Sayfa 9 Toplam 65 Sayfadan BirinciBirinci ... 7 8 9 10 11 19 59 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1601 adet sonuctan sayfa basi 201 ile 225 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: STSL 12. Hafta | Y. Malatyaspor 5 - 0 Trabzonspor | Maç Sonucu

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yusuf neden kadroya alınmadı acaba

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı pReN@_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yusuf neden kadroya alınmadı acaba
    Sakat
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    Almanya

Alıntı ersn.alparslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nwakaeme ye cokta bel baglamamak lazim. Deplasmanda varlik gosterecegini sanmiyorum.
    Katiliyorum, nedenmi ? Adam tek iki mac yapti takimla, simdi bütün gözler onda olucak, ayni alanya macinda gibi, alanyada iyi oynadi hata kafa golü atti ofsayti güya, sagolsun Ünal hoca 45 dk sonra cikardi bidaha da oynatmadi, mantik ???

demek istedim su, bi mac ta newakame yemiyelim, o bu mac olmassin, bu adama en az 5 mac arka arkaya ilk on bir ciksin ondan sonra bakariz, bence adamda hem yetenek hemde gol kokusu var

Isko6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Bu maci alip tekrar gaza geliriz, 2 hafta boyunca iple sikebahce macini cekeriz. Sonrasi malum hikaye zaten, hüsran..

~UniCef~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Taraftarın çoğu bu konuda kendi içinde bile sahtekârdır. Kendi kendini kandırır.
    Her platformda önce "takım ümit versin, gençlere şans verilsin, direnç göstersin yeter" der, ama iş bunlar varken puan kaybetmeye gelince bunların her birini atar bir kenara ve hoca kellesi almaya yönelir.
    İşin ilginç tarafı kendileri inanırlar burada samimi olduklarına. Ama aslında skor dışında hiçbir parametre yok göz önünde bulundurdukları.

Uzun vadeli, projeleri olan bir yönetim isterler.
    Yalan...
    Her uzun vadeli projenin başında bir yatırım ve planlama süreci olur.
    Bu finansal da olabilir, sistem de olabilir.
    Bir dönem sonuç almamayı göze alarak yaptığın planlamanın sonuçları için sabredersin.

Ünalı kov, yarın aliyi kov, veliyi kov...
    Niye?
    İlk 10 maç bize şampiyonluk ümidi vermedi diye.
    Niye?
    Bir daha böyle bir sene gelmez.

Her sene aynı teraneyi burada 40 kişiden okuyorum.

Siz planlama sürecine saygı gösterin ve sabredin, her sene o sene olabilir.
    Gercek sorunumuz bu degil mi renktas?

Su son cümlene yürekten inaniyorum. Belki son 3-4 yildir ayni kisiler bu sene o sene olabilirdi diyor. Ve hala ders cikarmiyorlar.
    Nefsin icin sevme

Nereden
    Trabzon

Taraftarın çoğu bu konuda kendi içinde bile sahtekârdır. Kendi kendini kandırır.
    Her platformda önce "takım ümit versin, gençlere şans verilsin, direnç göstersin yeter" der, ama iş bunlar varken puan kaybetmeye gelince bunların her birini atar bir kenara ve hoca kellesi almaya yönelir.
    İşin ilginç tarafı kendileri inanırlar burada samimi olduklarına. Ama aslında skor dışında hiçbir parametre yok göz önünde bulundurdukları.

Uzun vadeli, projeleri olan bir yönetim isterler.
    Yalan...
    Her uzun vadeli projenin başında bir yatırım ve planlama süreci olur.
    Bu finansal da olabilir, sistem de olabilir.
    Bir dönem sonuç almamayı göze alarak yaptığın planlamanın sonuçları için sabredersin.

Ünalı kov, yarın aliyi kov, veliyi kov...
    Niye?
    İlk 10 maç bize şampiyonluk ümidi vermedi diye.
    Niye?
    Bir daha böyle bir sene gelmez.

Her sene aynı teraneyi burada 40 kişiden okuyorum.

