Sayfa 41 Toplam 43 Sayfadan BirinciBirinci ... 31 39 40 41 42 43 SonuncuSonuncu
Toplam 1052 adet sonuctan sayfa basi 1,001 ile 1,025 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Onur Kývrak ve Burak Yýlmaz Süresiz Kadro Dýþý Býrakýldý

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Alýntý Mehmet Cihan Kocaman Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kardeþim dalga mý geçiyorsunuz bizimle ya. Ne demek Onur’un üstleneceði bir mesele deðil?
    Onurun birþey üstlendiði yok, Onurun tek yaptýðý tüm Türkiye bize “terörist” derken çýkýp kaptan olarak “BÝZÝM þehrimizde terörist yok, terörist arayanlar daða baksýn” demek, hakkýmýzýn yendiði maçlardan sonra çýkýp hakkýmýzý savundu. Bunu Jaja falan yapmýþ olsa heykelini dikerdiniz çünkü o yabancý. Tesislere sarhoþ geldi diye gönderildiðinde herkes Þenol Hocaya sövmüþtü. Oysa Þenol hoca o süreci muhteþem yönetmiþti...
    Þike meselesi Onur'un sýrtlanacaðý, hatta sýrtlanabileceði bir mesele deðil...

Nesi anlaþýlmadý bunun?

Bu yönetimlerin iþidir.
    Onur veya baþka bir oyuncunun deðil.

O dönem yazdýk, Türkiye'deki siyasi durum, kulübün ekonomik durumu... Yönetimler pasif kaldý.
    Halen daha pasifler belki de.
    Bu boþluðu doldurma iþi hiçbir futbolcunun deðil.

Burada anlaþýlmayan, literatüre uygun olmayan ne var çözemedim.

Mehmet BAÞ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Sayýn @Badaloðlu,

Ýho ve Usta'nýn yarýþtýðý o dönemde elbette Usta'nýn baþkan olmasýný fazlasý ile istedim.
    Zira bir kefede kaos ve yalanla dolu bir isim diðer kefede profesyonel bir isim vardý. Tercihim kesinlikle Usta oldu.
    Zira bunun siyaset ile deðil, akýl ve mantýk ile bir iliþkisi vardý. ÝHO'nun ne olduðu öyle açýk seçik ortadaydý ki... (Ama göremediler!)
    Keþke o dönem diðer Trabzonsporlular da benim gibi düþünüp Usta'yý seçselerdi. Belki þu an çok farklý yerlerde olurduk.
    Gerçi ÝHO'yu tanýdýktan bir yýl sonra herkes gerçeði gördü. O dönem onlarca arkadaþ benden özür diledi. Helallik istedi.
    Her neyse meselemiz bu deðil zaten... Ama insan keþke diyor. Gerçi Usta da baþa gelince aman aman iþ çýkarmadý.
    Ama ÝHO ile kýyaslanamayacak kadar iyi bir baþkanlýk yaptýðýný düþünüyorum. Onun da yanlýþlarý baþka þekilde oldu.

Kadro dýþý meselesinde ben Onurcu veya Burakçý deðilim. Ben sade bir vatandaþ olarak meseleye bakýyorum.
    Bu zamana kadar da þu haklýdýr, þu haksýzdýr demedim. Zira meseleyi bilmiyorum. Bilmiyoruz. Hep bunu vurguladým.
    Ben samimi olarak gerçekleri öðrenmek istiyorum. Gerçekten ne olduðunu, Onur yapmýþ ise yanlýþýn ne olduðunu bilmek istiyorum.
    Bu çocuk kaptanlýðý alýnacak, kadro dýþý býrakýlacak ve satýlacak kadar ne yaptý? Ne oldu da bu kaos yaþandý?
    Belli ki ortada büyük ve ciddi bir durum var. Bunun açýklamak lazým. Milyonlarca Trabzonsporlunun bunu bilme hakký var.
    Kaldý ki açýklama yapmak yönetimin iþine gelir. Onur bir hata yapmýþ ise bunu açýklayýp üzerilerindeki yükü kaldýrsýnlar.
    Yoksa töhmet altýnda kalýrlar. Kalýyorlar! Bakýn Ali Koç çýktý adam gibi Volkan hakkýnda gerekçeleri açýkladý. Açýklamak zor deðil...
    Ama Aðaoðlu, Usta'ya yaptýðý gibi önce karalayýp sonra mahkemeye vericem deyip sonradan çark ettiði gibi yaparsa iþler karýþýr.
    Onur'a ayný þeyi yapmýþ olmasýndan endiþe ediyorum. Umarým böyle olmaz.

Mehmet Cihan Kocaman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Nesi anlaþýlmadý bunun?

Bu yönetimlerin iþidir.
    Onur veya baþka bir oyuncunun deðil.

O dönem yazdýk, Türkiye'deki siyasi durum, kulübün ekonomik durumu... Yönetimler pasif kaldý.
    Halen daha pasifler belki de.
    Bu boþluðu doldurma iþi hiçbir futbolcunun deðil.

