Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 152 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Futbolu Kurtarma Planýnýn Detaylarý

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika
    Yaþ
    32

Ey Türk Gençliði!
    Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafa etmektir.

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Ýþte Albayrak’ýn o sözleri: Bu kulüplerin baþkanlarý kendi þirketleri olsa, bu þirketleri bu kadar borçlandýrmazdý, bu kadar bataða sürüklemezdi. Þu anda Türk spor kulüplerinin düþtüðü durum, bunlarý yapýlandýrmasý deðil. Önce kurallarý koyacaksýn, ondan sonra yapýlandýracaksýn. Bu þu demektir bu kulüpler tekrar borçlanacak, tekrar daha büyük bataða sürüklenecek. Eðer bu kulüplerin borçlarýný yapýlandýrýyorsanýz, bu kulüpler daha çok borçlanacak demektir.

Trabzonspor’un 1.2 milyar borcu var bu saatten sonra bu kulübün baþýna gelecek olan baþkan bu borcu yukarýya çýkarmayacaðýnýn taahhütünü verecek olan baþkandýr, çýkartýrsa cebinden ödeyecek hedef bu borçlarý aþaðýya çekmek olacak. Bu durumdan taþ patlasýn aylýk 150 milyonluk bir geliri olur. Bu borcun yýllýk faizi 300 milyon senin ne kadar gelirin var 150 milyon takým öyle bir bataða gitti ki çýkýþ imkaný yok. Önce kurallar,nizamlar ve kanunlar çýkacak ondan sonra bu kulüpler borçlandýrýlacak. Þu anda borçlandýrmak bu kulüplerin hepsinin sonu geldi demektir.

Türk futbolunda sadece ekonomik yönetim deðil, hakemi bir alem, kulüp yöneticileri bir alem, teknik heyetler, menajerler bu futbolun içine kumar girmiþse bu iþ bitmiþ demektir. Tepeden týrnaða kadar yeniden bu iþ yapýlanmazsa siz bu kulüpleri ne kadar borçlandýrýrsanýz Türkiye’deki ilk ekonomik krizde gidecek olan ilk önce spor kulüpleridir. Benim baþkanlýk dönemimde sýfýr borçla kulübü býraktým ve bu duruma gelmesinde tek sorumlu Faruk Nafiz Özak’týr. Trabzonspor’dan tek beklentim vardý o þehre hizmet etmek, Trabzonspor’da da güzel bir yapýlanmayla ileriye yönelik projeme sahip çýkýyým dedim stad projesini ben yaptým elimizden gelen gayreti gösterdim. Bu aþamadan sonra bu futbolun kirliliðinden sonra ben orada faydalý hizmet yapacaðýma inanmýyorum. Hakemlerin eli kimin cebinde, menajerlerin eli kimin cebinde, teknik direktörlerin eli kimin cebinde, ne dümenler çeviriliyor bunlar aþýlmadan 25 tane çocuðu herkes kandýrabiliyor, menajeri kandýrýyor, yönetici kandýrabiliyor. Þehir ufak ama ismi büyük Trabzon’daki insanlar küçük düþünüyor küçük olsun benim olsun, borçlu olsun kimse sahip çýkmasýn istiyor. Sýfýr borçla takýmý býraktým, sattýlar Gökdenizi, Sadri Þener’in o sene sonunda açýklamasý var ‘’Sýfýr borç ile bu takýmý aldým diyor.’’

Haber: Osman BAÞKIR
    Konu My tarafýndan (12.01.2019 Saat 15:33 ) deðiþtirilmiþtir.
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

Alphan Altun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Yapýlandýrma konularýna girildi. Tam olarak vade,oran ve marj iþleri belli deðil henüz. Ciddi bir rahatlama getireceði kesin.

