Akcamimarlik
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4
Toplam 99 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 99 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Futbolu Kurtarma Plannn Detaylar

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.11.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    27
    Ey Trk Genlii!
    Birinci vazifen, Trk istiklalilini, Trk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve mdafa etmektir.

Trabzonspor Kongre yesi

My - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    44

te Albayrakn o szleri: Bu kulplerin bakanlar kendi irketleri olsa, bu irketleri bu kadar borlandrmazd, bu kadar bataa srklemezdi. u anda Trk spor kulplerinin dt durum, bunlar yaplandrmas deil. nce kurallar koyacaksn, ondan sonra yaplandracaksn. Bu u demektir bu kulpler tekrar borlanacak, tekrar daha byk bataa srklenecek. Eer bu kulplerin borlarn yaplandryorsanz, bu kulpler daha ok borlanacak demektir.

Trabzonsporun 1.2 milyar borcu var bu saatten sonra bu kulbn bana gelecek olan bakan bu borcu yukarya karmayacann taahhtn verecek olan bakandr, kartrsa cebinden deyecek hedef bu borlar aaya ekmek olacak. Bu durumdan ta patlasn aylk 150 milyonluk bir geliri olur. Bu borcun yllk faizi 300 milyon senin ne kadar gelirin var 150 milyon takm yle bir bataa gitti ki k imkan yok. nce kurallar,nizamlar ve kanunlar kacak ondan sonra bu kulpler borlandrlacak. u anda borlandrmak bu kulplerin hepsinin sonu geldi demektir.

Trk futbolunda sadece ekonomik ynetim deil, hakemi bir alem, kulp yneticileri bir alem, teknik heyetler, menajerler bu futbolun iine kumar girmise bu i bitmi demektir. Tepeden trnaa kadar yeniden bu i yaplanmazsa siz bu kulpleri ne kadar borlandrrsanz Trkiyedeki ilk ekonomik krizde gidecek olan ilk nce spor kulpleridir. Benim bakanlk dnemimde sfr borla kulb braktm ve bu duruma gelmesinde tek sorumlu Faruk Nafiz zaktr. Trabzonspordan tek beklentim vard o ehre hizmet etmek, Trabzonsporda da gzel bir yaplanmayla ileriye ynelik projeme sahip kym dedim stad projesini ben yaptm elimizden gelen gayreti gsterdim. Bu aamadan sonra bu futbolun kirliliinden sonra ben orada faydal hizmet yapacama inanmyorum. Hakemlerin eli kimin cebinde, menajerlerin eli kimin cebinde, teknik direktrlerin eli kimin cebinde, ne dmenler eviriliyor bunlar almadan 25 tane ocuu herkes kandrabiliyor, menajeri kandryor, ynetici kandrabiliyor. ehir ufak ama ismi byk Trabzondaki insanlar kk dnyor kk olsun benim olsun, borlu olsun kimse sahip kmasn istiyor. Sfr borla takm braktm, sattlar Gkdenizi, Sadri enerin o sene sonunda aklamas var Sfr bor ile bu takm aldm diyor.

Haber: Osman BAKIR
    Konu My tarafndan (12.01.2019 Saat 14:33 ) deitirilmitir.
    Hakan KULAOLU: "Sabrl, sistemli ve ekonomik, tketen deil reten bir Trabzonspor oluturmak."
    Murat

Alphan Altun - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.08.2010
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

Yaplandrma konularna girildi. Tam olarak vade,oran ve marj ileri belli deil henz. Ciddi bir rahatlama getirecei kesin.