Burada anlaþýlmayan, literatüre uygun olmayan ne var çözemedim.
    Sen diyorsun ki yönetimler þike davasýný boþlayýnca Onur þirin gözükmek için o boþluðu doldurdu, yani fýrsatçýlýk yaptý. Buna gülünür sadece... Bu kadar vefasýz olmaya gerek yok. Ne yaptý bu adam size? Bu þehri bu renkleri sevdi sahiplendi, baþka ne yaptý? Taraftar onu sýrtýndan býçakladý, çok sevdiði insanlar Fenerbahçe maçýndan sonra annesine karýsýna kýzýna sövdü. Her insanýn yapabileceði birþey yaptý ve gitti formayý çýkarýp býraktý, o küfürlere karþýlýk vermedi. Malatya maçýndan sonra havaalanýnda yine aynýsýný yaptýlar Onur’a, bu sefer cevap verince hain ilan ettiniz. Baþka takýmýn taraftarý küfretse ve Onur karþýlýk verse hoþunuza giderdi ama dimi? Sizin için insanlýk böyle birþey çünkü.

Ogün YAZICI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

Þike baþlýðý hali hazýrda mevcut.
    Konu Onur ve Burak'ýn kadro dýþý kalmasý
    Konu Ogün YAZICI tarafýndan (21.11.2018 Saat 16:48 ) deðiþtirilmiþtir.
    Ýnsanlar düþünceleri ve davranýþlarý arasýnda çeliþki istemezler. Zayýf insanlar düþüncelerini davranýþlarýna göre þekillendirirler
    -------------
    Ben buradayým sevgili meþin yuvarlak ; sen neredesin ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Alýntý Mehmet Cihan Kocaman Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sen diyorsun ki yönetimler þike davasýný boþlayýnca Onur þirin gözükmek için o boþluðu doldurdu, yani fýrsatçýlýk yaptý. Buna gülünür sadece... Bu kadar vefasýz olmaya gerek yok. Ne yaptý bu adam size? Bu þehri bu renkleri sevdi sahiplendi, baþka ne yaptý? Taraftar onu sýrtýndan býçakladý, çok sevdiði insanlar Fenerbahçe maçýndan sonra annesine karýsýna kýzýna sövdü. Her insanýn yapabileceði birþey yaptý ve gitti formayý çýkarýp býraktý, o küfürlere karþýlýk vermedi. Malatya maçýndan sonra havaalanýnda yine aynýsýný yaptýlar Onur’a, bu sefer cevap verince hain ilan ettiniz. Baþka takýmýn taraftarý küfretse ve Onur karþýlýk verse hoþunuza giderdi ama dimi? Sizin için insanlýk böyle birþey çünkü.
    Ben fýrsatçýlýk yaptý falan demedim.
    Benim yazmadýklarýmý bana atfetmeden devam edin.

Onur o dönem yönetimler pasif kalýnca bu iþin tek ve yýlmaz savunucusu gibi kaldý takým içinde.

Arkasýna taraftar ve sözleþme kaynaklý maddi gücü de aldý ve güç delisi oldu.
    Nokta..
    Bu kadar parayý ve gücü bu kadar eðitimsiz adamlara gömdüðünüzde akýllarýný kaybedecekler tabi.
    Ne olacaktý ya?

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Ömer Saðýroðlu, Evkur Yeni Malatyaspor maçýnýn ardýndan kadro dýþý kalan Burak Yýlmaz ve Onur Recep Kývrak'a 10 gün daha izin verdiklerini söyledi.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Süresiz olsun izinleri mümkünse.
    Kulüp bulup giderlerse en temizi olur.

Uður KÜÇÜK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

Alýntý 10-61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hakikaten yahu bu ne Onur sevgisidir ,tamam zamanýnda biz de sevdik sevmedik deðil de kardeþim bu kadar gücü böyle eðitimsiz kiþilere verirsen sapýtmasý normal...neden piyangodan büyük ikramiyeyi kazanan fakirler sefalet içinde ölürken zenginler refah içinde yaþayýp 7 göbek sülalesini ihya ediyor,bi düþünün.
    2011 yilinda ve sonraki 2 sezon boyunca her sene hayatim boyunca satýn aldýðým tek kaleci formasi Onur Recep Kivrak'in ki idi.

Ama eski Onur'u kaybedeli maalesef çok uzun zaman oldu.

Bu konuda belki de tek suçlu da Onur deðil.

Ama bu saatten sonra Onur - Burak - Trabzonspor üçgeni oluþmaz.

Ve yönetim cok geç kalsa da, doðru bir karar verdi.

Esteban Onur'dan iyi kaleci mi ?
    Bence hayýr.

Rodallega Burak'tan iyi bir forvet mi ?
    Bence hayýr.

Ama Trabzonspor artik bir takim olmak için en önemli adýmý attý.

Burak'i bir kenara koyuyorum ama Onur kendi kendini bu hale getirdi.

Egitimsizligin sonu böyle oluyor.