Prensip olarak, etik olarak tartýþmaya açýk herkesin bir fikri vardýr hepsinin de doðruluk payý vardýr ama kendi özelimizde söylüyorum içler acýsý ekonomik bir durum var. Keynes mezarýnda kalkýp gelse, doðal bir çözüm üretemezdi. Dýþarýdan bir müdahale gerçekten zorunlu. Ya bir Arap sermaye koyacaktý ya da böyle buna benzer bir çözüm. 3-4 yýl önce ortalama %11-12 maliyetle kullandýðýmýz kredilere bugün %35'lerden refinansman yapýyoruz.
    Döviz endesksli krediler dýþýnda doðrudan yabancý para cinsinden kullandýðýmýz krediler de var.Yaklaþýk 70 milyon Euro.Durduðu yerde olduðu yerde kur yüzünden ödedikçe artýyor.Ödedikçe derken, çoðu rotatif kredinin dönem faizi.

Ýstediðimiz kadar bilançoyu küçültelim, takýmda herkes asgari ücretle oynasa bile en az 10-15 yýl bu sarmaldan çýkmamýz mümkün deðil. O 10-15 yýlda Trabzonspor yok olurdu. Batýrmazlar, býrakmazlar söylemlerini o zaman görürdük. Akyazý'nýn elektriði kesiliyordu, krediyle ödedik. Trabzonspor ile herhangi bir ticari iliþkiye giren herkesle davalýk olmuþuz. Bugün banka hesaplarýndaki bloke tutarý(e haciz, yasal takip vs.) onlarca trilyonu bulmuþ durumda.Olaya bir de bu durumdan bakmak gerek. Evet sadece tüzel kiþilerin deðil, senin benim de durumu vahim, milyonlarca alacak davalarý, karþýlýksýz çek protestolu senet almýþ baþýný gitmiþ bir durumdayýz. Ekonomisi beton bloklarýn arasýna sýkýþmýþ bir ülkeyiz. Ne diyelim Allah sonumuzu hayretsin.

SALDIRAY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Yahu yerim futbolunuda kulübünüde. Bu yapýlandýrma esnafa lazým esnafa.
    Bir Sevdasýn Trabzonspor'um..

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Ömer Saðýroðlu: "Biz yorganýmýza göre ayaðýmýzý uzatmalýyýz. Bankalarla görüþmelerdeyiz. Türkiye’de bütün Türk futbolunu kurtaracak olan bankalarýn aldýðý bir karar var. Trabzonspor’a kalacak olan para bütün gelirler haricinde yaklaþýk 50 milyon TL gibi duruyor. Biz bununla birlikte çarký döndürmek durumundayýz. Hem borçlarý ödeyeceðiz, hem de çarký döndürmek zorundayýz. Bütün planý, projeyi buna göre yapmamýz lazým. Yetmiyor olabilir ama üreteceðiz. Oyuncu üreteceðiz, üretilen oyuncularý da ister istemez bir dönem sonra da paraya çevireceðiz. Trabzonspor’un yaþama kaynaðý olacak. Bunun haricinde kimse bizden fuzuli yere transfer beklesin öyle bir þey yok. Artýk o hayal ortadan kalktý. ‘Bu denizde bu kadar balýk’ diye bir tabir vardýr bizde bunu yapacaðýz. "
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

Trabzonspor Kongre Üyesi

SEDER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

hala ses seda yok..Ne planmýþ açýklanalý 1 ay oldu hala ne olduðu belli deðil. Malesef tek kurtuluþumuz tüpçünün bu planý. Ne durumda bilen var mý?
    Hemþeri: Trabzonlu Olan Deðil, TRABZONSPOR'lu Olandýr.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Zafer Fidan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Tek kurtarma yolu:

TRABZONSPOR 1967

smart - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Alýntý Zafer Fidan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Tek kurtarma yolu:

Ýþgal edilsin yazýlmamýþ kurtarýlmaktan bahsediliyor.
    Araplardan ve arapçýlardan ülkeyi kurtarýrsak futbolda kurtulmuþ olur.

