Sayfa 60 Toplam 62 Sayfadan BirinciBirinci ... 10 50 58 59 60 61 62 SonuncuSonuncu
Toplam 1528 adet sonuctan sayfa basi 1,476 ile 1,500 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Onu Bir Gün Terkedeceðim... BMN Sigarayý Býrakma Kampanyasý

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

7 Kasým 2015 tarihi itibari ile akþam saat 9 civarlarýnda sigaramý içtim, salonda oturup Pazartesi yapacaðým sýnavýn sorularýný hazýrlarken bir anda ateþim in yükseldiðini ve þiddetli bir baþ aðrýsý baþladýðýný farkettim. Evde acil durumlarda kullanýlan ateþ düþürücü ve soðuk algýnlýðý ilaçlarý içip yattým. Ertesi Pazar gününe yine ayný þekilde uyandým, þiddetli bir soðuk algýnlýðý geçirdiðimi düþünerek zorla da olsa bir þeyler yiyip tekrar ilaç içtim. Caným sigara istememesine raðmen zorla bir sigara yaktim ve ilk yudumdan sonra midem bulanarak attým ve tam 1 ay oldu. Neyse zaten hastalýðým da soðuk algýnlýðý deðilmiþ , sigarayý býrakmak zorundaymýþým. Þu anda aldýðým ilaçlarýn vucudumda oluþturduðu bazý fiziksel rahatsýzlýklar nedeniyle sigarayý aramýyorum, býraktým , býrakmak zorundayým, içmemeliyim. Ýyilesince bende sigarayý býraktýktan sonra meydana gelen olumlu deðiþiklikleri yazacaðým.

Yavuz KÜÇÜK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Hey gidi hey ilk denediðimde azaltarak býraktýðým sonra da günde 1-2 sefer içerek tekrar çoðalttýðým sigarayý yaklaþýk 2.5 ay önce son paketimin son dalýný içtikten sonra bir daha içmeyeceðim diyerek temelli býraktým ve o günden beri aðzýma sürmedim.Arkadaþ ve aile ortamýnda içilmesine raðmen hiç caným çekmedi aksine sigaranýn ne kadar iðrenç bir þey olduðunun farkýna vardým.Ne kadar kötü kokuyor bu illet.Psikolojinizi iyi ayarlayýp kendinizi tribe sokmazsanýz sigaranýn sinirlerle hiç alakasý yoktur bunu da söyleyeyim.Sigara içtiðimde nasýl sinirliysem þimdi de o kadar sinirliyim.Tabi benim sinirlenme hýzým biraz fazla o insanýn kendi standardýyla alakalýdýr. Damarlarým ve kalbim biraz sýkýþýyordu þimdiden onlar geçti ve aðýzda yaptýðý kokudan da kurtulduðum için ayrýca mutluyum.Nefes aldýðýný daha güzel hissediyorsun Ýnþallah bu illetten kurtulmak isteyen herkes baþarýlý olur.Allah yardýmcýnýz olsun
    Konu Yavuz KÜÇÜK tarafýndan (11.12.2015 Saat 01:50 ) deðiþtirilmiþtir.
    Onca nimet varken, kul hakký yemeyin!

Forum Yöneticisi Aydýn Danýþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Winston olmuþ 9 lira terketmenin zamaný geldi bence
    -JOSE ERNESTO SOSA-

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Sigarayý býraktýðýmdan beri yaklaþýk 600 adet sigara içmemiþ bulunmaktayým. Ve tam 300 TL para cebimde kaldý.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Yanlýz gerçekten zorlanýyorum ben yahu
    -JOSE ERNESTO SOSA-

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Alýntý Aydýn Danýþ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yanlýz gerçekten zorlanýyorum ben yahu
    heee
    emeksiz ödül yok
    sIk biraz disini
    Konu selcuk tarafýndan (08.01.2016 Saat 16:04 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Þairin dediði gibi, ben artýk þarký dinlemek deðil, þarký söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý selcuk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    heee
    emeksiz ödül yok
    sik biraz disini
    Abicim bence türkçe karaterlerle yazmaya özen göster
    -JOSE ERNESTO SOSA-

Nereden
    Amasya

Abicim bence türkçe karaterlerle yazmaya özen göster
    klavyede noktsiz i yok malesef
    zaten bi bmn icin türkceyi kullandigimdan degistirmekde sacmalik olur

ama bu özel lafda artik büyük I kullanirim
    bayaga ayip kacmis

Ünal Karaman

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý selcuk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    klavyede noktsiz i yok malesef
    zaten bi bmn icin türkceyi kullandigimdan degistirmekde sacmalik olur

ama bu özel lafda artik büyük I kullanirim
    bayaga ayip kacmis
    Latife yapdým abi kafa daðýtmak için beynim sigaradan uzaklaþsýn diye.. Yanlýþ anlamadým yani
    -JOSE ERNESTO SOSA-