LG-H815 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    2019 - 2020 DOZER ''CEMÝL USTA'' SEZONU ÞAMPÝYONU

ÞANI,ÞEREFÝ,DÝK DURUÞU VE HAKKIYLA TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Biz Fatih Tekke nin yerini hala dolduramadýk. O kalitede bir forvet oyuncusu Türkiye ligine gelmedi daha sonra.
    Gökdeniz??
    Ayný dönemde gittiler. Yerine kim geldi kanada daha etkin?Yattara mý? Týrnaðý etmez. Kalite olarak dolmadý yeri.
    Ama iki oyuncu yozlaþtý, futbolcudan fazlasý olmaya çabaladý
    ve doðru bir kararla tam vaktinde gönderildiler.
    Ve sonra ortaya 2010 kadrosu çýktý. Eðer gitmeseydiler ayný sýkýntýlarý cekecektik.

Ve ne enteresan Fatih Tekke de HacýSalihoðlu eli ile gitti.

Vallahi kim ne derse desin, adam vücuda zarar veren hücreyi buluyor demek ki!!

Velhasýl kelam, ister kaliteli ister kalitesiz, eðer futbolcu, futbolcudan fazlasý olmak için mücadeleye baþlamýþ ise, derhal koparýlmasý zaruridir.

Aynen bugün yaþananlar gibi.

Kadir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

Onur ligin en kötü 4-5 kalecisinden biri.
    Kendisine 1.5 milyon euro verecek birini bulamazsýnýz.

Ayrýca þike meselesi Onur'un sýrtlanacaðý bir mesele deðil.
    Yönetimler burada ekonomik durumdan dolayý sessiz kaldýlar diye o boþluðu doldurup kendine nüfuz alaný elde etmesi de olumlu yönde bir anlam ifade etmedi, etmeyecek.

Üstüne vazife olmayan iþlere müdahil olmak makbul bir iþ deðil.
    Çok talihsiz bir ileti olmuþ.

Onur ile yollarýmýzý ayýrabiliriz, kadro dýþý da kalabilir, ama belli baþlý konularda vefasýzlýk gösterirsek Trabzonspor kazanmaz, kaybeder.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Balýkesir

Alýntý Uður KÜÇÜK Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    2011 yilinda ve sonraki 2 sezon boyunca her sene hayatim boyunca satýn aldýðým tek kaleci formasi Onur Recep Kivrak'in ki idi.

Ama eski Onur'u kaybedeli maalesef çok uzun zaman oldu.

Bu konuda belki de tek suçlu da Onur deðil.

Ama bu saatten sonra Onur - Burak - Trabzonspor üçgeni oluþmaz.

Ve yönetim cok geç kalsa da, doðru bir karar verdi.

Esteban Onur'dan iyi kaleci mi ?
    Bence hayýr.

Rodallega Burak'tan iyi bir forvet mi ?
    Bence hayýr.

Ama Trabzonspor artik bir takim olmak için en önemli adýmý attý.

Burak'i bir kenara koyuyorum ama Onur kendi kendini bu hale getirdi.

Egitimsizligin sonu böyle oluyor.

LG-H815 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Biz Fatih Tekke nin yerini hala dolduramadýk. O kalitede bir forvet oyuncusu Türkiye ligine gelmedi daha sonra.
    Gökdeniz??
    Ayný dönemde gittiler. Yerine kim geldi kanada daha etkin?Yattara mý? Týrnaðý etmez. Kalite olarak dolmadý yeri.
    Ama iki oyuncu yozlaþtý, futbolcudan fazlasý olmaya çabaladý
    ve doðru bir kararla tam vaktinde gönderildiler.
    Ve sonra ortaya 2010 kadrosu çýktý. Eðer gitmeseydiler ayný sýkýntýlarý cekecektik.

Ve ne enteresan Fatih Tekke de HacýSalihoðlu eli ile gitti.

Vallahi kim ne derse desin, adam vücuda zarar veren hücreyi buluyor demek ki!!

Velhasýl kelam, ister kaliteli ister kalitesiz, eðer futbolcu, futbolcudan fazlasý olmak için mücadeleye baþlamýþ ise, derhal koparýlmasý zaruridir.

Aynen bugün yaþananlar gibi.
    Ýþte bunu anlatamýyoruz burdaki bazý arkadaþlara..ne kadar yetenekli olurlarsa olsunlar eðer ki kendilerini kulüpten yukarýda görüyorlarsa bu arkadaþlarla yollarýn acilen ayrýlmasý gerekir kaldý ki kalsaydýlar þampiyon mu olacaktýk en fazla 2 sýra aþaðýda bitiririz ligi sýkýntý deðil.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    31

Burak ve Onur konusunda eylemde deðil zamanlamada hata yaptý yönetim. Ya devre arasýnýn sonuna doðru en verimli þekilde kullanacaktý ya da sezon baþýnda yol verilecekti. Burak zaten kafadan ilk 6 hafta bay çekti.
    " Ben, bir iþte nasýl baþarýlý olacaðýmý düþünmem; o iþe neler engel olur, diye düþünürüm. Engelleri kaldýrdým mý, iþ kendi kendine yürür. "
    Ýnce Zeka --> Sadri Þener --> Yýldýrým Demirören
    Ýnce Zeka --> Aðaoðlu --> Alt Yapý Fetiþizmi

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    45

kulube yýllarýný veren , emeklerini veren , çocuðumuzun rýzkýný veren bizleriz. gerisi laf ü güzaf . emek verdi parasýný aldý . ha az aldýðýný düþünüyor ise kapý belli , yok razý ise görevini yapar arkadaþ
    BMN KOCAELÝ