Uður KÜÇÜK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

Alman Kicker, Türkiye Bankalar Birliði Yönetim Kurulu Baþkaný Hüseyin Aydýn'ý kaynak göstererek kulüplerimizin borçlarýný yayýnladý.

1) Fenerbahçe: 529M Euro
    2) Galatasaray: 447M Euro
    3) Beþiktaþ: 413M Euro
    4) Trabzonspor: 178M Euro
    5) Bursaspor: 68M Euro

LG-H815 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    2019 - 2020 DOZER ''CEMÝL USTA'' SEZONU ÞAMPÝYONU

ÞANI,ÞEREFÝ,DÝK DURUÞU VE HAKKIYLA TRABZONSPOR

Çaðatay96 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    27

Herkes iyi bir þey gibi bahsediyor ama bizi düdükleyip kendileri gelirimiz var diyip istedikleri transferi yapacaklar gibi geliyor.. Olan bize olacaktýr.. ama hayýrlýsý

Sefa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ýngilizler ve Fransýzlar futbolun maliyetlerini Araplara kasýp keyfini sürüyor.. Türkiye'nin rol modeli bu olacak sanýrým..

hay1699 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bu iþ ne oldu yahu... Çözülürse oyuncu satma zorunluluðumuz kalmaz, elimiz kuvvetlenir .

~UniCef~ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Para yok gibi geliyor bana. Bu ekonomik durumda devlet futbol kulüplerine yardim etmemesi lazim. Son yillarda iyi yönetenler sampiyon olsun.
    Nefsin icin sevme

jairzinho - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

çözümün ilk aþamasý yerli yabancý ayýrt etmeksizin lira ile sözleþmeler yapmak

ikinci aþama ise nba tarzýnda salary cap getirmek.yani toplam maaþ üst sýnýrý bütün kulüplerde.

üçüncü aþama naklen yayýn gelir daðýtýmýný deðiþtirmek.yani yüzde 50 lik kýsmý bütün kulüplere eþit þekilde daðýtmak diðer yüzde 50 lik kýsmý ise galibiyet ve beraberlik þeklinde daðýtmak.rayting ve eski baþarýlar üzerine bir kaynak aktarýlmamasý lazým.bu durumda o yýl iyi yönetilen iyi tercihler yapan kulüpler ekonomik olarak kar elde ederler.

misal fb ligde 13. sýrada ve kötü yönetilmiþ ama naklen yayýn gelirine bakýyorsun ilk 2 de .bu olmaz aga.

bunlarý daha sonra detaylý yazarým ayrý bir konuda.
    SPOR KULÜPLERÝ ÖZELLEÞTÝRÝLMELÝ

mete61bordomavi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Futbolu kim ya da kimler batýrdý?
    Ve Kimler kurtaracak?

Ben cahil bir adamým! Okumayý bile zor söktüm. Termodinamik, akýþkanlar mekaniði, zaten hiç anlamam!
    Hayatýmda 3 tane üniversite ya bitirdim ya bitirmedim!

Gerçekten biri bana yukarýdaki sorularýmýn cevaplarýný, hayrýna bir açýklayabilir mi?

Benim bildiðim Türk futbolu herhangi bir yerlerden talimat ve emirle yönetilmiyor!
    Benim bildiðim Türk futbol ekonomisi, birilerinin rant kapýsý olarak görülmüyor!
    Benim bildiðim Türk futbolunda adamcýlýk yok!
    Bir kere þike yok be þike!

Futbolu o halde neden ve kimden kurtarýyoruz?

Açýklayýn þu cahil renktaþýnýza ne olur?
    Trabzonspor Baþkaný Nasýl Olmalýdýr?
    -Birilerinin adamý deðil,Trabzonspor'un adamý olmalýdýr!
    Trabzonspor Teknik Direktörü Nasýl Olmalýdýr?
    -Hiçbir þey olmasa da korkak olmamalýdýr!

