Akcamimarlik
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 68 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 68 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Euro 2020 Elemeleri H Grubu 2.Ma | Trkiye 4 - 0 Moldova | Ma Sonucu

Salih Kara - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.01.2005
    Nereden
    Erzurum
    Ya
    34

Alnt DeAgLeMaNyAq Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Yusuf'un skorun rahatlna bakmadan Efecan gibi kendisini yrtmas lazmd. O ise dk tempoda oynamay tercih etti. Buna ramen Cenk hem Burak ok net gol yapabilecei iki frsat sundu ama deerlendiremedi. Geen sezon 10 gol atm Yusuf'un bitiriciliinin bu kadar krelmesi gerekten irdelenmesi gereken bir konu...
    Bitiricilii iyiyken bu kadar geriye gitmesi dndrc. Ben mi duygusal bakyorum bilmiyorum ama Cenkin hazrlad pozisyonda kousu ve seri paslarla iyi bir top kontrolyle Buraka gzel bir top brakmas da bu ma iin olumlu hareketleriydi.

Uur KK - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.01.2009
    Nereden
    Bursa
    Ya
    30

Yusuf sakin oynamayi ve enerjisini dogru yerlerde, dogru sekilde kullanmayi ogrenmezse, isi zor.

Bugun oyuna girdikten sonra belki cok kotu degildi ancak iyi de degildi.

En iyi yerliler bizde diyenler Mahmut'u goruyor degil mi ?

Basaksehir'in yerli oyuncu kalitesi bile fersah fersah onumuzde.
    Keza Bjk'da oyle.

Nwakaeme reis gibi Turkiye'de bir yerli oyuncu yetistirebilir misin ?

50 yil ugrassan olmaz.

LG-H815 cihazmdan Tapatalk kullanlarak gnderildi
    bu dnyadan istediim ne para pul ne de gzel bir hatun...
    sadece ve sadece senin sampiyon olduun gn grmek TRABZONSPOR um....

artvints - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.06.2012
    Nereden
    Bursa
    Ya
    29

yusuf forvete ynelse forma ans ykselir.

TSemih61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.07.2011
    Nereden
    Bursa

G ne diye Emre'yi oyuna alp yalakalk yapyorsun. Adam futbolu brakacak bu sene alsana Yunus'u adam motive et. Hadi hi olmad Gven'i oynat adam siftah yapsn.

Bu arada Merih bana hi gven vermiyor. Srf topla kabiliyor ve ortalama bir teknii var diye ne kt. Rakip topu zerine srdnde neye uradn aryor saa sola dnmekten. Dzgnce karsna dikilemiyor rakibin. Hava toplarnda iyi olmas, hzl ve fizik gc yksek olmas artlar ama savunma bilgisi sfr adamn. Ciddi bir rakip karsnda mala dner.

artvints - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.06.2012
    Nereden
    Bursa
    Ya
    29

Alnt TSemih61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    G ne diye Emre'yi oyuna alp yalakalk yapyorsun. Adam futbolu brakacak bu sene alsana Yunus'u adam motive et. Hadi hi olmad Gven'i oynat adam siftah yapsn.

Bu arada Merih bana hi gven vermiyor. Srf topla kabiliyor ve ortalama bir teknii var diye ne kt. Rakip topu zerine srdnde neye uradn aryor saa sola dnmekten. Dzgnce karsna dikilemiyor rakibin. Hava toplarnda iyi olmas, hzl ve fizik gc yksek olmas artlar ama savunma bilgisi sfr adamn. Ciddi bir rakip karsnda mala dner.
    byle sert, uzun bir stopere ihtiyacmz var ama sol stoper oynamas zorluyor biraz.

yorumsuz6117 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.11.2008
    Nereden
    Bursa

Hcum edebilen takma kar ne yapacak Milli takm nemli olan o..
    I am not in danger , I am the danger..

yelik tarihi
    30.01.2009
    Nereden
    Bursa
    Ya
    30

Yusuf etrafnda kimse yokken adm atmadan 180 derece dnebilecekken, 45 derecelik acilarla 4 seferde dnyor..

