Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 114 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gereksiz, Trabzon - Rize Gerginliğini Bitirecek Fikirler

Sercan Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Gereksiz, Trabzon - Rize Gerginliğini Bitirecek Fikirler

Konu malumunuz. Böyle bir konuyu açma sebebine gelirsek,

Babam sosyal platformdan Ekrem İmamoğlu'nu, '' Hemşerimiz aday olmuş'' diyerek tanıttı .. Her ne kadar aynı gemide olmasak ta kendisini desteklerim demiş. Babam Rizeli ve Fenerbahçelidir. Fakat Trabzon'u hemşehri olarak görür. Altındaki yorumlar malum akrabalardan geliyor. Bir Rizeli olarak Fanatik Trabzonsporluyu desteklemek ihanettir tarzı yorumlar atılmış. Olayın vardığı boyut rahatsız edici derecede.

Her elin parmağı bir değil tabi. Olayın Trabzon açısından da milliyetçi bir yanı var. Kim haklı, kim haksız bilinmez. Benim fikrim Trabzonspor olayda son derece haklıdır. Olayın birde tarihi bir tarafı var. Fakat yaşım yetmediği için pek yorumda bulunamayacağım.

Fakat bu tatsız olayın sonlanması isteğim var. Nasıl olur, ortak bir maç mı düzenlenir, taraftar gruplarının girişimi mi olur bilmiyorum. Fakat bu nefret ve öfke aynı yöre insanını birbirine düşürmüş durumda. Bir tarafta Büyük takım varken diğer tarafta ise kendi taraftar kitlesi bile olmayan memleketimin takımı. Bu anlamsız sözde rekabetin bitirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kulüp olarak bu konuda çift taraflı olarak gerekli adımlar atılırsa taraftarlarında yumuşayacağını düşünüyorum.
    Dozer Cemil sezonunda bize düşen başka takım kaptanlarının kupa kaldırmamasıdır.
    Dozer Cemil'e sevgilerle.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Balıkesir

Ailede bile kardeş kardeşi kıskanırken Rizenin bizim için iyi düşünmesi mümkün mü?Bırakın öfkelerinde boğulsunlar herkesle kardeş takım olacağız diye bir kural da yok.

danger00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

rize özelinde değil ama bizim üç istanbul takımı dışında herhangi bir takım aleyhinde işlere -karşı taraf ne yapmış olursa olsun- girmememiz gerek bence. kendimizi, trabzonspor ismini küçültmek olarak görüyorum bunu.
    3 istanbul takımını tutmak vakayı adiyedendir.Trabzonspor'u tutmak, orjinalliktir, başkaldırıdır, istisnadır, kalitedir. Son dönemlerde ise sabırdır, özlemdir, sineye çekmektir. En önemlisi ise sürü psikolojisine inat; ÖZGÜRLÜKTÜR.

Nereden
    Rize

Alıntı Sercan Keleş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu malumunuz. Böyle bir konuyu açma sebebine gelirsek,

Babam sosyal platformdan Ekrem İmamoğlu'nu, '' Hemşerimiz aday olmuş'' diyerek tanıttı .. Her ne kadar aynı gemide olmasak ta kendisini desteklerim demiş. Babam Rizeli ve Fenerbahçelidir. Fakat Trabzon'u hemşehri olarak görür. Altındaki yorumlar malum akrabalardan geliyor. Bir Rizeli olarak Fanatik Trabzonsporluyu desteklemek ihanettir tarzı yorumlar atılmış. Olayın vardığı boyut rahatsız edici derecede.

Her elin parmağı bir değil tabi. Olayın Trabzon açısından da milliyetçi bir yanı var. Kim haklı, kim haksız bilinmez. Benim fikrim Trabzonspor olayda son derece haklıdır. Olayın birde tarihi bir tarafı var. Fakat yaşım yetmediği için pek yorumda bulunamayacağım.

Fakat bu tatsız olayın sonlanması isteğim var. Nasıl olur, ortak bir maç mı düzenlenir, taraftar gruplarının girişimi mi olur bilmiyorum. Fakat bu nefret ve öfke aynı yöre insanını birbirine düşürmüş durumda. Bir tarafta Büyük takım varken diğer tarafta ise kendi taraftar kitlesi bile olmayan memleketimin takımı. Bu anlamsız sözde rekabetin bitirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kulüp olarak bu konuda çift taraflı olarak gerekli adımlar atılırsa taraftarlarında yumuşayacağını düşünüyorum.