Nereden
    Amasya

Latife yapdým abi kafa daðýtmak için beynim sigaradan uzaklaþsýn diye.. Yanlýþ anlamadým yani
    sigaranin kokusunu almaya basladiysan les gibi sigara kokan biyere git
    oranin igrenc kokusu motivasyonunu artiracaktir

ayrica sigaryi aklimdan cikariym diyerek aklindan cikmaz
    normal takil, kendinden zihininden uzaklasir

Ünal Karaman

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Benim bu baþlýktaki en son mesajým býrakmak için çok güzel motivasyon kaynaðý olmalý. 300 TL para cebimde kalýyor, boru deðil.
    Ki ben 2-3 günde bir paket sigarayý ancak içerdim.
    Ayrýca sigara içip o kucaðýndaki yavruyu öpüp kokluyorsun, senin sigaradan dolayi maruz kaldýðýn kötü neticelere o çocuk da maruz kalýyor. Ben de yaptým aynýsýný çünkü , kendime çok kýzýyorum þimdi. Onu düþün mesela.
    Konu Yaþar tarafýndan (08.01.2016 Saat 17:21 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý Yaþar Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Benim bu baþlýktaki en son mesajým býrakmak için çok güzel motivasyon kaynaðý olmalý. 300 TL para cebimde kalýyor, boru deðil.
    Ki ben 2-3 günde bir paket sigarayý ancak içerdim.
    Ayrýca sigara içip o kucaðýndaki yavruyu öpüp kokluyorsun, senin sigaradan dolayi maruz kaldýðýn kötü neticelere o çocuk da maruz kalýyor. Ben de yaptým aynýsýný çünkü , kendime çok kýzýyorum þimdi. Onu düþün mesela.
    Vallahi abi sigara içerken düþün her sigaradan sonra diþlerimi fýrçalayýp elimi yüzümü yýkayýp öyle oynardým onla þimdi rahatým böyle düþünüyorum

Parada tabiki büyük bir etken benim 600 lira cebimde kalýcak eþimle birlikte býrakdýk 600 lira büyük para bu para ile istediðin gibi gezer tozar alýþveriþ yapar ve çocuðunun eksiklerini falan alýrsýn yani biz bu düþünce ile çýkdýk yola...
    -JOSE ERNESTO SOSA-

Yavuz KÜÇÜK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sigaranýn içinde fare zehri varmýþ öyle diyolla. Onlar diyor ben bir þey demiyorum.

Ýradenize sahip çýkýn sigaranýn caný bizi çeksin
    Onca nimet varken, kul hakký yemeyin!

Alp Yavuz 13 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Ben býrakalý yaklaþýk 4 ayý geçti keyifli ve huzurlu miss gibi
    EZE EZE KUPA KARADENÝZ'E !!!!!!!!!!!!!

https://twitter.com/alphonse_13

Onur Akyüz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

269 gün olmuþ, býraktýðým andan itibaren 5399 adet sigara içmemiþim, 2.970 tl cebimde kalmýþ.

Kesinlikle kurtuldum bu illetten.

Çok da pis kokuyormuþ bu meret.

Sigara içilen bir yerde 5 dk bulunsam montuma sinen koku günlerce geçmiyor.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Burak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sigara yok ama nargile var : )

Muhteva - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balýkesir
    Yaþ
    35

Zaten günde 3 tane içiyordum yaklaþýk 1 ay önce saðlam grip oldum kanlý balgam gelmeye baþladý aha dedim oðlum Akciðer kanseri oldun þanslýsýn kurtuluyorsunuz bu iðrenç dünyadan ama nerede bizde o þans

Doktora gidip Akciðer röntgeni çektirdim ciðerlerin taþ gibi saðlam sadece üsütmüsün diyerek 8 tane ilaç yazýp yolladý

Bende madem ölmüyorum o halde daha elimden çok çekeceðiniz var diyerek sigarayý temelli býraktým
    Adalet,Eþitlik,Özgürlük..
    Komünar..