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

Alýntý Mehmet BAÞ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sayýn @Badaloðlu,

Ýho ve Usta'nýn yarýþtýðý o dönemde elbette Usta'nýn baþkan olmasýný fazlasý ile istedim.
    Zira bir kefede kaos ve yalanla dolu bir isim diðer kefede profesyonel bir isim vardý. Tercihim kesinlikle Usta oldu.
    Zira bunun siyaset ile deðil, akýl ve mantýk ile bir iliþkisi vardý. ÝHO'nun ne olduðu öyle açýk seçik ortadaydý ki... (Ama göremediler!)
    Keþke o dönem diðer Trabzonsporlular da benim gibi düþünüp Usta'yý seçselerdi. Belki þu an çok farklý yerlerde olurduk.
    Gerçi ÝHO'yu tanýdýktan bir yýl sonra herkes gerçeði gördü. O dönem onlarca arkadaþ benden özür diledi. Helallik istedi.
    Her neyse meselemiz bu deðil zaten... Ama insan keþke diyor. Gerçi Usta da baþa gelince aman aman iþ çýkarmadý.
    Ama ÝHO ile kýyaslanamayacak kadar iyi bir baþkanlýk yaptýðýný düþünüyorum. Onun da yanlýþlarý baþka þekilde oldu.

Kadro dýþý meselesinde ben Onurcu veya Burakçý deðilim. Ben sade bir vatandaþ olarak meseleye bakýyorum.
    Bu zamana kadar da þu haklýdýr, þu haksýzdýr demedim. Zira meseleyi bilmiyorum. Bilmiyoruz. Hep bunu vurguladým.
    Ben samimi olarak gerçekleri öðrenmek istiyorum. Gerçekten ne olduðunu, Onur yapmýþ ise yanlýþýn ne olduðunu bilmek istiyorum.
    Bu çocuk kaptanlýðý alýnacak, kadro dýþý býrakýlacak ve satýlacak kadar ne yaptý? Ne oldu da bu kaos yaþandý?
    Belli ki ortada büyük ve ciddi bir durum var. Bunun açýklamak lazým. Milyonlarca Trabzonsporlunun bunu bilme hakký var.
    Kaldý ki açýklama yapmak yönetimin iþine gelir. Onur bir hata yapmýþ ise bunu açýklayýp üzerilerindeki yükü kaldýrsýnlar.
    Yoksa töhmet altýnda kalýrlar. Kalýyorlar! Bakýn Ali Koç çýktý adam gibi Volkan hakkýnda gerekçeleri açýkladý. Açýklamak zor deðil...
    Ama Aðaoðlu, Usta'ya yaptýðý gibi önce karalayýp sonra mahkemeye vericem deyip sonradan çark ettiði gibi yaparsa iþler karýþýr.
    Onur'a ayný þeyi yapmýþ olmasýndan endiþe ediyorum. Umarým böyle olmaz.

Valla kusura bakma ama Muharrem Usta konusunda senin kadar iyimser deðilim.
    Özellikle siyasetin dayatmasýyla geldiði için beni asla cezbetmedi.
    Diðer taraftan ilk katýldýðý seçimde listesinde 7 tane isim vardý ve bu isimler Trabzonspor'a üye bile deðildi(yanlýþ hatýrlamýyorsam kendi de üye deðildi).
    Yani bunun açýklamasý þudur.
    O seçime kadar Trabzonspor'u kendilerine dert etmeyen insanlarýn, siyasetin dayatmasý ile emek vermeden pay alma derdine düþen tipler olmalarýydý...
    Diðer taraftan bu adam Fenerbahçe takýmýna sponsor olmuþ bir isim...
    Bana hiçte sempatik gelmedi...

Ýkinci adaylýðýnda seçildiðinde de gene de inþallah baþarýlý olur diye dua ettim.
    sonuçta baþarýlý olsa, kazanan Trabzonspor olacaktý.
    Gerçi seçim vaatlerinin hiç birine inanmýþ da deðildim.
    Ancak gördük ki, adamýn ne futboldan anladýðý var, ne de Trabzonspor camiasýný tanýyor, biliyor.
    Ýho ile kýyaslamak bile kendisine zul gelmesi gerekirken, yaptýðý icraatlarla onu bile aratmadý.
    Yaptýðý pahalý transferlerle kulübü resmen bitirdi.

Herhalde en büyük icraatý, Trabzonspor baþkanlýðýnda en büyük Medicalpark hastanesini açmasý oldu.
    Haaa… Birde Ýstinye Üniversitesi var, onu da unutmayalým...
    Bu konularda bayaðý baþarýlý oldu!!!

Mümkünse Allah'a yakýn, Trabzonspor'a uzak olsun...
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERÝR!...