Bunlar hep altyapi eksikliginden.

Sosa'dan hic mi birsey ogrenmiyor bu cocuk ?

yelik tarihi
    30.01.2009
    Nereden
    Bursa
    Ya
    30

Moldova teknik direktr Spiridon: "Trkiye bizden farkl bir seviyede. Hatalar yapnca da kaliteleriyle bizi cezalandrdlar. Seviyelerimiz ok farkl. Sonucu ancak David Copperfield deitirebilirdi."

Lucescu'nun yardimcisindan da mac sonu farkli bir aciklama beklenemezdi

Sefer Asan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.05.2008
    Nereden
    Fransa
    Ya
    28

Alnt TSemih61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Geen ma yazmtm, hoca da grm olacak ki p olu p futbol katili grdm en kt Trk futbolcu Okay' kesmi.

"Emre klasik hibir ey oynamad bol bol top kaybetti. Okay ve Emre ile 2 kii eksiiz, takm hcum edemiyor. Bu yzden ne bekleri ne Hakan' devreye sokabiliyoruz. "

Puhahaha Emre sakat falan deil G'nin ma ncesi konumasndan anladm kadaryla. Zaten Emre de bir eyim yok demiti. Bildiin kt oynad iin kesmi. FT ile ayn hatay yapt G, bu adam 3-4 yldr top falan oynamyor ama kamuoyu popler kltr nesnesi yapacak ya bir eyi bo bo vyordu Emre'yi.

Evet bylece daha akc ve tempolu bir oyun oynayabileceiz. Emre ayakta duramyordu, Okay 10 toptan 9'unu isabetsiz kullanyordu beyni hzl almad iin. Problemi doru tespit etmi fakat hala a d futbol oynamakta srarc. Deniz ve Cenk yerine Yusuf ve Yunus ile oynayarak bir sistem ina etmeliydi. Neyse bir eyler oturana kadar byle gitsin bakalm.
    Sen de ben gibi bu ara fazla aykiri yorumlari yaziyorsun, biroguna katilmasam da saygi duyarim
    Yalniz, Malli deme, pn nde gideni, ne oynadigi belli degil, onu yazmasaydin iyiydi
    Senol Gnes ---> q7 ile sonsuza dek ///////\\\\\\\ Biz -----------------> Trabzonspor ile sonsuza dek
    Aradaki fark budur, SGciler'e duyurulur

yelik tarihi
    12.07.2011
    Nereden
    Bursa

Alnt artvints Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    byle sert, uzun bir stopere ihtiyacmz var ama sol stoper oynamas zorluyor biraz.
    alar bunlarn yannda Pique kalyor. Merih'i Ozan' 4-5'e katlar. Kaan da pek gven vermiyor akcas, stoper tandemi skntl uan iin. Hseyin keke farkl bir seviyeye kabilse de alar ile partner olsa ama yurtdna uuk fiyatlara transfer yapm adamlarn yannda marka deeri snk kalyor ans gelmesi imkansz. Halbuki savunma bilgisi konusunda alar hari dierlerinden stn bir oyuncu.

yelik tarihi
    12.07.2011
    Nereden
    Bursa

Alnt Sefer Asan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Sen de ben gibi bu ara fazla aykiri yorumlari yaziyorsun, biroguna katilmasam da saygi duyarim
    Yalniz, Malli deme, pn nde gideni, ne oynadigi belli degil, onu yazmasaydin iyiydi
    Valla kastl yazmyorum ortada ok eliki ve yanl var mecburen kar tarafa konumlanyorum. G geen ma nasl berbat hazrladysa takm bu ma tam tersiydi ben kamuoyunun dncelerine gre yazmam akcas. Millet papaan gibi kim ne derse onu diyor. Emre mi vlyor ben de veyim, Hakan'a m svlyor ben de sveyim mantk bu. Hakan niye kt oynuyor diye sorgulamyor, onda m problem yoksa takm sistemi mi skntl demiyor. Zaten TV'ye kanlar rzgar ne taraftan eserse ona gre konuuyor byle eletirisiz ve retken olmayan bir ortamda hibir ey gelimez.

