Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu Güzellik Çöplük Olacak Tepkisiz Kalmayýn

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Bu Güzellik Çöplük Olacak Tepkisiz Kalmayýn

Tepkilerinizi Fax yoluyla iletmek için : 0 462 230 1972
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

maili filan yokmu

uquR Ayaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Arkadaþlar lütfen ilgilenin, orasý benim köyüm evime 100 metre mesafe...yazýk olacak güzelim topraklara...
    Bütün Karadenizin çöplüðü orada birikecek, en kýsa zamanda mail adresi yada telefon, ne bulursak rahatsýzlýðýmýzý dile getirelim...
    Konu uquR Ayaz tarafýndan (16.01.2007 Saat 13:21 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Uðurla Eskipazar'a gittiðimde oralarý gezmiþtik. Güzelim yere nasýl kýyacaklar bilemiyorum..Sahile o duvarý çektikleri ytmedi,þimdi de çöplüðe çevirecekler..
    Güçlülerin Ýktidarýna Karþý; Trabzonspor!

Ayaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kýrklareli

Alýntý uquR Ayaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar lütfen ilgilenin, orasý benim köyüm evime 100 metre mesafe...yazýk olacak güzelim topraklara...
    Bütün Karadenizin çöplüðü orada birikecek, en kýsa zamanda mail adresi yada telefon, ne bulursak rahatsýzlýðýmýzý dile getirelim...
    evet orasý bizim köyümüz, Tufan Ayaz'a yani belediye baþkýnýmýza bu durumun peþini býrakmamasýný ve tüm köylü,oflu,trabzonlu ve iyidereli,rizeli ve doðayý seven diðer arkadaþlarýmýzýn bu çöplük meselesini birlikte karþý çýkmamýz gerekmekte.. güzelim köyümüze bunu yaptýrmamalýyýz kesinlikle.....

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

çöp sorunu hakkýnda çözüm önerilerinizi alabilirmiyim?

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Daha uygun bir yer..
    Güçlülerin Ýktidarýna Karþý; Trabzonspor!

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

tüm karadeniz sahil þeridinin o þekilde yeþil olduðunu düþünürsek,o þeridin komple doða harikasý olduðunu varsayarsak nasýl uygun bir yer önerirsiniz?

Barýþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

Sn. vali onayý vermiþ,ayrýca çevreye bir zarar gelmeyecek diyor ama bakacaz kurulacak mý?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ayþe Aygün - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Çop Toplama Atýk Tesisleri vardýr. Bugün yenibosnanýn ortasýnda da böyel bir yer bulunmaktadýr belki çoðunuz bilmez.Ýnanýlmaz güzel bir tesistir. Çöpler burda toplanýr sýkýþtýrýlýr ve gaz üretiminde kullanýlmak üzere gömülmke üzere baþka bir tesise götürülür.Eðer böyle bir tesis yapýlacaksa buranýn çöplük olduðu bile anlaþýmaz.Nerdenmi biliyorum Lisedeyken çevre dersi alýyodum ve bu tesisleri gezmye gitmiþtik.ve bir çöp kokusu hisstemmeiþtik tesiste. Ama eðer buraya tesis deðilde rast gele boþaltýlacak bir alan olarak kullanýlacaksa iþte o zaman gerekli protestolar yapýlmasý lazým.Ne kokudan ne pislikten durulmaz orda. Ama Tesise hayýr diyemem.
    Ýçimdeki Sevdan Öyle Büyük ki.Trabzonum.

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Proje konusunda yeterli bilgimiz yok. Deniz alanlarýna dökülen çöpler zaten yeterince kirliliðe neden oluyordu. Yukarda yapýlmasý düþünülen çöp aktarma istasyonu resimde yazdýðý gibi çöplük olmayacak AYþe hanýmýn behsettiði gibi Yenibosna'da benzeri olan çöp ayrýþtýrma ve sýkýþtýrma þeklinde yapýlacaðýný sanýyorum. Oflular bu iþe ne der bilmiyorum ama her ilçe sakini bu olaya tepkili yaklaþýr. Fakat bu yapýlmazsa çöplük olarak kullananýlan deniz kenarlarý ve dere havzalarý zaten yeterince zehir saçýyor ortalýða. Bunun bir benzeri yalnýþ hatýrlamýyorsam Çamburnun'da yapýlacaktý hatta çalýþmalara baþlamýþlardýr yöre halký tepki göstermiþti olaya daha sonra ne oldu bilmiyoruz.
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bizde iþler böyle bu güzelim yerleri katletmek için elimizden geleni yapýyoruz.....

