Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Diz Dönmesi Diz Yaralanması Hakkında Yardım

Sercan Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Diz Dönmesi Diz Yaralanması Hakkında Yardım

Bundan yaklaşık 15 ay önce belediyenin spor parkında ayaklarımı çalıştırmak için spor yaptım. Akşamında da maç oynadım. Dizimde bir darbe sonucu şişlik oluştu. Daha sonra Dizimi tam açamadım. Üzerine basamadım aynı zamanda. Doktora gitmedim, incittim zannettim. Bekledim geçti bir problem olmadı. Askere gittim Askerde futbol oynarken dizimi hafif döndürdüğümde yine aynı sorunla karşılaştım. Yaklaşık olarak üzerinden 4 ay geçmesine rağmen yine üzerine basamadım. Doktora gittim. Film + MR Çekildim. Doktorlar hiçbir şey olmadığını söyledi. İlginç bir şekilde dizimi döndürdüğümde 1 hafta üzerine basamıyorum ama dizimde problem yok. Sadece ufak bir menisküs zedelenmesi dediler. Bende dinlendirip geçeceğini tahmin ettim. Askerlik bitene kadar futboldan uzak durdum. Hiçbir problem çekmiyorum gün içinde. Daha sonra geldim askerlik bitti. Bir halı saha maçına çıktım sadece 5 dakika oynadım fakat dizim yine tutuldu. Bu sefer yaklaşık olarak 20 gün dizimi dümdüz bir şekilde asla açamadım. Üzerine basamadım. Bekledim ve geçti. Dizimi yan çevirdiğimde ve üzerine baskı uyguladığımda dizim bir anda ani bir acı ile yanıyor. Dizimin üzerine güç bindiremiyorum. Yürürken devamlı dizim atıyor gibi oluyor. Fakat 20 gün sonunda tamamen iyileşiyorum.

Bu sorun nedir bilen var mı ? Yardımcı olabilecek var mı ? Karşılaşan var mı ? Fikri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. Sonuçta futbolcu hastalığı gibi. Belki karşılaşan olmuştur.

Şimdiden fikir belirtenlerden Allah razı olsun.
    Dozer Cemil sezonunda bize düşen başka takım kaptanlarının kupa kaldırmamasıdır.
    Dozer Cemil'e sevgilerle.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Fikrim yok ama çok geçmiş olsun kardeşim.
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bir uzmanla görüş tekrar bunları ona da anlat, tahminim menüsküs olayı - pek ufak gelmiyor anlattıklarına göre - bu şekilde yaşantını çok etkiler, gerekirse ameliyatı bile göze alıp bu işin çaresini bir şekilde bulmak gerek. Not: Herhangi bir bilgim yok sadece fikir fakat tez vakitte farklı bir doktora gitmelisin tekrar bence, geçmiş olsun.
    Konu Ozan Yılmaz tarafından (23.12.2018 Saat 23:12 ) değiştirilmiştir.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

ssarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Diz Dönmesi Diz Yaralanması Hakkında Yardım

Geçmiş olsun
    Menisküs kök yırtıkları veya
    çapraz bağdan kopan kısmi lifler
    dizde kilitlenme yaparlar
    Hareketle dizDe kilitlenme yaratan sorunlar
    sabit dururken çekilen MRlarda saptanmayabilir
    burada aslolan iyi bir muayenedir , şüphe olmasına rağmen MRda saptanamıyorsa ozaman tanı amaçlı artroskopi (kamera ile dizin içine bakmak) yapılmalıdır
    Konu ssarı tarafından (25.12.2018 Saat 23:28 ) değiştirilmiştir.

Sercan Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Faruk BERBER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fikrim yok ama çok geçmiş olsun kardeşim.
    Alıntı Ozan Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir uzmanla görüş tekrar bunları ona da anlat, tahminim menüsküs olayı - pek ufak gelmiyor anlattıklarına göre - bu şekilde yaşantını çok etkiler, gerekirse ameliyatı bile göze alıp bu işin çaresini bir şekilde bulmak gerek. Not: Herhangi bir bilgim yok sadece fikir fakat tez vakitte farklı bir doktora gitmelisin tekrar bence, geçmiş olsun.
    Alıntı ssarı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun
    Menisküs kök yırtıkları veya
    çapraz bağdan kopan kısmi lifler
    dizde kilitlenme yaparlar
    Hareketle dizDe kilitlenme yaratan sorunlar
    sabit dururken çekilen MRlarda saptanmayabilir
    burada aslolan iyi bir muayenedir , şüphe olmasına rağmen MRda saptanamıyorsa ozaman tanı amaçlı artroskopi (kamera ile dizin içine bakmak) yapılmalıdır
    Çok teşekkür ederim sizlere. Sigortalı bir işe girdim biraz zaman geçsin tekrar dediğinizi baktıracağım. Futbolu özledim . Daha 26 27 yaşında olunca insan kopmak istemiyor. Bu yüzden açtım konuyu. Bu fikirleriniz ufuk açıcı oluyor. İnşallah geçer düzelir.
    Dozer Cemil sezonunda bize düşen başka takım kaptanlarının kupa kaldırmamasıdır.
    Dozer Cemil'e sevgilerle.

Alphan Altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kardeş geçmiş olsun.18 yaşında halı sahayı bırakmış biri olarak(futbolu değil halı sahayı) sana tavsiyem o sakatlık yuvası kauçuk alanında mümkünse yürüyüş bile yapma. Çevremdeki herkese söylüyorum. Gelin arkadaş betonda oynayalım çimlerde plonjon yapalım,orta kafa gol, gol atan kaleye,alman kale bilumum futbol oyunlarımızı yapalım boş verin bırakın şu halı saha işini.

Emre ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Dizde atma oluyorsa sıkıntı büyük. Bir an önce iyi bir doktora görünmelisin. Ben devletten hiç fayda göremedim. En son paraya kıyıp özele gittim de net bir tanı koydular. Ameliyatsız süreci atlattım ama o günden beri futbol basketbol oynamadım. Dizimi katlayamıyordum şükür o seviyeyi gectim. Umarim capraz bag yirtigi ya da kopmasi yoktur. Büyük geçmiş olsun
    Dallas Mavericks
    .................................................. ............ 41-Dirk Nowitzki

munzevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Eğer dizinde menisküs şüphesi varsa Burçak ununu su ile karıştırıp hamur yap,bunu akşam yatarken dizine bağla sabah çıkar iyileşene kadar devam et geçmiş olsun.
    “Yenmez taamı ümeranın, fuzelanınÇünkü hakkıdır, yetimin fukaranın “

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)