"Emre klasik hibir ey oynamad bol bol top kaybetti. Okay ve Emre ile 2 kii eksiiz, takm hcum edemiyor. Bu yzden ne bekleri ne Hakan' devreye sokabiliyoruz. "

Burada ne yazdysam geen ma bu sefer tam tersi oldu mesela. Hakan' etkin kullanabildik nk ortasaha pas balantlar daha salamd Kanada ekstra bir adam koymamz beklerin performansn da artrd mesela. Bunlar syleyince aykr oluyorum kendi evremde de ama olan sylyoruz tamamen objektif olarak.

ilelebeTS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.06.2014
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    33

Moldova t.direktr gzel zetlemi. Bu ma bizim iin l olmaz, bariz seviye fark var. Fransa ma iyi bir test ma olur.

yelik tarihi
    30.01.2009
    Nereden
    Bursa
    Ya
    30

Tarih: 6 Eyll 2006
    EURO 2008 elemelerinde Malta ile Frankfurt'ta seyircisiz ma oynuyoruz. Favoriyiz ama ilk yar 0-0 bitiyor. Tekke, Hakan kr'le birlikte ilk 11'de. Allah' var, takmda yle aman aman oynayan hi kimse yok. Futbolcular soyunma odasna giriyorlar. Terim, biraz ge geliyor odaya. Kolunda o gn Rt'nn takt kaptanlk pazuband var. Yardmclarndan biri Terim'e "Hocam, sana bu kolluk ok yakyor. Biz seni yllarca bu kollukla seyrettik sahalarda" diyor.

Ve daha sonra dialoglar yle geliiyor:

- FATH TEKKE: "Nerde seyrettiniz? Hal sahada m?" (Tuncay ve Arda bata olmak zere tm futbolcular glyor.)

- FATH TERM: (hiddetlenerek) "Ne dedin sen?"

(Soyunma odasnda buz gibi bir hava esiyor.)

- TEKKE: "Bir ey demedim hocam."

- TERM: (bu kez bararak) "Ne dedin diyorum?"

- TEKKE: "Nerde seyrettiniz, hal sahada m? dedim hocam. Ama aka yapmtm sadece."

- TERM: "Fatih Fatih, yle bir aka yap ki, herkes birden glsn."

- TEKKE: "Gldler zaten hocam."

- TERM: (Kzgn kzgn bakar.)

- TEKKE: "Ama hocam, bir aka yaptk olay nereye geldi. Kusura bakma yanl bir ey sylediysem."

- TERM: "Yok, yok, nemli deil."

647 GNDR YOK

Bu konumadan sonra Terim, taktik konumasn yapar ve zaten kt oynayan Tekke'yi kenara alp Nihat' oyuna sokar. Nitekim Nihat da 55. dakikada ilk gol atar, Malta zlr, Tmer 77'de 2.yi atar, ma 2-0 biter.

Matan sonra ise Tekke kendisine pas atlmadndan, btn paslarn Hakan kr'e gittiinden ikyet etmektedir. Peki bundan sonra ne mi olur? Tekke, sonraki 2 mata (Macaristan ve Moldova) kadroya arlr ama sakatl nedeniyle kadrodan karlr.

15 Kasm'da 1-1 biten talya zel manda son 7 dakika oyuna alnr. Ve 7 ubat 2007'de 1-0 yenildiimiz Grcistan manda 2. yarda oyuna girer. Bu, Tekke'nin Terim ynetimindeki son ma olur. Aradaki 647 gn iinde Milli Takm'n oynad 26 mata Tekke'nin esamesi bile okunmaz.

cyberentalpi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.07.2005
    Nereden
    zmir
    Ya
    42

Alnt Uur KK Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Tarih: 6 Eyll 2006
    EURO 2008 elemelerinde Malta ile Frankfurt'ta seyircisiz ma oynuyoruz. Favoriyiz ama ilk yar 0-0 bitiyor. Tekke, Hakan kr'le birlikte ilk 11'de. Allah' var, takmda yle aman aman oynayan hi kimse yok. Futbolcular soyunma odasna giriyorlar. Terim, biraz ge geliyor odaya. Kolunda o gn Rt'nn takt kaptanlk pazuband var. Yardmclarndan biri Terim'e "Hocam, sana bu kolluk ok yakyor. Biz seni yllarca bu kollukla seyrettik sahalarda" diyor.

