Akcamimarlik
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4
Toplam 80 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 80 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Futbolu Kurtarma Plannn Detaylar

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.11.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    27
    Ey Trk Genlii!
    Birinci vazifen, Trk istiklalilini, Trk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve mdafa etmektir.

Trabzonspor Kongre yesi

My - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    44

te Albayrakn o szleri: Bu kulplerin bakanlar kendi irketleri olsa, bu irketleri bu kadar borlandrmazd, bu kadar bataa srklemezdi. u anda Trk spor kulplerinin dt durum, bunlar yaplandrmas deil. nce kurallar koyacaksn, ondan sonra yaplandracaksn. Bu u demektir bu kulpler tekrar borlanacak, tekrar daha byk bataa srklenecek. Eer bu kulplerin borlarn yaplandryorsanz, bu kulpler daha ok borlanacak demektir.

Trabzonsporun 1.2 milyar borcu var bu saatten sonra bu kulbn bana gelecek olan bakan bu borcu yukarya karmayacann taahhtn verecek olan bakandr, kartrsa cebinden deyecek hedef bu borlar aaya ekmek olacak. Bu durumdan ta patlasn aylk 150 milyonluk bir geliri olur. Bu borcun yllk faizi 300 milyon senin ne kadar gelirin var 150 milyon takm yle bir bataa gitti ki k imkan yok. nce kurallar,nizamlar ve kanunlar kacak ondan sonra bu kulpler borlandrlacak. u anda borlandrmak bu kulplerin hepsinin sonu geldi demektir.

Trk futbolunda sadece ekonomik ynetim deil, hakemi bir alem, kulp yneticileri bir alem, teknik heyetler, menajerler bu futbolun iine kumar girmise bu i bitmi demektir. Tepeden trnaa kadar yeniden bu i yaplanmazsa siz bu kulpleri ne kadar borlandrrsanz Trkiyedeki ilk ekonomik krizde gidecek olan ilk nce spor kulpleridir. Benim bakanlk dnemimde sfr borla kulb braktm ve bu duruma gelmesinde tek sorumlu Faruk Nafiz zaktr. Trabzonspordan tek beklentim vard o ehre hizmet etmek, Trabzonsporda da gzel bir yaplanmayla ileriye ynelik projeme sahip kym dedim stad projesini ben yaptm elimizden gelen gayreti gsterdim. Bu aamadan sonra bu futbolun kirliliinden sonra ben orada faydal hizmet yapacama inanmyorum. Hakemlerin eli kimin cebinde, menajerlerin eli kimin cebinde, teknik direktrlerin eli kimin cebinde, ne dmenler eviriliyor bunlar almadan 25 tane ocuu herkes kandrabiliyor, menajeri kandryor, ynetici kandrabiliyor. ehir ufak ama ismi byk Trabzondaki insanlar kk dnyor kk olsun benim olsun, borlu olsun kimse sahip kmasn istiyor. Sfr borla takm braktm, sattlar Gkdenizi, Sadri enerin o sene sonunda aklamas var Sfr bor ile bu takm aldm diyor.

Haber: Osman BAKIR
    Konu My tarafndan (12.01.2019 Saat 15:33 ) deitirilmitir.
    Hakan KULAOLU: "Sabrl, sistemli ve ekonomik, tketen deil reten bir Trabzonspor oluturmak."
    Murat

Alphan Altun - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.08.2010
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

Yaplandrma konularna girildi. Tam olarak vade,oran ve marj ileri belli deil henz. Ciddi bir rahatlama getirecei kesin.

Prensip olarak, etik olarak tartmaya ak herkesin bir fikri vardr hepsinin de doruluk pay vardr ama kendi zelimizde sylyorum iler acs ekonomik bir durum var. Keynes mezarnda kalkp gelse, doal bir zm retemezdi. Dardan bir mdahale gerekten zorunlu. Ya bir Arap sermaye koyacakt ya da byle buna benzer bir zm. 3-4 yl nce ortalama %11-12 maliyetle kullandmz kredilere bugn %35'lerden refinansman yapyoruz.
    Dviz endesksli krediler dnda dorudan yabanc para cinsinden kullandmz krediler de var.Yaklak 70 milyon Euro.Durduu yerde olduu yerde kur yznden dedike artyor.dedike derken, ou rotatif kredinin dnem faizi.

stediimiz kadar bilanoyu kltelim, takmda herkes asgari cretle oynasa bile en az 10-15 yl bu sarmaldan kmamz mmkn deil. O 10-15 ylda Trabzonspor yok olurdu. Batrmazlar, brakmazlar sylemlerini o zaman grrdk. Akyaz'nn elektrii kesiliyordu, krediyle dedik. Trabzonspor ile herhangi bir ticari ilikiye giren herkesle davalk olmuuz. Bugn banka hesaplarndaki bloke tutar(e haciz, yasal takip vs.) onlarca trilyonu bulmu durumda.Olaya bir de bu durumdan bakmak gerek. Evet sadece tzel kiilerin deil, senin benim de durumu vahim, milyonlarca alacak davalar, karlksz ek protestolu senet alm ban gitmi bir durumdayz. Ekonomisi beton bloklarn arasna skm bir lkeyiz. Ne diyelim Allah sonumuzu hayretsin.

SALDIRAY - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Yahu yerim futbolunuda kulbnde. Bu yaplandrma esnafa lazm esnafa.
    Bir Sevdasn Trabzonspor'um..

Trabzonspor Kongre yesi

My - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    44

mer Sarolu: "Biz yorganmza gre ayamz uzatmalyz. Bankalarla grmelerdeyiz. Trkiyede btn Trk futbolunu kurtaracak olan bankalarn ald bir karar var. Trabzonspora kalacak olan para btn gelirler haricinde yaklak 50 milyon TL gibi duruyor. Biz bununla birlikte ark dndrmek durumundayz. Hem borlar deyeceiz, hem de ark dndrmek zorundayz. Btn plan, projeyi buna gre yapmamz lazm. Yetmiyor olabilir ama reteceiz. Oyuncu reteceiz, retilen oyuncular da ister istemez bir dnem sonra da paraya evireceiz. Trabzonsporun yaama kayna olacak. Bunun haricinde kimse bizden fuzuli yere transfer beklesin yle bir ey yok. Artk o hayal ortadan kalkt. Bu denizde bu kadar balk diye bir tabir vardr bizde bunu yapacaz. "
    Hakan KULAOLU: "Sabrl, sistemli ve ekonomik, tketen deil reten bir Trabzonspor oluturmak."
    Murat

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 2 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 2 misafir)