Dostum selamlar yazılarını arada takip ediyorum hepsine yazamadım ama okuyorum eline sağlık zamanım olmuyor eskisi kadar elimden geldiğince doğru söylüyorsun ama bizimkiler perpektifi avrupa değil yani bakış açıları sığ hani ruhunda yok bunların asıl sorun burada analizlere devam eline sağlık bro
Alıntı David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Reis uzun zamandır görünmüyorsun

Hakemler kimine göre artniyetlidir kimine göre yeteneksizdir..Bu kişiden kişiye değişir..Bana göre hem yeteneksizler hem de kriz ve stres yönetiminden yoksunlar..Nedenini onlarca argüman geliştirerek örneklemelerle yazabilirim, uzatmayalım..

Çözüm nedir ona bakalım..Bana göre çözüm VAR'ın başına yabancı hakemleri getirmektir ya da bizzat sahada yabancı hakemlere görev vermektir..MHK'nın başına eski kaşar Türk hakemlerini getirmişler yine..Hiçbir şeyi çözmez bunların yönettiği sıçıp sıvadığı maçları da biliyoruz hepsi vasat hakemdi..Geçenlerde bir haber okudum, Uleinberg (Aston villa maçımızın hakemiydi) gelecekmiş seminer verecekmiş bizim hakemlere...Bu tür işler doğru işlerdir mesela..Mhk'yı da yabancı eski elit hakemlerden oluşturacaksın..

Sonuç olarak her mesleğin uzmanı allamesi duayeni vardır..Hakemlik müessesesinin de var...Göndereceksin eğitim aldıracaksın...Bu işler sen de bilirsin böyle yürür..

Hakemlik dediğin haftada 90 100 dakikalık bir iş..Dolgun da maaş veriyorlar..Sen hakemsen haftada 90 dakikalık işi iyi yapacaksın kardeşim..Hem de verdiğin kararları yeniden test edebileceğin VAR imkanı verilmiş sana..İstediğin kadar git bak..Bütün bunlara rağmen bu işi beceremiyorsan yapmayacaksın bu işi...Bu kadar basit, açık ve net..