Jackdaniels - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bak bak bak...
    Onur neler yapmýþ da haberimiz yokmuþ? Bu söylediklerinin kanýtlarý nerede?
    Mesela hangi galibiyet yeminine katýlmamýþ? Hangi kulübü çiftliðe çevirmiþ? Mesela ne yaparak çiftliðe çevirmiþ?
    Mümkünse bu sorularýma kanýtlarýnýz ile cevap veriniz. Cevabýnýz yok ise çocuðu kadro dýþý býrakanlardan kanýt isteyiniz.
    Zira kadro dýþý býraktýklarý Onur hakkýnda adam gibi bir açýklama dahi yapamadýlar. Sanýrým açýklayacak bir þeyleri yok!
    Yönetimden açýklama bekliyorum. Beklemek de herkesin hakký! Bu çocuk neden kadro dýþý? Cevap verecekler!
    Vermek zorundalar... Aksi halde Aralýk ayýnda defolup gitsinler!
    Yönetim ikisininde kadro dýþý kalma nedenini gayet güzel bir dille açýkladý , Ünal Hocanýn raporundada devre arasý takým konuþmasýna katýlmadýðý yazýyor zaten ha ben hala tatmin olmadým yönetim Onuru zevkine kadro dýþý býraktý dersen kulübün adresi belli gider hesap sorarsýn güzel kardeþim ciddiye alýrlarsa seni belki kanýt sunarlar.
    Bazen cehennem öbür dünya degildir...taraftarlarla cosmus,AVNI AKER\'dir!!!

Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Alýntý Badaloðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Valla kusura bakma ama Muharrem Usta konusunda senin kadar iyimser deðilim.
    Özellikle siyasetin dayatmasýyla geldiði için beni asla cezbetmedi. Diðer taraftan ilk katýldýðý seçimde listesinde 7 tane isim vardý ve bu isimler Trabzonspor'a üye bile deðildi(yanlýþ hatýrlamýyorsam kendi de üye deðildi). Yani bunun açýklamasý þudur.
    O seçime kadar Trabzonspor'u kendilerine dert etmeyen insanlarýn, siyasetin dayatmasý ile emek vermeden pay alma derdine düþen tipler olmalarýydý...
    Diðer taraftan bu adam Fenerbahçe takýmýna sponsor olmuþ bir isim. Bana hiçte sempatik gelmedi...
    Ýkinci adaylýðýnda seçildiðinde de gene de inþallah baþarýlý olur diye dua ettim. Sonuçta baþarýlý olsa, kazanan Trabzonspor olacaktý.
    Gerçi seçim vaatlerinin hiç birine inanmýþ da deðildim. Ancak gördük ki, adamýn ne futboldan anladýðý var, ne de Trabzonspor camiasýný tanýyor, biliyor.
    Ýho ile kýyaslamak bile kendisine zul gelmesi gerekirken, yaptýðý icraatlarla onu bile aratmadý. Yaptýðý pahalý transferlerle kulübü resmen bitirdi.
    Herhalde en büyük icraatý, Trabzonspor baþkanlýðýnda en büyük Medicalpark hastanesini açmasý oldu. Haaa… Birde Ýstinye Üniversitesi var, onu da unutmayalým. Bu konularda bayaðý baþarýlý oldu!!! Mümkünse Allah'a yakýn, Trabzonspor'a uzak olsun...

Muharrem USTA'yý çok mu severim? Hayýr! Akýlcý konuþtuðu için kendisine sempatim var idi.
    Fakat bu adam hakkýnda sizin kadar da kötümser deðilim. Zira sadece olumsuz tarafýný yazmamak lazým.
    Bu adamýn yaptýðý iyi iþler de oldu. Bunlarý görmezden gelmek bence adý her ne olursa olsun haksýzlýk olacaktýr.
    Mesela kulübü batýrdý diyorsunuz. Burada size katýlmak mümkün deðil, zira kulüp ÝHO döneminde zaten batmýþtý.

Usta geldiðinde elinde batýk bir kulüp vardý. Gelirleri temlikli, kasada beþ kuruþ para yok, ödemeler dað gibi...
    Bunlar yetmez gibi oyuncularýn maaþlarý da ödenemiyordu. Öyle ki Medjani, Constant parasý ödenmedi diye sözleþmesini feshetmiþti.
    Mbia parasýný alamýyor diye Trabzon'dan kaçmýþtý. Geri dönmeyeceðini kulübe bildirmiþti. Adam böyle bir kulübü aldý.
    ÝHO'nun býraktýðý kulübün hali bu idi. Gören de her þey çok güzeldi, çok iyiydi de M.Usta geldi batýrdý sanýr.
    Bu adam geldiði ilk günden beri ÝHO'nun pisliklerini temizlemekle uðraþtý. Pek çoðunu da temizledi.
    Constant meselesini Fifa'lýk olmadan halletti. Medjani, Mbia, Bosingwa meseleleri bir þekilde çözdü. Sorun yaþamadýk.
    Kulüp sponsor bulamazken, göðüs sponsorumuz yokken QNB ile 7.5 Milyon Euro'luk anlaþma yaptý.
    Stadyuma kimse sponsor olmadý. Bu adam geldi ''Kimse olmazsa ben olurum'' dedi. Ve 25 Milyon Euro verip sponsor oldu.
    Allah aþkýna elinizi vicdanýnýza koyun. Binlerce zengin Trabzonlu iþ adamý var. Neden hiç biri elini cebine atmadý?
    M.Usta kötü Trabzonsporlu diyorlar ama nedense o iyi Trabzonsporlu olanlardan daha çok maddi destek saðladý. Saðlýyor.
    Bu adama maddi konularda laf söylemek bence biraz hadsizlik oluyor. Laf söylenecekse baþkalarýna söylemek lazým.