Siz planlama sürecine saygı gösterin ve sabredin, her sene o sene olabilir.
    Bugüne kadar aklı başında bir uzun vadeli plan bu kulüp görmedi. Genç oyuncudan kastın nedir hocam? Sizin demek istediğiniz gelecek vaadeden, uğraşan, çırpınan, kazanma istek ve arzusunu sahaya yansıtan oyuncular; tüm bunlara da ek olarak bu kadroyu akılcı kullanabilen bir teknik direktör.

Burak gibi bir papazı takımda sahiplenip diğer gençleri de zehirlemesini izlemek mi ümit verecek? Sahada arkadaşına, hocasına, taraftara sövüp hem takım içi disiplini hem kulübü itibarsılaştırabilecek bir adama at oynatmasına izin vermek mi ümit veren? Kadrolar 1 saat önce açıklanırkem defoları kabak gibi belli olan ve hatada ısrar etmek mi ümit verici? İyi kötü Yusuf ve Abdüş varken elinde geçen seneden bir mm üstüne kpyulmaması mı ümit verici? Yanlış bir kurgu üzerinden kadro istikrarı sağlamaya çalışmak mı ? Kulüp borç içindr Avrupa kupaları temliksiz gelir kaynağı göz göre göre puan kaybına neden olmak mı ümit verici? Puan kaybederken ne kazandığımızı bilen var mı? Farklı bir taktik kazanım mı, genç oyunvular mı, oyuncuların artan performansı mı? Kaybederken sadece kaybettik. Analiz edip yanlışımızı düzeltmedik.

Futbolda bizim için şu an kısa dönem önemli. Bjk maçında iyi oynayarak kaybettik. Mağlubiyetle gurur duyduk deyim yerindeyse peki ne oldu sonra?

Eleştiri yoksa başarı olmaz. Eleştiri başka şey hakaret başka. Uzun vadeli proje ise kısa vadedeki girdi üzerine. Yönetimin de Ünal Karaman’ın da bugün orda olmasının sebebi EKONOMİK NEDENLER. O zaman orda bulunma nedenine yönelik eylemlerde bulunacaksın. Dün kaybettiğin puanlar sezon sonunda Avrupa’ya gitmen için hem kadro yapılanmanda hem imajında hem uzun vadede yapışanma yaparken yurt dışı ayağında hem de P&R ayağında önemli. Bazı taraftarlarsa martaval okuyor mayaydı hamurdu diye. İşi ehline verecen ehli değilse de kendini geliştirebilecek olana. Ünal hoca başarısız olur gider ama atacak kurşunu olmayan olarak tanımlanan bir kulübün hoyratça ve ahmaklıkla kısa vadeli başarıyı çöpe atmak geri zekalılıltır. Bunu savunmak da ahmaklıktır
    " Ben, bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem; o işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri kaldırdım mı, iş kendi kendine yürür. "
    İnce Zeka --> Sadri Şener --> Yıldırım Demirören
    İnce Zeka --> Ağaoğlu --> Alt Yapı Fetişizmi

oguzkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu hafta Malatyayı yener haftaya fenere yeniliriz. Çok heyecan yapmaya gerek yok
    VERENA (KIRANKAŞ)

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Onur
    Pereira-Toure-Hosseini-Novak
    Onazi-Sosa
    Olcay-Nwakaeme
    Hugo

Şöyle çıkalım 10 kişi çıkalım.
    Özkan SÜMER

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Büyük takım taraftarının belli başlı refleksleri vardır...Saha sonuçları istikrarlı bir biçimde kötü gidiyorsa "ver kelleyi" derler kafayı koparırlar..Bu dünyanın her yerinde böyledir...Trabzonspor taraftarının bu minvaldeki refleksleri doğru bir tepkidir...Baskı kuracak düzeneğin yoksa büyük takım olamazsın...Baskıdır başarıyı getirecek ilk etken..

Kendi açımdan bir taraftar olarak Ünal'a sabretmememin onlarca geçerli sebebi var..Uzun vadeli planlanarak yola çıkılacak kişi Ünal Karaman değildir...Yanlış kişileri transfer ederek uzun vadeli planlı bir yola çıkamazsın..Mesele doğru kişileri takımın başına getirip planını programını buna göre ayarlamaktan geçiyor..Mesela Abdullah Avcı'yı transfer edersin getirirsin takımın başına önüne 5+5 yıllık sözleşmeyi koyarsın sabrederim sabrederiz..Neden sabrederiz?