Prensip olarak, etik olarak tartmaya ak herkesin bir fikri vardr hepsinin de doruluk pay vardr ama kendi zelimizde sylyorum iler acs ekonomik bir durum var. Keynes mezarnda kalkp gelse, doal bir zm retemezdi. Dardan bir mdahale gerekten zorunlu. Ya bir Arap sermaye koyacakt ya da byle buna benzer bir zm. 3-4 yl nce ortalama %11-12 maliyetle kullandmz kredilere bugn %35'lerden refinansman yapyoruz.
    Dviz endesksli krediler dnda dorudan yabanc para cinsinden kullandmz krediler de var.Yaklak 70 milyon Euro.Durduu yerde olduu yerde kur yznden dedike artyor.dedike derken, ou rotatif kredinin dnem faizi.

stediimiz kadar bilanoyu kltelim, takmda herkes asgari cretle oynasa bile en az 10-15 yl bu sarmaldan kmamz mmkn deil. O 10-15 ylda Trabzonspor yok olurdu. Batrmazlar, brakmazlar sylemlerini o zaman grrdk. Akyaz'nn elektrii kesiliyordu, krediyle dedik. Trabzonspor ile herhangi bir ticari ilikiye giren herkesle davalk olmuuz. Bugn banka hesaplarndaki bloke tutar(e haciz, yasal takip vs.) onlarca trilyonu bulmu durumda.Olaya bir de bu durumdan bakmak gerek. Evet sadece tzel kiilerin deil, senin benim de durumu vahim, milyonlarca alacak davalar, karlksz ek protestolu senet alm ban gitmi bir durumdayz. Ekonomisi beton bloklarn arasna skm bir lkeyiz. Ne diyelim Allah sonumuzu hayretsin.

SALDIRAY - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Yahu yerim futbolunuda kulbnde. Bu yaplandrma esnafa lazm esnafa.
    Bir Sevdasn Trabzonspor'um..

Trabzonspor Kongre yesi

My - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    44

mer Sarolu: "Biz yorganmza gre ayamz uzatmalyz. Bankalarla grmelerdeyiz. Trkiyede btn Trk futbolunu kurtaracak olan bankalarn ald bir karar var. Trabzonspora kalacak olan para btn gelirler haricinde yaklak 50 milyon TL gibi duruyor. Biz bununla birlikte ark dndrmek durumundayz. Hem borlar deyeceiz, hem de ark dndrmek zorundayz. Btn plan, projeyi buna gre yapmamz lazm. Yetmiyor olabilir ama reteceiz. Oyuncu reteceiz, retilen oyuncular da ister istemez bir dnem sonra da paraya evireceiz. Trabzonsporun yaama kayna olacak. Bunun haricinde kimse bizden fuzuli yere transfer beklesin yle bir ey yok. Artk o hayal ortadan kalkt. Bu denizde bu kadar balk diye bir tabir vardr bizde bunu yapacaz. "
    Hakan KULAOLU: "Sabrl, sistemli ve ekonomik, tketen deil reten bir Trabzonspor oluturmak."
    Murat

Trabzonspor Kongre yesi

SEDER - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.12.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    36

hala ses seda yok..Ne planm aklanal 1 ay oldu hala ne olduu belli deil. Malesef tek kurtuluumuz tpnn bu plan. Ne durumda bilen var m?
    Hemeri: Trabzonlu Olan Deil, TRABZONSPOR'lu Olandr.

Trabzonspor Kongre yesi
    Zafer Fidan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.06.2007
    Nereden
    Avrupa Dier

Tek kurtarma yolu:

TRABZONSPOR 1967
    Real Madrid CF

smart - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.06.2015
    Nereden
    Gney Amerika

Alnt Zafer Fidan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Tek kurtarma yolu:

gal edilsin yazlmam kurtarlmaktan bahsediliyor.
    Araplardan ve araplardan lkeyi kurtarrsak futbolda kurtulmu olur.

Uur KK - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.01.2009
    Nereden
    Bursa
    Ya
    30

Alman Kicker, Trkiye Bankalar Birlii Ynetim Kurulu Bakan Hseyin Aydn' kaynak gstererek kulplerimizin borlarn yaynlad.