Bu adamýn hatasý neydi? Ýþin sportif tarafýný iyi yönetemedi. Mesela Özkan Hoca'yý futbolun baþýna koysaydý her þey farklý olurdu.
    Tecrübesiz dediðiniz kýsma sportif anlamda katýlýyorum. Bunun bedelini zaten yanlýþ teknik direktör seçimleri ile ödedik.
    Takýmýn baþýna iyi hoca getirseydi bugün çok farklý þeyleri konuþacaktýk. Ama olmadý. Sonuç olarak beceremedi!

Yanlýþ transfer konusunda size size pek katýlamayacaðým. Bence ÝHO'dan sonra fazlasýyla akýllý transferler yapýldý.
    ÝHO'nun o rezalet kadrosunu temizlemek kolay iþ deðildi. Burak ve Sosa yanlýþ transfer deðildi. Kucka yanlýþtý.
    Kaldý ki bu adam ayrýlýrken bile bu oyuncularýn satýlmasý konusunda maddi teklifini iletti. Aðaoðlu kabul etmedi.
    Sonuç olarak þu an elde iyi bir kadro var. Bunu taraflý tarafsýz tüm spor kamuoyu kabul ediyor.
    Batýrdý dediðimiz adam bu iyi kadronun büyük kýsmýný oluþturdu. Bazý þeylerin de hakkýný vermek lazým.

Son olarak; Usta ilk adaylýk döneminde de ikincisinde de kulüp üyesi idi. Spekülasyona gerek yok.
    Fb'ye sponsor olmuþ! Adam ticari faaliyet yürütüyor. Buna karýþmak bizim ilgi alanýmýz olmamalý. Saçma buluyorum.
    Kaldý ki ülkedeki takýmlarýn %60-70'ine sponsor olmuþ bir þirketten bahsediyoruz. Býrakalým da o kadar olsun.
    Son olarak siyasetin adamý mý idi? Bence son üç baþkan da siyasetin desteðini sonuna kadar aldýlar. Alýyorlar.
    Ülkede siyasetin nüfuz etmediði yer kalmadý. TFF'in baþýndaki mayýn eþþeðini de oraya siyasiler getirdi.
    Futbol baþtan aþaðý siyaset malzemesi yapýldý. Gerçi uzun yýllardýr böyle... (Bazen bu gerçeði unutuyoruz!)

Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Alýntý Jackdaniels Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yönetim ikisininde kadro dýþý kalma nedenini gayet güzel bir dille açýkladý , Ünal Hocanýn raporundada devre arasý takým konuþmasýna katýlmadýðý yazýyor zaten ha ben hala tatmin olmadým yönetim Onuru zevkine kadro dýþý býraktý dersen kulübün adresi belli gider hesap sorarsýn güzel kardeþim ciddiye alýrlarsa seni belki kanýt sunarlar.

Pardon ama Ünal Hoca'nýn raporu ve içeriði nerede yazýyor? Kulüp resmi açýklama yaptý da benim haberim mi yok?
    Býrakýn resmi açýklamayý, baþkan ve yönetici düzeyinde dahi tek bir açýklama dahi yapýlmadý. Bilgi dahi verilmedi.
    Onur devre arasý konuþmasýna katýlmamýþ ve kadro dýþý/kaptanlýk alma gerekçeleri bu ise bunu resmi þekilde açýklasýnlar.
    Daha önce de dedim. Volkan meselesinde Ali Koç çýktý, Volkan þunlarý þunlarý yaptý, biz de kadro dýþý býraktýk dedi.
    Benzer bir açýklama yapmak bu kadar zor deðil. Onur da babamýn oðlu deðil. Yanlýþ yapmýþsa eleþtiririm.
    Fakat yönetim hiç bir açýklama yapmadan kadro dýþý býraktým derse yönetimi eleþtiririm. Kusura bakmayýn.

Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Nesi anlaþýlmadý bunun?Bu yönetimlerin iþidir.Onur veya baþka bir oyuncunun deðil.
    O dönem yazdýk, Türkiye'deki siyasi durum, kulübün ekonomik durumu... Yönetimler pasif kaldý.Halen daha pasifler belki de.
    Bu boþluðu doldurma iþi hiçbir futbolcunun deðil. Burada anlaþýlmayan, literatüre uygun olmayan ne var çözemedim.

Þike meselesi o dönem o kadroda bulunan her futbolcunun bizatihi sýrtlanmasý gereken bir iþ(idi).
    Fenerbahçe'nin futbolcusundan tut, yöneticisine, taraftarýna kadar hepsi haksýz olmalarýna bu iþi sahiplendiler.
    Ama söz konusu Trabzonspor olunca ''Futbolcunun iþi deðil'' diyerek meseleyi içinden çýkýlmaz hale getiriyorsunuz.
    Zaten bu kafalar yüzünden Trabzonspor camiasý þike meselesinde darmadaðýn oldu. Kimse bir araya gelemedi.
    Ne baþkaný ne de yöneticisi bir organizasyon düzenleyip tek vücut olamadý. Bu ayrýlýkçý kafalar yüzünden...
    Literatürünüz de anlayýþýnýz da yerin dibine batsýn. (Þahsýnýza deðil, düþünce þeklinize diyorum.)

Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Alýntý Ogün YAZICI Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Onur 12 yýlýni vermiþ bu klübe...
    Ya bu nasýl bir bakýþ açýsý
    Nasýl bir akýl vurulmasý
    Akýl tutulmasý

Onur 4-5 yýldýr 2.5 milyon euro bandýnda yýllýk ücret alýyor
    Türkiye liginde Muslera'yý ve Karius'u koy bir tarafa bunlar medyatik oyuncular ayrýca Muslera yillarca Dünya Kupasý ,Amerika Kupasý hep yüksek seviye oynadý geriye kalan kaleciler ne kazanýyor ? Ve Onur 4-5 yýldýr ne oynamýþ ?
    Benim son 5 sezona dair hatirladigim kritik performanslar Hakan Arýkan'ýn yarým sezonluk müthiþ performansi ve Onur'un dönüþüyle gönderilmesi ve Esteban'ýn Mersin-Sivas maclarinda yýldýzlasarak takýmý ligde tutmasý.
    Þimdi Onur mu Trabzonspor'a yýlarýný vermiþ? Trabzonspor mu Onur'a yýllarýný ve paralarýný vermiþ?
    Onur'a bugün 1.5 milyon euro sozlesme verecek takým çýksýn soyledigim tüm sözleri yutacaðým.

Trabzonspor kulüp tarihinde 12+ yýl oynamýþ kaç tane futbolcu var? Özellikle de son 25 yýlda kim var?Senin kulüp tarihinde bir benzerini daha çýkarma þansýn olmadýðý bir kaptaný defe koyup ''Hain'' damgasý vuruyorlar!
    Akýl tutulmasý nedir? Akýl tutulmasý bu oyunu görememektir! Bu tiyatroya seyirci kalmaktýr!

Çocuðun aldýðý paradan dem vuruyorsunuz. Bu çocuk bu paralarý zorla mý aldý? Zorla mý sözleþme imzaladý?
    Ýyi olduðunda ''Oooww onur, süper kaptan!'' diye alkýþ tutuyorsunuz, kötü olduðunda da yerin dibine sokuyorsunuz.
    Ýnsan biraz dengeli olur. Futbolda formda olmak da var, formsuz olmak da var. Bunlarý kabul etmek lazým.
    Kaldý ki Onur sizin dediðiniz gibi son beþ yýlda ''Ne oynamýþ?'' dedirtecek kadar kötü deðildi. Ýyi olduðu dönemler oldu.
    Kaldý ki daha iki maç önce Erzurumspor maçýnda kurtardýklarý ile senin puan almaný saðladý. Ama görmek lazým!
    Muslera dediðiniz adamýn yediði golleri, aldýðý eleþtiri bilmeden Muslera diyorsunuz. Sadece tebessüm ediyorum.
    Bunu söyledik diye Muslera kötü kaleci olmaz. Muslera da iyi kalecidir Onur da iyi kalecidir. Görmeyi bilmek lazým.
    Onur da bu ligin en iyi dört kalecisinden biridir. Siz kabul etseniz de olur. Etmeseniz de olur.
    Antalya'dan 7 yiyen, Alanyaspor maçýndan kaçýp giden Esteban ile size mutluluklar dilerim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Þike meselesi o dönem o kadroda bulunan her futbolcunun bizatihi sýrtlanmasý gereken bir iþ(idi).
    Fenerbahçe'nin futbolcusundan tut, yöneticisine, taraftarýna kadar hepsi haksýz olmalarýna bu iþi sahiplendiler.
    Ama söz konusu Trabzonspor olunca ''Futbolcunun iþi deðil'' diyerek meseleyi içinden çýkýlmaz hale getiriyorsunuz.
    Zaten bu kafalar yüzünden Trabzonspor camiasý þike meselesinde darmadaðýn oldu. Kimse bir araya gelemedi.
    Ne baþkaný ne de yöneticisi bir organizasyon düzenleyip tek vücut olamadý. Bu ayrýlýkçý kafalar yüzünden...
    Literatürünüz de anlayýþýnýz da yerin dibine batsýn. (Þahsýnýza deðil, düþünce þeklinize diyorum.)
    Bir sonraki yazýda detayý verilmiþ , batýk edebiyatý yapmadan yarým ve bölük pörçük gitmemek lazým.

Ya da gitmek lazým, nasýlsa tüm yönetimler ve hocalar güvenilmez kaynak ,Onur'a güven paha biçilemez.

Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Onur ligin en kötü 4-5 kalecisinden biri.
    Kendisine 1.5 milyon euro verecek birini bulamazsýnýz.
    Ayrýca þike meselesi Onur'un sýrtlanacaðý bir mesele deðil.
    Yönetimler burada ekonomik durumdan dolayý sessiz kaldýlar diye o boþluðu doldurup kendine nüfuz alaný elde etmesi de olumlu yönde bir anlam ifade etmedi, etmeyecek.
    Üstüne vazife olmayan iþlere müdahil olmak makbul bir iþ deðil.