1-Süper lig tecrübesi var kendi çapında belli bir referansı var..

2-Maç istatistik uzmanı bir antrenör, maç önü maç sonu konuşmaları teknik açıdan doğru analizler içeriyor ve asla hamaset yapmıyor saha dışına çıkmıyor.

3-Futbolcuların saha içi gelişiminden tut beslenmesine kadar her şeyiyle ilgileniyor.

4-Fırsatını bulduğu zamanlarda City gibi takımların antremanlarını izlemeye gidiyor..Bu durum kendisinin iş disiplinine sahip olduğunu işine kendini adadığını ve gelişime yeniliğe açık olduğunu gösteriyor.

5-Sağlam bir scout ve rakip analiz ekibine sahip bir hoca..

Abdullah Avcı'yı neden istediğime dair onlarca şık yazabilirim uzatmayalım..

Sonuç olarak büyük takımlarda uzun vadeli planlı bir sistem kurmak için doğru kişilerle çalışmak zorundasın..."İdare etsin "diye takımın başına getirilen hocalardan bıkmadınız mı arkadaş?

İşte sana idarelik hoca...Maaşı komik bir rakam ve göreve getiriliş sebebi "eski topçu" olmasi senesi 1 yıl..Sen zaten yönetim olarak Ünal'ı ayağa düşürmüşsün taraftardan üstüne ne sabrı bekliyorsun..Taraftar cahil değil uyanık..Biliyor vasıfsız adamlarla Trabzonspor'un uzun vadede vasatın üstüne çıkamayacağını..

Diğer konu..Finansal olarak yönetime sabır işi...Ben Trabzonspor'un kongrelerine bugüne kadar uzunca bir süre çalışıp projelerini bir kampanya olarak duyurarak hazırlanan bir başkan adayı görmedim siz gördünüz mü?

Bankadan kredi çekerek kulüp yönetmeye çalışıyorlar ben de diyorum ki bankadan kredi çekme işini taraftar da yapar..Uzun Sokak'dan adam çevir o da yapar..

Bir kurum bir dernek 30 yıldır üyelerinin kalbine gönlüne hitap edemiyorsa başarı yakalayamıyorsa sebebi üyeler değil yönetenlerdir..30 yıl dile kolay..30 yılda elle tutulur bir başarı getiremeyen idarelik iş başına gelenlerden gına geldi artık..Bu derneği ya kapatırsın ya da devredersin..Biz devredilmesinden yani satılmasından yanayız..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Alıntı mmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugüne kadar aklı başında bir uzun vadeli plan bu kulüp görmedi. Genç oyuncudan kastın nedir hocam? Sizin demek istediğiniz gelecek vaadeden, uğraşan, çırpınan, kazanma istek ve arzusunu sahaya yansıtan oyuncular; tüm bunlara da ek olarak bu kadroyu akılcı kullanabilen bir teknik direktör.

Burak gibi bir papazı takımda sahiplenip diğer gençleri de zehirlemesini izlemek mi ümit verecek? Sahada arkadaşına, hocasına, taraftara sövüp hem takım içi disiplini hem kulübü itibarsılaştırabilecek bir adama at oynatmasına izin vermek mi ümit veren? Kadrolar 1 saat önce açıklanırkem defoları kabak gibi belli olan ve hatada ısrar etmek mi ümit verici? İyi kötü Yusuf ve Abdüş varken elinde geçen seneden bir mm üstüne kpyulmaması mı ümit verici? Yanlış bir kurgu üzerinden kadro istikrarı sağlamaya çalışmak mı ? Kulüp borç içindr Avrupa kupaları temliksiz gelir kaynağı göz göre göre puan kaybına neden olmak mı ümit verici? Puan kaybederken ne kazandığımızı bilen var mı? Farklı bir taktik kazanım mı, genç oyunvular mı, oyuncuların artan performansı mı? Kaybederken sadece kaybettik. Analiz edip yanlışımızı düzeltmedik.