Öncelik ile trafatar her maçta Size kümeye bağırmayı bırakmalı. Bu maçta da bağırılacaktır. Sonra yönetim nokta atış yapması lazım. Gerisi gelir zaten. Ha bursayı e sezon yenseydi şuan kol kola yan yana maç izlenirdi..Rize tarafından bir kaç genç dışında ben sosyal medyadan tahrik edici küfür de görmedim maç ile ilgili.Hatta bayağı sağduyu var. İnşallah kazasız belasız olur maç

uzungöllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Her maç yeneceksin. Gerginlik falan kalmaz.
    Başkan TARAFTAR,Antrenör TARAFTAR,Sportif Direktör TARAFTAR !!!

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Valla açık söylemek gerekirse derdi tasası Rizespor olan hiç bir Rizeliyle bizden kimsenin sorununun olacağını düşünmüyorum.

Gerginliği kendi kendilerine çıkaranlar fenerli ve diğer İstanbul takımlarını destekleyen Rizeliler. Rizespor üzerinden Trabzonspor'dan rövanş almaya çalışmazlarsa Trabzonspor cenahının Rizespor zaten pek de aklına gelmez kardeşim.

Ama sen her türlü itham ve iftirayı atacaksın buna da Trabzonsporlular kulak tıkayacak dersen o zor Bizim cenahta da zaten bir gerginlikten ziyade "sen ne yaptın da benden ne beklersin bro gel bakalım şöyle" minvalinde biraz da makaraya sarma durumları var
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

Arif Timurcioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzon-Rize gerginligi degilde buna daha cok Rize-Trabzon gerginligi demek daha yerinde olur. Yani bizim ligdeki rakiplerimiz belli, Rizespor rakibimiz degilki aradamizda bir gerginlik olsun kendi acimizdan. Bu konuyu daha cok Rizen'in halletmesi lazim kendi icinde fakat kendi takimlarindan daha cok Fener'i destekleyen bir kitlenin bunu basarabilecegini dusunmuyorum. Ben inaniyorumki butun taraftarlarimiz Karadeniz takimlarini destekliyor yeri gelince fakat Karadeniz takimlari bize dusman, zaten kendi takimlarida hayatlarinda 2. sirada Istanbul eziklerini tutuyorlar, hangi takimlisin diyince adam sana Rizespor veya Orduspor demez eziktas sikebahce veya gayse der.
    Trabzonsporlu olmak bir ayrıcalıktır.

Nereden
    Eskişehir

Gerginlik Rize'li fenerlilerin ve bizim ergen takımının kışkırtmasıyla vücud buluyor. Rize taraftarı içinde defalarca üzerimde formamla maç izledim, şehirde de hâlâ formam ya da taraftar ürünüyle sıkıntısız dolaşıyorum. Bi takım ergenlerin sosyal mecrada alaycı tavırları rencide edici boyutları aştı. Nihayetinde komşu kentin temsilcisi, biz ağabeyliğimizi yaparsak onlarda kardeş olduklarının farkına varacaktır. Yakın zamanda karşılıklı 1-2 jestle hava yumuşatılır.

Nereden
    Bursa

Alıntı 5361 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelik ile trafatar her maçta Size kümeye bağırmayı bırakmalı. Bu maçta da bağırılacaktır. Sonra yönetim nokta atış yapması lazım. Gerisi gelir zaten. Ha bursayı e sezon yenseydi şuan kol kola yan yana maç izlenirdi..Rize tarafından bir kaç genç dışında ben sosyal medyadan tahrik edici küfür de görmedim maç ile ilgili.Hatta bayağı sağduyu var. İnşallah kazasız belasız olur maç
    o sezonun son maçlarını doğru degerlendirmek lazım.bizler yani trabzonspor son Haftalara hiçbir hedefi kalmamış girmişti.bu sebeple son 5_6 hafta zaten başarısız sonuçlar alınmıştı.bursa yenilgisi de önceki maçlara bakılırsa oldukça normal bir sonuctu.Rize ise her sezon olduğu gibi tüm sezon alamadığı galibiyetleri ne hikmetse son 4_5 maçta almisti. Rize nin o sezon dusmesi tamamen trabzonspor dan bağımsız bir durumdur.Rize kabahat kendinde aramali.bu sezonda malesef Rize aynı şekilde ilerliyor.tüm sezonda alamadığı galibiyetle nasıl oluyorsa son haftalarda almaya başlar.ama yeter mi göreceğiz.

