Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 113 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor Borç Bataðýnda... NEDEN?

caykarali_erdal
    Ziyaretçi

Standart Trabzonspor Borç Bataðýnda... NEDEN?

Trabzonspor'da Marcelinho'nun Wolfsburg'a ani bir karar ile satýlmasýnýn perde arkasýnda yönetimin yaþadýðý maddi sýkýntýnýn yattýðý ortaya çýktý. Özellikle 30 Ocak- 5 Þubat tarihleri arasýnda 6.6 trilyonluk sýcak paraya ihtiyacý olan yönetim, Marcelinho'nun transferinden elde edilen 5 trilyonu bu borçlarýn bir bölümünü ödemek için kullanacak. Futbolcu alacaklarýnýn yanýsýra Tomas Jun'un son taksidi olan 550 bin euro da eklenince Trabzonspor 6.6 trilyonluk borç ile karþý karþýya kaldý.
    Kaynak:aa

Arkadaslar bana biriniz aciklaya bilirmi bu nedir borc denen sey..
    Yonetim gelmeden once borc varmiydi!!! ve var ise'de ne kadar idi ve bu yeni yonetimle neden borc ustune borcumuz fazlalasdi.

1.Fatih Tekke satildi : 8.5 milyon euroya
    2.marcelino (alindi 3.milyon euroya), satildi 3,3 milyon euroya
    3.simkoviak oyun basi alacagi odenekleri zaten alamiyordu cunku yedeklerden kurtulamamisdi yani symkoviak biraz daha kalsaydi klube borclu duruma bile dusecekdi.
    fatih akyel zaten alacagini alamaz oda mac basi para aliyordu oda fazla oynayamadigina gore onunda aldigi bes on kurus oldu.

Simdi olaya bu acidan bakarsak yonetimde epeyi para olmasi lazim ama borc ve gene borc neler donuyor yonetimin amaci nedir ts klub formamiz yerine pumayla anlasma ve gelcek seneye gene bir baska sirketle anlasma hazirlandi bile (her ne kadar yeni sirtketlerde cikarimiz cikarlari varsa)
    muasebe kimin elinde gelen parayi cikan paranin hesabini ne zaman verecekler ve bu hesaplari kim kime soracak.

karsimiza cikdi lange olayi ve klub lange'ye 1.5 milyon dollar borcluymus onuda verdik.
    jung'a verilecek 500 bin euro borc daha varmis ya jung a neyin nesini veriyorlar adam 1 saat oynadigi yok, neden bu oyuncu geldi ve neden oynatilmadi ve kimin cikari vardi bu oyuncunun gelmesinde!!!!

Trabzonsporun helal sutden emdigi bes on kurus parayi kimler nasil harman hurman ediyorlar neden ve niyetleri ne
    takimin kotu gidisi lig siralamasinda son 3 un icinde halat atmamiz antalya kampinda ikinci lig takimlarina yenilmemiz vede basta Bu Kadar Borcu Olan Bir Klub Kamplarda ne Ariyor Sanki Trabzonda Olmazdi Bu kamp demekki olayin icinde baska seyler donuyorki borc ustune borc ediniyorlar Onlar Giderler Ama Borclari Bize Kalir vede Trabzonspor Bu Gidisle Bir Daha Kendine Gelemez.

#10 Fietra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Çünkü 100.000 üye kampanyasýna destek verilmiyor.
    keyif adamý ..

Nereden
    Ýstanbul

ekmek alýr gibi futbolcu alýrsan kimsenin vermeyeceði yýllýklarý futbolculara verirsen tablo daha kötüde olabilir