Futbolda bizim için şu an kısa dönem önemli. Bjk maçında iyi oynayarak kaybettik. Mağlubiyetle gurur duyduk deyim yerindeyse peki ne oldu sonra?

Eleştiri yoksa başarı olmaz. Eleştiri başka şey hakaret başka. Uzun vadeli proje ise kısa vadedeki girdi üzerine. Yönetimin de Ünal Karaman’ın da bugün orda olmasının sebebi EKONOMİK NEDENLER. O zaman orda bulunma nedenine yönelik eylemlerde bulunacaksın. Dün kaybettiğin puanlar sezon sonunda Avrupa’ya gitmen için hem kadro yapılanmanda hem imajında hem uzun vadede yapışanma yaparken yurt dışı ayağında hem de P&R ayağında önemli. Bazı taraftarlarsa martaval okuyor mayaydı hamurdu diye. İşi ehline verecen ehli değilse de kendini geliştirebilecek olana. Ünal hoca başarısız olur gider ama atacak kurşunu olmayan olarak tanımlanan bir kulübün hoyratça ve ahmaklıkla kısa vadeli başarıyı çöpe atmak geri zekalılıltır. Bunu savunmak da ahmaklıktır
    Ben senin bulduğunun çok daha fazlası bahaneyi çok daha detaylı üretirim, ahmak odur ki eleştirinin sadece yapıcı olanının eleştiri olduğunu bilmez.
    Ahmak odur ki her yıktığında yeniden yapmasının vakit aldığını görmez.
    Ve dahi Einstein a göre temiz ve saf ahmak odur ki sürekli aynı şeyi tekrarlar, ama faklı sonuç bekler.

Şenol dan bu yana Şenol dahil gelen her hocaya aynı ahmaklıkla saldırıldı.
    Popülist yönetimlerde ahmakların lafları ile en kolay kelleyi her daim aldı.
    Sonuç?
    Buradayız, ekonomik olarak toplanamayacak sınırın tam kenarında...
    Üstüne tek bir başarı bile görmemişiz.

Ee o zaman ahmak gibi bir daha kov getir yapmamak lazım.

Asgari akıl sahibi insan, bunun zor bir algoritma olmadığını görür diyorum.

AHMAK değilse.

Ekleme: Burak ı takımın başına bela eden Ünal değil. Keşke çözümü bu kadar basit olsaydı.
    İnsanlar taştan su çıkarmaya çalışırken en azından saygı duymak lazım.
    Ahmak değilse tabi kişi.

Not : yazıda geçen her ahmak kelimesi sadece tek kişiye yöneliktir.
    Fikri aynı olup üslubu benzemeyenlerin alınmaması rica olunur.
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafından (08.11.2018 Saat 21:13 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Abdullah Avcı'yı getirirsin ikinci bir grup başlar onun başka eksiklerini anlatmaya.
    3. 4. ayın sonunda onun kellesi istenir.
    Aslında Başakşehir'de tribün baskısı olmadığından başrılı olduğu, yoksa büyük takım hocası olmadığı temel alınarak altı itina ile oyulur.
    Sana Abdullah, başkasına Ünal, öbürüne Samet, berikine Yılmaz Vural.

Çok izledim bu tiyatroyu.
    Sıkıcı.

Nereden
    Trabzon

Ben senin bulduğunun çok daha fazlası bahaneyi çok daha detaylı üretirim, ahmak odur ki eleştirinin sadece yapıcı olanının eleştiri olduğunu bilmez.
    Ahmak odur ki her yıktığında yeniden yapmasının vakit aldığını görmez.
    Ve dahi Einstein a göre temiz ve saf ahmak odur ki sürekli aynı şeyi tekrarlar, ama faklı sonuç bekler.

Şenol dan bu yana Şenol dahil gelen her hocaya aynı ahmaklıkla saldırıldı.
    Popülist yönetimlerde ahmakların lafları ile en kolay kelleyi her daim aldı.
    Sonuç?
    Buradayız, ekonomik olarak toplanamayacak sınırın tam kenarında...
    Üstüne tek bir başarı bile görmemişiz.

Ee o zaman ahmak gibi bir daha kov getir yapmamak lazım.

Asgari akıl sahibi insan, bunun zor bir algoritma olmadığını görür diyorum.