bu tür depolamaya adýan uygun bir þekilde VAHÞÝ DEPOLAMA deniliyor....

oysa ayrýþtýrma yapýlarak kaðýt cam gibi maddeleri ekonomiye kaznadýrabiliriz....

organik kýsýmlarý ise gübre sanayinde kullanabiliriz.....

ma bu çevre bilinci maalsef yok bizde...
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Tabiki çöplerin dökülmesi için çözümler üretilmesi gerek ama bu kadar basit

olmamasý gerekir.bahsedilen yerin denize uzaklýðý herhalde 200-300 m.

civarýnda ancak vardýr.Ýstanbulda deniz kenArýnda çöp merkezi bilen varmý.?

Yapýlacak tesis yýllarca ayný yerde kalacak bunun için daha içerilerde göz

önünde olmayan yerler seçilmesi daha uygun olur.

Ayaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kýrklareli

dere ve deniz birleþiminin seçildiði bir yer olmamalý bu, mademki düz bir yer arýyorlar, yada bedavaya masrafsýz bir alan, seçilen yer nihayetinde devletin ve hiçbir ödenek yer tahsisi için ödenmemesi durumu söz konusudur, hayrat'a doðru yada mevki olarak bilmiyorum ama ulusoy meslek lisesinden daha yukarýya bir yere yani sanayi tesisin bulunduðu bir yer olabilir bu.. bunun katkýlarý muhakkak var ortada bir sorun var evet, ama çözüm güzellikleri bozarak olmamalý bizim dile getirdiðimiz de budur

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

bu insanlar doga katilleri
    guzelim yeri yok etmeye calisiyorlar
    yazik gunaytir ya
    tepkimizi hepimiz gostermeliyiz bence

Nereden
    Ýstanbul

Elbetteki kimse kendi topraðýna zararsýz bile olsa adý ÇÖPle anýlan bir tesisin kurulmasýný istemez, bakýn biz güya denize 20 metre mesafesi olan bir sahil þeridi köyüyüz, fakat gel gör ki evlerimizin 3. katýna kadar deniz göremiyoruz. Neden? Karayoýllarýnýn yapmýþ olduðu ihalelerin bir kýsým kodamanlara verilmesi (Polat Holding) ve bu arkadaþlarýn ihale bedelini yüksek tutmalarý maksadýyla gerekli gereksiz yerlere viyadükler doldurmasý sonucu evimizin denize 0 olmasýna ragmen denizi göremiyoruz...Þimdi sütten aðzý yana bizler ( Eskipazar Halký) yoðurdu üfleyerek yeme durumundayýz... Ýstanbulla Of'u kýyaslayan arkadaþlara da aþkolsun... Nerden bilebilirizki Ýstanbula yapýlan yatýrýmýn, dikkatin titizliðin aynýsý Of'a da yapýlsýn... Alternatif arayanlar kendi köylerini sunabilirler... Tabi köylerininin adýnýn Çöp Tesisinin olduðu köy olarak anýlmasýný isterlerse...

Ayrýca Of, Çaykara, Hayrat hiçbiri farketmez ama gidipte denizle içiçe, dere yataðýnda ve Orman Fidanlama (Çiçek Yetiþtirme) tesisinin ortasýna çöp tesisi kurmak isterseniz karþýnýzda birilerini muhakka bulursunuz.

Fakat ne yazýktýr ki bizim bu söylemlerimiz yine bize kalacak ve büyüklerimiz! kendi bildiklerini okuyacaklardýr...
    Konu uquR Ayaz tarafýndan (17.01.2007 Saat 23:27 ) deðiþtirilmiþtir.

kutoz
    Ziyaretçi

Moloz'da ki ve Rizede ki çöpler bir þekilde toplanmalý. Þuan itibariyle fazlasýyla þehire hastalýk yaymaktadýr.

Þuan Of'a yapýlmak istenen çöp istasyonu, Karadeniz sahilinde nereye yapsanýz tepki çeker. Kimin gönlü elverir ki, böyle doða harikasýný bitirmeye.

Ama, malesef elimiz kolumuz da baðlý. Bu istasyon bir yere yapýlmak zorunda. Moloz'dan son 10 yýlda Martýlarla yayýlan hastalýklarý KTÜ Farabi Hastanesi Baþ Hekimi açýklamýþ ve bunun ilerleyen yýllarda da daha da vahim sonuçlar doðurabileceðine dikkat çekti.