1) Fenerbahe: 529M Euro
    2) Galatasaray: 447M Euro
    3) Beikta: 413M Euro
    4) Trabzonspor: 178M Euro
    5) Bursaspor: 68M Euro

LG-H815 cihazmdan Tapatalk kullanlarak gnderildi
    bu dnyadan istediim ne para pul ne de gzel bir hatun...
    sadece ve sadece senin sampiyon olduun gn grmek TRABZONSPOR um....

aatay96 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.04.2018
    Nereden
    stanbul
    Ya
    23

Herkes iyi bir ey gibi bahsediyor ama bizi ddkleyip kendileri gelirimiz var diyip istedikleri transferi yapacaklar gibi geliyor.. Olan bize olacaktr.. ama hayrls

Sefa - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.01.2009
    Nereden
    Trabzon

ngilizler ve Franszlar futbolun maliyetlerini Araplara kasp keyfini sryor.. Trkiye'nin rol modeli bu olacak sanrm..

hay1699 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2005
    Nereden
    Bursa

Bu i ne oldu yahu... zlrse oyuncu satma zorunluluumuz kalmaz, elimiz kuvvetlenir .

~UniCef~ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.02.2008
    Nereden
    Ankara

Para yok gibi geliyor bana. Bu ekonomik durumda devlet futbol kulplerine yardim etmemesi lazim. Son yillarda iyi ynetenler sampiyon olsun.
    Nefsin icin sevme

jairzinho - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.06.2010
    Nereden
    stanbul

zmn ilk aamas yerli yabanc ayrt etmeksizin lira ile szlemeler yapmak

ikinci aama ise nba tarznda salary cap getirmek.yani toplam maa st snr btn kulplerde.

nc aama naklen yayn gelir datmn deitirmek.yani yzde 50 lik ksm btn kulplere eit ekilde datmak dier yzde 50 lik ksm ise galibiyet ve beraberlik eklinde datmak.rayting ve eski baarlar zerine bir kaynak aktarlmamas lazm.bu durumda o yl iyi ynetilen iyi tercihler yapan kulpler ekonomik olarak kar elde ederler.

misal fb ligde 13. srada ve kt ynetilmi ama naklen yayn gelirine bakyorsun ilk 2 de .bu olmaz aga.

bunlar daha sonra detayl yazarm ayr bir konuda.
    Evlad- z= Uurcan akr,Hseyin Trkmen,Batuhan Artaslan,Abdulkadir mr,Yusuf Yazc,Abdulkadir Parmak ....

mete61bordomavi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.05.2009
    Nereden
    stanbul
    Ya
    38

Futbolu kim ya da kimler batrd?
    Ve Kimler kurtaracak?

Ben cahil bir adamm! Okumay bile zor sktm. Termodinamik, akkanlar mekanii, zaten hi anlamam!
    Hayatmda 3 tane niversite ya bitirdim ya bitirmedim!

Gerekten biri bana yukardaki sorularmn cevaplarn, hayrna bir aklayabilir mi?

Benim bildiim Trk futbolu herhangi bir yerlerden talimat ve emirle ynetilmiyor!
    Benim bildiim Trk futbol ekonomisi, birilerinin rant kaps olarak grlmyor!
    Benim bildiim Trk futbolunda adamclk yok!
    Bir kere ike yok be ike!

Futbolu o halde neden ve kimden kurtaryoruz?

Aklayn u cahil renktanza ne olur?
    Trabzonspor Bakan Nasl Olmaldr?
    -Birilerinin adam deil,Trabzonspor'un adam olmaldr!
    Trabzonspor Teknik Direktr Nasl Olmaldr?
    -Hibir ey olmasa da korkak olmamaldr!

~UniCef~ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.02.2008
    Nereden
    Ankara

Alnt mete61bordomavi Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Futbolu kim ya da kimler batrd?
    Ve Kimler kurtaracak?

Ben cahil bir adamm! Okumay bile zor sktm. Termodinamik, akkanlar mekanii, zaten hi anlamam!
    Hayatmda 3 tane niversite ya bitirdim ya bitirmedim!

Gerekten biri bana yukardaki sorularmn cevaplarn, hayrna bir aklayabilir mi?

Benim bildiim Trk futbolu herhangi bir yerlerden talimat ve emirle ynetilmiyor!
    Benim bildiim Trk futbol ekonomisi, birilerinin rant kaps olarak grlmyor!
    Benim bildiim Trk futbolunda adamclk yok!
    Bir kere ike yok be ike!

Futbolu o halde neden ve kimden kurtaryoruz?