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Alıntı 5361 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha bugün (sözde) Rizesporlu taraftarlar otobüse bindirdikleri futbolcularına "Trabzon'a bam bam bam" diye bağırdığında Rizesporlu futbolcu da yakışıksız el hareketiyle kaptırdı bize. Bunun taraftarlar arasında bir yerde yazıldığını, çizildiğini, mevzu edildiğini felan gördünüz duydunuz mu Yanlış anlamayın kardeşim ama bizim cenah sizin düşündüğünüz kadar bu olaya kafa patlatmıyor. Ya da patlatsa da mevzular çok farklı işleniyor.

Mevzu derin Rizeli arkadaşları da anlıyorum. Ama mevzunun direk Rize'yle de ilgisi yok. Var da yok
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

B.Yiğit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doğu

Rize ile aramızda gerginlik olsa ne olur olmasa ne olur. Olay gereğinden fazla büyütülüyor. Zaten Rizeporluların %80'inin Fenerbahçeli olduğu düşünülünce aramızın hiç bir zaman düzelmeyeceği açığa çıkıyor. Onlar Rizespor'u düşündükleri için değil Trabzonspor düşmanlıkları nedeniyle öfkeliler.
    Konu B.Yiğit tarafından (21.12.2018 Saat 23:54 ) değiştirilmiştir.

Aydın Tiryaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Asansörler değil, futbol takımları muhatapımızdır.
    2010-2011 Sezonu şampiyonu TRABZONSPOR

Eski Kullanıcı Adı: Forever_Yattara

İsa Gündoğdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Afrika

Gereksiz real madrid- rayo vallecano gerginliği tarzı bir şey
    HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR

Oğuz B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Başlıktaki gereksiz ifadesi gereksiz olmuş.

Reçete belli. fenerli ya da Rizesporlu kimliklerinden birini tercih edecekler. Sonrası kolay.
    Haksızlığın envâını gördük. Bu mu kanun? En gamlı sefâletlere düştük. Bu mu devlet? Devletse de, kanunsa da, artık yeter olsun; Artık yeter olsun bu denî zulm-ü cehâlet.
    FIRTINAİHTİLALEFSANE
    we the north

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Hem Rizeli hem fenerli ya da gsli cemaat Rizeli olmaya karar verdiğinde gerginlik kalmaz.
    Ama İstanbul'a uşaklık etmek, onların borozanını doğu karadenizde öttürmek için ileri karakol olmak...

Gerilmeyelim de ne yapalım.

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yahu şöyle yapınca bunlarda kendini bir halt sanıyor.Rize kim bizimle gerginlik kim bizim sıkıntımız abileri fenerle.Oturmuşsunuz asansör takımla kendinizi kıyaslıyorsunuz.

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben gergin değilim. Kim gergin?
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Nereden
    Trabzon

hikmet karaman isimli bir şovmen takımını küme düşürecek. kendini kurtarmak için şov yaparak olayı bize yıkacak, biz de rizelilerle gerginlik yaşayacağız öyle mi bu mevzu trabzonluları sevmeyen rizelilerin kullandığı boş bir argümandır sadece. bu konu kapatılmalı açık durması trabzonsporlulara ayıptır. sanki suçumuz varmış gibi.
    illa proje peşinde koşuyorsanız bulun hikmet karamanı "ben adam değilim kendimi kurtarmak için ortalığı birbirine kattım trabzonlulardan özür dilerim" şeklinde bir açıklama yaptırın.

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Biz ancak onlarla (rizesporlular) billur geçeriz gerginlik filan yok.
    Konu Tayfun tarafından (22.12.2018 Saat 10:58 ) değiştirilmiştir.
    .

Nereden
    İstanbul

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben gergin değilim. Kim gergin?
    Rizesporlu bir oyuncu otobüse binerken sanırım Rizesporlu taraftarlar küfürlü slogan atıyorlar. Futbolcu da el hareketi ile karşılık veriyor. Görüntüyü belki gördünüz. Bunlar futbolda olan şeyler değil. Kardeş takım olalım falan gibi bir argüman ile gelmedim. Bu gerginliğin takımımıza zarar vereceği görüşündeyim. Rizespor kim, Balıkesirspor gibi bir takım. Sonuç itibari ile ciddiye almadan bu saçma gerginlik kulüp bazında bitirilmeli düşüncem var.

