Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Bu Gzellik plk Olacak Tepkisiz Kalmayn

Misina - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.07.2006
    Nereden
    Trabzon

Standart Bu Gzellik plk Olacak Tepkisiz Kalmayn

Tepkilerinizi Fax yoluyla iletmek iin : 0 462 230 1972
    Traktrlerle Trkler Gesin Alt Bamdan Mezarln,
    Seher Aydnlnda Taze nsan Yank Benzin Kokusu

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

maili filan yokmu

uquR Ayaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.01.2005
    Nereden
    stanbul

Arkadalar ltfen ilgilenin, oras benim kym evime 100 metre mesafe...yazk olacak gzelim topraklara...
    Btn Karadenizin pl orada birikecek, en ksa zamanda mail adresi yada telefon, ne bulursak rahatszlmz dile getirelim...
    Konu uquR Ayaz tarafndan (16.01.2007 Saat 14:21 ) deitirilmitir.

Trabzonspor Kongre yesi

Ynetim Kurulu
    Berat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Uurla Eskipazar'a gittiimde oralar gezmitik. Gzelim yere nasl kyacaklar bilemiyorum..Sahile o duvar ektikleri ytmedi,imdi de ple evirecekler..
    Gllerin ktidarna Kar; Trabzonspor!

Ayaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.12.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Alnt uquR Ayaz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Arkadalar ltfen ilgilenin, oras benim kym evime 100 metre mesafe...yazk olacak gzelim topraklara...
    Btn Karadenizin pl orada birikecek, en ksa zamanda mail adresi yada telefon, ne bulursak rahatszlmz dile getirelim...
    evet oras bizim kymz, Tufan Ayaz'a yani belediye baknmza bu durumun peini brakmamasn ve tm kyl,oflu,trabzonlu ve iyidereli,rizeli ve doay seven dier arkadalarmzn bu plk meselesini birlikte kar kmamz gerekmekte.. gzelim kymze bunu yaptrmamalyz kesinlikle.....
    ..bekle bizi 7 yedi BORDOMAV : ampiyon Trabzon..!

https://twitter.com/AyazBunyamin

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    31.05.2004

p sorunu hakknda zm nerilerinizi alabilirmiyim?

Trabzonspor Kongre yesi

Ynetim Kurulu
    Berat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Daha uygun bir yer..
    Gllerin ktidarna Kar; Trabzonspor!

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    31.05.2004

tm karadeniz sahil eridinin o ekilde yeil olduunu dnrsek,o eridin komple doa harikas olduunu varsayarsak nasl uygun bir yer nerirsiniz?

Bar - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.10.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

Sn. vali onay vermi,ayrca evreye bir zarar gelmeyecek diyor ama bakacaz kurulacak m?

Aye Aygn - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.05.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

op Toplama Atk Tesisleri vardr. Bugn yenibosnann ortasnda da byel bir yer bulunmaktadr belki ounuz bilmez.nanlmaz gzel bir tesistir. pler burda toplanr sktrlr ve gaz retiminde kullanlmak zere gmlmke zere baka bir tesise gtrlr.Eer byle bir tesis yaplacaksa burann plk olduu bile anlamaz.Nerdenmi biliyorum Lisedeyken evre dersi alyodum ve bu tesisleri gezmye gitmitik.ve bir p kokusu hisstemmeitik tesiste. Ama eer buraya tesis deilde rast gele boaltlacak bir alan olarak kullanlacaksa ite o zaman gerekli protestolar yaplmas lazm.Ne kokudan ne pislikten durulmaz orda. Ama Tesise hayr diyemem.
    imdeki Sevdan yle Byk ki.Trabzonum.

Emorfo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Proje konusunda yeterli bilgimiz yok. Deniz alanlarna dklen pler zaten yeterince kirlilie neden oluyordu. Yukarda yaplmas dnlen p aktarma istasyonu resimde yazd gibi plk olmayacak AYe hanmn behsettii gibi Yenibosna'da benzeri olan p ayrtrma ve sktrma eklinde yaplacan sanyorum. Oflular bu ie ne der bilmiyorum ama her ile sakini bu olaya tepkili yaklar. Fakat bu yaplmazsa plk olarak kullananlan deniz kenarlar ve dere havzalar zaten yeterince zehir sayor ortala. Bunun bir benzeri yaln hatrlamyorsam amburnun'da yaplacakt hatta almalara balamlardr yre halk tepki gstermiti olaya daha sonra ne oldu bilmiyoruz.
    Bazen Sevin Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre yesi
    Faik Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

bizde iler byle bu gzelim yerleri katletmek iin elimizden geleni yapyoruz.....