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

meþru yönden bakýldýðý zaman ortada görülmeyen bir para mevcut.
    birileri burayý KÝT zannedip kemirmeye baþladý.
    ama asýl anlaþýlmaz olan bu kemirgenlere mali genel kurulda:
    "aferim kemirmeye devam edin" denmesi.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Genel Kurulda Bu YÖnetÝme GÜvenoyu VerÝldÝ DemekkÝ Herkes Hayatindan Memnun.. BÝzÝm Burda Hayiflanmamizinda Fazla BÝr Manasi Yok.. Adamalr GÝtnmÝyor ÝÞte....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Cem Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Ne Güzel Baþlýk Açmýþsýn
    Seni samimiyetimle tebrik ederim...
    Ben bu duruma hiç sasýrmasdým...
    Çünkü adým kadar emindim...
    Ýlk seçildikleri gün bundan emindim...
    Dost sohbetlerinde hep bundan sahsetmiþimdir...
    BU ADAMLAR BU TAKIMI BORÇ BATAGINA SOKUP KAÇACAKLAR.......
    SONRADA TV LERE ÇIKIP E biz marcelinho yu aldýk,Musampayý aldýk
    daha ne yapacaktýk deyip kendilerini savunacakalr...

Keske yanýlsaydým....
    Ama gelinen nokta dediklerimin doðru olduðunu gösterdi...
    3 sene önce ACÝZ YÖNETÝM ÝSTEMÝYORUZ....diye bagýranlar bugün nerede...
    Ogün haklý veyahaksýz yere bagýranlar bu gün neden tek açýklama yapmýyor...

Trabzonda ULUSOY A DESTEK MÝTÝNGÝ YAPANLAR.....
    kENDÝ TAKIMINIZ FEDERASYONDAN DAHA ÝYÝ HALDEMÝ...
    oLAYI PROTESTO EDENLER aLBAYRAK I NEDEN PROTESTO ETMEZ....
    Bunlar açýklanmadan ne desek boþ...
    NE DESEK....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Alýntý blackseastorm Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Genel Kurulda Bu YÖnetÝme GÜvenoyu VerÝldÝ DemekkÝ Herkes Hayatindan Memnun.. BÝzÝm Burda Hayiflanmamizinda Fazla BÝr Manasi Yok.. Adamalr GÝtnmÝyor ÝÞte....

geçenlerde trabzonda bir yakýným ile konuþtum... nasýl ibra edilir diye de sordum?
    ibra edilmemesi durumunda kulübü müfettiþlerin teftiþe baþlayacaðý, bütün heasplarýn açýlacaðý ve bunun istenmediðini, kulübün itibarý için genelde güvenoyu verildiðini duyduðunu söyledi.

ben hayretler içinde izliyorum.. müfettiþ teftiþinden korkacak ne yapýyor bizim kulübümüz?
    mafya yazýhanesi mi orasý?
    bütün hesaplarýn açýlmamasýný pislik yapanlarýn dýþýnda kim istemez ki?
    bunca olaydan sonra da ne itibarýmýz kaldýysa kaybedecek.
    onu da verseydik müfettiþlere bari bi umudumuz olurdu.

Erbay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Kýsa ve net:Yönetim bu iþi bilmiyor.Zaten yönetim baþa gelirken paradan çok söz ediyordu.Yani sýrf paralý olduklarý için baþa geldiler.Ama onu da yapamadýlar.Battýkça battýlar.Bu durumda ancak sportif baþarýyla kurtuluruz.Yoksa onu sat bunu satla olmaz bu iþ.

Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..

Cem Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Alýntý blackseastorm Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

kLÜBÜN ÝTÝBARI ÝÇÝN VERÝLDÝ...
    kESKE VERÝLMESEYDÝ VE BU ADAMLARIN KEPAZELÝKLERÝ ÝFÞA OLSAYDI...
    Ayný hata 2, kez yapýldý...
    MAY ýn son döneminde de ayný hata yapýldý...Sonra da camia týpýþ týpýþ o paralarý ödemek zorunda kaldý....
    Siþmdi de ayný hata ....
    Bakalým bunlarýn pisliklerini kim temizleyecek...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

tabiki sonuçta iþ bi þekilde biz taraftara kalacak... borç olduðu için oyucu alýnamayacak... bilet fiyatlarý artacak..... vs vs sonucu BA-ÞA-RI-SIZ-LIK olarak geri dönecek.....