AHMAK değilse.

Ekleme: Burak ı takımın başına bela eden Ünal değil. Keşke çözümü bu kadar basit olsaydı.
    İnsanlar taştan şu çıkarmaya çalışırken en azından saygı duymak lazım.
    Ahmak değilse tabi kişi.

Not : yazıda geçen her ahmak kelimesi sadece tek kişiye yöneliktir.
    Fikri aynı olup üslubu benzemeyenlerin alınmaması rica olunur.
    Ahmaklık ahmaklıltır. Bugünü kazanmadan yarının hayalini kuramazsınız. 1 hafta önceden bir takımın sana karşı nasıl oynayacağını öngöremeyip at gözlüğüyle gidersen duvara çarpar hatayı o yamda bu yanda ararsın.

Pembe g*tlü cihangir solcusu kıvamında yorumlardan gına geldi. Onu kov bunu kov Ünal’ı kov değil benim derdim ya da yıkalım yeniden yapalım. Elinde bir malzeme var yapman gereken 3 puan almak. Amacın bu fıtbol takımlarının amacı bu, yönetimin gelirkenki ekonomik çöküntünün nedeni bu, Ünal Karaman’ın praya gelebilmesinin nedeni bu. O zaöan sen o 3 puanı alabilmek için elindekini en mükemmel şekilde kullanacaksım. Kaybedeceğin maçlar olacak ama onlardan da ders alıp rejenere olabileceksin. Olacakları önceden öngörüp söylemek ahmaklık değil. Ama bunu söyleyenleri uzun vadeli plamlar, istikrar aağlanması falan tırı vırı işlerle olmaz. Gs’ın geçen yılki şampyonluğu en güzel örnek. Tudor takımı canavar gibi hazırladı, iyi gitti ama sonrasında farklı ihtiyaçları hasıl olduğu göründü Terim geldi. Yürüdü gitti. Bayrak yarışı gibi. Ersun Yanal’da istikrar sağladık sonuç malum. Keramet istikrarda değil doğru kararları alabilmekte. U romantik tavırları bırakmadıkça şerefli mağlubiyetlerle övünürüz. Elindekiyle yetinmeyeceksin ama koymet bilmezlik de yapmayacaksın. Size şahsi bir söylemim olmadı sadece sizin dediğiniz herkesi kovalım fikriyle yanıp tutuşanla sizin gibi güya bir planlama varmış gibi davrananların aynı kefede olduğunu söylemek istedim
    " Ben, bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem; o işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri kaldırdım mı, iş kendi kendine yürür. "

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Alıntı mmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmaklık ahmaklıltır. Bugünü kazanmadan yarının hayalini kuramazsınız. 1 hafta önceden bir takımın sana karşı nasıl oynayacağını öngöremeyip at gözlüğüyle gidersen duvara çarpar hatayı o yamda bu yanda ararsın.

Pembe g*tlü cihangir solcusu kıvamında yorumlardan gına geldi. Onu kov bunu kov Ünal’ı kov değil benim derdim ya da yıkalım yeniden yapalım. Elinde bir malzeme var yapman gereken 3 puan almak. Amacın bu fıtbol takımlarının amacı bu, yönetimin gelirkenki ekonomik çöküntünün nedeni bu, Ünal Karaman’ın praya gelebilmesinin nedeni bu. O zaöan sen o 3 puanı alabilmek için elindekini en mükemmel şekilde kullanacaksım. Kaybedeceğin maçlar olacak ama onlardan da ders alıp rejenere olabileceksin. Olacakları önceden öngörüp söylemek ahmaklık değil. Ama bunu söyleyenleri uzun vadeli plamlar, istikrar aağlanması falan tırı vırı işlerle olmaz. Gs’ın geçen yılki şampyonluğu en güzel örnek. Tudor takımı canavar gibi hazırladı, iyi gitti ama sonrasında farklı ihtiyaçları hasıl olduğu göründü Terim geldi. Yürüdü gitti. Bayrak yarışı gibi. Ersun Yanal’da istikrar sağladık sonuç malum. Keramet istikrarda değil doğru kararları alabilmekte. U romantik tavırları bırakmadıkça şerefli mağlubiyetlerle övünürüz. Elindekiyle yetinmeyeceksin ama koymet bilmezlik de yapmayacaksın. Size şahsi bir söylemim olmadı sadece sizin dediğiniz herkesi kovalım fikriyle yanıp tutuşanla sizin gibi güya bir planlama varmış gibi davrananların aynı kefede olduğunu söylemek istedim
    Ben yönetimi tanırım, hoca moca benim işim değil.
    Sana ne söz verdi yönetim bu sezon için?
    Senenin sonuna kadar beklerim, verdiği sözü tuttu mu tutmadı mı?
    Bir plan yaptılar...
    Bu planda öyle yüksek yüksek sözler yoktu.
    Bunu herkes de biliyordu.

