Kolunda o gün Rüþtü'nün taktýðý kaptanlýk pazubandý var. Yardýmcýlarýndan biri Terim'e "Hocam, sana bu kolluk çok yakýþýyor. Biz seni yýllarca bu kollukla seyrettik sahalarda" diyor.

Ve daha sonra dialoglar þöyle geliþiyor:

- FATÝH TEKKE: "Nerde seyrettiniz? Halý sahada mý?" (Tuncay ve Arda baþta olmak üzere tüm futbolcular gülüyor.)

- FATÝH TERÝM: (hiddetlenerek) "Ne dedin sen?"

(Soyunma odasýnda buz gibi bir hava esiyor.)

- TEKKE: "Bir þey demedim hocam."

- TERÝM: (bu kez baðýrarak) "Ne dedin diyorum?"

- TEKKE: "Nerde seyrettiniz, halý sahada mý? dedim hocam. Ama þaka yapmýþtým sadece."

- TERÝM: "Fatih Fatih, öyle bir þaka yap ki, herkes birden gülsün."

- TEKKE: "Güldüler zaten hocam."

- TERÝM: (Kýzgýn kýzgýn bakar.)

- TEKKE: "Ama hocam, bir þaka yaptýk olay nereye geldi. Kusura bakma yanlýþ bir þey söylediysem."

- TERÝM: "Yok, yok, önemli deðil."

647 GÜNDÜR YOK

Bu konuþmadan sonra Terim, taktik konuþmasýný yapar ve zaten kötü oynayan Tekke'yi kenara alýp Nihat'ý oyuna sokar. Nitekim Nihat da 55. dakikada ilk golü atar, Malta çözülür, Tümer 77'de 2.yi atar, maç 2-0 biter.

Maçtan sonra ise Tekke kendisine pas atýlmadýðýndan, bütün paslarýn Hakan Þükür'e gittiðinden þikâyet etmektedir. Peki bundan sonra ne mi olur? Tekke, sonraki 2 maçta (Macaristan ve Moldova) kadroya çaðýrýlýr ama sakatlýðý nedeniyle kadrodan çýkarýlýr.

15 Kasým'da 1-1 biten Ýtalya özel maçýnda son 7 dakika oyuna alýnýr. Ve 7 Þubat 2007'de 1-0 yenildiðimiz Gürcistan maçýnda 2. yarýda oyuna girer. Bu, Tekke'nin Terim yönetimindeki son maçý olur. Aradaki 647 gün içinde Milli Takým'ýn oynadýðý 26 maçta Tekke'nin esamesi bile okunmaz.

cyberentalpi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    47

Alýntý Uður KÜÇÜK Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Tarih: 6 Eylül 2006
    EURO 2008 elemelerinde Malta ile Frankfurt'ta seyircisiz maç oynuyoruz. Favoriyiz ama ilk yarý 0-0 bitiyor. Tekke, Hakan Þükür'le birlikte ilk 11'de. Allah'ý var, takýmda öyle aman aman oynayan hiç kimse yok. Futbolcular soyunma odasýna giriyorlar. Terim, biraz geç geliyor odaya. Kolunda o gün Rüþtü'nün taktýðý kaptanlýk pazubandý var. Yardýmcýlarýndan biri Terim'e "Hocam, sana bu kolluk çok yakýþýyor. Biz seni yýllarca bu kollukla seyrettik sahalarda" diyor.

Ve daha sonra dialoglar þöyle geliþiyor:

- FATÝH TEKKE: "Nerde seyrettiniz? Halý sahada mý?" (Tuncay ve Arda baþta olmak üzere tüm futbolcular gülüyor.)

- FATÝH TERÝM: (hiddetlenerek) "Ne dedin sen?"

(Soyunma odasýnda buz gibi bir hava esiyor.)

- TEKKE: "Bir þey demedim hocam."

- TERÝM: (bu kez baðýrarak) "Ne dedin diyorum?"

- TEKKE: "Nerde seyrettiniz, halý sahada mý? dedim hocam. Ama þaka yapmýþtým sadece."

- TERÝM: "Fatih Fatih, öyle bir þaka yap ki, herkes birden gülsün."

- TEKKE: "Güldüler zaten hocam."

- TERÝM: (Kýzgýn kýzgýn bakar.)

- TEKKE: "Ama hocam, bir þaka yaptýk olay nereye geldi. Kusura bakma yanlýþ bir þey söylediysem."

- TERÝM: "Yok, yok, önemli deðil."

647 GÜNDÜR YOK

Bu konuþmadan sonra Terim, taktik konuþmasýný yapar ve zaten kötü oynayan Tekke'yi kenara alýp Nihat'ý oyuna sokar. Nitekim Nihat da 55. dakikada ilk golü atar, Malta çözülür, Tümer 77'de 2.yi atar, maç 2-0 biter.

Maçtan sonra ise Tekke kendisine pas atýlmadýðýndan, bütün paslarýn Hakan Þükür'e gittiðinden þikâyet etmektedir. Peki bundan sonra ne mi olur? Tekke, sonraki 2 maçta (Macaristan ve Moldova) kadroya çaðýrýlýr ama sakatlýðý nedeniyle kadrodan çýkarýlýr.

15 Kasým'da 1-1 biten Ýtalya özel maçýnda son 7 dakika oyuna alýnýr. Ve 7 Þubat 2007'de 1-0 yenildiðimiz Gürcistan maçýnda 2. yarýda oyuna girer. Bu, Tekke'nin Terim yönetimindeki son maçý olur. Aradaki 647 gün içinde Milli Takým'ýn oynadýðý 26 maçta Tekke'nin esamesi bile okunmaz.

Bu anlattýðýnýz Türkiye de futbolun özeti iþte.

Ayrýca Þenol Güneþ Ýçindeki Ts gýcýklýðýný anlamýþ deðilim
    13 Vitor Hugo

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Burak böyle bir penaltý bizde de kaçýrmýþtý en son, aðýr aðýr gelmiþti yine topa doðru
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Ýsmail Sezgin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    30

Alýntý ilelebeTS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Moldova t.direktörü güzel özetlemiþ. Bu maç bizim için ölçü olmaz, bariz seviye farký var. Fransa maçý iyi bir test maçý olur.
    Fransa bizim rakibimiz deðil, Ýzlanda maçlarýnda anlarýz.
    Geldik, Gidiyoruz...

ilelebeTS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alýntý Ýsmail Sezgin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Fransa bizim rakibimiz deðil, Ýzlanda maçlarýnda anlarýz.
    Rakibimiz deðil de, rakibimiz deðil diye de güle oynaya 3 puan vermeyeceðiz herhalde. Yenilmemiz normal sonuç, ama takým sonrasý için ýþýk vermeli.

Ýsmail Sezgin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    30

Alýntý ilelebeTS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Rakibimiz deðil de, rakibimiz deðil diye de güle oynaya 3 puan vermeyeceðiz herhalde. Yenilmemiz normal sonuç, ama takým sonrasý için ýþýk vermeli.
    3 fark iyidir gibi geliyor bana ama top yuvarlak oynanmadan belli olmaz dediðin gibi.
    Geldik, Gidiyoruz...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)