Uygun bir yer varsa, doðayý katletmeden, denize ve suya uzak, ne biliyim aklýnýza gelebilecek bütün güzellikleri yýkmadan yapýlacak bir yer varsa, eylem yapalým. Ben bir Akçaabat'lý olarak bilmiyorum. Zaten bilsem, sahildeki dolgu alanlarýna dökülen çöplerin dökülmesini engellemeye çalýþýrým.

Þu aþamada, projenin detaylarýný öðrenmekte fayda var. Yapýlacak proje çevre kirliliðine neden olmuyorsa ve doðanýn estetiðine korktuðumuz gibi zarar vermiyorsa, bunu kabullenmek zorundayýz. Malesef durum böyle arkadaþlar. Keþke bir çözüm bulsakta, bu çöpleri farklý bir þekilde kaldýrabilsek...

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý kutoz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Moloz'da ki ve Rizede ki çöpler bir þekilde toplanmalý. Þuan itibariyle fazlasýyla þehire hastalýk yaymaktadýr.

Þuan Of'a yapýlmak istenen çöp istasyonu, Karadeniz sahilinde nereye yapsanýz tepki çeker. Kimin gönlü elverir ki, böyle doða harikasýný bitirmeye.

Ama, malesef elimiz kolumuz da baðlý. Bu istasyon bir yere yapýlmak zorunda. Moloz'dan son 10 yýlda Martýlarla yayýlan hastalýklarý KTÜ Farabi Hastanesi Baþ Hekimi açýklamýþ ve bunun ilerleyen yýllarda da daha da vahim sonuçlar doðurabileceðine dikkat çekti.

Uygun bir yer varsa, doðayý katletmeden, denize ve suya uzak, ne biliyim aklýnýza gelebilecek bütün güzellikleri yýkmadan yapýlacak bir yer varsa, eylem yapalým. Ben bir Akçaabat'lý olarak bilmiyorum. Zaten bilsem, sahildeki dolgu alanlarýna dökülen çöplerin dökülmesini engellemeye çalýþýrým.

Þu aþamada, projenin detaylarýný öðrenmekte fayda var. Yapýlacak proje çevre kirliliðine neden olmuyorsa ve doðanýn estetiðine korktuðumuz gibi zarar vermiyorsa, bunu kabullenmek zorundayýz. Malesef durum böyle arkadaþlar. Keþke bir çözüm bulsakta, bu çöpleri farklý bir þekilde kaldýrabilsek...
    bende bir oflu olarak bölgenin tüm çöpünün ofta toplanmasýný istemiyorum.akçaabatlý bakan pepe akçaabata yapsýn bizden uzak olsun.yolsuz yaþarýz fakat ormansýz denizsin yaþayamayýz.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

Nereden
    Ýstanbul

Bunun Akçabatý Of'u yok arkadaþlar, sonuçta eðer bir zarar göreceksek hepimiz göreceðiz... Hatta bu iþin sizi bizi de yok hepimiz ayný topraklardan geliyoruz ve o topraklara döneceðiz... Bizim amacýmýz o topraklara vakti geldiginde dönebilmek ve bunun için bu tesisin daha müsayit bir yere yapýlmasýný saðlayabilmek... Ýþ yine dönüp dolaþýp bölgesel milliyetçiliðe gelecekse hiç konuþmayalým daha iyi...

kutoz
    Ziyaretçi

Alýntý Misina Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bende bir oflu olarak bölgenin tüm çöpünün ofta toplanmasýný istemiyorum.akçaabatlý bakan pepe akçaabata yapsýn bizden uzak olsun.yolsuz yaþarýz fakat ormansýz denizsin yaþayamayýz.
    Seni alkýþlýyorum, bravo.

O koca yorumumdan anladýðýn bu mu senin?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

VAHÞÝ DEPOLAMA NERDE YAPILIRSA YAPILSIN....

hepsine karþýyým.....

sorun çöpleri ayrýþtýrmada ve organik olanlarý deðerlendirmede yatýyor....

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Lapina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42

Bende Gumushane'de siyanurle altin cikartilmasini istemiyorumm..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçýnalp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44

Arkadaþlar, dünyanýn bir çok geliþmiþ ülkesinde de doðru teknikler kullanýlarak çöpler depo ediliyor, iþleniyor, hiç bir þey de olmuyor. Türkiye'de özellikle son 10 yýlda yabancý vakýflarýn derin çalýþmalarý sonucunda bir "çevre bilinci" baþ gösterdi ki sormayýn gitsin. Baraj yapýlmasýna karþý çýkanlar, altýn madenine karþý çýkanlar derken sýra çöp tesislerine geldi...