Arada İstanbul takımlar tökezledi diye siz beklentiyi güncellediniz.
    Ben yönetimin vaatlerini güncellediğini duymadım.

Bu vaatlerin ne zaman sorgulanacağı da belli.
    Aralıkta seçim var.
    Seçmezsin planlarından seçimlerinden hoşnut değilsen olur biter.

Gs-Fatih Terim örneği pek uyumlu bir örnek değil.
    İstisnai örneklerden biri.

Şu anda şartlar bahsedilen o <büyük kulüp="" refleksi=""> bütük takım refleksi gösterecek şartlar mıdır?

Ekonomik olarak nefes alamazken, Ünal kovacaksın, Burak terbiye edeceksin (adamın kol gibi sözleşmesi orada iken)...

Sözün güzeli, bekâra karı boşamak kolay...

Maçası yiyen aday olur. Görürüm ense traşını.

Yoksa başka babayiğit, Ahmet Bey'in seçimi bu...</büyük>

Nereden
    İngiltere

Ya kardeşim sen bu kulübün tarihinde kulübe başkanlık için aylar yıllar önce hazırlanan proje ve planını ortaya koyan bir vatan evladı gördün mü?

Sen bu kulübün tarihinde bir başkanın çıkıp şu hocayla uzun süreli çalışacağız sözleşmesi de 5 yıldır gibi bir cümle kurduğunu gördün mü?

Taraftar bu tip elit bir adam ortaya çıktı da yok olmaz mı dedi?

Neden hep aynı tiyatroyu izlediğinin sebeplerini yazdım işte hem teknik açıdan hem idari açıdan..

30 yıldır aynı idarelik adamlar yönetiyor kulübü işte değişen sadece isimler kafalar aynı...O yüzden sana katıliyorum Einstein'ın dediği gibi yalnız ahmaklar aynı şeyi defalarca dener ve sonuç alamaz..

Aynı şey nedir?

Birbirinin kopyası ruh ikizi tipleri yönetici olarak seçmek ve yine birbirinin kopyası ruh ikizi antrenörleri sırf "eski topçu" diye takımın başına getirmek...

Bırakın da 30 senedir yüzü gülmeyen taraftar ahmakların kellesini koparsın o kadar olur yani...Bu mevzuda suçlanacak en son güruh taraftardır..Gerisi laf-u güzaf..

John Lennon

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

En uzun vadeli plan yapacak, buna kabiliyeti ve parası(şu anda parasız olmaz da ondan bu kıstası yazdım) olan adam Muharrem Usta idi.
    Onda da dediğim gibi Muharrem Bey'in futbol dünyasındaki tecrübesi ve zamanı büyük ihtimalle yetmedi.
    Bir de Ersun Yanal'ı seçti Muharrem Bey.
    Ali Koç'un bence bugün bunca tribün baskısına rağmen Ersun'u getirmemesinin en önemli sebebi de Trabzonspor'da Muharrem Usta ile olan tecrübedir. Tabi bu benim yorumum.

Yoksa Ersun Yanal baktığında göya (bir zaman ben de böyle düşündüm) en bilimsel, en dönemin hocası...
    Bayağı da Fener'li.

Velhasılı, uzun dönem planlamayı yapacak bugüne kadar gelmiş en ideal yönetici Muharrem Bey'di.
    Onun dışında sayacağın başkanlar, belki biraz Nuri Albayrak, anlık yaşayan ve yaşatan adamlardı.
    Ahmet Bey'i henüz bilmiyorum.
    İnşaallah daha iyisini verir.