Aklayn u cahil renktanza ne olur?
    Fikirlerinize katildigim halde, yazdiginiz yaziyi ne kadar itici buldugumu anlatamam. Stadyumla alakali buna benzer bir yazi yazmissiniz.
    Su gayri ciddi sorular. Olan bir asagilik kompleksini yok gibi gstermeler. Kendince ironi kullanarak hor grmeler vs..
    Konuyu uzatmamak icin cevap dahi vermeyecegim ama size nacizane bir neri olsun. Isterse dnyanin en zeki ve hakli insani olun. Byle tavirlarla sadece kaybedersiniz.
    Nefsin icin sevme

yelik tarihi
    14.11.2016
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    25

Alnt jairzinho Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    zmn ilk aamas yerli yabanc ayrt etmeksizin lira ile szlemeler yapmak

ikinci aama ise nba tarznda salary cap getirmek.yani toplam maa st snr btn kulplerde.

nc aama naklen yayn gelir datmn deitirmek.yani yzde 50 lik ksm btn kulplere eit ekilde datmak dier yzde 50 lik ksm ise galibiyet ve beraberlik eklinde datmak.rayting ve eski baarlar zerine bir kaynak aktarlmamas lazm.bu durumda o yl iyi ynetilen iyi tercihler yapan kulpler ekonomik olarak kar elde ederler.

misal fb ligde 13. srada ve kt ynetilmi ama naklen yayn gelirine bakyorsun ilk 2 de .bu olmaz aga.

bunlar daha sonra detayl yazarm ayr bir konuda.
    Bir konuda fikir sahibi olmasan aarm zaten

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    U.Sadkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.06.2004
    Nereden
    stanbul

Trabzonspor'u kurtaralm futboldan bize ne? ))
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.

tonya55 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.07.2015
    Nereden
    stanbul

Alnt Uur KK Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Alman Kicker, Trkiye Bankalar Birlii Ynetim Kurulu Bakan Hseyin Aydn' kaynak gstererek kulplerimizin borlarn yaynlad.

1) Fenerbahe: 529M Euro
    2) Galatasaray: 447M Euro
    3) Beikta: 413M Euro
    4) Trabzonspor: 178M Euro
    5) Bursaspor: 68M Euro

gercek borc bunun cok daha fazlas bizim tahmini borc 1600 civar .

Uur KK - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.01.2009
    Nereden
    Bursa
    Ya
    30

Alnt tonya55 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    gercek borc bunun cok daha fazlas bizim tahmini borc 1600 civar .
    Kanit var mi ?
    Bu rakamlar Bankalar Birligine verilen kulubun tum borclarini kapsayan veriler.

1600 filan nereden cikti ?

bu dnyadan istediim ne para pul ne de gzel bir hatun...
    sadece ve sadece senin sampiyon olduun gn grmek TRABZONSPOR um....

tonya55 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.07.2015
    Nereden
    stanbul

Alnt Uur KK Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Kanit var mi ?
    Bu rakamlar Bankalar Birligine verilen kulubun tum borclarini kapsayan veriler.
    belkide daha fazladr nuri baskann bunla alakal acklamlarndan
    1600 filan nereden cikti ?

nuri baskann acklamalar vard bu konuyla alakal secim ncesi

lazibere - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.12.2009
    Nereden
    stanbul
    Ya
    43

Acun kurtaracak Futbolu
    Devlet oyle karar ald
    Fener olmadan futbolun deeri yok demilerdi ya, lke ile beraber Fener de batt
    imdi kurtaracaklar bakalm)
    En byk baar disiplinden dn vermemektir.

Ertan1982 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.08.2006
    Nereden
    Almanya

Nasil mi kurtulur?
    Yetisrdin gencleri satarak ve satiklarin genclerin yerine yeni gencler yerlestikce.
    Trk milleti tatli ryadan uyaniyor hicbir zaman kendi parasi olmadi paralar ile kendisi retip de kazanmadigi para ile sefa srd.
    Simdi hesap deme zamani.ama ne spriz para yok.
    almadan, yorulmadan ve retmeden, rahat yaamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hrriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatrk

yelik tarihi
    27.05.2019
    Nereden
    Bursa
    Ya
    25

i have read that article and i'm amazed to see how football clubs are executing rescue plan's for their players safety and integrity.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)