Mesela buradaki yorumları okursak anlamsız bir ciddiyet var. Samsunspor ile böyle saçma bir gerginlik var. o taşkınlık seviyesinde. Her maçın 61. Dakikasında bize sövmeler falan anlamsız amaçsız bir mantık.

Çok basit bir şekilde beni rahatsız eden konu şu ?

Galatasaray'ın sevilmediği böyle nefret ve öfke ile karşılandığı bir il yok. Galatasaray ciddiye bile almaz. Bir tek büyük takım didişmesine Bursa - Beşiktaş karşısında karşılaşıyorum. Bursa hiçte sıradan bir takım sayılmaz.

Her neyse son maç öncesi iki kulüp sıradanlaşmış ilişkileri anlamsız şekilde gerginleştiren mantığı ortadan kaldırmak gerekir.
    Dozer Cemil sezonunda bize düşen başka takım kaptanlarının kupa kaldırmamasıdır.

Uğur KÜÇÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Tek gönül verdiği takim Rizespor olan renktaslarla Trabzonsporumuzun hiçbir derdi olmaz.

Çünkü ayni coğrafyada, ayni ekmeği paylaşan insanlarız.

Ama Fenerli Rizesporlular var olduğu sürece, bu olay da kapanmaz.

Ilk once Rizeliler, Rizespora gönülden desteğini vermeli.
    Sonrası mi..

O çok kolay.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu Uğur KÜÇÜK tarafından (22.12.2018 Saat 11:04 ) değiştirilmiştir.
    2019 - 2020 DOZER ''CEMİL USTA'' SEZONU ŞAMPİYONU

ŞANI,ŞEREFİ,DİK DURUŞU VE HAKKIYLA TRABZONSPOR

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Videoyu izledim. Aslında soruyu sorma sebebim de oydu.

Bence bu başlıktaki sorun bizim değil Rize'nin sorunu.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Nereden
    İstanbul

Beşiktaş ile Fenerbahçe'nin arası felaket kötü. Birbirleri ile kanlı bıçaklılar. %80'i Fenerbahçeli olan Rize'de neden Beşiktaşa öfke yok. Yani sadece başka takımı tutmak değil onların derdi.

Bu arada %80 Fenerbahçeli argümanı son derece yanlış. Fenerbahçe çok tutulsada bölgede inanılmaz taraftar potansiyelimiz var. Gereksiz bir taraftar kaybı yaşanıyor bu anlamsız baskıdan dolayı. Adamlar bildiğin kin öfke kusuyor. Buraya mesajları ekran görüntüsü ile çekip atsam problemi görürüz.

Olay futbol olarak rekabetten ibaret olsa umurumda bile olmaz zaten. Ben daha önceki konularda da dile getirmişimdir. Siyasetin desteklediği bir takımın, süper ligde işi olmamalı. Umarım bu sene çıkmamak üzere veda ederler.

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yarin atacaksin 3 tane ohh mis rizesporlu gecinen istanbul yalakalarinda ne stres kalir ne gerginlik rahatlatacaksin..bulundugum ilce ve semt istanbulda en cok rizelinin yasadigi yer ben bugune kadar sordugumda rizesporluyum diyen rizeliye raslamadim sadece pazarli bir renkdasimiz ki o da tapu memurlugundan emekli bir abimiz trabzonsporluyum dedi gerisi hep istanbul takimi ve ozellikle kalkanderelilerin yuzde 90 ni sadece şikebahceliyim diyor yani bu sartlarda dostluk falan olmaz gecelim bu isleri muhatap almaya gerek yok bunlari dusmanlik falanda olmamali calip kendi kendilerine oynasinlar sahada konusalim yeter..
    Konu gurur6134 tarafından (22.12.2018 Saat 11:14 ) değiştirilmiştir.

Timur Mikhail - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hiçbir zaman başka insanlardan veya kurumlardan kendin için birşey beklemeyeceksin. Kronik asansör takım olmalarının sebebi Trabzonspor mu ?
    Saçmalık ve saçma bir tavır.
    Üzülme evlat, kaybettim sandıkların, kurtulduklarındır belki.
    Бургундия синий
    61

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)