Çünkü alternatifi yok şu anda... (Muharrem Bey geri gemez ise, kimse de o yükün altına girmez. Celil Hekimoğlu'nun yorumlarından bunu anlayabilirsiniz. )

İş öyle kolay değil demek ki!!
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafından (08.11.2018 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Trabzon

Ben yönetimi tanırım, hoca moca benim işim değil.
    Sana ne söz verdi yönetim bu sezon için?
    Senenin sonuna kadar beklerim, verdiği sözü tuttu mu tutmadı mı?
    Bir plan yaptılar...
    Bu planda öyle yüksek yüksek sözler yoktu.
    Bunu herkes de biliyordu.

Arada İstanbul takımlar tökezledi diye siz beklentiyi güncellediniz.
    Ben yönetimin vaatlerini güncellediğini duymadım.

Bu vaatlerin ne zaman sorgulanacağı da belli.
    Aralıkta seçim var.
    Seçmezsin planlarından seçimlerinden hoşnut değilsen olur biter.

Gs-Fatih Terim örneği pek uyumlu bir örnek değil.
    İstisnai örneklerden biri.

Şu anda şartlar bahsedilen o <büyük kulüp="" refleksi=""> bütük takım refleksi gösterecek şartlar mıdır?

Ekonomik olarak nefes alamazken, Ünal kovacaksın, Burak terbiye edeceksin (adamın kol gibi sözleşmesi orada iken)...

Sözün güzeli, bekâra karı boşamak kolay...

Maçası yiyen aday olur. Görürüm ense traşını.

Yoksa başka babayiğit, Ahmet Bey'in seçimi bu...</büyük>
    İstanbul takımları tökezledi biz de “ya kardeş uf mu oldu,yazık siz kazanmadan biz de kazanmayız.” mı diyelim.

Yönetim daha iyisi için fırsat olursa hamdolsun biz yedik de geldik deyip red mi etsin.

Plan falan da yapmadılar. Eş, dost, ahbap, çavuş haraç-mezat kelepir adamları aldılar.

Zaten toplama bir yönetim. Kimse de reddetmiyor. Demeçler de bağımsız. Kaşarlanmış yöneticisi de bol. Ahmet Bey’e inanıp inanmama meselesi değil. Durumum olsa be de dernek başkanlığı ı yürütürüm.

Sözleşmesi ağır olabilir ama aptal adam. Bugün pohpohlarsın devre arasına kadar ligin yine sayılı santraforlarındandır. Kendi çıkarın çlçüsünde kullanıp adamı da gazlayıp sonra kullanılmış peçete gibi kenara atarsın. Bunu yapabilirsin iyi yönetici iyi teknik adam olursun.

Çomarland’de yaşadığımız için algılar başka malesef.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Toplama veya değil.
    Daha iyisini kursunlar, olsun.
    Başa bu kadar sıkıntı varken adam geçmiş, bu yükü sırtlamış, bir de sırtına siz binmeyin.
    Yok ona bunu yap, buna şunu yap.

Sırtında yumurta küfesi adam dağ bayır yürüyor.
    Bir oradan dürtükleyin bir buradan.

Vallahi yerinde olsam adamın alın gözünüze sokun der, aday falan da olmam Aralık'ta.
    Sonra Ünal'ı kovar, başkalarını döver, diğerlerine söverler.

Yönetimi de beğenmiyorlar.
    Toplama...
    Şu vaziyette yönetim bulduğuna şükreder insan.
    Trabzon'un en ağa babalarından Celil Bey bile bu iş artık kontrol edilebilir noktayı geçti.Kusura bakmayın ben yokum dedi.

Adamlar işi gücü bırakmış uğraşıyorlar.
    Bir de beğenmiyorlar..
    Allah bela vermeyecek de ne verecek!!!

Nereden
    İngiltere

Uzun uzun bu kulübün kurtuluş reçetelerini yazabilirim fakat vakit yok..

Bu kulüp eğer satılmayacaksa şu 4 maddeyi ivedi bir şekilde yürürlüğe sokmalıdır..