Özgür Öztürk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Karadenizin azgýn sularýnda gemimiz su aldý batýyoruz, engel olan yok. Herkes kendi derdine düþmüþ. Allah yardýmcýmýz olsun
    "Ben TRABZONSPOR kaptanýyým, baþka kaptanlarýn arkasýnda sahaya çýkmam." Dozer Cemil

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoðdu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

marcelinho 3,3 milyon euroya mý satýldý? yok daha neler... 2,7 milyon euroya satýldý.
    saydýklarýn sadece bir iki tane sabit örek. kiki musampaya verilen peþin para,lazaroni faciasý daha bir sürü þey. borç 6-7 trilyon olsa keþke. son mali kurulda yanlýþ hatýrlmýyorsam 20 küsür milyon dolardý.
    Ben Kuzeyin Oðlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanýn Baþkenti! Ben TRABZONUM, BÝZ TRABZONSPORUZ!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Alýntý golasaliyim Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    marcelinho 3,3 milyon euroya mý satýldý? yok daha neler... 2,7 milyon euroya satýldý.
    saydýklarýn sadece bir iki tane sabit örek. kiki musampaya verilen peþin para,lazaroni faciasý daha bir sürü þey. borç 6-7 trilyon olsa keþke. son mali kurulda yanlýþ hatýrlmýyorsam 20 küsür milyon dolardý.

22 milyon dolar diye açýklanmýþtý...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

kulübü bu kadar borca sokan bu yönetim azýcýk zoru görmeye baþlasýn kaçýp gidecek . gelecek olan yeni yönetim bir 3 sene bu borçlarý temizlemekle uðraþýr, kulüp hedef küçültür ve taraftara seslenerek bizden 2 sene birþey beklemeyin denilir, falan filan..sonra borçlar kjapanýrt kulüp düzlüðe çýkar, kurumsallaþma hamleleri vs...sonra kulüpten nemalanmak isteyen yeni insanlar çýkar...
    bu döngü böyle devam eder gider..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

ödediðiniz aidatlar aldýðýnýz biletlerin paralarý

size YOL-SUZ-LUK olarak geri dönecektir......

klübün trilyonlarca lirasý boþuna heba edilmiþtir sorumlularýnýn bu zararý scebinden karþýlamalarýný yada itibarýný kurtarmak için geldikleri siyasi partinin þemsiyesi altýna acilen gitmelerini talep ediyorum...

Ozan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    33

Angry

Alýntý desertstrom61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    22 milyon dolar diye açýklanmýþtý...
    nuri yönetimi gelmeden önce borçlar 4 trilyona kadar inmiþdi . yine batýrdýlar kulübü .býkdým bu saçma yönetimden . doðru düzgün yürütemiyorlar görevlerini ...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Alýntý Fanatik Ozi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    nuri yönetimi gelmeden önce borçlar 4 trilyona kadar inmiþdi . yine batýrdýlar kulübü .býkdým bu saçma yönetimden . doðru düzgün yürütemiyorlar görevlerini ...
    bi de buna fatih ten gelen 14-15 trilyonluk net parayý da ekle.
    önceki yönetimler enayiydi sanki satmadýlar fatih i gökdeniz i..
    bi akýllý bunlar ...

Tek nedeni dýþardan oyuncu almaya çalýþmak deperi yüksek olan oyuncu süperdir diye düþünüyorlar.Trabzonu arasan bütün türk kuluplerine yetecek topcu çýkarýrsýn hemde ucuza.Biz Artýk süperstar, dünya yýldýzý istemiyoruz.Fatihler, Aliler, Þenollar istiyoruz.Altyapýdan gelen taraftarý heyecanlandýracak futbolcu istiyoruz.
    Taraftar, Futbolcu, Yönetim, Elele Versin,
    Þampiyonluk Kupalarý Trabzona Gelsin...

Aþkýmýz Kimseye Deðil, Sadece Trabzonspor'adýr...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoðdu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

ama alttan gelen oyuncuya da sabredemiyoruz! böyle yönetici istemediðimiz gibi tayfunlara küfür eden taraftarda istemiyoruz!!!
    Ben Kuzeyin Oðlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanýn Baþkenti! Ben TRABZONUM, BÝZ TRABZONSPORUZ!!!