Anlat anlat heyecanlý oluyor. Onur'un en kötü 4 kaleciden biri olduðunu da sizden öðrenmiþ olduk. Yemin ederim siz akýllanmazsýnýz. Size 7 litrelik kova Esteban ile mutluluklar diliyorum.

Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Bir sonraki yazýda detayý verilmiþ , batýk edebiyatý yapmadan yarým ve bölük pörçük gitmemek lazým.

Ya da gitmek lazým, nasýlsa tüm yönetimler ve hocalar güvenilmez kaynak ,Onur'a güven paha biçilemez.

Y.Demirören ile sýrýtarak poz verenleri kaynak almaktansa 12 senesini bildiðim adamý kaynak almayý yeðlerim.
    Kaldý ki buna raðmen açýklama beklediðimi, Onur'un babamýzýn oðlu olmadýðýný, hata yapmýþsa eleþtireceðimizi belirttik.
    Biz her medeni insan gibi yönetimden adam gibi bir açýklama yapmasýný istedik. Gerekçe belirtmelerini istedik.
    Bunu idrak etmek bu kadar zor olmamalý diye düþünüyorum. Ama belli ki bir þey açýklamadýklarýna göre vardýr bir üçkaðýt!
    Artýk nedir bilemem...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Onur ligin en iyi 4 kalecisinden biri???

Vooov ..

Adam Volkan Babacan ý kesti, Mert i koydu kaleye.
    Çünkü Volkan in topu oyuna sokma becerisi Mertten azdý.

Bizim ilk 4 Onurda bu sýfýrýn altýnda.
    Üstüne üstlük yan top becerisi de hiç yok.

Bak biraz deðil, hiç yok.
    Milli takýma gitti, iki yan topta saçmaladý ve gol oldu, bir daha yedekten öteye gidemedi.
    Çünkü orada bütün sorumluluðu stoperlere yükleyecek aklý evvel arkadaþlar yok.

Tabi ilk 4 e girecektir.
    Alt taraftan ama..

Bak bunu bugün söylemiyorum.

Geçen sene de, önceki sene de ayný yorumu yaptým.

Vasattý, yaþý ve sakatlýklarý sonucu artýk kalitesiz kaleci.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Y.Demirören ile sýrýtarak poz verenleri kaynak almaktansa 12 senesini bildiðim adamý kaynak almayý yeðlerim.
    Kaldý ki buna raðmen açýklama beklediðimi, Onur'un babamýzýn oðlu olmadýðýný, hata yapmýþsa eleþtireceðimizi belirttik.
    Biz her medeni insan gibi yönetimden adam gibi bir açýklama yapmasýný istedik. Gerekçe belirtmelerini istedik.
    Bunu idrak etmek bu kadar zor olmamalý diye düþünüyorum. Ama belli ki bir þey açýklamadýklarýna göre vardýr bir üçkaðýt!
    Artýk nedir bilemem...
    Bilmem kaç paralýk borcu idame ettirmek için , ileriki döneme ait yayýn gelirini bugünden kullanabilmek için yapýyor.
    Bu olmazsa alternatif banka kredisi, faizi kol gibi.

Varsa paranýz, veya çözümünüz bunlar dýþýnda, ya da çözümü olan bir aday, kendisi ile devam ederiz.

Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Bilmem kaç paralýk borcu idame ettirmek için , ileriki döneme ait yayýn gelirini bugünden kullanabilmek için yapýyor. Bu olmazsa alternatif banka kredisi, faizi kol gibi. Varsa paranýz, veya çözümünüz bunlar dýþýnda, ya da çözümü olan bir aday, kendisi ile devam ederiz.

Trabzonspor camiasýna iliþkin ümitlerimi, hayallerimi yitireli çok oldu. Þike sürecinden sonra herkesin adamlýðýný tek tek gördük. Haklý olduðumuz davanýn arkasýnda durmayan baþkanlar gördüm. Sessiz kalýp olaný biteni izleyen yöneticiler gördüm. Ýktidardan saðladýðý çýkar gider diye küçük harflerle konuþan takým elbiseli eski efsaneler, idareciler gördüm. Partisinin çýkarý için Trabzonspor'u adam akýllý savunmayan sözde taraftarlar gördüm. Çok þeyler gördüm, çok þeyler iþittim. O yüzden bugün Aðaoðlu'nun yaptýklarýný eleþtirsem de fazla yadýrgamýyorum. Zira þurada bir avuç insan dýþýnda þike meselesinde dik duran yok! Herkes yan çizmiþ! Herkes kiþisel menfaati peþine düþmüþ! Aðaoðlu da diðer baþkanlar da bu durumu görüyor. Ona göre hareket ediyorlar. Mesela bak hafta sonu Ali Koç ile yan yana maç izleyecekler. Kýzýyorum, eleþtiriyorum ama yadýrgamýyorum. Zira bu camia bunu hak ediyor! Davasýný satmýþ bir camia her þeyi hak ediyor. Sonuç olarak bu camianýn uzun vadede iflah olacaðýný düþünmüyorum.

Davasýný satan adamlar her þeyi satar! Satýyorlar da...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)