1-Trabzonspor yönetimi acil olarak kongre üyelik sistemini değiştirmelidir...Komik rakamlara kongre üyeliği elde etme işi sonlandırılmalıdır..Ticaret tüccarlık alım-satım işlerinde belli başlı vasfı olmayan tiplerin kongre üyeliği sonlandırılmalıdır..Gelecek kongrelerde yıllar sonra içinden makul bir başkan adayı çıkarmak istiyorsanız bu sakat kongre üyelik sisteminin değiştirilmesi lazım..

2-Altyapıyı Alman hocalara bütün masrafları karşılanmak suretiyle teslim etmek.

3-Şampiyonluk yaşamış kurt bir teknik adamla veya yabancı liglerde başarı kovalayan aç ve genç bir hoca ile uzun vadeli sözleşme yapmak...Ayrıca A takım hocasıyla altyapı hocalarının senkronize bir biçimde çalışmalarını sağlayacak birbirine paralel ortamı sağlamak...

4-Çok geniş bir scout ekibi kurmak..Kulüpde 250 vasıfsız personel çalışacağına 250 scout'ın olsun kâfi..Bu elemanlara tutturulan transfer başına prim ödemek scoutları rekabete sokmak kulübün birincil görevi olmalı...

Bu 4 unsurun analizini detaylarını uzunca yazıp vakit harcamayalım fakat bu unsurlar hayata geçirilmeden hiçbir zaman iz bırakacak başariları yakalayamayacağız...

4 adet doktrinimiz olmalı..Akıl-Bilim-Metod-İş disiplini...Bunlar neden bize lazım..Çunkü modern çağda şirketler ne tür sektör olursa olsun bu 4 çarkı işleterek başarıyı yakalıyorlar..

Akıl bilimi bilim metodu metod iş disiplinini doğurur..Bunların hepsi Futbol takımımızın başarıyı yakalaması için birer maniveladır...

Arı gibi sokacak karınca gibi çalışacak elemanlarıyla bu kulüp düzlüğe çıkar..Allah bu kulübe kafası çalışan adamlarla çalışmayı nasip etsin diyor bitiriyorum...

John Lennon

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Başlıkta maç saatini de yazmak lazım.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Ben satılmasından yanayım.
    Asıl bunun için romantizm yapmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum.
    Çünkü kulübün bir sahibi olmadıkça dernekler statüsünde seçilen her yönetim, medyanın, tribünün vs. baskısı ile popülist kararlar almaya devam edecektir.
    İş hayatında Türkiye'nin sayılı insanları bile futbol camiasına adımını atınca şaşkına dönebiliyor.

Bilim ve aklın kullanılmadığı yerde zaten sonuç olmaz.
    Ama billim ve akıl için önce profosyonel ve objektif bakış lazım.
    Bugün var olan yönetim sisteminin bunu sağlaması mümkün değil.
    Muhakkak son derece amatörce , mantığın almayacağı kararları umarsızca alacaktır.

Sonuç :
    Malatya'ya 20 gol de atsak, seneyi yanlışlıkla şampiyon bile kapatsak kulüp satılmalıdır.

Arda' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yav şampiyon olamıyoruz bari avrupa kupalarına katılalım kaç yıl oldu şu akhisarın sevilla karşısında yaşadığı heyecanı yaşayamadık vasıfsız adamlar yüzünden.

Ahmet Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

yenilirsek burak parti yapar evde.

alone_6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Ahmet Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yenilirsek burak parti yapar evde.
    Yenersek de parti yapar. Herif puan başına prim alıyor, oynamasa bile. Teşekkürler Muharrem Usta.
    Marka değerini sevdiğimin Türk futbolu....

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Arda' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yav şampiyon olamıyoruz bari avrupa kupalarına katılalım kaç yıl oldu şu akhisarın sevilla karşısında yaşadığı heyecanı yaşayamadık vasıfsız adamlar yüzünden.
    Şampiyonlar ligi bizim zirvemizdi heralde Daha öylesini yaşayamayız. Avrupa ligi heyecanlı değil ya yarı final falan görmedikçe.

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

İddaa oranlarına bakılacak olursa gümleyeceğimiz maç
    .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)