~UniCef~ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý mete61bordomavi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Futbolu kim ya da kimler batýrdý?
    Ve Kimler kurtaracak?

Ben cahil bir adamým! Okumayý bile zor söktüm. Termodinamik, akýþkanlar mekaniði, zaten hiç anlamam!
    Hayatýmda 3 tane üniversite ya bitirdim ya bitirmedim!

Gerçekten biri bana yukarýdaki sorularýmýn cevaplarýný, hayrýna bir açýklayabilir mi?

Benim bildiðim Türk futbolu herhangi bir yerlerden talimat ve emirle yönetilmiyor!
    Benim bildiðim Türk futbol ekonomisi, birilerinin rant kapýsý olarak görülmüyor!
    Benim bildiðim Türk futbolunda adamcýlýk yok!
    Bir kere þike yok be þike!

Futbolu o halde neden ve kimden kurtarýyoruz?

Açýklayýn þu cahil renktaþýnýza ne olur?
    Fikirlerinize katildigim halde, yazdiginiz yaziyi ne kadar itici buldugumu anlatamam. Stadyumla alakali buna benzer bir yazi yazmissiniz.
    Su gayri ciddi sorular. Olan bir asagilik kompleksini yok gibi göstermeler. Kendince ironi kullanarak hor görmeler vs..
    Konuyu uzatmamak icin cevap dahi vermeyecegim ama size nacizane bir öneri olsun. Isterse dünyanin en zeki ve hakli insani olun. Böyle tavirlarla sadece kaybedersiniz.
    Nefsin icin sevme

Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    30

Alýntý jairzinho Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    çözümün ilk aþamasý yerli yabancý ayýrt etmeksizin lira ile sözleþmeler yapmak

ikinci aþama ise nba tarzýnda salary cap getirmek.yani toplam maaþ üst sýnýrý bütün kulüplerde.

üçüncü aþama naklen yayýn gelir daðýtýmýný deðiþtirmek.yani yüzde 50 lik kýsmý bütün kulüplere eþit þekilde daðýtmak diðer yüzde 50 lik kýsmý ise galibiyet ve beraberlik þeklinde daðýtmak.rayting ve eski baþarýlar üzerine bir kaynak aktarýlmamasý lazým.bu durumda o yýl iyi yönetilen iyi tercihler yapan kulüpler ekonomik olarak kar elde ederler.

misal fb ligde 13. sýrada ve kötü yönetilmiþ ama naklen yayýn gelirine bakýyorsun ilk 2 de .bu olmaz aga.

bunlarý daha sonra detaylý yazarým ayrý bir konuda.
    Bir konuda fikir sahibi olmasan þaþarým zaten

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadýkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Trabzonspor'u kurtaralým futboldan bize ne? ))
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.”

tonya55 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Uður KÜÇÜK Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Alman Kicker, Türkiye Bankalar Birliði Yönetim Kurulu Baþkaný Hüseyin Aydýn'ý kaynak göstererek kulüplerimizin borçlarýný yayýnladý.

1) Fenerbahçe: 529M Euro
    2) Galatasaray: 447M Euro
    3) Beþiktaþ: 413M Euro
    4) Trabzonspor: 178M Euro
    5) Bursaspor: 68M Euro

gercek borc bunun cok daha fazlasý bizim tahmini borc 1600 civarý .

Uður KÜÇÜK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

Alýntý tonya55 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    gercek borc bunun cok daha fazlasý bizim tahmini borc 1600 civarý .
    Kanit var mi ?
    Bu rakamlar Bankalar Birligine verilen kulubun tum borclarini kapsayan veriler.

1600 filan nereden cikti ?