Ve daha sonra dialoglar yle geliiyor:

- FATH TEKKE: "Nerde seyrettiniz? Hal sahada m?" (Tuncay ve Arda bata olmak zere tm futbolcular glyor.)

- FATH TERM: (hiddetlenerek) "Ne dedin sen?"

(Soyunma odasnda buz gibi bir hava esiyor.)

- TEKKE: "Bir ey demedim hocam."

- TERM: (bu kez bararak) "Ne dedin diyorum?"

- TEKKE: "Nerde seyrettiniz, hal sahada m? dedim hocam. Ama aka yapmtm sadece."

- TERM: "Fatih Fatih, yle bir aka yap ki, herkes birden glsn."

- TEKKE: "Gldler zaten hocam."

- TERM: (Kzgn kzgn bakar.)

- TEKKE: "Ama hocam, bir aka yaptk olay nereye geldi. Kusura bakma yanl bir ey sylediysem."

- TERM: "Yok, yok, nemli deil."

647 GNDR YOK

Bu konumadan sonra Terim, taktik konumasn yapar ve zaten kt oynayan Tekke'yi kenara alp Nihat' oyuna sokar. Nitekim Nihat da 55. dakikada ilk gol atar, Malta zlr, Tmer 77'de 2.yi atar, ma 2-0 biter.

Matan sonra ise Tekke kendisine pas atlmadndan, btn paslarn Hakan kr'e gittiinden ikyet etmektedir. Peki bundan sonra ne mi olur? Tekke, sonraki 2 mata (Macaristan ve Moldova) kadroya arlr ama sakatl nedeniyle kadrodan karlr.

15 Kasm'da 1-1 biten talya zel manda son 7 dakika oyuna alnr. Ve 7 ubat 2007'de 1-0 yenildiimiz Grcistan manda 2. yarda oyuna girer. Bu, Tekke'nin Terim ynetimindeki son ma olur. Aradaki 647 gn iinde Milli Takm'n oynad 26 mata Tekke'nin esamesi bile okunmaz.

Bu anlattnz Trkiye de futbolun zeti ite.

Ayrca enol Gne indeki Ts gckln anlam deilim
    99 Nwakaeme

Forum Yneticisi Ozan Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.12.2013
    Nereden
    stanbul

Burak byle bir penalt bizde de karmt en son, ar ar gelmiti yine topa doru
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

smail Sezgin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.02.2012
    Nereden
    Ankara
    Ya
    25

Alnt ilelebeTS Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Moldova t.direktr gzel zetlemi. Bu ma bizim iin l olmaz, bariz seviye fark var. Fransa ma iyi bir test ma olur.
    Fransa bizim rakibimiz deil, zlanda malarnda anlarz.
    Geldik, Gidiyoruz...

ilelebeTS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.06.2014
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    33

Alnt smail Sezgin Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Fransa bizim rakibimiz deil, zlanda malarnda anlarz.
    Rakibimiz deil de, rakibimiz deil diye de gle oynaya 3 puan vermeyeceiz herhalde. Yenilmemiz normal sonu, ama takm sonras iin k vermeli.

smail Sezgin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.02.2012
    Nereden
    Ankara
    Ya
    25

Alnt ilelebeTS Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Rakibimiz deil de, rakibimiz deil diye de gle oynaya 3 puan vermeyeceiz herhalde. Yenilmemiz normal sonu, ama takm sonras iin k vermeli.
    3 fark iyidir gibi geliyor bana ama top yuvarlak oynanmadan belli olmaz dediin gibi.
    Geldik, Gidiyoruz...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)