bu tr depolamaya adan uygun bir ekilde VAH DEPOLAMA deniliyor....

oysa ayrtrma yaplarak kat cam gibi maddeleri ekonomiye kaznadrabiliriz....

organik ksmlar ise gbre sanayinde kullanabiliriz.....

ma bu evre bilinci maalsef yok bizde...
    Ne mutlu Trk olana deil , Ne mutlu Trk'm diyene !

"Cahilin karsnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre yesi
    LazAnisT - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.02.2005
    Nereden
    Giresun

Tabiki plerin dklmesi iin zmler retilmesi gerek ama bu kadar basit

olmamas gerekir.bahsedilen yerin denize uzakl herhalde 200-300 m.

civarnda ancak vardr.stanbulda deniz kenArnda p merkezi bilen varm.?

Yaplacak tesis yllarca ayn yerde kalacak bunun iin daha ierilerde gz

nnde olmayan yerler seilmesi daha uygun olur.

Ayaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.12.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

dere ve deniz birleiminin seildii bir yer olmamal bu, mademki dz bir yer aryorlar, yada bedavaya masrafsz bir alan, seilen yer nihayetinde devletin ve hibir denek yer tahsisi iin denmemesi durumu sz konusudur, hayrat'a doru yada mevki olarak bilmiyorum ama ulusoy meslek lisesinden daha yukarya bir yere yani sanayi tesisin bulunduu bir yer olabilir bu.. bunun katklar muhakkak var ortada bir sorun var evet, ama zm gzellikleri bozarak olmamal bizim dile getirdiimiz de budur
    ..bekle bizi 7 yedi BORDOMAV : ampiyon Trabzon..!

https://twitter.com/AyazBunyamin

Trabzonspor Kongre yesi
    28TS61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.08.2006
    Nereden
    Almanya
    Ya
    37

bu insanlar doga katilleri
    guzelim yeri yok etmeye calisiyorlar
    yazik gunaytir ya
    tepkimizi hepimiz gostermeliyiz bence

yelik tarihi
    18.01.2005
    Nereden
    stanbul

Elbetteki kimse kendi toprana zararsz bile olsa ad Ple anlan bir tesisin kurulmasn istemez, bakn biz gya denize 20 metre mesafesi olan bir sahil eridi kyyz, fakat gel gr ki evlerimizin 3. katna kadar deniz gremiyoruz. Neden? Karayollarnn yapm olduu ihalelerin bir ksm kodamanlara verilmesi (Polat Holding) ve bu arkadalarn ihale bedelini yksek tutmalar maksadyla gerekli gereksiz yerlere viyadkler doldurmas sonucu evimizin denize 0 olmasna ragmen denizi gremiyoruz...imdi stten az yana bizler ( Eskipazar Halk) yourdu fleyerek yeme durumundayz... stanbulla Of'u kyaslayan arkadalara da akolsun... Nerden bilebilirizki stanbula yaplan yatrmn, dikkatin titizliin ayns Of'a da yaplsn... Alternatif arayanlar kendi kylerini sunabilirler... Tabi kylerininin adnn p Tesisinin olduu ky olarak anlmasn isterlerse...

Ayrca Of, aykara, Hayrat hibiri farketmez ama gidipte denizle iie, dere yatanda ve Orman Fidanlama (iek Yetitirme) tesisinin ortasna p tesisi kurmak isterseniz karnzda birilerini muhakka bulursunuz.

Fakat ne yazktr ki bizim bu sylemlerimiz yine bize kalacak ve byklerimiz! kendi bildiklerini okuyacaklardr...
    Konu uquR Ayaz tarafndan (18.01.2007 Saat 00:27 ) deitirilmitir.

kutoz
    Ziyareti

Moloz'da ki ve Rizede ki pler bir ekilde toplanmal. uan itibariyle fazlasyla ehire hastalk yaymaktadr.

uan Of'a yaplmak istenen p istasyonu, Karadeniz sahilinde nereye yapsanz tepki eker. Kimin gnl elverir ki, byle doa harikasn bitirmeye.