2019 - 2020 DOZER ''CEMÝL USTA'' SEZONU ÞAMPÝYONU

ÞANI,ÞEREFÝ,DÝK DURUÞU VE HAKKIYLA TRABZONSPOR

tonya55 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Uður KÜÇÜK Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kanit var mi ?
    Bu rakamlar Bankalar Birligine verilen kulubun tum borclarini kapsayan veriler.
    belkide daha fazladýr nuri baskanýn bunla alakalý acýklamlarýndan
    1600 filan nereden cikti ?

nuri baskanýn acýklamalarý vardý bu konuyla alakalý secim öncesi

lazibere - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Acun kurtaracak Futbolu
    Devlet oyle karar aldý
    Fener olmadan futbolun deðeri yok demiþlerdi ya, Ülke ile beraber Fener de battý
    Þimdi kurtaracaklar bakalým)
    Aptallýk nedir biliyor musunuz ?
    50 kuruþa içtiðin suyu, 1 liraya iþeten düzene destek vermektir..

Ertan1982 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Nasil mi kurtulur?
    Yetisrdin gencleri satarak ve satiklarin genclerin yerine yeni gencler yerlestikce.
    Türk milleti tatli rüyadan uyaniyor hicbir zaman kendi parasi olmadi paralar ile kendisi üretip de kazanmadigi para ile sefa sürdü.
    Simdi hesap ödeme zamani.ama ne süpriz para yok.
    çalýþmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaþamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    30

i have read that article and i'm amazed to see how football clubs are executing rescue plan's for their players safety and integrity.

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

TFF lisans yönetmeliði perþembe çýkýyor, ilk borç yapýlandýrma Trabzonspor'a

Türkiye Bankalar Birliði ve Süper Lig kulüpleri arasýnda, kulüp borçlarýnýn yapýlandýrýlmasýna yönelik protokolün imzalanmasý için beklenen kulüp Lisans Talimatý perþembe günü TFF yönetim kurulunda görüþülerek yürürlüðe giriyor. Bloomberg HT'ye bilgi veren bankacýlar, UEFA ile ilgili yaþanan sýkýntý dolayýsýyla ilk yapýlandýrmanýn Trabzonspor ile olacaðýný belirtiyor

25 Haziran 2019 Salý, 14:32

Futbol kulüplerinin borçlarýnýn yapýlandýrýlmasýnda son aþamaya gelindi. Türkiye Bankalar Birliði (TBB) ve Süper Lig kulüpleri arasýnda alt yapýsý oluþturulan protokolün imzalanmasý için beklenen, Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play talimatýnda gereken deðiþikler tamamlandý. Bloomberg HT'nin konu hakkýnda bilgi aldýðý Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bankalar ve kulüplerden altý üst düzey kaynak, borç yapýlandýrma iþlemlerinin gerçekleþmesi için beklenen yeni TFF Lisans talimatýnýn perþembe günü yapýlacak olan TFF Yönetim Kurulu'nda görüþülerek yürürlüðe gireceðini söyledi. Böylelikle, kulüplerin borçlarýný yapýlandýracak olan konsorsiyumda yer alacak olan bankalar, yapýlandýrma görüþmelerine baþlayacak. Bilindiði gibi TFF'nin lisans talimat deðiþikliði, kulüplerin harcamalarýna sýnýrlamalar getirecek. Her kulüp, borçlarýnýn büyüklüðüne göre, gelirlerinin belli bir kýsmýný harcayabilecek.

Öte yandan kulüplerin yapýlandýrmaya toplu olarak katýlmayacaðý, her kulübün borç yapýlandýrmasýnýn ayrý yapýlacaðý öðrenildi. Süper Lig'de borcu olmayan bazý kulüplerin de söz konusu görüþmelerde yer almadýðý bildirildi.

8 MÝLYAR TL'LÝK BORÇ YAPILANDIRMAYA KONU OLACAK
    Kulüplerin yapýlandýrmaya konu olan borçlarýnýn yaklaþýk 8 milyar TL olduðu belirtiliyor. Söz konusu borcun kulüplerin finans kurumlarýna olan borçlarýnýn yaný sýra futbol ailesine olan bazý diðer borçlarý da kapsadýðý ifade edildi. Yapýlandýrmanýn þartlarýnýn detaylarýnýn önümüzdeki günlerde netleþeceðini ifade eden bankacýlar, yapýlandýrmanýn vadesinin ise her kulübün borç yapýsýna göre deðiþeceðini, belli sabit bir vade yapýsý olmayacaðýný belirttiler. Bankacýlar, yapýlandýrmada faizin ise her kulübe ve bilanço yapýsýna göre deðiþeceðini ancak piyasa koþullarýnda olacaðýný ifade ediyor.

