Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Diz Dönmesi Diz Yaralanmasý Hakkýnda Yardým

Sercan Keleþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Standart Diz Dönmesi Diz Yaralanmasý Hakkýnda Yardým

Bundan yaklaþýk 15 ay önce belediyenin spor parkýnda ayaklarýmý çalýþtýrmak için spor yaptým. Akþamýnda da maç oynadým. Dizimde bir darbe sonucu þiþlik oluþtu. Daha sonra Dizimi tam açamadým. Üzerine basamadým ayný zamanda. Doktora gitmedim, incittim zannettim. Bekledim geçti bir problem olmadý. Askere gittim Askerde futbol oynarken dizimi hafif döndürdüðümde yine ayný sorunla karþýlaþtým. Yaklaþýk olarak üzerinden 4 ay geçmesine raðmen yine üzerine basamadým. Doktora gittim. Film + MR Çekildim. Doktorlar hiçbir þey olmadýðýný söyledi. Ýlginç bir þekilde dizimi döndürdüðümde 1 hafta üzerine basamýyorum ama dizimde problem yok. Sadece ufak bir menisküs zedelenmesi dediler. Bende dinlendirip geçeceðini tahmin ettim. Askerlik bitene kadar futboldan uzak durdum. Hiçbir problem çekmiyorum gün içinde. Daha sonra geldim askerlik bitti. Bir halý saha maçýna çýktým sadece 5 dakika oynadým fakat dizim yine tutuldu. Bu sefer yaklaþýk olarak 20 gün dizimi dümdüz bir þekilde asla açamadým. Üzerine basamadým. Bekledim ve geçti. Dizimi yan çevirdiðimde ve üzerine baský uyguladýðýmda dizim bir anda ani bir acý ile yanýyor. Dizimin üzerine güç bindiremiyorum. Yürürken devamlý dizim atýyor gibi oluyor. Fakat 20 gün sonunda tamamen iyileþiyorum.

Bu sorun nedir bilen var mý ? Yardýmcý olabilecek var mý ? Karþýlaþan var mý ? Fikri olan varsa paylaþýrsa çok sevinirim. Sonuçta futbolcu hastalýðý gibi. Belki karþýlaþan olmuþtur.

Þimdiden fikir belirtenlerden Allah razý olsun.
    Dozer Cemil sezonunda bize düþen baþka takým kaptanlarýnýn kupa kaldýrmamasýdýr.
    Dozer Cemil'e sevgilerle.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    37

Fikrim yok ama çok geçmiþ olsun kardeþim.
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bir uzmanla görüþ tekrar bunlarý ona da anlat, tahminim menüsküs olayý - pek ufak gelmiyor anlattýklarýna göre - bu þekilde yaþantýný çok etkiler, gerekirse ameliyatý bile göze alýp bu iþin çaresini bir þekilde bulmak gerek. Not: Herhangi bir bilgim yok sadece fikir fakat tez vakitte farklý bir doktora gitmelisin tekrar bence, geçmiþ olsun.
    Konu Ozan Yýlmaz tarafýndan (23.12.2018 Saat 23:12 ) deðiþtirilmiþtir.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

ssarý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Standart Diz Dönmesi Diz Yaralanmasý Hakkýnda Yardým

Geçmiþ olsun
    Menisküs kök yýrtýklarý veya
    çapraz baðdan kopan kýsmi lifler
    dizde kilitlenme yaparlar
    Hareketle dizDe kilitlenme yaratan sorunlar
    sabit dururken çekilen MRlarda saptanmayabilir
    burada aslolan iyi bir muayenedir , þüphe olmasýna raðmen MRda saptanamýyorsa ozaman taný amaçlý artroskopi (kamera ile dizin içine bakmak) yapýlmalýdýr
    Konu ssarý tarafýndan (25.12.2018 Saat 23:28 ) deðiþtirilmiþtir.

Sercan Keleþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Alýntý Faruk BERBER Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Fikrim yok ama çok geçmiþ olsun kardeþim.
    Alýntý Ozan Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bir uzmanla görüþ tekrar bunlarý ona da anlat, tahminim menüsküs olayý - pek ufak gelmiyor anlattýklarýna göre - bu þekilde yaþantýný çok etkiler, gerekirse ameliyatý bile göze alýp bu iþin çaresini bir þekilde bulmak gerek. Not: Herhangi bir bilgim yok sadece fikir fakat tez vakitte farklý bir doktora gitmelisin tekrar bence, geçmiþ olsun.
    Alýntý ssarý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Geçmiþ olsun
    Menisküs kök yýrtýklarý veya
    çapraz baðdan kopan kýsmi lifler
    dizde kilitlenme yaparlar
    Hareketle dizDe kilitlenme yaratan sorunlar
    sabit dururken çekilen MRlarda saptanmayabilir
    burada aslolan iyi bir muayenedir , þüphe olmasýna raðmen MRda saptanamýyorsa ozaman taný amaçlý artroskopi (kamera ile dizin içine bakmak) yapýlmalýdýr
    Çok teþekkür ederim sizlere. Sigortalý bir iþe girdim biraz zaman geçsin tekrar dediðinizi baktýracaðým. Futbolu özledim . Daha 26 27 yaþýnda olunca insan kopmak istemiyor. Bu yüzden açtým konuyu. Bu fikirleriniz ufuk açýcý oluyor. Ýnþallah geçer düzelir.
    Dozer Cemil sezonunda bize düþen baþka takým kaptanlarýnýn kupa kaldýrmamasýdýr.
    Dozer Cemil'e sevgilerle.

Alphan Altun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Kardeþ geçmiþ olsun.18 yaþýnda halý sahayý býrakmýþ biri olarak(futbolu deðil halý sahayý) sana tavsiyem o sakatlýk yuvasý kauçuk alanýnda mümkünse yürüyüþ bile yapma. Çevremdeki herkese söylüyorum. Gelin arkadaþ betonda oynayalým çimlerde plonjon yapalým,orta kafa gol, gol atan kaleye,alman kale bilumum futbol oyunlarýmýzý yapalým boþ verin býrakýn þu halý saha iþini.

Emre ÖZTÜRK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    33

Dizde atma oluyorsa sýkýntý büyük. Bir an önce iyi bir doktora görünmelisin. Ben devletten hiç fayda göremedim. En son paraya kýyýp özele gittim de net bir taný koydular. Ameliyatsýz süreci atlattým ama o günden beri futbol basketbol oynamadým. Dizimi katlayamýyordum þükür o seviyeyi gectim. Umarim capraz bag yirtigi ya da kopmasi yoktur. Büyük geçmiþ olsun
    Dallas Mavericks
    .................................................. ............ 41-Dirk Nowitzki

munzevil - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    47

Eðer dizinde menisküs þüphesi varsa Burçak ununu su ile karýþtýrýp hamur yap,bunu akþam yatarken dizine baðla sabah çýkar iyileþene kadar devam et geçmiþ olsun.
    “Yenmez taamý ümeranýn, fuzelanýnÇünkü hakkýdýr, yetimin fukaranýn “

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)