Ama, malesef elimiz kolumuz da bal. Bu istasyon bir yere yaplmak zorunda. Moloz'dan son 10 ylda Martlarla yaylan hastalklar KT Farabi Hastanesi Ba Hekimi aklam ve bunun ilerleyen yllarda da daha da vahim sonular dourabileceine dikkat ekti.

Uygun bir yer varsa, doay katletmeden, denize ve suya uzak, ne biliyim aklnza gelebilecek btn gzellikleri ykmadan yaplacak bir yer varsa, eylem yapalm. Ben bir Akaabat'l olarak bilmiyorum. Zaten bilsem, sahildeki dolgu alanlarna dklen plerin dklmesini engellemeye alrm.

u aamada, projenin detaylarn renmekte fayda var. Yaplacak proje evre kirliliine neden olmuyorsa ve doann estetiine korktuumuz gibi zarar vermiyorsa, bunu kabullenmek zorundayz. Malesef durum byle arkadalar. Keke bir zm bulsakta, bu pleri farkl bir ekilde kaldrabilsek...

Misina - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.07.2006
    Nereden
    Trabzon

Alnt kutoz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Moloz'da ki ve Rizede ki pler bir ekilde toplanmal. uan itibariyle fazlasyla ehire hastalk yaymaktadr.

uan Of'a yaplmak istenen p istasyonu, Karadeniz sahilinde nereye yapsanz tepki eker. Kimin gnl elverir ki, byle doa harikasn bitirmeye.

Ama, malesef elimiz kolumuz da bal. Bu istasyon bir yere yaplmak zorunda. Moloz'dan son 10 ylda Martlarla yaylan hastalklar KT Farabi Hastanesi Ba Hekimi aklam ve bunun ilerleyen yllarda da daha da vahim sonular dourabileceine dikkat ekti.

Uygun bir yer varsa, doay katletmeden, denize ve suya uzak, ne biliyim aklnza gelebilecek btn gzellikleri ykmadan yaplacak bir yer varsa, eylem yapalm. Ben bir Akaabat'l olarak bilmiyorum. Zaten bilsem, sahildeki dolgu alanlarna dklen plerin dklmesini engellemeye alrm.

u aamada, projenin detaylarn renmekte fayda var. Yaplacak proje evre kirliliine neden olmuyorsa ve doann estetiine korktuumuz gibi zarar vermiyorsa, bunu kabullenmek zorundayz. Malesef durum byle arkadalar. Keke bir zm bulsakta, bu pleri farkl bir ekilde kaldrabilsek...
    bende bir oflu olarak blgenin tm pnn ofta toplanmasn istemiyorum.akaabatl bakan pepe akaabata yapsn bizden uzak olsun.yolsuz yaarz fakat ormansz denizsin yaayamayz.
    Traktrlerle Trkler Gesin Alt Bamdan Mezarln,
    Seher Aydnlnda Taze nsan Yank Benzin Kokusu

yelik tarihi
    18.01.2005
    Nereden
    stanbul

Bunun Akabat Of'u yok arkadalar, sonuta eer bir zarar greceksek hepimiz greceiz... Hatta bu iin sizi bizi de yok hepimiz ayn topraklardan geliyoruz ve o topraklara dneceiz... Bizim amacmz o topraklara vakti geldiginde dnebilmek ve bunun iin bu tesisin daha msayit bir yere yaplmasn salayabilmek... yine dnp dolap blgesel milliyetilie gelecekse hi konumayalm daha iyi...

kutoz
    Ziyareti

Alnt Misina Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bende bir oflu olarak blgenin tm pnn ofta toplanmasn istemiyorum.akaabatl bakan pepe akaabata yapsn bizden uzak olsun.yolsuz yaarz fakat ormansz denizsin yaayamayz.
    Seni alklyorum, bravo.

O koca yorumumdan anladn bu mu senin?

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

VAH DEPOLAMA NERDE YAPILIRSA YAPILSIN....

hepsine karym.....

sorun pleri ayrtrmada ve organik olanlar deerlendirmede yatyor....

Forumdan Uzaklatrlmtr Lapina - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.11.2004
    Ya
    39

Bende Gumushane'de siyanurle altin cikartilmasini istemiyorumm..