ÝLK YAPILANDIRMA TRABZONSPOR'A
    Bloomberg HT'ye bilgi veren bankacýlar, süreçte ilk olarak Trabzonspor'un borç yapýlandýrmasýnýn gündemde olduðunu ifade ediyor. Bankacýlar her ne kadar Fenerbahçe de UEFA ile ilgili sorun yaþasa da belli bir parasal ceza ile men cezasý almayacaðýný, bu nedenle Trabzonspor'un durumunun daha öncelikli olduðunu belirttiler. Bilindiði gibi, UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulunun finansal fair play kurallarýna uymadýðý gerekçesiyle bordo-mavili kulübün üst kurula sevk etmiþ ve Trabzonspor Avrupa'dan men riski ile karþý karþýya gelmiþti.

AÐAOÐLU: BÝZ YÖNETÝM OLARAK ÜZERÝMÝZE DÜÞENÝ YAPIYORUZ
    Bloomberg HT'ye konuþan Trabzonspor Baþkaný Ahmet Aðaoðlu, Haziran ayý sonu Temmuz ayý baþý gibi UEFA'nýn kararýný vermesini beklediklerini söyledi. Aðaoðlu, söz konusu durumun, kendilerinden önceki yönetim döneminde UEFA'ya verilen taahhütlerin gerçekleþmemesi nedeniyle yaþandýðýnýn altýný çizerek, "Göreve geldiðimiz günden bu yana bizler UEFA'ya verilen taahhütleri yerine getiriyoruz. Harcamalarý kontrol altýna alýp, azalttýk. Yüksek maliyetli transferler yapmýyoruz. Yöneticileri, kendi döneminde yaptýðý harcamalar sorumlu tutacaðýz. Bütün bu yaptýklarýmýzý da UEFA'ya anlattýk. Geçmiþ dönem yönetimler, bunlarý yapmýþ ama bizim de yaptýklarýmýz ortada. UEFA yetkililerinin de bu çabayý gördüðünü düþünüyorum. TBB ile olan yapýlandýrmanýn da gerçekleþmesi halinde inþallah bu süreç olumlu tamamlanýr" diye konuþtu. Aðaoðlu, TFF'nin lisans yönetmeliðinin yayýnlamasýnýn ardýndan bankalarla olan sürecin tamamlanmasýný bekledikleri bilgisini verdi.

Trabzonspor'un Þubat 2019'da açýkladýðý son bilançosuna göre, toplam 1 milyar 46 milyon TL borcu bulunuyor. Söz konusu borcun 685 milyon TL'si ise banka ve finans kurumlarýna olan tutar.

GALATASARAY VE FENERBAHÇE YAPILANDIRMA KOÞULLARINI GÖRÜNCE KARAR VERECEK
    Konuyla ilgili Bloomberg HT'ye konuþan bir Fenerbahçe yöneticisi, yapýlandýrma koþullarýnýn henüz kendilerine ve yönetime gelmediðini söyledi. Söz konusu yönetici, koþullar belli olduktan sonra yönetim olarak karar vereceklerini söyledi. Öte yandan Galatasaray'ýn söz konusu yapýlanmada yer almak istemediðine yönelik iddialarý sorduðumuz bir kulüp yöneticisi de, borç yapýlandýrma koþullarýnýn çerçevesinin belirlenmesinin ardýndan kulüp olarak karar alacaklarýný söyledi.

Sefer Yüksel/Bloomberg HT
    Murat

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)