Forum Yöneticisi Yiðit SARI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    30

Abiler ablalar kardeþlerim. Ýçmeyin

2:34
    Konu Yiðit SARI tarafýndan (08.02.2016 Saat 11:33 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul

ben sigara içiyorum.

hayatýmda kabullenemediðim inanamadýðým ikiþey var biri sigara biride bende kalsýn

niye içtiðimi bilmiyorum ama bitince alýyorum bazen biticek diye garantiye alýp 2 paket alýyorum.sigara 50 tl olsa yine alýrým.kendimiz öldürüyoruz bi ton dumaný vucudumuzun içineçekiyoruz sigara içen açýk ara dünyadaki en aptal insandýr.

saðlýk yerindeysek herkes fosur fosur içiyor amabirgün doktora gittiðinde doktor ona dediðinde ciðerlerin bitmiþ sigaraya devam edersen 1 yýl sonra ölüceksin dediðinde ölüm korkusundan býrakýveriyorlar .eee zaten sonuç bu süreç oraya götürüyor.tabi bunlar þanslý olanlar doktora görünmeyen durumunu bilmeyen içmeye devam ediyor ve aniden kalpten beyin kanamasýndan yada uyurken ölüyor ne kadar acý.

ama lanet olasý sigarayý icat eden Alahsýz her kimse bu nasýlbiþey býrakamýyorsunda oysaki çocukken içmezdik .yediklerimizden tad alýrdýk doðru düzgün nefes alýrdýk bi merdiven çýkýnca yorulmazdýk.suçlu bizmi yoksa makus talihimizbizisigarayamý yönlerdide bu sonla çýkmaz sokakla baþbaþa kaldýk.

olmuyor bu bir tutku deligibi sevmek en büyük aþk gibi biþey kim en büyük aþkýndan en büyük tutukusundan sevgilsinden pat diye ayrýlabilir ikisisde birbirini severken.

ilaçlar bantlar baharatlar vb þeyler bunlar býraktýramaz bu en büyük aþkýmýzý .iþin kötü yaný o bir gün bizi býraktýrýcak teredicek ama ahala ona tutkuyla aþýðýz sonunu bile bile.

ne bu ne kadar zor bir denklem.

sanki bir okyonusta bir kütüðe tutunmuþsun hayatta kalýyorsun onu býrakýrsan boðulucaksýn sigarada bana göre bunun gibi bir gerçeklik .

hayatta pek çok þey baþaran insan vardýr ama bence ilk onda sigara içen ama gerçekten içen günde bir iki paket içen bir kiþinin sigarayý býrakmasý çok fantstik bir mucizedir en büyük takdire þayandýr.bunu baþarabilen inan herþeyi baþarabilir.
    Konu 61ronin61 tarafýndan (09.02.2016 Saat 02:34 ) deðiþtirilmiþtir.

BaþoðLu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

benim prensibimdir benden sigara isteyen genç arkadaþýma ilk yaþýný sorarým18 den küçükse sigara vermediðim gibi bu hataya bizim düþtüðümüzü ve çýkamadýðýmýzý ama kendisinin yaþýnýn küçük olmasýndan ötürü býrakmasý gerektiðini farklý þeyler yapmasý gerektiðini anlatýrým . ben 17 yaþýnda baþladým. kimsenin özentisi olmadan kimsenin uzattýðý sigarayla baþlamadan . bu haltý kendim yedim kendim çekiyorum . ama baþka genç canlar yanmasýn. 8 senedir içiyorum yararýný görmedim ama zararýný da görmedim
    Sevdim seni bir kere , baþkasýný sevemem . Deli diyorlar bana , desinler deðiþemem !

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Artýk býktým diyenlerdenim,aðzýma sürmek istemiyorum ama býrakamýyorum.Ne yapacaðým bilmiyorum.

Mehmet Cihan Kocaman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ben ilaç yardýmýyla býraktým. Ýlacýn hiçbir ciddi yan etkisini de görmedim.
    Býrakmak isteyenlere bu ilaç konusunda yardýmcý olabilirim, ilacý devlet ücretsiz veriyor.
    Ýlacý kullanýrken sigarayý da içmeye devam ediyorsunuz ve üçüncü günden itibaren sigaranýn tadý deðiþiyor nefret ediyorsunuz. Sekizinci günde sigara hayatýnýzdan çýkýyor.

Soner Albayrak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Býrakalý 2.5 sene olacak nerdeyse, vay bee...

Koray - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Nasýl beceriyorsunuz bunu?

Özellikle yemek yedikten sonra mutlaka içmek zorunda hissediyorum kendimi, aç karýna ise sigarayý hiç aramýyorum.

Dün gece güya sigarayý býraktým sabah kendimi markette sigara alýrken buldum.
    Lig Tv'de diðer maçlarýn beleþ izlendiði tek þehir. Trabzon!

Nereden
    Ankara

Günde neredeyse 2 paketten fazla içiyordum. Bu gün itibariyle 90 gün oldu sigarayý býrakalý. Ýlaç deðil de nikotin sakýzý kullanmanýzý tavsiye ederim.. 3 ayda 10 kilo aldým ama yine de o zaman ki gibi koþtuðumda falan nefesim daralmýyor..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)