Trabzonspor Kongre yesi
    EmrahYalnalp - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Ya
    41

Arkadalar, dnyann bir ok gelimi lkesinde de doru teknikler kullanlarak pler depo ediliyor, ileniyor, hi bir ey de olmuyor. Trkiye'de zellikle son 10 ylda yabanc vakflarn derin almalar sonucunda bir "evre bilinci" ba gsterdi ki sormayn gitsin. Baraj yaplmasna kar kanlar, altn madenine kar kanlar derken sra p tesislerine geldi...

Benim iim "evre". Bu lkede de maalesef evre asndan ok yanl iler yapld. Ancak baz eyleri sylerken de biraz derin dnmek gerekiyor. Kays ekirdei, eftali ekirdei ve badem gibi hepimizin hayatmzda tkettiimiz besin maddelerinde de "riskli" saylabilecek dzeyde siyanr var. Siyanrle altn kartma konusunda ok fazla bilgim yok ve bilgim olmayan bir konuda ahkam keserek zppelik yapmak istemem ama hala kulanlan bir teknikse mutlaka bir nans vardr diye dnyorum.

p konusuna gelince... Mesleki olarak ilgi alanma girdii iin elimden geldiince takip etmeye altm bir konu. Ad p olan bir eyin sahibi kmyor maalesef. Ancak ok baarl rneklerini hem dnyann hem de Trkiye'nin belirli yerlerinde grdm. En son Balkesir Zeytinli'deki tesisi grme frsatm olmutu. Gayet baarl, istihdam salayan bir tesisti.

Trabzon'daki tesis yaklak 7,5 milyon YTL'ye mal olacak ve Rize ile Trabzon'a hizmet verecek. ki ara istasyon, bir ana depolama istasyonu olmak zere 3 paradan oluacak. evreye gerekletirdii ilemlerden tr verdii ciddi bir zarar sz konusu olmayacak. Zaten bu konuda aksini iddia edenler de yaygara karmak yerine ED raporu srecindeki ask dneminde itiraz haklarn kullansalar, mahkemelere gitseler sorun olup olmad ortaya kacak.

Trabzon'un p sorunu yllardr ok ciddi biimde devam ediyor. Buna zm olmas dnlen planl bir projeye bu tr arabesk yaklamlarla engel olunmaya allmasnn bir ey kazandracan dnmyorum. Bilimsel yntemlerle ve hukuk kanalyla yaplacak itirazlarn bamz stnde yeri olmal. O maddelerdeki 1,3,4,5 doruysa zaten imzaladmz uluslararas antlamalar gerei bu tesisi yapamayz. 6'y anlamadm, 7'de de "plk" derken kastedilen eyin ne olduunun anlaldn sanmyorum.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    01.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Emrah Hocam stanbulda bir belediye plerini ayrtrarak bundan 10 yl kadar nce ayda 500 milyar gibi ok ciddi bir gelir salyordu... bir yeri ple doldurmak evreye nasl zarar vermiyor anlamadm. teknik konular fazla bilmiyorum ama pleri bir yere yp stn kapamak VAH DEPOLAMA denilen bir mettdur onu biliyorum. hastanede altmdan dolay bu konuda hakknda ok derin olmasada fikirsahibiyim. hastanede kullanlan her trl plastik mikrop dolu maddeler topraa karacak. bunlarn gzel bir ekilde ttoplanp

1- kat, demir cam gibi ekonomiye tekrar kazandrlabilecekleri ayrtrlsa

2- organik olanlar gbre gibi alanlard akulalnlsa

3- evreye zarar olanlarda uygun evreye asgari zarar verecek biimde imha edilse daha iyi olmazm...

geni bi alan bul pleri dk zerini kapat.. iin hep kolayna kayoruz resimdeki o gzel manzara 1 yl sonra kalmayacak sylermisiniz bu gzel manzaray hangi bedelle satn alabilirsiniz....
    Konu Faik Ylmaz tarafndan (18.01.2007 Saat 14:50 ) deitirilmitir.

yelik tarihi
    18.01.2005
    Nereden
    stanbul

Evet ii bilen arkadamz aklamasn yapm, gryoruz ki p tesisinin kurulmasnn hibir sakncas yok... O zaman buyursunlar kursunlar ltfen, bamzn stnde yerleri var...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)