Benim iþim "çevre". Bu ülkede de maalesef çevre açýsýndan çok yanlýþ iþler yapýldý. Ancak bazý þeyleri söylerken de biraz derin düþünmek gerekiyor. Kayýsý çekirdeði, þeftali çekirdeði ve badem gibi hepimizin hayatýmýzda tükettiðimiz besin maddelerinde de "riskli" sayýlabilecek düzeyde siyanür var. Siyanürle altýn çýkartma konusunda çok fazla bilgim yok ve bilgim olmayan bir konuda ahkam keserek züppelik yapmak istemem ama hala kulanýlan bir teknikse mutlaka bir nüansý vardýr diye düþünüyorum.

Çöp konusuna gelince... Mesleki olarak ilgi alanýma girdiði için elimden geldiðince takip etmeye çalýþtýðým bir konu. Adý çöp olan bir þeyin sahibi çýkmýyor maalesef. Ancak çok baþarýlý örneklerini hem dünyanýn hem de Türkiye'nin belirli yerlerinde gördüm. En son Balýkesir Zeytinli'deki tesisi görme fýrsatým olmuþtu. Gayet baþarýlý, istihdam saðlayan bir tesisti.

Trabzon'daki tesis yaklaþýk 7,5 milyon YTL'ye mal olacak ve Rize ile Trabzon'a hizmet verecek. Ýki ara istasyon, bir ana depolama istasyonu olmak üzere 3 parçadan oluþacak. Çevreye gerçekleþtirdiði iþlemlerden ötürü verdiði ciddi bir zarar söz konusu olmayacak. Zaten bu konuda aksini iddia edenler de yaygara çýkarmak yerine ÇED raporu sürecindeki aský döneminde itiraz haklarýný kullansalar, mahkemelere gitseler sorun olup olmadýðý ortaya çýkacak.

Trabzon'un çöp sorunu yýllardýr çok ciddi biçimde devam ediyor. Buna çözüm olmasý düþünülen planlý bir projeye bu tür arabesk yaklaþýmlarla engel olunmaya çalýþýlmasýnýn bir þey kazandýracaðýný düþünmüyorum. Bilimsel yöntemlerle ve hukuk kanalýyla yapýlacak itirazlarýn baþýmýz üstünde yeri olmalý. O maddelerdeki 1,3,4,5 doðruysa zaten imzaladýðýmýz uluslararasý antlaþmalar gereði bu tesisi yapamayýz. 6'yý anlamadým, 7'de de "çöplük" derken kastedilen þeyin ne olduðunun anlaþýldýðýný sanmýyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Emrah Hocam Ýstanbulda bir belediye çöplerini ayrýþtýrarak bundan 10 yýl kadar önce ayda 500 milyar gibi çok ciddi bir gelir saðlýyordu... bir yeri çöple doldurmak çevreye nasýl zarar vermiyor anlamadým. teknik konularý fazla bilmiyorum ama çöpleri bir yere yýðýp üstünü kapamak VAHÞÝ DEPOLAMA denilen bir metýtdur onu biliyorum. hastanede çalýþtýðýmdan dolayý bu konuda hakkýnda çok derin olmasada fikirsahibiyim. hastanede kullanýlan her türlü plastik mikrop dolu maddeler topraða karýþacak. bunlarýn güzel bir þekilde ttoplanýp

1- kaðýt, demir cam gibi ekonomiye tekrar kazandýrýlabilecekleri ayrýþtýrýlsa

2- organik olanlar gübre gibi alanlard akulalnýlsa

3- çevreye zararý olanlarda uygun çevreye asgari zarar verecek biçimde imha edilse daha iyi olmazmý...

geniþ bi alan bul çöpleri dök üzerini kapat.. iþin hep kolayýna kaçýyoruz resimdeki o güzel manzara 1 yýl sonra kalmayacak çsöylermisiniz bu güzel manzarayý hangi bedelle satýn alabilirsiniz....
    Konu Faik Yýlmaz tarafýndan (18.01.2007 Saat 13:50 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul

Evet iþi bilen arkadaþýmýz açýklamasýný yapmýþ, görüyoruz ki çöp tesisinin kurulmasýnýn hiçbir sakýncasý yok... O zaman buyursunlar kursunlar lütfen, baþýmýzýn üstünde yerleri var...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)