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Erdal abi güzel konuya deðindin.
    Borç olayýnda tamamen yönetimin basiretsizliðini ve beceriksizliðini görüyoruz. Bu yönetime baþýndan beri destek veren birisi olarak en büyük korkumdu bu tablo. Yine popülist transfer politikalarý yine sen, ben kavgasý. Halbu ki hiç gerek yoktu bunlara, bütün güçleri ile stad projesine yoðunlaþsaydýlar. Fatih Tekke'den gelen para bu uðurda haycansaydý fena mý olacaktý. Trabzonspor'un bu tablosu ve hala devam eden yönetimin basiretsizliði bize pahalýya patlýyor. Olurya Nuri ve ekibi istifa felan ederse Trabzonspor'a verdikleri zararlarý ödemek zorundalar. Uðradýðýmýz manevi zararlarý saymýyorum bile. Trabzonspor'u uçurumun eteðine süreklemeye kimsenin hakký yok. Sezon baþýnda dengeleri bozmayacaðýz diyenler feleðimizi þaþýrttý. Bunu haketmiyoruz, bu acýlar belki stad uðruna çekilebilirdi fakat o projede yalan olmak üzere. Bu iþi düzetemezlerse istifa edip giderlerse dünyada ve ahirette iki elimiz yakalarýnda olacak.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdem Keser - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

paso topcu satiyoz ustelik bi yatirimimizsa yok topcu aldigimizda yok yine borclu cikiyoruz ne oldu da bu kadar borca girdiler yediler mi parayi karilarla kizlarla 30 trilyon parada kariyla kizla yemeyle bitecek para degl ki kardasum

Sefaenes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    52

ya bu paralar nereye gittigi belli degilmi fatihden gelen paralar nereye uctuhani marcelinhonun parasini sözde baskan verecekti yoksa hepsi gibi oda laftan ibaretmiydi. Ya bu sözde yünetim bizi hem maddi hem manen batirmak icin eindn geleni yapiyor ama bizim elimizdende hic bir sey gelemiyor ancak bakiyoruz.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Klubün ciddi bir borç yükü altýnda olduðunu ben de saðdan soldan duyuyorum. Ama bunun detayý hakkýnda bilgim yok. Ama þurasý bir gerçek ki, bu iþ böyle devam ederse, ileride TS'u yönetecek kiþiler bulmakta zorlanýrýz. Bu modelden caný yanmýþ bir camianýn, dönüp ayný yanlýþa sarýlmasýný izah etmek güç.
    Bertrand Russell : "Ýstediðiniz bazý þeylere sahip olamamak, mutluluðun bir parçasýdýr."

WERTHeR
    Ziyaretçi

Trabzonspor kulübüne üye olmak bir þereftir. Üstelik delege olup yönetim kurulunun seçiminde falan oy kullanmak daha büyük bir þereftir. Bu üyelik insanlara hava atmak için kullanýlmamalýdýr. Gerekleri yerine getirilmelidir. Eminim aramýzda üyeler belkide delegeler vardýr. Bu yönetimi onlar seçip getirdiler. Baþta haklý olabilirlerdi. Yalnýz bu yönetimi def etmek yine onlarýn görevidir. Ben kulübe üyeyim demekle kulüp üyesi olunmaz. Hele hele bu kulüp trabzonspor ise hiç olunmaz. Görevinizin ve onurunuzun gereklerini lütfen yapýnýz ve harekete geçiniz...

WERTHeR
    Ziyaretçi

Alýntý Sefaenes Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ya bu paralar nereye gittigi belli degilmi fatihden gelen paralar nereye uctuhani marcelinhonun parasini sözde baskan verecekti yoksa hepsi gibi oda laftan ibaretmiydi. Ya bu sözde yünetim bizi hem maddi hem manen batirmak icin eindn geleni yapiyor ama bizim elimizdende hic bir sey gelemiyor ancak bakiyoruz.
    marcenin parasýný baþkan verecek olsaydý fatihin transfer parasý geldikten sonra marce alýnýrmýydý?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Þu anda listelenecek üye yok.